خرید ٤.٦ میلیون تن گندم تاکنون/ ١٢٦ هزار تن کلزا خریداری شد

اختصاصی ایرنا

خرید ٤.٦ میلیون تن گندم تاکنون/ ١٢٦ هزار تن کلزا خریداری شد

«یزدان سیف» امروز (شنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: ارزش گندم خریداری شده از گندمکاران ٦0 هزار میلیارد ریال است.سیف . . . با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: ارزش گندم خریداری شده از گندمکاران ٦0 هزار میلیارد ریال است.سیف اضافه کرد: تاکنون . . . ریال است.سیف اضافه کرد: تاکنون نزدیک ٥٠ درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شده است و بقیه این مبلغ بزودی واریز می . . . می شود.به گفته وی، خوزستان با خرید یک میلیون و ٣٤٨ هزار تن گندم در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن گلستان با یک میلیون و . . . شرکت بازرگانی دولتی ایران خبر داد میزان خرید گندم کرمان تا امروز رکورد پارسال را که نزدیک ٢٠٥ هزارتن بود، . . .

18:40 - 1396/04/03
جهانگیری مصوبه نحوه خرید تضمینی گندم برای سال 1396 را ابلاغ کرد

جهانگیری مصوبه نحوه خرید تضمینی گندم برای سال 1396 را ابلاغ کرد

که توسط وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ می گردد، نسبت به خرید گندم مورد نیاز خود از طریق مراکز خرید مورد تایید شرکت . . . سهمیه نانوایی‌های یارانه‌ای) نسبت به پرداخت مرحله اول بهای گندم خریداری شده از طریق سامانه خرید تضمینی بانک کشاورزی . . . قیمت پرداختی توسط کارخانجات آردسازی تا قیمت خرید تضمینی گندم از محل اعتبارات مربوط قانون بودجه سال 1396 کل کشور . . . 2- سازوکار اجرایی موضوع این بند و هزینه مترتب بر خرید گندم توسط کارخانجات آردسازی بر اساس پیشنهاد وزارت جهاد . . . محصولات اساسی کشاورزی – مصوب 1368- نسبت به خرید باقیمانده گندم مازاد بر نیاز کشاورزان با نرخ تضمینی و با روش پرداخت دو . . .

14:45 - 1396/04/03
گندمکاران گلستان بخشی از بهای دسترنج خود را گرفتند

گندمکاران گلستان بخشی از بهای دسترنج خود را گرفتند

این مرحله یکهزار و 850 میلیارد ریال معادل 30 درصد از بهای گندم تحویل شده از سوی کشاورزان استان پرداخت شده است. وی با . . . اینکه پرداخت بهای محصول با تخصیص اعتبار و طبق زمان تحویل گندم به مراکز خرید ادامه دارد، گفت: کشاورزان استان از ابتدای . . . از ابتدای هفته دوم خرداد تاکنون یک میلیون و 20 هزار تن گندم به مراکز خرید تضمینی تحویل داده اند. به گفته وی؛ حدود . . . تضمینی تحویل داده اند. به گفته وی؛ حدود 10 درصد از محصول گندمزارهای استان بویژه در مناطق کوهستانی هنوز برداشت نشده . . . هنوز برداشت نشده است.علی محمدی افزود: کار خرید تضمینی گندم از کشاورزان گلستان تا پایان مرداد ادامه خواهد داشت. . . .

11:4 - 1396/04/03
هشدار درباره بازگشت به عقب

هشدار درباره بازگشت به عقب

تهران- ایرنا- کارنامه بخش کشاورزی در دولت یازدهم بدون‌تردید از کارت‌های برنده انتخاباتی آقای روحانی به‌شمار می‌آمد. دستیابی به برتری صددرصدی در تولید گندم و ٣٠ درصدی شکر و... تنها در خلال سال‌های ١٣٩٢ تا ١٣٩٥ متأثر از تغییر نسبی سیاست‌های کلانی بود که در این مدت صورت گرفت.

8:55 - 1396/03/29
معاون وزیر جهاد کشاورزی:50 درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی:50 درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شد

25 تا 26 استان کشور عملیات خرید جریان دارد و خرید تضمینی گندم در استان خوزستان روزهای پایانی خود را سپری می . . . می کند.مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران بیشترین مقدار گندم خریداری شده را مربوط به استان خوزستان با یک میلیون و . . . هزار و 830 هزار ریال تعیین کرد که 2 برابر قیمت خرید تضمینی گندم است.با اقدام های صورت گرفته در دولت یازدهم به نظر می . . . بخش کشاورزی براین باورند کشت دانه‌ روغنی کلزا در تناوب با گندم موجب تقویت خاک و پایداری تولید گندم در کشور می . . . روغنی کلزا در تناوب با گندم موجب تقویت خاک و پایداری تولید گندم در کشور می شود.همچنین سال گذشته 14 میلیون و 590 هزار تن . . .

14:1 - 1396/03/28
مشاوروزیرجهادکشاورزی: خریدتضمینی گندم به 4 میلیون تن رسید

درگفت و گو با ایرنا؛

مشاوروزیرجهادکشاورزی: خریدتضمینی گندم به 4 میلیون تن رسید

'اسماعیل اسفندیارپور' روز شنبه در گفت و گو اختصاصی با ایرنا افزود: این میزان گندم به ارزش 52 میلیارد و 200 میلیون ریال خریداری شده است که . . . و 200 میلیون ریال خریداری شده است که بخشی از مطالبات گندم کاران پرداخت و مابقی مطالبات بزودی به حسابشان واریز می . . . کرمان با 200 هزارتن رتبه های اول تا چهارم خرید تضمینی گندم را به خود اختصاص داده اند.وی با بیان اینکه خرید گندم در . . . گندم را به خود اختصاص داده اند.وی با بیان اینکه خرید گندم در برخی استان های جنوبی کشور از جمله خوزستان رو به . . . کرد: اکنون تمامی استان های کشور به عملیات برداشت و خرید گندم پیوسته اند به جز استان های اقلیم سرد از جمله همدان، . . .

13:7 - 1396/03/27
هماهنگی نهادهای کشاورزی برای موفقیت طرح قیمت تضمینی گندم در بورس کالا الزامی است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

هماهنگی نهادهای کشاورزی برای موفقیت طرح قیمت تضمینی گندم در بورس کالا الزامی است

ملی باشیم.این نماینده مجلس با بیان اینکه طرح قیمت تضمینی گندم در بورس کالای ایران می تواند برای کشاورزان برنامه ریزی . . . برنامه ریزی به دنبال داشته باشد، گفت: با توجه به اینکه گندم یک کالای استراتژیک و امنیتی بوده و به طور مستقیم با . . . همه جانبه ای را در بورس کالا رقم زد.وی تاکید کرد: با عرضه گندم در بورس ، می توان امیدوارم بود که کیفیت گندم و راندمان . . . کرد: با عرضه گندم در بورس ، می توان امیدوارم بود که کیفیت گندم و راندمان تولید افزایش پیدا می کند؛ به این ترتیب گندم . . . گندم و راندمان تولید افزایش پیدا می کند؛ به این ترتیب گندم تولید شده در بازاری رقابتی به فروش می رسد و از این طریق . . .

16:31 - 1396/03/26
فائو: تولید گندم ایران امسال 25 درصد رشد دارد/ تولید 20.1 میلیون تن غلات

فائو: تولید گندم ایران امسال 25 درصد رشد دارد/ تولید 20.1 میلیون تن غلات

سال زراعی جدید به عنوان یکی از تولید کنندگان مطرح منطقه ای گندم پس از ترکیه باقی بماند.انتظار می‌رود تولید گندم ایران . . . منطقه ای گندم پس از ترکیه باقی بماند.انتظار می‌رود تولید گندم ایران در سال زراعی 2017 میلادی در سطح سال 2016 یعنی در . . . دچار ناامنی غذایی شوند.به گزارش ایرنا از ابتدای فصل برداشت گندم در سال زراعی جاری، تاکنون 3 میلیون و 208 هزارتن گندم از . . . گندم در سال زراعی جاری، تاکنون 3 میلیون و 208 هزارتن گندم از 24 استان کشور خریداری شده است و پیش بینی می شود . . . خریداری شده است و پیش بینی می شود امسال حداقل 11 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شود.براساس آمار رسمی، ایران دارای 3 . . .

11:49 - 1396/03/24
دیروز خودکفا؛ امروز صادرکننده

دیروز خودکفا؛ امروز صادرکننده

می خوانیم: در‌سال ٨٣ و در زمان دولت اصلاحات، خودکفایی گندم را جشن گرفتیم و حالا تبدیل به صادرکننده یکی از محصولات . . . از محصولات کشاورزی استراتژیک دنیا شده‌ایم و باید صادرات گندم را جشن بگیریم.روزنامه شهروند می نویسد: زمزمه‌های صادرات . . . را جشن بگیریم.روزنامه شهروند می نویسد: زمزمه‌های صادرات گندم ایران از اواسط ‌سال گذشته به گوش می‌رسید و پیشتر علی . . . معاون وزیر جهاد کشاورزی از شرایط مناسب کشور در تولید گندم گفته بود. او‌سال گذشته عنوان کرد که با توجه به رسیدن به . . . گذشته عنوان کرد که با توجه به رسیدن به مرز خودکفایی هیچ گندمی از سوی دولت وارد نمی‌شود و اگر دولت اجازه دهد پتانسیل . . .

10:19 - 1396/03/24
ایران در سرزمین تزارها

امروز در 'ایرنا مقاله' می خوانید:

ایران در سرزمین تزارها

جدی مواجه بوده‌است. ** پیام های سیاسی و امنیتی صادرات گندمصادرات در دل خود معناهای نهفته زیادی دارد. این‌ طور نیست . . . نشانه‌های پرمعناتری از تغییر و تحولات دریافت کنیم. صادرات گندم به عمان، از همین دست اقدامات است.در شرایط حساسی مانند . . . است.در شرایط حساسی مانند زمان جنگ و تحریم نیز برای تأمین گندم، دولت‌ها با نگرانی‌های جدی مواجه بودند و ضعف تولید . . . شناخته شد. یکی از مهم‌ترین اقدامات آنها در زمینه خودکفایی گندم بوده است. اگر به اقتصاد مقاومتی به ‌عنوان سند راهبردی . . . که در مقابل بتواند صادرات داشته باشد. اکنون نخستین محموله گندم به عمان صادر شده است و ضمن اینکه می‌تواند از منظر سیاسی . . .

15:40 - 1396/03/23
پیام‌های سیاسی و امنیتی صادرات گندم- محمد لاهوتی*

پیام‌های سیاسی و امنیتی صادرات گندم- محمد لاهوتی*

نشانه‌های پرمعناتری از تغییر و تحولات دریافت کنیم. صادرات گندم به عمان، از همین دست اقدامات است.کشور ما از نظر آب و . . . و به طور سنتی کشاورزی همیشه در کشور ما رواج داشته است. گندم هم در همه جای دنیا به‌عنوان کالایی استراتژیک شناخته . . . محصول کشاورزی مورد نیاز جامعه را تشکیل می‌دهد. کشت گندم هم در کشور ما از دیرباز رایج بوده است. ولی ما کشور . . . کنیم.در شرایط حساسی مانند زمان جنگ و تحریم نیز برای تأمین گندم، دولت‌ها با نگرانی‌های جدی مواجه بودند و ضعف تولید . . . جامعه داشت. یکی از مهم‌ترین اقدامات آنها در زمینه خودکفایی گندم بوده است. در دولت اصلاحات هم در دوره محدودی به خودکفایی . . .

10:0 - 1396/03/23
ایران صادرکننده گندم شد

اقدام وعمل/

ایران صادرکننده گندم شد

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، ایران در دولت هشتم نیز به خودکفایی در تولید گندم رسید، اما نتوانست در جایگاه یکی از صادرکنندگان این . . . زحمتکش ایران ، حمایت های موثر دولت یازدهم از تولیدکنندگان گندم و گشایش های برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) که درهای . . . روی تولیدکنندگان ایرانی گشود، همه از عواملی بود که سبب شد گندم ایران وارد بازارهای جهانی شود.'سیدرضا نورانی' رئیس . . . و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره صادرات نخستین محموله گندم ایران به کشور عمان گفت: در سالجاری نخستین محموله 35 . . . به کشور عمان گفت: در سالجاری نخستین محموله 35 هزارتنی گندم به کشور عمان صادر شد که خوشحالی مردم و مسئولان را به . . .

17:34 - 1396/03/22
نخستین محموله گندم صادراتی ایران به مقصد عمان بندر امام را ترک کرد

مدیرعامل شرکت حمل فله کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران:

نخستین محموله گندم صادراتی ایران به مقصد عمان بندر امام را ترک کرد

علی اکبر غنجی روز دوشنبه افزود: با موفقیت طرح خودکفایی گندم قرار است به تدریج گندم صادراتی کشور به مقاصد مختلف . . . افزود: با موفقیت طرح خودکفایی گندم قرار است به تدریج گندم صادراتی کشور به مقاصد مختلف ارسال شود به همین منظور . . . مقاصد مختلف ارسال شود به همین منظور نخستین محموله صادراتی گندم ایران پس از بارگیری در بندر امام خمینی (ره)، این بندر . . . بندر را به مقصد عمان ترک کرد.وی، حجم نخستین محموله صادراتی گندم را 30 هزار تن اعلام کرد و گفت: پس از بارگیری این محموله . . . از بندر امام خمینی (ره) به سوی عمان حرکت کرد. غنجی، حمل گندم از بندر امام را به عمان مهم ارزیابی و خاطرنشان کرد: این . . .

12:8 - 1396/03/22
3.2 میلیون تن گندم و 110 هزارتن کلزا خریداری شد

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در گفت‌وگو با ایرنا:

3.2 میلیون تن گندم و 110 هزارتن کلزا خریداری شد

'یزدان' سیف روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره وضعیت خرید گندم و کلزا افزود: تاکنون 60 درصد مطالبات گندم کاران تامین و . . . وضعیت خرید گندم و کلزا افزود: تاکنون 60 درصد مطالبات گندم کاران تامین و پرداخت شده و مابقی مطالبات گندم کاران . . . مطالبات گندم کاران تامین و پرداخت شده و مابقی مطالبات گندم کاران بزودی به حسابشان واریز می شود.وی اظهارداشت: . . . 195 هزارتن و ایلام با 175 هزارتن رتبه های اول تا پنجم خرید گندم را به خود اختصاص داد.وی از برداشت و خرید چهار استان . . . یزد و خراسان شمالی خبرداد و تصریح کرد: اکنون خرید و برداشت گندم در استان خوزستان رو به پایان است.وی خرید گندم سالجاری . . .

16:35 - 1396/03/21
اولین کشتی صادرات گندم از خوزستان به مقصد عمان بارگیری شد

اولین کشتی صادرات گندم از خوزستان به مقصد عمان بارگیری شد

در تالار شهید رجایی استانداری خوزستان بیان کرد:24 هزار تن گندم در این کشتی بارگیری شده و به زودی به کشور عمان ارسال . . . پیش بینی می شود امسال از یک میلیون و 350 هزار تن برداشت گندم در استان 150 هزار تن گندم مازاد بر نیاز به خارج از . . . یک میلیون و 350 هزار تن برداشت گندم در استان 150 هزار تن گندم مازاد بر نیاز به خارج از کشور صادر شود.رئیس سازمان جهاد . . .

16:32 - 1396/03/21
125 هکتار از گندمزارهای گلستان سوخت

طی 11 روز گذشته؛

125 هکتار از گندمزارهای گلستان سوخت

وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: طبق برآوردها حدود 443 تن گندم بر اثر این آتش سوزی ها از بین رفته است.به گفته وی، این . . . بر اثر این آتش سوزی ها از بین رفته است.به گفته وی، این گندمزارها شامل 60 هکتار در گالیکش، 51 هکتار در کلاله، 13 . . . زمین های گلستان زیرکشت محصول های پاییزه شامل باقلا، کلزا، گندم، جو، سیب زمینی و نخود سبز رفته است که بیشترین سطح آن به . . . جو، سیب زمینی و نخود سبز رفته است که بیشترین سطح آن به گندم با 371هزار و 685 هکتار اختصاص دارد. گلستان دارای 650 . . .

16:30 - 1396/03/21
صادرات امسال گندم به عمان با ارسال محموله 35هزار تنی کلید خورد

صادرات امسال گندم به عمان با ارسال محموله 35هزار تنی کلید خورد

می تواند به کشورهای حوزه خلیج فارس در سطح بالایی صادرات گندم داشته باشد.وی ادامه داد: با توجه به مذاکرات صورت گرفته . . . داد: با توجه به مذاکرات صورت گرفته و روند مداوم ارایه گندم ایران، به نظر می رسد این معامله می تواند آغازگر معاملات . . . با سایر کشورهای دنیا باشد.به گفته وی، امسال ظرفیت صادرات گندم کشور 2 میلیون تن است که نشان می دهد ایران با برنامه . . . ایران با برنامه ریزی می تواند به صادرکننده بزرگی در بخش گندم و آرد تبدیل شود.صادرات این محموله توسط شرکت خوشه فارس . . . اعلام کرد: در سه ماه گذشته 200 هزار تن آرد از مازاد تولید گندم با هدف توسعه صادرات محصولات کشاورزی صادر شد.«علی اکبر . . .

18:43 - 1396/03/20
60 هکتار از مزارع گندم در گالیکش استان گلستان در آتش سوخت

60 هکتار از مزارع گندم در گالیکش استان گلستان در آتش سوخت

از محل توقف یک دستگاه کامیون آغاز شده و با سرایت به مزرعه گندم ، یک دستگاه کمباین نیز که در مزرعه بود در آتش سوخت و . . . هکتار است و برآورد اولیه خسارت، از بین رفتن حداقل 240 تن گندم به ارزش بیش از سه میلیارد ریال است.آتش سوزی مزارع در . . . سوزی مزارع در فصل درو ، یکی از تهدیداتی است که مزارع گندم را تهدید می کند و همه ساله در منطقه شرق استان گلستان . . . وقوع حریق در مزارع خسارت هایی را به مزارع آماده برداشت گندم وارد می کند.7481/1860 خبرنگار : یحیی فارسیانی ** . . .

18:15 - 1396/03/20
خرید تضمینی گندم 2.8 میلیون تن شد/ پرداخت 12هزار میلیارد ریال پول گندمکاران

اختصاصی ایرنا

خرید تضمینی گندم 2.8 میلیون تن شد/ پرداخت 12هزار میلیارد ریال پول گندمکاران

گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اکنون عملیات خرید تضمینی گندم از 20 استان کشور انجام می شود و از دهه اول تیرماه . . . از 20 استان کشور انجام می شود و از دهه اول تیرماه برداشت گندم اقلیم سرد نیز وارد این چرخه می شود.وی ادامه داد: تاکنون . . . ادامه داد: تاکنون بیش از 12 هزار میلیارد ریال از پول گندمکاران پرداخت شده و بقیه مبالغ نیز با عاملیت بانک کشاورزی . . . عاملیت بانک کشاورزی به حساب کشاورزان واریز می شود.مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: خوزستان با یک میلیون و . . . را به خود اختصاص داده اند.وی اضافه کرد: بیشترین حجم خرید گندم دوروم کشور نیز مربوط به استان های گرم و خشک جنوب یعنی . . .

16:2 - 1396/03/16
خرید 2.4 میلیون تن گندم طی 2 ماه نخست فصل برداشت در کشور

خرید 2.4 میلیون تن گندم طی 2 ماه نخست فصل برداشت در کشور

وگو با خبرنگاران در اشنویه آذربایجان غربی افزود: برداشت گندم از نیمه فروردین در استان های گرمسیری آغاز شده و همچنان . . . ادامه دارد.وی ادامه داد: در این مدت 18 استان درگیر برداشت گندم بودند و بتدریج استان های معتدل و سردسیری به این جمع . . . امیدواری کرد تا با توجه به طرح تولید بذر مناسب، تولید گندم در کشور افزایش یابد. مشاور وزیر و مجری طرح تولید گندم . . . گندم در کشور افزایش یابد. مشاور وزیر و مجری طرح تولید گندم کشور گفت: امسال در 6 میلیون هکتار از اراضی کشور گندم . . . تولید گندم کشور گفت: امسال در 6 میلیون هکتار از اراضی کشور گندم کشت شده که سه میلیون و 900 هزار هکتار دیم و 2 میلیون و . . .

9:3 - 1396/03/16
نگرانی کشاورزان خراسان شمالی از ریزش گندم در کشتزارها

نگرانی کشاورزان خراسان شمالی از ریزش گندم در کشتزارها

به گزارش ایرنا، ریزش گندم مشکل هر ساله گندمکاران استان خراسان شمالی است که در . . . گزارش ایرنا، ریزش گندم مشکل هر ساله گندمکاران استان خراسان شمالی است که در زمان برداشت بخش زیادی . . . به هدر می رود. کشاورزان می گویند بخش بزرگی از ریزش گندم مربوط به استفاده از ناوگان فرسوده و قطعات مستهلک کمباین . . . بین مزارع و دست اندازهای آن سبب می شود تا بخش زیادی از گندم ها به هنگام حمل و جابه جایی ریزش داشته باشد.* مشکل فنی . . . برداشت بر زمین می ریزد. علی ریحانی اظهار می دارد: گاه ریزش گندم آنقدر زیاد است که پس از برداشت وقتی آب به زمین می رسد . . .

9:19 - 1396/03/13
جنگ گندم در شمال سوریه

جنگ گندم در شمال سوریه

از رسانه ها و کاربران فضای مجازی این اختلاف را نتیجه خریدن گندم کشاورزان از سوی احرارالشام به نرخی بیشتر از بهای تعیین . . . گروه تروریستی احرارالشام دربیانیه ای بهای خرید هر کیلو گندم از کشاورزان را 140 تا 142 لیره سوریه اعلام کرد درحالی . . . که گروه تروریستی تحریرالشام(جبهه النصره) بهای هر کیلو گندم را 103 تا 105 لیره سوری تعیین و اعلام کرد که این تنها . . . شمال سوریه است.اقدام احراراشلام در تعیین بهای بیشتر برای گندم موجب خشم تروریست های النصره و به بستن مسیر منتهی به . . .

14:31 - 1396/03/12
2.2 میلیون تن گندم از کشاورزان کشور خریداری شد

2.2 میلیون تن گندم از کشاورزان کشور خریداری شد

آیین متمرکز شکرگزاری برداشت محصول از 370هزارهکتار اراضی گندم استان گلستان در شهرستان کلاله در شرق این استان، روال . . . گلستان در شهرستان کلاله در شرق این استان، روال پرداخت وجه گندم تحویلی را خوب ارزیابی کرد و اظهارداشت: مسئولیت خرید . . . گندم تحویلی را خوب ارزیابی کرد و اظهارداشت: مسئولیت خرید گندم با شرکت بازرگانی دولتی است.وی افزود: پرداخت وجه گندم . . . خرید گندم با شرکت بازرگانی دولتی است.وی افزود: پرداخت وجه گندم خریداری شده هم با وارد شدن اطلاعات به سامانه مربوطه، از . . . سامانه مربوطه، از طریق بانک کشاورزی انجام می شود.مجری طرح گندم در کشور با اشاره به مرغوبیت گندم استان گلستان خاطرنشان . . .

17:59 - 1396/03/11
حجتی: با عرضه گوشت وارداتی، بازار این محصول متعادل می شود

حجتی: با عرضه گوشت وارداتی، بازار این محصول متعادل می شود

واردات گوشت و آغاز عرضه داخلی، این مشکل در حال برطرف شدن است .وزیر جهاد کشاورزی درباره وضعیت تولید گندم در سال جاری نیز اظهارداشت: به نظر می رسد تولید امسال گندم بیش از نیاز کشور باشد و پیش بینی . . . .وزیر جهاد کشاورزی درباره وضعیت تولید گندم در سال جاری نیز اظهارداشت: به نظر می رسد تولید امسال گندم بیش از نیاز کشور باشد و پیش بینی تولید نزدیک به 11 میلیون تن است.سیام**1053**1429خبرنگار:حمید . . .

13:23 - 1396/03/10
نوبخت: خرید یک میلیون و ٩٦٤ هزار تن گندم از کشاورزان/پیش بینی برای امسال 11میلیون تن است

نوبخت: خرید یک میلیون و ٩٦٤ هزار تن گندم از کشاورزان/پیش بینی برای امسال 11میلیون تن است

تا نسبت به افزایش تولید اقدام کنند و کشاورزان اگر مستقیما گندم خود را به بورس عرضه کنند رقم 665 تومان برای هر کیلو در . . . خواهد شد .وی اضافه کرد: در سال جاری قیمت تضمینی هر کیلیو گندم، یکهزار و300 تومان است که 77 تومان هزینه تبعی برای دولت . . . خواهد داشت و امسال پیش بینی براین است که نسبت به صادرات گندم اقدام کنیم .سیام**1053**1429خبرنگار: حمید شریفی . . .

10:46 - 1396/03/09
عرضه 5هزار تن گندم صادراتی در بورس کالا/700 تن فروخته شد

عرضه 5هزار تن گندم صادراتی در بورس کالا/700 تن فروخته شد

ایران، امروز در تالار بورس محصولات کشاورزی 35 هزار تن گندم برای مصارف داخلی و پنج هزار تن برای صادرات عرضه . . . داخلی و پنج هزار تن برای صادرات عرضه شد.امروز پنج هزار تن گندم برای مصارف داخلی و 700 تن برای صادرات به فروش . . . بود.به گفته وی، پارسال معاملات گواهی سپرده ذرت 82 درصد و گندم 15 درصد رشد کرد.سلطانی نژاد افزود: میزان معاملات . . .

20:26 - 1396/03/08
خرید یک میلیون و 340 هزار تن گندم از کشاورزان خوزستان

خرید یک میلیون و 340 هزار تن گندم از کشاورزان خوزستان

به گزارش ایرنا کیخسرو چنگلوایی روز یکشنبه در شورای کشاورزی خوزستان اظهار کرد: گندم از محصولات فوق استراتژیک کشور است و 80 هزار بهره بردار . . . از محصولات فوق استراتژیک کشور است و 80 هزار بهره بردار گندم در خوزستان وجود دارد که با احتساب خانوارهای زیرپوشش 400 . . . هزار نفر به طور مستقیم و همین تعداد غیرمستقیم از محل تولید گندم ارتزاق می کنند که معادل 17 درصد جمعیت استان است. وی . . . کنند که معادل 17 درصد جمعیت استان است. وی ادامه داد: تولید گندم 2 هزار و 900 میلیارد تومان گردش مالی در اقتصاد خوزستان . . . کند. وی با بیان اینکه 42 درصد الگوی کشت خوزستان مربوط به گندم است؛ گفت: خرید تضمینی گندم در خوزستان بیش از 12 درصد . . .

14:44 - 1396/03/07
خرید گندم از مرز 2.1 میلیون تن گذشت

مجری طرح گندم وزارت جهادکشاورزی در گفت و گو با ایرنا :

خرید گندم از مرز 2.1 میلیون تن گذشت

ایرنا افزود: این درحالیست که تاکنون 2 میلیون و 560 هزارتن گندم تولیدی کشور برداشت شده است.وی اظهارداشت: همچنین 12 هزار . . . اظهارداشت: همچنین 12 هزار میلیارد ریال معادل 70 درصد پول گندم خریداری شده از کشاورزان با عاملیت بانک کشاورزی پرداخت . . . کشاورزی پرداخت شده است.وی تصریح کرد: اکنون بالاترین خرید گندم به میزان یک میلیون و 635 هزارتن مربوط استان خوزستان و . . . و در رده های بعدی فارس، و ایلام قرار دارند.مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی گفت: بیشترین حجم خرید گندم . . . طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی گفت: بیشترین حجم خرید گندم 'دوروم' کشور نیز مربوط به استان های گرم و خشک . . .

14:11 - 1396/03/07
واردات گندم دوروم ممنوع شد/ایران جز 10 کشور تولیدکننده گندم دوروم در جهان

مدیرکل دفتر مقررات و استانداردهای بازرگانی:

واردات گندم دوروم ممنوع شد/ایران جز 10 کشور تولیدکننده گندم دوروم در جهان

با اشاره به درخواست سازمان توسعه تجارت ایران درخصوص واردات گندم دوروم توسط واحدهای صنعتی و بازرگانی (به طور صرف با ارز . . . کشاورزی نسبت به بررسی وضعیت موجودی، تولید و میزان جذب گندم دوروم در راستای اجرای مفاد بخشنامه به شماره 32943/020 . . . بهمن ماه سال 94 وزیر جهاد کشاورزی با موضوع ممنوعیت واردات گندم، اقدام کند.وی با اشاره به بررسی های انجام شده،میزان . . . گندم، اقدام کند.وی با اشاره به بررسی های انجام شده،میزان گندم مورد نیاز واحدهای فعال تولید ماکارونی کشور را سالانه . . . کرد و افزود: ایران با تولید سالانه نزدیک به 500 هزارتن گندم دوروم جزو 10 کشور تولیدکننده گندم دوروم در جهان . . .

17:22 - 1396/02/31
خرید گندم به مرز  1.7 میلیون تن رسید/ خریداری بیش از 30هزار تن کلزا

خرید گندم به مرز 1.7 میلیون تن رسید/ خریداری بیش از 30هزار تن کلزا

دولتی ایران، یزدان سیف یادآوری کرد عملیات خرید تضمینی گندم از 45 روز پیش آغاز شد و تا اواخر مهرماه ادامه دارد. وی . . . و تا اواخر مهرماه ادامه دارد. وی افزود: اکنون خرید تضمینی گندم در استان های خوزستان، کرمان، سیستان و بلوچستان، . . . خوزستان با تحویل گرفتن بیش از یک میلیون و 200 هزار تن گندم از کشاورزان منطقه، رکوردار خرید در کشورند.کرمان با 132 . . . افزود: میزان خرید این دانه روغنی که همزمان با خرید تضمینی گندم در کشور آغاز شد، تا امروز به بیش از 30 هزار تن افزایش . . . کرمان با یک هزار و 230 تن در رده های بعدی قرار دارند.امسال گندم معمولی با نرخ پایه مصوب 13 هزارریال، گندم دروم 13 هزار . . .

16:23 - 1396/02/27
صفحه 1 از 8 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8