جهش ژنتیکی جدیدی که با اگزما ارتباط دارد

جهش ژنتیکی جدیدی که با اگزما ارتباط دارد

داد که آنها جهش هایی در ژن CARD11 داشتند.محققان سپس نشان دادند که جهش هایی در این ژن حتی در غیاب سایر مسائل پزشکی، می تواند موجب ابتلا به اگزمای شدید شود.محققان متوجه شدند که گرچه هر خانواده یک جهش ژنتیکی متمایز داشتند که بر یک منطقه متفاوت از پروتیین CARD11 تاثیر می گذاشت اما هر جهش عملکرد طبیعی این پروتیین را در سلول های تی (T) - نوعی ضروری از گلبول های سفید خون، مختل می کرد.نتایج این مطالعه . . .

17:12 - 1396/03/30
مداخلات بشری و تهدید فراروی تنوع زیستی

مداخلات بشری و تهدید فراروی تنوع زیستی

طبیعت که به تنوع زیستی آسیب می رساند. رئیس مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران ادامه داد: افزایش دما که در خیلی از . . . فقط منافع مادی لحاظ شود. به گفته رییس مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی، مناظر جذاب، حیات وحش و تنوع زیستی در . . . و گفت: سرعت انقراض گونه ها اعم از گیاهی، جانوری، حیوانی و ژنتیکی بسیار بالاست و براساس اعلام سازمان بین المللی مسئولیت . . .

10:20 - 1396/03/01
ژنتیک؛ عامل اصلی ابتلا به پانکراتیت قبل از 6 سالگی

ژنتیک؛ عامل اصلی ابتلا به پانکراتیت قبل از 6 سالگی

تهران- ایرنا- مطالعات نشان می‌دهد جهش ژنتیکی و سابقه خانوادگی مهمترین عوامل خطر پانکراتیت (التهاب لوزالمعده) حاد و مزمن قبل از شش سالگی است.

17:5 - 1396/02/21
تولیدزنبورهای چشم قرمز در محیط آزمایشگاه

تولیدزنبورهای چشم قرمز در محیط آزمایشگاه

ایندیپندنت ، این دستاورد ثابت می کند که فناوری ویرایش ژنتیکی در چنین موجودات کوچکی نیز قابل استفاده است. هدف اصلی . . . از تخمک بزرگتر بیرون می کشیدند و ترکیباتی را که باعث جهش ژنتیکی می شود، به درون آن تزریق می کردند؛ سپس آن را به درون . . . صورت گرفته در دی ان ای، زنبور جهش یافته ای را با ویژگی های ژنتیکی قابل انتقال تولید کرد؛ به عبارت دیگر چشمان قرمز رنگ . . .

10:46 - 1396/01/31
شناسایی گونه جدیدقارچ بومی با نام طبرستان

شناسایی گونه جدیدقارچ بومی با نام طبرستان

ای برخوردار است. به گزارش روز شنبه ایرنا از مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، دکتر سید ابوالحسن شاهزاده فاضلی در . . . محصولات کشاورزی، از جمله برنج، استفاده کرد.مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، افزود: در این راستا محققان مرکز ملی . . . و زیستی ایران، افزود: در این راستا محققان مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران و دانشگاه الزهراء از میان قارچ هایی که . . . فاضلی افزود: کوشش محققان این مرکز برای معرفی و حفظ ذخایر ژنتیکی و زیستی کشور است. در این میان ذخایر زیستی بومی از . . .

14:16 - 1396/01/26
ورزش با معده خالی یا پُر

ورزش با معده خالی یا پُر

تهران-ایرنا-محققان دانشگاه بث انگلیس با بررسی گروهی از بزرگسالان که اضافه وزن داشتند تاثیر خوردن و نخوردن غذا را قبل از انجام تمرینات ورزشی بر توضیح ژن ها مورد بررسی قرار دادند.

15:14 - 1396/01/21
افزایش 30درصدی جمع آوری نمونه های زیستی درانتظاربودجه

رئیس مرکزملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران عنوان کرد:

افزایش 30درصدی جمع آوری نمونه های زیستی درانتظاربودجه

نامگذاری روز 15 فروردین بعنوان « روز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی » یکی از موضوعات ماده واحده تعیین مناسبت های . . . که در اختیار این مرکز قرار می گیرد کمتر از بودجه یک بانک ژنتیکی گیاهی در کشورهای اروپایی است، گفت: این مرکز علاوه بر . . . دو تا سه برابر بودجه فعلی، افزایش یاید.فاصلی، مرکز ذخایر ژنتیکی و زیستی را یک مرکز ملی اعلام کرد و گفت: هرچه این مرکز . . . و پژوهشگران از آن بیشتر خواهد بود.رئیس مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران گفت: جهاد دانشگاهی متولی راه اندازی این . . . حمایت می کند، دولت باید برای جمع آوری و شناسنایی ذخایر ژنتیکی و زیستی بودجه مناسب اختصاص دهد. وی ادامه داد: جمع . . .

12:43 - 1396/01/14
شادی یک مهارت است رموز آن را بیاموزیم

شادی یک مهارت است رموز آن را بیاموزیم

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا، گرچه شادی می تواند ریشه ژنتیکی داشته باشد؛ ولی احساس شادی و رضایت بیشتر یک مهارت . . . می‌یابد. از طرفی آزمایش خون و ژنتیک نشان می دهد فعالیت‌های ژنتیکی افراد شاد و خیرخواه، مطلوب‌تر از افراد غمگین، مضطرب و . . . مختلف، با بررسی اطلاعات ژنوم صدها هزار انسان توانستند تنوع ژنتیکی مرتبط با احساس رضایت، افسردگی و روان رنجوری را . . . این اطلاعات را در قالب یک مجموعه واحد متشکل از اطلاعات ژنتیکی 298 هزار داوطلب، تجزیه و تحلیل کردند. در تحقیقات . . . تفاوت موجود بین میزان احساس شادی و رفاه افراد، با ساختار ژنتیکی بدن آن ها در ارتباط است. این موضوع با اثبات تاثیر . . .

8:24 - 1396/01/01
جمع آوری اطلاعات ژنتیکی مشاغل حساس

جمع آوری اطلاعات ژنتیکی مشاغل حساس

قشم - ایرنا - رییس سازمان پزشکی قانونی از تلاش برای جمع آوری و ساماندهی بانک اطلاعات ژنتیکی مشاغل و گروه های حساس و حادثه خیز توسط این سازمان خبر داد.

14:11 - 1395/11/27
مولکولی که کشاورزی را متحول می کند

مولکولی که کشاورزی را متحول می کند

تهران- ایرنا- محققان آکسفورد مولکولی را شناسایی کردند که می گویند قادر است بدون تغییرات ژنتیکی میزان محصول گندم را تا یک پنجم افزایش دهد.

13:1 - 1395/09/25
دانشمندان چینی با «قیچی ژنتیکی» به مبارزه با سرطان رفتند

دانشمندان چینی با «قیچی ژنتیکی» به مبارزه با سرطان رفتند

یا «تخریب ژنوم ویروس» معرفی شده است مانند یک قیچی ژنتیکی برای برش بخش هایی از «دی ان آ» بیمار عمل می کند.این . . . به محققان و پزشکان امکان می دهد ژن معیوب را از ترکیب ژنتیکی سلول که ممکن است باعث شیوع سلول های سرطانی شود از «دی . . . استان «سی چوان» در جنوب غرب چین از روش قیچی درمانی (قیچی ژنتیکی) و کریسپر استفاده کرده اند.پزشکان و دانشمندان با این . . . در بیمارستان توسط پزشکان کشور چین پذیرش شده و چهار تزریق ژنتیکی و سلولی در بدن آنها انجام شود.«کریسپر» در سال 1987 در . . . ژنوم انسان می گذرد اما در درمان بیماریهای دارای منشاء ژنتیکی تحول مورد انتظار را ایجاد نکرده است و تعداد اندکی . . .

11:27 - 1395/08/28
آزمایش اجباری و ازدواج اختیاری

آزمایش اجباری و ازدواج اختیاری

و مادر ناراحت تر از آن است که بتواند جوابی بدهد.آزمایش های ژنتیکی در کشور گران هستند و دادن آزمایش خون برای ازدواج، . . . باعث شد که سازمان بهزیستی ، پیشنهاد اجباری شدن آزمایش های ژنتیکی در برنامه ششم توسعه را به مجلس ارائه کند و هرچند در . . . نکاح تامین می‌شود.**50 درصد معلولیت ها ناشی از اختلالات ژنتیکی استاهمیت انجام این غربالگری ها از آنجا روشن می شود که . . . روشن می شود که بفهمیم 50 درصد معلولیت ها ناشی از اختلالات ژنتیکی است.رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور با . . . در این باره می گوید: 50 درصد معلولیت ها ناشی از اختلالات ژنتیکی هستند و البته این معلولیت ها نیز از نوع شدید بوده و . . .

10:11 - 1395/08/16
ضرورت ورود خیرین به حوزه سلامت

ضرورت ورود خیرین به حوزه سلامت

مراکز درمانی در کشور استفاده کرد. ***اغلب بیماری های ژنتیکی و متابولیسم قابل پیشگیری هستند این استاد دانشگاه علوم . . . این استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: اغلب بیماری های ژنتیکی و متابولیسم قابل پیشگیری هستند و با اقداماتی مانند . . . مالی اضافی خانواده ها و جامعه کاسته می شود.وی بیماری های ژنتیکی را یکی از معضلات حوزه سلامت اعلام کرد و گفت: با ارائه . . . کرد.درحال حاضر میلیون ها نفر در سراسر جهان به بیماری های ژنتیکی مبتلا هستند و وراثت و سابقه خانوادگی مهمترین فاکتور . . . بیماری ها انجام شده است.این موضوع شامل دسته ای از مشکلات ژنتیکی هستند که در اثر نارسایی یا جهش در ژن ها یا ماده ژنتیک . . .

13:12 - 1395/07/27
کشف دو گونه قارچ آسکومایست جدیددر دریاچه فوق شور ارومیه و میقان

کشف دو گونه قارچ آسکومایست جدیددر دریاچه فوق شور ارومیه و میقان

به گزارش روز دوشنیه ایرنا از مزمز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، دکتر سید ابوالحسن شاهزاده فاضلی افزود . . . می باشند.وی در ادامه افزود: قارچ ها به دلیل پتانسیل های ژنتیکی و نوع متابولیسم خاص خود از توانایی های منحصر به فردی . . . همچنان ادامه دارد.فاضلی با تأکید بر مأموریت مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران در جمع آوری و نگهداری نمونه های زیستی . . . در جمع آوری و نگهداری نمونه های زیستی کشور و معرفی ذخایر ژنتیکی و زیستی کشور گفت: قارچ های کشف شده از این دریاچه ها . . . و تلاش ها برای نجات این دریاچه بی نظیر ادامه دارد. ذخایر ژنتیکی و زیستی این دریاچه منابعی تکرار نشدنی هستند و محققان . . .

15:34 - 1395/07/26
تهیه 350 رده سلولی از گونه های مختلف دام های در معرض انقراض کشور

تهیه 350 رده سلولی از گونه های مختلف دام های در معرض انقراض کشور

به گزارش روزشنبه ایرنا از مرکزملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، این مرکز در راستای حفاظت از این ذخایر . . . و زیستی ایران، این مرکز در راستای حفاظت از این ذخایر ژنتیکی ارزشمند و ارائه خدمت به مراکز تحقیقاتی، پژوهشگران و . . . آزاد، یوزپلنگ ایرانی را تهیه کرده است. رییس مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران در خصوص اجرای این پروژه ملی که در . . . این پروژه ملی که در راستای حفاظت و نگهداری از این ذخایر ژنتیکی ارزشمند کشور انجام گرفته است، گفت: ایران از لحاظ . . . ارزشمند کشور انجام گرفته است، گفت: ایران از لحاظ تنوع ژنتیکی دامی از جمله کشورهای کم نظیر و در مواردی انحصاری بوده . . .

14:35 - 1395/07/17
ژن های عامل فشار خون شناسایی شدند

ژن های عامل فشار خون شناسایی شدند

تاثیر گذار در فشار خون، هنوز اطلاعات محدودی در مورد عوامل ژنتیکی این عارضه وجود دارد. مطالعات محققان بر روی اطلاعات . . . ژنتیکی این عارضه وجود دارد. مطالعات محققان بر روی اطلاعات ژنتیکی 347 هزار تن از انگلیس، دانمارک، سوئد، نروژ، فنلاند، . . . استونی، آمریکا، پاکستان و بنگلادش منجر به شناسایی 31 منطقه ژنتیکی جدید مرتبط با فشار خون شده است. این مطالعات نشان می . . .

12:53 - 1395/06/23
غربالگری ژنتیکی راهی برای مبارزه با معلولیت

غربالگری ژنتیکی راهی برای مبارزه با معلولیت

کشور متولد می شوند که عمده این معلولیت ها نیز نتیجه عوامل ژنتیکی است؛ حال بیشتر به اهمیت آزمایش های ‍ژنتیکی قبل از . . . نیز نتیجه عوامل ژنتیکی است؛ حال بیشتر به اهمیت آزمایش های ‍ژنتیکی قبل از ازدواج و اهمیت و تاثیر بسیار زیاد آن در . . . نوزادان معلول پی می بریم. سال 1391 طرح اجباری غربالگری ژنتیکی در کشور از طرف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح . . . به مددجویان بهزیستی در کرج، از اجباری شدن طرح غربالگری ژنتیکی از هفته دولت امسال، با هدف جلوگیری از تولد نوزادان . . . خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به بالا بودن هزینه آزمایش های ژنتیکی، عدم تقبل این هزینه ها از طرف بیمه و نبود افراد متبحر . . .

11:38 - 1395/06/13
شبکه های اطلاعاتی ذخایر ژنتیکی و زیستی کشور ساماندهی می شود

شبکه های اطلاعاتی ذخایر ژنتیکی و زیستی کشور ساماندهی می شود

بهزاد سرخی گفت: یکی از اهداف تعیین شده در کارگروه ذخایر ژنتیکی ستاد، ساماندهی و نظم دادن به شبکه های اطلاعاتی ذخایر . . . ستاد، ساماندهی و نظم دادن به شبکه های اطلاعاتی ذخایر ژنتیکی است.وی افزود: با توجه به این که شبکه های مختلفی در . . . با توجه به این که شبکه های مختلفی در زمینه اطلاعات ذخایر ژنتیکی در کشور وجود دارد، قصد داریم این شبکه ها را ساماندهی . . . اطلاعات درست در این زمینه در شناسایی، حفظ و نگهداری ذخایر ژنتیکی مفید است و می تواند کمک بزرگی به نهادهای ذیربط کند.با . . . به مقام اول منطقه در علوم و فناوری)، شبکه ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران تحت نظارت ستاد توسعه زیست فناوری کشور . . .

13:54 - 1395/06/10
بهینه سازی روش خشک کردن میکروارگانیسم های نمک دوست

بهینه سازی روش خشک کردن میکروارگانیسم های نمک دوست

به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا ازمرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، سید ابوالحسن شاهزاده فاضلی رئیس مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران گفت: تهیه . . . علمی ایرنا ازمرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، سید ابوالحسن شاهزاده فاضلی رئیس مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران گفت: تهیه آمپول های 'لیوفیلیزه' به عنوان راهکار اساسی جهت حفظ و انتقال . . .

20:55 - 1395/06/08
برنامه دستگاه ها برای حفظ ذخایر ژنتیکی دریافت می شود

برنامه دستگاه ها برای حفظ ذخایر ژنتیکی دریافت می شود

و فناوری ریاست جمهوری، بهزاد سرخی افزود: کارگروه ذخایر ژنتیکی و زیستی ستاد توسعه زیست فناوری برنامه های مختلفی برای . . . ستاد توسعه زیست فناوری برنامه های مختلفی برای حفظ ذخایر ژنتیکی کشور که یک ثروت بزرگ محسوب می شود، دارد.وی بیان کرد: . . . کشور برای شناسایی، حفظ ،احیا و بهره برداری پایدار از ذخایر ژنتیکی و زیستی یکی از این برنامه ها است.به گفته سرخی، مشارکت . . . با دستگاه های مختلف مذاکراتی داشته ایم.وی تصریح کرد: ذخایر ژنتیکی ثروت بزرگی هستند که باید همه کشور برای حفظ و احیای آن . . .

10:2 - 1395/06/06
کشف یک بیماری التهابی جدید

کشف یک بیماری التهابی جدید

تهران - ایرنا - محققان موسسه ملی بهداشت انگلیس موفق به کشف یک بیماری التهابی نادر شده اند که بیشتر کودکان را مورد حمله قرار می دهد.

13:38 - 1395/06/02
ارایه خدمت پروبیوتیکی درمرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران

ارایه خدمت پروبیوتیکی درمرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، دکترسیدابوالحسن شاهزاده فاضلی گفت:این خدمت که به بررسی توان پروبیوتیک ها از . . . ای هستند که مصرف کافی آنها سبب نمایان شدن اثرات سلامت بخش در بدن میزبان می شود.رئیس مرکز ملی ذخائر ژنتیکی و زیستی ایران اظهار کرد: سلامتی محصولات حاوی پروبیوتیک ها در واقع سلامتی دستگاه گوارش را . . .

9:1 - 1395/06/02
ارزیابی مورفولوژی تنوع درون گونه ای و بین گونه ای برخی آلیوم های بومی ایران

ارزیابی مورفولوژی تنوع درون گونه ای و بین گونه ای برخی آلیوم های بومی ایران

به گزارش روز یکشنبه از مرکزملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، دکترسیدابوالحسن شاهزاده فاضلی، رییس . . . ایران، دکترسیدابوالحسن شاهزاده فاضلی، رییس مرکز ذخایر ژنتیکی و زیستس ایران گفت: آلیوم (Alliums) یکی از جنس های . . . محصولات کشاورزی از جمله عدم آگاهی از مقدار و الگوی تنوع ژنتیکی، عدم آگاهی از پتانسیل کاربردی آن ها و بی توجهی به . . . بالاخص آلیوم ها اقدام شود.فاضلی همچنین گفت: مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران در راستای انجام رسالت ذاتی خود در . . . رسالت ذاتی خود در شناسایی و حفظ و بهره برداری از ذخایر ژنتیکی کشور و در تداوم موفقیت های چشمگیر خود، با انجام یک . . .

16:0 - 1395/06/01
ژن درمانی افقی جدید در درمان بیماری های ژنتیکی

ژن درمانی افقی جدید در درمان بیماری های ژنتیکی

ژن درمانی پزشکان تلاش می کنند با ایجاد تغییراتی در ساختار ژنتیکی انسان، بدن را به انجام کاری تازه که تا پیش از این . . . این کار دانست و افزود: از آنجا که در بیماری هایی با منشأ ژنتیکی، عامل مولد بیماری یک کد ژنتیکی تغییر یافته است که نقص . . . که در بیماری هایی با منشأ ژنتیکی، عامل مولد بیماری یک کد ژنتیکی تغییر یافته است که نقص ناشی از آن تقریبا در همه سلول . . . است که در این روش وارد سلول می شویم و با شناسایی نقص ژنتیکی سلول با انجام دستکاری هایی روی آن، سلول را به نوعی . . . خویشاوندی در ایران منجر به افزایش بیماری های کمیاب و نادر ژنتیکی شده است، ادامه داد: اصولا در کشورهای خاورمیانه بیماری . . .

12:9 - 1395/05/26
کشف دستورالعمل ژنتیکی برای ترمیم اندام ازدست رفته انسان

کشف دستورالعمل ژنتیکی برای ترمیم اندام ازدست رفته انسان

آزمایشگاه MDI آمریکا بر این باورند که می توان با بررسی ژنتیکی موجوداتی که قابلیت ترمیم اندام هایشان را دارند، . . . کرد.محققان در این پژوهش، دوزیستی به نام اکسولوتل را از نظر ژنتیکی مورد بررسی دقیق قرار دادند. اکسولوتل یا سمندر مکزیکی . . . مختلف در ماهی زبرا و بیکر نیز وجود دارد. محققان با بررسی ژنتیکی این آبزی دریافتند که هرسه گونه، نسل به نسل تنظیم . . . این آبزی دریافتند که هرسه گونه، نسل به نسل تنظیم کننده های ژنتیکی یکسانی را منتقل کرده اند که امکان ترمیم اندام ها را . . . جریان تکامل کاملا از هم مجزا شده اند، ولی هنوز تنظیم کننده ژنتیکی یکسانی دارند. محققان احتمال می دهند که این الگوی بیان . . .

15:57 - 1395/05/18
دستورالعمل ملی برای تبادل ذخایر ژنتیکی تهیه شد

دستورالعمل ملی برای تبادل ذخایر ژنتیکی تهیه شد

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی گفت: ذخایر ژنتیکی که سرمایه های ارزشمندی برای کشور هستند، باید حفظ . . . های لازم در این زمینه ضروری است.قانعی افزود: حفظ ذخایر ژنتیکی در تمام کشورها جزء قوانین آنها است و در ایران نیز . . . جمهوری اظهار کرد: شبکه بانک های ژن کشور که مدیریت ذخایر ژنتیکی را برعهده دارد، در حال بررسی همه راهکارها است تا . . . است تا بتوان به کمک آنها مانع از هدررفت منابع غنی و عظیم ژنتیکی کشور . . .

13:20 - 1395/05/18
جمع آوری نزدیک به هزار رده سلولی در بانک سلولی ایران

جمع آوری نزدیک به هزار رده سلولی در بانک سلولی ایران

انسانی، رده های سلولی از نژادهای مختلف انسان، بیماری های ژنتیکی و بیماری هایی که به صورت استاندارد در تحقیقات مورد . . . معرض انقراض جمع آوری شده است.رییس مرکز ملی ذخایر زیستی و ژنتیکی ایران توضیح داد: در این بانک جمع آوری رده سلولی گونه . . . در این بانک نگهداری می شوند.رییس مرکز ملی ذخایر زیستی و ژنتیکی ایران بیان کرد: بیش از 50 گونه گیاه باغی بومی کشور در . . .

9:34 - 1395/05/18
امکان تشخیص بسیاری ازبیماری های ژنتیکی قبل از تولد فراهم شد

مسئول کلینیک سلامت مادر، جنین و نوزاد پژوهشگاه ابن سینا:

امکان تشخیص بسیاری ازبیماری های ژنتیکی قبل از تولد فراهم شد

شنبه در نشست خبری اولین تولد نوزاد سالم حاصل از روش تشخیصی ژنتیکی قبل ازلانه گزینی (PGD) بیماری سیستیک فیبروزیس . . . که فناوری سرشاخه ای و بسیار پیشرفته است، می تواند بیماری ژنتیکی را قبل از تولد تشخیص و از بروز بسیاری از این نوع . . . اینکه این تکنیک هم به روش های کمک باروری و هم به روش های ژنتیکی وابسته است، اظهار کرد: از این روش می توان برای تشخیص . . . مادر انتقال می یابد تا از ابتلا کودک به برخی از بیماری های ژنتیکی جلوگیری شود.وی بیان کرد که اگر برخی از بیماری ها . . . ژنتیکی جلوگیری شود.وی بیان کرد که اگر برخی از بیماری ها ژنتیکی در زمان بارداری تشخیص داده شود به دلایل مختلف از جمله . . .

14:0 - 1395/05/16
درمان تبخال با اصلاح ژنتیکی

درمان تبخال با اصلاح ژنتیکی

تهران- ایرنا- محققان دانشگاه اوترخت در هلند با استفاده از یک روش اصلاح ژنتیکی به روشی دست یافتند که ویروس تبخال را غیر فعال می کند.

10:41 - 1395/05/15
شناسایی پتانسیل ژنتیکی تولید سوختها وحلالهای زیستی ازباکتری بومی کشور

شناسایی پتانسیل ژنتیکی تولید سوختها وحلالهای زیستی ازباکتری بومی کشور

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، دکتر سید ابوالحسن شاهزاده فاضلی رییس . . . ایران، دکتر سید ابوالحسن شاهزاده فاضلی رییس مرکز ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران گفت: در عصر حاضر و با اوج گرفتن . . . رسالت ذاتی خود در شناسایی و حفظ و بهره برداری از ذخایر ژنتیکی کشور و در تداوم موفقیت های چشمگیر خود، با انجام یک . . . کرد که به عنوان یک نمونه موفق از این مورد، شناسایی ظرفیت ژنتیکی تولید هوازی اتانول، بوتانول و استون از باکتری . . . که در مرحله اول توسط بانک میکروارگانیسم مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران شناسایی و با شماره دسترسی IBRC-M 10223 . . .

12:44 - 1395/05/13
صفحه 1 از 2 1 | 2