وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با رئیس جمهوری موریتانی دیدار کرد

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با رئیس جمهوری موریتانی دیدار کرد

ضیافت افطاری وزیر امور خارجه الجزایر، این کشور را به مقصد موریتانی ترک کردند و بامداد دوشنبه وارد نواکشوط شدند. ظریف . . . و بامداد دوشنبه وارد نواکشوط شدند. ظریف پس از ورود به موریتانی مورد استقبال وزیر خارجه این کشور قرار گرفت.رئیس . . . دستگاه دیپلماسی و هیات همراه پس از دیدار با مقام های موریتانیایی، عازم تونس می شود تا با مقام های عالی رتبه این . . .

16:34 - 1396/03/29
ظریف وارد موریتانی شد

ظریف وارد موریتانی شد

ورود مورد استقبال 'اسلکو احمد ایزید بیه' وزیر امور خارجه موریتانی قرار گرفت.وزیر امور خارجه کشورمان بامداد دوشنبه و . . . بدرقه رسمی وزیر امور خارجه این کشور، الجزیره را به مقصد موریتانی ترک کرده بود.ظریف ظهر یکشنبه وارد الجزایر شد با . . . و گو کرد.وزیر امور خارجه کشورمان پس از مذاکرات با مقام های موریتانیی امروز به تونس سفر و با مقام های عالی رتبه این کشور . . .

6:33 - 1396/03/29
ظریف الجزایر را به مقصد موریتانی ترک کرد

ظریف الجزایر را به مقصد موریتانی ترک کرد

و گو کرد.نخست وزیر الجزایر در این دیدار گفت: ما آمادگی داریم روابط دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران را در همه زمینه ها بویژه در حوزه اقتصادی و تجاری گسترش دهیم .دکتر ظریف دوشنبه مذاکراتی با مقام های موریتانیایی خواهد داشت و در همین روز به تونس سفر خواهد کرد و با مقام های عالی رتبه این کشور دیدار و گفت و گو خواهد کرد.خاورم **2041**1917**انتشار دهنده: سید محمدباقر . . .

2:43 - 1396/03/29
موریتانی هم روابط خود با قطر را قطع کرد

موریتانی هم روابط خود با قطر را قطع کرد

به گزارش خبرگزاری رسمی موریتانی, وزارت خارجه موریتانی با انتشار بیانیه ای افزوده . . . گزارش خبرگزاری رسمی موریتانی, وزارت خارجه موریتانی با انتشار بیانیه ای افزوده است: موریتانی در تمام . . . وزارت خارجه موریتانی با انتشار بیانیه ای افزوده است: موریتانی در تمام مناسبات خود به دفاع از منافع عربی پایبند . . . امور داخلی آن ها دخالت نمی کند. در ادامه بیانه وزارت خارجه موریتانی آمده است: متاسفانه قطر برای تخریب این اصول که بر . . . و به ترویج افکار افراط گرایانه پرداخته است.وزارت خارجه موریتانی در ادامه قطر را به گسترش نا امنی و ایجاد بی ثباتی . . .

4:4 - 1396/03/17
رییس هیات پارلمانی موریتانی: مقاومت تنها راه درست در مسیر حل بحران فلسطین است

رییس هیات پارلمانی موریتانی: مقاومت تنها راه درست در مسیر حل بحران فلسطین است

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، محمود الحوث رییس هیات پارلمانی موریتانی روز چهارشنبه در ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه مردم فلسطین تاکید کرد: جمهوری . . . اسلامی ایران به عنوان مهمترین کشور برای حل بحران فلسطین در حال تلاش است.وی ادامه داد: رییس جمهور موریتانی اخیرا سفیر رژیم صهیونیستی را از کشورمان بیرون کرده و بزرگترین میدان شهر که در برابر سفارت . . .

16:50 - 1395/12/04
سیاستمدار موریتانیایی: رویداد مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در تحکیم وحدت مسلمانان موثر است

مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام

سیاستمدار موریتانیایی: رویداد مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در تحکیم وحدت مسلمانان موثر است

رئیس حزب الوحدوی دموکراتیک کشور موریتانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، وهابیت را عامل تخریب اسلام و دشمن آشتی ملت های مسلمان ذکر کرد و گفت: ابتکار عمل جمهوری اسلامی ایران در برگزاری مراسم معرفی پایتخت فرهنگی جهان اسلام، . . .

20:8 - 1395/11/05
رییس جمهور موریتانی از موافقت رییس جمهور گامبیا برای کناره گیری از قدرت خبر داد

رییس جمهور موریتانی از موافقت رییس جمهور گامبیا برای کناره گیری از قدرت خبر داد

براساس این گزارش، محمد ولد عبدالعزیز، رییس جمهوری موریتانی که به همراه آلفا کنده، همتای گینه ای خود در بانجول بسر می برد امروز قبل از عزیمت به گامبیا . . . سر بگذارد.براساس این گزارش، آلفا کنده، رییس جمهور گینه نیز در این کنفرانس خبری از تلاش های همتای موریتانی خود تشکر کرد و از طرفین مناقشه قدرت در گامبیا خواست تا با میانجیگران کمیسیون جامعه اقتصادی . . .

16:28 - 1395/11/01
امیرعبداللهیان: گفت وگوهای سیاسی تنها راه خاتمه درگیری ها در سوریه است

در دیدار رئیس گروه دوستی پارلمانی موریتانی؛

امیرعبداللهیان: گفت وگوهای سیاسی تنها راه خاتمه درگیری ها در سوریه است

«محمد ولد فال» رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی موریتانی افزود: درگیری ها و ایجاد اختلاف بین کشورهای اسلامی . . . تصریح کرد: تشکیل گروه دوستی پارلمانی با موریتانی در مجلس شورای اسلامی می تواند به توسعه و گسترش . . . جمهوری اسلامی ایران و کشورهای آفریقایی به ویژه با کشور موریتانی گفت: جمهوری اسلامی ایران اهمیت ویژه ای برای تقویت و . . . است «محمد ولد فال» رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی موریتانی و جمهوری اسلامی ایران در ادامه این دیدار با ابراز . . . تاثیرگذار در منطقه و جهان اسلام دانست و گفت: سیاست جمهوری موریتانی گسترش ارتباطات با کشورهای اسلامی به ویژه با جمهوری . . .

18:31 - 1395/09/07
ساخت مقر جدید ساختمان سفارتخانه فلسطین در پایتخت موریتانی

ساخت مقر جدید ساختمان سفارتخانه فلسطین در پایتخت موریتانی

به مساحت 22 هزار متر مربع و به صورت یک هدیه از سوی دولت موریتانی ساخته خواهد شد که علاوه بر دفاتر سفارت خانه دارای . . . رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین شب گذشته در دیداری رسمی از موریتانی که سه روز به طول می انجامد، وارد نواکشوت پایتخت این . . . پایتخت این کشور شد.رئیس تشکیلات خودگردان به هنگام ورود به موریتانی از سوی محمد ولد عبدالعزیز همتای موریتانی خود مورد . . . به هنگام ورود به موریتانی از سوی محمد ولد عبدالعزیز همتای موریتانی خود مورد استقبال قرار گرفت.در این سفر سه روزه، نخست . . .

13:47 - 1395/06/25
سیل در موریتانی بیش از یکصد خانه را ویران کرد

سیل در موریتانی بیش از یکصد خانه را ویران کرد

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، محمد الامین ولد الشیخ سخنگوی رسمی دولت موریتانی گفت: 112 خانواده در شهر «عین اهل الطائع» در پی وقوع سیل اخیر در استان «آدرار» در شمال . . . این مطلب افزود: دستگاه های ذیربط در زمان مناسب به کمک آسیب دیدگان شتافتند.بر اساس این گزارش، دولت موریتانی عملیات گسترده کمک رسانی به آسیب دیدگان ناشی از بارندگی های اخیر و وقوع سیل در این مناطق را . . .

7:53 - 1395/06/09
نخست وزیر لبنان پایان مواضع حمایتی از تروریسم را خواستار شد

در بیست و هفتمین اجلاس سران عرب در نواکشوت

نخست وزیر لبنان پایان مواضع حمایتی از تروریسم را خواستار شد

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، بیست وهفتمین اجلاس سران کشورهای عضو اتحادیه عرب روز دوشنبه در نواکشوت پایتخت موریتانی و به ریاست «محمد ولد عبدالعزیز» رئیس جمهوری این کشور برگزار شد.در این اجلاس، بیشتر سران کشورهای عربی مانند مصر، سعودی ، تونس، عراق شرکت نکردند و در سطحی پائین حضور یافتند.از طرف لبنان هم که . . .

23:37 - 1395/05/04
آغاز بیست و هفتمین نشست سران اتحادیه عرب در موریتانی

آغاز بیست و هفتمین نشست سران اتحادیه عرب در موریتانی

را به صورت مستقیم پوشش می داد، «شریف اسماعیل» نخست وزیر مصر در سخنرانی خود در جلسه افتتاحیه گفت: تکامل کشورهای عربی در سایه چالش های پیش رو ضرورتی اجتناب ناپذیر است.محمد ولید عبدالعزیز رئیس جمهوری موریتانی که کشورش میزبانی بیست و هفتمین دوره نشست اتحادیه عرب را به عهده دارد تاکید کرد: تروریسم بزرگ ترین چالش ممکن است و باید برای مقابله با آن یک استراتژی جمعی اتخاذ کرد.وی در ادامه گفت: از تلاش ها . . .

16:45 - 1395/05/04
آغاز نشست وزیران امورخارجه عضو اتحادیه عرب در نواکشوت

آغاز نشست وزیران امورخارجه عضو اتحادیه عرب در نواکشوت

و برای تحقق این هدف از هیچ تلاشی روی گردان نیستند.گفته می شود بیست و هفتمین نشست اتحادیه عرب در موریتانی حامل بندهایی است که مهمترین آنها پرداختن به موضوع های مهم بین المللی و منطقه از جمله بحران . . . شکری در پایان سخنان خود، ریاست دوره ای بیست و هفتمین نشست کشورهای عضو اتحادیه عرب را به همتای موریتانیایی خود محول . . .

19:5 - 1395/05/02
تلاش عربستان برای تقویت حضور  خود در کشور موریتانی

تلاش عربستان برای تقویت حضور خود در کشور موریتانی

کل نیروهای مسلح و شماری از فرماندهان نظامی و امنیتی موریتانی دیدار و گفت وگو کرد.شایان ذکر است که بیست و هفتمین . . . میلادی مصادف با ششم و هفتم مرداد ماه در نواکشوت پایتخت موریتانی برگزار شود.موریتانی کشوری در شمال غرب آٰفریقا و . . . و هفتم مرداد ماه در نواکشوت پایتخت موریتانی برگزار شود.موریتانی کشوری در شمال غرب آٰفریقا و پایتخت آن نواکشوت و . . . نفر است.عربستان در راستای تلاش های خود جهت نفوذ به درون موریتانی سیاست کمک مالی و اقتصادی به دولت این کشور را در . . . 30 میلیون دلار برای احداث دانشکده ای در نواکشوت پایتخت موریتانی اختصاص داده اند.البته علیرغم همه تلاش های یاد شده . . .

13:50 - 1395/04/23
خشونت درتظاهرات ضدبرده داری موریتانی

خشونت درتظاهرات ضدبرده داری موریتانی

رویترز، تظاهرات خشونت آمیز بر ضد نظام برده داری در موریتانی در حالی رخ می دهد که پلیس این کشور، تظاهرات . . . کنندگان را که در اعتراض به نظام برده داری در پایتخت موریتانی تجمع کرده بودند، با اعمال خشونت متفرق کرد. . . . کرد. درتظاهرات خشونت آمیز میان گروه ضد نظام برده داری موریتانی موسوم به «حراطین» و نیروهای دولتی در نواکشوت . . . بازداشت شده اند.پیشتر معترضان با تحصن در مقابل دادگاه عالی موریتانی در نواکشوت( پایتخت)، با حمل پارچه نوشته هایی . . . این گروه ضد برده داری در این کشور شده بودند.به رغم اینکه موریتانی در سال 1981 رسما پایان نظام برده داری در کشور را . . .

3:52 - 1395/04/14