تحلیل گر پاکستانی: هرگونه ائتلاف ضدداعش منهای 'ایران، سوریه و عراق' معنا ندارد

تحلیل گر پاکستانی: هرگونه ائتلاف ضدداعش منهای 'ایران، سوریه و عراق' معنا ندارد

'قندیل عباس' استاد دانشگاه و رئیس دانشکده روابط بین الملل دانشگاه 'قائد اعظم' پاکستان روز گذشته در گفت و گو با شبکه خبری 'وقت نیوز' . . . پاکستان روز گذشته در گفت و گو با شبکه خبری 'وقت نیوز' پاکستان گفت: در شرایط کنونی هیچ خطری عربستان و اماکن اسلامی . . . و ... وارد عمل شود.از هفته گذشته که طبق گفته وزیر دفاع پاکستان، دولت این کشور مجوز لازم برای پیوستن ژنرال راحیل . . . مجوز لازم برای پیوستن ژنرال راحیل شریف فرمانده سابق ارتش پاکستان به ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان برای عهده دار شدن . . . احزاب و گروه های مختلف و اقشار مختلف مردم علیه ایفای نقش پاکستان در ائتلاف نظامی عربستان آغاز شده است. مردم پاکستان . . .

13:4 - 1396/01/09
پایان فصل سرما و آغاز روند بازگشت پناهندگان افغان از پاکستان

پایان فصل سرما و آغاز روند بازگشت پناهندگان افغان از پاکستان

نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در پاکستان، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: سال . . . داوطلبانه' پناهندگان تحت نظارت سازمان ملل، خاک پاکستان را به مقصد کشورشان ترک کردند.سال گذشته همچنین حدود . . . نفر از پناهندگان افغان ثبت نام نشده و فاقد مدارک ، خاک پاکستان را ترک کردند.طبق آمار رسمی کمیسیاریای عالی سازمان . . . نام شده و قانونی و 600 هزار نفر نیز به صورت غیرقانونی در پاکستان حضور دارند.سخنگوی کمیسیاریای عالی سازمان ملل در امور . . . خروج پناهندگان دارای مدارک قانونی و ثبت نام شده افغان از پاکستان، باید بصورت داوطلبانه و به دور از هرگونه اجبار باشد. . . .

11:47 - 1396/01/09
ادامه حیات دادگاه های نظامی در پاکستان

ادامه حیات دادگاه های نظامی در پاکستان

به گزارش ایرنا، با توجه به اینکه ارتش پاکستان طرفدار اصلی ادامه فعالیت این دادگاه ها بود و دولت . . . شنیده می شد، آن را در نهایت تصویب کرد.دادگاه های نظامی پاکستان روز هفتم ژانویه سال 2015 (سه هفته بعد از حمله . . . که حدود 150 کشته برجای گذاشت) و با تصمیم مشترک دولت و ارتش پاکستان برای یک دوره دوساله ایجاد و فعالیت خود را آغاز و طی . . . محاکمه تروریست ها اصلی ترین هدف تشکیل دادگاه های نظامی در پاکستان بود. نخستین دوره فعالیت این دادگاه ها در دی ماه سال . . . ادامه داشت.11 شعبه از دادگاه های نظامی در ایالت مختلف پاکستان در دو سال اخیر فعال بود.احکام صادره در دادگاه های . . .

10:48 - 1396/01/09
روزنامه های پاکستان - چهارشنبه 9 فروردین

روزنامه های پاکستان - چهارشنبه 9 فروردین

** نوای وقت- نمایندگان مجلس سنای پاکستان لایحه تمدید دوساله فعالیت دادگاه های نظامی را تصویب . . . لایحه تمدید دوساله فعالیت دادگاه های نظامی را تصویب کردند- پاکستان تشدید اوضاع در کشمیر و خشونت نیروهای هندی علیه مردم . . . با چین در راستای منافع منطقه است** داون- موافقت سناتورهای پاکستانی با فعالیت مجدد دادگاه های نظامی- سه معترض ضد هندی . . . هندی توسط نیروهای امنیتی در کشمیر کشته شدند- فرمانده ارتش پاکستان: عملیات ردّ الفساد برای ارتقای صلح در کشور اجتناب . . . خونین نیروهای هندی با معترضان در کشمیر/محکومیت از سوی پاکستان- آمریکا: اعتراضی به اقدامات پاکستان برای امن کردن . . .

10:10 - 1396/01/09
کابل برای شرکت در نشست مسکو تصمیم نهائی اتخاذ نکرده است

سخنگوی وزارت خارجه افغانستان:

کابل برای شرکت در نشست مسکو تصمیم نهائی اتخاذ نکرده است

در این نشست خبری همچنین در پاسخ به پرسشی در باره اعلام پاکستان برای کشیدن سیم خاردار در امتداد مرزهای دیورند گفت که . . . مرزی دیورند یکی از اختلاف های بنیادین میان افغانستان و پاکستان است. این خط مرزی پیش از استقلال پاکستان میان هند و . . . میان افغانستان و پاکستان است. این خط مرزی پیش از استقلال پاکستان میان هند و افغانستان کشیده شد و بر اساس ان منطقه . . . برای مدت 100 سال در اختیار هند قرار گرفت، اما با جدا شدن پاکستان از بدنه هندوستان در سال 1947 میلادی، اسلام آباد . . . تصریح کرد «براساس اطلاعات ما تاکنون اقدامی از طرف پاکستان در امتداد مرزها صورت نگرفته، اما تحرکات آن کشور بدون . . .

20:39 - 1396/01/08
سفیر ایران در پاکستان: جهان اسلام نیازمند ائتلاف برای صلح است/پاکستان از ظرفیت های خود برای کمک به اتحاد جهان اسلام استفاده کند

سفیر ایران در پاکستان: جهان اسلام نیازمند ائتلاف برای صلح است/پاکستان از ظرفیت های خود برای کمک به اتحاد جهان اسلام استفاده کند

روز گذشته در مصاحبه زنده با شبکه خبری 'وقت نیوز' پاکستان مطرح کرد: مشروح این گفت و گو در پی می آید:سوال: نظر . . . در پی می آید:سوال: نظر شما درباره اظهارات اخیر وزیر دفاع پاکستان مبنی بر تفاهم ریاض و اسلام آباد برای اعزام ژنرال . . . خصوص مواضع رسمی خود را اعلام کرده ایم. معتقدیم که برادران پاکستانی و رهبران خردمند این کشور به خوبی از نگرانی های ما . . . به این مسئله آگاه هستند. ما همچنین چند بار با برادران (پاکستانی) خود بطور صریح در این باره صحبت کرده و گفته ایم که . . . خود بطور صریح در این باره صحبت کرده و گفته ایم که مشارکت پاکستان در این ائتلاف، کمکی به صلح منطقه و جهان اسلام نخواهد . . .

16:32 - 1396/01/08
تروریسم،تهدید جدی آموزش و پرورش در پاکستان،25 میلیون کودک محروم از تحصیل

گزارش جدید دیده بان حقوق بشر:

تروریسم،تهدید جدی آموزش و پرورش در پاکستان،25 میلیون کودک محروم از تحصیل

شبه نظامیان طالبان به مراکز آموزشی و مدارس در مناطق مختلف پاکستان افزود: حملات به مراکز آموزشی، معلمان و دانش آموزان . . . آموزشی، معلمان و دانش آموزان وضعیت آموزش و پرورش را در پاکستان با خطر جدی مواجه کرده است.در این گزارش تاکید شده . . . با خطر جدی مواجه کرده است.در این گزارش تاکید شده است: پاکستان با چالش های قابل توجهی در بخش آموزش و پرورش مواجه . . . و مسئولان مدارس در سه ایالت پنجاب، سند و خیبرپختونخوا در پاکستان تهیه شده است.در این گزارش به جزئیاتی از حملات شبه . . . است.در این گزارش به جزئیاتی از حملات شبه نظامیان به مدارس پاکستان از ژانویه 2007 تا اکتبر 2016 میلادی پراخته شده است. . . .

15:36 - 1396/01/08
دیپلمات پاکستانی: پیوستن ژنرال شریف به ائتلاف عربستان، نقض قطعنامه پارلمان پاکستان است

دیپلمات پاکستانی: پیوستن ژنرال شریف به ائتلاف عربستان، نقض قطعنامه پارلمان پاکستان است

عربستان علیه یمن و درخواست ها و فشارهای مکرر عربستان به پاکستان برای اعزام نیرو به یمن، نمایندگان مجالس ملی و سنای . . . پاکستان برای اعزام نیرو به یمن، نمایندگان مجالس ملی و سنای پاکستان پس از چند روز جلسه مشترک، قطعنامه ای صادر کردند و در . . . کردند.'اشرف جهانگیر قاضی' که در سالیان گذشته به عنوان سفیر پاکستان در آمریکا، هند، سوریه، چین، روسیه، آلمان شرقی(سابق) . . . گفت: درصورت محلق شدن ژنرال راحیل شریف فرمانده سابق ارتش پاکستان به ائتلاف عربستان و قبول فرماندهی این ائتلاف، این . . . این ائتلاف، این اقدام مغایر مواضع اعلام شده از سوی دولت پاکستان در خصوص جنگ یمن و تحولات خاورمیانه خواهد بود.این . . .

11:52 - 1396/01/08
ایران 70 مهاجر غیرقانونی پاکستانی را تحویل این کشور داد

ایران 70 مهاجر غیرقانونی پاکستانی را تحویل این کشور داد

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی دولت پاکستان، مهاجران بازداشت شده از طریق منطقه مرزی تفتان (هم . . . تفتان (هم مرز با شهر میرجاوه در ایران) به نیروهای مرزبانی پاکستان تحویل داده شدند.گزارش رسانه پاکستانی حاکی است که . . . به نیروهای مرزبانی پاکستان تحویل داده شدند.گزارش رسانه پاکستانی حاکی است که اتباع یادشده، کارگرانی هستند که به دلیل . . . داشتند.21 اسفند سال گذشته نیز نیروهای مرزی ایران 35 تبعه پاکستانی را که به طور غیرقانونی وارد کشور شده بودند، پس از . . . وارد کشور شده بودند، پس از بازداشت تحویل مقامات مرزی پاکستان دادند.مهاجرت غیرقانونی اتباع پاکستانی به ایران که . . .

11:3 - 1396/01/08
وزیر دفاع پاکستان: روابطی برادرانه با ایران داریم

وزیر دفاع پاکستان: روابطی برادرانه با ایران داریم

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی دولت پاکستان، خواجه محمد آصف روز گذشته در گفت و گو با یکی از شبکه . . . محمد آصف روز گذشته در گفت و گو با یکی از شبکه های خبری پاکستان گفت: ایران کشوری مهم در منطقه و جهان اسلام است و نقش . . . است و نقش کلیدی در سازمان همکاری های اسلامی دارد.وزیر دفاع پاکستان همچنین تاکید کرد کشورش هرگز عضو ائتلافی که پایه و . . . شد.خواجه آصف که حدود چهار روز پیش اعلام کرده بود دولت پاکستان مجوز لازم را برای پیوستن ژنرال راحیل شریف فرمانده . . . نشده است.روز گذشته ناصرخان جنجوعا مشاور امنیت ملی دولت پاکستان هم در گفت و گو با خبرنگاران گفت که ژنرال راحیل شریف . . .

10:52 - 1396/01/08
روزنامه های پاکستان - سه شنبه 8 فروردین

روزنامه های پاکستان - سه شنبه 8 فروردین

** نوای وقت- هشدار مشاور امنیت ملی پاکستان نسبت به پیمان امنیت دریایی میان آمریکا و هند- سفر . . . دریایی میان آمریکا و هند- سفر وزیر دفاع آفریقای جنوبی به پاکستان/امضای تفاهم نامه همکاری دفاعی - انتقاد شدید نواز . . . کمیسیون حقوق بشر سازمان همکاری اسلامی با مشاور نخست وزیر پاکستان** داون- تنش های سیاسی میان حزب نواز شریف و زرداری- . . . خواهان سازماندهی شدن اختیارات وزرا شد- مشاور امنیت ملی پاکستان: بهبود روابط با کابل برای دفع نقشه های هند اجتناب . . . آصف زرداری: زمان مصالحه با دولت به پایان رسید- دادگاه پاکستان در ادامه رسیدگی به پرونده توهین به مقدسات، خواهان . . .

10:36 - 1396/01/08
اختلاف نظر مقامات دولتی پاکستان درخصوص پیوستن ژنرال شریف به ائتلاف عربستان

اختلاف نظر مقامات دولتی پاکستان درخصوص پیوستن ژنرال شریف به ائتلاف عربستان

به گزارش ایرنا، درحالی که 'ناصر خان جنجوعا' مشاور امنیت ملی دولت پاکستان امروز از فرماندهی ژنرال راحیل شریف بر ائتلاف تحت . . . عربستان استقبال کرد، عبدالقادر بلوچ وزیر امور مناطق مرزی پاکستان، روز گذشته ضمن مخالفت تلویحی با این تصمیم، به صراحت . . . را عهده دار شود، محبوبیت و احترام و آبرویی را که در داخل پاکستان برای خود جمع کرده بود، همه را یکجا از دست خواهد . . . تقویت وحدت در جهان اسلام خواهد شد.مشاور امنیت ملی دولت پاکستان گفت: ژنرال راحیل شریف در پست فرماندهی این ائتلاف، از . . . نظامی تحت رهبری عربستان خواهد بود.خواجه آصف وزیر دفاع پاکستان اخیرا اعلام کرد دولت این کشور مجوز لازم را برای . . .

16:22 - 1396/01/07
گام های پاکستان در دومین سالگرد آغاز جنگ یمن - محمدرضا منافی*

گام های پاکستان در دومین سالگرد آغاز جنگ یمن - محمدرضا منافی*

سه روز پیش و در آستانه دومین سالگرد آغاز حمله عربستان به یمن، خواجه آصف وزیر دفاع پاکستان در گفت و گوی تلویزیونی رسما و بطور صریح اعلام کرد که . . . در گفت و گوی تلویزیونی رسما و بطور صریح اعلام کرد که دولت پاکستان مجوز لازم را برای پیوستن ژنرال راحیل شریف به ائتلاف . . . منطقه ای خود را در تجاوز به یمن با خود همراه سازد و از پاکستان هم مصرانه خواست تا در این جنگ مشارکت کند و به یمن . . . مشارکت کند و به یمن نیرو اعزام کند.این درخواست عربستان از پاکستان، موجی از اعتراض را از سوی احزاب مخالف و موافق، گروه . . . مذهبی و مدنی، اقشار مختلف مردم و به ویژه مجالس ملی و سنای پاکستان ایجاد کرد و خواسته اکثریت قریب به اتفاق تمام این . . .

15:59 - 1396/01/07
واکنش رئیس اجرائی دولت افغانستان به تصمیم ارتش پاکستان

واکنش رئیس اجرائی دولت افغانستان به تصمیم ارتش پاکستان

که تنها راه از میان برداشتن مشکلات موجود میان افغانستان و پاکستان، گفت و گو میان طرفین است و این تحرکات مرزی سودمند . . . خبری افغانستان گزارش دادند که با دستور فرمانده ارتش پاکستان، ساخت دیوار و کشیدن سیم خاردار در مرز با افغانستان . . . به طور مستقیم اشاره نکرد، اما گفت که این تحرکات مرزی پاکستان کمکی به مبارزه با تروریسیم نخواهد کرد.عبدالله افزود . . . گفت که مرزهای طرفین به دلایل امنیتی مسدود شده بود.مرزهای پاکستان در جنوب و شرق افغانستان کمتر از یک هفته پس از حمله . . . پس از حمله انتحاری به یک زیارتگاه صوفیان در ایالت «سند» پاکستان برای مدت یک ماه مسدود شد.اسلام آباد در این مدت تنها . . .

11:5 - 1396/01/07
موج مخالفت در پاکستان با پیوستن 'ژنرال شریف' به ائتلاف نظامی عربستان

موج مخالفت در پاکستان با پیوستن 'ژنرال شریف' به ائتلاف نظامی عربستان

عمران خان چهره سرشناس مخالف دولت پاکستان و رهبر حزب تحریک انصاف مخالفت صریح خود را با اقدام . . . حزب مخالف دولت اعلام کرد: پیش از این تمام احزاب در پارلمان پاکستان با صدور قطعنامه ای، دولت را موظف به اتخاذ مواضع . . . تحت رهبری عربستان، اقدامی علیه برخی کشورهای همسایه و دوست پاکستان(اشاره به ایران) است بنابراین انتصاب فرمانده سابق . . . به ایران) است بنابراین انتصاب فرمانده سابق ارتش پاکستان به فرماندهی این ائتلاف، ممکن است این پیام منفی را . . . ممکن است این پیام منفی را برای کشور دوست و همسایه غربی پاکستان ارسال کند که پاکستان هم علیه این کشور است.وی همچنین . . .

10:55 - 1396/01/07
روزنامه های پاکستان - دوشنبه 7 فروردین

روزنامه های پاکستان - دوشنبه 7 فروردین

دولت برای ژنرال راحیل جهت فرماندهی ائتلاف نظامی عربستان- پاکستان 82 صیاد هندی را در محدوده دریایی خود بازداشت کرد- . . . دو کشته و 16 زخمی برجای گذاشت- ابراز تاسف رئیس مجلس سنای پاکستان از تصویب لایحه تمدید فعالیت دادگاه های نظامی- سفر . . . تصویب لایحه تمدید فعالیت دادگاه های نظامی- سفر رئیس مجلس پاکستان به ترکیه** اکسپرس- خط و نشان کشیدن آصف زرداری برای . . . اکسپرس- خط و نشان کشیدن آصف زرداری برای انتخابات آتی پاکستان- تنش های جدید میان حزب مردم و حزب نواز شریف- قاری . . . مردم و حزب نواز شریف- قاری یاسین طراح حملات تروریستی در پاکستان توسط آمریکا در افغانستان کشته شد** دنیا- زرداری: . . .

9:59 - 1396/01/07
مقام رسمی پاکستان: پیوستن ژنرال شریف به ائتلاف عربستان، محبوبیت وی را از بین خواهد برد

مقام رسمی پاکستان: پیوستن ژنرال شریف به ائتلاف عربستان، محبوبیت وی را از بین خواهد برد

به گزارش ایرنا، 'عبدالقادر بلوچ' در گفت وگو با روزنامه پاکستانی 'داون' گفت: پذیرفتن فرماندهی ائتلاف نظامی تحت رهبری . . . ژنرال راحیل شریف، چالش هایی را برای این چهره معروف و محبوب پاکستان ایجاد خواهد کرد و موجب خواهد شد او تمام محبوبیتی را . . . را که در طول دوران فعالیت خود به عنوان فرمانده ارتش پاکستان در سال های گذشته کسب کرد، یکجا از دست بدهد.این وزیر . . . های گذشته کسب کرد، یکجا از دست بدهد.این وزیر کابینه دولت پاکستان گفت: ژنرال راحیل شریف برای مردم پاکستان مایه غرور و . . . وزیر کابینه دولت پاکستان گفت: ژنرال راحیل شریف برای مردم پاکستان مایه غرور و افتخار است و مردم پاکستان دوست ندارند . . .

16:12 - 1396/01/06
پاکستان عملیات حصار کشی در مرز خود با افغانستان را آغاز کرد

پاکستان عملیات حصار کشی در مرز خود با افغانستان را آغاز کرد

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی ارتش پاکستان، ژنرال قمر جاوید باجوا اعلام کرد که اولویت انجام . . . زیرا این مناطق بیش از سایر مناطق مرزی میان دو کشور، برای پاکستان خطرساز است و در معرض نفوذ تروریست ها قرار دارد.علاوه . . . برخی ادوات و تجهیزات نظارتی نیز در برخی مناطق مرزی میان پاکستان و افغانستان با هدف کنترل دقیق تر مرزها مستقر می . . . هدف کنترل دقیق تر مرزها مستقر می شود.به گفته فرمانده ارتش پاکستان، تلاش ها برای ایجاد یک مکانیسم دو جانبه امنیت مرزی . . . است و وجود یک مرز امن و آرام، به نفع دو کشور همسایه است.پاکستان حدود دو هزار و 400 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان . . .

15:36 - 1396/01/06
پاکستان و ایران در کنفرانس صلح افغانستان در مسکو شرکت می کنند

پاکستان و ایران در کنفرانس صلح افغانستان در مسکو شرکت می کنند

به گزارش ایرنا، 'نفیس زکریا' روز یکشنبه در گفت و گو با شبکه تلویزیونی دولتی پاکستان گفت: نمایندگانی از دولت های افغانستان، روسیه، چین، . . . صلح افغانستان حضور خواهند یافت.این سخنگو اظهار داشت: پاکستان خود را متعهد به ایجاد صلح و ثبات در افغانستان می . . . فعال مشارکت می کند. یک افغانستان آرام و با ثبات، به سود پاکستان است.27 بهمن ماه سال گذشته نیز کنفرانس صلح افغانستان . . . شش جانبه با حضور نمایندگانی از روسیه، چین، افغانستان، هند، پاکستان و ایران برگزار شد. هفتم دی ماه گذشته نیز نشستی سه . . . ایران برگزار شد. هفتم دی ماه گذشته نیز نشستی سه جانبه میان پاکستان، چین و روسیه به میزبانی مسکو برگزار شد.سلسله نشست . . .

15:1 - 1396/01/06
رسانه های پاکستان: 'ژنرال شریف' مجوز لازم را از دولت برای فرماندهی ائتلاف سعودی گرفت

رسانه های پاکستان: 'ژنرال شریف' مجوز لازم را از دولت برای فرماندهی ائتلاف سعودی گرفت

در گفت و گویی با شبکه خبری 'جیو' گفت: دولت عربستان از دولت پاکستان خواسته بود مجوز کتبی برای پیوستن ژنرال راحیل شریف به . . . کند و ما هم این مجوز را داده ایم. این موضوعی بین دولت های پاکستان و عربستان است و یک موضوع مربوط به یک فرد یا شخص خاص . . . مربوط به ژنرال راحیل شریف) نیست.چند روز پیش نیز رسانه های پاکستان در خبری اعلام کردند که عربستان روادید سه ساله برای . . . صادر کرده است و این بدان معنا است که فرمانده سابق ارتش پاکستان که احتمالا باید از این پس او را فرمانده جدید ائتلاف . . . مبارزه با تروریسم است.در روزهای پایانی سال 2015، دولت پاکستان رسما اعلام کرد که عضوی از این ائتلاف است. گزارش . . .

22:42 - 1396/01/05
معترضان به واردات گاز از قطر، از دولت پاکستان شکایت می کنند

معترضان به واردات گاز از قطر، از دولت پاکستان شکایت می کنند

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های پاکستان، عمران خان روز گذشته در گفت و گو با خبرنگاران علام . . . واردات گاز طبیعی مایع از قطر، به زودی شکایتی علیه دولت پاکستان نزد دیوان عالی این کشور خواهد برد.عمران خان نسبت به . . . نواز شریف به معامله های اقتصادی با برخی کشورها، منافع ملی پاکستان را به خبر انداخته است.وی ادعا کرد: واگذار کردن پروژه . . . پروژه دو میلیارد دلاری توسعه 'بندر قاسم' در جنوب پاکستان به یک شاهزاده قطری بدون برگزاری مناقصه، غیرقابل قبول . . . شریف شکایت جدیدی تنظیم خواهد کرد.محمد نواز شریف نخست وزیر پاکستان در بهمن ماه سال 1394 برای نهایی کردن قرارداد واردات . . .

11:31 - 1396/01/05
تحلیل گر پاکستانی: حادثه تروریستی لندن، حاصل رویکرد غلط غرب نسبت به تروریسم است

تحلیل گر پاکستانی: حادثه تروریستی لندن، حاصل رویکرد غلط غرب نسبت به تروریسم است

'ستم شاه مهمند' سفیر سابق پاکستان در افغانستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، ضمن محکوم دانستن حملات تروریستی در هرنوع و هر شکل آن، گفت: اگر دولت های غربی رویکردهای متعادل و منطقی در برخورد جدی با تروریسم اتخاذ می کردند، امروز . . .

10:43 - 1396/01/05
جلسه وزیر کشور پاکستان با سفرای کشورهای مسلمان برای مقابله با اهانت به مقدسات اسلامی

جلسه وزیر کشور پاکستان با سفرای کشورهای مسلمان برای مقابله با اهانت به مقدسات اسلامی

دین اسلام و پیامبر اکرم(ص) در برخی شبکه های اجتماعی در پاکستان از جمله در فیسبوک و واتساپ، موجی از حرکت های مردمی و . . . گروه های مختلف دینی در اعتراض به این مسئله آغاز شد و دولت پاکستان برای جلوگیری از تبدیل شدن این موج اعتراض به صحنه . . . برای جلوگیری از تبدیل شدن این موج اعتراض به صحنه خشونت در پاکستان، قول داد به مسائل ایجاد شده در شبکه های اجتماعی . . . خواهد کرد.جلسه روز گذشته چودری نثار علی خان وزیر کشور پاکستان با سفرای کشورهای اسلامی، یکی از اقدامات دولت اسلام . . . ضداسلامی منتشر شده در شبکه های اجتماعی بود. گروهی از قضات پاکستان نیز خواستار اقدام و رسیدگی دولت و دستگاه های ذیربط . . .

9:58 - 1396/01/05
روزنامه های پاکستان - شنبه 5فروردین

روزنامه های پاکستان - شنبه 5فروردین

** نوای وقت- پاکستان گزارش وزارت خارجه آمریکا علیه وضعیت حقوق بشر را رد . . . خارجه آمریکا علیه وضعیت حقوق بشر را رد کرد- فرمانده ارتش پاکستان از نوار مرزی خط کنترل مشترک با هند بازدید کرد- نشست . . . با هند بازدید کرد- نشست سفیران کشورهای اسلامی با وزیر کشور پاکستان با هدف مقابله مشترک علیه توهین به مقدسات اسلامی- حزب . . . نتائج تحقیقات کمیسیون بررسی ماجرای قتل بن لادن شد** داون- پاکستان در نشست آتی صلح افغانستان در مسکو شرکت می کند- حزب . . . نیروهای ویژه آمریکا را در دولت قبل رد کرد- فرمانده ارتش پاکستان: به ماجراجویی های هند در مناطق مرزی کشمیر پاسخ می . . .

9:46 - 1396/01/05
سخنگوی وزارت خارجه هند:پاکستان حمایت از تروریسم را متوقف کند

سخنگوی وزارت خارجه هند:پاکستان حمایت از تروریسم را متوقف کند

در گفت وگو با خبرنگاران در دهلی نو اظهار کرد سخنان سفیر پاکستان در دهلی نو در خصوص کشمیر مغایر اصول دیپلماتیک و . . . و دخالت در امور داخلی هند محسوب می شود.وی تصریح کرد:پاکستان باید با تروریسمی که از این کشور نشات گرفته و تاثیر . . . کشورهای منطقه برجای گذاشته ، مبارزه کند.'عبدل باسط 'سفیر پاکستان در دهلی نو روز گذشته در سخنانی به مناسبت روز پاکستان . . . 'سفیر پاکستان در دهلی نو روز گذشته در سخنانی به مناسبت روز پاکستان در دهلی نو با حمایت از مبارزه مردم کشمیر ابراز . . . خواسته آزادیخواهانه مردم کشمیر را متوقف کند.این سخنان سفیر پاکستان با اعتراض مقامات هندی حاضر در این سخنرانی مواجه . . .

12:44 - 1396/01/04
روزنامه های پاکستان/ جمعه چهارم فروردین

روزنامه های پاکستان/ جمعه چهارم فروردین

** نوای وقت- برگزاری رژه بزرگ نیروهای مسلح پاکستان به مناسبت روز ملی تصویب قطعنامه تشکیل پاکستان- داعش . . . نیروهای مسلح پاکستان به مناسبت روز ملی تصویب قطعنامه تشکیل پاکستان- داعش مسئولیت حمله تروریستی در لندن را بر عهده گرفت- . . . مسئولیت حمله تروریستی در لندن را بر عهده گرفت- رئیس جمهوری پاکستان: آماده مذاکره با هند هستیم- یوکیا آمانو: ایران به . . . از نشست سرکرده های طالبان جهت پیشبرد مذاکرات با دولت کابل- پاکستان خواهان مذاکراه با هند و حل مناقشه کشمیر شد- 12 تن از . . . امنیتی مصر در صحرای سینا کشته شدند- نمایش قدرت دفاعی پاکستان در رژه بزرگ نیروهای مسلح این کشور** اکسپرس- انتقاد . . .

10:8 - 1396/01/04
مسئول بازرگانی پاکستان: کانال های بانکی با ایران در روزهای آتی فعال می شود

مسئول بازرگانی پاکستان: کانال های بانکی با ایران در روزهای آتی فعال می شود

طفیل' رئیس فدراسیون اتاق های بازرگانی و صنایع پاکستان، 'اس. ام. منیر' رئیس سازمان توسعه تجارت . . . پاکستان، 'اس. ام. منیر' رئیس سازمان توسعه تجارت پاکستان، 'مراد نعمتی' رایزن بازرگانی ایران در کراچی . . . بازرگانی ایران در کراچی و جمعی از تجار و فعالان اقتصادی پاکستان برگزار شد، زبیر طفیل رئیس فدارسیون اتاق های بازرگانی . . . برگزار شد، زبیر طفیل رئیس فدارسیون اتاق های بازرگانی پاکستان اظهار داشت که پس از جلسات متعدد میان بانک مرکزی، . . . جلسات متعدد میان بانک مرکزی، وزارت بازرگانی و وزارت اقتصاد پاکستان، نهایتا 'اشرف واترا' رئیس بانک مرکزی این . . .

11:33 - 1396/01/03
تاکید بر وحدت، محور ملاقات علمای دینی بلوچستان پاکستان با سرکنسول ایران

تاکید بر وحدت، محور ملاقات علمای دینی بلوچستان پاکستان با سرکنسول ایران

جمهوری اسلامی ایران تبریک گفتند.روحانیون و شخصیت های مذهبی پاکستانی در دیدار با محمد رفیعی سرکنسول کشورمان، موضوع ضرورت . . . دادند و اظهار داشتند که اختلاف میان مسلمانان به ویژه در پاکستان، توسط دشمنان اسلام و ایادی آنان و با هدف ایجاد فاصله . . . شده است.در این دیدارها مسائل تجاری و اقتصادی میان ایران و پاکستان و مسائل و مشکلات پیش رو مورد بحث و تبادل نظر قرار . . .

10:51 - 1396/01/03
رژه بزرگ 'یوم پاکستان' برگزار شد

رژه بزرگ 'یوم پاکستان' برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، برگزاری مناسبت 'یوم پاکستان' با شلیک 31 گلوله توپ در شهر اسلام آباد (پایتخت) . . . - در مراسمی نمادین برای ادای احترام به شهدای جنبش آزادی پاکستان و افرادی که جان خود را در طول مبارزه علیه تروریسم در . . . در این کشور از دست دادند - آغاز شد. رژه امسال نیروهای مسلح پاکستان با حضور تعدادی از نیروهای ارتش چین، عربستان و ترکیه . . . نظامی و یا تدارکاتی از این سه کشور در رژه نیروهای مسلح پاکستان، نماد همکارهای های نزدیک نظامی و دفاعی پاکستان با . . . مسلح پاکستان، نماد همکارهای های نزدیک نظامی و دفاعی پاکستان با این کشورها محسوب می شود.در مراسم امروز نیروهای . . .

10:22 - 1396/01/03
روزنامه های پاکستان - پنجشنبه 3 فروردین

روزنامه های پاکستان - پنجشنبه 3 فروردین

** نوای وقت- مردم پاکستان امروز، روز ملی تصویب قطعنامه تشکیل این کشور را جشن . . . ملی تصویب قطعنامه تشکیل این کشور را جشن می گیرند- نظامیان پاکستان پنج تروریست را در منطقه قبیله اورکزی کشتند- تاکید . . . تروریست را در منطقه قبیله اورکزی کشتند- تاکید فرمانده ارتش پاکستان بر پاکسازی کامل این کشور از وجود تروریست ها- نشست . . . تروریست ها- نشست مشترک سفیران کشورهای اسلامی با وزیر کشور پاکستان برگزار می شود** اکسپرس- حمله و تیراندازی روبروی . . . در لندن/چهار مهاجم کشته و 20 تن زخمی شدند- وزیر کشور پاکستان: به شبکه های اجتماعی اجازه توهین به مقدسات را نمی . . .

9:55 - 1396/01/03
صفحه 1 از 80 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >