واردات گندم دوروم ممنوع شد/ایران جز 10 کشور تولیدکننده گندم دوروم در جهان

مدیرکل دفتر مقررات و استانداردهای بازرگانی:

واردات گندم دوروم ممنوع شد/ایران جز 10 کشور تولیدکننده گندم دوروم در جهان

با اشاره به درخواست سازمان توسعه تجارت ایران درخصوص واردات گندم دوروم توسط واحدهای صنعتی و بازرگانی (به طور صرف با ارز . . . کشاورزی نسبت به بررسی وضعیت موجودی، تولید و میزان جذب گندم دوروم در راستای اجرای مفاد بخشنامه به شماره 32943/020 . . . بهمن ماه سال 94 وزیر جهاد کشاورزی با موضوع ممنوعیت واردات گندم، اقدام کند.وی با اشاره به بررسی های انجام شده،میزان . . . گندم، اقدام کند.وی با اشاره به بررسی های انجام شده،میزان گندم مورد نیاز واحدهای فعال تولید ماکارونی کشور را سالانه . . . کرد و افزود: ایران با تولید سالانه نزدیک به 500 هزارتن گندم دوروم جزو 10 کشور تولیدکننده گندم دوروم در جهان . . .

17:22 - 1396/02/31
خرید گندم به مرز  1.7 میلیون تن رسید/ خریداری بیش از 30هزار تن کلزا

خرید گندم به مرز 1.7 میلیون تن رسید/ خریداری بیش از 30هزار تن کلزا

دولتی ایران، یزدان سیف یادآوری کرد عملیات خرید تضمینی گندم از 45 روز پیش آغاز شد و تا اواخر مهرماه ادامه دارد. وی . . . و تا اواخر مهرماه ادامه دارد. وی افزود: اکنون خرید تضمینی گندم در استان های خوزستان، کرمان، سیستان و بلوچستان، . . . خوزستان با تحویل گرفتن بیش از یک میلیون و 200 هزار تن گندم از کشاورزان منطقه، رکوردار خرید در کشورند.کرمان با 132 . . . افزود: میزان خرید این دانه روغنی که همزمان با خرید تضمینی گندم در کشور آغاز شد، تا امروز به بیش از 30 هزار تن افزایش . . . کرمان با یک هزار و 230 تن در رده های بعدی قرار دارند.امسال گندم معمولی با نرخ پایه مصوب 13 هزارریال، گندم دروم 13 هزار . . .

16:23 - 1396/02/27
پاسخ وزارت کشاورزی به یک ادعای انتخاباتی: حقایق را وارونه جلوه ندهید

پاسخ وزارت کشاورزی به یک ادعای انتخاباتی: حقایق را وارونه جلوه ندهید

های دولت از بخش کشاورزی نبود پس چگونه خودکفایی کشور در گندم حاصل شد؟ آیا تاثیر تامین بموقع نهاده های باکیفیت و . . . شد؟ آیا تاثیر تامین بموقع نهاده های باکیفیت و همچنین خرید گندم با قیمت مناسب را در افزایش تولید گندم به عنوان حمایت از . . . و همچنین خرید گندم با قیمت مناسب را در افزایش تولید گندم به عنوان حمایت از تولید داخل قبول ندارید؟تارنمای وزارت . . .

15:22 - 1396/02/27
خودکفایی در گندم و رشد بخش کشاورزی در دولت یازدهم

خودکفایی در گندم و رشد بخش کشاورزی در دولت یازدهم

میلیون تنی محصولات کشاورزی و دستیابی به خودکفایی در تولید گندم است.برخی ها به دولت ایراد می‎گرفتند که خرید گندم با . . . در تولید گندم است.برخی ها به دولت ایراد می‎گرفتند که خرید گندم با قیمت حدود دو برابر قیمت جهانی مقرون به صرفه نیست. . . . معیشت مردم بی توجه بوده اما ظاهرا فراموش کرده‎اند که تولید گندم در کشور قبل از دولت یازدهم به کمتر از 6 میلیون تن کاهش . . . شده است.در شروع کار دولت یازدهم نیازمند حدود 5 میلیون تن گندم بودیم، اما در سال 95 با خودکفایی در تولید گندم، قادریم . . . 5 میلیون تن گندم بودیم، اما در سال 95 با خودکفایی در تولید گندم، قادریم 3 میلیون تن گندم صادر کنیم. توجه ویژه دولت به . . .

15:23 - 1396/02/26
معاون وزیر جهاد کشاورزی: کشور در دولت قبل شخم زده شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی: کشور در دولت قبل شخم زده شد

از نتایج امضای برجام و برداشتن برخی موانع را خودکفایی در گندم اعلام کرد و گفت: در سال 92 میزان ذخایر گندم در برخی . . . را خودکفایی در گندم اعلام کرد و گفت: در سال 92 میزان ذخایر گندم در برخی استانها به تعداد انگشتان و 15 روز یا 25 روز . . . به گونه ای که در همان سال مجبور بودیم 6 میلیون و 800 تن گندم وارد کنیم ولی هر سال با سیاست های درست ، آن را کم کردیم . . . تدبیر و امید بیش از 14 هزار و 700 میلیارد تومان بابت پول گندم به کشاورزان پرداخت وی با بیان اینکه دولت در سه بخش . . . با بیان اینکه در تاریخ معاصر ایران 2 بار کشور به خودکفایی گندم رسیده است ادامه داد: یک بار در دوران دولت هشتم خودکفایی . . .

22:47 - 1396/02/23
مجری طرح گندم دولت یازدهم: آماده مناظره با وزیر جهادکشاورزی دولت نهم هستم/ صادرات گندم مازاد

مجری طرح گندم دولت یازدهم: آماده مناظره با وزیر جهادکشاورزی دولت نهم هستم/ صادرات گندم مازاد

در توضیح گزارش عملکرد دولت یازدهم در بخش تولید و خرید گندم گفت: وزارت جهادکشاورزی نسبت به تهیه و تنظیم برنامه جامع . . . نسبت به تهیه و تنظیم برنامه جامع طرح افزایش ضریب خوداتکایی گندم با لحاظ سایر پارامترهای فنی از سال زراعی 93-1392 تا افق . . . یازدهم به مرحله اجرا گذاشته که با روند رشد تولید و خرید گندم مازاد برمصرف در سه سال اخیر نتایج بسیار درخشانی داشته . . . نتایج بسیار درخشانی داشته است.وی اظهارداشت: افزایش تولید گندم در سه سال اخیر دولت تدبیر وامید با اتخاذ سیاست گذاری . . . دفع آفات کشاورزی، قیمت گذاری مناسب و پرداخت کامل وجوه گندم تولید به میزان 147 میلیارد ریال (14 میلیارد و 700 . . .

16:30 - 1396/02/23
افزایش383درصدی خریدتضمینی گندم در دولت یازدهم/رشد معنادار شاخص ها درالبرز

افزایش383درصدی خریدتضمینی گندم در دولت یازدهم/رشد معنادار شاخص ها درالبرز

سید مجید موسوی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: میزان خرید تضمینی گندم در ابتدای دولت تدبیر و امید 9 هزار تن بود که در حال . . . است. وی با بیان اینکه با اعلام به موقع نرخ خرید تضمینی گندم، رضایت مندی کشاورزان از این وضعیت بسیار بالاست، گفت: . . . بالاست، گفت: اکنون دولت در خصوص پرداخت هزینه خرید تضمینی گندم هیچ بدهی به کشاورزان ندارد. وی همچنین به رتبه های برتر . . .

10:21 - 1396/02/23
حفظ 2 میلیون و 160 هزار هکتارسطح زیر کشت محصول استراتژیک گندم درکشور

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد:

حفظ 2 میلیون و 160 هزار هکتارسطح زیر کشت محصول استراتژیک گندم درکشور

تحمل زراعت غلات آبی را ندارد، به همین دلیل از سطح زیر کشت گندم آبی 600 هزار هکتار و گندم دیم نیز 400 هزار هکتار بایستی . . . به همین دلیل از سطح زیر کشت گندم آبی 600 هزار هکتار و گندم دیم نیز 400 هزار هکتار بایستی کاسته شود. وی اظهار داشت: . . . در مزرعه بتوانیم افزایش عملکرد داشته باشیم، افزود: عملکرد گندم آبی در سطح بایستی به 5 تن و چغندر بهاره تا 8-7 سال . . . به 5 تن و چغندر بهاره تا 8-7 سال آینده به 55 تن برسد. **گندم در ایران نقش اساسی دارد معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان . . . ایران نقش اساسی دارد معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه گندم در کشور ما نقشی اساسی دارد، گفت: در طول سالیان این . . .

18:50 - 1396/02/20
ظرفیت برداشت گندم آبی تا 13 تن در هکتار افزایش می یابد

رئیس موسسه تحقیقاتی اصلاح بذر:

ظرفیت برداشت گندم آبی تا 13 تن در هکتار افزایش می یابد

کرج - ایرنا- رئیس موسسه تحقیقاتی اصلاح، تهیه و تولید نهال و بذر گفت: درصورتی که فعالیت های به زراعی و اصلاح نباتات بخصوص در زمینه گندم به خوبی انجام شود، می توان متوسط برداشت گندم آبی در سطح مزارع را از 4 تن به 13 تن افزایش داد که این امر با مدیریت آب در مزرعه محقق می شود.

12:34 - 1396/02/20
خرید تضمینی گندم به یک میلیون و 100 هزار تن رسید/ پیش بینی سه میلیون تن صادرات

خرید تضمینی گندم به یک میلیون و 100 هزار تن رسید/ پیش بینی سه میلیون تن صادرات

همایش ملی مرکز جهاد کشاورزی دهستان های کشور افزود: خرید گندم تا پایان اردیبهشت ماه پارسال یک میلیون و 550 هزارتن بود . . . مشابه پارسال است.براساس مصوبه شورای اقتصاد، هر کیلوگرم گندم معمولی (نان) با افت مفید چهاردرصد و افت غیرمفید 2 درصد، . . . چهاردرصد و افت غیرمفید 2 درصد، 13 هزار ریال (1300 تومان) و گندم دوروم (ماکارونی) 13 هزار و 300ریال (1330 تومان) خریداری . . . برای غلبه بر علف های هرز و سایر عوامل خسارت زا دارند و چون گندم را با کمترین افت تحویل می دهند، دولت هرکیلوگرم گندم را . . . و چون گندم را با کمترین افت تحویل می دهند، دولت هرکیلوگرم گندم را 70 تا 80 ریال گران تر خریداری می کند.وی اضافه کرد: . . .

20:22 - 1396/02/19
تدبیری برای خودکفایی

تدبیری برای خودکفایی

به گزارش گروه پژوهش و تحلیل خبری ایرنا، ایران به عنوان یکی از مهمترین مناطق مستعد کشت گندم در بیش از نیم سده پیش به خاطر برنامه های مختلف به یکی . . . کار آمدن دولت نهم و اجرایی نشدن راهبردهای ادامه خودکفایی گندم، در یک دهه اخیر کشور برای واردات این محصول هزینه های . . . تبلیغات پیش از انتخابات خرداد 92 اعلام کرد که ما 400 دلار گندم را می‌خریم اما حاضر نیستیم که از کشاورز بخریم؛ ما که . . . بخریم؛ ما که جشن خودکفایی گرفته بودیم چه شد که مجبور شدیم گندم وارد کنیم؟ این سوال روحانی موجب شد تا وی در ادامه روند . . . مدون ارایه کند.ارایه طرحی برای بازگشت به استراتزی خودکفایی گندم در دولت هشتم مهمترین برنامه دولت یازدهم در حوزه کشاورزی . . .

11:58 - 1396/02/18
معاون وزیر جهادکشاورزی: خریدتضمینی گندم از مرز یک میلیون تن گذشت

معاون وزیر جهادکشاورزی: خریدتضمینی گندم از مرز یک میلیون تن گذشت

ایرنا، «علی قنبری» افزود: کشاورزان از شروع فصل برداشت گندم در اواسط فروردین ماه تا روز هفدهم اردیبهشت ماه مقدار یک . . . فروردین ماه تا روز هفدهم اردیبهشت ماه مقدار یک میلیون تن گندم معمولی و دروم را به مراکز خرید شرکت بازرگانی دولتی . . . جهادکشاورزی با اشاره به جریان یافتن عملیات خرید تضمینی گندم در 8 استان هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس، . . . ایلام و کهگیلویه و بویر احمد، اظهار کرد: بیشترین میزان خریدگندم تا امروز مربوط به استان های خوزستان با 730 هزار تن، . . . کدام 35هزارتن و در استان سیستان و بلوچستان نیز 24هزار تن گندم تا صبح امروز از گندمکاران خریداری شده است.** خرید ٢٤ . . .

10:23 - 1396/02/18
خرید 650هزارتن گندم به ارزش 845 میلیارد تومان از ابتدای فصل برداشت

مجری طرح گندم وزارت جهادکشاورزی درگفت وگو با ایرنا اعلام کرد؛

خرید 650هزارتن گندم به ارزش 845 میلیارد تومان از ابتدای فصل برداشت

در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار ایرنا با بیان این که خرید گندم از 21 اسفندماه سال گذشته از شهرستان سرباز بخش پیشین . . . و بلوچستان آغاز شده است، افزود: اکنون برداشت و خرید تضمینی گندم در استان های سیستان و بلوچستان، خوزستان، بوشهر، . . . کهگیلویه و بویراحمد در حال انجام است.وی تولید و خرید امسال گندم را با توجه به کاهش سطح زیرکشت مشابه سال گذشته برشمرد و . . . سطح زیرکشت مشابه سال گذشته برشمرد و اظهارداشت:امسال کشت گندم در سطح پنج میلیون و 890 هزار هکتار از اراضی آبی و دیم . . . از اراضی آبی و دیم کشور اجرایی انجام شده است. مجری طرح گندم وزارت جهادکشاورزی پیش بینی کرد: در سالجاری بیش از 14 . . .

14:29 - 1396/02/13
تامین نیاز گندم 20 ماه آینده کشور

تامین نیاز گندم 20 ماه آینده کشور

اسماعیل اسفندیاری پور روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از مزارع گندم دشت ناز ساری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا وضعیت تولید و . . . ناز ساری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا وضعیت تولید و برداشت گندم در سال جاری را مطلوب توصیف کرد و افزود: امسال پنج . . . امسال پنج میلیون و 980 هزار هکتار از زمین های کشور زیر کشت گندم رفته است.وی با بیان اینکه تا کنون 650 هزار تن گندم از . . . زیر کشت گندم رفته است.وی با بیان اینکه تا کنون 650 هزار تن گندم از کشاورزان گندمکار استان های خوزستان، کرمان، جنوب فارس . . . است.وی با بیان اینکه تا کنون 650 هزار تن گندم از کشاورزان گندمکار استان های خوزستان، کرمان، جنوب فارس و بوشهر خریداری . . .

13:31 - 1396/02/13
خرید تضمینی 550 هزار تن گندم در 20 روز گذشته/ خوزستان رکورددار است

با هدف تحقق تولید و اشتغال در سیاست های اقتصاد مقاومتی صورت گرفت

خرید تضمینی 550 هزار تن گندم در 20 روز گذشته/ خوزستان رکورددار است

دولتی ایران، «علی قنبری» افزود: عملیات خرید تضمینی گندم در استان های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس، . . . گفته وی، نرخ مصوب شرکت بازرگانی دولتی ایران برای گندم معمولی 13 هزار ریال و دروم 13 هزار و 300 ریال است.قنبری . . . دروم 13 هزار و 300 ریال است.قنبری اعلام کرد برداشت و خرید گندم در استان های ایلام و کهگیلویه و بویراحمد به سبب سرمای . . . هوا و بارندگی مداوم تاخیر داشت و از دیروز عملیات خرید گندم در آنها آغاز شد.** خرید 17 هزار و 500 تن کلزا معاون . . . جهاد کشاورزی به خرید تضمینی دانه روغنی کلزا همزمان با خرید گندم اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از 17 هزار و 500 تن کلزا با . . .

20:37 - 1396/02/11
توزیع گندم فاسد آمریکایی دریمن

توزیع گندم فاسد آمریکایی دریمن

مستند مصور رسیده کشتی متعلق به برنامه جهانی غذا، یک محموله گندم آمریکایی بد بو وغیر قابل استفاده را در بندر عدن برای . . . با عکس از کشتی آمبرل اعلام کرده است محموله 32 هزار تنی گندم آمریکایی برای توزیع در استان های عدن و الحدیده که قرار . . . حاکی است گزارش مستند مصوربا اشاره به بد بو بودن محموله گندم این کشتی آن را فاسد دانسته و بر بازگرداندن آن به کشور . . . طرف قرار داد آن با وجود بوی متعفن وتاریخ گذشته بودن محموله گندم چگونه اقدام به بارگیری وارسال آن برای مردم یمن کرده؟ . . .

13:42 - 1396/02/11
افت 24.4 درصدی واردات دولتی برنج در 11ماه پارسال

همسو با برنامه تولید و اشتغال در سیاست های اقتصاد مقاومتی رقم خورد

افت 24.4 درصدی واردات دولتی برنج در 11ماه پارسال

آماری نیامده است. ** قطع واردات با افزایش 42.5 درصدی میزان گندم خریداری شدهدر 11 ماهه پارسال (تا پایان بهمن ماه گذشته) . . . (تا پایان بهمن ماه گذشته) برخلاف سال 1394 هیچ محموله گندم وارد نشد که دلیل آن خودکفایی در تولید این محصول راهبردی . . . بازرگانی دولتی ایران تا پایان بهمن ماه 1394، 334 هزار تن گندم به ارزش 81 میلیون و 200 هزار یورو وارد کرده بود.بر پایه . . . 1395 تا پایان بهمن ماه گذشته 11 میلیون و 519 هزار و 700 تن گندم داخلی به ارزش 147 هزار و 92 میلیارد ریال خرید.خرید گندم . . . تن گندم داخلی به ارزش 147 هزار و 92 میلیارد ریال خرید.خرید گندم در مدت مشابه سال 1394 هشت میلیون و 82 هزار تن به ارزش . . .

12:55 - 1396/02/07
رشد 7 برابری سن درگندمزارهای خراسان شمالی

رشد 7 برابری سن درگندمزارهای خراسان شمالی

شماری از کارشناسان، مشاوران و خبرگان بخش کشاورزی و گندمکاران خراسان شمالی از این بیماری به عنوان بحران در حوزه . . . ها هم اکنون به یک دغدغه تبدیل شده است.به گزارش ایرنا، سن گندم یکی از آفت های گندم است که از برگ، ساقه و دانه تغذیه می . . . دغدغه تبدیل شده است.به گزارش ایرنا، سن گندم یکی از آفت های گندم است که از برگ، ساقه و دانه تغذیه می کند و مصرف دانه های . . . سلامتی انسان زیان آور شناخته شده است. از علت های طغیان سن گندم می توان به تخریب مراتع در اثر چرای بی رویه دام ها و . . . انتقال آفت از مراتع به مزارع شده و این حشره به یک آفت مهم گندمزارها تبدیل شده است.**20 هزار هکتار گندمزار خراسان شمالی . . .

10:12 - 1396/02/06
بهره وری تولید گندم در دولت یازدهم 2 برابر شد

بهره وری تولید گندم در دولت یازدهم 2 برابر شد

ظرفیت‌های هر منطقه انجام شود. مدت‌هاست که در مورد خودکفایی گندم صحبت می‌شود، این مسأله باید بر اساس همین الگوی کشت . . . کشت انجام شود. در سال 68 به ازای هر مترمکعب آب، 300 گرم گندم برداشت می‌شد. این روند در مسیر خود با دگرگونی و نوسان . . . برگزار کردیم. اما با بروز مشکلات مختلف مجدداً واردکننده گندم شدیم. بدین جهت در دولت احمدی‌نژاد به ازای هر متر مکعب . . . جهت در دولت احمدی‌نژاد به ازای هر متر مکعب آب، 400 گرم گندم تولید می‌شد که عدد بسیار پایینی بود،اما در دولت روحانی . . . می‌شد که عدد بسیار پایینی بود،اما در دولت روحانی میزان گندم برداشت شده به ازای هر مترمکعب آب به 750 گرم یعنی حدود . . .

8:45 - 1396/02/06
خرید تضمینی150هزار تن گندم /5300 تن کلزا خریداری شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی:

خرید تضمینی150هزار تن گندم /5300 تن کلزا خریداری شد

علی قنبری افزود: از اواسط فروردین ماه که فصل برداشت و خریدگندم از مناطق جنوبی کرمان و سیستان و بلوچستان در کشور شروع . . . و بلوچستان در کشور شروع شد، تاکنون مقدار 144 هزار و 500 تن گندم به قیمت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.معاون وزیر . . . وزیر جهاد کشاورزی اظهارداشت: درحال حاضر عملیات خرید گندم در 6 استان کشورشامل خوزستان، کرمان، فارس، سیستان و . . . هرمزگان و بوشهر آغاز شده و مراکز خرید این استان ها، گندم های تولید و عرضه شده توسط کشاورزان را خریداری می . . . می کنند.قنبری همچنین از ابلاغ دستور العمل مصوب خرید گندم سال 1396 به شرکت های غله و خدمات بازرگانی استان های . . .

16:23 - 1396/02/03
خودکفایی تولید و رشد 140درصدی خرید تضمینی گندم در دولت یازدهم

همسو با سیاست های اقتصاد مقاومتی تحقق یافت

خودکفایی تولید و رشد 140درصدی خرید تضمینی گندم در دولت یازدهم

اساسی را برای دستیابی به خودکفایی محصولات کشاورزی مانند گندم پیاده واجرا نماید.. این در شرایطی رخ داد که سال 1392 در . . . یازدهم برخی استان های کشور فقط برای سه روز و برخی تا 2هفته گندم ذخیره داشتند و همین موضوع نگرانی هایی را برای دولت . . . دولت تدبیر و امید افزون بر خودکفایی در تولید و ذخیره سازی گندم توانست به رشد 140 درصدی خرید تضمینی نیز برسد. اینک در . . . فعالیت دولت یازدهم افزون بر امکان صادرات سه میلیون تن گندم، برای بیش از یک سال در شروع برداشت محصول جدید حدود 9 . . . بیش از یک سال در شروع برداشت محصول جدید حدود 9 میلیون تن گندم ذخیره دارد. طبق آمارها در سال 1392 نزدیک 9 میلیون سیصد . . .

15:2 - 1396/01/29
پیش بینی خرید بیش از 10میلیون تن گندم به قیمت تضمینی از کشاورزان

پیش بینی خرید بیش از 10میلیون تن گندم به قیمت تضمینی از کشاورزان

ایرنا افزود: بر اساس برآوردها، امسال 13 تا 14 میلیون تن گندم در کشور تولید خواهد شد که تفاوت چندانی با سال گذشته . . . با سال گذشته زراعی نخواهد داشت.وی بهای تضمینی هرکیلوگرم گندم معمولی را 13هزار ریال و گندم دورم را 13هزار و 300ریال . . . داشت.وی بهای تضمینی هرکیلوگرم گندم معمولی را 13هزار ریال و گندم دورم را 13هزار و 300ریال بیان کرد و گفت: بهای گندم . . . ریال و گندم دورم را 13هزار و 300ریال بیان کرد و گفت: بهای گندم خریداری شده به صورت نقدی به حساب کشاورزان واریز . . . با بیان اینکه خوزستان یکی از استان های مهم تولید کننده گندم از نظر تناژ و کیفیت در کشور است، افزود: همه امکانات و . . .

20:35 - 1396/01/26
اعتبارات وزارت جهاد کشاورزی در بودجه امسال 54 درصد بیشتر شد

اعتبارات وزارت جهاد کشاورزی در بودجه امسال 54 درصد بیشتر شد

و غربی و پنج میلیارد ریال برای موسسه تحقیقات برنج کشور است.** رشد 82.2 درصدی اعتبارات خرید تضمینی گندماین مسوول یادآوری کرد اعتبارات خرید تضمینی گندم در قانون بودجه امسال رشد 82.2 درصدی را تجربه . . . کشور است.** رشد 82.2 درصدی اعتبارات خرید تضمینی گندماین مسوول یادآوری کرد اعتبارات خرید تضمینی گندم در قانون بودجه امسال رشد 82.2 درصدی را تجربه کرد؛ به این شکل که از 45 هزار میلیارد ریال در سال . . .

16:11 - 1396/01/26
افزون بر 840 هزار تن گندم گلستان به 13 استان حمل شد

افزون بر 840 هزار تن گندم گلستان به 13 استان حمل شد

جمهوری اسلامی اظهار داشت: از این مقدار 722 هزار و 597 تن گندم به وسیله کامیون و بقیه از طریق قطارهای باری و به صورت . . . باری و به صورت ریلی حمل شد. به گفته وی؛ از سال قبل حمل گندم مازاد گلستان به سایر استان های کشور از طریق خط آهن فعال . . . کشور از طریق خط آهن فعال شده که تاکنون هفت هزار و 208 تن گندم به البرز، مرکزی و یزد ارسال شده است.علی محمدی استان های . . . مرکزی و یزد ارسال شده است.علی محمدی استان های متقاضی گندم گلستان را شامل؛ یزد، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان . . . بیان کرد که با هماهنگی شرکت بازرگانی دولتی ایران، حمل گندم به این مناطق صورت می گیرد. وی اضافه کرد که اکنون 200 . . .

10:12 - 1396/01/26
5 میلیون و 130 هزار هکتار گندم در کشور کشت شده است

5 میلیون و 130 هزار هکتار گندم در کشور کشت شده است

ایرنا گفت: از مجموع 130 هزار هکتار کاهش سطح زیر کشت گندم ، 95 هزار هکتار زیر کشت کلزا به عنوان گیاهی استراتژیک و . . . رفته است.وی افزود: در حال حاضر 2 میلیون و 100 هزار هکتار گندم آبی با میانگین برداشت 4 هزار و 150 کیلوگرم در هکتار و 3 . . . 4 هزار و 150 کیلوگرم در هکتار و 3 میلیون و 780 هزار هکتار گندم دیم با میانگین برداشت یک هزار و 530 کیلوگرم در هکتار . . . اظهار کرد: رویکرد مهم وزارت جهادکشاورزی ، کاهش سطح زیر کشت گندم و افزایش بهره وری در واحد سطح است تا به اهداف طرح . . . به اهداف طرح اقتصاد مقاومتی افق 1404 در کاهش سطح زیر کشت گندم آبی از 2 میلیون و 500 هزار هکتار به یک میلیون و 900 . . .

20:57 - 1396/01/24
خرید گندم در پنج استان کشور شروع شد

مشاور وزیر جهاد کشاورزی:

خرید گندم در پنج استان کشور شروع شد

در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار ایرنا با بیان این که خرید گندم از 21 اسفندماه سال گذشته از شهرستان سرباز بخش پیشین . . . سیستان و بلوچستان آغاز شد افزود: عملیات برداشت و خرید گندم در بوشهر، جنوب کرمان (جیرفت و کهنوج) هرمزگان و جنوب . . . دارد.وی اظهارداشت: براساس برآوردهای سه سال گذشته برداشت گندم نزدیک 1.5 تا دو درصد در فروردین ماه، 15 درصد در . . . 28 درصد در شهریورماه تا پایان مهرماه انجام می شود.مجری طرح گندم کشور از پیوستن استان فارس به پنج استان برداشت و خرید . . . گندم کشور از پیوستن استان فارس به پنج استان برداشت و خرید گندم خبرداد و تصریح کرد: طی روزهای آتی برداشت و خرید گندم . . .

9:18 - 1396/01/23
آغاز برداشت کشت پائیزه در خوزستان/پیش بینی برداشت 1،7میلیون تن گندم

آغاز برداشت کشت پائیزه در خوزستان/پیش بینی برداشت 1،7میلیون تن گندم

کیخسرو چنگلوایی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: برداشت گندم در شهرستان هندیجان در جنوب خوزستان و برداشت کلزا در . . . عادی بودن شرایط پیش بینی می شود، یک میلیون و 700 هزار تن گندم تولید شده و یک میلیون و 300 هزار تن از این محصول از . . . کرد: پائیز امسال محصولات کشاورزی در 900 هزار هکتار شامل گندم، جو، کلزا و دانه های روغنی، چغندر قند، نیشکر و حبوبات . . . رئیس سازمان جهاد کشاورزی همچنین با اشاره به برداشت همزمان گندم، جو، کلزا، چغندرقند و سبزی و صیفی در خوزستان گفت: کار . . . گیاهی جهاد کشاورزی خوزستان نیز پیش از این گفته بود:کشت گندم دیم در خوزستان (به جز در شهرستان های ایذه و باغملک) به . . .

12:49 - 1396/01/20
مشاهده بیماری `زنگ زردگندم` در مزارع کهگیلویه

مشاهده بیماری 'زنگ زردگندم' در مزارع کهگیلویه

اظهار داشت که بروز این بیماری به‌صورت قارچ بر روی برگ‌های گندم ظاهر می‌شود و در صورت گسترش آن بر روی برگ پرچم یکی از . . . روی برگ پرچم یکی از حساس‌ترین و حیاتی‌ترین بخش‌های تولید گندم، سبب بروز خسارت سنگین به مزارع خواهد شد. وی تصریح کرد . . . در واحد سطح می‌شود. سال زراعی گذشته افزون بر 70 هزار گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان کهگیلویه و بویر احمد خریداری . . . در منطقه نیز انجام شد. وی بابیان اینکه بروز بیماری زنگ زرد گندم در وهله نخست از مناطق حاشیه‌ای مزارع و علف‌های هرز ورود . . . نوع بیماری زنگ به نام‌های زنگ ساقه، زنگ برگ و زنگ خطی روی گندم به وقوع می‌پیوندد. جوش‌ها و لکه‌هایی که خشک و پودری است . . .

10:26 - 1396/01/19
خرید تضمینی گندم کلید خورد

معاون وزیر جهاد کشاورزی:

خرید تضمینی گندم کلید خورد

به گزارش ایرنا از شرکت بازرگانی دولتی ایران، علی قنبری افزود: گندم تولیدی منطقه حسین آباد قلعه گنج در استان کرمان و منطقه . . . خرید شده است.معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهارداشت: امسال گندم معمولی باقیمت مصوب و تضمینی 13 هزارریال و گندم دروم با . . . امسال گندم معمولی باقیمت مصوب و تضمینی 13 هزارریال و گندم دروم با قیمت 13 هزارو 300 ریال از کشاورزان خریداری . . . یاداورشد: سال گذشته با خرید تضمینی 5/11 میلیون تن گندم، خودکفایی در تامین این محصول و امکان صادرات آن برای . . . مناسب آب و هوایی پیش بینی می شود امسال حدود 11 میلیون تن گندم خریداری شود وخود کفایی و صادرات گندم تدوام داشته . . .

15:46 - 1396/01/14
کشاورز نیوزیلندی رکوردبرداشت گندم را شکست

کشاورز نیوزیلندی رکوردبرداشت گندم را شکست

واتسون' و 'ماکسین واتسون' به عنوان رکورددار جهانی برداشت گندم از یک هکتار زمین در کتاب گینس ذکر می شود.این زن و شوهر . . . و شوهر نیوزیلندی از هر هکتار زمین خود 16 تن و 791 کیلوگرم گندم برداشت کردند، در حالی که رکورددار قبلی، کشاورزی انگلیسی . . . بود که توانست دو سال پیش از هر هکتار 16 تن و 519 کیلوگرم گندم برداشت کند.متوسط برداشت گندم در هر هکتار زمین در . . . هر هکتار 16 تن و 519 کیلوگرم گندم برداشت کند.متوسط برداشت گندم در هر هکتار زمین در نیوزیلند حدود 12 تن است.کشاورز . . .

11:16 - 1396/01/14
صفحه 1 از 7 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7