چهار نظامی مصری در سینا کشته شدند

چهار نظامی مصری در سینا کشته شدند

شدگان به بیمارستان نظامی این شهر منتقل شدند.پایگاه خبری «المصراوی» نیز به نقل از یک منبع امنیتی دیگر گزارش کرد، افراد . . . راه دور منفجر کردند که منجر به انهدام خودروی زرهی نظامیان مصری شد.هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته . . . به 'انصار بیت المقدس' شاخه گروهک ترویستی داعش در شمال مصر مسئولیت حملات گذشته را به عهده گرفته است.گروه انصار بیت . . . به داعش با فعالیت در شمال سینا نیروهای امنیتی و نظامی مصر و غیر نظامیان را مورد حمله قرار می دهند.این گروه‌ها هر . . . هدف حمله قرار می دهند که این حملات در مواردی به دیگر مناطق مصر نیز کشیده شده است.حملات این گروه های تروریستی از زمان . . .

20:54 - 1396/01/05
مصر: بزرگی ایران در منطقه برای ما واضح است

مصر: بزرگی ایران در منطقه برای ما واضح است

به نوشته صفحه وزارت خارجه مصر روی فیس بوک، أحمد أبو زید، سخنگوی این وزارتخانه جمعه شب در گفت وگو با رادیو دولتی این کشور با اشاره اینکه ما حجم و اندازه کشوری مانند ایران و تاثیرگذاری آن درمنطقه را به خوبی می دانیم؛ مدعی شد که . . .

11:50 - 1396/01/05
رای الیوم: آزادی حسنی مبارک پایان انقلاب مصر است

رای الیوم: آزادی حسنی مبارک پایان انقلاب مصر است

وی درسرمقاله روز شنبه این روزنامه نوشت: آزادی'حسنی مبارک' رئیس جمهوری اسبق مصر و بازگشت به خانه اش پس از صدور حکم نهایی تبرئه از . . . توسط دادگاه تجدید نظر پایان غم انگیزی برای انقلاب مشروع مصرعلیه نظام حکومت دیکتاتوری فاسد اش است.مبارک رئیس جمهوری . . . نظام حکومت دیکتاتوری فاسد اش است.مبارک رئیس جمهوری (مخلوع) مصر درمحاکمه های شش سال گذشته ازهفت ستاره بهره مند شد و در . . . آزاد شدند این درحالی است که شخصیت های معروف انقلاب مصر و اولین رئیس جمهور منتخب مصر یعنی«محمد مرسی» پشت میله . . . است که شخصیت های معروف انقلاب مصر و اولین رئیس جمهور منتخب مصر یعنی«محمد مرسی» پشت میله های زندان قرار گرفتند و مجازات . . .

10:32 - 1396/01/05
وکیل مبارک: حکم آزادی حسنی مبارک صادر شد

وکیل مبارک: حکم آزادی حسنی مبارک صادر شد

به گزارش ایرنا، وکیل مدافع رئیس جمهور پیشین مصر امروز اعلام کرد که حسنی مبارک پس از شش سال حبس به منزلش . . . اجرا درآمده است.اتهامات حسنی مبارک و همراهانش پس از انقلاب مصر در پرونده‌ای قطور با بیش از 50 هزار صفحه به رشته تحریر . . . به مبارک را می‌توان در جنایت قتل عمد، کشتار تظاهرکنندگان مصری، زیر گرفتن عمدی تظاهرات‌کنندگان با هدف کشتن آنها، ایجاد . . . برمسند قدرت خلاصه کرد.پیشتر بسیاری از سازمان ها و مردم مصر پس از اطلاع از صدور حکم آزادی مخالفت خود را با شیوه های . . . معلوم نیست که واکنش عمومی درباره آزادی قطعی دیکتاتور سابق مصر چه خواهد بود.خاورم**1453**1144مترجم: آمنه دهقان* انتشار . . .

14:56 - 1396/01/04
روز خونین در درگیری های سینای مصر/ 25 تن از نظامیان مصری و عناصر تروریستی کشته شدند

روز خونین در درگیری های سینای مصر/ 25 تن از نظامیان مصری و عناصر تروریستی کشته شدند

در انفجار دو بسته حاوی بمب در مسیر خودروهای زرهی ارتش مصر در مرکز سینا, 3 افسر و 7 سرباز مصری کشته شدند.همچنین در . . . مسیر خودروهای زرهی ارتش مصر در مرکز سینا, 3 افسر و 7 سرباز مصری کشته شدند.همچنین در پی حمله ارتش مصر به مخفیگاه های . . . 3 افسر و 7 سرباز مصری کشته شدند.همچنین در پی حمله ارتش مصر به مخفیگاه های تروریست ها در مرکز سینا 15 تروریست کشته, . . . به داعش با فعالیت در شمال سینا نیروهای امنیتی و نظامی مصر و غیر نظامیان را مورد حمله قرار می دهند.خطرناک ترین گروه . . . هدف حمله قرار می دهند که این حملات در مواردی به دیگر مناطق مصر نیز کشیده می شود.حملات گروه های تروریستی از زمان سرنگونی . . .

16:36 - 1396/01/03
دیدار نخست وزیر لبنان با همتای مصری/امضای 16 سند همکاری

دیدار نخست وزیر لبنان با همتای مصری/امضای 16 سند همکاری

به گزارش ایرنا، منابع خبری رسمی مصر و لبنان گفتند که الحریری و اسماعیل در این دیدار درباره . . . تجاری رایزنی کردند.بعد از این دیدار کمیسیون مشترک دوجانبه مصر و لبنان به ریاست نخست وزیران دوکشور تشکیل شد.بیشتر . . . و زیربنایی هستند.پس از این نشست، 16 سند همکاری بین لبنان و مصر امضا شد.سعد الحریری عصر سه شنبه در صدر هیات عالیرتبه . . . وارد قاهره شد. او دیروز با «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر دیدار و گفت و گو کرد. الحریری همچنین در نشست مشترک تجار . . . دیدار و گفت و گو کرد. الحریری همچنین در نشست مشترک تجار مصری و لبنانی شرکت و سخنرانی کرد.مصر و لبنان تلاش می کنند . . .

15:47 - 1396/01/03
هلاکت پنج تروریست به دست نیروهای ارتش مصر در صحرای سینا

هلاکت پنج تروریست به دست نیروهای ارتش مصر در صحرای سینا

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، منابع امنیتی مصر ، امروز پنجشنبه اعلام کردند حمله نیروهای ارتش به محل . . . به داعش در شمال سینا فعالیت دارند و نیروهای امنیتی و نظامی مصر و غیر نظامیان را مورد حمله قرار می دهند.خطرناک ترین . . . را هدف حمله قرار می دهند و در مواردی حملات به دیگر مناطق مصر نیز کشیده می شود.این حملات از زمان سرنگونی محمد مرسی . . . شود.این حملات از زمان سرنگونی محمد مرسی رئیس جمهوری اسبق مصر در جولای سال 2013، تشدید شده است.خاورم** 1453** 1583 ** . . .

9:2 - 1396/01/03
محمود زهار: روابط حماس با مصر رو به بهبود است

محمود زهار: روابط حماس با مصر رو به بهبود است

نوار غزه اشاره کرد و افزود که این تصمیم بعد از بی توجهی دولت وفاق ملی در نوار غزه و دست کشیدن از مسئولیت هایش گرفته شده است.الزهار در گفت و گو با شبکه الغد دیدارهایی را که در گذشته بین رهبران حماس و مصر صورت گرفته مثبت توصیف کرد .وی درباره تشکیل کمیته اداره نوار غزه گفت، فلسطینیان بعد از تشکیل این کمیته اوضاع بهتری خواهند داشت .الزهار دولت وفاق ملی را به بی توجهی به نوار غزه و دست کشیدن از . . .

17:52 - 1396/01/02
سفر نخست وزیر لبنان به مصر/اقتصاد در صدر گفت و گوها

سفر نخست وزیر لبنان به مصر/اقتصاد در صدر گفت و گوها

«عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری و «شریف اسماعیل» نخست وزیر مصر دیدار و گفت و گو کند.در جریان این سفر نشست کمیته عالی . . . برگزار می شود.نخست وزیر لبنان همچنین در جمع بازرگانان مصری و لبنانی سخنرانی خواهد کرد.الحریری را در این سفر تنی . . . های این سفر قرار دارد.شریف اسماعیل و چندتن از وزرای کابینه مصر از حریری در بدو ورود به فرودگاه قاهره استقبال . . . فرودگاه قاهره استقبال کردند.دیدارهای رسمی او با مقام های مصری روز چهارشنبه آغاز می شود.خاورم**2054انتشاردهنده: محمد . . .

2:32 - 1396/01/02
رژیم صهیونیستی به مصر گاز طبیعی صادر می کند

رژیم صهیونیستی به مصر گاز طبیعی صادر می کند

صهیونیستی قراردادی برای صدور 60 میلیارد متر مکعب گاز به مصر در طول 15 سال امضا کرده اند.بر پایه این گزارش، مصر در . . . گاز به مصر در طول 15 سال امضا کرده اند.بر پایه این گزارش، مصر در طول دوره اجرای این قرارداد، مبلغی نزدیک به 20 میلیارد . . . 20 میلیارد دلار در قبال دریافت گاز، پرداخت می کند.یک مقام مصری به خبرنگار معا در قاهره گفت: یک هیئت از گروه تمار شامل . . . وارد قاهره شده اند و در این سفر چند ساعته، با رئیسان شرکت مصری دلفین که مجری این طرح می باشد، دیدار و گفت و گو . . . 2 طرف در باره جزییات صدور گاز از فلسطین اشغالی به مصر و اجرای توافقنامه ای بود که پیش تر بین قاهره و تل آویو . . .

10:53 - 1395/12/30
18فرد مسلح در حمله ارتش مصر به صحرای سینا کشته شدند

18فرد مسلح در حمله ارتش مصر به صحرای سینا کشته شدند

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، جنگنده های ارتش مصر روز شنبه مواضع عناصر افراطی در جنوب شهرهای «رفح» و «شیخ . . . را هدف حمله قرار می دهند و در مواردی حملات به دیگر مناطق مصر نیز کشیده می شود.این حملات از زمان سرنگونی محمد مرسی . . . شود.این حملات از زمان سرنگونی محمد مرسی رئیس جمهوری اسبق مصر در جولای سال 2013، تشدید شده . . .

0:50 - 1395/12/29
عمار حکیم: ایران عمق راهبردی جهان عرب است

عمار حکیم: ایران عمق راهبردی جهان عرب است

خبری عراقی «شفق نیوز»، حکیم در مصاحبه با شبکه ماهواره ای مصری «اکسترا نیوز»، در پاسخ به سوالی در خصوص نقش و حضور . . . کشورهای منطقه داشته باشد.رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق، مصر را کشوری مهم و تاثیرگذار در منطقه معرفی کرد و افزود: مصر . . . مصر را کشوری مهم و تاثیرگذار در منطقه معرفی کرد و افزود: مصر نیز همپیمان راهبردی برای عراق است و صادرات نفت ما به این . . .

20:23 - 1395/12/28
بازداشت هشت عضو اخوان المسلمین مصر در قاهره

بازداشت هشت عضو اخوان المسلمین مصر در قاهره

به گزارش اسکای نیوز، دربیانیه وزارت کشور مصر آمده است: افراد دستگیر شده از هواداران 'محمد محمد کمال' رهبر متوفای اخوان المسلمین و فرمانده یک . . . این بیانیه، دو تن از بازداشت شدگان در تلاش برای فرار با شلیک گلوله موجب کشته شدن یک شهروند مصری شدند اما نیروهای امنیتی توانستند پس ازعملیات تعقیب و گریز آن دو را دستگیر کنند.خاورم*1049** . . .

14:7 - 1395/12/27
بازداشت یک اسرائیلی درمصر به اتهام استفاده از پهپاد تصویربرداری

بازداشت یک اسرائیلی درمصر به اتهام استفاده از پهپاد تصویربرداری

به گزارش روز پنجشنبه شبکه خبری روسیا الیوم، فرد مذکور به بهانه انجام سفر توریستی وارد مصر شده است.این منابع که خواستند نامشان فاش نشود، تاکید . . . قاهره بهمن ماه گذشته نیز اجازه ورود سه دیپلمات غربی به مصر را نداده بود، این افراد قصد داشتند بدون ویزا و تنها با . . . قصد داشتند بدون ویزا و تنها با گذرنامه دیپلماتیک وارد مصر شوند که در چارچوب اجرای برنامه موسوم به تدابیر متقابل، . . . موسوم به تدابیر متقابل، از ورود آنها ممانعت به عمل آمد.مصر از سال 2010 تدابیر متقابل را به اجرا گذاشت، براساس این . . . گذرنامه های دیپلماتیک باید از سفارتخانه و کنسولگری های مصر در خارج از این کشور، ویزای ورود را دریافت کنند و صرف . . .

23:35 - 1395/12/26
کویت ازمیانجیگری برای آشتی  مصر وعربستان پرده برداشت

کویت ازمیانجیگری برای آشتی مصر وعربستان پرده برداشت

عربی دچار چالش شده اند وباید اختلافات خود را کنار بگذارند و کویت برای پایان دادن به اختلافات میان مصر و عربستان تلاش می کند.کویت طی ماه های اخیر تلاش زیادی برای بازگردادن روابط قاهره وریاض به وضعیت . . . به اتحادیه عرب استقبال کرده است و از مواضع بغداد در نشست اخیر قاهره حمایت کرد .ازسویی دیگر سرپیچی مصر از انجام همکاری های گسترده با سعودی ها در زمینه تحولات منطقه و اتخاذ مواضعی مغایر در زمینه . . .

14:55 - 1395/12/26
آرامکو صدور نفت به مصر را از سر می گیرد

آرامکو صدور نفت به مصر را از سر می گیرد

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، «طارق الملا» وزیر نفت مصر روز چهارشنبه گفت، با طرف سعودی برای از سرگیری صدور . . . سعودی برای از سرگیری صدور محموله های نفتی شرکت آرامکو به مصر توافق شده است.وی افزود: در حال حاضر اقدامات مربوط به . . . تعیین برنامه زمانبندی برای ورود محموله های نفتی آرامکو به مصر جریان دارد.الملاء خاطرنشان کرد که تاخیر در تحویل محموله . . . در حالی است که چند ماه پیش به دنبال بروز اختلاف سیاسی میان مصر و عربستان درباره مسایل منطقه ای، ریاض با زیر پا گذاشتن . . . قرارداد نفتی با قاهره، صدور نفت و فرآورده های نفتی به مصر را متوقف کرد.طبق توافق امضا شده میان مصر و عربستان در . . .

23:2 - 1395/12/25
صدها دانش آموز مصری دچار مسمومیت غذایی شدند

صدها دانش آموز مصری دچار مسمومیت غذایی شدند

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزارت بهداشت مصر اعلام کرد که این کودکان دانش آموزان هشت مدرسه در استان . . . برای دانش آموزان دبستانی است.بر اساس بیانیه وزارت بهداشت مصر که سه شنبه شب منتشر شد، تحقیقات درباره عامل مسمومیت . . . عامل مسمومیت کودکان آغاز شده است.روزنامه مستقل الشروق مصر نیز اعلام کرد که استاندار سوهاج برنامه تغذیه دانش آموزان . . . تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.در سال 2013 نیز دانشجویان مصری در اعتراض به مسمومیت 160 نفر از همکلاسی هایشان در نتیجه . . .

15:47 - 1395/12/25
آزادی حسنی مبارک و افزایش نگرانی های داخلی؛ مصر به کدام سو می رود؟

آزادی حسنی مبارک و افزایش نگرانی های داخلی؛ مصر به کدام سو می رود؟

پزشکان طی ساعات آینده به خانه خود بازگردد.دادگاه تجدید نظر مصر 12 اسفندماه، حسنی مبارک را از اتهام مشارکت در کشتار . . . فضای انسداد داخلی و سیاسی سمت و سو گرفته است.انقلاب مردم مصر در 25 ژانویه 2011 در حالی آغاز شد که راهپیمایی ها و . . . پیش روی این کشور قرار دارد.انقلاب 25 ژانویه سال 2011 مردم مصر توانست در مدت زمان کمتر از سه هفته رژیم مستبد مبارک در . . . در قاهره را ساقط کند و این پیروزی واکنش طبیعی مردم مظلوم مصر به ظلم و ستمی بود که در طول سالیان متمادی به آنان روا . . . در طول سالیان متمادی به آنان روا داشته شده بود.عموم مردم مصر که نسبت به اقدامات رژیم دیکتاتوری مبارک به شدت انتقاد . . .

12:1 - 1395/12/25
استقرار نظامیان روسی در مصر تکذیب شد

استقرار نظامیان روسی در مصر تکذیب شد

چند رسانه غربی مدعی استقرار نیروهای روسی در منطقه ای مرزی مصر و لیبی نشده اند.خبرگزاری ایتارتاس به نقل از سخنان لاروف . . . که گروهی متشکل از بیش از 20 نیروی روسی در یک منطقه مرزی مصر مستقر شده و پهپادهایی روسی هم مشاهده شده است.وی افزود: . . . نوشتند: روسیه شماری نیروی نظامی همراه چندین فروند پهپاد در مصر مستقر کرده که گفته می شود برای کمک به ارتشبد خلیفه حفتر . . . نیروهای نظامی و پهپادهای روسی در پایگاه نظامی سیدی برانی مصر واقع در 100 کیلومتری مرز لیبی مستقر شده اند. در گزارش . . .

15:40 - 1395/12/24
نیویورک تایمز:آمریکا نباید همدست دیکتاتور حاکم بر مصر باشد

نیویورک تایمز:آمریکا نباید همدست دیکتاتور حاکم بر مصر باشد

یک دیکتاتور ظالم دیگر یعنی ' عبدالفتاح السیسی' رئیس جمهور مصر از نظرها دور ماند.ترامپ اصولا مشوق تمام رهبران غیر . . . آمریکا می دهد.سپتامبر گذشته ترامپ در نیویورک با رهبر مصر دیدار کرد. این دیدار حول وحوش دیدار 'هیلاری کلینتون' با . . . ظرف سالهای اخیر متاثر از یک سری رویدادها و تحولات سیاسی در مصر دستخوس آشفتگی هایی بوده است. قیام مردم مصر در سال 2011 . . . سیاسی در مصر دستخوس آشفتگی هایی بوده است. قیام مردم مصر در سال 2011 که منجر به سرنگون شدن یک حکومت دیکتاتوری شد . . . رویدادها بوده است. با روی کار آمدن حکومت سرکوبگر السیسی در مصر و سرکوب شدید اسلامگرایان از جمله قتل عام بیش از 800 تن . . .

14:25 - 1395/12/24
تحلیلگر مصری: ایران مرکز تعادل منطقه است

تحلیلگر مصری: ایران مرکز تعادل منطقه است

به نوشته پایگاه خبری مصری البوابه، عبدالحلیم با اشاره به مشارکت نیروهای مسلح این . . . «زاید-2» در امارات در حال برگزاری است، اظهار داشت: حضور مصر در این رزمایش ها، برای ایجاد نوعی تفاهم در خصوص قابلیت . . . دشمن اصلی در این رزمایش، تروریسم است، گفت: رزمایش های مصر در منطقه خلیج فارس، هیچ دشمن اصلی مشخصی ندارد، ایران . . . کشورهای بزرگ منطقه و یک نیروی متعادل در آن است.این تحلیلگر مصری گفت: برگزاری این رزمایش ها در واقع هشدار نسبت به این . . . نسبت به این موضوع است که خلیج فارس از خود دفاع می کند و مصر بخشی از این عملیات است. وی افزود: حضور مصر در این منطقه . . .

10:48 - 1395/12/24
رسانه ها: کارشناسان نظامی روسیه برای کمک به لیبی در مصر مستقر شدند

رسانه ها: کارشناسان نظامی روسیه برای کمک به لیبی در مصر مستقر شدند

به گزارش ایرنا، رسانه های روسی نوشتند که روسیه در یک پایگاه نظامی مصر نزدیک مرز لیبی 22 کارشناس نظامی و چند پهپاد مستقر کرده است.روزنامه ماسکوفسکی کامسامولتس چاپ . . . سه شنبه به نقل از منابع نظامی خارجی نوشت: نیروهای نظامی و پهپادهای روسی در پایگاه نظامی سیدی برانی مصر واقع در 100 کیلومتری مرز لیبی مستقر شده اند. روزنامه روسی افزود: استقرار این نیروها بخشی از . . .

8:49 - 1395/12/24
موافقت دادستانی مصرباآزادی حسنی مبارک

موافقت دادستانی مصرباآزادی حسنی مبارک

ساعات آینده به خانه خود بازگردد.وی افزود: رئیس جمهور پیشین مصر به اتهام کسب درآمد غیرقانونی ممنوع الخروج است.دادگاه . . . کسب درآمد غیرقانونی ممنوع الخروج است.دادگاه تجدید نظر مصر 12 اسفندماه، حسنی مبارک را از اتهام مشارکت در کشتار . . . کشتار معترضان در قیام سال 2011 تبرئه کرد.دادگاه تجدید نظر مصر در حکم نهایی خود اعلام کرد که مبارک رئیس جمهوری سابق این . . . در سال 2014 به بسته شدن پرونده وی منتهی شد، اما دادستان مصر با ارایه درخواست تجدید نظر دستور محاکمه دوباره رئیس . . . درخواست تجدید نظر دستور محاکمه دوباره رئیس جمهوری سابق مصر را در دیوان عالی تجدید نظر این کشور صادر کرد.مقامات دولت . . .

18:10 - 1395/12/23
کشف مجسمه 8 متری رامسس دوم در مصر

کشف مجسمه 8 متری رامسس دوم در مصر

به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، این کشف که از سوی کارشناسان آلمانی و نیز متخصصان وزارت میراث فرهنگی مصر در نزدیکی معبد رامسس دوم در شهر باستانی هلیوپولیس در شرق قاهره پیدا شده، به عنوان یکی از کشفیات . . . شده، به عنوان یکی از کشفیات مهم و تاریخی این وزارتخانه محسوب می شود. رامسس دوم ۳ هزار سال پیش بر مصر باستان حکومت می کرده است.براساس این گزارش، این مجسمه 8 متری (26 فوتی) که از سنگ بسیار سخت . . .

15:40 - 1395/12/23
تلاش عراق برای بازگشت سوریه به اتحادیه عرب

تلاش عراق برای بازگشت سوریه به اتحادیه عرب

سعید اللاوندی کارشناس روابط بین الملل در مصاحبه با روزنامه مصری الاهرام تاکید کرد: موضوع بازگشت سوریه به اتحادیه عرب . . . رابطه 'جهاد عوده' استاد روابط بین الملل در دانشگاه حلوان مصر توضیح داد: هم اکنون پشت پرده بحث بر سر بازگشت سوریه جهت . . . جدی جریان دارد. عوده افزود: عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در صدد بازگرداندن سوریه به اتحادیه عرب و انجام آشتی ملی . . . تمامیت ارضی سوریه است.در همین رابطه سامح الشکری وزیر خارجه مصر نیز دیروز جمعه در مصاحبه با روزنامه مصری الوطن با اعلام . . . الشکری وزیر خارجه مصر نیز دیروز جمعه در مصاحبه با روزنامه مصری الوطن با اعلام این که بحران سوریه در آستانه رسیدن به یک . . .

16:7 - 1395/12/21
وزیر خارجه مصر: سوریه دیر یا زود باید به اتحادیه عرب بازگردد

وزیر خارجه مصر: سوریه دیر یا زود باید به اتحادیه عرب بازگردد

«سامح شکری» وزیر امور خارجه مصر دیروز (جمعه) در مصاحبه با روزنامه مصری الوطن ضمن تاکید . . . وزیر امور خارجه مصر دیروز (جمعه) در مصاحبه با روزنامه مصری الوطن ضمن تاکید بر این که بحران سوریه در آستانه حل و . . . دیر یا زود مطرح و عملی شود.بر اساس این گزارش، وزیر خارجه مصر با اشاره به درخواست اخیر «ابراهیم الجعفری» همتای عراقی . . . اختلاف نظر میان اعضای آن نیز باید ریشه کن شود.شکری افزود: مصر هم اکنون روی فرآیند سیاسی برای حل بحران سوریه تمرکز کرده . . . و یک ستون اساسی در سامانه عربی به شمار می آید.وزیر خارجه مصر در پاسخ به پرسشی در مورد احتمال ادامه مخالفت کشورهای عرب . . .

10:58 - 1395/12/21
کارشناس مصری مسائل ایران:روابط مصر و ایران در بهترین حالت خود قرار دارد

کارشناس مصری مسائل ایران:روابط مصر و ایران در بهترین حالت خود قرار دارد

مشترکی هستند.وی خاطرنشان کرد: ایران اخیرا میزبان هیات های مصری در تمامی زمینه ها بود و همچنین آمادگی خود را جهت صدور . . . تمامی زمینه ها بود و همچنین آمادگی خود را جهت صدور نفت به مصر اعلام کرد.ابوالنور اظهار داشت: واقعا جای شگفتی است که . . . اظهار داشت: واقعا جای شگفتی است که عربستان به نزدیک شدن مصر به ایران اعتراض می کند و در عین حال وزیر خارجه سعودی . . .

9:48 - 1395/12/20
ادامه بحران در روابط میان مصر و عربستان

ادامه بحران در روابط میان مصر و عربستان

سعی داشتند تا عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی را با همتای مصری اش «سامح شکری» در حاشیه نشست دیروز وزیران خارجه عرب در . . . در لحظات واپسین از حضور در این نشست و دیدار با همتای مصری خود عذر خواست.کارشناسان سیاسی معتقدند این امر به معنای . . . در اردن برگزار شود.محمد محسن ابوالنور کارشناس مسائل سیاسی مصر در گفت وگو با الزمان فاش کرد: دونالد ترامپ رئیس جمهور . . . دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا سعی داشت تا با نزدیک کردن مصر و عربستان با یکدیگر به همراه کشورش و اسراییل یک ائتلاف . . . ابوالنور تاکید کرد: ادامه تلاش عربستان جهت دور نگه داشتن مصر از رهبری جهان عرب باعث ادامه تنش و بحران ریاض و قاهره . . .

9:30 - 1395/12/20
عملیات گسترده ارتش مصر در منطقه سینا و بازداشت 70 مظنون

عملیات گسترده ارتش مصر در منطقه سینا و بازداشت 70 مظنون

به گزارش پایگاه خبری رأی الیوم، سخنگوی ارتش مصر عنوان کرد: دو تونل اصلی که یکی دارای سه تونل فرعی بود، . . . بود، در جنوب شهر رفح شناسایی و منهدم شد.این مقام نظامی مصر که رای الیوم نامی از او نبرد، افزود: یک عنصر تکفیری نیز . . . محورها در سینا کشته و 6 بمب نیز کشف و خنثی شد.سخنگوی ارتش مصر با اعلام اینکه 70 مظنون طی دو روز گذشته بازداشت شدند، . . . کانال های ارتباطی آنها ادامه دارد.چندی پیش یک افسر ارتش مصر در جریان انفجار بمبی در شهر عریش در استان سینای شمالی . . . شمالی کشته شد و سه تن از نیروهای امنیتی این کشور زخمی شدند.مصر از زمان برکناری 'محمد مرسی' نخستین رئیس جمهوری . . .

15:1 - 1395/12/19
صدور حبس ابد علیه 3 مصری و 6 اسرائیلی به جرم جاسوسی در مصر

صدور حبس ابد علیه 3 مصری و 6 اسرائیلی به جرم جاسوسی در مصر

و رکن اطلاعات ستاد کل نیروهای دفاعی اسرائیل بودند.به گزارش یکی از این منابع حکم دو تن از متهمان مصری به نام‌های 'عودة طلب ابراهیم برهم' و 'سلامة حامد فرحان ابو جراد' حضوری به آنها ابلاغ و حکم باقی . . . کانال سوئز برگزار شد.رسیدگی به این پرونده‌ها در سال ۲۰۱۳ آغاز شد.با وجود امضای توافقنامه صلح میان مصر و رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۷۹ میلادی در طول این سال‌ها بارها اتباع دو طرف به جرم جاسوسی برای . . .

16:52 - 1395/12/18
صفحه 1 از 33 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >