ادامه بارش ها در کشور

تهران - ایرنا - مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی گفت: با فعالیت سامانه بارشی، بارش در بیشتر مناطق کشور تا آخر هفته جاری ادامه دارد و روز جمعه از کشور خارج می شود.

مسعود حقیقت روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: بارش های خوبی در نیمه شمال شرق و شرق کشور در شهرهایی مانند نائین، بجستان و راز در استان خراسان شمالی، فردوس در خراسان جنوبی، گناباد، سمنگان ، بجنورد، اردستان، گلپایگان و بسیاری از مناطق نیمه شمال شرق کشور داشتیم.
وی اظهار داشت: نقشه ها نشان می دهد امروز هم در نواحی مرکزی، دامنه های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر، بخش هایی از شرق و شمال شرق این سامانه فعال است و در این مناطق هم بارش باران خواهیم داشت.
حقیقت گفت: امروز شدت بارش ها در نیمه غربی اصفهان، نیمه شرقی لرستان، جنوب همدان، جنوب استان مرکزی، نیمه غربی یزد به ویژه ارتفاعات شیرکوه، برخی مناطق خراسان رضوی و ارتفاعات البرز ، سمنان ، قزوین و تهران خواهد بود.
وی افزود: فردا پنجشنبه فعالیت سامانه بارشی بیشتر به نواحی مرکزی و شرقی کشور ، شمال کرمان و به صورت پراکنده در غرب و شمال غرب کشور محدود خواهد بود و شدت بارش فردا در برخی از مناطق مانند نیمه غربی اصفهان، غرب لرستان و نیمه غربی یزد پیش بینی شده است.
حقیقت ادامه داد: روز جمعه دامنه بارشی به نواحی زاگرس مرکزی محدود می شود که در برخی از ساعات رگبار و رعد و برق به همراه خواهد داشت، در بقیه مناطق کشور جوی آرام و پایدار داریم.
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی گفت: به کشاورزان در مناطق نیمه شمالی کشور توصیه می شود تا جمعه از محلول پاشی و سم پاشی در باغات و مزارع خودداری کنند.

*** وضعیت هوای تهران / گرم ترین و سردترین نقاط کشور
وی گفت: کمینه دمای صبح امروز تهران 13 درجه بود و بعدازظهر نیز رگبار کوتاه در تهران پیش بینی شده است.
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی افزود: امروز صبح فرودگاه اردبیل با صفر درجه و دیروز راسک با 42 خنک ترین و گرمترین نقاط کشور بودند.
علمی 9014**1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال