معاون وزیرجهادکشاورزی : 14 میلیون تن گندم امسال در کشور تولید شد

معاون وزیرجهادکشاورزی : 14 میلیون تن گندم امسال در کشور تولید شد

12 استان لرستان با اشاره به اینکه یازده و نیم میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری و به موقع طلب کشاورزان پرداخت شد ، . . . بدیل به حساب می آید.وی همچنین افزود: بیش از پنج میلیون تن گندم مازاد در کشور وجود دارد که مجوز سه میلیون تن آن صادر . . . می شود، افزود: در تلاش هستیم تا در تولید برنج نیز مانند گندم به خودکفایی برسیم. وی به فراوانی توزیع شکر در سطح کشور . . .

15:23 - 1395/12/19
گمرک: صادرات گندم خوراکی بلامانع شد

گمرک: صادرات گندم خوراکی بلامانع شد

در این بخشنامه همچنین آمده است: صادرات آرد استحصالی از گندم (به عنوان مشتقات گندم) مشمول دستور العمل یادشده که . . . آمده است: صادرات آرد استحصالی از گندم (به عنوان مشتقات گندم) مشمول دستور العمل یادشده که تصریح شده از طریق فروش . . . گندم) مشمول دستور العمل یادشده که تصریح شده از طریق فروش گندم در رینگ داخلی به صورت نقدی - ریالی صورت گیرد، پس از . . . نمونه امضای مشاور مدیرعامل و مدیراجرایی پروژه صادرات گندم ، آرد و مشتقات مربوطه مطابق تناژ مندرج در مجوز مربوطه . . . خواهد بود.برپایه این بخشنامه، در صورت عرضه آرد استحصالی از گندم تولید داخل از طریق شرکت بازرگانی دولتی ایران به عنوان . . .

17:51 - 1395/12/18
یک مسئول: ایران در تولید بذر گندم خودکفاست

یک مسئول: ایران در تولید بذر گندم خودکفاست

جهاد کشاورزی استان یزد، اسماعیل اسفندیاری پور در نشست ستاد گندم، کلزا و جو این استان از هدف گذاری وزارت جهاد کشاورزی . . . وزارت جهاد کشاورزی برای تولید 13 میلیون و 500 هزار تن گندم در برنامه ششم توسعه برای سال 96 خبر داد. وی افزود: ضریب . . . ششم توسعه برای سال 96 خبر داد. وی افزود: ضریب خود اتکایی گندم کشور در سال های اخیر و با همت دولت تدبیر و امید افزایش . . . از سوی کشاورزان در سال آینده، ایران می تواند صادر کننده گندم و فرآورده های آن باشد. در این جلسه رئیس سازمان جهاد . . . جلسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد درباره وضعیت خرید گندم این استان گفت: میزان خرید گندم در این استان از 11 هزار . . .

13:10 - 1395/12/10
کردستان سرزمین خوشه های طلایی

کردستان سرزمین خوشه های طلایی

به گزارش ایرنا از قدیم الایام در بین کردستانی ها گندم از ارزش و احترام خاصی برخوردار بوده و مردم این دیار . . . گندم از ارزش و احترام خاصی برخوردار بوده و مردم این دیار گندم را برکت مزرعه می دانند و حتی در قدیم رسم بود که . . . می دانند و حتی در قدیم رسم بود که کشاورزان هر سال قسمتی از گندم تولیدی خود را برای سال آینده درون چاله های مخصوصی نگه . . . سال آینده درون چاله های مخصوصی نگه می داشتند. امروزه هم گندم به عنوان یک محصول مهم و بیشتر از سایر محصولات کشاورزی . . . مرغوب و مستعد یکی از قطب های تولید محصولات کشاورزی به ویژه گندم در غرب کشور به شمار می رود. کردستان در بُعد مساحت و . . .

9:20 - 1395/12/10
مجوز صادرات 3 میلیون تن آرد گندم داده شد/ ذخیره 9 میلیون تنی گندم

مجوز صادرات 3 میلیون تن آرد گندم داده شد/ ذخیره 9 میلیون تنی گندم

«علی قنبری» افزود: اکنون کشور دارای بیش از 9 میلیون تن گندم، 200 هزار تن روغن خام، 200 هزار تن برنج وارداتی و 200 . . . کننده عرضه می شود.** صدور مجوز صادرات سه میلیون تن آرد گندم معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: کشور با 9 میلیون تن . . . وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: کشور با 9 میلیون تن موجودی گندم وارد سال جدید می شود و اکنون مجوز صادرات سه میلیون تن . . . وارد سال جدید می شود و اکنون مجوز صادرات سه میلیون تن آرد گندم به کشورهای متقاضی صادر شده است.قیمت هر کیلوگرم گندم آرد . . . تن آرد گندم به کشورهای متقاضی صادر شده است.قیمت هر کیلوگرم گندم آرد یارانه ای 6 هزار و 650 ریال و گندم آرد خبازی های . . .

8:19 - 1395/12/09
تالار محصولات کشاورزی میزبان عرضه 25 هزار تن گندم شد

تالار محصولات کشاورزی میزبان عرضه 25 هزار تن گندم شد

تهران - ایرنا - تالار محصولات کشاورزی امروز (یکشنبه) میزبان عرضه 21 هزار تن گندم خوراکی و چهار هزار تن گندم دوروم شد.

14:56 - 1395/12/08
میزان سن زدگی گندم در ایران زیر نیم درصد است

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور:

میزان سن زدگی گندم در ایران زیر نیم درصد است

در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی لرستان افزود: کیفیت گندم ایران به دلیل اقدامات خوب کشاورزان کیفیت خوبی دارد. وی . . . دارد. وی اظهار کرد: در سال زراعی جاری مبارزه با سن زدگی گندم در 2 میلیون و 200 هزار هکتار از زمین های کشاورزی کشور . . . افزود: چهار میلیون هکتار سطح مبارزه با علف های هرز در حوزه گندم و جو و 800 هزار هکتار مبارزه با عوامل بیماری زا گندم در . . . حوزه گندم و جو و 800 هزار هکتار مبارزه با عوامل بیماری زا گندم در سال زراعی جاری در کشور پیش بینی می شود. وی با بیان . . . به دستگاه‌ های قضایی معرفی می شوند. به گزارش ایرنا سن گندم پس از ملخ یکی از خطرناکترین آفات گندم است و سالیانه . . .

18:3 - 1395/12/04
آغاز بکار نخستین قطار حمل گندم ازمبادی داخلی کشور به سیستان و بلوچستان

آغاز بکار نخستین قطار حمل گندم ازمبادی داخلی کشور به سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه مراسم آغاز بکار نخستین قطار حمل گندم از مبادی داخلی کشور به این استان به خبرنگار ایرنا گفت: . . . با سایر استان های کشور نیست.وی گفت: سالانه 400 هزار تن گندم از طریق قطار باری وارد استاندار سیستان و بلوچستان می . . . هزینه جابجایی و سوخت و آلایندگی و همچنین افزایش ورود گندم با بالاترین کیفیت و سلامت از مهمترین مزایای حمل گندم با . . . ورود گندم با بالاترین کیفیت و سلامت از مهمترین مزایای حمل گندم با قطار است.وی ادامه داد: با جابجایی گندم از طریق قطار . . . مزایای حمل گندم با قطار است.وی ادامه داد: با جابجایی گندم از طریق قطار از تردد 20 هزار کامیون در جاده ها جلوگیری . . .

17:1 - 1395/12/03
رئیس بنیاد توانمندسازی گندمکاران: برای تامین منابع خرید تضمینی تدبیرشود

رئیس بنیاد توانمندسازی گندمکاران: برای تامین منابع خرید تضمینی تدبیرشود

افزایش می داد. وی همچنین اظهار داشت: از مجموع اراضی زیرکشت گندم در سال زراعی جاری، سه میلیون و 100 هزار هکتار آن را . . . گندم در سال زراعی جاری، سه میلیون و 100 هزار هکتار آن را گندم دیم تشکیل می دهد. به گزارش ایرنا شورای اقتصاد قیمت . . . می دهد. به گزارش ایرنا شورای اقتصاد قیمت تضمینی هر کیلوگرم گندم را برای سال زراعی 96-95 رقم 13 هزار ریال تعیین کرده است . . . بر اجرای قانون استمهال وام کشاورزی رئیس بنیاد توانمندسازی گندمکاران ایران از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خواست کرد . . . می شود ولی عملیاتی نمی شود. *برگزاری کارگاه آموزشی برای گندمکاران ایمانی افزود: برگزاری کارگاه آموزشی برای گندمکاران . . .

14:42 - 1395/12/03
امروز سه برابر دولت های قبلی پول گندم به کشاورزان پرداخت می شود

معاون توسعه روستایی :

امروز سه برابر دولت های قبلی پول گندم به کشاورزان پرداخت می شود

داشته، ظلم بزرگی به این دولت است، زیرا دولت های گذشته گندم را هر کیلو گرم چهار هزار ریال از کشاورزان خریداری می . . . خریداری می کردند.وی خاطرنشان ساخت: اکنون هر کیلو گرم گندم به قیمت 13 هزار ریال از کشاورزان خریداری می شود، درحالی . . . آذرماه امسال اعلام کرد: امسال 11 میلیون و 500 هزار تن گندم به صورت تضمینی به مبلغ 146 هزار ریال ( 14 هزار و 600 . . .

14:33 - 1395/12/03
جهش ذخیره گندم از دو هفته به یکسال در دولت تدبیر و امید

جهش ذخیره گندم از دو هفته به یکسال در دولت تدبیر و امید

یازدهم برخی استان های کشور برای سه روز و برخی تا دو هفته گندم ذخیره داشتند و همین موضوع نگرانی هایی را برای دولت . . . اساسی در بخش کشاورزی در چهارسال فعالیت خود به خودکفایی گندم دست پیدا کند.گندم با نام علمی Triticum از مهم‌ترین غلات . . . در چهارسال فعالیت خود به خودکفایی گندم دست پیدا کند.گندم با نام علمی Triticum از مهم‌ترین غلات جهان است که به . . . ملل متحد(فائو)، ایران یکی از پرمصرف ترین کشورها در محصول گندم به شمار می رود به شکلی که سرانه مصرف آن در ایران 2٫5 . . . و بیشتر از کشورهای توسعه یافته جهان است.در واقع سرانه مصرف گندم هر ایرانی در سال 93، حدود 167٫6 کیلوگرم بود در حالی که . . .

10:34 - 1395/11/26
ایران به قطب تحقیقات گندم و ذرت در خاورمیانه تبدیل می شود

معاون وزیر جهاد کشاورزی:

ایران به قطب تحقیقات گندم و ذرت در خاورمیانه تبدیل می شود

اسکندر زند روز شنبه در حاشیه بازدید از مرکز تحقیقات بین المللی سیمیت (تحقیقات گندم و ذرت) در موسسه تحقیقات اصلاح وتهیه نهال و بذر کشور . . . از بهار سال 96 به مدت 5 سال کار به منظور توسعه تحقیقات گندم ، ذرت و کشاورزی حفاظتی در ایران آغازمی شود. زند ادامه . . . هدف بلند مدت را دنبال می کند که یکی توسعه کیفیت تولید بذر گندم در ایران است. معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: اکنون . . . است. وی با بیان اینکه اکنون سالانه حدود 10 الی 15 رقم جدید گندم تولید می کنیم، گفت: در کشور 70 رقم گندم در عرصه های . . . 10 الی 15 رقم جدید گندم تولید می کنیم، گفت: در کشور 70 رقم گندم در عرصه های زراعی داریم ولی برای برخی مناطق گرم و سرد . . .

13:19 - 1395/11/23
هشدارسازمان ملل درمورد بحران نان در یمن / یمنی ها تا اواسط فروردین گندم دارند

هشدارسازمان ملل درمورد بحران نان در یمن / یمنی ها تا اواسط فروردین گندم دارند

به گزارش روز شنبه خبرگزاری رویترز، این گزارش تاکید کرد یمن امروز بیش از گذشته با بحران گندم مواجه است.مقام عالی رتبه سازمان ملل در زمینه کمک ها به یمن در 27 ژانویه (8 بهمن) گفت: یمن دارای . . . است.مقام عالی رتبه سازمان ملل در زمینه کمک ها به یمن در 27 ژانویه (8 بهمن) گفت: یمن دارای ذخیره گندمی است که به مدت تقریبی حداکثر سه ماه کفایت خواهد کرد. سازمان ملل چهارشنبه گذشته بودجه ای به . . .

9:26 - 1395/11/23
تولید 12.6میلیون تن گندم پیش بینی شد/ افزایش بازده با وجود 2درصد افت سطح کشت

اختصاصی ایرنا

تولید 12.6میلیون تن گندم پیش بینی شد/ افزایش بازده با وجود 2درصد افت سطح کشت

خرید تضمینی امسال نیز مشابه سال های گذشته روند کشت و کار گندم انجام شده است و مشکلی در این زمینه نداریم. اسفندیارپور . . . نداریم. اسفندیارپور ادامه داد: گرچه برنامه تعهدی تولید گندم سال جاری زراعی 12 میلیون و 600 هزارتن است اما برنامه . . . دو درصد کاهش سطح زیرکشت در این محصول داشته ایم اما عملکرد گندم رشد چشمگیری داشت و امسال ما را به خودکفایی رساند. وی . . . امسال ما را به خودکفایی رساند. وی افزود: مجموع سطح زیرکشت گندم به پنج میلیون و 830 هزار هکتار رسیده است که از این . . . رسیده است که از این میزان 2 میلیون و 80 هزار هکتار به گندم آبی و سه میلیون و 750 هزار هکتار به گندم دیم اختصاص . . .

16:37 - 1395/11/13
هشدار سازمان ملل درمورد خطرقحطی دریمن / ذخیره گندم فقط برای سه ماه است

هشدار سازمان ملل درمورد خطرقحطی دریمن / ذخیره گندم فقط برای سه ماه است

در دسامبر گذشته (آذر) گزارش داد تجار یمن واردات جدید گندم را به دلیل توقف سرمایه گذاری تجارت وعدم وجود ضمانت . . . ماه متوقف کرده اند. مک جولدریک افزود: یمن فقط برای سه ماه گندم دارد و احتمالا برنج هم همین شرایط را داشته باشد.وی . . . ما نیاز به بانک مرکزی عامل داریم این درحالی است که ذخیره گندم ما فقط برای سه ماه است. عربستان همراه با چند کشور دیگر . . .

10:50 - 1395/11/09
گندم گلستان سر سفره ساکنان 13 استان

گندم گلستان سر سفره ساکنان 13 استان

حمیدرضا علی محمدی روز شنبه به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: این مقدار گندم مازاد بر نیاز استان گلستان از طریق خطوط زمینی و ریلی به . . . سایر استان ها حمل شده است.به گفته وی امسال 80 هزار تن از گندم مازاد بر نیاز گلستان با استفاده از خط ریلی به پنج استان . . . و مرکزی حمل شد.وی افزود: هم اکنون نیز مجوز حمل 530 هزار تن گندم مازاد بر نیاز گلستان به سایر استانها از طریق راه آهن، . . . کشور امتداد دارد.علی محمدی علت استقبال استان های دیگر از گندم تولیدی گلستان را کیفیت بالای این محصول اعلام کرد و . . . تولیدی گلستان را کیفیت بالای این محصول اعلام کرد و افزود: گندم تولیدی این استان همچنان رکورددار کیفیت گندم در سطح کشور . . .

18:20 - 1395/10/18
عرضه 60 هزار تن گندم خوراکی در بورس کالای ایران از فردا آغاز می شود

با هدف صادرات آرد و مشتقات؛

عرضه 60 هزار تن گندم خوراکی در بورس کالای ایران از فردا آغاز می شود

بورس کالای ایران»، شرکت بازرگانی دولتی ایران 60 هزار تن گندم خوراکی به قیمت پایه 7100 ریال را از روز شنبه در تالار . . . بورس کالای ایران عرضه می کند که خریداران پس از خرید این گندم و تبدیل آن به آرد و مشتقات مربوطه می توانند محصول نهایی . . . می توانند محصول نهایی را به بازارهای جهانی صادر کنند.گندم خوراکی تولید شده در استان های ایلام و خراسان رضوی هر . . . های ایلام و خراسان رضوی هر کدام به میزان 20 هزار تن و گندم خوراکی تولید شده در استان سیستان و بلوچستان به میزان 20 . . . باید مابه التفاوت قیمت پایه و 110 درصد قیمت خرید تضمینی گندم خوراکی سال 95 را در یک فقره ضمانتنامه بانکی به ذینفعی . . .

15:1 - 1395/10/17
باغبانان نمونه 10 برابر تولید متوسط ملی، محصول عرضه کردند

باغبانان نمونه 10 برابر تولید متوسط ملی، محصول عرضه کردند

برتر در مرکز همایش های صداو سیما، افزود: تولید کنندگان گندم آبی سه برابر و گندم دیم بیش از پنج برابر متوسط ملی . . . های صداو سیما، افزود: تولید کنندگان گندم آبی سه برابر و گندم دیم بیش از پنج برابر متوسط ملی تولید دارند. به گفته . . . 12 تن بذر خوب تولید می کند. حجتی گفت: پارسال 10 هزار هکتار گندم تیپ تولید شد؛ یعنی مصرف آب به حداقل رسید. به گفته وی، . . . یعنی مصرف آب به حداقل رسید. به گفته وی، امروز سطح زیرکشت گندم از 600 هزار هکتار آبی و 400 هزار هکتار دیم کاهش یافته و . . . دیم کاهش یافته و کشور از واردات 6 میلیون تا هفت میلیون تن گندم بی نیاز شده است. همچنین بهره وری آب در مزرعه از 37 به . . .

14:38 - 1395/10/13
نیمی از رشد اقتصادی کشور مرهون تولید 14.5 میلیون تن گندم است

عضوهیات مدیره شرکت بازرگانی ایران:

نیمی از رشد اقتصادی کشور مرهون تولید 14.5 میلیون تن گندم است

زراعی جاری برای حمایت از بخش کشاورزی 11 میلیون تن محصول گندم را با اعتباری افزون بر 147 هزار و 500 میلیارد ریال، . . . و 500 میلیارد ریال، خریداری کرد. به گفته وی ایران در تولید گندم به خود کفایی رسید، اگر پنج سال قبل 6 میلیون و 700 هزار . . . به خود کفایی رسید، اگر پنج سال قبل 6 میلیون و 700 هزار تن گندم وارد می شد، امروز نه تنها نیازمند واردات نیستیم بلکه . . . تنها نیازمند واردات نیستیم بلکه آمادگی صادرات سه میلیون تن گندم را به کشورهای متقاضی داریم . به گزارش ایرنا، عباسی . . . اروپایی سر سبز نباشد، اما با تولید محصول های راهبردی مانند گندم، زعفران، زرشک ، عناب و ... توانستیم حرفی برای گفتن . . .

10:6 - 1395/10/09
نگاهی به رویدادهای مهم روز سه شنبه افغانستان

نگاهی به رویدادهای مهم روز سه شنبه افغانستان

**خریداری یک صدهزار تن گندم از ازبکستان«لطف الله راشد» سخنگوی وزارت کشاورزی و . . . و دامداری افغانستان اعلام کرد: این وزارتخانه یکصدهزار تن گندم خریداری شده از ازبکستان را بزودی وارد کشور می کند. راشد . . . را بزودی وارد کشور می کند. راشد یادآور شد ، 130 هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان نیز امسال به کشور وارد خواهد . . .

16:49 - 1395/10/07
عرضه گندم صادراتی در بورس کالا از فردا آغاز می شود

با حجم 20هزار تن؛

عرضه گندم صادراتی در بورس کالا از فردا آغاز می شود

برای تسهیل روند صادرات محصولات، قرار است برای نخستین بار گندم صادراتی ایران نیز از مسیر بورس کالا به بازارهای جهانی . . . خبری بورس کالای ایران»، امسال با توجه به خودکفایی در تولید گندم، صادرات این محصول از طریق بورس کالای ایران در ستاد . . . این اساس، بورس کالا، میزبان عرضه دو محموله 10 هزار تنی «گندم دورم» است. عرضه 10 هزار تنی نخست تولید استان خوزستان و . . . 235 دلار و به صورت نقدی خواهد بود که موعد و محل تحویل این گندم 15 دی ماه در انبار شوش خوزستان اعلام شده است. همچنین . . . در انبار شوش خوزستان اعلام شده است. همچنین دومین محموله گندم تولید استان خوزستان نیز به میزان 10 هزار تن با تحویل . . .

12:7 - 1395/10/07
کیفیت در خرید تضمینی گندم ملاک قرار گیرد

رئیس کانون انجمن های صنایع غذایی کشور:

کیفیت در خرید تضمینی گندم ملاک قرار گیرد

اصلاحاتی اعمال شود؛ زمانی که در کشورهای دیگر امکان خرید گندم با لحاظ کردن کیفیت امکانپذیر است، ما نیز باید بتوانیم . . . با لحاظ کردن کیفیت امکانپذیر است، ما نیز باید بتوانیم خرید گندم را با توجه به کیفیت انجام دهیم.زرگران تاکید کرد: نظر . . . است که شاخص های مختلف کیفیت در خرید تضمینی اعمال و تولید گندم بر اساس نیاز صنعت انجام شود؛ علاوه بر این، در آزمایش . . . بر اساس نیاز صنعت انجام شود؛ علاوه بر این، در آزمایش کیفیت گندم از امکانات بخش خصوصی استفاده شود و نتیجه اعلام شده از . . . نیز پیش از زرگران در این نشست گفت: هیچ نگرانی از کیفیت گندم نداریم؛ حدود ٤٦ درصد گندم های تولیدی کشور در ردیف کیفیت . . .

18:42 - 1395/10/06
معاون وزیرجهاد کشاورزی: متوسط پروتئین گندم های تولیدی به ١٢ درصد افزایش یافت

معاون وزیرجهاد کشاورزی: متوسط پروتئین گندم های تولیدی به ١٢ درصد افزایش یافت

توسعه* در محل اتاق ایران با بیان اینکه هیچ نگرانی از کیفیت گندم نداریم، افزود: حدود ٤٦ درصد گندم های تولیدی کشور در . . . اینکه هیچ نگرانی از کیفیت گندم نداریم، افزود: حدود ٤٦ درصد گندم های تولیدی کشور در ردیف کیفیت عالی قرار دارد.وی ادامه . . . کشور در ردیف کیفیت عالی قرار دارد.وی ادامه داد: کیفیت گندم های تولیدی کشور مناسب است اما در مرحله پخت نان ابهاماتی . . . در مرحله پخت نان ابهاماتی وجود دارد.وی در مورد سنجش کیفیت گندم در زمان خرید تضمینی نیز گفت: در گذشته این مساله مطرح . . . کشاورزی تاکید کرد: در صورتی که ابزار لازم برای سنجش کیفیت گندم در این فرصت کوتاه وجود داشته باشد از آن استقبال می . . .

17:53 - 1395/10/06
کشت گندم در سطح 6.4میلیون هکتار از اراضی کشور

کشت گندم در سطح 6.4میلیون هکتار از اراضی کشور

اظهار داشت: همچنین 2 میلیون و 400هزار هکتار به کشت آبی گندم اختصاص دارد. به گفته وی؛ کشت های پاییزه منطقی ترین کشت . . . به گفته وی؛ کشت های پاییزه منطقی ترین کشت به شمار می رود و گندم از جمله آنها است. وی همچنین استفاده از دانش کشاورزی را . . . استفاده از دانش کشاورزی را از برنامه های مهم در طرح محوری گندم در کشور برشمرد. مجری طرح محوری گندم اضافه کرد: باید از . . . های مهم در طرح محوری گندم در کشور برشمرد. مجری طرح محوری گندم اضافه کرد: باید از ظرفیت بنیاد توانمندسازی گندم کاران . . . طرح محوری گندم اضافه کرد: باید از ظرفیت بنیاد توانمندسازی گندم کاران در استان ها و شهرستان ها بیش از گذشته استفاده شود . . .

16:58 - 1395/10/01
4.5 میلیون تن گندم توسط تعاونی های روستایی خریداری شد

مدیرعامل تعاون روستایی

4.5 میلیون تن گندم توسط تعاونی های روستایی خریداری شد

به گزارش ایرنا حسین صفایی شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران در سنندج افزود: گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در بیش از 900 مرکز در کشور . . . کرد: شرکت های تعاون روستایی کردستان امسال در زمینه خرید گندم بسیار موفق عمل کردند و از مجموع 856 هزار تن گندم مازاد . . . خرید گندم بسیار موفق عمل کردند و از مجموع 856 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان، 498 هزار تن را خریداری . . . بودند.وی اظهار کرد: کردستان با تولید بیش از 980 هزار تن گندم رتبه چهارم کشوری را در تولید این محصول به خود اختصاص . . . که شرکت های تعاون روستایی استان رتبه سوم کشوری را در خرید گندم کشاورزان کسب کرده بودند.مدیرعامل سازمان تعاون روستایی . . .

9:10 - 1395/10/01
آغاز صادرات گندم از طریق سیکل صادراتی بورس کالای کشور در هفته آینده

در جلسه ستاد تنظیم بازار مقرر شد؛

آغاز صادرات گندم از طریق سیکل صادراتی بورس کالای کشور در هفته آینده

اساسی، حساس و ضروری کشور ارائه و تصمیمات لازم اتخاذ شد. همچنین گزارشی از اقدامات مربوط به صادرات گندم ارائه و مقرر شد در هفته آینده در چارچوب مصوبات تنظیم بازار صادرات گندم از طریق سیکل صادراتی . . . از اقدامات مربوط به صادرات گندم ارائه و مقرر شد در هفته آینده در چارچوب مصوبات تنظیم بازار صادرات گندم از طریق سیکل صادراتی بورس کالای کشور آغاز شود.سیام**6084*شبس*1488*تنظیم:‌ امیر خان زاده * . . .

21:22 - 1395/09/29
مولکولی که کشاورزی را متحول می کند

مولکولی که کشاورزی را متحول می کند

و به کارگیری آن از طریق اسپری حاوی مولکول های مذکور روی گندم انجام می شود که توسط کشاورزان به سادگی قابل کنترل است. . . . در آینده نزدیک می تواند نحوه تولید غلات را متحول کند. گندم در کنار ذرت و برنج یکی از پرمصرف ترین غلاتی است که در . . . جمعیت زمین مطابق پیش بینی ها افزایش یابد، لازم است تولید گندم تا سال 2050 میلادی به میزان 70 درصد افزایش یابد. گزارش . . .

13:1 - 1395/09/25
تعیین قیمت خرید تضمینی گندم و دانه های روغنی در حال حاضر مذاکره است

معاون وزیر جهاد کشاورزی:

تعیین قیمت خرید تضمینی گندم و دانه های روغنی در حال حاضر مذاکره است

کشور' در بندرعباس به خبرنگاران اظهار داشت: در سال زراعی جدید تاکنون یک میلیون و 860 هزار هکتار گندم کشت شده که تا 10 روز آینده به یک میلیون و 980 هزار هکتار افزایش می یابد.وی بدون اشاره به قیمت . . . به یک میلیون و 980 هزار هکتار افزایش می یابد.وی بدون اشاره به قیمت های درنظر گرفته شده برای خرید گندم و دانه های روغنی بیان داشت: امسال 170 هزار هکتار کلزا در کشور کاشته شده که پیش بینی می شود 310 . . .

0:7 - 1395/09/25
معاون وزیر جهاد کشاورزی، از مذاکره برای تعیین قیمت خرید تضمینی گندم و دانه های روغنی خبر داد

معاون وزیر جهاد کشاورزی، از مذاکره برای تعیین قیمت خرید تضمینی گندم و دانه های روغنی خبر داد

اظهار داشت: در سال زراعی جدید تاکنون یک میلیون و 860 هزار هکتار از زمین های زراعی زیر کشت گندم رفته که تا 10 روز آینده به یک میلیون و 980 هزار هکتار افزایش می یابد.وی بدون اشاره به قیمت های . . . به یک میلیون و 980 هزار هکتار افزایش می یابد.وی بدون اشاره به قیمت های در نظر گرفته شده برای خرید گندم و دانه های روغنی، بیان داشت: امسال 170 هزار هکتار کلزا در کشور کاشته شده که پیش بینی می شود 310 . . .

0:3 - 1395/09/25
آزادی حلب،شکست محور غربی- عربی

برگزیده های 'ایرنا مقاله'

آزادی حلب،شکست محور غربی- عربی

است هر گونه اتفاقی رخ دهد. **اول خودکفایی، اکنون صادرات گندماین یادداشت به موضوع جشن خودکفایی گندم که با حضور «حسن . . . اکنون صادرات گندماین یادداشت به موضوع جشن خودکفایی گندم که با حضور «حسن روحانی» رییس جمهوری روز گذشته برگزار . . . 92، زمانی که دولت یازدهم شروع به کار کرد، کل خرید تضمینی گندم کشاورزان توسط دولت رقمی بالغ بر4 میلیون و 600 هزار تن . . . تن رسید و درسال 94 دولت حدود 8 میلیون و 100 هزار تن از گندم تولیدی کشاورزان را خریداری کرد.دولت از ابتدای امسال . . . از ابتدای امسال برای خرید تضمینی 11 میلیون و 500 هزار تن گندم بالغ بر 14 هزار و 700 میلیارد تومان به گندمکاران پرداخت . . .

13:27 - 1395/09/23
صفحه 1 از 8 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8