توافق ترامپ و السیسی با برگزاری نشست صلح منطقه ای

توافق ترامپ و السیسی با برگزاری نشست صلح منطقه ای

یدیعوت آحارونوت، چاپ اراضی اشغالی فلسطین، افزود: در سفر 'دونالد ترامپ' به اسرائیل (سرزمین های اشغالی) و اراضی تحت حاکمیت حکومت خودگردان فلسطین، درباره این نشست که یا در شرم الشیخ مصر و یا واشنگتن برگزار خواهد شد، گفت وگو می شود.نماینده اردن نیز قرار است در این نشست شرکت کند. به نوشته الاخبار، عربستان نیز مایل به مشارکت مستقیم در مذاکرات صلح است. طبق گفته دیپلمات های غربی، . . .

13:46 - 1396/03/01
دیدار دونالد ترامپ با رئیس جمهوری مصر در حاشیه اجلاس ریاض

دیدار دونالد ترامپ با رئیس جمهوری مصر در حاشیه اجلاس ریاض

در ریاض، امروز (یکشنبه) عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر با دونالد ترامپ همتای آمریکایی اش در محل اقامت او دیدار . . . پادشاه بحرین دیدار و گفت و گو داشت.این درحالی است که روابط مصر و آمریکا در زمان باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا . . . بسیار سرد بوده و در طول چهار سال روی کار آمدن السیسی در مصر از او در کاخ سفید دیدار نکرد.اما روابط السیسی با آغاز . . . آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ بهبود یافته و رئیس جمهوری مصر در فروردین ماه سال جاری از واشنگتن دیدار کرد.ترامپ سعی . . . ماه سال جاری از واشنگتن دیدار کرد.ترامپ سعی دارد که مصر را نیز در ائتلاف های جدید خود در منطقه در کنار عربستان و . . .

14:31 - 1396/02/31
رئیس جمهوری مصر: مصر نمی پذیرد که ملت سوریه اسیر تروریست ها باشد

رئیس جمهوری مصر: مصر نمی پذیرد که ملت سوریه اسیر تروریست ها باشد

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) در خبری کوتاه این مطلب را به نقل از رئیس جمهوری مصر اعلام کرد.بر اساس این گزارش، عبدالفتاح السیسی روز . . . السیسی روز پنجشنبه در نشست با سردبیران روزنامه های مصری افزود: مصر تلاش می کند نقش مثبتی در حمایت از هر طرح . . . روز پنجشنبه در نشست با سردبیران روزنامه های مصری افزود: مصر تلاش می کند نقش مثبتی در حمایت از هر طرح سیاسی برای حل و . . .

17:37 - 1396/02/28
دادستانی مصر از دستگیری 43 تن از عناصر وابسته به داعش خبر داد

دادستانی مصر از دستگیری 43 تن از عناصر وابسته به داعش خبر داد

این عناصر با تشکیل گروهی موسوم به ولایت صعید در 6 استان مصر فعالیت داشتند که توسط نیروهای امنیتی دستگیر شدند.'نبیل . . . که توسط نیروهای امنیتی دستگیر شدند.'نبیل صادق' دادستان مصر افزود: این گروه متشکل از 66 نفر بوده که 23 تن از این . . . افزود: این عناصر به زودی در یکی از شعب دادگاه جنایی مصر مورد محاکمه قرار خواهند گرفت.مصر در سال های اخیر از . . . یکی از شعب دادگاه جنایی مصر مورد محاکمه قرار خواهند گرفت.مصر در سال های اخیر از مشکلات تروریستی رنج می برد و ارتش مصر . . . در سال های اخیر از مشکلات تروریستی رنج می برد و ارتش مصر در عملیاتی گسترده در تلاش است تا تروریست ها را در شبه . . .

6:36 - 1396/02/27
اولین حضور حسنی مبارک همراه با مقام کویتی خارج از بازداشت

اولین حضور حسنی مبارک همراه با مقام کویتی خارج از بازداشت

مقامات و شخصیت های مشهور با حسنی مبارک رئیس جمهوری پیشین مصر، اکنون به دیدارهای علنی تبدیل شده است.مبارک الخرینج . . . به سر می برد، دیدارهای مخفیانه با برخی مقامات و شخصیت های مصری و عربی داشت که از جمله آن دیدار با 3 مجری مصری در سال . . . و شخصیت های مصری و عربی داشت که از جمله آن دیدار با 3 مجری مصری در سال جاری می باشد.الخرینج تصویر دیدارش با حسنی مبارک . . . کرد و در یادداشتی نوشت: 'دیدار با جناب رئیس جمهوری اسبق مصر'؛ وی همچنین ویدئویی از این ملاقات را نیز منشتر کرد.در . . . کرد.در این ویدئو مبارک در محل اقامتش در محله فیلا در منطقه مصر الجدیده است و با مهمان کویتی اش صحبت می کند و به نظر می . . .

12:33 - 1396/02/25
کشته شدن 2 افسر ارتش مصر در درگیری با عناصر مسلح

کشته شدن 2 افسر ارتش مصر در درگیری با عناصر مسلح

به گزارش اسکای نیوز عربی، درگیری میان نیروهای ارتش مصر و عناصر افراطی همچنین باعث زخمی شدن 6 نظامی دیگر مصر . . . ارتش مصر و عناصر افراطی همچنین باعث زخمی شدن 6 نظامی دیگر مصر شد.همچنین منابع امنیتی مصر اعلام کردند که انفجار در . . . باعث زخمی شدن 6 نظامی دیگر مصر شد.همچنین منابع امنیتی مصر اعلام کردند که انفجار در استان سینای شمالی که یک خودروی . . . بخشیده اند، در این درگیری صدها تروریست و شماری از نیروهای مصری کشته شدند.خاورم*9364*1144مترجم:محسن عزیزی*انتشار دهنده: . . .

17:55 - 1396/02/24
دعوت عربستان از رییس جمهوری مصر برای شرکت در نشست ریاض

دعوت عربستان از رییس جمهوری مصر برای شرکت در نشست ریاض

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، سفارت عربستان در قاهره در صفحه رسمی خود در توییتر نوشت: پادشاه عربستان از عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر برای شرکت در نشست ریاض دعوت کرد.در همین خصوص، ملک «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی دعوت نامه هایی را برای سران 17 کشور عربی به منظور شرکت در نشستی با حضور دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا . . .

14:15 - 1396/02/24
اختلافات شورای همکاری خلیج فارس درمورد` اخوان المسلمین`

اختلافات شورای همکاری خلیج فارس درمورد' اخوان المسلمین'

ها نمی شود.این تحولات درحالی است که دادگاه تجدید نظر مصر اخیرا به اعتراض رهبر اخوان المسلمین و تعدادی از رهبران . . . ها مخالفت و حکم صادره در این خصوص را تایید کرد.دادستانی کل مصر در قضیه معروف به حوادث «المقطم» اتهاماتی به افراد یاد . . . ازبرکناری محمد مرسی رئیس جمهوری منتسب به اخوان المسلمین مصر درسال 2013، دولت مصر فعالیت این گروه را ممنوع اعلام کرد . . . رئیس جمهوری منتسب به اخوان المسلمین مصر درسال 2013، دولت مصر فعالیت این گروه را ممنوع اعلام کرد و شمار زیادی از . . .

9:4 - 1396/02/24
عملیات گسترده نیروهای مصری در شمال سینا/ هشت تروریست کشته و ده ها مخفیگاه آن ها منهدم شد

عملیات گسترده نیروهای مصری در شمال سینا/ هشت تروریست کشته و ده ها مخفیگاه آن ها منهدم شد

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم, منابع امنیتی مصر افزودند: این عملیات در جنوب رفح, عریش و مزارع زیتون در . . . رفح, عریش و مزارع زیتون در شمال سینا انجام شد.جنگنده های مصر مواضع تروریست ها تکفیری در شمال سینا را هدف قرار دادند و . . . در شمال سینا را هدف قرار دادند و به پوشش هوایی نیروهای مصری پرداختند. بر اساس این گزارش در این عملیات 30 مخفیگاه . . . آن ها منهدم شد.ماه گذشته نیز در حملات هوایی جنگنده های مصر به مواضع تروریست در سینا ده ها تن از آن ها کشته شدند.مصر . . . مصر به مواضع تروریست در سینا ده ها تن از آن ها کشته شدند.مصر در سال های اخیر از مشکلات تروریستی رنج می برد و ارتش مصر . . .

6:42 - 1396/02/24
السیسی خواستار لغو تحریم واردات سلاح به لیبی شد

السیسی خواستار لغو تحریم واردات سلاح به لیبی شد

اصلی مبارزه با خطر تروریسم در این کشور است.رئیس جمهوری مصر ضمن آن که بر ضرورت توقف حمایت مالی و تسلیحاتی از گروه . . . مردم لیبی بازی کنند.وی همچنین در این دیدار بر موضع ثابت مصر نسبت به بحران لیبی و تلاش مستمرش برای دست یابی به راه حل . . . پای میز مذاکره، تاکید کرد. «یوسف علاء» سخنگوی ریاست جمهوری مصر نیز گفت: همه تلاش کشورش برای گفت وگو با جریان های سیاسی . . . توافق همگان، بحث و رایزنی کنند.ژنرال حفتر نیز از نقش مهم مصر در حل بحران لیبی و تلاش های قاهره برای کمک به طرف های . . . به طرف های متخاصم جهت رسیدن به توافق قدرانی کرد و گفت که مصر به شدت خواهان برقراری ثبات و آرامش در لیبی در سایه روابط . . .

19:48 - 1396/02/23
مصر از ابتکار روسیه، ایران و ترکیه برای مذاکرات آستانه حمایت کرد

مصر از ابتکار روسیه، ایران و ترکیه برای مذاکرات آستانه حمایت کرد

در پایتخت قزاقستان مطرح و مورد تبادل نظر قرار گرفت. لاوروف و شکری همچنین برای اقدام های مشترک و همسو با هدف کمک به پیشبرد روند حل و فصل سیاسی مناقشه سوریه گفت وگو کردند.وزیران خارجه روسیه و مصر در ادامه گفت وگوی تلفنی خود در باره گسترش روابط دو جانبه به عنوان اولویت قاهره و مسکو نیز مذاکره کردند.قاهره و مسکو مواضع نزدیک خاورمیانه ای به ویژه برای مبارزه با تروریسم در سوریه دارند و رایزنی . . .

14:24 - 1396/02/23
تدابیر شدید امنیتی در اطراف پارلمان مصر

تدابیر شدید امنیتی در اطراف پارلمان مصر

شده بود.در حال حاضر چند گروه تروریستی در شبه جزیره ناآرام مصر فعال هستند که بارزترین آنها گروه تروریستی 'ولایت . . . فعال در این منطقه ناآرام از جمله ولایت سینا و گروه «اجناد مصر» مسوولیت بیشتر حملات تروریستی علیه نظامیان مصری را به . . . گروه «اجناد مصر» مسوولیت بیشتر حملات تروریستی علیه نظامیان مصری را به عهده می گیرند. ارتش مصر نیز برای مقابله با . . . حملات تروریستی علیه نظامیان مصری را به عهده می گیرند. ارتش مصر نیز برای مقابله با تروریست ها در سینا، عملیات های گسترده . . .

15:8 - 1396/02/21
کارشناس مصری: کسانی که ایران هراسی را شعله ور می کنند، از دشمن واقعی خود غافلند

کارشناس مصری: کسانی که ایران هراسی را شعله ور می کنند، از دشمن واقعی خود غافلند

مطالعات سیاسی و راهبردی الاهرام در مقاله ای در روزنامه مصری الوطن با عنوان «ایران هراسی.... چه کسی آتش آن را شعله . . . بشناسد! در حاشیه نشسته و تماشاگر اوضاع است!این کارشناس مصری در ادامه در خصوص پشت پرده های حمله به ایران نوشت: شاید . . . عربی با ایران شد و اظهارات نبیل العربی وزیر خارجه سابق مصر را در این خصوص به یاد می آوریم، هرچند وقتی دبیر کل . . . های آمریکا در خاورمیانه شد!وی در ادامه این مقاله نوشت: مصر صاحب یکی از قدیمی ترین تمدن ها است و هیچ مانعی برای گفت . . . عربی برایش وجود ندارد، بلکه این حق و فراتر از آن وظیفه مصر است. مصر نباید با ایران دشمنی و خصومت ورزد، بلکه باید با . . .

16:22 - 1396/02/20
مصر بزرگترین میدان گازی در دریای مدیترانه را افتتاح می کند

مصر بزرگترین میدان گازی در دریای مدیترانه را افتتاح می کند

هدایت شرکت 'برتیش پترولیوم' انگلیس از پروژه های عظییم ملی مصر است که یک چهارم گاز این کشور را تامین کرده و با اتصال آن . . . در ماه ژوئن سال ٢٠١٦ میلادی، اعلام کرد که ذخایر گاز طبیعی مصر در سال گذشته میلادی یک تریلیون و ٨٠٠ میلیارد متر مکعب . . . شد که باعث افزایش چشمگیر سرمایه گذاری در زمینه انرژی در مصر شد.مصر در طول تاریخ خود همواره با کمبود عرضه گاز طبیعی . . . باعث افزایش چشمگیر سرمایه گذاری در زمینه انرژی در مصر شد.مصر در طول تاریخ خود همواره با کمبود عرضه گاز طبیعی مواجه . . .

12:48 - 1396/02/20
دارالافتای مصر مجوز برگزاری جشن نیمه شعبان را صادر کرد

دارالافتای مصر مجوز برگزاری جشن نیمه شعبان را صادر کرد

به نوشته پایگاه خبری روزنامه الیوم السابع مصر، این مرکز مصری امروز (چهارشنبه) در بیانیه ای اعلام کرد: . . . نوشته پایگاه خبری روزنامه الیوم السابع مصر، این مرکز مصری امروز (چهارشنبه) در بیانیه ای اعلام کرد: شب نیمه شعبان . . . و امام علی(ع) در این خصوص است.بر اساس بیانیه دارالافتا مصر، فضیلت احیای نیمه شعبان از گذشتگان و اجماع فقها نیز ثابت . . . آن مطلقا وارد شده است.مراسم بزرگداشت شب نیمه شعبان در مصر توسط گروه های مختلف مذهبی و با حضور شخصیت های مهم دینی . . . مصر توسط گروه های مختلف مذهبی و با حضور شخصیت های مهم دینی مصر برگزار می شود. شب نیمه شعبان نزد اهل سنت، شب معراج . . .

10:1 - 1396/02/20
ارتش مصر کاروان تسلیحات از لیبی را منهدم کرد

ارتش مصر کاروان تسلیحات از لیبی را منهدم کرد

در گزارشی از قاهره به نقل از 'تامر الرفاهی، سخنگوی ارتش مصر اعلام کرد، این کاروان برای تامین تسلیحات تروریست ها روز . . . تسلیحات تروریست ها روز گذشته به طور غیرقانونی وارد خاک مصر شده بود که با حمله نیروی هوایی نابود شد.وی بدون اشاره به . . . و مهمات قاچاق تروریست ها نابود شد.یک مقام نظامی دیگر مصر نیز که خواست نامش فاش نشود در گفت وگو با فرانس پرس گفت . . . پرس گفت که این خودورها از یک منطقه مرزی لیبی وارد خاک مصر شده بودند که شبه نظامیان لیبیایی رقیب و تروریست ها داعش . . . او خبر داد که معمولا برای آموزش نیروهای خود وارد خاک مصر می شد.حاورم 1378**1144مترجم علی نصیری** انتشار دهنده: . . .

19:52 - 1396/02/19
تلاش تازه قاهره برای رهایی از فشارهای اقتصادی و امنیتی

تلاش تازه قاهره برای رهایی از فشارهای اقتصادی و امنیتی

به گزارش گروه پژوهش و تحلیل خبری، «عبدالفتاح السیسی» رییس‌جمهوری مصر روز دوشنبه هجدهم اردیبهشت در سفر به بحرین با «حمد بن . . . نیز با شیخ «صباح الاحمد» امیر کویت ملاقات کرد. رییس جمهوری مصر پیش از بحرین و کویت به عربستان و امارات هم سفر کرده بود. . . . محور تحلیل هایی است که درباره سفر چند روزه رییس جمهوری مصر به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و روابط قاهره با این . . . طرحی در جهت ائتلاف سازی عربی روزنامه های «الاهرام»، «المصریون» و «صدی البلد» مصر هدف سفر السیسی به کشورهای عربی را . . . سازی عربی روزنامه های «الاهرام»، «المصریون» و «صدی البلد» مصر هدف سفر السیسی به کشورهای عربی را تلاش برای ائتلاف سازی . . .

15:38 - 1396/02/19
انتقاد شدید پژوهشگر پیشین مؤسسه چاتم هاوس از حمایت لندن از دولت مصر

انتقاد شدید پژوهشگر پیشین مؤسسه چاتم هاوس از حمایت لندن از دولت مصر

نوشت: حمایت سیاست خارجی دولت انگلیس از یک حاکمیت نظامی در مصر به هیچ وجه مبتنی بر ارتقای دمکراسی و حقوق بشر . . . خارجه انگلیس پس از دیدارش با عبدالفتاح السیسی رییس جمهوری مصر و سامح شکری همتای مصری اش در قاهره تاکید کرد که این کشور . . . با عبدالفتاح السیسی رییس جمهوری مصر و سامح شکری همتای مصری اش در قاهره تاکید کرد که این کشور نقشی کلیدی در برقراری . . . ایفا می کند.جانسون با بیان اینکه «انگلیس دوستی طولانی برای مصر به شمار می رود» افزود: ما شریک اقتصادی مصر و متحد یکدیگر . . . طولانی برای مصر به شمار می رود» افزود: ما شریک اقتصادی مصر و متحد یکدیگر در مقابله با تروریسم و افراط گرایی . . .

12:36 - 1396/02/19
مردم مصر سد محکم در برابر عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی

مردم مصر سد محکم در برابر عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی

که این رژیم روابط قوی با دولت عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر برقرار کرده بود و اکنون این سوال مطرح است که چرا تل آویو . . . این سوال مطرح است که چرا تل آویو در پی بستن سفارت خود در مصر است؟.وی می افزاید، یک عنصر اصلی بارز و مهم در شخصیت و ژن . . . است؟.وی می افزاید، یک عنصر اصلی بارز و مهم در شخصیت و ژن مصری ها وجود دارد که باید آن را پیش از هرگونه تلاش برای فهم . . . ها وجود دارد که باید آن را پیش از هرگونه تلاش برای فهم مصر، ملت و احساسات ملی اش به آن توجه کرد و آن تنفر ریشه دار . . . خارجه رژیم اسرائیل در آن زمان و یک کارمند وزارت خارجه مصر بازگشایی شد، این اقدام با تمسخر و مخالفت سرسختانه نخبگان . . .

12:30 - 1396/02/19
حمله ارتش مصر به یک کاروان حامل سلاح

حمله ارتش مصر به یک کاروان حامل سلاح

شبکه خبری اسکای نیوز امروز (سه شنبه) به نقل از ارتش مصر گزارش داد: نیروهای مسلح مصر ویدئویی را به نمایش گذاشتند . . . امروز (سه شنبه) به نقل از ارتش مصر گزارش داد: نیروهای مسلح مصر ویدئویی را به نمایش گذاشتند که نشان می دهد که نیروی . . . هوایی این کشور تلاش یک کاروان ناشناس را برای نفوذ به خاک مصر ناکام گذاشت.ارتش مصر از خنثی کردن تلاش برای نفوذ به . . . یک کاروان ناشناس را برای نفوذ به خاک مصر ناکام گذاشت.ارتش مصر از خنثی کردن تلاش برای نفوذ به مرزهای غربی این کشور خبر . . . کاروان، 15 خودرو حامل سلاح و مهمات و مواد قاچاق در مرزهای مصر منهدم شد.نیروی هوایی مصر با شناسایی منطقه مرزی و بر اساس . . .

9:25 - 1396/02/19
سفر السیسی به منطقه خلیج فارس و تلاش برای احیای موقعیت

سفر السیسی به منطقه خلیج فارس و تلاش برای احیای موقعیت

سوریه و عراق به گفت و گو پرداخت .مواضع دو کشور کویت و مصر همواره در ماههای اخیر از نظر سیاسی نزدیک به یکدیگر بوده . . . های عربستان سعودی امری مشهود است.به عقیده کارشناسان،کویت و مصر اکنون روابطی مثبتی با دولت عراق دارند و رایزنی های . . . با تروریسم انجام می دهند .از سویی دیگر روابط راهبردی مصر و کویت در زمینه اقتصادی و نیاز قاهره به کمک های مالی و . . . و در مقابل نیاز کویتی ها به نیروی انسانی مستعد و تحصیلکرده مصری که امروز در کویت اقامت می کنند روابط دو کشور را به . . . روابط دو کشور را به یکدیگر گره زده است.از سویی دیگر دولت مصر با توجه به گام هایی که برای توسعه روابط با دونالد ترامپ . . .

19:58 - 1396/02/18
8 فرد مسلح در جنوب مصر کشته شدند

8 فرد مسلح در جنوب مصر کشته شدند

در سوهاج مخفی شدند.از سوی دیگر سخنگوی نیروهای مسلح مصر اعلام کرد که 22 مظنون انجام عملیات تروریستی در شمال سینا . . . است.به تازگی حملات تروریست ها و هدف قرار دادن شهروندان مصری و افراد وابسته به قبایل بزرگ در شمال سینا افزایش یافته . . . است که تروریست ها معتقدند افراد این قبایل با نیروهای ارتش مصر همکاری می کنند.خاورم*9364*1144مترجم:محسن عزیزی* انتشار . . .

18:42 - 1396/02/18
رهبر اخوان المسلمین به حبس ابد محکوم شد

رهبر اخوان المسلمین به حبس ابد محکوم شد

به گزارش اسکای نیوز عربی، دادگاه جنایی مصر همچنین علاوه بر محمد بدیع دو عضو دیگر اخوان المسلمین را . . . و 15 متهم دیگر را به 5 سال زندان محکوم کرد.دادگاه دیگری در مصر، آوریل 2015 رهبر اخوان المسلمین را به همراه 13 نفر دیگر . . . کرده بود؛ ولی دادگاه تجدیدنظر که بالاترین دادگاه مدنی در مصر به حساب می آید، این حکم را لغو کرد و دستور داد این . . . در مقابل مسجد رابعه العدویه در قاهره است.دادستانی کل مصر اتهام این افراد را سرپرستی و رهبری گروهی که بر خلاف . . . از برکناری محمد مرسی رئیس جمهوری منتسب به اخوان المسلمین مصر در سال 2013، دولت مصر فعالیت این گروه را ممنوع اعلام کرد . . .

17:43 - 1396/02/18
مذاکرات رییس جمهور مصر با مقامات کویتی در مورد تحولات منطقه

مذاکرات رییس جمهور مصر با مقامات کویتی در مورد تحولات منطقه

به گزارش روز یکشنبه ایرنا در مذاکرات سران مصر و کویت روابط دو جانبه و مسائل مهم منطقه ای از جمله . . . ٢٠١٢میلادی و تغییرات سیاسی در این کشور، میلیاردها دلار در مصر سرمایه گذاری کرده است و در ادامه این روند، قصد دارد با . . . شرکت های نفتی خود به نام 'کویت انرژی' در بخش نفتی مصر سرمایه گذاری کند.کویت همچنین به مدت دو سال است که با . . . جهانی، با تقویت تشکل اعراب و آفریقا که کشورهای عربی مصر و تونس و الجزایر و مغرب نیز در آن عضویت دارند به نوعی . . .

21:34 - 1396/02/17
سفر منطقه ای رئیس جمهور مصر به کویت و بحرین/ مسائل منطقه ای محور گفت وگوها

سفر منطقه ای رئیس جمهور مصر به کویت و بحرین/ مسائل منطقه ای محور گفت وگوها

تهران – ایرنا – عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر امروز (یکشنبه) سفر دو روزه خود به دو کشور کویت و بحرین را با هدف بحث و رایزنی درباره مسائل منطقه ای آغاز کرد.

15:53 - 1396/02/17
مرسی:4 سال باخانواده و وکیلم ملاقات نداشتم

مرسی:4 سال باخانواده و وکیلم ملاقات نداشتم

حکم مرسی و ۲۴ متهم دیگر در پرونده 'اهانت به دستگاه قضایی مصر' تعیین کرده است.قرار بود در جلسه روز شنبه دادگاه کیفری . . . از برخورد سخت و شدید با زندانیان دانست.برخی منابع قضایی مصر اعلام کرده اند که دادگاه کیفری قاهره روز شنبه اعتراض . . . درباره فعالیتش به عنوان یکی از رهبران اخوان المسلمین مصر و کمک‌های مالی‌اش به این گروه صادر . . .

15:50 - 1396/02/17
کارشناس مصری : ایران دشمن نیست

خطاب به کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس

کارشناس مصری : ایران دشمن نیست

طارق فهمی دربرنامه 'صالة التحریر'که روز گذشته (شنبه) ازشبکه تلویزیونی مصری 'صدی البلد' پخش شد، با اشاره به سخنان چهارشنبه گذشته . . . به سخنان چهارشنبه گذشته 'عبدالفتاح السیسی'رئیس جمهوری مصر درباره آمادگی ارتش کشورش برای حمایت از کشورهای عرب حاشیه . . . مستقیم تاکید کرد که ما دشمن ایران و کشورهای دیگرنیستیم٬ مصر در بحران های منطقه هم نقش آتش نشان را ایفا نمی کند. . . . تاکید کرد که سخنان عبدالفتاح السیسی درباره ارتباط امنیت مصر با امنیت کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس مطلقا به این معنا . . . کنیم . وی خاطرنشان کرد: معنی واقعی سخنان السیسی این است که مصر در رزمایش ها وتمرین های مشترک نظامی با این کشورها شرکت . . .

13:49 - 1396/02/17
افزایش 107 درصدی بدهی های دولت مصر

افزایش 107 درصدی بدهی های دولت مصر

شبکه خبری الجزیره امروز (یکشنبه) به نقل از گزارش جدیدی که از سوی وزارت دارایی مصر منتشر شده، از افزایش دیون و بدهی های کلی مصر در ماه مارس . . . وزارت دارایی مصر منتشر شده، از افزایش دیون و بدهی های کلی مصر در ماه مارس گذشته پرده برداشت و اعلام کرد که بدهی های . . . در ماه مارس گذشته پرده برداشت و اعلام کرد که بدهی های دولت مصر به 107 درصد از تولید داخلی این کشور رسیده است.در این . . . این گزارش آمده است، آمارهای ارائه شده از سوی وزارت دارایی مصر نشان می دهد که سود بدهی های مصر 35 درصد از کل هزینه های . . . شده از سوی وزارت دارایی مصر نشان می دهد که سود بدهی های مصر 35 درصد از کل هزینه های بودجه عمومی این کشور در طول هشت . . .

10:45 - 1396/02/17
دو تروریست در عملیات امنیتی ارتش مصر در شمال قاهره کشته شدند

دو تروریست در عملیات امنیتی ارتش مصر در شمال قاهره کشته شدند

به گزارش ایرنا، به نقل از بیانیه شنبه شب وزارت کشور مصر، این تروریست ها از مسئولان ساخت و انتقال بسته های . . . گروه ها و عناصر مسلح صورت گرفته بود، کشته شدند.وزارت کشور مصر با اشاره به اینکه تروریست‌های شناسایی شده تحت پیگرد . . . تعقیب در منطقه ای کشاورزی در مرکز استان طنطا در استان غربی مصر مخفیگاهی برای خود تشکیل داده اند.تروریست های حامی داعش . . . سینا هدف حمله قرار می دهند و در مواردی حملات به دیگر مناطق مصر نیز کشیده می شود.این حملات از زمان سرنگونی محمد مرسی . . .

1:22 - 1396/02/17
بازگشایی گذرگاه رفح

بازگشایی گذرگاه رفح

به مدت سه روز از امروز شنبه تا دوشنبه یکطرفه تنها برای بازگشت فلسطینیان به نوار غزه که در مرزهای مصر در انتظارند، باز خواهد شد.براساس این گزارش، 20 هزار فلسطینی در نوار غزه با طولانی شدن مدت بسته . . . از زمان برگزاری انتخابات و پیروزی حماس برای حاکمیت در غزه توسط رژیم صهیونیستی و با هماهنگی مقامات مصری به روی فلسطینیان بسته شد و صهیونیست ها راه های دریایی، زمینی و هوایی غزه را هم مسدود کرده و این . . .

12:16 - 1396/02/16
صفحه 1 از 33 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >