عبدالفتاح السیسی با توافقنامه واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان موافقت کرد

عبدالفتاح السیسی با توافقنامه واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان موافقت کرد

به گزارش ایرنااز شبکه خبری روسیا الیوم، السیسی پس از موافقت پارلمان مصر با ترسیم مرزهای دریایی این کشور با عربستان این توافقنامه . . . با عربستان این توافقنامه را تایید کرده است.رییس جمهوری مصر سه شنبه گذشته در مراسم افطاری در قاهره گفته بود که . . . خصوص دو جزیره تیران و صنافیر موضوعی تمام شده است.پارلمان مصر 24 خرداد، با اکثریت آرا توافقنامه ترسیم مرزهای دریایی با . . . کرد؛ اقدامی که موجب اعتراض شماری از نمایندگان پارلمان مصر و دیگر اقشار این کشور به ویژه خبرنگاران مصری شد.مخالفان . . . پارلمان مصر و دیگر اقشار این کشور به ویژه خبرنگاران مصری شد.مخالفان دولت عبد الفتاح السیسی معتقدند که رییس جمهور . . .

21:49 - 1396/04/03
رژیم صهیونیستی در پی ایجاد درگیری و اختلاف در درون جهان اسلام است

رئیس دفتر حفاظت منافع ایران در مصر:

رژیم صهیونیستی در پی ایجاد درگیری و اختلاف در درون جهان اسلام است

قدس، شمار زیادی از شخصیت های سیاسی، دینی، علمی و رسانه ای مصر و نیز جمعی از سفرا و دیپلمات های کشورهای اسلامی و خارجی . . . محمد محمودیان رئیس دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در مصر، با اشاره به جایگاه مقدس سرزمین فلسطین به عنوان قبله . . . مقدس مردود و محکوم است.نماینده ارشد جمهوری اسلامی ایران در مصر با تاکید بر ضرورت بهره برداری از تجارب و دستاوردهای . . . میان همه کشورها و ملت های بزرگ اسلامی از جمله ایران و مصر را از خداوند منان مسئلت نمود و پیشاپیش عید سعید فطر را . . .

21:26 - 1396/04/03
هفت عنصر تکفیری در «اسیوط» مصر کشته شدند

هفت عنصر تکفیری در «اسیوط» مصر کشته شدند

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، بر اساس بیانیه وزارت کشور مصر این عملیات در چارچوب پیگرد عناصر تروریستی مرتبط با حملات . . . جریان این حملات ده ها مسیحی کشته شدند.این در حالی است که مصر روز پنجشنبه وضعیت فوق العاده در این کشور را برای سه ماه . . . فوق العاده در این کشور را برای سه ماه دیگر تمدید کرد. دولت مصر آوریل گذشته در پی حملات تروریستی به دو کلیسا در این کشور . . .

22:50 - 1396/04/01
تمدید وضعیت فوق العاده در مصر

تمدید وضعیت فوق العاده در مصر

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری المیادین، دولت مصر روز پنجشنبه با تمدید وضعیت فوق العاده برای 3 ماه دیگر موافقت کرد.دولت مصر آوریل گذشته در پی . . . خبری المیادین، دولت مصر روز پنجشنبه با تمدید وضعیت فوق العاده برای 3 ماه دیگر موافقت کرد.دولت مصر آوریل گذشته در پی حملات تروریستی به دو کلیسا در این کشور که دست کم 45 کشته برجای گذاشت با تمدید . . .

19:43 - 1396/04/01
هشدار السیسی درخصوص احتمال عملیات تروریستی در مصر

هشدار السیسی درخصوص احتمال عملیات تروریستی در مصر

از مراکز دینی اعم از مساجد و کلیساها و همچنین مراکز حساس مصر محافظت کنند.وی خطاب به نیروهای مصری گفت: باید هشیار . . . و همچنین مراکز حساس مصر محافظت کنند.وی خطاب به نیروهای مصری گفت: باید هشیار باشیم و برای دفاع از داشته هایمان غفلت . . . باشیم و برای دفاع از داشته هایمان غفلت نورزیم.رئیس جمهوری مصر خطاب به تروریست ها گفت: آن ها از هر فرصتی برای آزار و . . . آزار و اذیت ما استفاده می کنند و از این کار خوشحال می شوند.مصر در ماه های گذشته شاهد حملات تروریستی به مراکز امنیتی و . . .

23:26 - 1396/03/31
دادگاه عالی مصر اجرای تمامی احکام درباره دو جزیره «تیران و صنافیر» را متوقف کرد

دادگاه عالی مصر اجرای تمامی احکام درباره دو جزیره «تیران و صنافیر» را متوقف کرد

به گزارش امروز (چهارشنبه) شبکه خبری المیادین، دادگاه قانون اساسی مصر حکم توقف اجرای تمامی احکام صادره درباره این توافقنامه . . . عربستان سعودی را تا زمان بررسی و تطبیق آن با قانون اساسی مصر، به تعویق انداخت.براساس این گزارش، «عبدالوهاب عبدالرزاق» . . . گزارش، «عبدالوهاب عبدالرزاق» رئیس دادگاه عالی قانون اساسی مصر حکم موقت درباره توقف اجرای احکام مربوط به توافقنامه . . . مربوط به توافقنامه تیران و صنافیر را صادر نمود.پارلمان مصر چهارشنبه هفته گذشته، با اکثریت آرا توافقنامه ترسیم . . . کرد؛ اقدامی که موجب اعتراض شماری از نمایندگان پارلمان مصر و دیگر اقشار این کشور به ویژه خبرنگاران مصری شد.مخالفان . . .

15:23 - 1396/03/31
مصر: سه عضو مسلح وابسته به اخوان المسلمین در شمال شرق کشور کشته شدند

مصر: سه عضو مسلح وابسته به اخوان المسلمین در شمال شرق کشور کشته شدند

به گزارش پایگاه خبری «المصریون» در ادامه بیانیه وزارت کشور مصر آمده است:‌« این افراد . . . گزارش پایگاه خبری «المصریون» در ادامه بیانیه وزارت کشور مصر آمده است:‌« این افراد که در پیگرد مقام‌های امنیتی قرار . . . واکنش پلیس و کشته شدن افراد مسلح شد.جنبش حسم که مقام‌های مصری، آن را شاخه نظامی اخوان المسلمین می‌دانند، ‌‌مسئولیت . . . و دلتای نیل را برعهده گرفته است.با وجود آن که مقام‌های مصری همواره سعی دارند تا نشان دهند که اخوان المسلمین از این . . . را به اخوان اعلام نکرده است.ساعاتی پیش نیز منابع امنیتی مصر اعلام کردند که در جریان عملیات ارتش این کشور علیه . . .

23:28 - 1396/03/30
ارتش مصر 12 تروریست را در شمال سینا به هلاکت رساند

ارتش مصر 12 تروریست را در شمال سینا به هلاکت رساند

به گزارش خبرگزاری آناتولی از قاهره، «تامر الرفاعی» سخنگوی ارتش مصر اعلام کرد که نیروی هوایی ارتش مصر محل تجمع فرماندهان . . . الرفاعی» سخنگوی ارتش مصر اعلام کرد که نیروی هوایی ارتش مصر محل تجمع فرماندهان گروه تروریستی ولایت سینا را در شبه . . . جریان این عملیات 12 تروریست خطرناک کشته شدند.سخنگوی ارتش مصر اشاره به موضع مورد حمله نکرد.استان سینای مصر اکنون چند . . . ارتش مصر اشاره به موضع مورد حمله نکرد.استان سینای مصر اکنون چند سالی است که با وجود تروریست های داعش و ولایت . . . شمال سینا مرکز فعالیت شاخه گروه تروریستی وابسته به داعش در مصر است. گروه تروریستی ولایت سینا که با داعش اعلام بیعت . . .

17:30 - 1396/03/30
مصر بالگرد جنگی از روسیه تحویل گرفت

مصر بالگرد جنگی از روسیه تحویل گرفت

نظامی روسیه بدون ذکر شمار بالگردهای روسی تحویل شده به مصر، اعلام کرد که نمایندگان نیروی هوایی این کشور مجموعه پیش . . . روز سه شنبه به نقل از این مقام نوشت: گروهی از خلبانان مصری در زمان حاضر در آرسنیف با این بالگردها دوره آموزشی می . . . بینند و قرار است تا ماه دیگر اولین خدمه ها و بالگردها به مصر اعزام شوند.شرکت روس آبارون اکسپورت سال 2015 قراردادی . . . سال 2015 قراردادی برای فروش 46 فروند بالگرد ضربتی کا-52 به مصر امضا کرد که ویژه ناوهای بالگردبر از نوع میسترال فرانسه . . .

14:16 - 1396/03/30
هفت هزار ویزای مجانی، قیمت ارتش مصر

هفت هزار ویزای مجانی، قیمت ارتش مصر

«احمد سعید» رئیس کمیته روابط خارجی در شورای نمایندگان مصر به نقل از احمد قطان سفیر عربستان در مصر گفت: عربستان . . . در شورای نمایندگان مصر به نقل از احمد قطان سفیر عربستان در مصر گفت: عربستان سعودی هفت هزار ویزای رایگان حج تمتع و عمره . . . هزار ویزای رایگان حج تمتع و عمره برای نیروهای مسلح و ارتش مصر در نظر گرفته است. احمد سعید به نقل از این مقام عربستانی . . . اعلام کرد: احمد قطان ضمن تمجید از نیروهای امنیتی و نظامی مصر تاکید داشته که ملک سلمان هفت هزار ویزای رایگان حج تمتع و . . . هزار ویزای رایگان حج تمتع و عمره برای نیروهای مسلح و ارتش مصر در نظر گرفته است و همچنین این نیروها میهمان ملک سلمان در . . .

17:19 - 1396/03/29
مصر با بازگشت سفیر سابق رژیم صهیونیستی به قاهره مخالفت کرد

مصر با بازگشت سفیر سابق رژیم صهیونیستی به قاهره مخالفت کرد

به گزارش امروز (دوشنبه) روزنامه فرامنطقه ای الزمان، دولت مصر گوورین را فردی نامناسب و تهدیدی برای امنیت این کشور . . . برای بازگشت سفیر این رژیم به قاهره به این دلیل از سوی مصر رد شد که سفیر سابق رژیم صهیونیستی در قاهره با تعدادی از . . . صهیونیستی در قاهره با تعدادی از سیاستمداران و شخصیت های مصری در قاهره تماس برقرار کرده بود.در سپتامبر 2011 تظاهرات . . . قاهره تماس برقرار کرده بود.در سپتامبر 2011 تظاهرات کنندگان مصری به ساختمان سفارت رژیم صهیونیستی در قاهره حمله کردند و . . . قاهره حمله کردند و بعد از آن بود که تل آویو سفیر خود را از مصر فراخواند و این رژیم ساختمان سفارت خود را از منطقه الجیزه . . .

10:59 - 1396/03/29
گزارش الزمان درمورد برنامه قاهره برای مهار حماس

گزارش الزمان درمورد برنامه قاهره برای مهار حماس

ای الزمان چاپ لندن روز دوشنبه در گزارشی نوشت: در زمانی که مصر برای بازگشایی گذرگاه رفح در روزهای آینده آماده می شود یک . . . پایه که خواست نامش نشود درگفت و گو با این روزنامه گفت که مصر به کشورهای حوزه خلیج فارس و در راس آنها عربستان اطلاع . . . سیاست خارجی و جمع آوری اموال و اداره گذرگاه ها بین غزه و مصر خواهد بود. وی همچنین با مقامات رژیم صهیونیستی درباره . . .

10:26 - 1396/03/29
انفجار در جنوب قاهره یک کشته و چهار زخمی بر جای گذاشت

انفجار در جنوب قاهره یک کشته و چهار زخمی بر جای گذاشت

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از بیانیه وزارت کشور مصر افزود: این بمب در ساعات اولیه بامداد (امروز) یکشنبه در . . . عهده نگرفته است.پس از سرنگونی محمد مرسی رئیس جمهوری سابق مصر در تابستان 2013 گروه های افراط گرای مسلح حملات زیادی را . . . افراط گرای مسلح حملات زیادی را علیه پلیس و نیروهای امنیتی مصر انجام داده اند.گروه موسوم به 'انصار بیت المقدس' که حامی . . . فعالیت می کند و تاکنون مسئولیت چندین انفجار در مناطق مختلف مصر را بر عهده رفته است؛ صدها نفر از نیروهای امنیتی مصر . . . مختلف مصر را بر عهده رفته است؛ صدها نفر از نیروهای امنیتی مصر تاکنون در جریان مقابله با این گروه کشته شده اند.در چند . . .

13:5 - 1396/03/28
پشت پرده واگذاری جزایر مصری

پشت پرده واگذاری جزایر مصری

مشرق در یادداشت خود آورده است: سرانجام پس از کش و قوس های فراوان پارلمان مصر روز بیست و چهارم خرداد ماه جاری در اقدامی عجیب که تاکنون . . . شمرده می شود، موافقت خود را با توافقنامه ترسیم مرزها بین مصر و عربستان سعودی اعلام کرد تا به موجب آن دو جزیره «صنافیر . . . که روز پیش از آن نیز کمیته امور حقوقی و قانونگذاری پارلمان مصر با توافقنامه مربوط به دو جزیره تیران و صنافیر و ترسیم . . . مربوط به دو جزیره تیران و صنافیر و ترسیم مرزهای دریایی مصر و عربستان موافقت کرده بود.بر اساس توافقنامه ترسیم مرزها . . . عربستان موافقت کرده بود.بر اساس توافقنامه ترسیم مرزها بین مصر و عربستان سعودی با ترسیم خطوط دریایی بین این دو کشور، دو . . .

12:57 - 1396/03/28
عفو بین الملل خواستار توقف اعدام های احتمالی در مصر شد

عفو بین الملل خواستار توقف اعدام های احتمالی در مصر شد

عفو بین الملل در بیانیه ای خواستار ارجاع پرونده محکومان مصری به دیوان عالی این کشور و تجدید نظر در حکم آنان شد.این . . . سوی عبدالفتاح السیسی تایید شده می تواند به افزایش اعدام در مصر دامن بزند.بر اساس گزارش های قبلی، دستگاه قضایی مصر بیش . . . در مصر دامن بزند.بر اساس گزارش های قبلی، دستگاه قضایی مصر بیش از 7 هزار و 400 غیرنظامی را در دادگاه های نظامی این . . . دادگاه ها افزایش یافت.از سال 2013 میلادی دادگاه های نظامی مصر دستکم 60 متهم را در 10 مورد به اعدام محکوم کردند که با 6 . . .

11:0 - 1396/03/28
عربستان و مصر از کرزی خواستند از موضع ریاض در قبال قطر حمایت کند

عربستان و مصر از کرزی خواستند از موضع ریاض در قبال قطر حمایت کند

به گزارش ایرنا، بیانیه دفتر حامد کرزی که نسخه ای از آن روز یکشنبه به دفتر ایرنا در کابل رسیده، نوشته است که «محب ‌نصر» سفیر مصر و «میشاری‌ الحربی» کاردار عربستان در کابل روز شنبه از رئیس جمهور پیشین افغانستان خواسته‌اند تا . . . دیپلمات ها در دیدار خود گزارشی از وضع تحریم‌های سیاسی و اقتصادی علیه قطر و مواضع کشورهای عربستان، مصر، امارات و بحرین در قبال دوحه، ارائه داده اند.رئیس‌جمهور سابق افغانستان در این دیدار گفته است که . . .

9:16 - 1396/03/28
انفجار بمب در جنوب قاهره یک کشته و چهار زخمی برجای گذاشت

انفجار بمب در جنوب قاهره یک کشته و چهار زخمی برجای گذاشت

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز عربی،‌ وزارت کشور مصر در بیانیه ای که در صفحه رسمی خود در «فیسبوک» منتشر کرد، . . . های هم پیمان گروهک تروریستی داعش مدتی است باعث نا امنی در مصر شده اند.گروه تروریستی ولایت سینا که با داعش اعلام بیعت . . . کرده تاکنون صدها عملیات تروریستی علیه نظامیان ارتش و پلیس مصر انجام داده است. این کشور همچنین از زمان برکناری «محمد . . .

8:5 - 1396/03/28
واگذاری دو جزیره مصر به عربستان در راستای منافع رژیم صهیونیستی

واگذاری دو جزیره مصر به عربستان در راستای منافع رژیم صهیونیستی

به گزارش گروه پژوهش و تحلیل خبری ایرنا، پارلمان مصر 24 خرداد توافقنامه واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر را در . . . قانونگذاری پارلمان نیز 23 خرداد با توافق تعیین مرزها میان مصر و عربستان سعودی موافقت کرده بود. این توافقنامه انتقادهای . . . موافقت کرده بود. این توافقنامه انتقادهای بسیاری را در داخل مصر به دنبال داشت. توافق ترسیم مرزهای بین عربستان و مصر سال . . . داخل مصر به دنبال داشت. توافق ترسیم مرزهای بین عربستان و مصر سال گذشته در حضور «عبدالفتاح السیسی» رئیس ‌جمهوری مصر و . . . و مصر سال گذشته در حضور «عبدالفتاح السیسی» رئیس ‌جمهوری مصر و «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی در کاخ «الاتحادیه» . . .

16:22 - 1396/03/27
31 نفر در پرونده ترور دادستان کل سابق مصر به اعدام محکوم شدند

31 نفر در پرونده ترور دادستان کل سابق مصر به اعدام محکوم شدند

را به اتهام دست داشتن در ترور «هشام برکات» دادستان کل سابق مصر، به اعدام محکوم کرد.طبق این گزارش دادگاه مصر 67 نفر را . . . کل سابق مصر، به اعدام محکوم کرد.طبق این گزارش دادگاه مصر 67 نفر را به اتهام دست داشتن در ترور برکات محاکمه کرده . . . محاکمه شده اند.درحال حاضر حکم اعدام این 31 نفر به مفتی مصر ارائه شده تا مقدمات اعدام این متهمین فراهم شود. در روز . . . شود. در روز 29 ژوئن 2015 کاروان حامل هشام برکات در محله مصر الجدیده در حومه شهر قاهره و در بیرون ساختمان آکادمی . . . آکادمی نظامی هدف بمبگذاری قرار گرفت و دادستان کل سابق مصر کشته شد. خاورم**9366**1275مترجم:صغری . . .

14:38 - 1396/03/27
واکنش البرادعی به واگذاری جزایر مصری به عربستان: روزی حزن انگیز برای تاریخ مصر است

واکنش البرادعی به واگذاری جزایر مصری به عربستان: روزی حزن انگیز برای تاریخ مصر است

به گزارش امروز (شنبه) ایرنا، این شخصیت سیاسی مصری در واکنش به واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان . . . جزیره تیران و صنافیر به عربستان روزی حزن انگیز برای تاریخ مصر است.دبیرکل پیشین آژانس بین المللی انرژی اتمی، پیشتر در . . . را برای پیشبرد مقاصد سیاسی خود تغییر می دهند. پارلمان مصر چهارشنبه گذشته با واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر در . . . کرد که این اقدام خشم برخی از سیاستمداران، فعالان و مردم مصر را برانگیخته است.خاورم**9377**1275 مترجم: حمید . . .

13:2 - 1396/03/27
تیران وصنافیر آزمونی برای حکومت سیسی - شاکر کسرایی*

تیران وصنافیر آزمونی برای حکومت سیسی - شاکر کسرایی*

احزاب وشخصیت های مخالف دولت مصر روز پنجشنبه گذشته در اعتراض به موافقت پارلمان مصر با . . . دولت مصر روز پنجشنبه گذشته در اعتراض به موافقت پارلمان مصر با واگذاری جزایر تیران و صنافیر به عربستان، خواستار . . . ترس مردم از برخورد خشونت آمیز آنها در قاهره وشهرهای بزرگ مصر شد و در نتیجه از برگزاری تظاهرات خودداری کردند.همچنین . . . از برگزاری تظاهرات خودداری کردند.همچنین نیروهای دولتی مصر روز پنجشنبه، شماری از روزنامه نگاران مصری را که به . . . نیروهای دولتی مصر روز پنجشنبه، شماری از روزنامه نگاران مصری را که به واگذاری دو جزیره تیران وصنافیر اعتراض کرده . . .

12:10 - 1396/03/27
تظاهرات گسترده مردم مصر در اعتراض به واگذاری «تیران» و «صنافیر» به عربستان

تظاهرات گسترده مردم مصر در اعتراض به واگذاری «تیران» و «صنافیر» به عربستان

به گزارش شبکه خبری «الجزیره»، پارلمان مصر روز چهارشنبه گذشته با واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر در . . . کرد که این اقدام خشم برخی از سیاستمداران، فعالان و مردم مصر را برانگیخته است.در همین حال، اهالی منطقه «مصطفی محمود» . . . نیز با برگزاری تظاهرات، صدای اعتراض خود را به گوش مقام های مصر رساندند.این در حالی است که نیروهای امنیتی مصر نیز وارد . . . گوش مقام های مصر رساندند.این در حالی است که نیروهای امنیتی مصر نیز وارد عمل شده و سعی کردند تظاهرات مردم را در منطقه . . . متفرق کنند.در همین راستا «محمد أحمد فؤاد» نماینده مجلس مصر در پی موافقت پارلمان این کشور با ترسیم مجدد مرزهای آبی . . .

16:32 - 1396/03/26
بازداشت ده ها فعال مصری معترض به واگذاری دو جزیره به عربستان

بازداشت ده ها فعال مصری معترض به واگذاری دو جزیره به عربستان

به گزارش خبرگزاری فرانسه از قاهره، پارلمان مصر روز چهارشنبه گذشته در جلسه ای با واگذاری حاکمیت دو جزیره . . . سرخ به عربستان موافقت کرد.این اقدام پارلمان، خشم مردم مصر به ویژه فعالان مصری را برانگیخته است.یکی از وکلای مصری . . . موافقت کرد.این اقدام پارلمان، خشم مردم مصر به ویژه فعالان مصری را برانگیخته است.یکی از وکلای مصری که تلاش می کند . . . مردم مصر به ویژه فعالان مصری را برانگیخته است.یکی از وکلای مصری که تلاش می کند فعالان بازداشت شده را آزاد کند، در این . . . بازداشت شده را آزاد کند، در این باره گفت: نیروهای امنیتی مصر از روز چهارشنبه که پارلمان با واگذاری این دو جزیره به . . .

15:45 - 1396/03/26
عبدالفتاح السیسی: انتظار جنگ در منطقه را ندارم

در پی تنش سیاسی در منطقه،

عبدالفتاح السیسی: انتظار جنگ در منطقه را ندارم

گروه های تندرو وضع کند.درهمین حال 'سامح شکری' وزیر خارجه مصر نیز اعلام کرده که کشورش اقداماتی علیه قطر در سازمان ملل . . . از همه توان مان برای دفاع از امت عربی ادامه خواهیم داد.مصر هم اکنون عضو غیردائم شورای امنیت سازمان ملل متحد . . . امنیت سازمان ملل متحد است.عربستان به همراه امارات، بحرین، مصر، دولت شرق لیبی، جزایر مالدیو, موریتانی و رئیس جمهوری . . .

11:46 - 1396/03/25
موافقت پارلمان مصر با واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان

موافقت پارلمان مصر با واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان

به گزارش شبکه خبری الجزیره، پارلمان مصر در جلسه امروز خود با توافقنامه ترسیم مرزهای این کشور با . . . پارلمان نیز روز گذشته (سه شنبه) با توافق تعیین مرزها میان مصر و عربستان سعودی موافقت کرده بود.براساس نتایج به دست آمده . . . موافقت کرده بود.براساس نتایج به دست آمده از یک نظرسنجی در مصر، 47 درصد شهروندان این کشور دو جزیره تیران و صنافیر در . . . این کشور دو جزیره تیران و صنافیر در دریای سرخ را متعلق به مصر می دانند.این توافقنامه انتقادات زیادی را در داخل مصر . . . به مصر می دانند.این توافقنامه انتقادات زیادی را در داخل مصر ایجاد کرد و مردم مصر با اعطای این دو جزیره به عربستان . . .

18:55 - 1396/03/24
نخست وزیر سابق مصر: اجرای پروژه ها در اطراف جزایر تیران و صنافیر امنیت ملی مصر را تهدید می کند

نخست وزیر سابق مصر: اجرای پروژه ها در اطراف جزایر تیران و صنافیر امنیت ملی مصر را تهدید می کند

به گزارش امروز (چهارشنبه) شبکه خبری روسیا الیوم، شفیق افزود: براساس اطلاعاتی که از دولت مصر بدست آمده، پیشنهاد طرحی وجود دارد که طبق این طرح عربستان . . . جزیره 'تیران' به پهنای 2 کیلومتر حریم دریایی داشته و برای مصر نیز به پهنای دوکیلومتر آب های منطقه ای در این آبراهه . . . آبراهه دریایی که مسافت آن 8 کیلومتر بین جزیره تیران و خاک مصر است در نظر گرفته شده است. همچنین قرار است 4 کیلومتر آب . . . فرض شود که در کنترل هیچ دولتی نخواهد بود.این مسئول سابق مصری بر خطر طرح های این چنینی تاکید کرد و گفت: این طرح ها به . . . این چنینی تاکید کرد و گفت: این طرح ها به پروژه های حیاتی مصر بخصوص کانال سوئز صدمه خواهد زد و باعث باز شدن یک کانال . . .

15:21 - 1396/03/24
رای الیوم: فشارهای عربستان عامل مطرح شدن پرونده جزایر تیران و صنافیر در پارلمان مصر است

رای الیوم: فشارهای عربستان عامل مطرح شدن پرونده جزایر تیران و صنافیر در پارلمان مصر است

به نوشته امروز (چهارشنبه) این روزنامه چاپ لندن، بسیاری در داخل و خارج از مصر نسبت به این واگذاری و اصرار دولت مصر برای از سرگیری روند . . . در داخل و خارج از مصر نسبت به این واگذاری و اصرار دولت مصر برای از سرگیری روند بررسی ترسیم مرزهای بین مصر و عربستان . . . اصرار دولت مصر برای از سرگیری روند بررسی ترسیم مرزهای بین مصر و عربستان و واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر که کمیته . . . و واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر که کمیته حقوقی پارلمان مصر روز گذشته رای به تعلق این جزایر به عربستان سعودی داد، . . . تعجب می کنند. رای الیوم می افزاید، واضح است که پارلمان مصر با فشارهای شخص عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور این کشور رای . . .

13:51 - 1396/03/24
تفاهم مصر و حماس

تفاهم مصر و حماس

به گزارش امروز (چهارشنبه) مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «مشیر مصری» در تشریح نتایج سفر هیات حماس به سرپرستی 'یحیی سنوار' . . . 'یحیی سنوار' رهبر دفتر سیاسی این جنبش در نوار غزه به مصر تاکید کرد که «هیات حماس در سفر به قاهره دیدارهای مثبت و . . . حماس در سفر به قاهره دیدارهای مثبت و سازنده ای با مسئولان مصری داشته است.»وی افزود: جنبش حماس با عمل به تمامی مسئولیت . . . دارد تا روابط برادرانه و منافع مشترک را با قاهره حفظ کند و مصر نیز عمل جنبش حماس به این مسئولیت هایش را درک می کند و . . . روابط خود حرکت کنند.این مقام جنبش حماس تصریح کرد: مسئولان مصری وعده اتخاذ یک سری اقدامات به منظور کاهش شدت محاصره . . .

10:20 - 1396/03/24
مصرده‌ها روزنامه نگار معترض به واگذاری جزایر تیران و صنافیر را دستگیر کرد

مصرده‌ها روزنامه نگار معترض به واگذاری جزایر تیران و صنافیر را دستگیر کرد

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری الجزیره، شمار زیادی از روزنامه نگاران روز سه شنبه در اعتراض به واگذاری این دو جزیره به عربستان مقابل اتحادیه روزنامه نگاران در مرکز قاهره پایتخت تحصن کردند.کمیته حقوقی مجلس نمایندگان مصر روز گذشته با واگذاری جزایر تیران و صنافیر به عربستان موافقت کرد.در جمع معترضان به این توافقنامه، حمدین صباحی نامزد سابق ریاست جمهوری، کمال خلیل فعال چپگرا و شماری از اعضای شورای مرکزی اتحادیه . . .

8:13 - 1396/03/24
کمیته حقوقی مجلس مصر با واگذاری جزایر تیران و صنافیر به عربستان موافقت کرد

کمیته حقوقی مجلس مصر با واگذاری جزایر تیران و صنافیر به عربستان موافقت کرد

در حالی است که کوتاه آمدن دولت قاهره در قبال حق حاکمیتی مصر در ارتباط با این دو جزیره به عربستان، با اعتراض های . . . موافقت و تنها 8 عضو با آن مخالفت کردند.کمیته حقوقی مجلس مصر این توافقنامه را برای تصویب به مجلس ارائه کرد. زمان . . . دهد. شماری از نمایندگان با بیان اینکه این جزایر متعلق به مصر است، شعارهایی در مخالفت با واگذاری آنها به عربستان سر . . . نیز بررسی شود.درپی تصویت این توافقنامه در کمیته حقوقی مجلس مصر نیروهای امنیتی خیابان های منتهی به انجمن روزنامه نگاران . . . را از بیم تظاهرات بستند.شماری از احزاب و گروه های سیاسی مصر اعلام کرده‌اند که در مخالفت با واگذاری این جزایر تظاهرات . . .

1:53 - 1396/03/24
صفحه 1 از 33 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >