برای مقابله با آلودگی بیشتر هوا،

مطالعه و اجرای پروژه تراموای تبریز به یک شرکت آلمانی واگذار شد

تبریز - ایرنا - مطالعه و اجرای پروژه تراموای تبریز با امضا تفاهم نامه ای به یک شرکت آلمانی واگذار شد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی شهرداری، با امضا این تفاهم نامه همکاری، فناوری اشلیگل آلمان در مراحل مطالعه و اجرای پروژه تراموای تبریز بکار گرفته می شود.
با امضا این تفاهم نامه مدیریت، انتقال تکنولوژی و نظارت عالی بر جنبه های تجهیزاتی و عمرانی، پروژه تراموای تبریز با برخورداری از استانداردهای اروپایی انجام می شود.
همچنین بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد پروژه از لحاظ مالی، توسط گروه مالی ایرانی همکار شرکت اشلیگل آلمان حمایت شود.
لزوم حمایت مقامات مرتبط آلمانی از تمام مراحل این پروژه زیربنایی، از دیگر محورهای این تفاهم نامه است.
شهردار تبریز در حاشیه امضای این تفاهم نامه با اشاره به عزم شهرداری در ایجاد و توسعه حمل و نقل ریلی، گفت: ظرفیت های صنعتی شهر تبریز و در کنار آن افزایش شمار خودروها، متاسفانه موجب آلودگی هوا در این شهر شده از این رو ایجاد و توسعه ناوگان ترکیبی حمل و نقل که به کاهش آلودگی کمک کند در این شهر الزامی است.
صادق نجفی افزود: پروژه قطار سبک شهری تبریز با برخورداری از استانداردها و فناوری های اروپایی و همچنین ساز و کار موثر مالی، از شاخص های پیشرفته کیفی برخوردار خواهد بود.
معاون اول شرکت اشلیگل نیز پیش از امضای تفاهم نامه گفت: روند توسعه شهر تبریز و افزایش جمعیت آن، ضرورت گسترش ناوگان عمومی شهر را ضروری تر کرده است.
گرهارد وزبرگ افزود: مصمم به اجرای مفاد تفاهم نامه همکاری با شهرداری تبریز هستیم تا با تمهیدات و پیش بینی های صورت گرفته شرایط اجرای مفاد تفاهم نامه را فراهم کنیم.
شهرداری تبریز مطالعه و اجرای بخش های مختلف پروژه تراموای تبریز را از طریق مشارکت با شرکت های معتبر بین المللی مد نظر قرار داده است.
استان آذربایجان شرقی با سه میلیون و 724 هزارو 620 نفر جمعیت، یکی ازاستان های بزرگ و پرجمعیت شمال غربی ایران محسوب می شود.
کلان شهر تبریز طبق سرشماری سال 90 یک میلیون و 695 هزار و 94 نفر جمعیت دارد.
1756/7233

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال