عناوین خبرهای سایر

افزایش طلاق‌ های صوری برای «پوشش تامین اجتماعی»

افزایش طلاق‌ های صوری برای «پوشش تامین اجتماعی»

تهران- ایرنا- شهیندخت مولاوردی می گوید: نوع دیگری از طلاق که توافقی است در خانواده‌ های ایرانی تحت عنوان طلاق تامین اجتماعی رایج‌ شده است با هدف بهره مندی زوجه از امتیاز مستمری تامین اجتماعی والدین درگذشته خود که عملا زندگی زوجین در قالب رجوع شرعی غیررسمی استمرار می‌یابد.

دوشنبه, بهمن 29, 1397 10:25
هشدا‌رهای «ظریف» به جهان

هشدا‌رهای «ظریف» به جهان

تهران- ایرنا- چه کسی!؟ اسرائیل. این پاسخ وزیر خارجه کشورمان است به سوالی پیرامون احتمال وقوع جنگ در منطقه وکسانی که طالب آن هستند. به نظر می‌رسد سخنان آقای محمدجواد ظریف درمورد افزایش احتمال وقوع جنگ در خاورمیانه افزون برجنبه‌های سیاسی و دیپلماتیک دارای زمینه‌ های واقعی هم هست.

دوشنبه, بهمن 29, 1397 9:36
بن‌بست ارشاد و آغوش باز شریعتی

بن‌بست ارشاد و آغوش باز شریعتی

تهران- ایرنا- مدتی است که در ایران مراسم‌های ختم افراد و شخصیت‌هایی که چندان با سیاست‌های جریان‌های خاص در ایران هم‌خوانی ندارند با حواشی فراوانی روبه‌رو می شود. در همین راستا روز گذشته تشییع پیکر پوران شریعت رضوی، همسر علی شریعتی نیز حواشی مختلفی داشت و سبب اعتراض خانواده وی به سنگ‌اندازی‌ها در مراسم شد.

دوشنبه, بهمن 29, 1397 9:35
چرا خیابانی به اسم مریم میرزاخانی نداریم

چرا خیابانی به اسم مریم میرزاخانی نداریم

تهران- ایرنا- محمدجواد حق‌شناس رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در خصوص نامگذاری خیابانی به نام مریم میرزاخانی گفت: در همان زمان با پدر مرحومه میرزاخانی صحبت کردیم تا خیابانی را به اسم ایشان نامگذاری کنیم. اما پدر ایشان رضایتی در این خصوص نداشتند.

دوشنبه, بهمن 29, 1397 9:35
کورس قیمت‌ها در بازار خودرو

کورس قیمت‌ها در بازار خودرو

تهران- ایرنا- قیمت‌گذاری در بازار خودرو تابع هیچ قانون و قاعده‌ای نیست. دلال‌ها هر قیمتی که بخواهند روی ماشین‌ها می‌گذارند و نمایندگی‌های مجازی که قیمت خودرو را بر‌اساس نرخ‌های مصوب باید به فروش برسانند، محصولی برای عرضه ندارند. گاهی فاصله قیمت برخی خودروها در کارخانه و بازار، بیش از صد درصد است و کسی پاسخ‌گوی این بازار آشفته نیست.

دوشنبه, بهمن 29, 1397 9:33
دلا‌ر صادراتی به بازار می‌آید

دلا‌ر صادراتی به بازار می‌آید

تهران- ایرنا- افزایش قیمت دلار در حالی رقم خورد که در ابتدای روز بازار از مرز مهم 12 هزار و 500 تومانی نیز عبور کرده بود. با این حال، سیگنال رئیس کل [بانک مرکزی] مبنی‌بر مداخله در بازار در صورت بی‌ثباتی موجب شد که قیمت به سطح پایین‌تر بازگردد.

دوشنبه, بهمن 29, 1397 9:27
پرسه نقدینگی در مراکز تجاری و برج سازی‌ها

پرسه نقدینگی در مراکز تجاری و برج سازی‌ها

تهران- ایرنا- «نقدینگی بانک‌ها، صرف ساخت مال‌ها و برج‌های عاج می‌شود.»، محمدرضا دیانی، رئیس مجمع کارآفرینان ایران، دیروز در حالی در نشست خبری با عنوان «بررسی چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی فضای کارآفرینی کشور»، این جمله را مطرح کرد که به گفته آگاهان اقتصادی، بحران پول‌های سرگردان بیخ پیدا کرده است. این را می‌توان از روند رو به رشد حجم سرمایه‌های سرگردان در اقتصاد نیز به خوبی فهمید.

دوشنبه, بهمن 29, 1397 9:26
فاتح ایرانی دریاها

فاتح ایرانی دریاها

تهران- ایرنا- رونمایی و الحاق اولین فروند از زیردریایی های بومی و ساخت ایران از کلاس نیمه سنگین موسوم به «فاتح» را روز گذشته در حالی جشن گرفتیم که می توان گفت جمهوری اسلامی ایران در چهلمین بهار زندگی درخشان و سراسر حماسه خود بزرگ ترین دستاورد نظامی – دفاعی خویش را که در جهان در بالاترین سطح فناوری قرار دارد به نمایش گذاشت.

دوشنبه, بهمن 29, 1397 9:25
ترن روزنامه‌ها، سرگردان در جابه‎جایی ریل‎ها

ترن روزنامه‌ها، سرگردان در جابه‎جایی ریل‎ها

تهران- ایرنا- امروز سیمای روزنامه‎نگاری کاغذی، تصویری در آب است که حتی وزش یک نسیم، تصویرش را به تکانه وا می‎دارد. چنین موقعیت لرزانی را روزنامه‎نگاری منتقد مکتوب هرگز به یاد ندارد؛ در گذشته پدیدارشدن تلویزیون، تکانشی ایجاد کرده بود ولی این یکی (رسانه‎های دیجیتال) ‎زلزله 12 ریشتری است.‏

دوشنبه, بهمن 29, 1397 9:22
آینده، ابزارها و اثر‌ها

آینده، ابزارها و اثر‌ها

تهران- ایرنا- آینده، امکان ساختن و پرداختن است و ساختن، بنیان و شالوده زیستن؛ آینده، مجال و جانب و جهت و جنبه و یکی از ابعاد زندگی انسان است‌. بنابراین، پرسش اساسی این است که، ساختن و پرداختن و جهت دادن، کار کیست؟ یعنی، سازنده، چه ویژگی‌هایی دارد؟ و ساختن چگونه صورت‌ می‌گیرد؟

دوشنبه, بهمن 29, 1397 9:20
تغییر و تحول اساس و پایه زندگی است

تغییر و تحول اساس و پایه زندگی است

تهران-ایرنا- یکی از اساسی ‌ترین توانمندی‌های بشر توانایی ایجاد تغییر و تحول است. موفق ترین انسان ها، سازمان ها، شرکت‌ها و کسب و کارها همگام با تغییرات جامعه و شرایط، ساکن نمی‌مانند و دست به تغییرات مثبت و سازنده در جهت رشد و پویایی خود می‌زنند.

دوشنبه, بهمن 29, 1397 9:13
تسویه حساب دروغین

تسویه حساب دروغین

تهران- ایرنا- مناقشات حسن روحانی با جریانات خاص در این روزها سبب شد تا وابستگان به اقتدارطلبان ادعایی را مطرح کنند تا شاید واهمه‌ و شوکی برای روحانی ایجاد کرده باشند. آن‌ها ژست دلسوزی برای مردم را در دستور کار خود قرار داده‌اند ولی به نظر می‌رسد بیشتر از آنکه به دنبال رسیدگی به مشکلات مردم باشند برای تسویه‌ حساب‌های مختلف با روحانی دست به ‌کار می‌شوند.

دوشنبه, بهمن 29, 1397 9:10
مسکن سفته‌بازان در بازار

مسکن سفته‌بازان در بازار

تهران- ایرنا- بازار معاملات مسکن تهران طی 20 روز اول بهمن، شاهد بازگشت نسبی تقاضای خرید به عرصه جست‌وجوهای ملکی و حضور فروشنده‌ها (تقریبا از همه گروه‌های سمت عرضه) در بنگاه‌ها بود. آمار اولیه از وضعیت خرید و فروش آپارتمان در این مدت، افزایش حدود 15 درصدی حجم معاملات نسبت به 20 روز اول دی‌ماه را نشان می‌دهد.

دوشنبه, بهمن 29, 1397 9:9
مجادله بر سر «دروغ بزرگ»

مجادله بر سر «دروغ بزرگ»

تهران- ایرنا- قالیباف رقم 54 هزار میلیارد تومان بدهی شهرداری تهران را «یک دروغ بزرگ» خواند و آن را تکذیب کرد و گفت: متأسفانه وقتی افراد کار نمی‌کنند و می‌خواهند در قدرت بمانند، مجبور می‌شوند دروغ بگویند، ذلت بپذیرند و زد‌و‌بند کنند.

دوشنبه, بهمن 29, 1397 9:2
دیپلماسی، راه امن تا اسلام‌آباد

دیپلماسی، راه امن تا اسلام‌آباد

تهران- ایرنا- علی بیگدلی تحلیل‌گر مسایل سیاسی ترور اخیر سیستان بلوچستان را از زاویه سیاسی اجتماعی بررسی کرد و گفت: «نه تنها این موضوع از نقطه نظر سیاسی و دیپلماسی قابل بررسی است، بلکه باید از نقطه نظر روانشناسی و جامعه شناسی اجتماعی و از همه مهمتر جامعه شناسی فقر مورد بررسی کارشناسان و متخصصان قرار گیرد».

دوشنبه, بهمن 29, 1397 8:56
تعهدات جمهوری اسلامی به حقوق بشر و شهروندی

تعهدات جمهوری اسلامی به حقوق بشر و شهروندی

تهران- ایرنا- جریان سوم شهروندی با محوریت شهروند است و بر مبنای حقوق بشر و شهروندی و مسئولیت ‌پذیری تک ‌تک شهروندان در قبال سرنوشت خود و دیگر شهروندان، منافع و ثروت‌ های عمومی، حال و آینده کشور و محیط پیرامونی بنیان ‌گذاری شده است.

دوشنبه, بهمن 29, 1397 8:56
چالش ‌های اتحادیه اروپا

چالش ‌های اتحادیه اروپا

تهران- ایرنا- اتحادیه اروپا با 28 عضو کنونی خود با برگزاری کنفرانس ورشو به سرعت وارد چالش ‌های نوین می‌شود. عدم توافق بین امریکا و اتحادیه اروپا در جریان برگزاری ورشو نمایانگر تداوم اختلاف بین این اتحادیه با امریکا بر سر مسائلی چون ایران، روسیه و مباحث تجاری است.

دوشنبه, بهمن 29, 1397 8:56
عمان ویزای کار ندارد

عمان ویزای کار ندارد

تهران- ایرنا- فعالان گردشگری حوزه ایران -عمان نسبت به سوء استفاده برخی از دلالان برای بردن ایرانی‌های جویای کار جنوب کشور به عمان هشدار دادند. آنها در گفت‌و‌گو با «ایران» اعلام کردند که چیزی به نام «ویزای کار» در عمان وجود ندارد.

دوشنبه, بهمن 29, 1397 8:53
جزیره تولید علم

جزیره تولید علم

تهران- ایرنا- نظام جمهوری اسلامی ایران در مقام نظام سیاسی زنده، مثل هر موجود زنده دیگری، نیازمند بررسی، ارزیابی و بازنگری در عرصه ‌های مختلف است و بی‌گمان یکی از مهم‌ترین بازنگری ‌ها باید در نظام علمی صورت گیرد.

دوشنبه, بهمن 29, 1397 8:42
امروز، روز اقدام عملی است

امروز، روز اقدام عملی است

تهران- ایرنا- این روزها که کشور با مشکلات عدیده اقتصادی و تحریم‌های ناعادلانه زیادی از سوی آمریکا روبه رو است بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت و انسجام در بین جناح‌ها، گروه‌های سیاسی، مدیران و مسئولان هستیم.

دوشنبه, بهمن 29, 1397 8:41
استیضاح روحانی نیامده متوقف شد

استیضاح روحانی نیامده متوقف شد

تهران- ایرنا- سومین طرح عدم کفایت رئیس جمهوری در دولت دوازدهم هم مطرح نشده، متوقف شد. طرحی که 94 امضا می‌خواهد اما موافقانش از 9 نفر فراتر نرفتند.

دوشنبه, بهمن 29, 1397 8:38
ملاحظاتی درباره نرخ ارز

ملاحظاتی درباره نرخ ارز

تهران- ایرنا- وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی گفته‌اند «یکی از سیاست‌های دولت برای کاهش قیمت کالاهای اساسی، اعطای ارز دولتی برای واردات بود؛ اما برخی افراد با سوء‌ استفاده از شرایط کشور، اقدام به فروش کالاهای وارداتی با قیمت آزاد در بازار کردند.»

دوشنبه, بهمن 29, 1397 8:38
غرب تا هزینه ندهد فشار می‌آورد

غرب تا هزینه ندهد فشار می‌آورد

تهران- ایرنا- محمد جمشیدی عضو هیات‌علمی دانشکده علوم سیاسی دانشگاه تهران می‌گوید اگر ایران در برابر آمریکا مولفه‌های قدرتش یعنی نفوذ منطقه‌ای و توانمندی دفاعی را کنار بگذارد، فرصت جنگ را به آمریکا داده است.

دوشنبه, بهمن 29, 1397 8:38
به بهانه یک تشییع

به بهانه یک تشییع

تهران- ایرنا- روز گذشته پیکر شادروان پوران شریعت ‌رضوی از مقابل حسینیه ارشاد واقع در خیابان شریعتی تهران تشییع شد. مراسمی که می‌توانست بدون هیچ حاشیه‌ و با تکریم خانواده و همسر مردی که روزگاری معلم انقلاب لقب گرفته بود، برگزار شود.

دوشنبه, بهمن 29, 1397 8:37
بی‌اجازه بزرگ‌ ترها

بی‌اجازه بزرگ‌ ترها

تهران- ایرنا- بدیهی است افراد برای ازدواج باید از عقلانیت لازم برخوردار باشند تا ضمن حفظ استحکام خانواده به بهترین شکل فرزندان‌شان را تربیت کنند که آینده‌سازان خوبی برای جامعه باشند. برهمین اساس سن ازدواج باید بر مبنای منطق و دارای شرایط لازم باشد؛ البته در این بین برخی آگاهانه می‌خواهند در سن پایین ازدواج کنند که آن‌ها استثنا هستند.

دوشنبه, بهمن 29, 1397 8:23
صفحه 1 از 180 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | بعدی >

بیشتر ...