شماری از رهبران اخوان المسلیمن مصر بازداشت شدند

شماری از رهبران اخوان المسلیمن مصر بازداشت شدند

به گزارش اسکای نیوز عربی، وزارت کشور مصر اعلام کرد که قرار بود این افراد نشستی را در قاهره برگزار . . . طریق سوء استفاده از شرایط اقتصادی کشور داشتند.وزارت کشور مصر، اخوان المسلمین را که به عنوان یک گروه تروریستی در این . . . بحران به ویژه در میان قشر کارگر متهم کردند.نیروهای امنیتی مصر به مناسبت سالروز انقلاب که منجر به سرنگونی حسنی مبارک . . . این کشور شد، تدابیر شدید امنیتی در پیش گرفته اند.مردم مصر از 25 ژانویه 2011، علیه مبارک تظاهرات و راهپیمایی کردند . . . این کشور کناره گیری کند.این در حالی است که دادگاه نظامی مصر امروز «محمد بدیع» رهبر اخوان المسلمین و 3 نفر دیگر را در . . .

18:20 - 1395/10/29
رهبر اخوان المسلمین مصر به 10 سال زندان محکوم شد

رهبر اخوان المسلمین مصر به 10 سال زندان محکوم شد

افراد به رهبری یک گروه غیرقانونی که هدف از آن به تعطیلی کشاندن احکام قانون اساسی و ممانعت از مسئولان دولت برای انجام مأموریت‌ هایشان است، عنوان شده است.از زمان برکناری محمد مرسی رئیس جمهوری پیشین مصر و وابسته به اخوان المسلمین در سال 2013 مقام های این کشور رهبران گروه اخوان و اعضای آن را به تحریک خشونت و تروریسم متهم کرده و آنان را گروهی تروریستی نامیدند.خاورم*9364*1010مترجم:محسن . . .

17:47 - 1395/10/29
سکوت سعودی در مقابل حکم دادگاه مصر درباره جزیره تیران و صنافیر

سکوت سعودی در مقابل حکم دادگاه مصر درباره جزیره تیران و صنافیر

توضیح رسمی قاهره است. قرارداد ترسیم مرزهای دریایی بین مصر و سعودی سال گذشته میلادی و در جریان سفر « سلمان بن . . . سکوت اختیار کرده و حکم صادر شده قضایی را مساله داخلی مصر می داند و حکومت سعودی نمی خواهد در مسائل داخلی مصر دخالت . . . داخلی مصر می داند و حکومت سعودی نمی خواهد در مسائل داخلی مصر دخالت کند. وی ادعا کرد: مشکلی بین مصر و سعودی به وجود . . . خواهد در مسائل داخلی مصر دخالت کند. وی ادعا کرد: مشکلی بین مصر و سعودی به وجود نیامده بلکه مشکل بین دولت مصر و برخی طرف . . . مشکلی بین مصر و سعودی به وجود نیامده بلکه مشکل بین دولت مصر و برخی طرف های قضایی این کشور است. الاخبار نوشت: با وجود . . .

14:5 - 1395/10/29
مصر 1500 نفر را درلیست تروریسم قرارداد

مصر 1500 نفر را درلیست تروریسم قرارداد

می شود.در این لیست همچنین از «محمد أبو تریکة» فوتبالیست مصری که سال 2013 از فوتبال کناره گیری کرد و نیز از «ولید . . . محمد مرسی وابسته به اخوان المسلمین در سال 2013 مقامات مصر رهبران گروه اخوان المسلمین و اعضای آن را به تحریک خشونت . . . پس از اعتراضات گسترده مرسی را از قدرت خلع کرد.دولت و ارتش مصر برکناری مرسی را ناشی از یک کودتا نمی دانند بلکه مدعی . . .

1:28 - 1395/10/29
آرزوهای ال سعود در برابر اراده ملت مصر برباد رفت

آرزوهای ال سعود در برابر اراده ملت مصر برباد رفت

عبد الفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر برای مواجه با بحران مالی و اقتصادی و بدهی های کلان این . . . به عربستان سعودی که به دنبال راهی برای اعمال سیادت خود بر مصر بود، پذیرفت و پس از این توافق ملک سلمان قول میلیاردها . . . از این توافق ملک سلمان قول میلیاردها دلار سرمایه گذاری در مصر را ارائه کرد.در عین حال واگذاری دو جزیره صنافیر و تیران . . . و تیران به سعودی در جریان سفر ملک سلمان پادشاه عربستان به مصر در کنار میلیاردها دلار کمک سعودی ها به قاهره، موجی از . . . دلار کمک سعودی ها به قاهره، موجی از خشم و اعتراض را در مصر برانگیخت.کاربران فضای مجازی در مصر با تشبیه عبدالفتاح . . .

15:16 - 1395/10/28
روزنامه العرب: صفحه جدیدی در روابط بین مصر و عربستان گشوده شده است

پس از رای دادگاه عالی مصر درباره جزایر تیران و صنافیر؛

روزنامه العرب: صفحه جدیدی در روابط بین مصر و عربستان گشوده شده است

روزنامه العرب امروز سه شنبه در همین رابطه نوشت: دادگاه مصر در حالی توافقنامه ترسیم مرزی با عربستان را باطل کرد که . . . توافقنامه ترسیم مرزی با عربستان را باطل کرد که روابط بین مصر و عربستان با میانجیگری برخی کشورهای با نفوذ منطقه رو به . . . برخی کشورهای با نفوذ منطقه رو به بهبود نهاده بود.روابط بین مصر و عربستان در چند ماه گذشته به دلیل مخالفت مصر با برخی . . . بین مصر و عربستان در چند ماه گذشته به دلیل مخالفت مصر با برخی خواسته های عربستان و اختلاف نظر درباره جنگ در . . . سوریه و برخی مسایل دیگر تیره شده بود.دادگاه عالی اداری مصر روز گذشته (دوشنبه) حکم نهایی به بطلان امضای توافقنامه ای . . .

14:7 - 1395/10/28
رئیس جمهوری مصر: تغییرات کابینه در راه است

رئیس جمهوری مصر: تغییرات کابینه در راه است

در مصاحبه ای که امروز (سه شنبه) در روزنامه های دولتی مصر منتشر شد، از ایجاد تغییرات در آینده ای نزدیک در کابینه . . . اشاره به جزییات بیشتر گفت: به زودی شاهد تغییراتی در کابینه مصر خواهیم بود؛ ما آنچه باید ترمیم شود تا عملکرد بهبود یابد . . . عملکرد بهبود یابد را ترمیم خواهیم کرد.آخرین ترمیم کابینه مصر در ماه مارس (اسفند سال گذشته) صورت گرفت که طی آن السیسی . . . از جمله در وزارتخانه های دارایی و سرمایه گذاری معرفی کرد.مصر در تلاش است تا اقتصادش را که در نتیجه بحران ارزی شدید . . . کند. از زمان قیام سال 2011 و بی ثباتی امنیتی و سیاسی در مصر، گردشگران و سرمایه گذاران خارجی از این کشور رویگردان شده . . .

13:42 - 1395/10/28
نظر نویسنده مشهور عرب درباره سناریوهای پیش روی قاهره - ریاض درباره دو جزیره تیران و صنافیر

نظر نویسنده مشهور عرب درباره سناریوهای پیش روی قاهره - ریاض درباره دو جزیره تیران و صنافیر

عطوان می نویسد: رای دادگاه عالی مصر تقریبا به شکل شبه نهایی باب بهبودی روابط دو کشور به شکل . . . را بست و عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری این کشور را با مردم مصر رو در رو قرار داد و در صورت سرپیچی او از این حکم که . . . سال ها تحت اشغال اسرائیل (رژیم صهیونیستی) بوده و در خصوص مصر نیز همین طور بوده و بهره چندانی از آنها نمی برد.'عطوان . . . این دو جزیره به عربستان موافقت کرد و با توجه به بحران مالی مصر این گزینه را اختیار کرد و یک چیز مهم و آن هم ملت مصر و . . . مالی مصر این گزینه را اختیار کرد و یک چیز مهم و آن هم ملت مصر و حساسیت آن در خصوص خاک سرزمینش و لو اعطای آن به عربستان . . .

13:16 - 1395/10/28
حکم دادگاه عالی مصر و ننگ و رسوایی بی پایان آل سعود

حکم دادگاه عالی مصر و ننگ و رسوایی بی پایان آل سعود

بسیاری از شهروندان مصری دیروز در اطراف دادگاه عالی اداری مصر برای شنیدن حکم . . . از شهروندان مصری دیروز در اطراف دادگاه عالی اداری مصر برای شنیدن حکم نهایی این دادگاه در خصوص حفظ و صیانت از . . . در خصوص حفظ و صیانت از دو جزیره تیران و صنافیر از سوی مصر و ترسیم دوباره خطوط دریایی عربستان با مصر گرد آمده بودند . . . و صنافیر از سوی مصر و ترسیم دوباره خطوط دریایی عربستان با مصر گرد آمده بودند که با شنیدن حکم تاریخی دادگاه عالی این . . . عالی این کشور به شادی و پایکوبی پرداختند.دادگاه اداری عالی مصر دیروز (دوشنبه) حکم خود بر سیادت قطعی این کشور در خصوص دو . . .

12:58 - 1395/10/28
پویش رسانه ای مردم مصر در حمایت از رای دادگاه عالی این کشور بر حفظ  دو جزیره تیران و صنافیر

پویش رسانه ای مردم مصر در حمایت از رای دادگاه عالی این کشور بر حفظ دو جزیره تیران و صنافیر

قرار گرفته و توئیت های بسیاری در حمایت از این اقدام دادگاه مصری منتشر شده است.دادگاه اداری عالی مصر دیروز (دوشنبه) حکم . . . از این اقدام دادگاه مصری منتشر شده است.دادگاه اداری عالی مصر دیروز (دوشنبه) حکم خود بر سیادت قطعی این کشور در خصوص دو . . . دو جزیره تیران و صنافیر و همچنین بازبینی در نقشه آبی بین مصر و عربستان را صادر کرد.اطراف این دادگاه دیروز (دوشنبه) . . . صادر کرد.اطراف این دادگاه دیروز (دوشنبه) شاهد اجتماع مردم مصر و تدابیر امنیتی شدید در زمان صدور حکم نهایی در خصوص . . . به قاهره و دیدار وی با «عبدالفاتح السیسی» رئیس جمهوری مصر از سوی ریاض ارائه شد. پس از این توافق عبدالعزیز قول . . .

12:14 - 1395/10/28
افراد مسلح با حمله به مرکز ایست و بازرسی پلیس در جنوب مصر 6 تن را کشتند

افراد مسلح با حمله به مرکز ایست و بازرسی پلیس در جنوب مصر 6 تن را کشتند

این گزارش افراد مسلح هم اکنون تحت تعقیب نیروهای امنیتی مصر هستند.بیشتر عملیات انفجاری در مصر از سوی تروریست های . . . تحت تعقیب نیروهای امنیتی مصر هستند.بیشتر عملیات انفجاری در مصر از سوی تروریست های حاضر در منطقه سینا موسوم به ولایت . . . کرده اند.منطقه سینا محل فعالیت شاخه گروه تروریستی داعش در مصر است که تاکنون صحنه دهها حمله به مواضع نظامیان و مردم . . . حمله به مواضع نظامیان و مردم عادی بوده است. دیگر شهرهای مصر از جمله قاهره (پایتخت) نیز از حمله گروه های افراطی در . . . در امان نبوده است.پیشتر عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر برای اولین بار از تعداد نیروهای نظامی ارتش مصر در منطقه . . .

0:17 - 1395/10/28
مقام سعودی: عربستان از مصر به سازمان ملل شکایت می کند

در پی بطلان توافق واگذاری دو جزیره مصری؛

مقام سعودی: عربستان از مصر به سازمان ملل شکایت می کند

دو جزیره تیران و صنافیر به این کشور از سوی دادگاه عالی مصر، رجوع به داوری بین المللی و سازمان ملل است.وی افزود: . . . سازمان ملل است.وی افزود: عربستان اسناد و مدارک کافی به طرف مصری برای اثبات سعودی بودن این دو جزیره ارائه داده است.عشقی . . . داده است.عشقی همچنین افزود که تنش در مناسبات عربستان و مصر تنها به موضوع این دو جزیره باز نمی گردد، بلکه این تنش ها . . . مسائل منطقه ای است.بر اساس این گزارش، دادگاه اداری عالی مصر امروز (دوشنبه) حکم خود بر سیادت قطعی این کشور بر دو . . . کرد.این در حالی است که دادگاه تجدید نظر در امور اضطراری مصر پیشتر به‌ رغم اعتراض‌ های مردمی و مخالفت دیوان عالی این . . .

18:10 - 1395/10/27
شادی مردم مصر از کوتاه شدن دست عربستان از جزایر تیران و صنافیر

شادی مردم مصر از کوتاه شدن دست عربستان از جزایر تیران و صنافیر

به نوشته پایگاه خبری روزنامه المصریون، بسیاری از شهروندان مصری امروز در اطراف دادگاه عالی . . . نوشته پایگاه خبری روزنامه المصریون، بسیاری از شهروندان مصری امروز در اطراف دادگاه عالی اداری مصر برای شنیدن حکم . . . بسیاری از شهروندان مصری امروز در اطراف دادگاه عالی اداری مصر برای شنیدن حکم نهایی این دادگاه در خصوص توافق واگذاری دو . . . دادگاه در خصوص توافق واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به مصر و ترسیم دوباره خطوط دریایی عربستان و مصر گرد آمده بودند . . . تیران و صنافیر به مصر و ترسیم دوباره خطوط دریایی عربستان و مصر گرد آمده بودند که با شنیدن حکم تاریخی دادگاه عالی این . . .

14:48 - 1395/10/27
حمایت البرادعی از رای دادگاه عالی مصر بر حفظ دو جزیره تیران و صنافیر

حمایت البرادعی از رای دادگاه عالی مصر بر حفظ دو جزیره تیران و صنافیر

به گزارش ایرنا، این شخصیت سیاسی مصری امروز ( دوشنبه) درصفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر . . . پیشبرد مقاصد سیاسی خود تغییر می دهند.دادگاه اداری عالی مصر امروز (دوشنبه) حکم خود بر سیادت قطعی این کشور در خصوص دو . . . دو جزیره تیران و صنافیر و همچنین بازبینی در نقشه آبی بین مصر و عربستان را صادر کرد. اطراف این دادگاه امروز (دوشنبه) . . . صادر کرد. اطراف این دادگاه امروز (دوشنبه) شاهد اجتماع مردم مصر و تدابیر امنیتی شدید در زمان صدور حکم نهایی در خصوص . . . سرنوشت این دو جزیره بود.براساس این گزارش، دستگاه امنیتی مصر با پیش بینی هرگونه اعتراض های مردمی خودورهای پلیس و . . .

14:21 - 1395/10/27
دادگاه مصر بر سیادت قطعی این کشور بر جزایر تیران و صنافیر رای داد

دادگاه مصر بر سیادت قطعی این کشور بر جزایر تیران و صنافیر رای داد

به نوشته پایگاه خبری روزنامه مصری الیوم، اطراف این دادگاه امروز (دوشنبه) شاهد اجتماع مردم . . . الیوم، اطراف این دادگاه امروز (دوشنبه) شاهد اجتماع مردم مصر و تدابیر امنیتی شدید در زمان صدور حکم نهایی در خصوص . . . سرنوشت این دو جزیره بود.براساس این گزارش، دستگاه امنیتی مصر با پیش بینی هرگونه اعتراض های مردمی خودورهای پلیس و . . . آماده باش درآورده بودند.دادگاه تجدیدنظر در امور اضطراری مصر پیشتر علی‌رغم اعتراض‌های مردمی و مخالفت دیوان عالی این . . . مردمی و مخالفت دیوان عالی این کشور، از تصمیم دولت مصر برای واگذاری دو جزیرۀ راهبردی به عربستان سعودی حمایت . . .

12:52 - 1395/10/27
مقام سابق مصر: جزایر تیران و صنافیر متعلق به عربستان است

مقام سابق مصر: جزایر تیران و صنافیر متعلق به عربستان است

و در مقابل هیچ سند و یا توافقنامه ای مبنی بر اثبات مالکیت مصر بر آنها وجود ندارد.الامام طی سخنانی در کنفرانس مطبوعاتی . . . طی سخنانی در کنفرانس مطبوعاتی که از سوی انجمن دوستداران مصر با عنوان 'تیران و صنافیر بین مطالب کذب و راست' گفت: بر . . . راست' گفت: بر اساس قانون دریانوردی که سازمان ملل وضع کرده، مصر مجبور به ترسیم مرزهای خود با کشورهای همسایه گردید و طبق . . . حقوق دیگران امضا شده است.29 دسامبر گذشته (9 دی) هیات دولت مصر با طرح واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر در چارچوب توافق . . . اختیار پارلمان این کشور قرار داد. در ادامه دادگاه استیناف مصر توافق واگذاری دو جزیره مصری دریای سرخ به عربستان را . . .

13:28 - 1395/10/26
مصر پروازهای هوایی به عربستان را لغو کرد

مصر پروازهای هوایی به عربستان را لغو کرد

پایگاه خبری مصری بوابه الفجر امروز (یکشنبه) گزارش داد: فرودگاه بین . . . ینبع و جده در عربستان بوده است.مدتی است روابط عربستان و مصر دچار بحران شده و دلیل آن نیز اختلافات نظری مصر با . . . عربستان و مصر دچار بحران شده و دلیل آن نیز اختلافات نظری مصر با عربستان درباره جنگ در یمن، سوریه و مساله دو جزیره . . . در یمن، سوریه و مساله دو جزیره تیران و صنافیر است.اختلاف مصر و عربستان موجب شد تا شرکت نفتی سعودی آمریکایی آرامکو . . . تا شرکت نفتی سعودی آمریکایی آرامکو تولیدات نفتی خود را به مصر قطع کند. مصر برای تامین نیازهای نفتی و سوختی به کشورهای . . .

12:48 - 1395/10/26
البرادعی بر از سرگیری گفت و گوی ملی در مصر تاکید کرد

البرادعی بر از سرگیری گفت و گوی ملی در مصر تاکید کرد

به گزارش ایرنا، این شخصیت سیاسی مصری روزیکشنبه درصفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت : آیا اکنون زمان آن نرسیده است تا همه احزاب سیاسی با نگاه به توافقی ملی، آغازگر یک گفت و گویی سازنده باشند؟البرادعی پیشتر تاکید کرده بود . . .

12:43 - 1395/10/26
البرادعی: بن بست سیاسی مصر با آگاهی، اخلاق و تکثرگرایی باز می شود

البرادعی: بن بست سیاسی مصر با آگاهی، اخلاق و تکثرگرایی باز می شود

آگاهی، اخلاق و تکثرگرایی را در کشوری که متعلق به همه مردم مصر است، برای خروج از بن بست سیاسی در مصر پیشنهاد کرد.بنابر . . . که متعلق به همه مردم مصر است، برای خروج از بن بست سیاسی در مصر پیشنهاد کرد.بنابر این گزارش، البرادعی در پیامی به گروه . . . کرد.بنابر این گزارش، البرادعی در پیامی به گروه های سیاسی مصر در توئیتر خود نوشته است: نبود آگاهی، نهی دیگران و انحطاط . . . جبهه نجات ملی را در مخالفت با محمد مرسی رئیس جمهور سابق مصر تشکیل داد و پس از سقوط محمد مرسی، معاون عدلی منصور رئیس . . . و پس از سقوط محمد مرسی، معاون عدلی منصور رئیس جمهور موقت مصر شد و سال 2013 و پس از سرکوب طرفداران مرسی در اعتراض به . . .

19:35 - 1395/10/25
10 تروریست در منطقه سینا در شمال مصر به هلاکت رسیدند

10 تروریست در منطقه سینا در شمال مصر به هلاکت رسیدند

پایگاه خبری الیوم السابع امروز (شنبه) گزارش داد: دستگاه امنیتی مصر اطلاعاتی در باره فعالیت های گروه تروریستی انصار بیت . . . گروهی تروریستی اقدام به عملیات علیه نیروهای پلیس و ارتش مصر کرده و حمایت های لجستیکی لازم را برای انجام عملیات فراهم . . . و المساعید در العریش بود که منجر به کشته شدن 8 پلیس مصری و یک غیر نظامی شد.اطلاعات دیگری که نیروهای امنیتی مصر . . . مصری و یک غیر نظامی شد.اطلاعات دیگری که نیروهای امنیتی مصر درباره تروریست ها دریافت کردند حاکی از آن بود که این . . . را محلی برای اجرای طرح های خصمانه آنان علیه نیروهای نظامی مصر در نظر گرفته بودند.در بیانیه ای که از سوی وزارت کشور مصر . . .

10:4 - 1395/10/25
کشته شدن 10 فرد مسلح در سینای مصر

کشته شدن 10 فرد مسلح در سینای مصر

به گزارش اسکای نیوز عربی، 10 فرد مسلح در حمله نیروهای پلیس مصر به پایگاه عناصر گروهک موسوم به ولایت سینا وابسته به گروه . . . المساعید در جنوب شهر العریش کشته شدند.طبق اعلام وزارت کشور مصر، روز دوشنبه گذشته 8 نفر از نیروهای پلیس و شهروندان مصری . . . مصر، روز دوشنبه گذشته 8 نفر از نیروهای پلیس و شهروندان مصری در حمله عناصر تروریستی به دو ایست بازسری در العریش کشته . . . ایست بازسری در العریش کشته شدند.بر اساس بیانیه وزارت کشور مصر، 20 تروریست با شلیک آرپی جی و انفجار خودروی بمب گذاری . . . گذاری شده و سلاح های سبک و نیمه سنگین به پست امنیتی پلیس مصر در العریش حمله کردند. منطقه سینا محل فعالیت شاخه گروه . . .

17:5 - 1395/10/24
شکری: جامعه بین الملل باید برای نابودی تروریست ها در سوریه وارد عمل شود/مشارکت نکردن قاهره در هیچ درگیری نظامی در سوریه

شکری: جامعه بین الملل باید برای نابودی تروریست ها در سوریه وارد عمل شود/مشارکت نکردن قاهره در هیچ درگیری نظامی در سوریه

برای از بین بردن کامل آنها، پایان نخواهد یافت.شکری افزود: مصر و مردم آن نیز به عنوان نماد تفکر و تمدن خاورمیانه قربانی . . . ها برای از بین بردن آن تلاش می کنند. وی تاکید کرد که مصر برای دفاع از جهان، امنیت و ثبات منطقه در سطح بین المللی . . . برای از بین بردن تروریسم مبارزه می کند. شکری درباره رابطه مصر و عربستان نیز گفت: روابط دو کشور مبتنی بر اساس احترام . . .

13:42 - 1395/10/23
4 نظامی مصری در صحرای سینا کشته شدند

4 نظامی مصری در صحرای سینا کشته شدند

امنیتی در استان شمالی سینا بود.بر اساس اعلام وزارت کشور مصر، هشت نیروی پلیس و یک غیرنظامی نیز روز دوشنبه در حملات . . . نیز زخمی شدند.این در حالی است که بیشتر اینگونه حملات در مصر از سوی تروریست های موسوم به ولایت سینا صورت می گیرد، . . . کرده اند.منطقه سینا محل فعالیت شاخه گروه تروریستی داعش در مصر است که تاکنون صحنه ده ها حمله به مواضع نظامیان و مردم . . . ها حمله به مواضع نظامیان و مردم عادی بوده است. دیگر شهرهای مصر از جمله قاهره (پایتخت) نیز از حمله گروه های افراطی در . . .

0:47 - 1395/10/23
برگزاری مراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مصر

برگزاری مراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مصر

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری مصری الیوم، محمد محمودیان رئیس دفتر حفاظت از منافع ایران در . . . از دیپلمات های کشورمان روز چهارشنبه میزبان سفرای خارجی در مصر بودند.محمودیان در این مراسم در خصوص شخصیت آیت الله هاشمی . . . مالی و تاجیکستان مراتب تسلیت خود به دیپلمات های ایران در مصر ابراز داشتند.نماینده دولت مصر نیز روز سه شنبه در دفتر . . . خود به دیپلمات های ایران در مصر ابراز داشتند.نماینده دولت مصر نیز روز سه شنبه در دفتر حفاظت از منافع ایران حاضر شد و . . .

20:30 - 1395/10/22
مقام مصری: نفت عراق ما را از نفت آرامکوی عربستان بی نیاز می کند

مقام مصری: نفت عراق ما را از نفت آرامکوی عربستان بی نیاز می کند

این مقام مسئول مصری که اشاره ای به نامش نشده است در گفتگو با خبرگزاری . . . گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک عربی، با بیان اینکه توافق میان مصر و عراق ثاثیر مثبتی بر بهبود روابط میان دو طرف می گذارد، . . . که نفت بغداد از زمانی که عربستان از امضای قرارداد نفتی با مصر بنابر مواضع سیاسی امتناع کرد، جایگزین شرکت نفت آرامکو . . . نفت آرامکو شده است.به گفته این مقام مسئول، توافق نفتی میان مصر وعراق امضا شده، اما هنوز زمان مشخصی برای اجرای آن در نظر . . . مشترک در همه زمینه ها به ویژه در زمینه نفت است.وی افزود:مصر پس از آنکه برخی کشورهای عربی و غربی آمادگی خود را برای . . .

19:14 - 1395/10/22
یک مقام مصری: ایران جایگاه مهم و بزرگی در خاورمیانه دارد

یک مقام مصری: ایران جایگاه مهم و بزرگی در خاورمیانه دارد

است و با وجود آنکه روابط دیپلماتیک میان دو کشور ایران و مصر وجود ندارد، اما مسئولان مصری و ایرانی در نشست های منطقه . . . دیپلماتیک میان دو کشور ایران و مصر وجود ندارد، اما مسئولان مصری و ایرانی در نشست های منطقه ای و بین المللی با یکدیگر . . . جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور همسایه است .این مقام مصری همچنین با اشاره به مواضع قاهره در حمایت از حل و فصل . . . به مواضع قاهره در حمایت از حل و فصل بحران سوریه گفت : دولت مصر بر اهمیت حفاظت از تمامیت ارضی و جایگاه نهادهای اجرایی در . . . هدف فراهم کردن شرایطی برای نجات مردم سوریه است .سفیر مصر همچنین ضمن رد برخی خبرها در زمینه آمادگی کشورش برای . . .

13:31 - 1395/10/22
سفیر عراق در مصر: بغداد ماهانه یک میلیون بشکه نفت به قاهره صادر می کند

سفیر عراق در مصر: بغداد ماهانه یک میلیون بشکه نفت به قاهره صادر می کند

گزارش داد: صادرات نفت بر اساس توافقنامه نفتی بین مصر و عراق صورت می گیرد و تا چند روز آینده اجرایی خواهد شد و . . . مشترک، هر ماه یک میلیون بشکه نفت از چاه های بصره به مصر فرستاده می شود.سفیر عراق در قاهره همچنین با قدردانی از . . . می شود.سفیر عراق در قاهره همچنین با قدردانی از کمک های مصر به عراق در مبارزه با تروریسم در حالی که مصر در منطقه . . . از کمک های مصر به عراق در مبارزه با تروریسم در حالی که مصر در منطقه سینا با تروریست ها در گیر است، تاکید کرد: این . . . زمینه های مختلف افزایش یابد.وی افزود: گسترش روابط عراق و مصر یک رابطه استراتژیک و گزینه ای راهبردی است و منحصر به . . .

13:0 - 1395/10/22
حماس: مصر به دنبال کاهش محاصره نوار غزه است

حماس: مصر به دنبال کاهش محاصره نوار غزه است

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، غازی حمد در اظهاراتی مطبوعاتی تصریح کرد: مصر خوب می داند که به مقتضای امنیت ملی خود باید محاصره نوار . . . امنیت ملی خود باید محاصره نوار غزه را کاهش دهد، زیرا مصر با حساسیت و اهتمام ویژه، تحولات در باریکه غزه و محاصره . . . و محاصره این باریکه را دنبال می کند.حمد اشاره کرد که دولت مصر به زودی در راستای کاهش مشکلات اقتصادی و انسانی نوار غزه . . . کرد که فعلا برگزاری نشست میان رهبران این جنبش و مقامات مصری برای بررسی این موضوع در دستور کار . . .

9:30 - 1395/10/22
داعش مسئولیت دو حمله در سینای مصر را بر عهده گرفت

داعش مسئولیت دو حمله در سینای مصر را بر عهده گرفت

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت کشور مصر اعلام کرد که در دو حمله تروریستی افراد مسلح به دو ایست . . . شده و سلاح خودکار و بمب استفاده شد، شرکت داشتند.وزارت کشور مصر اعلام کرد: دستگاه‌های امنیتی در سینای شمالی توانستند . . . کنند. بمب‌های کارگذاشته شده نیز خنثی شدند. نیروهای امنیتی مصر همچنین دومین حمله یک 'گروه تروریستی دیگر ' را دفع کردند . . . به شدت اقدام به شلیک گلوله کرده و جان یکی از سربازان مصری را گرفتند.بیشتر عملیات انفجاری در مصر از سوی تروریست . . . جان یکی از سربازان مصری را گرفتند.بیشتر عملیات انفجاری در مصر از سوی تروریست های حاضر در منطقه سینا موسوم به ولایت . . .

18:46 - 1395/10/21
پرچم ایران در دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی در مصر نیمه افراشته شد

وداع با یار دیرین امام و رهبری؛

پرچم ایران در دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی در مصر نیمه افراشته شد

به گزارش ایرنا، در پی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران در مصر، پرچم کشورمان را به حالت نیمه افراشته درآورده و دفتر یادبود تسلیت برای امضا باز نموده است.دفتر . . . افراشته درآورده و دفتر یادبود تسلیت برای امضا باز نموده است.دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران در مصر روز گذشته (دوشنبه) اعلام کرد که روز سه شنبه (امروز) همزمان با مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی . . .

11:45 - 1395/10/21
صفحه 1 از 32 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >