سفر سرتاج عزیز به تهران، سرخط روزنامه های پاکستان/4 اسفند

سفر سرتاج عزیز به تهران، سرخط روزنامه های پاکستان/4 اسفند

در کنفرانس فلسطین و رایزنی های دوجانبه - فرمانده ارتش پاکستان خواستار واکنش متقابل به نقض آتش بس مرزی از سوی هندی . . . های ازبک به دادگاه محلی/هفت نفر کشته شدند- فرمانده ارتش پاکستان: پرونده جاسوس هندی را به فرجام می رسانیم- توافق هند . . . هند برای تمدید پنج ساله پیمان پیشگیری از حوادث هسته ای با پاکستان** دنیا- جان باختن 7 تن در حمله انتحاری در شهر . . . تیراندازی های مرزی از سوی هندی ها داده می شود- نخست وزیر پاکستان امروز عازم ترکیه می شود** اکسپرس- هلاکت دو مهاجم . . . مهاجم انتحاری در شهر چارسده/جان باختن 7 تن - رهبران سیاسی پاکستان: مبارزه با تروریسم ادامه خواهد یافت- وزیر کشور هند: . . .

7:38 - 1395/12/04
معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از غرفه تمدن ایران در پاکستان بازدید کرد

معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از غرفه تمدن ایران در پاکستان بازدید کرد

به گزارش ایرنا، این بازدید با حضور شهاب الدین دارایی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان و خانم فوزیه سعید رئیس موزه ملی هنرهای سنتی پاکستان . . . در پاکستان و خانم فوزیه سعید رئیس موزه ملی هنرهای سنتی پاکستان انجام شد.خانم فوزیه سعید از اقدامات رایزنی فرهنگی . . . ایران برای گسترش روابط و تبادل فرهنگی میان دو کشور ایران و پاکستان و تلاش این نهاد برای احیا و تاسیس غرفه دائمی فرهنگ و . . . کرد.غرفه دائمی فرهنگ و تمدن ایران در موزه ملی هنرهای سنتی پاکستان شامل بخش هایی برای بازشناسی سه دوره تاریخی ایران در . . . وهنر ایران آشنا می سازد.دارایی رایزن فرهنگی کشورمان در پاکستان در خصوص این غرفه گفت: این بخش، امروز به یکی از غرفه . . .

7:25 - 1395/12/04
وزیر خارجه پاکستان خواستار افزایش همکاریهای منطقه ای برای مقابله با تروریسیم شد/ابراز امیدواری ظریف بر شکوفایی همکاری های اقتصادی دو کشور

وزیر خارجه پاکستان خواستار افزایش همکاریهای منطقه ای برای مقابله با تروریسیم شد/ابراز امیدواری ظریف بر شکوفایی همکاری های اقتصادی دو کشور

اسلامی ایران در حوادث تروریستی اخیر در کشورش، اظهار داشت: پاکستان اقدامات ضد تروریستی برای مقابله با این تلاش ها را در . . . مردم بی گناه این کشور شد، ضمن محکوم کردن آن، با ملت و دولت پاکستان ابراز همدردی کرد.محمدجواد ظریف همچنین با اشاره به . . . اوضاع افغانستان و افزایش همکاریهای سه جانبه بین ایران، پاکستان و افغانستان به رایزنی و تبادل نظر . . .

20:25 - 1395/12/03
بحران های منطقه راه حل نظامی ندارد

سردار سرتیپ دهقان در دیدار مشاور نخست وزیر پاکستان در امور خارجی:

بحران های منطقه راه حل نظامی ندارد

کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع؛ سرتاج عزیز مشاور نخست وزیر پاکستان در امور خارجی که به تهران سفر کرده است بعد از ظهر . . . دینی و مرزهای طولانی میان دو کشور تصریح کرد:امنیت ایران و پاکستان به یکدیگر وابسته و گره خورده است.وی دامه داد:بر همین . . . ایران هیچ محدودیتی برای توسعه همکاری نظامی و دفاعی با پاکستان قائل نیست.وزیر دفاع با بیان اینکه امروز یکی از دغدغه . . . به اقدامات تروریستی و ناامن کننده گروه های تروریستی در پاکستان و بروز برخی ناامنی ها در مرزهای دو کشور و تلاش برخی . . . افروزی، ایجاد تفرقه میان کشورهای اسلامی افزود:ما معتقدیم پاکستان به عنوان کشوری دارای جمعیت 200 میلیونی می تواند نقش . . .

15:52 - 1395/12/03
تیم ملی بیس بال ایران برای مسابقات غرب آسیا، به پاکستان می رود

تیم ملی بیس بال ایران برای مسابقات غرب آسیا، به پاکستان می رود

به گزارش ایرنا به نقل از مسئولان فدراسیون بیس بال پاکستان، اسلام آباد روزهای هفتم تا یازدهم اسفندماه جاری . . . سریلانکا قرار می گیرند.در گروه یک این رقابت ها هم تیم های پاکستان، نپال و عراق با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. دو . . . های بیس بال غرب آسیا که اسفند ماه سال 1393 به میزبانی پاکستان برگزار شد، تیم کشورمان نایب قهرمان این رقابت ها شد و . . .

15:22 - 1395/12/03
پاکستان دفتر فروش سلاح در امارات دایر می کند

پاکستان دفتر فروش سلاح در امارات دایر می کند

به گزارش ایرنا، رادیو دولتی پاکستان روز سه شنبه گزارش داد که ژنرال 'عمر محمود . . . 'عمر محمود حیات' رئیس مجتمع تولید سلاح و مهمات پاکستان (POF) این خبر را در مصاحبه ای در حاشیه نمایشگاه بین . . . بین المللی محصولات نظامی و دفاعی در دُبی اعلام کرده است. پاکستان در این نمایشگاه حضور فعال داشت.وی گفته است که . . . است. پاکستان در این نمایشگاه حضور فعال داشت.وی گفته است که پاکستان به دنبال افزایش صد در صدی محصولات نظامی و دفاعی ساخت . . . بیابد. بر اساس این خبر، مجتمع تولید محصولات نظامی و دفاعی پاکستان سال گذشته بیشترین صادرات خود را به ارزش یکصد میلیون . . .

13:51 - 1395/12/03
حمله تروریستی در شمال غرب پاکستان شش کشته برجای گذاشت

حمله تروریستی در شمال غرب پاکستان شش کشته برجای گذاشت

تعدادی از مجروحان این حمله تروریستی وخیم است.منابع امنیتی پاکستان اعلام کردند قبل از ظهر امروز سه مهاجم انتحاری قصد . . . شد، توسط نیروهای امنیتی کشته شد.هفته گذشته، مناطق مختلف پاکستان از جمله شهر لاهور و زیارتگاه معروفی در ایالت سند، . . . بود که بیش از یکصد نفر کشته و صدها مجروح برجای گذاشت.پاکستان گروه تروریستی 'جماعت الاحرار' را مسئول تمام . . . این گروه، پناهگاه های امن در داخل خاک افغانستان دارند.پاکستان در روزهای اخیر، افغانستان برای انجام اقدام جدی علیه . . .

12:4 - 1395/12/03
تمدید توافقنامه کاهش خطر استفاده تصادفی از سلاح های هسته ای بین هند و پاکستان

تمدید توافقنامه کاهش خطر استفاده تصادفی از سلاح های هسته ای بین هند و پاکستان

به گزارش ایرنا، دراین بیانیه آمده است هند و پاکستان موافقند که توافقنامه بین دو کشور برای کاهش خطر . . . هدف کاهش خطر سوانح هسته ای در فوریه سال 2007 از سوی هند و پاکستان امضا شده بود.هند، پاکستان، رژیم صهیونیستی و کره . . . در فوریه سال 2007 از سوی هند و پاکستان امضا شده بود.هند، پاکستان، رژیم صهیونیستی و کره شمالی از جمله کشورهایی هستند . . . بین المللی صلح استکهلم، هند بین 90 تا 100 کلاهک هسته ای، پاکستان 100 تا 120 کلاهک هسته ای و رژیم صهیونیستی دستکم 80 . . . رژیم صهیونیستی دستکم 80 کلاهک هسته ای در اختیار دارد.هند و پاکستان همچنان در حال افزایش تعداد کلاهک های هسته ای خود . . .

11:10 - 1395/12/03
نخست وزیر پاکستان برای انجام گفت و گوهای راهبردی، به ترکیه می رود

نخست وزیر پاکستان برای انجام گفت و گوهای راهبردی، به ترکیه می رود

به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه پاکستان روز سه شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: نواز شریف . . . به ترکیه، ضمن شرکت در نشست شورای عالی همکاری راهبردی ترکیه-پاکستان، با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه ملاقات خواهد . . . و سخنرانی در پارلمان ترکیه، بار دیگر بر حمایت مردم و دولت پاکستان از ترکیه در برابر کودتای نافرجام تابستان گذشته تاکید . . . گذشته تاکید خواهد کرد.شورای عالی همکاری های راهبری ترکیه-پاکستان(HLSCC) در سال 2009 و با هدف انجام مشورت های سیاسی . . . ترکیه نیز آبان ماه سال جاری در سفری دوجانبه، میهمان دولت پاکستان بود و در پارلمان این کشور نیز سخنرانی کرد.پاکستان و . . .

10:41 - 1395/12/03
ظهور نشانه های کاهش تنش میان پاکستان و افغانستان

ظهور نشانه های کاهش تنش میان پاکستان و افغانستان

به گزارش ایرنا، رسانه های پاکستان به نقل از منابع آگاه در وزارت خارجه این کشور، ملاقات . . . بیشتری درباره جزئیات این ملاقات از سوی وزارت امور خارجه پاکستان منتشر نشده است.همچنین ژنرال قمر جاوید باجوا فرمانده . . . منتشر نشده است.همچنین ژنرال قمر جاوید باجوا فرمانده ارتش پاکستان روز گذشته اعلام کرد: پاکستان و افغانستان در گذشته در . . . قمر جاوید باجوا فرمانده ارتش پاکستان روز گذشته اعلام کرد: پاکستان و افغانستان در گذشته در کنار هم با تروریست ها مبارزه . . . تلاش های مشترک بهتر است ادامه یابد. همکاری های موثر مرزی پاکستان و افغانستان هم می تواند مانع از ترددهای غیرقانونی از . . .

9:59 - 1395/12/03
خواسته پاکستان برای همکاری بیشتر با افغانستان، سرخط روزنامه های پاکستان/3 اسفند

خواسته پاکستان برای همکاری بیشتر با افغانستان، سرخط روزنامه های پاکستان/3 اسفند

** نوای وقت- نواز شریف فردا برای انجام سفر دو روزه عازم ترکیه می شود- ارتش پاکستان: همکاری ها با افغانستان برای مدیریت مرز مشترک افزایش . . . کشته شدند- افغانستان فهرست 85 تن از عناصر شبه نظامی را به پاکستان تحویل داد** داون- ارتش پاکستان خواهان همکاری با . . . تن از عناصر شبه نظامی را به پاکستان تحویل داد** داون- ارتش پاکستان خواهان همکاری با افغانستان برای مبارزه مشترک علیه . . . برای مبارزه مشترک علیه تروریسم است- هشدار بانک مرکزی پاکستان درباره دریافت اسکناس های قدیمی دلار- هشت تروریست در . . . اسکناس های قدیمی دلار- هشت تروریست در حملات هوایی ارتش پاکستان کشته شدند- 35 تبعه افغانستان به جرم اقامت غیرقانونی . . .

7:16 - 1395/12/03
رئیس دستگاه دیپلماسی پاکستان در راس هیاتی عازم تهران شد

اختصاصی ایرنا

رئیس دستگاه دیپلماسی پاکستان در راس هیاتی عازم تهران شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این سفر که با پیام حُسن نیت پاکستان انجام می شود، سرتاج عزیز به عنوان رئیس دستگاه . . . انجام می شود، سرتاج عزیز به عنوان رئیس دستگاه دیپلماسی پاکستان، با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی . . . همکاری های اقتصادی (اکو) که قرار است هفته آتی به میزبانی پاکستان برگزار شود و برخی مسائل منطقه ای، گفت و کو خواهد . . . وی گفت و گو خواهد کرد. سید ضمیر الحسن قائم مقام وزارت دفاع پاکستان نیز در این ملاقات حضور خواهد داشت.مشاور نخست وزیر . . . پاکستان نیز در این ملاقات حضور خواهد داشت.مشاور نخست وزیر پاکستان در امور خارجی دیداری نیز با حمید چیت چیان وزیر نیرو . . .

7:14 - 1395/12/03
وزارت خارجه افغانستان فهرست جدید مراکز تروریستی و فرماندهان طالبان را به پاکستان ارائه کرد

وزارت خارجه افغانستان فهرست جدید مراکز تروریستی و فرماندهان طالبان را به پاکستان ارائه کرد

فهرست امروز از طریق سفیر افغانستان در اسلام آباد به مقامات پاکستان ارائه شد تا علیه آنان اقدام کنند.در این بیانیه . . . فهرست یادشده، نام های فرماندهان طالبان و شبکه حقانی که در پاکستان مراکز آموزشی دارند و مسئول جنایات علیه مردم . . . شد.وزارت خارجه افغانستان ادامه داد: پاسخ ابتدائی مقامات پاکستان، حاکی از همکاری بود و امیدواریم شاهد اقدام عملی . . . بویژه سازمان ملل متحد، اقدام خواهد کرد.پیش از این دولت پاکستان فهرست76 تن از تروریست ها را به مقامات افغان اعلام . . . اعلام کرده و از افغانستان خواسته بود که آنها دستگیر و به پاکستان تسلیم کند.آساق*291*انتشاردهنده:1577**حسن حسین . . .

18:3 - 1395/12/02
سیاستمدار پاکستانی: آمریکا آتش تروریسم را در منطقه برافروخته است

سیاستمدار پاکستانی: آمریکا آتش تروریسم را در منطقه برافروخته است

در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: ریشه تنش های امروز میان پاکستان و افغانستان و بسیاری از مسائل منطقه را باید در توطئه . . . باعث شده تا دامنه ناامنی و بی ثباتی در این کشور، به پاکستان هم سرایت کند.لیاقت بلوچ گفت که مروری بر تاریخچه . . . تاریخچه تشکیل گروه های شبه نظامی و تروریستی در افغانستان و پاکستان نشان می دهد که آمریکا در دهه های گذشته در شکل گیری . . . حمله کرد و اگر امروز شاهد تشدید اختلاف ها و تنش ها میان پاکستان و افغانستان هستیم، دلیل آن را باید در حضور بیگانگان . . . حضور بیگانگان در منطقه جستجو کرد.'دبیرکل حزب جماعت اسلامی پاکستان تاکید کرد این کشور و افغانستان به عنوان دو کشور . . .

15:20 - 1395/12/02
خواست ناتو از افغانستان و پاکستان برای حل مشکلات از راه سیاسی

خواست ناتو از افغانستان و پاکستان برای حل مشکلات از راه سیاسی

در گفت وگو با رسانه های افغانستان در واکنش به حملات راکتی پاکستان به استان های شرقی این کشور، تنش‌های مرزی را خطرناک . . . شود.پس از حمله تروریستی در زیارتگاه صوفی ها در ایالت سند پاکستان که بیش از 300 کشته و یا زخمی در پی داشت، تنش مرزی . . . بیش از 300 کشته و یا زخمی در پی داشت، تنش مرزی افغانستان و پاکستان افزایش یافت و استان های «ننگرهار» و «کنر» در شرق این . . . های «ننگرهار» و «کنر» در شرق این کشور هدف حملات راکتی پاکستان قرار دارد.براساس گزارش منابع خبری افغانستان در چهار . . . هفته گذشته تاکنون مرزهای دو کشور مسدود بوده و مقامات پاکستانی مدعی شده ‌اند که گروه‌های تروریستی با استفاده از . . .

14:58 - 1395/12/02
تنش میان پاکستان و افغانستان، نماینده ویژه سازمان ملل را به اسلام آباد کشاند

تنش میان پاکستان و افغانستان، نماینده ویژه سازمان ملل را به اسلام آباد کشاند

به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه پاکستان روز دوشنبه با صدور بیانیه ای، اعلام کرد . . . امروز با 'طارق فاطمی' دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان در امور سیاست خارجی، در اسلام آباد دیدار و گفت و گو . . . دیدار و گفت و گو کرد.براساس بیانیه ای که وزارت امور خارجه پاکستان منتشر کرده، اوضاع جاری افغانستان و تلاش ها برای . . . دو کشور پس از رویدادهای تروریستی و ناگوار هفته گذشته در پاکستان باشد.پاکستان، افغانستان را متهم به عدم تلاش برای . . . از رویدادهای تروریستی و ناگوار هفته گذشته در پاکستان باشد.پاکستان، افغانستان را متهم به عدم تلاش برای برخورد با . . .

12:23 - 1395/12/02
تنش های بی حاصل پاکستان و افغانستان/ ریشه مشکلات کجاست؟

تنش های بی حاصل پاکستان و افغانستان/ ریشه مشکلات کجاست؟

حضور گروه های شبه نظامی در افغانستان و پاکستان، بلای جان مردم، امنیت، اقتصاد و روابط میان دو کشور . . . امروز، دست داشته اند.** دردسرهای گروه های شبه نظامی برای پاکستان و افغانستانپاکستان مدعی است بسیاری از حملات تروریستی . . . اند.** دردسرهای گروه های شبه نظامی برای پاکستان و افغانستانپاکستان مدعی است بسیاری از حملات تروریستی که در نقاط مختلف . . . از جمله عوامل گروه تروریستی جماعت الاحرار وابسته به طالبان پاکستان، در پناهگاه ها و مخفی گاهای امن خود در خاک افغانستان . . . قابل تامل اینجاست که مسدود شدن دو گذرگاه مرزی قانونی میان پاکستان و افغانستان که بیشتر محل آمد و شد کاروان های تجاری و . . .

11:32 - 1395/12/02
پاکستان توپخانه هایش را پشت مرز افغانستان مستقر کرد

پاکستان توپخانه هایش را پشت مرز افغانستان مستقر کرد

به گزارش ایرنا، شبکه های خبری پاکستان صبح دوشنبه به نقل از منابع آگاه اعلام کردند ارتش این . . . ویژه جلوگیری از نفوذ تروریست ها از خاک افغانستان به داخل پاکستان، نیروهای خود را در پشت مرزهای افغانستان به شدت . . . افغانستان به شدت افزایش داده است.در روزهای اخیر نیز ارتش پاکستان بخش هایی از مناطق افغانستان در ولایت . . . برخی مقامات افغان تهدید به اقدام متقابل درصورت تکرار حملات پاکستان کردند.این اقدام پاکستان، پس از حملات تروریستی مرگبار . . . به اقدام متقابل درصورت تکرار حملات پاکستان کردند.این اقدام پاکستان، پس از حملات تروریستی مرگبار هفته گذشته در مناطق . . .

10:41 - 1395/12/02
وزیر دفاع پاکستان: آمریکا بنزین بر آتش تروریسم می ریزد

وزیر دفاع پاکستان: آمریکا بنزین بر آتش تروریسم می ریزد

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های دولتی پاکستان، خواجه محمد آصف که برای شرکت در اجلاس امنیتی مونیخ . . . نمی تواند کمکی به روند مبارزه علیه تروریسم باشد.وزیر دفاع پاکستان گفت: تروریست ها را نمی توان مسیحی، مسلمان، یهودی، . . . هراسی می شود و این مسئله می تواند مشکلات را تشدید کند.پاکستان اگرچه در فهرست هفت کشور مسلمان که اتباع آن از سوی . . .

9:6 - 1395/12/02
ارتش پاکستان حملات هوایی علیه تروریست ها را از سر گرفت

ارتش پاکستان حملات هوایی علیه تروریست ها را از سر گرفت

به گزارش ایرنا، روابط عمومی ارتش پاکستان روز دوشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که جنگنده های . . . کوهستانی و دور افتاده است و نمایندگان هیچ یک از رسانه های پاکستان برای پوشش خبری یا تصویری تحولات و حملات ارتش به این . . . ارتش در مناطق یاد شده ارائه کرد.حملات هوایی گسترده ارتش پاکستان علیه مواضع و مخفی گاه های تروریست ها در مناطق قبایلی . . . تا قبل از بازنشسته شدن ژنرال راحیل شریف فرمانده سابق ارتش پاکستان ادامه داشت.پس از انفجار انتحاری روز پنجشنبه گذشته در . . . 90 کشته و صدها مجروح برجای گذاشت، ارتش و سایر نیروهای مسلح پاکستان اقدامات ضدتروریستی در این کشور را تشدید کرده اند.روز . . .

8:14 - 1395/12/02
ادامه عملیات های ضدتروریستی، سرخط روزنامه های پاکستان/2 اسفند

ادامه عملیات های ضدتروریستی، سرخط روزنامه های پاکستان/2 اسفند

مستقر می شوند- سقوط بهمن در ارتفاعات شهر چیترال در شمال پاکستان هفت قربانی گرفت- کشته شدن تعداد دیگری از تروریست ها . . . ها در جریان عملیات های اخیر ارتش- تیم ملی کریکت زنان پاکستان به جام جهانی راه یافت** نوای وقت- هلاکت 11 تروریست . . . در ایالت پنجاب مستقر می شوند- اجلاس آتی رهبران سیاسی مجلس پاکستان درباره تمدید فعالیت دادگاه های نظامی- تدابیر امنیتی . . . دادگاه های نظامی- تدابیر امنیتی برای حفاظت از قضات در پاکستان تشدید می شود- وزیر دفاع پاکستان در مونیخ: سیاست غرب . . . برای حفاظت از قضات در پاکستان تشدید می شود- وزیر دفاع پاکستان در مونیخ: سیاست غرب باعث افزایش معضل تروریسم شده . . .

7:44 - 1395/12/02
ابراز همبستگی پاپ فرانسیس با مردم عراق، پاکستان و کنگو

ابراز همبستگی پاپ فرانسیس با مردم عراق، پاکستان و کنگو

به گزارش ایرنا، رهبر مذهبی کاتولیک ها در پایان مراسم مذهبی امروز با ابراز همبستگی با ملت هایی که به خاطر خشونت و جنگ مورد رنج و درد قرار گرفته اند، گفت: من به مردم پاکستان و عراق فکر می کنم که در روزهای اخیر مورد حملات بی رحمانه تروریستی قرار گرفته اند و برای قربانیان، مجروحان و خانواده آنها دعا می کنم. وی افزود: دعا کنیم تا قلب هایی را که از نفرت سخت شده اند، . . .

21:38 - 1395/12/01
مسلمانان هند با برگزاری تجمعی انفجار انتحاری پاکستان را محکوم کردند

مسلمانان هند با برگزاری تجمعی انفجار انتحاری پاکستان را محکوم کردند

کنندگان با سردادن شعارهای مرگ بر داعش و مرگ بر تروریست ،این اقدام وحشیانه و ضد بشری را محکوم کردند.تجمع کنندگان همچنین با صدور بیانیه ای با محکوم کردن جنایات گروههای تروریستی و بویژه داعش از دولت پاکستان خواستند تمام توان خود را برای مبارزه با این گروهها به کار گیرد.در ادامه این بیانیه ،تجمع کنندگان داعش را دست پرورده برخی از کشورهای غربی برای مخدوش کردن تصویر اسلام دانسته و بر لزوم وحدت . . .

18:15 - 1395/11/30
دیدار محمد جواد ظریف و وزیر دفاع پاکستان در مونیخ

دیدار محمد جواد ظریف و وزیر دفاع پاکستان در مونیخ

به گزارش روز شنبه خبرنگار سیاسی ایرنا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه که برای شرکت در پنجاه و سومین اجلاس امنیتی مونیخ به آلمان سفر کرده است امروز با خواجه آصف وزیر دفاع پاکستان دیدار و گفت وگو کرد.وزیر امور خارجه در این سفر با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، حیدرالعبادی نخست وزیرعراق، مسعود بارزانی رییس اقلیم کردستان عراق،باروت پاخور رییس جمهور . . .

15:4 - 1395/11/30
داعش در افغانستان تهدیدی برای پاکستان و منطقه است/ اتحاد داعش و جماعت الاحرار در افغانستان

دیپلمات پاکستانی در گفت و گو با ایرنا

داعش در افغانستان تهدیدی برای پاکستان و منطقه است/ اتحاد داعش و جماعت الاحرار در افغانستان

'رستم شاه مُهمند' سفیر پیشین پاکستان در افغانستان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: دولت . . . در افغانستان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: دولت پاکستان برای اینکه بتواند در اهداف خود در زمینه مبارزه با . . . داشته باشد و تلاش این گروه را برای نفوذ و ریشه دواندن در پاکستان جدی بگیرد.اخیرا تلاش های منطقه ای در قالب برگزاری . . . منطقه ای در قالب برگزاری نشست های چندجانبه و مشترک با حضور پاکستان، ایران، روسیه،چین و برخی دیگر کشورهای منطقه برای . . . ای دیگر برای تاخت و تاز داعش تبدیل شود.این تحلیل گر پاکستانی تاکید کرد: پاکستان باید از تجربیات گذشته خود درس . . .

14:4 - 1395/11/30
تنش های مرزی میان افغانستان و پاکستان افزایش یافت

تنش های مرزی میان افغانستان و پاکستان افزایش یافت

به گزارش ایرنا، مقامات افغان می گویند که حملات راکتی پاکستان به شهرستان «لعل پور» استان «ننگرهار» از شامگاه . . . و قندهار می گویند که پس از حمله انتحاری در ایالت سند پاکستان، مرزهای دو کشور از روز جمعه مسدود شده و حملات راکتی . . . را از دست داده و صدها مسافر دیگر در پشت دروازه های بسته پاکستان بسر می برند.مرز جنوبی «اسپین بولدک» در استان قندهار . . . تلفنی به خبرنگار ایرنا در کابل گفت که مرز «اسپین بولدک» با پاکستان از روز گذشته تاکنون مسدود است.وی گفت: از طریق وزارت . . . است.وی گفت: از طریق وزارت امور خارجه افغانستان با کنسولگری پاکستان در قندهار تماس هائی برقرار شده، اما پاکستان تاکنون . . .

13:50 - 1395/11/30
وزارت خارجه افغانستان سفیر پاکستان را احضار کرد

وزارت خارجه افغانستان سفیر پاکستان را احضار کرد

شنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که «ابرار حسین» سفیر پاکستان در کابل بعد از ظهر روز جمعه به وزارت خارجه فراخوانده . . . حملات راکتی به مناطق مرزی و بازداشت مهاجران افغان در پاکستان، توضیح دهد.بر اساس این گزارش، «حکمت خلیل کرزی»، . . . کرزی»، معاون سیاسی وزارت خارجه افغانستان هنگام احضار سفیر پاکستان در کابل، تلفات غیر نظامیان درحمله انتحاری به . . . انتحاری به زیارتگاه صوفیان در ایالت سند را به وی و مردم پاکستان تسلیت گفت و افزود: افغانستان به عنوان قربانی اصلی . . . و افزود: افغانستان به عنوان قربانی اصلی تروریسم درد مردم پاکستان را بخوبی درک می کند. وی خطاب به سفیر پاکستان گفت که . . .

13:27 - 1395/11/30
انگشت اتهام پاکستان به سوی آمریکا

انگشت اتهام پاکستان به سوی آمریکا

به گزارش ایرنا، ژنرال قمر جاوید باجوا فرمانده ارتش پاکستان شب گذشته در تماس تلفنی با ژنرال جان نیکلسون فرمانده . . . جمله گروه تروریستی 'جماعت الاحرار' از خاک افغانستان علیه پاکستان تاکید کرد.اسلام آباد مدعی است وعده های افغانستان . . . بر اینکه این کشور اجازه نخواهد داد اقدامی از خاکش علیه پاکستان انجام شود، تحقق نیافته است.ژنرال قمر جاوید باجوا در . . . باجوا در این تماس تلفنی نسبت به افزایش حملات تروریستی علیه پاکستان از خاک افغانستان ابراز نگرانی کرد.این تماس تلفنی، می . . . کرد.این تماس تلفنی، می تواند بدون تردید به مفهوم نارضایتی پاکستان از سکوت آمریکا در برابر تحرک برخی گروه های تروریستی . . .

11:48 - 1395/11/30
ارتش پاکستان: بیش از 100 تروریست در یک روز کشته شدند

ارتش پاکستان: بیش از 100 تروریست در یک روز کشته شدند

به گزارش ایرنا، انفجارهای مرگبار اخیر در مناطق مختلف پاکستان باعث خشم مردم و دستگاه های دولتی، نظامی و امنیتی . . . پاکستان باعث خشم مردم و دستگاه های دولتی، نظامی و امنیتی پاکستان شده و به نیروهای پاکستان اجازه داده شده تا بدون . . . دستگاه های دولتی، نظامی و امنیتی پاکستان شده و به نیروهای پاکستان اجازه داده شده تا بدون محدودیت، شدیدترین اقدامات . . . شدیدترین اقدامات ممکن را علیه تروریست ها حتی در آن سوی مرز پاکستان با افغانستان، انجام دهند.گزارش ها حاکی است که . . . تروریست های به هلاکت رسیده در عملیات های روز گذشته نیروهای پاکستان، از عوامل وابسته به گروه های غیرقانونی تحریک طالبان، . . .

10:34 - 1395/11/30
ارتش پاکستان دست به عملیات نظامی در عمق خاک افغانستان زد

ارتش پاکستان دست به عملیات نظامی در عمق خاک افغانستان زد

به گزارش ایرنا، رسانه های پاکستان روز شنبه اعلام کردند در حمله شب گذشته نیروهای این . . . تروریستی «جماعت الاحرار» منهدم شده است؛ گروهی تروریستی که پاکستان مدعی است در تمام حملات تروریستی مرگبار روزهای اخیر . . . دست داشته است.گزارش ها حاکی است در حمله شب گذشته نیروهای پاکستان، تعدادی از شبه نظامی و تروریست ها در خاک افغانستان . . . مبنی بر هدف قرار گرفتن بخشی هایی از خاک خود توسط نیروهای پاکستان، نشان نداده است.ارتش پاکستان اعلام کرده که تنها طی . . . هایی از خاک خود توسط نیروهای پاکستان، نشان نداده است.ارتش پاکستان اعلام کرده که تنها طی 24 ساعت گذشته، بیش از یکصد . . .

10:4 - 1395/11/30
صفحه 1 از 81 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >