دانشکده دندانپزشکی شهرکرد گشایش یافت

شهرکرد-ایرنا- همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر، دانشکده دندانپزشکی شهرکرد، روز سه شنبه در منطقه چالشتر مرکز چهارمحال و بختیاری گشایش یافت.

به گزارش ایرنا، استاندار چهارمحال و بختیاری گفت:راه اندازی این دانشکده، یکی از مطالبات و آرمانهای استان بود، که اکنون به لطف دولت تدبیر و امید به ثمر نشست.
«قاسم سلیمانی دشتکی» افزود:دولت تدبیر و امید در حوزه زیربنایی گام های اثرگذاری برداشته است و یکی از ماندگارترین اقدامات دولت یازدهم،طرح ارتقا نظام سلامت است، که باعث کاهش هزینه های درمانی و افزایش وضعیت درمان شده است.
وی افزود:منطقه چالشتر شهرکرد،یکی از مناطق گردشگری است و این دانشکده می تواند در جذب « گردشگر سلامت» نیز نقش آفرین باشد.
به گفته وی،با توجه به ظرفیت علمی که چهارمحال و بختیاری دارد، امید است در آینده دانشکده « داروسازی » نیز در این استان راه اندازی شود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: راه اندازی این دانشکده با وجود این که گسترش دانشکده ها در دستورکار نبود، با عنایت ویژه شخص وزیر بهداشت ،عملیاتی شد.
به گزارش ایرنا، « حمید رضا عزیزی » در آیین آغاز به کار این دانشکده افزود:انتظار است دانشکده دندانپزشکی شهرکرد نسبت به جذب دانشجویان بومی اقدام کند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری نیز گفت:این دانشکده با اعتباری افزون بر شش میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت.
دکتر «مرتضی هاشم زاده » افزود:این دانشکده در فضای کلینیک سابق دندانپزشکی شهرکرد دایر شده و 400متر مربع از فضای این دانشکده بهسازی و بازسازی شده است.
به گفته وی،این دانشکده از سال اینده بیند 15تا20 دانشجوی دندانپزشکی را از طریق آزمون سراسری جذب خواهد کرد.
درآیین گشایش این دانشکده ، ˈمحمدرضا داوود آبادی فراهانی ˈ معاون وزیر بهداشت و درمان و معاون سیاسی امنیتی استاندار و جمعی از مردم چالشتر شهرکرد حضور داشتند.
گشایش و راه اندازی این دانشکده با خوشحالی مردم چالشتر همراه شد به گونه ای که مردم ساز و آواز و نذر کردن گوسفند به استقبال مسوولان رفتند.
2097 / 1539

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال