عناوین خبرهای سایر

سلاخی بن سلمان

سلاخی بن سلمان

تهران- ایرنا- در حالی که هنوز پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی داغ است و جامعه جهانی همچنان منتظر برملا شدن جزئیات این ترور سیاسی وحشیانه است، روز سه‌شنبه 37 شهروند سعودی با ادعای مبارزه با تروریسم در عربستان به شیوه «سر بریدن»، اعدام شدند.

پنجشنبه, اردیبهشت 05, 1398 10:12
حیوانات باغ‌وحش‌های ایران افسردگی گرفته‌اند

حیوانات باغ‌وحش‌های ایران افسردگی گرفته‌اند

تهران- ایرنا- در کلیپی که زیر نظر مجمع فعالان محیط‌زیست منتشر شده گفته می‌شود که حیوانات در باغ‌وحش‌ها با بیماری‌های روحی و روانی دست و پنجه نرم می‌کنند، علاوه بر این استرس، خودزنی حیوانات، نا امیدی، تنهایی و دیوانگی از جمله مواردی هستند که درباره حیواناتی که در باغ‌وحش زندگی می‌کنند ذکر شده است.

پنجشنبه, اردیبهشت 05, 1398 10:4
اوج کینه توزی آمریکای ترامپ علیه ملت ایران

اوج کینه توزی آمریکای ترامپ علیه ملت ایران

تهران- ایرنا- 'مایک پمپئو' وزیر خارجه شرور آمریکا از دور جدید تلاشهای واشنگتن برای ایجاد محدودیتهای بیشتر در جهت جلوگیری از خرید نفت ایران توسط سایر کشورها خبر داد و اظهار امیدواری کرد که بتواند فروش نفت ایران را به صفر برساند.

پنجشنبه, اردیبهشت 05, 1398 9:41
هم نفس با سوژه

هم نفس با سوژه

تهران- ایرنا- رسانه یک صداست. صدای اتفاقات، صدای سیاست، فرهنگ و ... درقالب رسانه‌های رسمی، این صدا متعلق به گروه‌های پرنفوذ است و به عبارتی آنان که نزدیک‌تر هستند به این تریبون، بیشتر شنیده می‌شوند.

پنجشنبه, اردیبهشت 05, 1398 9:40
بازار متشکل ارزی و ابهامات آن

بازار متشکل ارزی و ابهامات آن

تهران- ایرنا- بانک مرکزی اعلام کرده است که بازاری تحت عنوان بازار متشکل ارزی شکل خواهد گرفت. گفته می‌شود که این بازار، محلی برای معاملات عمده ارز بین صرافان است و علاوه‌بر آن، بانک مرکزی نیز مداخله ارزی خود را از طریق این بازار انجام خواهد داد و عرضه اسکناس را در این بازار صورت خواهد داد.

پنجشنبه, اردیبهشت 05, 1398 9:36
الزامات ایران در عصر تحریم

الزامات ایران در عصر تحریم

تهران- ایرنا- دولت امریکا در حالی با عدم تمدید معافیت خریداران اصلی نفت ایران فاز جدی‌تری از تخاصم علیه جمهوری اسلامی را آغاز کرده است که این تصمیم می‌تواند منافع کشورهای خریدار نفت ایران را تحت تأثیر قرار دهد.

پنجشنبه, اردیبهشت 05, 1398 9:28
سلاحی به ‌نام نفت

سلاحی به ‌نام نفت

تهران- ایرنا- لغو معافیت‌های خرید نفت ایران برای 8 کشور توسط دولت آمریکا، کماکان در صدر خبرها و تحلیل‌های داخلی و جهانی قرار دارد. از سویی آمریکایی‌ها اعلام می‌کنند که این فشارها برای به میز مذاکره کشاندن جمهوری اسلامی ایران است و از سوی دیگر، برخی تحلیلگران می‌گویند که این تحریم‌ها جنبه بین‌المللی نداشته و چون از کانال شورای امنیت سازمان ملل عبور نکرده و قطعنامه‌ای برای آن صادر نشده، پس ظالمانه و یکجانبه است.

پنجشنبه, اردیبهشت 05, 1398 9:27
آنچه باید کرد

آنچه باید کرد

تهران- ایرنا- این روزها اهالی کاخ سفید بیش از هر زمان دیگری دل در گروِ ماجراجویی و سوداگری دارند. ماجراجویی‌هایی که در پساپشت آن‌ها نوعی منفعت‌طلبی راست‌گرایانه متکی بر اقتصاد و سیاست لیبرالیستی نهفته است.

پنجشنبه, اردیبهشت 05, 1398 9:24
چشم و چراغ فرهنگ امروز

چشم و چراغ فرهنگ امروز

تهران- ایرنا- شفیعی کدکنی شخصیتی چند بعدی است که در زمینه‌های گوناگون همچون شعر و شاعری، نقد ادبی، تصحیح متن، تحقیقات ادبی، ترجمه و تدریس فعالیت کرده و در هر زمینه نیز کارنامه‌ای درخشان دارد.

پنجشنبه, اردیبهشت 05, 1398 9:15
سیاسی‌کاری سیاسیون در مدیریت سیلاب

سیاسی‌کاری سیاسیون در مدیریت سیلاب

تهران- ایرنا- محمد نوری، مدیر دفتر فنی آب منطقه‌ای گلستان، می‌گوید: سیاسیونی که حاضر نیستند مردم را ناراضی کنند، زمین مدیریت سیلاب را خالی کرده‌اند و فقط وزارت نیرو در میانه میدان مدیریت سیل باقی مانده است.

پنجشنبه, اردیبهشت 05, 1398 9:11
مذاکره یا مواجهه

مذاکره یا مواجهه

تهران- ایرنا- با توجه به دستاوردی که برجام برای ایران و 1+5 داشت در کنار مباحث محتوایی برجام و فراز و فرودهایی که در جریان مذاکرات وجود داشت، نفس حضور ایران در این مذاکرات و موفقیت عظیمی که تیم مذاکره‌کنندگان هسته‌ای ایرانی به دست آوردند، مدلی موفق از حضور و نقش‌آفرینی مثبت در مسیر حل چالش‌های سنگین بین‌المللی و مدیریت امور بود.

پنجشنبه, اردیبهشت 05, 1398 9:8
رویارویی نامتعارف آمریکا و ایران

رویارویی نامتعارف آمریکا و ایران

تهران- ایرنا- ریشه‌ای‌ترین دلیل را برای پاسخ به اینکه چرا رویارویی ایران و آمریکا نامتعارف است، باید در تفاوت وقوع انقلاب اسلامی با ماهیتی کاملا متفاوت با تمامی انقلاب‌های قبل و بعد از آن دانست. زمانی که اردوگاه غرب به رهبری آمریکا وجه همت خود را در مقابله اردوگاه شرق به رهبری چین و به‌ویژه اتحاد جماهیر شوروی گذاشته بود، انقلاب اسلامی در ایران جوانه زد و به‌سرعت به درختی تنومند تبدیل شد.

پنجشنبه, اردیبهشت 05, 1398 8:59
8 مطالبه از پارلمان پایتخت

8 مطالبه از پارلمان پایتخت

تهران- ایرنا- عیارسنجی مصوبات شورای شهر تهران، از ناکامی این پارلمان شهری در تحقق 8 مطالبه فوری پایتخت‌نشین‌ها حکایت دارد. کارنامه پارلمان پایتخت در یک سال و نیم گذشته نشان می‌دهد فرآیند سیاست‌گذاری و نظارت بر کار شهرداری با 10 اشکال عمده روبه‌رو است.

پنجشنبه, اردیبهشت 05, 1398 8:56
لزوم ایجاد نگاه‌ حرفه‌ای درنمایشگاه

لزوم ایجاد نگاه‌ حرفه‌ای درنمایشگاه

تهران- ایرنا- نکته‌ای که درهمین ابتدا باید به آن اشاره کنم این‌است که نمایشگاه کتاب ازبدو برگزاری تاکنون شاهد جهش‌های امیدوارکننده‌ای بوده که باید آنها را به فال نیک گرفت. از سال 1366 که اولین دوره این نمایشگاه برگزار شد ما با تعداد کمی از ناشران مواجه بودیم.

پنجشنبه, اردیبهشت 05, 1398 8:52
ماجرای یک اختلال نجومی

ماجرای یک اختلال نجومی

تهران- ایرنا- «مشترک گرامی نظر به اینکه مبلغ میاندوره جنابعالی از سقف مجاز افزایش یافته ارتباط شما به مدت 2 هفته یکطرفه میگردد جهت جلوگیری از قطع کامل نسبت به پرداخت قبض به روز به مبلغ «فلان» ریال صرفا از طریق سامانه 9990 اقدام فرمایید. همراه اول». این پیامکی بود که در دو روز گذشته روی تلفن همراه بسیاری از کاربران سیم‌کارت‌های همراه اول ظاهر شد و آن‌ها را شوکه کرد.

پنجشنبه, اردیبهشت 05, 1398 8:45
راه برون‌رفت از فشار آمریکا

راه برون‌رفت از فشار آمریکا

تهران- ایرنا- در آستانه نخستین سالگرد خروج پیمان‎شکنانه آمریکا از برجام که سرآغاز اعمال تحریم‎های این کشور علیه ایران، به‎ویژه در قالب تحریم‎های ثانویه بود، قرار گرفته‎ایم. هم‎زمان دوره فرصت (grace period) معافیت هشت کشور از خرید نفت ایران روزهای پایانی خود را سپری می‎کند و تمدید این دوره منتفی اعلام شده است.

پنجشنبه, اردیبهشت 05, 1398 8:41
فرصت و تهدید صنعت نشر

فرصت و تهدید صنعت نشر

تهران- ایرنا- اردیبهشت ماه هر سال را می‌توان فرهنگی‌ترین ماهِ سال دانست؛ ماهی که موعد برگزاری نمایشگاه سالانه کتاب است. این روزها بسیار گفته می‌شود که مردم ما توجه چندانی به کتاب و مطالعه ندارند و روز به روز تیراژ کتاب کم و کم‌تر می‌شود.

پنجشنبه, اردیبهشت 05, 1398 8:32
رویکرد اقتصاد مردمی، شرط مقابله با تحریم‌ها

رویکرد اقتصاد مردمی، شرط مقابله با تحریم‌ها

تهران- ایرنا- به نظر می‌رسد که مساله کاهش وابستگی به میزان فروش نفت و توجه بیشتر به ظرفیت‌های تولید در داخل و کاهش وابستگی به اقتصاد جهانی از طریق کنترل تقاضا و تمرکز بر واردات کالاهای اساسی برای تولید و به‌خصوص کنترل و کاهش تقاضا می‌تواند آسیب‌های کشور را به شدت محدود و کنترل کند.

چهارشنبه, اردیبهشت 04, 1398 9:56
نفت ایران حذف نمی‌شود

نفت ایران حذف نمی‌شود

تهران- ایرنا- کشورهای مصرف‌کننده نفت و گاز ترجیح می‌دهند تا از گزینه‌های متنوع و بیشتر برای خرید نفت روی میز داشته باشند و همان‌گونه که گفته شد خرید از یک کشور وابسته به منابع نفت صد البته گواراتر از خرید از ابرقدرتی است که در صورت تسلط به بازار ممکن است تقاضای هر بهایی را در ازای بشکه‌های نفت بکند.

چهارشنبه, اردیبهشت 04, 1398 9:53
انسداد شریان‌های اقتصادی در صورت نپیوستن به FATF

انسداد شریان‌های اقتصادی در صورت نپیوستن به FATF

تهران- ایرنا- قطعا FATF را می‌توان یک نهاد تاثیرگذار در روابط تجاری بین کشورها دانست و اگر ایران و دیگر کشورها با این نهاد همکاری نکنند، دچار انسداد شریان‌های اقتصادی می‌شوند.

چهارشنبه, اردیبهشت 04, 1398 9:50
تدبیر برای سختی‌های سال 98

تدبیر برای سختی‌های سال 98

تهران- ایرنا- در اقتصاد ایران، عوامل و متغیرهای کوچک و بزرگ متعددی اثرگذار است که نمی‌توان برای همه آنها برنامه‌ریزی کرد، اما ادامه روند فعلی بدون اصلاح رویکردها، می‌تواند موجب نگرانی در وضعیت رشد اقتصادی شود.

چهارشنبه, اردیبهشت 04, 1398 9:44
رکورد قیمت نفت شکسته شد

رکورد قیمت نفت شکسته شد

تهران- ایرنا- آمریکا روز دوشنبه از خریداران نفت ایران خواست خریدهای خود را تا اول ماه مه متوقف کنند در غیر این صورت با تحریم‌ها مواجه خواهد شد و به شش ماه معافیت‌هایی که به مشتریان بزرگ نفت ایران اجازه داده بود به وارداتشان در حجم محدودتر ادامه دهند، پایان داد.

چهارشنبه, اردیبهشت 04, 1398 9:41
فوبیای سیاست‌گذاری

فوبیای سیاست‌گذاری

تهران- ایرنا- اصرار بر قیمت‌گذاری نابخردانه محصول یک فوبیایی است که ریشه در گذشته دارد و به مرور در ذهن و روان سیاستگذاران ایرانی و حتی برخی صاحبنظران رسوب کرده است. پیشنهاد مشخص این است که این ایده در دستور کار دولت و حکومت قرار گیرد.

چهارشنبه, اردیبهشت 04, 1398 9:36
خطوط قرمز در زمان تحریم

خطوط قرمز در زمان تحریم

تهران- ایرنا- سیاست‌گذار باید با شناخت خطوط قرمز در دوره کنونی، بسته سیاستی خود را از اشتباهات گذشته تصفیه کند تا استراتژی مبارزه با تحریم به صحنه رفت‌وآمد تصمیمات متناقض تبدیل نشود.

چهارشنبه, اردیبهشت 04, 1398 9:36
کدام علم اقتصاد

کدام علم اقتصاد

تهران- ایرنا- علم اقتصاد مدعیان و معارضان زیادی دارد. عده‌ای مدعی علم بومی هستند و همان‌ها یا دیگرانی فراگیر بودن قوانین این علم را نه تنها در جوامع مختلف بلکه در شرایط متفاوت نمی‌پذیرند.

چهارشنبه, اردیبهشت 04, 1398 9:31
صفحه 1 از 224 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | بعدی >

بیشتر ...