عناوین خبرهای بین المللی

الحدیده؛ باتلاق ائتلاف سعودی

الحدیده؛ باتلاق ائتلاف سعودی

تهران- ایرنا- تلاش ائتلاف سعودی برای تسلط بر منطقه راهبردی الحدیده، پس از گذشت یک ماه، نه تنها دستاورد عملیاتی قابل توجهی برای عربستان و امارات به دنبال نداشته، بلکه مقاومت ارتش و نیروهای مردمی، الحدیده را به باتلاقی تازه و عمیق برای ائتلاف سعودی در یمن تبدیل کرده است.

چهارشنبه, خرداد 30, 1397 9:51
دیپلماسی اقتصادی ضربه گیر فشارهای خارجی

دیپلماسی اقتصادی ضربه گیر فشارهای خارجی

تهران- ایرنا- دیپلماسی اقتصادی در ماه های اخیر مورد توجه دولتمردان کشورمان قرار گرفته تا در کنار دیپلماسی سیاسی، ایران را در مسیر رشد و شکوفایی قرار دهد، در این میان موقعیت ژئوپلیتیک کشور تاثیر بسزایی در پیشبرد این رویکرد دارد.

سه شنبه, خرداد 29, 1397 19:26
افغانستان و دورنمایی به نام صلح

افغانستان و دورنمایی به نام صلح

تهران- ایرنا- افغانستان پس از چهار دهه جنگ و خونریزی بی وقفه در تعطیلات عید فطر، آتش بسی سه روزه را تجربه کرد؛ و اگرچه پس از تعطیلات عید از سوی دولت افغانستان تمدید شد، ولی مورد قبول رهبران طالبان قرار نگرفت و به تجربه ای موقت و کوتاه از توقف خصومت میان دو طرف تبدیل شد.

سه شنبه, خرداد 29, 1397 12:52
سیاسیون عراق و ائتلافی برای ثبات

سیاسیون عراق و ائتلافی برای ثبات

تهران- ایرنا- توافق سران دو ائتلاف «سائرون » و «الفتح » برای همکاری در تشکیل دولت جدید عراق، همداستانی دو جریانی است که در انتخابات اخیر پرچمدار مبارزه با چالش های سیاسی-اقتصادی و نیز امنیتی این کشور بودند.

سه شنبه, خرداد 29, 1397 11:4
معادله چند مجهولی ترامپ در حوزه تجارت

معادله چند مجهولی ترامپ در حوزه تجارت

تهران-ایرنا- سیاست های «دونالد ترامپ» معادله های جهانی را بر هم ریخته است؛ به اعتقاد تحلیلگران وی با دامن زدن به جنگ تجاری ضمن تهدید اقتصاد جهانی، ایالات متحده را به فاز تقابل امنیتی با چین و اتحادیه اروپا وارد می سازد.

دوشنبه, خرداد 28, 1397 14:14
شرط بقای برجام

مروری بر تازه ترین تحولات برجامی؛

شرط بقای برجام

تهران- ایرنا- خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای، برخلاف خواسته کاخ سفید منجر به پشت پا زدن تهران به برجام نشد اما در صورتی که اعضای باقی مانده توافق برای حفظ منافع ایران تضمین های لازم را بدهند، می توان انتظار تداوم این توافق چندجانبه را داشت.

دوشنبه, خرداد 28, 1397 8:58
تکاپوی اتحادیه اروپا برای حفظ برجام

تکاپوی اتحادیه اروپا برای حفظ برجام

تهران - ایرنا - اتحادیه اروپا پس از خروج یکجانبه ترامپ از برجام، بشدت درحال کار در حوزه های مالی، اقتصادی و سرمایه گذاری است تا این توافق بین المللی مصوب شورای امنیت سازمان ملل را حفظ و اثر بازگشت تحریم های یک جانبه آمریکا به ویژه تحریم های ثانویه واشنگتن را خنثی کند.

پنجشنبه, خرداد 24, 1397 17:34
درس جی 7 برای اروپا

درس جی 7 برای اروپا

تهران- ایرنا- تلاشی که رهبران اروپا برای نجات برجام بعد از تصمیم آمریکا مبنی بر خروج از این توافق آغاز کردند پس از اجلاس جی 7 کشور صنعتی جهان جدی تر شده است؛ اجلاسی که در آن عدم رویکرد همکاری جویانه آمریکا، اروپایی ها را به سمت استقلال رفتاری سوق داد.

پنجشنبه, خرداد 24, 1397 11:37
خیال پردازی ترامپ از توافق با ایران

خیال پردازی ترامپ از توافق با ایران

تهران- ایرنا-کارشناسان و رسانه های غربی اعتقاد دارند هدف نهایی رئیس جمهوری و وزیر امورخارجه آمریکا از مطرح کردن موضوع امضای یک توافق واقعی با تهران، وادار ساختن تهران به عقب نشینی از همه سیاست ها و تغییر نظام است.

چهارشنبه, خرداد 23, 1397 15:57
توافق حداقلی

امروز در ایرنا مقاله می خوانید:

توافق حداقلی

تهران-ایرنا- 'توافق حداقلی'، 'رد پای آب'، «پالونیای چین، 'پایکوبان شکست برجام'، 'هنر بدون ویترین' و 'سه مطالبه برای کسب و کار آنلاین' از جمله عناوین مقالات و مطالب برگزیده ای است که روز چهارشنبه در صفحه ایرنا مقاله منتشر شد.

چهارشنبه, خرداد 23, 1397 14:42
هرج و مرج در جی 7

هرج و مرج در جی 7

تهران-ایرنا- تحلیلگران اعتقاد دارند سیاست های «دونالد ترامپ» در موضوع های برجام، پیمان پاریس، اجلاس جی 7، کره شمالی یا وضع تعرفه تجاری زمینه را برای ایجاد یک هرج و مرج جهانی فراهم کرده و متحدان آمریکا را در مقابل واشنگتن قرار داده است.

چهارشنبه, خرداد 23, 1397 12:29
یک دیدار و چند تحلیل

بررسی مطبوعات؛

یک دیدار و چند تحلیل

تهران- ایرنا- دیدار روز گذشته رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی با واکنش و تحلیل های گوناگون روبه رو شده است؛ شماری با تاریخی خواندن این دیدار، آن را راهی به سوی تعامل میان دو کشور می دانند و عده ای نیز بر بی نتیجه و پرابهام بودن این دیدار تاکید می کنند.

چهارشنبه, خرداد 23, 1397 9:47
دیپلماسی ایرانی برای پایان آلام یمن

دیپلماسی ایرانی برای پایان آلام یمن

تهران- ایرنا- نمایندگان جمهوری اسلامی ایران پس از ماه مبارک رمضان با دیپلمات های اروپایی برای دست یابی به راهکاری در جهت پایان دادن به بحران یمن در بروکسل بر سر یک میز خواهند نشست.

چهارشنبه, خرداد 23, 1397 8:15
ترامپ علیه آمریکا

امروز در ایرنا مقاله می خوانید:

ترامپ علیه آمریکا

تهران-ایرنا- 'ترامپ علیه آمریکا'، 'برسد به روح درگذشته'، 'سه گام برای عادی سازی بازار ارز'، 'همگرایی در شرق، واگرایی در غرب' و 'مکانی برای اعتراض' از جمله عناوین مقالات و مطالب برگزیده ای است که روز سه شنبه در صفحه ایرنا مقاله منتشر شد.

سه شنبه, خرداد 22, 1397 14:15
ترامپ - کیم؛ دورنمای اختلافات کهنه

ترامپ - کیم؛ دورنمای اختلافات کهنه

تهران- ایرنا- رهبران کره شمالی و آمریکا پس از کش و قوس های فراوان در نهایت با هدف حل وفصل اختلافات دیرینه در پشت میز مذاکره قرار گرفته اند. حال این پرسش به ذهن می رسد با توجه به اختلافات چند وجهی و پیچیده، آنها تا چه میزان به حل بحران نزدیک خواهند شد؟

سه شنبه, خرداد 22, 1397 10:6
بازی مدعیان قدرت در سنگاپور

بازی مدعیان قدرت در سنگاپور

تهران-ایرنا- کارشناسان آمریکایی اعتقاد دارند با اینکه دونالد ترامپ توافق هسته ای ایران را ناکارآمد و ناقص دانسته است اما این موفقیتی برای وی به شمار می رود اگر بتواند با پیونگ یانگ توافقی همچون برجام را به امضا برساند.

سه شنبه, خرداد 22, 1397 8:28
ستیز تل آویو با همپیمانان اروپایی

ستیز تل آویو با همپیمانان اروپایی

تهران- ایرنا- جنب و جوش اتحادیه اروپا برای حفظ توافق هسته ای ایران، کارزار ضد برجامی صهیونیست ها را با ناکامی روبرو کرده است و تنش میان اتحادیه اروپا و رژیم صهیونیستی را به دنبال داشته است.

دوشنبه, خرداد 21, 1397 17:20
پیونگ یانگ؛ تغییر زمانه یا تاکتیک - اداره کل پژوهش ایرنا

پیونگ یانگ؛ تغییر زمانه یا تاکتیک - اداره کل پژوهش ایرنا

تهران- ایرنا- رهبران آمریکا و کره شمالی فردا 22 خرداد ماه جاری در دیداری تاریخی حاضر خواهند شد تا عزم یکدیگر و امکان دستیابی به توافق با طرف مقابل را محک بزنند.

دوشنبه, خرداد 21, 1397 12:1
آمریکا و پرونده قطور مداخله جویی در ایران

آمریکا و پرونده قطور مداخله جویی در ایران

تهران- ایرنا- مخاصمه جویی های دولت کنونی آمریکا با ایران موضوع تازه ای نیست و شواهد تاریخی گویای دشمنی چهار دهه ای واشنگتن با تهران با هدف براندازی نظام جمهوری اسلامی است؛ هدفی شوم و ناکام که به رویای دولتمردان آمریکایی تبدیل شده است.

دوشنبه, خرداد 21, 1397 8:27
آتش کینه صهیونیسم دامان موگرینی را هم گرفت

آتش کینه صهیونیسم دامان موگرینی را هم گرفت

تهران- ایرنا- لغو سفر مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به اراضی اشغالی نشانه ای از افزایش شکاف میان اروپا و سران رژیم صهیونیستی است که به پشتوانه حمایت های رییس جمهوری کنونی آمریکا سیاستی افسارگسیخته را در پیش گرفته اند.

یکشنبه, خرداد 20, 1397 16:32
سیاست خارجی و دوگانه چند صدایی و اجماع

سیاست خارجی و دوگانه چند صدایی و اجماع

تهران- ایرنا- تکثر دیدگاه ها و مواضع متفاوت درباره مسائل گوناگون داخلی و سیاست خارجی از ویژگی های مهم نظام های مردمسالار است. در بزنگاه هایی اما تنها شکل گیری اجماع است که می تواند راه برون رفت از موقعیت های خطیر و بحرانی را بگشاید.

یکشنبه, خرداد 20, 1397 14:45
شانگهای در دفاع از برجام با ایران همصدا شد

شانگهای در دفاع از برجام با ایران همصدا شد

تهران- ایرنا- هجدهمین اجلاس سازمان همکاری شانگهای در چین در شرایطی در حال برگزاری است که دیدارهای روز نخست این نشست نشان داد که اعضای این سازمان خواهان ادامه همکاری با ایران بوده و برای پایان دادن به یکجانبه گرایی آمریکا تلاش می کنند.

یکشنبه, خرداد 20, 1397 12:50
اعتبار اروپا با برجام تضمین می شود

اعتبار اروپا با برجام تضمین می شود

تهران- ایرنا- برجام از جهات مختلف برای اروپا اهمیت دارد و مهمتر از منافع اقتصادی حاصل از این توافق، مسائل امنیتی و اعتبار اتحادیه اروپا است که سران بروکسل را برای حفظ برجام به تکاپو واداشته است.

شنبه, خرداد 19, 1397 15:6
تقابل با تکروی آمریکا؛ از غرب تا شرق

تقابل با تکروی آمریکا؛ از غرب تا شرق

تهران- ایرنا- تقارن اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای با نشست هفت کشور صنعتی تصویرگر رقابتی شرقی- غربی در سطح بین المللی است. این دو نشست اما نقطه مشترکی دارد و آن هم مقابله با یکجانبه گرایی آمریکای ترامپ است .

شنبه, خرداد 19, 1397 13:57
پاشنه آشیل منافع ملی

پاشنه آشیل منافع ملی

تهران-ایرنا- پرهیز از دوقطبی سازی سیاسی و اقتصادی و حتی فرهنگی و اجتماعی، موضوعی است که رهبر انقلاب بارها درباره آن به عموم جامعه به ویژه اهالی سیاست هشدار داده و درباره عواقب آن بسیار سخن گفته اند. تداوم شرایط تنش در بستر دو قطبی های کاذب تمرکز مسوولان را از رسیدگی به امور اصلی منحرف می کند و کشور را آماج نفاق خواهد کرد.

شنبه, خرداد 19, 1397 12:33
صفحه 1 از 58 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | بعدی >

بیشتر ...