رئیس جمهوری مصر به ریاض می رود

رئیس جمهوری مصر به ریاض می رود

پایگاه خبری الیوم السابع امروز (شنبه) به نقل از یک منبع مطلع اعلام کرد: قرار است دو طرف مصری و سعودی درباره روابط استراتژیک بین دو کشور و راه های تقویت آن و همچنین تاکید بر هماهنگی های . . . که در ماه مارس گذشته در کنفرانس عربی در بحر المیت اردن شرکت کرده بود، به طور رسمی از رئیس جمهوری مصر برای سفر به ریاض دعوت کرد. خاورم**1408*1275مترجم: اکرم کرمی*انتشار دهنده: مجید . . .

11:14 - 1396/02/02
تداوم مذاکرات سوری اولویت خاورمیانه ای روسیه و مصر اعلام شد

تداوم مذاکرات سوری اولویت خاورمیانه ای روسیه و مصر اعلام شد

در گفت وگوی تلفنی وزیران خارجه دو کشور که به خواسته طرف مصری صورت گرفت، اوضاع خاورمیانه به ویژه مسائل سوریه و روند . . . بحران این کشور مورد مذاکره قرار گرفت.وزیران خارجه روسیه و مصر در این گفت وگو، اقدامات معین برای انسجام تلاش های بین . . . جمله در جریان مذاکرات آستانه و ژنو را بررسی کردند.روسیه و مصر که دیدگاه های تقریبا مشترکی در باره سوریه و خاورمیانه . . . وگوی تلفنی همچنین در باره برخی موضوعات همکاری های روسیه و مصر نیز تبادل نظر کردند.مذاکرات چندجانبه سوری آستانه با . . .

10:32 - 1396/02/02
وزیر دفاع آمریکا بر حمایت کشورش از مصر تاکید کرد

وزیر دفاع آمریکا بر حمایت کشورش از مصر تاکید کرد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دفتر ریاست جمهوری مصر در بیانیه ای اعلام کرد که در این دیدارها جنبه های نظامی . . . این دیدارها جنبه های نظامی و امنیتی همکاری میان آمریکا و مصر و راههای گسترش این همکاری های دوجانبه بررسی شد.السیسی به . . . کرد.وزیر دفاع آمریکا پس از دیدار با السیسی با وزیر دفاع مصر نیر دیدار کرد. متیس پس از این دیدارها به سرزمین های . . . دیگر مسائل مورد بحش میان وزرای دفاع آمریکا با مقامات ارشد مصر فعالیت شبه نظامیان در شبه جزیره سینا بود جایی که . . . داعش صدها سرباز و پلیس را کشته اند. متیس بر نقش محوری مصر در خاورمیانه تاکید کرداروپام**9234**1908 مترجم: اطهر . . .

17:5 - 1396/01/31
19 تروریست مسلح در حملات هوایی ارتش مصر به صحرای سینا کشته شدند

19 تروریست مسلح در حملات هوایی ارتش مصر به صحرای سینا کشته شدند

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، جنگنده های ارتش مصر روز پنجشنبه مواضع عناصر افراطی وابسته به گروه تروریستی . . . اعلام کرد که 27 نفر را در یک عملیات امنیتی گسترده ارتش مصر در استان سینای شمالی دستگیر شدند.یک منبع امنیتی مصر در . . . ارتش مصر در استان سینای شمالی دستگیر شدند.یک منبع امنیتی مصر در این باره گفت: این 27 نفر کسانی هستند که از دست قانون . . . هستند که از دست قانون و اجرای احکام قضایی فرار کرده بودند.مصر در سال های اخیر از مشکلات تروریستی رنج می برد، البته . . . می برد، البته دستگیری های اخیر در سینا به مسایل امنیتی در مصر مربوط نمی شود؛ روز دوشنبه گذشته دو انفجار تروریستی در . . .

16:53 - 1396/01/31
تاکید رئیس جمهور مصر بر ریشه کن کردن ریشه های تروریسم

در دیدار با وزیر دفاع آمریکا:

تاکید رئیس جمهور مصر بر ریشه کن کردن ریشه های تروریسم

ها رساند.وی همچنین به روابط مستحکم و راهبردی آمریکا و مصر اشاره و بر تمایل کشورش به ایجاد روابط قوی تر در دولت . . . کرد.بر همین اساس علاء یوسف سخنگوی رسمی دفتر ریاست جمهوری مصر در بیانیه ای اعلام کرد: وزیر دفاع آمریکا نیز به تمایل . . . آمریکا نیز به تمایل کشورش برای تقویت روابط دو جانبه با مصر در زمینه های مختلف، جهت مقابله با چالش های بی سابقه در . . . همچنین همکاری نظامی و روابط ویژه وزات دفاع آمریکا و مصر را یادآور شد و بر تمایل واشنگتن به گسترش این روابط تاکید . . . تاکید کرد.وزیر دفاع آمریکا روز پنجشنبه از عربستان وارد مصر شد. وی از سه روز پیش سفر خود به کشورهای منطقه از جمله . . .

16:36 - 1396/01/31
وزیر دفاع آمریکا برای مذاکره با مقامات مصر وارد قاهره شد

وزیر دفاع آمریکا برای مذاکره با مقامات مصر وارد قاهره شد

به فرودگاه قاهره به دیدار عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر رفت. این دیدار در حالی انجام می شود که السیسی اخیرا به . . . در دوران ریاست جمهوری اش به طور موقت کمک های نظامی به مصر را به دنبال سرکوب خونین حامیان محمد مرسی به حالت تعلیق . . . جمهوری السیسی را کنار گذاشته و قول داده که حمایت ها از مصر را در دستور کار قرار دهد.انتظار می رود وزیر دفاع آمریکا . . . رود وزیر دفاع آمریکا پس از مذاکره با السیسی به دیدار همتای مصری خود برود. وزیر دفاع آمریکا قرار است اواخر روز پنج شنبه . . . خود برود. وزیر دفاع آمریکا قرار است اواخر روز پنج شنبه مصر را به مقصد سرزمین های اشغالی ترک کند.از جمله مسائل مورد . . .

15:8 - 1396/01/31
عمار حکیم بر لزوم اصلاح گفتمان مذهبی ومقابله با تندروی تاکید کرد

در دیدار با شیخ الازهر:

عمار حکیم بر لزوم اصلاح گفتمان مذهبی ومقابله با تندروی تاکید کرد

بر اهمیت همکاری قوی بین حوزه علمیه نجف اشرف وموسسه الازهر مصر تاکید کرد وگفت: ایستادن در برابر تفکرات انحرافی که موجب . . . دولت مردم محور است.به گفته کارشناسان سفر عمار حکیم به مصر ودیدار با رییس جمهوری، دیگر مقامات سیاسی مصر ونیز شیخ . . . عمار حکیم به مصر ودیدار با رییس جمهوری، دیگر مقامات سیاسی مصر ونیز شیخ الازهر، می تواند نقطه عطفی در ایجاد روابط عادی . . . عطفی در ایجاد روابط عادی بین شیعیان و اهل سنت ، وبازگشت مصر به جایگاه مذهبی پیشین خود در جهان عرب بشمار آید .عمار . . . در جهان عرب بشمار آید .عمار حکیم بنا به دعوت رسمی مقامات مصری روز سه شنبه گذشته وارد قاهره شد وبا رئیس جمهوری وزیر . . .

14:44 - 1396/01/31
یک تروریست مسلح در مصر کشته شد

یک تروریست مسلح در مصر کشته شد

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری شین هوآ, بیانیه وزارت کشور مصر با اعلام این خبر تاکید کرده است تلاش پلیس و نیروهای . . . مسلحانه به یک ایستگاه پست بازرسی در استان سینا در شمال شرق مصر، یک کشته و چهار زخمی برجای گذاشت.این حمله تنها یک هفته . . . یکشنبه 20 فروردین 96 در کلیساهای شهر طنطا و اسکندریه مصر رخ داد که براساس آمار وزارت بهداشت و مسکن مصر انفجار اول . . . و اسکندریه مصر رخ داد که براساس آمار وزارت بهداشت و مسکن مصر انفجار اول در کلیسای مارجرجس 27 کشته و 78 زخمی برجای . . . عطارخانه شهر اسکندریه رخ داد که براساس آمار مراکز بهداشتی مصری، 17 شهروند مصری از جمله چهار افسر پلیس کشته و 48 نفر . . .

10:34 - 1396/01/31
اسکای نیوز عربی: حمله به پاسگاه پلیس مصر در سینا یک کشته برجای گذاشت

اسکای نیوز عربی: حمله به پاسگاه پلیس مصر در سینا یک کشته برجای گذاشت

یکشنبه 20 فروردین 96 در کلیساهای شهر طنطا و اسکندریه مصر رخ داد که براساس آمار وزارت بهداشت و مسکن مصر انفجار اول . . . و اسکندریه مصر رخ داد که براساس آمار وزارت بهداشت و مسکن مصر انفجار اول در کلیسای مارجرجس 27 کشته و 78 زخمی برجای . . . عطارخانه شهر اسکندریه رخ داد که براساس آمار مراکز بهداشتی مصری، 17 شهروند مصری از جمله چهار افسر پلیس کشته و 48 نفر . . . رخ داد که براساس آمار مراکز بهداشتی مصری، 17 شهروند مصری از جمله چهار افسر پلیس کشته و 48 نفر دیگر زخمی . . .

0:50 - 1396/01/30
بازداشت فرد مظنون دیگری به اتهام دست داشتن در انفجار کلیساهای مصر

بازداشت فرد مظنون دیگری به اتهام دست داشتن در انفجار کلیساهای مصر

به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، این متهم که در استان قنا در جنوب مصر بازداشت شده، 'محمود علی محمد حسن' نام دارد و 45 ساله . . . 'محمود علی محمد حسن' نام دارد و 45 ساله است.وزارت کشور مصر همچنین 24 فروردین ماه اعلام کرد که براساس تحقیقات صورت . . . انفجار کلیسای مارجرجس طنطا واقع دراستان غربی مصر است. این وزارتخانه چهارشنبه 23 فروردین نیز هویت عامل . . . در اسکندریه را اعلام کرد.براساس تحقیقات این وزارت خانه مصری، 'محمود حسن مبارک عبدالله' عامل انفجار کلیسای . . . یکشنبه 20 فروردین 96 در کلیساهای شهر طنطا و اسکندریه مصر رخ داد که براساس آمار و ارقام وزارت بهداشت و مسکن مصر . . .

22:52 - 1396/01/29
درگیری پلیس مصر با تروریست ها یک کشته و سه زخمی برجای گذاشت

درگیری پلیس مصر با تروریست ها یک کشته و سه زخمی برجای گذاشت

«کفرسعد» استان دمیاط تیراندازی کردند که بر اثر آن 3 پلیس مصری زخمی شدند. نیروهای امنیتی مصر در پی این حادثه، مرکز شهر . . . کردند که بر اثر آن 3 پلیس مصری زخمی شدند. نیروهای امنیتی مصر در پی این حادثه، مرکز شهر کفر سعد را تحت تدابیر شدید . . . به «السید سحله» کشته و یک تروریست دیگر نیز دستگیر شد. پلیس مصر همچنین مقادیر سلاح را در مخفیگاه آنها کشف و ضبط کرد. . . . در مخفیگاه آنها کشف و ضبط کرد. سخنگوی اداره تحقیقات جنایی مصر در دمیاط در این باره گفت که تبادل آتش بین نیروهای امنیتی . . . مانند داعش یا القاعده اشاره ای نکرد.تدابیر امنیتی در مصر طی روزهای اخیر به ویژه پس از انفجارهای هفته گذشته در . . .

17:42 - 1396/01/29
دیدگاه ناهمخوان قاهره و ریاض درباره مسائل منطقه

دیدگاه ناهمخوان قاهره و ریاض درباره مسائل منطقه

قرار است «عادل الجبیر» وزیر امور خارجه عربستان به زودی به مصر سفر کند. سفر وی به مصر به منظور فراهم کردن زمینه دیدار . . . وزیر امور خارجه عربستان به زودی به مصر سفر کند. سفر وی به مصر به منظور فراهم کردن زمینه دیدار سران ریاض و قاهره صورت . . . سران ریاض و قاهره صورت می گیرد. روزنامه «الیوم السابع» مصر نوشت : الجبیر در جریان سفر به قاهره با «سامح شکری» همتای . . . نوشت : الجبیر در جریان سفر به قاهره با «سامح شکری» همتای مصری خود دیدار و گفت و گو می کند. دو طرف در جریان این دیدار . . . عبدالعزیز پادشاه عربستان و «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر مورد بحث و بررسی قرار گیرند، تبادل نظر می کنند. روابط . . .

14:19 - 1396/01/28
مقام مصری اظهارات سخنگوی ائتلاف سعودی را تکذیب کرد

مقام مصری اظهارات سخنگوی ائتلاف سعودی را تکذیب کرد

شده بود که عبدالفتاح السیسی دستور اعزام 40 هزار نیروی ارتش مصر برای مشارکت در جنگ زمینی در یمن را داده است.این مقام . . . مصر برای مشارکت در جنگ زمینی در یمن را داده است.این مقام مصری که روسیا الیوم به نام وی اشاره نکرده، گفت: اظهارات . . . غیرمسئولانه عسیری هیچ پایه و اساسی ندارد و اعزام نیروهای مصر برای مشارکت در جنگ های خارج از مرزهای ملی نیاز به قوانین . . .

10:12 - 1396/01/28
وزارت کشور مصر از انهدام یک گروه تروریستی در این کشور خبر داد

وزارت کشور مصر از انهدام یک گروه تروریستی در این کشور خبر داد

به گزارش خبرگزاری فرانسه از قاهره، وزارت کشور مصر در بیانیه ای، شاخه نظامی اخوان المسلمین مصر را متهم کرد . . . وزارت کشور مصر در بیانیه ای، شاخه نظامی اخوان المسلمین مصر را متهم کرد که در استان دمیاط، بحیره، اسکندریه و کفرشیخ . . . شخصیت ها و نیروهای پلیس را داشته است.در بیانیه وزارت کشور مصر آمده است: نیروهای امنیتی مصر 13 تن از این عناصر تروریستی . . . است.در بیانیه وزارت کشور مصر آمده است: نیروهای امنیتی مصر 13 تن از این عناصر تروریستی را در استان های بحیره و . . . مواد منفجره و تعدادی اسلحه کشف و ضبط کردند.درحالی مقام های مصر از انهدام این گروه تروریستی خبر می دهند که دو انفجار . . .

7:41 - 1396/01/28
صدور حکم حبس موقت برای 3 متهم به ارتباط با انفجارهای اخیر مصر

صدور حکم حبس موقت برای 3 متهم به ارتباط با انفجارهای اخیر مصر

به گزارش اسکای نیوز عربی، طبق دستور دادستانی عالی امنیت دولت مصر سه متهم در ارتباط با وقوع انفجار در دو کلیسای مارجرجس . . . تحقیقات محکوم شدند.گفته شده که این سه متهم از شهروندان مصری هستند.دادستانی مصر به این متهمان اتهاماتی از قبیل عضویت . . . شده که این سه متهم از شهروندان مصری هستند.دادستانی مصر به این متهمان اتهاماتی از قبیل عضویت در یک گروه . . . شهروندان را وارد کرده است.سرویس های امنیتی وزارت کشور مصر به تازگی اعلام کرد که دو متهم را در ارتباط با انفجار . . . این انفجارها را بر عهده گرفت.عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر در پی حملات تروریستی هفته گذشته که طی آن دهها نفر کشته و . . .

19:9 - 1396/01/27
نیروهای امنیتی مصر 5 تروریست را در شمال سینا کشتند

نیروهای امنیتی مصر 5 تروریست را در شمال سینا کشتند

به گزارش روز یکشنبه ایرنا و به نقل از شبکه خبری اخبار الان، نیروهای نظامی مصر امروز(یکشنبه) در جنوب العریش واقع در شمال سینا عملیات . . . آنها منهدم و مقادیری سلاح و مهمات کشف و ضبط شد.یک نظامی مصری نیز شنبه شب در یک حمله افراد مسلح ناشناس در جنوب شهر . . . سینا هدف حمله قرار می دهند و در مواردی حملات به دیگر مناطق مصر نیز کشیده می شود.این حملات از زمان سرنگونی محمد مرسی . . . شود.این حملات از زمان سرنگونی محمد مرسی رئیس جمهوری سابق مصر در جولای سال 2013، تشدید شده است.خاورم/9414**1144مترجم: . . .

15:6 - 1396/01/27
برپایی عید مسیحیان در مصر تحت تدابیر شدید امنیتی

برپایی عید مسیحیان در مصر تحت تدابیر شدید امنیتی

به گزارش امروز (یکشنبه) ایرنا و به نقل از پایگاه خبری مصری الیوم، نیروهای امنیتی مصر در پی انفجارهای تروریستی هفته . . . ایرنا و به نقل از پایگاه خبری مصری الیوم، نیروهای امنیتی مصر در پی انفجارهای تروریستی هفته گذشته در کلیساهای این . . . عید قیامت (عید پاک مسیحیان) در اماکن مذهبی و نهادهای مهم مصر مستقر شدند و بویژه کلیساها را تحت تدابیر شدید امنیتی خود . . . دادند.بر اساس این گزارش، یگان‌های ویژه ارتش و نیروهای پلیس مصر در ورودی اصلی کلیساها و تأسیسات امنیتی و نظامی و نهادهای . . . این کشور نیز مستقر شده‌اند.سحنگوی کلیسای قبطی (مسیحی) مصر نیز در این باره گفت: «تدابیر شدید امنیتی اکنون اتخاذ شده . . .

11:56 - 1396/01/27
وزیر کشور مبارک در زمان ریاست جمهوری مصر، به 7 سال زندان محکوم شد

وزیر کشور مبارک در زمان ریاست جمهوری مصر، به 7 سال زندان محکوم شد

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری مصراوی، دادگاه جنایی قاهره امروز (شنبه) طی حکمی، «حبیب . . . قاهره امروز (شنبه) طی حکمی، «حبیب العادلی» وزیر کشور پیشین مصر و دو نفر از معاونان وی را پس از بررسی پرونده فساد و . . . فساد و اختلاس آنها به 7 سال حبس محکوم کرد.یک منبع قضایی مصر در این باره گفت که تصرف اموال وزارت کشور و خسارت زدن به . . . محکوم شدگان را همچنین به بازگرداندن مبلغ 196 میلیون پوند مصر به خزانه دولت ملزم کرده است.حسنی مبارک دیکتاتور مخلوع . . . مصر به خزانه دولت ملزم کرده است.حسنی مبارک دیکتاتور مخلوع مصر نیز چند هفته گذشته آزاد شد. وکیل حسنی مبارک رئیس جمهوری . . .

16:25 - 1396/01/26
مفتی مصر: علی بن ابی طالب (ع) 1400 سال پیش پیدایش داعش را پیش بینی کرده بود

مفتی مصر: علی بن ابی طالب (ع) 1400 سال پیش پیدایش داعش را پیش بینی کرده بود

بر تن کرده اند، در حالی که دین از آنها بیزار است.' مفتی مصر افزود: ما نیازمند بررسی علل و عوامل تندروی به ویژه . . . آن نقش دارد. در همین راستا 'محمد مختار جمعه' وزیر اوقاف مصر نیز اعلام کرد: نمایندگان و مدیران ادارات اوقاف این کشور . . . و مدیران ادارات اوقاف این کشور فردا (یکشنبه) در سطح مصر به منظور به کنترل درآوردن مساجد و دور نگه داشتن عناصر . . . تندرو از مساجد یک نشست فوری تشکیل خواهند داد. وزارت اوقاف مصر توضیح داد: در این نشست موضوع جلوگیری از ایراد سخنرانی بر . . . ندارد. طیب دیروز جمعه در گفت وگوی هفتگی خود در تلویزیون مصر ضمن اعلام این مطلب افزود: 'رابطه میان مردم می بایست . . .

11:20 - 1396/01/26
کشته شدن شماری از تروریست ها در شبه جزیره سینا

کشته شدن شماری از تروریست ها در شبه جزیره سینا

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، ارتش مصر در بیانیه ای همچنین از انهدام 9 مخفیگاه عناصر تکفیری ، . . . سینا هدف حمله قرار می دهند و در مواردی حملات به دیگر مناطق مصر نیز کشیده می شود.این حملات از زمان سرنگونی محمد مرسی . . . شود.این حملات از زمان سرنگونی محمد مرسی رئیس جمهوری اسبق مصر در جولای سال 2013، تشدید شده است.شبد**1480**مترجم: . . .

23:41 - 1396/01/25
هویت عامل انفجار کلیسای مارجرجس طنطا درمصر مشخص شد

هویت عامل انفجار کلیسای مارجرجس طنطا درمصر مشخص شد

به گزارش پایگاه خبری الیوم السابع، وزارت کشور مصر افزود: عامل انتحاری انفجار کلیسای مارجرجس طنطا یکی از . . . طنطا یکی از اعضای یک گروه تروریستی بود که نیروهای امنیتی مصر موفق شدند سه تن ازاعضای این گروه تروریستی به نامهای . . . ممدوح امین محمدبغدادی 40 ساله متولد شهر قنا واقع در شرق مصر است.روز گذشته نیز وزارت کشور مصر هویت عامل انفجاری . . . متولد شهر قنا واقع در شرق مصر است.روز گذشته نیز وزارت کشور مصر هویت عامل انفجاری کلیسای مرقسیه در اسکندریه را اعلام . . . تروریستی روز دوشنبه گذشته در کلیساهای شهر طنطا و اسکندریه مصر رخ داد که براساس آمار و ارقام وزارت بهداشت و مسکن مصر . . .

22:47 - 1396/01/24
ادعای حمایت تسلیحاتی ایران از تروریست ها در سینا دروغین است

دفتر حفاظت منافع ایران در مصر:

ادعای حمایت تسلیحاتی ایران از تروریست ها در سینا دروغین است

به گزارش روز پنج شنبه ایرنا، دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در مصر، ادعای اخیر برخی پایگاه های خبری و رسانه های عربی را . . . این گروهک تروریستی در کشورهای مختلف از جمله سوریه، عراق و مصر تاکید کرد: ایران از هیچ کوششی برای مبارزه با این . . . تروریستی و وحشیانه اخیر علیه شهروندان بی گناه در کلیساهای مصر دانست و افزود: ماهیت پیوند «مثلث شوم رژیم صهیونیستی- . . .

16:39 - 1396/01/24
هویت عامل انفجار کلیسای المرقسیه اسکندریه مصر مشخص شد

هویت عامل انفجار کلیسای المرقسیه اسکندریه مصر مشخص شد

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه مصری الیوم، براساس تحقیقات صورت گرفته، 'محمود حسن مبارک . . . در شهر اسکندریه شناخته شده است.براساس بیانیه وزارت کشور مصر، 'عبدالله' ساکن استان سوئز بوده و در یکی از شرکت های . . . بوده و در یکی از شرکت های نفتی کار می کرده است.وزارت کشور مصر فهرستی از اعضای کانون های تروریستی را منتشر کرده است که . . . درخصوص بازداشت این متهمان در اختیار مقام های امنیتی مصری قرار دهند، جایزه دریافت می کنند.مسئولان مصری هنوز موفق . . . های امنیتی مصری قرار دهند، جایزه دریافت می کنند.مسئولان مصری هنوز موفق نشدند تا هویت عامل انفجار انتحاری کلیسای . . .

23:10 - 1396/01/23
دستگیری 27 نفر در شمال سینا

دستگیری 27 نفر در شمال سینا

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع مصر، مرکز پلیس منطقه شمال سینا در بیانیه‌ای اعلام کرد که 27 . . . اعلام کرد که 27 نفر را در یک عملیات امنیتی گسترده ارتش مصر در استان سینای شمالی دستگیر شدند.یک منبع امنیتی مصر در . . . ارتش مصر در استان سینای شمالی دستگیر شدند.یک منبع امنیتی مصر در این باره گفت: این 27 نفر کسانی هستند که از دست قانون . . . که از دست قانون و اجرای احکام قضایی فرار کرده بودند.منابع مصری گزارش بیشتری درباره جزئیات دستگیری این تعداد از تروریست . . . درباره جزئیات دستگیری این تعداد از تروریست منتشر نکردند.مصر در سال های اخیر از مشکلات تروریستی رنج می برد، البته . . .

13:41 - 1396/01/23
آیت الله مکارم شیرازی:رهایی از خشونت و ترور نیاز به عزم همه دولت ها دارد

آیت الله مکارم شیرازی:رهایی از خشونت و ترور نیاز به عزم همه دولت ها دارد

آمده است: خبر حمله وحشیانه عوامل انتحاری داعش به دو کلیسای مصر باعث تاسف و تاثر شدید گردید، متاسفانه گروه های تکفیری و . . . و اینک اماکن عبادی مسیحیان بی گناه را در شهرهای مختلف مصر هدف قرار داده اند.در بیانیه این مرجع تقلید آمده است:ما . . . دیگر این بیانیه آمده است: اینجانب ضمن همدردی با ملت بزرگ مصر از خدای متعال می خواهم که به بازماندگان این حوادث تلخ، . . .

12:48 - 1396/01/23
مصر طرف های خارجی را به حمایت از تروریست ها متهم کرد

مصر طرف های خارجی را به حمایت از تروریست ها متهم کرد

منابع عربی امروز (چهارشنبه) در گزارشی اعلام کردند که نخست وزیر مصر از اعلام حالت فوق العاده در این کشور در مقابل پارلمان . . . مصر از اعلام حالت فوق العاده در این کشور در مقابل پارلمان مصر دفاع کرد.علی عبدالعال رئیس پارلمان مصر نیز تاکید کرد که . . . در مقابل پارلمان مصر دفاع کرد.علی عبدالعال رئیس پارلمان مصر نیز تاکید کرد که حالت فوق العاده درباره رسانه های و . . . های و مطبوعات نیز اجرا خواهد شد.شریف اسماعیل نخست وزیر مصر روز گذشته (سه شنبه) در مقابل نمایندگان پارلمان این کشور . . . کشور بدون ذکر نام طرف های خارجی گفت: حملاتی که اخیرا در مصر به وقوع پیوسته با حمایت از تروریست ها و از سوی برخی . . .

11:42 - 1396/01/23
پارلمان مصر تمدید وضعیت فوق العاده را تصویب کرد

پارلمان مصر تمدید وضعیت فوق العاده را تصویب کرد

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه از قاهره، پارلمان مصر به ریاست علی عبدالعال امروز تشکیل جلسه داد تا دستور رییس . . . رای نمایندگان گذاشت.در پایان این جلسه، نمایندگان پارلمان مصر مصوبه دولت این کشور درباره تمدید حالت فوق العاده را . . . فوق العاده را تصویب کردند.'عبدالفتاح السیسی' رئیس جمهوری مصر روز گذشته سه ماه دیگر وضعیت فوق‌العاده در این کشور اعلام . . . دیگر وضعیت فوق‌العاده در این کشور اعلام کرد.در بیانیه دولت مصر آمده است که دولت این اقدام را به منظور دفاع از کشور در . . . دفاع از کشور در برابر تروریست ها صورت می دهد. رییس جمهوری مصر به هنگام اعلام تمدید وضعیت فوق العاده گفت: امروز در . . .

20:14 - 1396/01/22
راه پیمایی در تونس و فلسطین برای اعلام همبستگی با مصر

راه پیمایی در تونس و فلسطین برای اعلام همبستگی با مصر

نام دین بی گناهان را نکشید' در راه پیمایی اعلام همبستگی با مصر حضور داشتند که با روشن کردن شمع برای قربانیان دو حادثه . . . در اسکندریه نیز 17 کشته و 48 زخمی در پی داشت.وزارت بهداشت مصر اعلام کرد 11 مسیحی و6 مسلمان در میان کشته ها بوده اند. . . . امر بیانگر این حقیقت است که تروریسم دین نمی شناسد بلکه کل مصر را هدف قرار داده است.عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر از . . . کل مصر را هدف قرار داده است.عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر از یکشنبه گذشته به مدت 3 ماه حالت آماده باش در این کشور . . .

15:59 - 1396/01/22
دستگاه های امنیتی مصر یک بمب را در طنطا خنثی کردند

دستگاه های امنیتی مصر یک بمب را در طنطا خنثی کردند

به گزارش ایرنا از شبکه خبری اسکای نیوز، یک منبع امنیتی مصر از کشف یک بمب در نزدیکی بیمارستان 57357 در نزدیکی باشگاه افسران پلیس و بیمارستان هلال احمر این . . . صدایی شبیه انفجار اما بدون خسارت جانی داشت.انفجارهای روز یکشنبه دو کلیسای شهرهای طنطا و اسکندریه مصر، 45 کشته و 125 زخمی به جا گذاشت. خاورم**1453مترجم: آمنه دهقان**ناشر: . . .

15:21 - 1396/01/22
دستگاه امنیتی مصر 30 فرد مشکوک به دست داشتن در انفجار کلیساها را دستگیر کرد

دستگاه امنیتی مصر 30 فرد مشکوک به دست داشتن در انفجار کلیساها را دستگیر کرد

به گزارش ایرنا از شبکه خبری اسکای نیوز، منابع امنیتی مصر امروز سه شنبه اعلام کردند حدود 30 تن در استان های الغربیه و اسکندریه در ارتباط با انفجار دو . . . در شهر طنطا و اسکندریه، 45 تن کشته و 125 تن دیگر زخمی شدند. اتاق بحران وزارت کشور و دادستانی مصر با استفاده از اطلاعات شاهدان عینی و زخمی ها، همچنان به پیگیری های خود برای تسریع در اعلام هویت . . .

15:14 - 1396/01/22
صفحه 1 از 34 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >