نایب رئیس زنان فدراسیون کشتی: سرمربی خارجی هفتم بهمن به آبادان می رود

تهران- ایرنا- «مریم منظمی» نایب رئیس زنان فدراسیون کشتی، گفت: در صورت توافق فدراسیون کشتی اوکراین 'انا واسلینکو' مدرس کشتی به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی کلاسیک وارد اردوی آماده سازی این تیم در آبادان می شود.

منظمی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پایه کشتی کلاسیک زنان ایران مرهون آموزش و تلاش واسلینکو اوکراینی است و بر همین اساس فدراسیون کشتی با توجه به توانایی این مدرس و مربی کشتی تصمیم گرفت هدایت تیم ملی را به وی بسپارد.
وی ادامه داد: واسلینکو از مربیان بسیار خوب کشتی است که عنوان قهرمانی جهان و اروپا را در کارنامه دارد و کشتی زنان ایران از اردیبهشت 96 با آموزش های این مربی آغاز شد.
منظمی با اشاره به اینکه ایران سابقه همکاری با این مربی را دارد، گفت: احساس تعهد، نظم ، دقت و پشتکار وی از دیگر ویژگی هایی بود که فدراسیون را مجاب به انتخاب وی به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی کلاسیک زنان کرد.
وی در خصوص زمان مورد نظر فدراسیون برای انعقاد قرارداد همکاری با واسلینکو گفت: قرارداد ما با واسلینکو یک قرارداد موردی برای آماده سازی تیم ملی جهت حضور در رقابت های قهرمانی جهان در تیرماه 97 هست.
منظمی گفت: در مسابقات کشتی کلاسیک قهرمانی کشور، واسلینکو به عنوان ناظر به این رقابت ها دعوت شد و ما از وی خواستیم با توجه به شناختی که از کشتی ایران دارد، افراد با استعداد را شناسایی و معرفی کند تا در کنار نفرات اول تا سوم به اردوی تیم ملی دعوت شوند.
نایب رئیس فدراسیون زنان کشتی، با اشاره به آغاز نخستین مرحله اردوی آماده سازی تیم ملی گفت: این اردو با حضور 31 کشتی گیر زن از هفتم بهمن ماه در شهر آبادان آغاز می شود.
منظمی در خصوص مبلغ قرار داد پیشنهادی فدراسیون به این مربی گفت: مبلغی برای همکاری این مربی در نظر گرفته و به وی اعلام شده است و در صورت پذیرش از سوی وی این مبلغ اعلام می شود .
وی اضافه کرد: در صورتی که واسلینکو به عنوان سرمربی کارش را در کنار تیم ملی آغاز کند، برنامه های خود را برای افزایش توانمندی تیم ملی ارایه خواهد کرد تا در شورای فنی بررسی و تصویب شود.
وی در مورد نظر واسلینکو در مورد کشتی زنان ایران گفت: وی نگاه مثبتی به کشتی زنان ایران دارد و قطعا با توجه به توانایی کشتی گیران ایرانی تصمیم به همکاری با ایران دارد و امیدواریم بتوانیم با هدایت این مربی نتایج خوبی در قهرمانی جهان کسب کنیم.
منظمی در پاسخ به اینکه آیا کسب نتیجه و مدال در رقابت های قهرمانی جهان از خواسته های فدراسیون از این مربی اوکراینی هست یا خیر گفت: کشتی کلاسیک ایران رسما از شهریور ماه سال جاری آغاز شده و اگر چه ما امید به کسب نتیجه و مدال در این رقابت ها داریم، اما شاید هنوز این انتظار زیادی از تیم ملی باشد .
برای آگاهی از اخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی **1828**1368
خبرنگار: روزبهانی ** انتشار : خیراله شفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال