تشکیل دو کشور فلسطینی و صهیونیستی راه حل پایان مناقشه فلسطین است

در دیدار شاه اردن و رئیس جمهوری مصر مطرح شد،

تشکیل دو کشور فلسطینی و صهیونیستی راه حل پایان مناقشه فلسطین است

به عنوان تضمین برقراری آتش بس در سوریه حایز اهمیت دانستند.مصر و اردن در ماه های گذشته از برقراری آتش بس در سوریه و . . . از این کشور حمایت کرده اند. در سفر چند ساعته شاه اردن به مصر و گفت وگو با عبدالفتاح السیسی دو طرف با حمایت از عملیات . . . دارد، بر اهمیت آشتی ملی و سیاسی در عراق تاکید کردند.اردن و مصر طی ماه های گذشته با عقد قراردادهای تجاری و اقتصادی یکی . . . مرز عراق و اردن برای تسهیل مبادلات بازرگانی بازگشایی شود.مصر نیز پیش تر با شرکت نفت عراق قراردادی برای خرید مواد . . .

20:44 - 1395/12/03
تحلیلگران مصری: نشست عقبه یک رسوایی سیاسی است

تحلیلگران مصری: نشست عقبه یک رسوایی سیاسی است

های مخفیانه در حل قضیه فلسطین است در حالی که ریاست جمهوری مصر می داند که مصری ها با آن مخالفت خواهند کرد.البسیونی . . . حل قضیه فلسطین است در حالی که ریاست جمهوری مصر می داند که مصری ها با آن مخالفت خواهند کرد.البسیونی اظهار داشت، . . . فلسطینیان در منطقه سینا مطرح شده، برمی انگیزد. در عین حال مصر اخبار مبنی بر مشارکت عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری این . . . این باره منتشر شده است.علاء یوسف سخنگوی رسمی ریاست جمهوری مصر درباره این نشست که در مارس سال گذشته برگزار شده است، . . . از حقوق مردم فلسطین ادامه می دهد.وی افزود: در این چارچوب مصر تلاش کرده تا نظرات طرف های اسرائیلی - فلسطنیی را به هم . . .

14:0 - 1395/12/03
مخالفت وزیران خارجه مصر، الجزایر و تونس با هر گونه راه حل نظامی در لیبی

مخالفت وزیران خارجه مصر، الجزایر و تونس با هر گونه راه حل نظامی در لیبی

و گوها برای رسیدن به اعمال اصلاحات لازم در مورد توافق صخیرات تاکید کردند.سامح شکری وزیر امور خارجه مصر در کنفرانس خبری مشترک با خمیس الجهیناوی همتای تونسی و عبد القادر مساهل همتای الجزایری اش گفت: ما . . . وزیر امور خارجه الجزایر نیز با تاکیدبر اینکه آینده کشور لیبی باید در دست لیبیایی ها باشد، گفت:مصر، الجزایر و تونس به دور از هر گونه اعمال فشار از گفت و گوهای لیبی حمایت می کنند.لیبی از سال 2011 . . .

17:9 - 1395/12/02
داعش مسیحیان مصری را به حملات تروریستی بیشتر تهدید کرد

داعش مسیحیان مصری را به حملات تروریستی بیشتر تهدید کرد

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، شاخه گروه تروریستی داعش در مصر طی ویدیویی جدید تهدید کرد که حملات بیشتری علیه اقلیت . . . جدید تهدید کرد که حملات بیشتری علیه اقلیت مسیحیان ساکن مصر در راه خواهد بود.در این ویدیوی 20 دقیقه ای مسیحان قبطی . . . مصر در راه خواهد بود.در این ویدیوی 20 دقیقه ای مسیحان قبطی مصر به عنوان 'شکار مورد علاقه' گروه تروریستی داعش معرفی شده . . . داعش معرفی شده اند.این ویدیو همچنین 'ابو عبدالله المصری' تروریست انتحاری را نشان می دهد که با حمله به کلیسای . . . 'تازه آغاز' ماجر است.حمله تروریست های داعش به مسیحیان قبطی مصر که حدود 10 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دهند، نسبت به . . .

15:51 - 1395/12/02
دو فروند راکت به جنوب فلسطین اشغالی اصابت کرد

دو فروند راکت به جنوب فلسطین اشغالی اصابت کرد

امروز به منطقه 'اشکلون' که هم مرز غزه و مناطق شمال شرقی شبه جزیره سینا است اصابت کردند.بر اساس گزارش مذکور، یگان خنثی سازی بمب رژیم صهیونیستی یکی از این دو راکت را نزدیک 'ناوه' در منطقه هم مرز با مصر پیدا کرد.تایمز آو اسرائیل همچنین گزارش داد که اصابت این دو راکت سامانه هشدار گنبد آهنین را به صدا در نیاورد. این رسانه دلیل وضعیت مذکور را مسکونی نبودن منطقه محل اصابت راکت ها دانست.هنوز هیچ گروهی . . .

15:7 - 1395/12/02
دادگاه عالی مصرحکم اعدام 11مجرم حادثه استادیوم پورسعید را تایید کرد

دادگاه عالی مصرحکم اعدام 11مجرم حادثه استادیوم پورسعید را تایید کرد

و حبس 10 مجرم دیگر این پرونده موافقت کرده بود.دادگاه فرجام مصر امروز طی حکمی رأی به تأیید حکم اعدام 11 مجرم پرونده . . . کشته شدند.حادثه استادیوم پورسعید که در جریان بازی دو تیم مصری پورسعید و الاهلی در فوریه سال 2012 رخ داد به دلیل خلأ . . . امنیتی بعد از سرنگونی رژیم حسنی مبارک رئیس جمهوری مخلوع مصر روی داد و یکی از فاجعه بار ترین رویدادهای ورزشی از نوع . . . داد و یکی از فاجعه بار ترین رویدادهای ورزشی از نوع خود در مصر بود.خاورم**9366** 1064 مترجم:صغری رحیمی ** انتشاردهنده : . . .

14:0 - 1395/12/02
حمایت مصر از طرح «تشکیل دو کشور» برای حل بحران فلسطین

حمایت مصر از طرح «تشکیل دو کشور» برای حل بحران فلسطین

بیانیه به نشست سال گذشته میان عبدالفتاح السیسی رییس جمهوری مصر، ملک عبدالله دوم پادشاه اردن، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر . . . آمریکا در بندر عقبه اشاره شده است.سخنگوی ریاست جمهوری مصر از سوی دیگر گفت که این کشور از هیج کوششی برای دستیابی به . . . در ارتباط با موضوع فلسطین دریغ نخواهد کرد.وی اضافه کرد: مصر معتقد است که موضوع فلسطین مسأله ای محوری در خارورمیانه . . .

3:48 - 1395/12/02
نشست سری مسئولان مصر، اردن، رژیم صهیونیستی و آمریکا در شهر عقبه اردن

نشست سری مسئولان مصر، اردن، رژیم صهیونیستی و آمریکا در شهر عقبه اردن

به نوشته پایگاه خبری فلسطینی معا به نقل از رونامه هاآرتص، جان کری وزیر امور خارجه سابق آمریکا، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر و عبدالله دوم شاه اردن یک سال پیش در شهر عقبه نشست داشتند.این روزنامه صهیونیستی افزود: جان کری در این نشست یک طرح منطقه ای ارایه داد که براساس آن مذاکرات صلح فلسطین با حمایت کشورهای عربی از . . .

13:28 - 1395/12/01
دادگاه مصر 21 نفر از رهبران اخوان المسلمین را به حبس ابد محکوم کرد

دادگاه مصر 21 نفر از رهبران اخوان المسلمین را به حبس ابد محکوم کرد

به نوشته پایگاه خبری روزنامه مصری الیوم السابع، دادگاه کیفری استان 'المنوفیه' مصر 29 نفر . . . روزنامه مصری الیوم السابع، دادگاه کیفری استان 'المنوفیه' مصر 29 نفر از رهبران اخوان السملمین را به انجام اقدامات . . . کرد.براساس این گزارش، هشت نفر دیگر از اعضای اخوان المسلمین مصر نیز به هفت سال زندان محکوم شدند.از زمان برکناری محمد . . . محکوم شدند.از زمان برکناری محمد مرسی رئیس جمهوری پیشین مصر و وابسته به اخوان المسلمین در سال 2013 مقام های این کشور . . .

13:21 - 1395/12/01
رهبرجامعه اسلامی مصر در آمریکا درگذشت

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد:

رهبرجامعه اسلامی مصر در آمریکا درگذشت

است.بنابر این گزارش، عمر عبد الرحمن از روحانیون برجسته مصر بود و در سال 1995 به اتهام دست داشتن در انفجارهای سال . . . و همچنین تلاش برای ترور حسنی مبارک رئیس جمهور مخلوع مصر به حبس ابد محکوم شده بود.خانواده وی در مصر اعلام کردند . . . جمهور مخلوع مصر به حبس ابد محکوم شده بود.خانواده وی در مصر اعلام کردند که وی وصیت کرده بود تا در مصر به خاک سپرده . . . وی در مصر اعلام کردند که وی وصیت کرده بود تا در مصر به خاک سپرده شود.شبک**9365*1917***مترجم: رضا . . .

21:54 - 1395/11/30
مصر خبر تشکیل کشوری برای فلسطینیان در سینا و غزه را تکذیب کرد

مصر خبر تشکیل کشوری برای فلسطینیان در سینا و غزه را تکذیب کرد

روزنامه القدس العربی چاپ لندن امروز (شنبه) به نقل از وزارت خارجه مصر گزارش داد: صحبت درباره ساکن کردن فلسطینیان در منطقه شمال . . . ای درباره آن نشده است.احمد ابو زید سخنگوی وزارت خارجه مصر در گفت وگوی تلفنی با یک شبکه ماهواره ای مصری هرگونه خبر . . . وزارت خارجه مصر در گفت وگوی تلفنی با یک شبکه ماهواره ای مصری هرگونه خبر درباره توافق مبنی بر ایجاد منطقه ای برای . . . توافق مبنی بر ایجاد منطقه ای برای اسکان فلسطینیان در سینای مصر را تکذیب کرد.وی گفت: منطقه سینا بخشی از خاک مصر است و در . . . در سینای مصر را تکذیب کرد.وی گفت: منطقه سینا بخشی از خاک مصر است و در هیچ مرحله ای بین مقامات مصری و خارجی درباره . . .

12:0 - 1395/11/30
مصر مانع از ورود سه دیپلمات غربی به کشورش شد

مصر مانع از ورود سه دیپلمات غربی به کشورش شد

قصد داشتند بدون ویزا و تنها با گذرنامه دیپلماتیک وارد مصر شوند که در چارچوب اجرای برنامه موسوم به تدابیر متقابل، . . . تنها دارای گذرنامه دیپلماتیک بود و قصد داشت سفری تفریحی در مصر داشته باشد.آنتونیو بیتس و دیوید مالدیرون دیپلمات های . . . دیگر نفراتی بودند که به دلیل نداشتند ویزا، موفق نشدند وارد مصر شوند. پس از آن که شرایط این افراد به دفتر وزارت امور . . . شوند. پس از آن که شرایط این افراد به دفتر وزارت امور خارجه مصر مستقر در فرودگاه قاهره ارائه شد، این وزارت خانه خواستار . . . اجرای تدابیر متقابل و ممانعت از ورود این افراد به خاک مصر و عودت آنها شد.جاستون جیمس دیپلمات آمریکایی در اسرائیل . . .

7:20 - 1395/11/30
انفجار در سینای شمالی جان پنج نظامی مصری را گرفت

انفجار در سینای شمالی جان پنج نظامی مصری را گرفت

بر کشته شدن دست کم پنج نظامی، دو مامور دیگر نیز زخمی شدند.مصر به عنوان پرجمعیت ترین کشور عربی، از زمان کودتای نظامی و . . . در شبه جزیره سینا تاکنون به کشته شدن صدها نظامی و پلیس مصری منجر شده است. این گروه به اهداف غربی نیز در مصر حمله می . . . و پلیس مصری منجر شده است. این گروه به اهداف غربی نیز در مصر حمله می کند.'عبدالفتاح السیسی' رئیس جمهوری کنونی مصر . . . در مصر حمله می کند.'عبدالفتاح السیسی' رئیس جمهوری کنونی مصر تروریسم داعش را تهدیدی جدی علیه مصر می داند.داعش کنترل . . . رئیس جمهوری کنونی مصر تروریسم داعش را تهدیدی جدی علیه مصر می داند.داعش کنترل بخش های وسیعی از عراق و سوریه را نیز . . .

18:51 - 1395/11/29
سفارت رژیم صهیونیستی در قاهره بدون سفیر و دیپلمات

سفارت رژیم صهیونیستی در قاهره بدون سفیر و دیپلمات

اسرائیل روز سه شنبه با صدور دستوری به کارمندان سفارتش در مصر از آن‌ها خواسته به دلایل امنیتی در اراضی اشغالی بمانند و . . . آن‌ها خواسته به دلایل امنیتی در اراضی اشغالی بمانند و به مصر سفر نکنند.وزارت خارجه رژیم صهیونیستی از هرگونه واکنش به . . . می‌دهند.براساس بیانیه شاباک، با توجه به اوضاع امنیتی در مصر تصمیم گرفته شد که بازگشت کارمندان و سفیر اسرائیل (رژیم . . . (رژیم صهیونیستی) به سفارت خانه در قاهره به تاخیر بیفتد.مصر و اردن تنها کشورهای عربی هستند که معاهده صلح با رژیم . . . عربی هستند که معاهده صلح با رژیم صهیونیستی امضا کرده‌اند. مصر در ماه‌های اخیر شاهد اقدامات خشونت آمیز بوده است. گوورین . . .

12:18 - 1395/11/27
سفر ژنرال عون به مصر و اردن/لبنان و ایجاد روابط متوازن با کشورهای عربی

سفر ژنرال عون به مصر و اردن/لبنان و ایجاد روابط متوازن با کشورهای عربی

به گزارش ایرنا، اگرچه در مرحله بعد از عبدالناصر، قدرت نفوذ مصر در ابعاد مختلف دچار افت شد اما این کشور در سال های اخیر . . . جایگاه خود را در لبنان بازیابد. سفر«سامح شکری» وزیر خارجه مصر به لبنان برای تبریک انتخاب ژنرال « میشل عون» به عنوان . . . میهمان عرب لبنان در مرحله جدید بود، در بردارنده پیام حمایت مصر از ساکن جدید« بعبدا» کاخ ریاست جمهوری لبنان بود.ژنرال . . . در پاسخ به دعوت های رسمی « عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر و « عبدالله دوم» پادشاه اردن و در راس یک هیات پایه سیاسی . . . امنیتی به این دو کشور سفر کرد.رئیس جمهوری لبنان در سفر به مصر که تا ظهر سه شنبه ادامه داشت، علاوه بر همتای مصری با « . . .

12:2 - 1395/11/27
انفجار یک بمب در شمال شرق مصر سه زخمی برجای گذاشت

انفجار یک بمب در شمال شرق مصر سه زخمی برجای گذاشت

نگرفته است، اما گروه هایی از جمله ولایت سینا شاخه داعش در مصر، موارد مشابه گذشته را برعهده گرفته بود.گروه انصار بیت . . . گرفته است، حملاتی که طی آن دهها تن از نیروهای ارتش و پلیس مصر کشته و یا زخمی شده اند.نیروهای مشترک ارتش و پلیس مصر . . . پلیس مصر کشته و یا زخمی شده اند.نیروهای مشترک ارتش و پلیس مصر نیز در مقابل از اواخر 2013 حملات نظامی گسترده ای را . . .

5:9 - 1395/11/27
سفارتخانه رژیم صهیونیستی در قاهره تخلیه شد

سفارتخانه رژیم صهیونیستی در قاهره تخلیه شد

شده است.بیانیه مذکور به زمان تخلیه سفارت رژیم صهیونیستی در مصر اشاره ای نکرده است، اما روزنامه دیلی تلگراف انگلیس گزارش . . . گزارش داد که گوروین قرار است پس از بهبود اوضاع امنیتی به مصر بازگردد.مصر یکی از تنها دو کشور عربی است که پیمان سازش . . . که گوروین قرار است پس از بهبود اوضاع امنیتی به مصر بازگردد.مصر یکی از تنها دو کشور عربی است که پیمان سازش با رژیم . . . 2016 اعتبارنامه خود را به عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر ارائه کرد.سفارت رژیم صهیونیستی در قاهره در سپتامبر 2015، . . . قاهره یورش بردند؛ به دنبال این حمله، دیپلمات های صهیونیست مصر را ترک کردند.در این حمله، معترضان از دیوار امنیتی خارجی . . .

19:38 - 1395/11/26
موافقت پارلمان مصر با ترمیم کابینه این کشور

موافقت پارلمان مصر با ترمیم کابینه این کشور

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه الیوم السابع مصر، مصوبه اخیر مجلس مصر ترمیم 9 وزراتخانه و 4 معاون را . . . پایگاه اینترنتی روزنامه الیوم السابع مصر، مصوبه اخیر مجلس مصر ترمیم 9 وزراتخانه و 4 معاون را شامل می شود و هدف از آن . . . این کشور عنوان شده است.براساس این تغییرات، وزیران جدید مصر شامل عبدالمنعم عبدالودود محمد البنا وزیر کشاورزی، عمر . . . فنی و هشام احمد وزیر حمل و نقل است.جلسه روز سه شنبه مجلس مصر با حضور شریف اسماعیل نخست وزیر و ریاست علی عبد العال . . .

19:36 - 1395/11/26
13 شهروند مصری ربوده شده در لیبی آزاد شدند

13 شهروند مصری ربوده شده در لیبی آزاد شدند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، 'تامر الرفاعی' سخنگوی ارتش مصر در بیانیه ای اعلام کرد که این 13 نفر توسط یک گروه . . . مذکور بدون ارائه جزییات اضافه می کند که آزادی شهروندان مصری با هماهنگی فرماندهی کل ارتش لیبی امکان پذیر شد.ارتش ملی . . . با انتشار ویدیویی سربریدن 21 مسیحی قبطی را که عمدتا اهل مصر بودند به تصویر کشید. این افراد در لیبی ربوده شده . . . در لیبی ربوده شده بودند.به دنبال انتشار تصاویر این جنایت، مصر حمله های هوایی انتقام جویانه علیه مواضع داعش را آغاز کرد . . . جویانه علیه مواضع داعش را آغاز کرد و هزاران کارگر مهاجر مصری نیز که در لیبی به سر می بردند به کشورشان . . .

17:48 - 1395/11/26
رئیس دستگاه امنیتی عربستان، اردن و مصر را تهدید کرد

رئیس دستگاه امنیتی عربستان، اردن و مصر را تهدید کرد

و کناره گیری آن درهمکاری جدید میان آمریکا و روسیه اردن و مصر برای پایان دادن به درگیری سوریه تصمیم شکست خورده ای است . . . سوریه تصمیم شکست خورده ای است وعربستان از کارهای اردن و مصر در پاسخگویی آنها به تصمیم روسیه بدون هماهنگی با عربستان . . . ایمن الصفدی همتای اردنی خود در27 ژانویه بر خودداری اردن ومصر از آنچه موجب تحریک روابط میان کشورهای عربی می شود تاکید . . .

13:56 - 1395/11/26
هشدار ژنرال عون به رژیم صهیونیستی در خصوص تکرار جنگ شکست خورده علیه لبنان

در گفت وگو با شبکه ONTV مصر

هشدار ژنرال عون به رژیم صهیونیستی در خصوص تکرار جنگ شکست خورده علیه لبنان

به گزارش ایرنا، ژنرال عون در گفت وگو با شبکه ONTV مصر و در پاسخ به تهدید لبنان به جنگ توسط وزیر خارجه رژیم . . . ملی لبنان بخش هائی از مصاحبه رئیس جمهوری لبنان با این شبکه مصری را که عصر دیروز پخش شد ، امروز( سه شنبه) منتشر . . . و امنییت وارد قاهره شد و با«عبدالفتاح السیسی» همتای مصری و شیخ الازهر و اسقف اعظم مصر دیدار وگفت وگو کرد.وی با . . . و با«عبدالفتاح السیسی» همتای مصری و شیخ الازهر و اسقف اعظم مصر دیدار وگفت وگو کرد.وی با تاکید به اینکه حزب الله بخشی از . . . راهبردی دفاعی لبنان بررسی می شود.رئیس جمهوری لبنان به شبکه مصری همچنین گفت: ما لبنانی ها توافق کردیم که منتظر پایان جنگ . . .

13:10 - 1395/11/26
میشل عون:مصر به موازات ترکیه و ایران برای حل بحران سوریه وارد عمل شود

میشل عون:مصر به موازات ترکیه و ایران برای حل بحران سوریه وارد عمل شود

به نوشته پایگاه خبری روزنامه مصری الیوم السابع، رئیس جمهوری لبنان روزسه شنبه در گفت وگو . . . جنگ درسوریه، گفت: جنگ سوریه، جنگی مخرب و ویرانگر است.وی از مصر خواست به موازات ایران و ترکیه برای حل بحران سوریه و حل و . . . کرده است، گفت: خلأ سیاسی به نفع ثبات لبنان پایان یافت و مصر درطول این مدت از ما حمایت معنوی کرد.میشل عون رییس جمهوری . . . قاهره شد و در قصر 'الاتحادیه' قاهره مورد استقبال مقام های مصری و عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری این کشور قرار گرفت.رئیس . . . لبنان پس از ایراد سخنرانی در مقر اتحادیه عرب، روز سه شنبه مصر را ترک می کند.وی که برای شرکت در روسای کشورهای عربی در . . .

9:26 - 1395/11/26
پارلمان مصر خواستار بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شد

پارلمان مصر خواستار بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شد

به گزارش ایرنا به نقل از گزارش شبکه خبری المیادین، کمیسیون امور عربی پارلمان مصر با صدور بیانیه ای، خواست که سوریه بار دیگر به جایگاه خود . . . ضرورت حفظ موسسات و نهادهای دولتی سوریه تاکید کرد.پارلمان مصر با تاکید بر حفظ تمامیت ارضی و استقلال سوریه، اعلام کرد: . . . بزنند.بیانیه یاد شده ضمن اشاره به روابط راهبردی سوریه و مصر، عدم نقش آفرینی کشورهای عربی از جمله مصر در نشست آستانه . . . راهبردی سوریه و مصر، عدم نقش آفرینی کشورهای عربی از جمله مصر در نشست آستانه برای حل بحران سوریه را محکوم کرد و هشدار . . . تقسیم شدن سوریه به چند منطقه خطری برای سراسر منطقه از جمله مصر به شمار می رود.این در حالی است که خالد شعبان یکی از . . .

21:14 - 1395/11/25
رئیس جمهوری لبنان:‌ تنها راه رهایی از تروریسم همبستگی کامل کشورها است

رئیس جمهوری لبنان:‌ تنها راه رهایی از تروریسم همبستگی کامل کشورها است

به گزارش پایگاه اینترنتی الیوم السابع مصر، عون روز دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی با عبدالفتاح السیسی . . . روز دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی با عبدالفتاح السیسی همتای مصری خود افزود:‌ تروریسم هیچ گونه تمایزی بین کشورها، ملت و . . . درباره مساله فلسطین نیز گفت:‌ در گفت و گو با مقام های مصری ، بر تحقق صلح پایدار و عادلانه در منطقه براساس قطعنامه . . . قاهره شد و در قصر الاتحادیه قاهره مورد استقبال مقام های مصری و عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری این کشور قرار گرفت.رئیس . . . لبنان پس از ایراد سخنرانی در مقر اتحادیه عرب، روز سه شنبه مصر را ترک می کند.خاورم**9363**1010مترجم: محمد تدو**انتشار . . .

16:20 - 1395/11/25
نماینده پارلمان : مصر از سوریه علیه تروریسم حمایت می کند

نماینده پارلمان : مصر از سوریه علیه تروریسم حمایت می کند

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) از قاهره، خالد شعبان افزود: مواضع مصر در خصوص بحران دمشق مبتنی بر حفظ تمامیت ارضی ، وحدت و . . . محسوب می شود و نباید از آن عبور کرد.وی تاکید کرد که مواضع مصر در قبال سوریه کاملا مشخص است و ما مخالف تقسیم سوریه . . . کاملا مشخص است و ما مخالف تقسیم سوریه هستیم. نماینده مجلس مصر در پایان ابراز امیدواری کرد که تمام مناطق سوریه از اشغال . . . همگی ما باید در کنار هم برای نابودی تروریسم تلاش کنیم.مصر پیشتر بارها از دولت سوریه برای مبارزه با گروه های . . .

3:23 - 1395/11/25
منابع امنیتی قاهره :نیروهای مصری پنج تروریست را در سینا کشتند

منابع امنیتی قاهره :نیروهای مصری پنج تروریست را در سینا کشتند

به گزارش خبرگزاری فرانسه, نیروهای ارتش و پلیس مصر طی عملیاتی گسترده به مواضع و مخفیگاه تروریست ها در جنوب . . . شبه جزیره سینا حمله کردند.بنابر این گزارش، نیروهای نظامی مصر تعدادی بسته انفجاری را که تروریست ها در مسیر نیروهای . . . تعدادی بسته انفجاری را که تروریست ها در مسیر نیروهای نظامی مصر کار گذاشته بودند، منهدم کردند.نیروهای مسلح مصر چهارشنبه . . . نظامی مصر کار گذاشته بودند، منهدم کردند.نیروهای مسلح مصر چهارشنبه گذشته نیز 3 تروریست تکفیری را در جریان حمله . . . آنها در شمال سینا کشتند.مناطق مختلف استان سینای شمالی در مصر شاهد حمله تروریست های ولایت سینا شاخه گروه تروریستی داعش . . .

23:52 - 1395/11/24
ادامه چالش دولت مصر در واگذاری جزایر تیران و صنافیر به عربستان

ادامه چالش دولت مصر در واگذاری جزایر تیران و صنافیر به عربستان

درباره مکالمه تلفنی افشا شده بین 'سامح شکری' وزیر خارجه مصر و 'اسحاق مولخو' مشاور حقوقی و سیاسی نخست وزیری رژیم . . . رسیدن این مکالمه تلفنی به ایستگاه تلویزیونی جناح مخالف مصر در استانبول (مکملین) و حجم هماهنگی های امنیتی و سیاسی . . . در استانبول (مکملین) و حجم هماهنگی های امنیتی و سیاسی بین مصر و رژیم صهیونیستی برمی انگیزد.وی افزود: نکات مهم این . . . بر بندهای مورد توافق با ریاض در این مکالمه و این موضوع که مصر هیچ گاه اصلاحاتی را بدون موافقت رژیم صهیونیستی انجام نمی . . . است.عطوان ادامه داد: زمانی که مکالمات تلفنی بین وزیر خارجه مصر با رئیس جمهور یا با یک مسئول رژیم صهیونیستی افشا می شود . . .

13:59 - 1395/11/24
تماس تلفنی وزیر خارجه مصر با همتای آمریکایی خود

تماس تلفنی وزیر خارجه مصر با همتای آمریکایی خود

پایگاه خبری بوابه الفجر امروز (یکشنبه) به نقل از احمد ابو زید سخنگوی رسمی وزارت خارجه مصر گزارش داد: سامح شکری وزیر خارجه مصر در تماس تلفنی با . . . رسمی وزارت خارجه مصر گزارش داد: سامح شکری وزیر خارجه مصر در تماس تلفنی با تیلرسون درباره تقویت روابط مصر با . . . وزیر خارجه مصر در تماس تلفنی با تیلرسون درباره تقویت روابط مصر با آمریکا و اتخاذ استراتژی در جهت منافع مردم دو کشور . . . وگو کردند و وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که به ارزیابی های مصر و دیدگاه های این کشور درباره مسایل مورد توجه آمریکا . . . انتظار می رود که در روزها و هفته های پیش رو تماس های مصر و آمریکا برای گفت وگو درباره روابط بین دو کشور تحت نظارت . . .

11:43 - 1395/11/24
منابع عربی: مصر به سکوهای موشکی پیشرفته چین دست یافت

منابع عربی: مصر به سکوهای موشکی پیشرفته چین دست یافت

فرانسه پیشی گرفته است.چین در همین رابطه از عرضه تعدادی از سکوهای پرتاب موشک و راکت های دور برد به مصر بدون مشخص کردن نوع آن، تاکید کرد. سکوهای پرتاب موشک های دوربرد چین 'WS-2' از مهمترین سیستم های . . . نوع آن، تاکید کرد. سکوهای پرتاب موشک های دوربرد چین 'WS-2' از مهمترین سیستم های تسلیحاتی است که مصر در سال 2016 اعلام کرد که مایل به دست یافتن آنهاست.این موشک با استفاده از کلاهکی به وزن 200 . . .

10:31 - 1395/11/24
ژنرال عون: لبنان می تواند پل تفاهم عربی – ایرانی باشد/سیاست های ترامپ طبیعی نیست

در گفت وگو با روزنامه الاهرام مصر

ژنرال عون: لبنان می تواند پل تفاهم عربی – ایرانی باشد/سیاست های ترامپ طبیعی نیست

به گزارش ایرنا، ژنرال عون درگفت وگو با روزنامه مصری الاهرام که امروز (یکشنبه) منتشر شده است، خاطرنشان کرد: . . . مانع شروع جنگ ها است.این مصاحبه در آستانه سفر ژنرال عون به مصر انجام شده است.رئیس جمهوری جدید لبنان که در مرحله نخست . . . در دومین مرحله و در روزهای دوشنبه و سه شنبه این هفته از مصر و اردن دیدن می کند.وی گفت که با « عبدالفتاح السیسی » . . . دیدن می کند.وی گفت که با « عبدالفتاح السیسی » رئیس جمهوری مصر در باره اوضاع منطقه و روابط و همکاری های دو جانبه گفت . . . های دو جانبه گفت وگو می کند.ژنرال عون افزود: روابط لبنان و مصر قدیمی و خوب است و مشکلی بین دو کشور نیست که تصمیم به حل . . .

8:28 - 1395/11/24
صفحه 1 از 34 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >