گندم گلستان سر سفره ساکنان 13 استان

گندم گلستان سر سفره ساکنان 13 استان

حمیدرضا علی محمدی روز شنبه به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: این مقدار گندم مازاد بر نیاز استان گلستان از طریق خطوط زمینی و ریلی به . . . سایر استان ها حمل شده است.به گفته وی امسال 80 هزار تن از گندم مازاد بر نیاز گلستان با استفاده از خط ریلی به پنج استان . . . و مرکزی حمل شد.وی افزود: هم اکنون نیز مجوز حمل 530 هزار تن گندم مازاد بر نیاز گلستان به سایر استانها از طریق راه آهن، . . . کشور امتداد دارد.علی محمدی علت استقبال استان های دیگر از گندم تولیدی گلستان را کیفیت بالای این محصول اعلام کرد و . . . تولیدی گلستان را کیفیت بالای این محصول اعلام کرد و افزود: گندم تولیدی این استان همچنان رکورددار کیفیت گندم در سطح کشور . . .

18:20 - 1395/10/18
عرضه 60 هزار تن گندم خوراکی در بورس کالای ایران از فردا آغاز می شود

با هدف صادرات آرد و مشتقات؛

عرضه 60 هزار تن گندم خوراکی در بورس کالای ایران از فردا آغاز می شود

بورس کالای ایران»، شرکت بازرگانی دولتی ایران 60 هزار تن گندم خوراکی به قیمت پایه 7100 ریال را از روز شنبه در تالار . . . بورس کالای ایران عرضه می کند که خریداران پس از خرید این گندم و تبدیل آن به آرد و مشتقات مربوطه می توانند محصول نهایی . . . می توانند محصول نهایی را به بازارهای جهانی صادر کنند.گندم خوراکی تولید شده در استان های ایلام و خراسان رضوی هر . . . های ایلام و خراسان رضوی هر کدام به میزان 20 هزار تن و گندم خوراکی تولید شده در استان سیستان و بلوچستان به میزان 20 . . . باید مابه التفاوت قیمت پایه و 110 درصد قیمت خرید تضمینی گندم خوراکی سال 95 را در یک فقره ضمانتنامه بانکی به ذینفعی . . .

15:1 - 1395/10/17
باغبانان نمونه 10 برابر تولید متوسط ملی، محصول عرضه کردند

باغبانان نمونه 10 برابر تولید متوسط ملی، محصول عرضه کردند

برتر در مرکز همایش های صداو سیما، افزود: تولید کنندگان گندم آبی سه برابر و گندم دیم بیش از پنج برابر متوسط ملی . . . های صداو سیما، افزود: تولید کنندگان گندم آبی سه برابر و گندم دیم بیش از پنج برابر متوسط ملی تولید دارند. به گفته . . . 12 تن بذر خوب تولید می کند. حجتی گفت: پارسال 10 هزار هکتار گندم تیپ تولید شد؛ یعنی مصرف آب به حداقل رسید. به گفته وی، . . . یعنی مصرف آب به حداقل رسید. به گفته وی، امروز سطح زیرکشت گندم از 600 هزار هکتار آبی و 400 هزار هکتار دیم کاهش یافته و . . . دیم کاهش یافته و کشور از واردات 6 میلیون تا هفت میلیون تن گندم بی نیاز شده است. همچنین بهره وری آب در مزرعه از 37 به . . .

14:38 - 1395/10/13
نیمی از رشد اقتصادی کشور مرهون تولید 14.5 میلیون تن گندم است

عضوهیات مدیره شرکت بازرگانی ایران:

نیمی از رشد اقتصادی کشور مرهون تولید 14.5 میلیون تن گندم است

زراعی جاری برای حمایت از بخش کشاورزی 11 میلیون تن محصول گندم را با اعتباری افزون بر 147 هزار و 500 میلیارد ریال، . . . و 500 میلیارد ریال، خریداری کرد. به گفته وی ایران در تولید گندم به خود کفایی رسید، اگر پنج سال قبل 6 میلیون و 700 هزار . . . به خود کفایی رسید، اگر پنج سال قبل 6 میلیون و 700 هزار تن گندم وارد می شد، امروز نه تنها نیازمند واردات نیستیم بلکه . . . تنها نیازمند واردات نیستیم بلکه آمادگی صادرات سه میلیون تن گندم را به کشورهای متقاضی داریم . به گزارش ایرنا، عباسی . . . اروپایی سر سبز نباشد، اما با تولید محصول های راهبردی مانند گندم، زعفران، زرشک ، عناب و ... توانستیم حرفی برای گفتن . . .

10:6 - 1395/10/09
نگاهی به رویدادهای مهم روز سه شنبه افغانستان

نگاهی به رویدادهای مهم روز سه شنبه افغانستان

**خریداری یک صدهزار تن گندم از ازبکستان«لطف الله راشد» سخنگوی وزارت کشاورزی و . . . و دامداری افغانستان اعلام کرد: این وزارتخانه یکصدهزار تن گندم خریداری شده از ازبکستان را بزودی وارد کشور می کند. راشد . . . را بزودی وارد کشور می کند. راشد یادآور شد ، 130 هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان نیز امسال به کشور وارد خواهد . . .

16:49 - 1395/10/07
عرضه گندم صادراتی در بورس کالا از فردا آغاز می شود

با حجم 20هزار تن؛

عرضه گندم صادراتی در بورس کالا از فردا آغاز می شود

برای تسهیل روند صادرات محصولات، قرار است برای نخستین بار گندم صادراتی ایران نیز از مسیر بورس کالا به بازارهای جهانی . . . خبری بورس کالای ایران»، امسال با توجه به خودکفایی در تولید گندم، صادرات این محصول از طریق بورس کالای ایران در ستاد . . . این اساس، بورس کالا، میزبان عرضه دو محموله 10 هزار تنی «گندم دورم» است. عرضه 10 هزار تنی نخست تولید استان خوزستان و . . . 235 دلار و به صورت نقدی خواهد بود که موعد و محل تحویل این گندم 15 دی ماه در انبار شوش خوزستان اعلام شده است. همچنین . . . در انبار شوش خوزستان اعلام شده است. همچنین دومین محموله گندم تولید استان خوزستان نیز به میزان 10 هزار تن با تحویل . . .

12:7 - 1395/10/07
کیفیت در خرید تضمینی گندم ملاک قرار گیرد

رئیس کانون انجمن های صنایع غذایی کشور:

کیفیت در خرید تضمینی گندم ملاک قرار گیرد

اصلاحاتی اعمال شود؛ زمانی که در کشورهای دیگر امکان خرید گندم با لحاظ کردن کیفیت امکانپذیر است، ما نیز باید بتوانیم . . . با لحاظ کردن کیفیت امکانپذیر است، ما نیز باید بتوانیم خرید گندم را با توجه به کیفیت انجام دهیم.زرگران تاکید کرد: نظر . . . است که شاخص های مختلف کیفیت در خرید تضمینی اعمال و تولید گندم بر اساس نیاز صنعت انجام شود؛ علاوه بر این، در آزمایش . . . بر اساس نیاز صنعت انجام شود؛ علاوه بر این، در آزمایش کیفیت گندم از امکانات بخش خصوصی استفاده شود و نتیجه اعلام شده از . . . نیز پیش از زرگران در این نشست گفت: هیچ نگرانی از کیفیت گندم نداریم؛ حدود ٤٦ درصد گندم های تولیدی کشور در ردیف کیفیت . . .

18:42 - 1395/10/06
معاون وزیرجهاد کشاورزی: متوسط پروتئین گندم های تولیدی به ١٢ درصد افزایش یافت

معاون وزیرجهاد کشاورزی: متوسط پروتئین گندم های تولیدی به ١٢ درصد افزایش یافت

توسعه* در محل اتاق ایران با بیان اینکه هیچ نگرانی از کیفیت گندم نداریم، افزود: حدود ٤٦ درصد گندم های تولیدی کشور در . . . اینکه هیچ نگرانی از کیفیت گندم نداریم، افزود: حدود ٤٦ درصد گندم های تولیدی کشور در ردیف کیفیت عالی قرار دارد.وی ادامه . . . کشور در ردیف کیفیت عالی قرار دارد.وی ادامه داد: کیفیت گندم های تولیدی کشور مناسب است اما در مرحله پخت نان ابهاماتی . . . در مرحله پخت نان ابهاماتی وجود دارد.وی در مورد سنجش کیفیت گندم در زمان خرید تضمینی نیز گفت: در گذشته این مساله مطرح . . . کشاورزی تاکید کرد: در صورتی که ابزار لازم برای سنجش کیفیت گندم در این فرصت کوتاه وجود داشته باشد از آن استقبال می . . .

17:53 - 1395/10/06
کشت گندم در سطح 6.4میلیون هکتار از اراضی کشور

کشت گندم در سطح 6.4میلیون هکتار از اراضی کشور

اظهار داشت: همچنین 2 میلیون و 400هزار هکتار به کشت آبی گندم اختصاص دارد. به گفته وی؛ کشت های پاییزه منطقی ترین کشت . . . به گفته وی؛ کشت های پاییزه منطقی ترین کشت به شمار می رود و گندم از جمله آنها است. وی همچنین استفاده از دانش کشاورزی را . . . استفاده از دانش کشاورزی را از برنامه های مهم در طرح محوری گندم در کشور برشمرد. مجری طرح محوری گندم اضافه کرد: باید از . . . های مهم در طرح محوری گندم در کشور برشمرد. مجری طرح محوری گندم اضافه کرد: باید از ظرفیت بنیاد توانمندسازی گندم کاران . . . طرح محوری گندم اضافه کرد: باید از ظرفیت بنیاد توانمندسازی گندم کاران در استان ها و شهرستان ها بیش از گذشته استفاده شود . . .

16:58 - 1395/10/01
4.5 میلیون تن گندم توسط تعاونی های روستایی خریداری شد

مدیرعامل تعاون روستایی

4.5 میلیون تن گندم توسط تعاونی های روستایی خریداری شد

به گزارش ایرنا حسین صفایی شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران در سنندج افزود: گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در بیش از 900 مرکز در کشور . . . کرد: شرکت های تعاون روستایی کردستان امسال در زمینه خرید گندم بسیار موفق عمل کردند و از مجموع 856 هزار تن گندم مازاد . . . خرید گندم بسیار موفق عمل کردند و از مجموع 856 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان، 498 هزار تن را خریداری . . . بودند.وی اظهار کرد: کردستان با تولید بیش از 980 هزار تن گندم رتبه چهارم کشوری را در تولید این محصول به خود اختصاص . . . که شرکت های تعاون روستایی استان رتبه سوم کشوری را در خرید گندم کشاورزان کسب کرده بودند.مدیرعامل سازمان تعاون روستایی . . .

9:10 - 1395/10/01
آغاز صادرات گندم از طریق سیکل صادراتی بورس کالای کشور در هفته آینده

در جلسه ستاد تنظیم بازار مقرر شد؛

آغاز صادرات گندم از طریق سیکل صادراتی بورس کالای کشور در هفته آینده

اساسی، حساس و ضروری کشور ارائه و تصمیمات لازم اتخاذ شد. همچنین گزارشی از اقدامات مربوط به صادرات گندم ارائه و مقرر شد در هفته آینده در چارچوب مصوبات تنظیم بازار صادرات گندم از طریق سیکل صادراتی . . . از اقدامات مربوط به صادرات گندم ارائه و مقرر شد در هفته آینده در چارچوب مصوبات تنظیم بازار صادرات گندم از طریق سیکل صادراتی بورس کالای کشور آغاز شود.سیام**6084*شبس*1488*تنظیم:‌ امیر خان زاده * . . .

21:22 - 1395/09/29
مولکولی که کشاورزی را متحول می کند

مولکولی که کشاورزی را متحول می کند

و به کارگیری آن از طریق اسپری حاوی مولکول های مذکور روی گندم انجام می شود که توسط کشاورزان به سادگی قابل کنترل است. . . . در آینده نزدیک می تواند نحوه تولید غلات را متحول کند. گندم در کنار ذرت و برنج یکی از پرمصرف ترین غلاتی است که در . . . جمعیت زمین مطابق پیش بینی ها افزایش یابد، لازم است تولید گندم تا سال 2050 میلادی به میزان 70 درصد افزایش یابد. گزارش . . .

13:1 - 1395/09/25
تعیین قیمت خرید تضمینی گندم و دانه های روغنی در حال حاضر مذاکره است

معاون وزیر جهاد کشاورزی:

تعیین قیمت خرید تضمینی گندم و دانه های روغنی در حال حاضر مذاکره است

کشور' در بندرعباس به خبرنگاران اظهار داشت: در سال زراعی جدید تاکنون یک میلیون و 860 هزار هکتار گندم کشت شده که تا 10 روز آینده به یک میلیون و 980 هزار هکتار افزایش می یابد.وی بدون اشاره به قیمت . . . به یک میلیون و 980 هزار هکتار افزایش می یابد.وی بدون اشاره به قیمت های درنظر گرفته شده برای خرید گندم و دانه های روغنی بیان داشت: امسال 170 هزار هکتار کلزا در کشور کاشته شده که پیش بینی می شود 310 . . .

0:7 - 1395/09/25
معاون وزیر جهاد کشاورزی، از مذاکره برای تعیین قیمت خرید تضمینی گندم و دانه های روغنی خبر داد

معاون وزیر جهاد کشاورزی، از مذاکره برای تعیین قیمت خرید تضمینی گندم و دانه های روغنی خبر داد

اظهار داشت: در سال زراعی جدید تاکنون یک میلیون و 860 هزار هکتار از زمین های زراعی زیر کشت گندم رفته که تا 10 روز آینده به یک میلیون و 980 هزار هکتار افزایش می یابد.وی بدون اشاره به قیمت های . . . به یک میلیون و 980 هزار هکتار افزایش می یابد.وی بدون اشاره به قیمت های در نظر گرفته شده برای خرید گندم و دانه های روغنی، بیان داشت: امسال 170 هزار هکتار کلزا در کشور کاشته شده که پیش بینی می شود 310 . . .

0:3 - 1395/09/25
آزادی حلب،شکست محور غربی- عربی

برگزیده های 'ایرنا مقاله'

آزادی حلب،شکست محور غربی- عربی

است هر گونه اتفاقی رخ دهد. **اول خودکفایی، اکنون صادرات گندماین یادداشت به موضوع جشن خودکفایی گندم که با حضور «حسن . . . اکنون صادرات گندماین یادداشت به موضوع جشن خودکفایی گندم که با حضور «حسن روحانی» رییس جمهوری روز گذشته برگزار . . . 92، زمانی که دولت یازدهم شروع به کار کرد، کل خرید تضمینی گندم کشاورزان توسط دولت رقمی بالغ بر4 میلیون و 600 هزار تن . . . تن رسید و درسال 94 دولت حدود 8 میلیون و 100 هزار تن از گندم تولیدی کشاورزان را خریداری کرد.دولت از ابتدای امسال . . . از ابتدای امسال برای خرید تضمینی 11 میلیون و 500 هزار تن گندم بالغ بر 14 هزار و 700 میلیارد تومان به گندمکاران پرداخت . . .

13:27 - 1395/09/23
خودکفایی در تولید گندم؛ تحقق یکی از اهداف اقتصاد مقاومتی

نگاه سیاسی و اقتصادی روزنامه ها

خودکفایی در تولید گندم؛ تحقق یکی از اهداف اقتصاد مقاومتی

این روزنامه ها را بررسی کرده است. **ضیافتی برای خودکفایی گندم مراسم جشن خودکفایی در تولید گندم و شکرگزاری برداشت . . . **ضیافتی برای خودکفایی گندم مراسم جشن خودکفایی در تولید گندم و شکرگزاری برداشت محصول، دیروز با حضور «حسن روحانی» . . . این باره رفت. به گزارش اطلاعات، روحانی خودکفایی در تولید گندم را تبلور بزرگترین بخش اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: ملت . . . اقتصادی در یادداشتی با عنوان «اول خودکفایی، اکنون صادرات گندم» که در ستون «اول دفتر» روزنامه ایران منتشر شد، با اشاره . . . دفتر» روزنامه ایران منتشر شد، با اشاره به سیر صعودی خرید گندم کشاورزان از سوی دولت آورد: با نگاهی به آمارها می‌توان . . .

9:8 - 1395/09/23
اول خودکفایی، اکنون صادرات گندم - علی قنبری *

اول خودکفایی، اکنون صادرات گندم - علی قنبری *

که دولت یازدهم در هر سال بیش از 2 میلیون تن خرید تضمینی گندم را افزایش داده است. این رقم بسیار بزرگی است که از رکورد . . . رقم بسیار بزرگی است که از رکورد تاریخی تولید و خرید تضمینی گندم خبر می‌دهد. امسال با یاری خداوند و همت کشاورزان و حمایت . . . حمایت جهاد کشاورزی از آن‌ها توانستیم فضایی را برای صادرات گندم نیز ایجاد کنیم. به طوری که اکنون امکان صادرات 3 میلیون . . . نیز ایجاد کنیم. به طوری که اکنون امکان صادرات 3 میلیون تن گندم از کشور فراهم شده و دولت نیز اخیراً در این زمینه گام . . . مثبتی برداشته است.اما این حجم بزرگ از تولید و خرید تضمینی گندم زمانی در کارنامه دولت خودنمایی می‌کند که به میزان . . .

8:9 - 1395/09/23
شمخانی خودکفایی کشور در بخش تولید گندم را به وزیر جهاد کشاورزی تبریک گفت

شمخانی خودکفایی کشور در بخش تولید گندم را به وزیر جهاد کشاورزی تبریک گفت

به گزارش ایرنا، «علی شمخانی» در این پیام با اشاره به نقش بی بدیل گندم در امنیت غذایی کشور خاطر نشان ساخت: به رغم محدودیت در منابع آبی و تنگناهای دولت محترم در تأمین . . . تنگناهای دولت محترم در تأمین اعتبارات ضروری، گام موفق بخش کشاورزی کشور در نیل به خودکفایی در تولید گندم، نماد روشنی از اثربخشی سیاستهای اقتصاد مقاومتی است.وی، ضرورت الگوگیری سایر حوزه های تولیدی کشور . . .

7:6 - 1395/09/23
رییس کمیسیون کشاورزی مجلس: ضمانت اجرایی ممنوعیت بهره برداری از جنگل تعیین شود

هشدار درباره استفاده 130 درصدی از آب زیرزمینی

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس: ضمانت اجرایی ممنوعیت بهره برداری از جنگل تعیین شود

دقت و در زمان مناسب انجام شود؛ در حالی که نرخ خرید تضمینی گندم افزایش ناچیزی پیدا کرده است و کفاف مخارج گندمکاران را . . . خرید تضمینی گندم افزایش ناچیزی پیدا کرده است و کفاف مخارج گندمکاران را نمی دهد.شاعری اضافه کرد: وزارت جهاد کشاورزی در . . . می شود.به گزارش ایرنا، دومین جشن شکرگزاری برداشت محصول گندم امروز پس از 12 سال وقفه با حضور مسئولان بلندپایه کشوری . . . وقفه با حضور مسئولان بلندپایه کشوری برپا شد. نخستین جشن گندم در سال 1383 برگزار شده بود. رییس جمهوری در این مراسم . . . آمارها، امسال دولت با خرید تضمینی 11 میلیون و 500 هزار تن گندم توانست رکورد تولید و خرید این محصول را . . .

17:34 - 1395/09/22
خودکفایی در تولید بذر ذرت، گندم، پنبه و برنج/ کشت حبوبات، پاییزه می شود

همسو با سیاست های اقتصاد مقاومتی

خودکفایی در تولید بذر ذرت، گندم، پنبه و برنج/ کشت حبوبات، پاییزه می شود

برگزار شد، افزود: تامین بذر مرغوب در دستیابی به خودکفایی گندم نقش بسزایی ایفا کرده است.زند ادامه داد: ارزش بذر در . . . ایفا کرده است.زند ادامه داد: ارزش بذر در افزایش تولید گندم نزدیک به 12‌هزار میلیارد ریال بود. همچنین تاکنون 413 . . . رقم زراعی و باغی در کشور اصلاح شده که 188 رقم آن مربوط به گندم و جو بوده است.وی اعلام کرد انتقال کشت ارقام بهاره به . . . انجام دهیم.به گزارش ایرنا، دومین جشن شکرگزاری برداشت محصول گندم امروز پس از 12 سال وقفه با حضور مسئولان بلندپایه کشوری . . . وقفه با حضور مسئولان بلندپایه کشوری برپا شد. نخستین جشن گندم در سال 1383 برگزار شده بود. رییس جمهوری در این مراسم . . .

17:6 - 1395/09/22
98.7 درصد تعهد دولت برای خوداتکایی غذایی محقق شد

همسو با سیاست های اقتصاد مقاومتی

98.7 درصد تعهد دولت برای خوداتکایی غذایی محقق شد

در طرح‌های اقتصاد مقاومتی هدفگذاری شده است.به گفته وی، گندم به عنوان یک محصول راهبردی 48 تا 50 درصد سهم کشاورزی آبی . . . تا 50 درصد سهم کشاورزی آبی و زراعی کشور را دارد؛ بنابراین گندم اسکلت کشاورزی است. همچنین با برنامه ریزی برای تولید . . . این بود که طبق برنامه ریزی امسال بتوانیم در تولید و خرید گندم به 91.5 درصد خودکفایی برسیم اما با عنایت حق تعالی، . . . اما با عنایت حق تعالی، امسال رکورد تولید و خریدتضمینی گندم شکسته شد؛ در حالی که سطح زیرکشت گندم آبی و دیم 950 هزار . . . تولید و خریدتضمینی گندم شکسته شد؛ در حالی که سطح زیرکشت گندم آبی و دیم 950 هزار هکتار کاهش یافته است.کشاورز محدودیت . . .

15:58 - 1395/09/22
نماینده بخش کشاورزی: پرداخت سود و بهره بالای بانکی مهمترین مشکل کشاورزان است

نماینده بخش کشاورزی: پرداخت سود و بهره بالای بانکی مهمترین مشکل کشاورزان است

گفت: با تدبیر و حمایت دولت یازدهم از تولیدات کشاورزی بویژه گندم، امسال باید به فکر صادرات این محصول باشیم.وی افزود: در . . . به فکر صادرات این محصول باشیم.وی افزود: در سالیان گذشته گندم زیر قیمت فروخته می شد. گرچه اکنون نرخ گندم همچنان پایین . . . در سالیان گذشته گندم زیر قیمت فروخته می شد. گرچه اکنون نرخ گندم همچنان پایین است اما زیر قیمت تمام شده محصول نیست و این . . . موضوع برای تولیدکنندگان و کشاورزان دلگرمی ایجاد کرده است.گندمکار نمونه کشور در سال های گذشته گفت: 35 سال تجربه نشان . . . از سیستم آبیاری قطره‌ای به ازای هر مترمکعب دو کیلوگرم گندم تولید می شود و این روش حجم مصرف آب را به نصف کاهش می . . .

15:32 - 1395/09/22
حجتی: رشدحدود چهار برابری خرید گندم با حمایت های دولت یازدهم محقق شد

حجتی: رشدحدود چهار برابری خرید گندم با حمایت های دولت یازدهم محقق شد

محمود حجتی روز دوشنبه در مراسم جشن شکرگزاری برداشت محصول گندم که با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری . . . گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، جشن شکرگزاری برداشت محصول گندم پس از 12 سال وقفه امروز باردیگر برگزار شد.کشور در سال . . . سال وقفه امروز باردیگر برگزار شد.کشور در سال 1383 با تلاش گندم کاران و پس از 40 سال به خود کفایی گندم رسیده بود، اما . . . در سال 1383 با تلاش گندم کاران و پس از 40 سال به خود کفایی گندم رسیده بود، اما در طول فعالیت دولت های نهم و دهم این امر . . . از جمله آقایان سیادت تولیدکننده ادوات کشاورزی، حسین نصیری گندم کار نمونه کشت حفاظتی و حبیب کرنوکن تولیدکننده چغندر قند . . .

11:56 - 1395/09/22
روحانی: امنیت غذایی تضمین بخشی از امنیت ملی است/ روز اجرای برجام روز عزای اسراییل بود/سال 92 سه روز ذخیره گندم داشتیم

در جشن شکرگزاری برداشت محصول

روحانی: امنیت غذایی تضمین بخشی از امنیت ملی است/ روز اجرای برجام روز عزای اسراییل بود/سال 92 سه روز ذخیره گندم داشتیم

به نعمات خداوند و محصولات کشاورزی به ویژه محصول استراتژیک گندم هستیم. این جلسه هم جلسه شکر گزاری به درگاه خداوند بزرگ . . . کشاورز به محصولات همانند فرزند خود می نگرد و رشد و نمو گندم که از بذر شروع می شود تا زمانی که خوشه آن نمایان و رنگش . . . را به خاطر می آورند که امنیت غذایی یعنی چه؟ و اگر یک سال گندم به اندازه کافی نباشد و دشمن بخواهد ما را در فشار قرار . . . ‌به خاطر گزارشاتی که از همان روزهای اولیه درباره ذخایر گندم در استان ها به ما رسیده بود، هنوز آقای حجتی نپذیرفته . . . کشاورزی که چه باید کرد، صحبت می کردیم.**در سال 92 ذخایر گندم برخی استان ها سه روز بودرییس جمهوری گفت: اساسا زندگی . . .

9:30 - 1395/09/22
خسارت سرما، کشاورزان گلستان را مجبور به دوباره کاری کرد

خسارت سرما، کشاورزان گلستان را مجبور به دوباره کاری کرد

اظهارکرد: به علت تمام شدن فرصت کشت دانه روغنی کلزا، محصول گندم به عنوان کشت مجدد در اراضی خسارت دیده کلزا کشت می شود. . . . کلزا که از سرما و یخبندان اخیر خسارت دیده بود، به زیر کشت گندم رفته است. کشت پاییزه گندم در زمین های دشت گلستان . . . خسارت دیده بود، به زیر کشت گندم رفته است. کشت پاییزه گندم در زمین های دشت گلستان بیشتر از میانه آبان ماه تا اوایل . . .

9:28 - 1395/09/22
مراسم جشن شکرگزاری برداشت محصول با حضور رییس جمهوری آغاز شد

مراسم جشن شکرگزاری برداشت محصول با حضور رییس جمهوری آغاز شد

و 600 هزار تن از واردات آن بی نیاز شد.جمهوری اسلامی ایران در سال ٨٣ یکبار به خودکفایی در تولید گندم دست یافته بود.براساس گزارشها و آمارهای موجود تولید گندم در سال جاری از مرز ١٤میلیون تن گذشت و . . . در سال ٨٣ یکبار به خودکفایی در تولید گندم دست یافته بود.براساس گزارشها و آمارهای موجود تولید گندم در سال جاری از مرز ١٤میلیون تن گذشت و باردیگر کشور در تولید این محصول استراتژیک به خودکفایی دست . . .

8:51 - 1395/09/22
معاون وزیر کشاورزی: آرد ٢٠ماه کشور تامین است/ امکان صدور گندم به اروپا، آسیا و آفریقا

معاون وزیر کشاورزی: آرد ٢٠ماه کشور تامین است/ امکان صدور گندم به اروپا، آسیا و آفریقا

های بین المللی تهران افزود: امسال با خرید مناسب میزان گندم، در تاریخ رکورد زده ایم.وی تاکید کرد گندم و آرد کشور از . . . خرید مناسب میزان گندم، در تاریخ رکورد زده ایم.وی تاکید کرد گندم و آرد کشور از کیفیت بالایی برخوردار است و گفت: اکنون . . . بالایی برخوردار است و گفت: اکنون امکان صادرات سه میلیون تن گندم به کشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی وجود دارد.** سهم . . .

12:8 - 1395/09/16
معاون وزیر جهاد کشاورزی: مطالبات کشاورزان بابت خرید تضمینی گندم بطور کامل پرداخت شده است

معاون وزیر جهاد کشاورزی: مطالبات کشاورزان بابت خرید تضمینی گندم بطور کامل پرداخت شده است

و گو با خبرنگاران افزود: امسال با تحقق خودکفایی در تولید گندم به میزان 14 میلیون تن محصول تولید شد. وی ادامه داد: از . . . شد. وی ادامه داد: از این حجم تولید بخش خصوصی هشت میلیون تن گندم را در سیلوهای خود ذخیره کرده است. مدیرعامل شرکت . . . است. مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: با برداشت گندم خوزستان در چهار ماه آینده ذخایر قابل توجهی گندم خواهیم . . . با برداشت گندم خوزستان در چهار ماه آینده ذخایر قابل توجهی گندم خواهیم داشت و با توجه به مشتریان زیادی که وجود دارند . . .

17:57 - 1395/09/13
اختصاص 200هزار هکتار ازاراضی کشور به کشت دانه روغنی کلزا

اختصاص 200هزار هکتار ازاراضی کشور به کشت دانه روغنی کلزا

به گزارش ایرنا، کامبیز عباسی روز دوشنبه در آئین توسعه کشت مکانیزه گندم در روستای ' حسین آباد' شهرستان بهشهر افزود: کشت کلزا . . . در این مراسم از افزایش بیش از 2 میلیون هکتاری کشت مکانیزه گندم در سه ساله دولت تدبیر و امید در کل کشور خبر داد و گفت: . . . متاسفانه سهم استان مازندران در این بخش و در کشت مکانیزه گندم بسیار پایین است. عباسی افزود: در حوزه کشت گندم، استقرار . . . کشت مکانیزه گندم بسیار پایین است. عباسی افزود: در حوزه کشت گندم، استقرار درست و مناسب بذر در خاک و تراکم مناسب از مسائل . . . کشت مکانیزه حاصل می شود.وی اظهار کرد: 90 درصد کشت مکانیزه گندم در استان کردستان و استان های دیم کار عملیاتی شده است و . . .

13:50 - 1395/08/24
صرفه جویی مصرف آرد استان تهران رکورد زد

صرفه جویی مصرف آرد استان تهران رکورد زد

افزود: این میزان آرد صرفه جویی شده، معادل 29 هزار و 916 تن گندم به ارزش 204 میلیارد و 935 میلیون ریال است.وی تصریح کرد: . . . داشت: امسال با ذخیره سازی یک میلیون و 844 هزار و 143 تن گندم، نیاز مصرف خبازی ها، صنف و صنعت در سطح منطقه یک تا سال . . . منطقه یک با اشاره به این که حجم عملیات وارده و صادره گندم در شش ماهه نخست سال جاری بیش از یک میلیون و 843 هزار و . . . و 843 هزار و 563 تن بوده است، گفت: میزان موجودی فعلی گندم در سیلوهای این منطقه یک میلیون و 844 هزار تن است که این . . . سال گذشته بی سابقه بوده است. ** افزایش 20 درصدی خریدتضمینی گندم استان تهران در سالجاری مدیرعامل شرکت غله و خدمات . . .

13:55 - 1395/08/22
صفحه 1 از 7 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7