نمایشگاه هوافضای ماکس روسیه با حضور ایران گشایش یافت

نمایشگاه هوافضای ماکس روسیه با حضور ایران گشایش یافت

در پیامی که در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین المللی هوایی مسکو خوانده شد، خاطرنشان کرد: قراردادهایی که در نمایشگاه . . . ماکس امضا شده از علاقه مندی شرکای خارجی برای مشارکت با مسکو حکایت می کند.وی یاداوری کرد: ماکس، 25 سال پیش با . . . با برگزاری نمایش هوایی موس ایروشو در شهرک ژوکوفسکی استان مسکو آغاز شد و در این مدت به یک نمایشگاه بین المللی تبدیل که . . .

15:42 - 1396/04/27
تهدید بمب گذاری مرکز تجاری را در مسکو تعطیل کرد

تهدید بمب گذاری مرکز تجاری را در مسکو تعطیل کرد

امنیتی را از بمب گذاری در مرکز تجاری آویاپارک در شمال مسکو آگاه کرد. خبرگزاری اینترفکس به نقل از یک مقام امنیتی . . . مسکو آگاه کرد. خبرگزاری اینترفکس به نقل از یک مقام امنیتی مسکو نوشت: پس از این تماس تلفنی، بیش از شش هزار نفر از مرکز . . . از بزرگترین مراکز تجاری روسیه و اروپا محسوب می شود.در مسکو در یک سال اخیر چند مورد تهدیدهای تلفنی بمب گذاری صورت . . . در همه موارد دروغین بوده است.یکی از هشدارهای تلفنی مهم در مسکو ششم دی ماه ثبت شد که فرد ناشناسی از بمب گذاری در سه . . .

22:42 - 1396/04/24
اسپارتاک مسکو برای نخستین بار سوپرجام فوتبال  روسیه را برد

اسپارتاک مسکو برای نخستین بار سوپرجام فوتبال روسیه را برد

به گزارش ایرنا، بازی تیم های اسپارتاک و لکوموتیو شامگاه جمعه در ورزشگاه لکوموتیو مسکو با حضور بیش از 50 هزار تماشاگر برگزار شد.بازی برای به دست آوردن سوپرجام بین تیم های برنده جام . . . جام حذفی روسیه و قهرمان لیگ برتر باشگاههای این کشور برگزار می شود.مسابقه بین تیم های اسپارتاک مسکو و لکوموتیو در دو نیمه نخست و دوم بدون گل بود هرچند که تیم میزبان (لکوموتیو) در نیمه اول بازی دو . . .

11:17 - 1396/04/24
روسیه 30 دیپلمات آمریکا را اخراج می کند

روسیه 30 دیپلمات آمریکا را اخراج می کند

ایزوسیتا به نقل از مقام وزارت امور خارجه روسیه نوشت: مسکو به عنوان اقدام متقابل به اقدامات آمریکا در اواخر سال . . . اماکن دیپلماتیک روسیه در واشنگتن و نیویورک انجام نداده و مسکو مجبور به انجام اقدامات متقابل است.این اقدام تنها سه روز . . . ماه سال گذشته اوباما به نشانه واکنش در برابر ادعای مداخله مسکو در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که به شکست هیلاری . . . در واکنش به اقدام آمریکا برای اخراج 35 دیپلمات روس گفت: مسکو دیپلمات های آمریکایی را اخراج نمی کند، اما حق اقدام . . . را که دسامبر سال گذشته توقیف کرده است، آزاد اعلام نکند، مسکو پاسخ متقابل خواهد داد. یوری اوشاکوف دستیار امور بین . . .

10:21 - 1396/04/20
آتش سوزی مرکز تجاری درمسکو با 14 مجروح

آتش سوزی مرکز تجاری درمسکو با 14 مجروح

به گزارش ایرنا، این آتش سوزی در مرکز تجاری بزرگ «ریو» (از مجموعه های تجاری زنجیره ای در روسیه) در بزرگراه دمیتروفسکی در شمال مسکو رخ داد و آتش و دودگرفتگی محدوده ای به وسعت چند هزار متر را دربرگرفت. شبکه تلویزیونی روسی ار.ب.کا روز دوشنبه به نقل از گزارش وزارت موقعیت های اضطراری روسیه اعلام کرد: اتش سوزی ساعت 17 و 39 دقیقه . . .

22:0 - 1396/04/19
مدیرکل فرودگاه گیلان: مسافران پرواز مسکو - تهران، سلامت هستند/ هواپیما از رشت برخاست

مدیرکل فرودگاه گیلان: مسافران پرواز مسکو - تهران، سلامت هستند/ هواپیما از رشت برخاست

غلامرضا کریم آقایی عصر یکشنبه در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: پرواز متعلق به هواپیمایی ماهان، از مبدأ مسکو به مقصد تهران در حرکت بود که ساعت 16 و 50 دقیقه امروز، به دلیل نامساعد شدن حال یکی از مسافران، . . . فرودگاه گیلان با اشاره به انتقال فردیادشده به یکی از مراکز درمانی در رشت و سپس فوت او گفت: پرواز مسکو - تهران، بدون مشکل دیگری، رشت را به مقصد تهران و فرودگاه امام خمینی (ره) ترک کرد.در زمان حاضر . . .

19:31 - 1396/04/18
مذاکرات سران روسیه و چین/ تقویت همگرایی در برابر آمریکا

مذاکرات سران روسیه و چین/ تقویت همگرایی در برابر آمریکا

پوتین بارها بر این نکته تاکید کرده اند و توسعه همکاری های مسکو و پکن را اولویت خوانده اند.روزنامه کامرسانت به تازگی . . . گذشته در دیدار با وان ایی وزیر امور خارجه چین بر این سیاست مسکو تاکید کرده و با اشاره به روند پرشتاب توسعه همکاری های . . . است که برپایه گزارش های رسانه ای و دامنه گسترده اختلاف های مسکو و واشنگتن در عرصه های دو جانبه و بین المللی، انتظار . . . سران روسیه و آمریکا در هامبورگ نوشت: انجام معامله بزرگ بین مسکو و واشنگتن که بسیاری منتظر آن بودند ممکن نیست، زیرا . . . که به بهانه مقابله با تهدید موشکی کره شمالی مستقر می شود.مسکو و پکن بارها نگرانی خود را از استقرار این سامانه، تقویت . . .

16:38 - 1396/04/12
پاکسازی مسکو از خانه های خروشچفی آغاز شد

پاکسازی مسکو از خانه های خروشچفی آغاز شد

دلیل به ساختمان های «خروشوفکا»معروف شده اند.*** مسکن در مسکو و روسیه دوره شوروی:مردم مسکو پیش از فروپاشی اتحاد . . . شده اند.*** مسکن در مسکو و روسیه دوره شوروی:مردم مسکو پیش از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی مانند دیگر شهرها و . . . اکنون در گوشه و کنار شهرهای مختلف روسیه هزاران مجتمع مسکونی به صورت هم شکل برجای مانده از دوران «ولادیمیر ایلیچ . . . شیوه های صرفه جویانه ساخت آن، بسیاری از خیابان ها و معابر مسکو و دیگر شهرهای روسیه را همچنان در فضای کمونیستی نگهداشته . . . شوروی سابق انجام شد که خانه های آپارتمانی با متراژ کوچک در مسکو و شهرهای مختلف به صورت انبوه ساخته شد که ویژگی آن صرفه . . .

11:15 - 1396/04/11
راهکارهای توسعه روابط ایران و مناطق قفقاز شمالی روسیه بررسی شد

راهکارهای توسعه روابط ایران و مناطق قفقاز شمالی روسیه بررسی شد

مسکو - ایرنا - در دیدار مهدی سنایی سفیر ایران در فدراسیون روسیه و لو کوزنیتسف وزیر امور قفقاز شمالی این کشور راهکارهای گسترش روابط در عرصه های مختلف بررسی شد.

17:0 - 1396/04/10
محققان روسی درخشان‌ترین ستاره را به آسمان شب می‌آورند

محققان روسی درخشان‌ترین ستاره را به آسمان شب می‌آورند

تهران-ایرنا- محققان روسی قراراست در اواسط ماه جولای ( اواخر تیرماه) یک ماهواره جدید موسوم به Mayak را به فضا پرتاب کنند که سطح بیرونی آن از آیینه‌هایی پوشیده شده است که نور خورشید را منعکس می‌کنند.

15:12 - 1396/04/10
طرح ناتو برای تجزیه روسیه رونمایی شد

طرح ناتو برای تجزیه روسیه رونمایی شد

سابق (ارزش) اطلاعات اسناد موجود را فوق العاده خوانده است.به گفته وی، «در اسناد محرمانه قید شده بود که فروپاشی اتحاد شوروی فقط گام نخست است و سپس روسیه را باید قطعه قطعه کرد تا به اندازه «امیرنشین» مسکو برسد و «ما این اسناد را در اختیار داریم.»همزمان نیز اعلام شده است که باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا سال 2016 مجوز کارگذاری تسلیحات سایبری در زیرساخت های روسیه را صادر کرده بود.روزنامه . . .

16:55 - 1396/04/04
آئین روز جهانی قدس در مسجد جامع مسکو برپا شد

آئین روز جهانی قدس در مسجد جامع مسکو برپا شد

کرد: حضور همه ما کنار برادران فلسطینی، سفیر فلسطین در مسکو و مفتی اعظم این سرزمین، اعلام همبستکی با قدس شریف و . . . فلسطینیان به آرزوی خود برسد. وحید سوپریادی سفیر اندونزی در مسکو نیز گفت: از طرف دولت و ملت اندونزی حمایت خود را از . . . اشغال است. عبدالحافظ نوفال سفیر فلسطین در آئین روز قدس مسکو: صهیونیست ها در بیت المقدس سعی می کنند هویت و ماهیت . . .

18:19 - 1396/04/02
جشنواره سینمایی مسکو با حضور ایران گشایش یافت

جشنواره سینمایی مسکو با حضور ایران گشایش یافت

به گزارش ایرنا، در مراسم افتتاحیه جشنواره بین المللی سینمایی مسکو عصر پنجشنبه فیلم هندی «باهوبای قسمت پایانی» به . . . ویژه در توسعه سینمای جهان نیز بخش دیگری از مراسم جشنواره مسکو بود.در جشنواره امسال در مجموع 247 فیلم در بخش های مختلف . . . ایرانی «رتوش» هم جزو آثار برتر جشنواره بین المللی سینمایی مسکو برای شرکت در بخش مسابقه انتخاب شده است که از 22 تا 29 . . . دارد.هیات داوران سی و نهمین جشنواره بین المللی سینمایی مسکو فیلم ایرانی رتوش به کارگردانی کاوه مظاهری را به عنوان . . . فرانسه و اسپانیا به رقابت های جشنواره بین المللی سینمایی مسکو راه یافته اند.امسال رضا میرکریمی کارگردان و تهیه کننده . . .

2:2 - 1396/04/02
سفره افطار ایران و دعای آزادی قدس در مسکو

سفره افطار ایران و دعای آزادی قدس در مسکو

به گزارش ایرنا، مسجد یادبود واقع در پارک پیروزی مسکو یکی از مراکز اصلی عبادی مسلمانان این شهر بویژه در ایام . . . پنجشنبه در آستانه روز جهانی قدس روزه داران مسلمان مقیم مسکو که در این مسجد حضور داشتند، با حضور در خیمه افطاری ملل، . . . شد، حجت الاسلام و المسلمین صابر اکبری جدی رئیس مرکز اسلامی مسکو گفت: نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان توسط امام . . .

1:11 - 1396/04/02
آئین شب قرآنی در مسکو برگزار شد

آئین شب قرآنی در مسکو برگزار شد

عضو گروه تواشیح حضرت محمد رسول الله (ص) از آیات قرآنی، مدح ائمه اطهار و همخوانی اجرا شد که مورد استقبال قرار گرفت.نمایندگان گروه بزرگ تواشیح حضرت محمد رسول الله (ص) که برای اجرای برنامه های قرآنی به مسکو سفر کرده و پیش از این هم در حسینییه شیعیان آذری ها برنامه اجرا کرده اند، قرار است چندین برنامه دیگر از جمله شامگاه پنجشنبه در مراسم افطاری بین المللی برگزار کنند.اروپام 391 ** انتشار دهنده: هادی . . .

1:47 - 1396/04/01
برقراری پرواز اصفهان به مسکو و سن‌پترزبورگ

برقراری پرواز اصفهان به مسکو و سن‌پترزبورگ

'ایرباس320' با ظرفیت 180 مسافر انجام خواهد شد.این روابط عمومی اضافه کرد: پروازهای روز جمعه شرکت هواپیمایی زاگرس از فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان به مقصد روسیه، یک هفته در مسیر اصفهان - مسکو و بر عکس و یک هفته در مسیر اصفهان - سن پترزبورگ و برعکس انجام خواهد شد.فرودگاه بین المللی شهید بهشتی در شرق اصفهان دارای 2 باند به طول چهار هزار و 397 متر و عرض 45 متر با 10 جایگاه پذیرش انواع . . .

16:21 - 1396/03/31
وزیر امورخارجه فرانسه: پاریس درجهت انزوا و تضعیف مسکو گام برنمی دارد

وزیر امورخارجه فرانسه: پاریس درجهت انزوا و تضعیف مسکو گام برنمی دارد

بین دو کشور شد.وزیر امورخارجه فرانسه با اشاره به این که اعتماد به معنای صراحت و صراحت خود بیانگر احترام است،‌از لاوروف برای دیدار از پاریس دعوت کرد.رئیس دستگاه دیپلماسی فرانسه همچنین افزود: پاریس و مسکو تمایل ندارند که قاره اروپا دچار بی ثباتی شود.سرگئی لاوروف در این دیدار با اعلام این که‌ یک مکانیزم مشورتی دائمی برای بحث و بررسی پیرامون لیبی و یمن بین روسیه و فرانسه تاسیس خواهد شد، درباره . . .

5:57 - 1396/03/31
قرارداد سوخت نیروگاه بوشهر در مسکو امضا شد

قرارداد سوخت نیروگاه بوشهر در مسکو امضا شد

معاون سازمان انرژی اتمی نیز در حاشیه بازدید از این نمایشگاه گفت: همکاری های خوبی بین تهران و مسکو در صنعت هسته ای وجود دارد که افزون بر تکمیل واحد نخست نیروگاه بوشهر، واحدهای دوم و سوم نیز با . . . مطالعاتی در باره بهره برداری از سوخت های جدیدتر اشاره کرد.هیات ایرانی همچنین در جریان سفر به مسکو از نمایشگاه اتم اکسپو 2017 که بزرگ ترین گردهمایی صنعت هسته ای جهان است، بازدید کرد.در این . . .

18:21 - 1396/03/30
آئین سومین شب قدر در مسکو برگزار شد

آئین سومین شب قدر در مسکو برگزار شد

انجام شد.لزوم پرهیز از گناه، توجه به آموزه های دینی، کمک به همنوع و همچنین بهره گیری هرچه بیشتر از فضیلت روزهای مانده ماه رمضان از تاکیدات در آئین سومین شب قدر مسجد خاتم الانبیا بود.در مرکز اسلامی مسکو هم مراسم ویژه سومین شب قدر با حضور دهها نفر از ایرانیان و مسلمانان کشورهای مختلف به ویژه جمهوری آذربایجان برگزار شد.سخنرانی، قرآن و دعا خوانی و قرآن بر سر گرفتن از برنامه های این مراسم بود. . . .

1:53 - 1396/03/28
مقام روس بر لزوم تحریم آمریکا تاکید کرد

مقام روس بر لزوم تحریم آمریکا تاکید کرد

چهارشنبه به نقل از سخنان ولادیمیر جباروف معاون اول کمیسیون امور دفاعی شورای فدراسیون روسیه نوشت: مسکو باید به واشنگتن پاسخ دهد و تحریم های متقابل را در عرصه های اقتصادی، سیاسی و دفاعی علیه آمریکا . . . را پیگیری و بررسی می کند. واشنگتن از سال 2014 در چارچوب پرونده اوکراین و اتهام های مطرح شده علیه مسکو مبنی بر دخالت در این کشور، تحریم های اقتصادی و مالی ضدروسی را به اجرا در آورده است و در آخرین . . .

10:57 - 1396/03/24
«رتوش» جزو 10 فیلم برتر جشنواره مسکو شد

«رتوش» جزو 10 فیلم برتر جشنواره مسکو شد

به گزارش ایرنا، جشنواره بین المللی سینمایی مسکو از روز 22 تا 29 ماه ژوئن جاری (اول تا هشتم تیر ماه) . . . می شود.هیات داوران سی و نهمین جشنواره بین المللی سینمایی مسکو فیلم ایرانی رتوش به کارگردانی کاوه مظاهری را به عنوان . . . زده» ساخته «ولادیمیر کوت» نیز در بخش فیلم های برتر جشنواره مسکو نمایش داده می شوند. فیلم هایی از الجزایر، ترکیه، . . . و اسپانیا نیز به رقابت های جشنواره بین المللی سینمایی مسکو راه یافته اند.فیلم رتوش تاکنون چندین جایزه از جشنواره . . . هیات داوران این جشنواره قرار دارد.جشنواره بین المللی فیلم مسکو بنیاد گذاشته شده از سوی ژوزف استالین رهبر وقت شوروی . . .

9:38 - 1396/03/24
آئین شب قدر و یابود امیرمومنان (ع) در مسکو برگزار شد

آئین شب قدر و یابود امیرمومنان (ع) در مسکو برگزار شد

در مسجد خاتم الانبیا با حضور آیت الله حاج شیخ رجبعلی رضازاده استاد علوم حوزوی و فقاهت و مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه مشهد برگزار شد.حجت الاسلام والمسلمین حبیب محمدنژاد نیز در مراسم مرکز اسلامی مسکو با تاکید بر اهمیت شب های قدر از نظر تمامی مسلمانان جهان فارغ از مذهب، گفت: فرصت استفاده معنوی از عزیزترین ایام الهی فراهم شده است که باید از آن برای رستگاری بهره بگیریم.وی همچنین با اشاره به عظمت . . .

1:6 - 1396/03/24
نشست مشترک ایران و فرصت های سرمایه گذاری در مسکو برگزار شد

نشست مشترک ایران و فرصت های سرمایه گذاری در مسکو برگزار شد

برگزار شد، گفت: با توجه به فضای پسابرجام، همکاری های مسکو و تهران در عرصه های مختلف به ویژه اقتصادی در حال گسترش . . . کاروکین رئیس بخش تحقیقات و نوآوری پارک فناوری اسکولکوا مسکو، تیم استنلی حقوقدان ارشد شرکت کنترل ریسک و مهرنوش . . . «آدام اسمیت کنفرانس» در محل پارک فناوری اسکولکوا در شهر مسکوبرگزار شد و همچنین قرار است، پنجمین اجلاس با موضوع . . .

17:31 - 1396/03/23
866 تن، شمار معترضان بازداشت شده درمسکو

866 تن، شمار معترضان بازداشت شده درمسکو

به گزارش ایرنا، برپایه اطلاعات انتشار یافته حدود دو هزار مخالف دولت روسیه تظاهرات قانونی در خیابان ساخاروف مسکو برگزار کردند، ولی حضور مخالفان در میدان پوشکین این شهر بدون مجوز بود که ماموران امنیتی صدها نفر . . . طرفداران خود را به حضور اعتراضی در میدان پوشکین فراخوانده بود، نیز دیروز دستگیر شد و به حکم دادگاه مسکو به 30 روز زندان محکوم شد در حالیکه حکم محکومیت سه ساله تعلیقی نیز دارد.به گزارش رسانه ها در سن . . .

13:10 - 1396/03/23
رضا میرکریمی داور بخش اصلی جشنواره فیلم مسکو شد

رضا میرکریمی داور بخش اصلی جشنواره فیلم مسکو شد

سی‌ونهمین دوره این جشنواره انتخاب شدند.سایت فستیوال فیلم مسکو با اعلام این خبر به آثار این فیلمساز ایرانی از جمله . . . چهارمین جشنواره فیلم فجر نامزد هفت جایزه شد و در جشنواره مسکو جایزه بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد را برد البته . . . بین المللی عشق بلژیک را از آن خود کرد. جشنواره فیلم مسکو از 22 تا 29 ژوئن (1 تا 8 تیر) در روسیه برگزار . . .

19:15 - 1396/03/21
فیلم کوتاه «روتوش» در روسیه و پرتغال به نمایش درمی‌آید

فیلم کوتاه «روتوش» در روسیه و پرتغال به نمایش درمی‌آید

در دوره‌های پیشین جشنواره است.جشنواره بین‌المللی فیلم مسکو نیز به عنوانی یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین جشنواره‌های . . . خود را از سال 1935 آغاز کرده است. در این دوره جشنواره فیلم مسکو، رضا میرکریمی به عنوان یکی از اعضای هیات داوران حضور . . . تا هشتم تیرماه - 22 تا 29 ژوئن- در جشنواره بین‌المللی فیلم مسکو به عنوان تنها نماینده سینمای ایران در این رویدادها حضور . . .

15:34 - 1396/03/21
مامور سابق پلیس در مسکو 4 نفر را کشت

مامور سابق پلیس در مسکو 4 نفر را کشت

به گزارش ایرنا، این حادثه عصر شنبه در شهرک «کراتووا» در منطقه رامنسکی در 20 کیلومتری شرق مسکو رخ داد.شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه اعلام کرد: . . . شکاری جمع 9 نفره میهمانان یک مراسم در استان ته ور نزدیک مسکو را کشت و فقط یک نفر که موفق شده بود خود را پنهان کند، . . . ایرنا، آن حادثه روز یکشنبه در استان ته ور در شمال غربی مسکو رخ داد و قاتل هنگام ارتکاب این اقدام تحت تاثیر مصرف . . .

2:1 - 1396/03/21
یاد شهدای عملیات تروریستی تهران در مسکو گرامی داشته شد

یاد شهدای عملیات تروریستی تهران در مسکو گرامی داشته شد

به گزارش ایرنا، آئین سومین شب شهادت شماری از روزه داران در این واقعه تروریستی شامگاه شنبه در مسجد خاتم الانبیای رزیدانس سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو برگزار شد.در این مراسم که افزون بر جمعی از ایرانیان مقیم و کارکنان نهادهای ایرانی، شماری از مسلمانان آذری، افغان و تاجیک نیز شرکت داشتند، سوگواری و نوحه خوانی شد.حجت الاسلام والمسلمین عارف نژاد . . .

0:36 - 1396/03/21
اثر ایرانی دیپلم بهترین کتاب سال 2016 جشنواره میدان سرخ مسکو را دریافت کرد

اثر ایرانی دیپلم بهترین کتاب سال 2016 جشنواره میدان سرخ مسکو را دریافت کرد

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از بنیاد مطالعات اسلامی روسیه، جشنواره 2017 کتاب میدان سرخ مسکو برنامه های مختلف و جذابی داشت، یکی از حاشیه های مهم و جالب جشنواره امسال میدان سرخ، مراسمی بود که در پنجم ژوئن - 15 خرداد - جهت معرفی بهترین کتاب سال (2016) در ساختمان «ГУМ» برگزار شد.در این . . .

10:48 - 1396/03/20
سابریست های ایران درجایزه بزرگ مسکو از کسب مدال بازماندند

سابریست های ایران درجایزه بزرگ مسکو از کسب مدال بازماندند

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از فدراسیون شمشیربازی، این رقابت ها که در دوبخش زنان و مردان در مسکو از 12خرادماه آغاز شده است تیم ملی سابر ایران با ترکیب مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد فتوحی و . . . هم که هر6 بازی خود در دور مقدماتی را واگذار کرده بود با عنوان جایگاه 133 به کار خود در جایزه بزرگ مسکو پایان دادند.پریماه برزگر نیز با یک پیروزی و کسب 15 امتیاز در جایگاه 124 جدول این رقابت ها . . .

10:14 - 1396/03/14
صفحه 1 از 13 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >