برگزاری کارگاه زنبورداری فدراسیون بین المللی کشاورزی ارگانیک از سیزدهم تیر

در تهران صورت می گیرد

برگزاری کارگاه زنبورداری فدراسیون بین المللی کشاورزی ارگانیک از سیزدهم تیر

در نشست خبری گفت: طبق آمارهای جهانی بیش از یک میلیون کندوی عسل ارگانیک در دنیا وجود دارد که 70 درصد ‌آن متعلق به اروپا، . . . بلغارستان، ایتالیا و فرانسه به ترتیب رتبه اول تا سوم تولید عسل ارگانیک جهان را به خود اختصاص داده اند.به گفته وی، تولید . . . کند. وی اضافه کرد: اصول تولید فراورده های ارگانیک زنبور عسل، شاخص های اقتصادی، اجتماعی و اکولوژیکی زنبور عسل، مقایسه . . . زنبور عسل، شاخص های اقتصادی، اجتماعی و اکولوژیکی زنبور عسل، مقایسه سیستم های پرورش زنبور و تولید عسل ارگانیک با روش . . . اکولوژیکی زنبور عسل، مقایسه سیستم های پرورش زنبور و تولید عسل ارگانیک با روش های مدیریتی رایج، آشنایی با قوانین، . . .

16:26 - 1396/04/04
مقام مسئول: کمتراز 5درصد عسل تولیدی کشور ارگانیک است

مقام مسئول: کمتراز 5درصد عسل تولیدی کشور ارگانیک است

افزود: با توجه به سابقه 10 ساله انجمن ارگانیک توانسته ایم عسل رابه یک صنعت ارگانیک تبدیل کنیم به طوری که مردم از تولید . . . یک صنعت ارگانیک تبدیل کنیم به طوری که مردم از تولید و مصرف عسل ارگانیک استقبال می کنند.وی با بیان این که عسل ارگانیک . . . تولید و مصرف عسل ارگانیک استقبال می کنند.وی با بیان این که عسل ارگانیک دارای مزیت ارزش افزوده و ارزآوری بالا در صادرات . . . ارزآوری بالا در صادرات غیرنفتی است ، اظهارداشت: درحال حاضر عسل ارگانیک ایران دارای گواهی بین المللی اتحادیه اروپاست و . . . و کشورهای عربی صادر می شود.به گفته وی، اما به دلیل حجم عسل تولیدی کشور صادرات عسل ما محدود است.وی تصریح کرد: انجمن . . .

13:49 - 1396/04/04
عسل ازابتلا به حملات قلبی پیشگیری می کند

عسل ازابتلا به حملات قلبی پیشگیری می کند

به گزارش روز جمعه گروه علمی ایرنا از روزنامه دیلی میل، این مطالعه نشان داد قند طبیعی موجود در عسل که به 'ترهالوز' معروف است پروتیینی را فعال می کند که باعث می شود سلول های ایمنی، پلاک های چرب را از شریان ها پاک کنند.مطالعه در موش ها نشان داد که ترهالوز اندازه این پلاک را تا حدود 30 درصد کاهش . . .

16:7 - 1396/03/19
سالانه 70 هزار تن عسل در کشور تولید می‌شود

رئیس انجمن زنبورداران و تولیدکنندگان عسل ایران:

سالانه 70 هزار تن عسل در کشور تولید می‌شود

به گزارش ایرنا ، عبدالرضا بیگناه روز دوشنبه در جلسه انجمن زنبورداران و تولیدکنندگان عسل ایران که در اتاق بازرگانی اردبیل برگزار شد، افزود: به . . . اردبیل برگزار شد، افزود: به رغم تولید کیفی و مطلوب عسل در سطح کشور به ویژه استان اردبیل، سال‌هاست که ما با مشکل . . . سطح کشور به ویژه استان اردبیل، سال‌هاست که ما با مشکل عرضه عسل به شکل نامطلوب در کنار جاده‌ها، مسیرهای گردشگری، . . . با بیان اینکه دامپزشکی نیز در عرصه تولید، فرآوری و صادرات عسل نظارت داشته و در حوزه بسته‌بندی و عرضه به بازار باید . . . افزود: از دهه 60 به بعد بیش از 10 کارخانه و شرکت بسته‌بندی عسل در این استان فعال بودند اما به دلایل مختلف این واحدها . . .

17:1 - 1396/02/18
دولت آینده با حمایت از صنعت زنبورداری  به رشد صادرات کمک کند

مدیرعامل اتحادیه سراسری زنبورداران کشور:

دولت آینده با حمایت از صنعت زنبورداری به رشد صادرات کمک کند

بیماری ها و مشخص کردن مبدا و مقصد دام، طیور، آبزیان و زنبورعسل اقدام به کد دارکردن ماشین های حمل و نقل کرده است.رئیسی . . . را با مشکل مواجه کرد.وی اظهارداشت: این درحالیست که زنبور عسل به عنوان یک حشره گردافشان با دام، طیور و آبزیان متفاوت . . . طوری که به دلیل شرایط جوی و محیطی ممکن است کندوهای زنبور عسل چندین بار جابجایی مکانی داشته باشند.این مقام مسول افزود: . . . سازمان دامپزشکی کشور ثبت نام و دریافت مجوز جابجایی زنبورعسل را در کافی نت ها و از طریق اینترنتی 15 دقیقه ای میسر . . . بیان این که سازمان دامپزشکی بابت حمل و نقل هر کندو زنبور عسل تعرفه 90 تومانی از زنبورداران دریافت می کند گفت: در صورت . . .

14:29 - 1396/02/18
طراحی مبارزه با جرم با الهام از زنبورعسل

طراحی مبارزه با جرم با الهام از زنبورعسل

شبکه اجتماعی و شناسایی خطرناک‌ترین اشخاص یا عوامل فعال در آن را در اختیار می‌گذارد. کندوی زنبورهای عسل یکی از کارآمدترین ساختارهای اجتماعی را دارد. این کندوها از مجموعه سازمان‌یافته‌ای از نیروهایی که . . . ارتباطات موثر بین اعضا، کارآیی آن به شدت افزایش می‌یابد. محققان با مطالعه ساختار جامعه زنبورهای عسل، رفتار آن‌ها و ردگیری جریان اطلاعات بین گروه‌های مختلف زنبورها، از این جامعه به عنوان مدلی برای . . .

11:31 - 1396/01/29
سالانه 1میلیون و700 هزارتن عسل در جهان تولیدمی شود/چین رتبه اول جهان

رییس انجمن جهانی زنبورعسل:

سالانه 1میلیون و700 هزارتن عسل در جهان تولیدمی شود/چین رتبه اول جهان

در نخستین کنگره بین المللی و نهمین کنگره پژوهشی زنبور عسل ایران که در موسسه علوم دامی کشور واقع در کرج برگزار شد، . . . موسسه علوم دامی کشور واقع در کرج برگزار شد، بر عرضه مستقیم عسل از تولیدکننده به مصرف کننده تاکید کرد و افزود: 50 درصد . . . از تولیدکننده به مصرف کننده تاکید کرد و افزود: 50 درصد از عسل تولید شده در جهان از 6 منطقه دنیا به دست می آیند که . . . که بیشترین آن سهم کشور چین است. رییس انجمن جهانی زنبور عسل با بیان اینکه خیلی از گونه های زنبور عسل منقرض شده اند، . . . انجمن جهانی زنبور عسل با بیان اینکه خیلی از گونه های زنبور عسل منقرض شده اند، گفت: زنبور عسل یکی از عوامل اصلی تنوع . . .

11:50 - 1395/11/06
ایران هشتمین تولید کننده عسل در جهان

ایران هشتمین تولید کننده عسل در جهان

برگزار شد، افزود: زنبورداران ایرانی سالانه حدود 78 هزار تن عسل از 2 گونه تولید می کنند. وی اظهار داشت: در تمام جهان 9 . . . تولید می کنند. وی اظهار داشت: در تمام جهان 9 گونه زنبور عسل وجود دارند در حالیکه زنبورداران ایرانی از میلیون ها سال . . . هستند. طهماسبی ادامه داد: در کل جهان 81 میلیون کلنی زنبور عسل وجود داردکه از این تعداد 7 میلیون کلنی در ایران است که . . . دنیا را به خود اختصاص داده ایم. دبیر علمی کنگره زنبور عسل بیان داشت: از این تعداد کلنی در ایران 6.65 درصد مادرکلنی . . . محلی و بومی هستند. وی گفت: برگزاری کنگره های پژوهشی زنبور عسل در ایران از سال 1993 تا کنون اغاز شده که به جزسومین . . .

10:16 - 1395/11/06
کنگره بین المللی زنبور عسل در البرز

کنگره بین المللی زنبور عسل در البرز

به گزارش ایرنا، دبیر اجرایی نخستین کنگره بین المللی و نهمین کنگره 2 روزه پژوهشی زنبور عسل ایران در حاشیه برگزاری این کنگره به خبرنگار ایرنا، گفت: . . . با هدف انتقال آخرین یافته های علمی و پژوهشی در صنعت زنبور عسل و همچنین تبادل نظر با صاحبنظران داخلی و خارجی دراین صنعت . . . تولیدات، پرورش و اصلاح-نژاد- آفات و بیماری های زنبورعسل- گرده افشانی و گیاهان شهدزا و گرده زا و بررسی مسائل کوچ . . . همچنین دراین کنگره مقالاتی با موضوعاتی همچون نقش زنبورعسل درگرده افشانی و افزایش محصولات زراعی، باغی، احیاء مراتع . . . مراتع و حفظ محیط زیست، شناسایی گیاهان مورد استفاده زنبورعسل در مناطق مختلف کشور، تحقیقات اقتصادی اجتماعی و . . .

8:45 - 1395/11/06
برگزاری کارگاه های آموزشی زنبور عسل توسط پژوهشگران آلمانی در البرز

برگزاری کارگاه های آموزشی زنبور عسل توسط پژوهشگران آلمانی در البرز

به گزارش ایرنا، نخستین کنگره جهانی و نهمین کنگره پژوهشی زنبورعسل ایران فردا ششم بهمن ماه در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور . . . ادامه دارد. صبح امروز پیش از آغاز به کار کنگره جهانی زنبور عسل، 2 کارگاه آموزشی تخصصی با حضور و استقبال فراوان از سوی . . . آغاز به کار کرد. کارگاه آموزشی 'آفات و بیماری های زنبورعسل' توسط پروفسور ولف گانگ ریتر نویسنده بیش از 600 مقاله و . . . گانگ ریتر نویسنده بیش از 600 مقاله و کتاب در زمینه زنبورعسل از کشور آلمان، برگزار شد. پس از آن کارگاه آموزشی 'ژنتیک . . . برگزار شد. پس از آن کارگاه آموزشی 'ژنتیک و اصلاح نژاد زنبورعسل' توسط پروفسور کاسپر بینفلد رئیس انستیتو تحقیقات زنبورعسل . . .

16:15 - 1395/11/05
تشخیص عسل طبیعی از صنعتی بدون نیاز به آزمایشگاه

تشخیص عسل طبیعی از صنعتی بدون نیاز به آزمایشگاه

به خبرنگار علمی ایرنا گفت: یکی از دغدغه های مصرف کنندگان عسل، اطمینان از کیفیت این ماده غذایی و اصل بودن آن است و با . . . غذایی و اصل بودن آن است و با توجه به وجود ترکیبات مختلف در عسل، تعیین کیفیت آن به آزمایشگاه و صرف هزینه های زیاد نیاز . . . یک کیت شیمیایی برای تشخیص میزان فعالیت آنزیم های موجود در عسل ساختیم که طراحی آن براساس ارزیابی دو آنزیم گلوکز اکسیداز . . . گلوکز اکسیداز و دیاستاز و ماده هیدروکسی متیل فورفورال در عسل است. این پژوهشگر نوجوان خاطرنشان کرد: آنزیم های گلوکز . . . کرد: آنزیم های گلوکز اکسیداز و دیاستاز از طریق زنبور وارد عسل طبیعی می شوند درحالیکه عسل های صنعتی فاقد این آنزیم . . .

13:57 - 1395/10/09
بیش از یک هزار دانشجوی دکتری در رشته طب اسلامی تحصیل می کنند

بیش از یک هزار دانشجوی دکتری در رشته طب اسلامی تحصیل می کنند

برای درمان سنگ کلیه و کیسه صفرا، گفت: ترکیب سیاه دانه و عسل می تواند به راحتی و بدون استفاده از سنگ شکن، سنگ این 2 . . . بدن را دفع کند.وی افزود: ترکیب 2 واحد سیاه دانه و سه واحد عسل تحت عنوان 'دوسین'، در درمان بیماری های بسیاری از قبیل . . . صادق (ع) در کتاب معتبر بحارالانوار به نقش درمانی ترکیب عسل و سیاهدانه اشاره شده است. همایش یک روزه طب سنتی اسلامی . . .

14:44 - 1395/09/28
تولید موفقیت آمیز نسل سه زنبور عسل در استان اردبیل

تولید موفقیت آمیز نسل سه زنبور عسل در استان اردبیل

، باغی و مرتعی یکی از مکان های مناسب برای پرورش زنبور عسل است و در امور زنبور داری گام های موثری برداشته شده و . . . چشمگیری داشته است.او ظرفیت سنجی و افزایش کلنی های زنبور عسل و همچنین راه اندازی تشکل های زنبورداری و حمایت های مالی . . . ، تکلوی افزود: استان اردبیل دارای هفت کارگاه بسته بندی عسل است و پنج کارگاه موم آج کنی فعال نیز دارد. به گفته وی ، . . . و اتحادیه زنبورداری و انجمن ملی زنبورداران و تولید کنندگان عسل کشور در اردبیل مستقر شده که این امر نشانگر رونق . . . آمارگیری و نتایج بدست آمده 304 هزار و 393 کندوی زنبور عسل با تولید 6 هزار و 134تن عسل رتبه سوم کشوری را به خود . . .

18:44 - 1395/09/24
صادرات سالانه 1500 تن عسل از آذربایجان غربی

صادرات سالانه 1500 تن عسل از آذربایجان غربی

اسماعیل کریم زاده روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: عسل تولیدی استان به کشورهای ترکیه، عراق، جمهوری آذربایجان، . . . بیش از یک میلیون کندوی مدرن و بومی در این استان، 27 درصد عسل کشور را تولید می کنند که این آمار یک رکورد به شمار می . . . به شمار می رود.وی اظهار کرد: سالانه افزون بر 18 هزار تن عسل در استان تولید می شود و امسال نیز پیش بینی شده بیش از 21 . . . تولید می شود و امسال نیز پیش بینی شده بیش از 21 هزار تن عسل از زنبورستان های استان برداشت شود. کریم زاده گفت: . . . کرد: آذربایجان غربی اولین استان دارای زنجیره‌های تولید عسل در کشور و یکی از قطب‌های مهم برای پرورش زنبورعسل . . .

10:1 - 1395/08/06
روش های خانگی تشخیص عسل طبیعی

روش های خانگی تشخیص عسل طبیعی

روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا در خصوص تشخیص عسل طبیعی از صنعتی به روش آزمایشگاهی اظهار کرد: برای اطمینان . . . اظهار کرد: برای اطمینان صددرصدی از اصل و طبیعی بودن عسل باید چند نکته از جمله میزان ساکاروز، قند قبل و بعد . . . جمله میزان ساکاروز، قند قبل و بعد هیدرولیز و دیاستاز (تست عسل حرارت ندیده) در آزمایشگاه ها آنالیز شود و بر اساس . . . شود و بر اساس استانداردهایی که وجود دارد، مشخص شود که عسل در چه رده ای قرار دارد.سیدمهدی دهقان افزود: در جواب . . . دارد.سیدمهدی دهقان افزود: در جواب آزمایش ها مشخص می شود که عسل آزمایش شده در رده عسل کاملا خالص، عسل تغذیه نشده از . . .

16:57 - 1395/07/04
توله خرس ها عسل زنبوردار مازنی را خوردند

توله خرس ها عسل زنبوردار مازنی را خوردند

به گزارش ایرنا هجوم توله خرس ها به کندو عسل این زنبوردار روستایی باعث ترس و وحشت سایر روستاییان شده است.بخشدار بخش هزارجریب شهرستان نکا حمله . . . باعث ترس و وحشت سایر روستاییان شده است.بخشدار بخش هزارجریب شهرستان نکا حمله توله خرس ها به کندو عسل زنبوردار روستای چلمردی این شهرستان را تأیید کرد و گفت: گزارش حمله این توله خرس ها به محیط زیست . . .

1:28 - 1395/05/28
وزیر کار: نخستین سرمایه گذار خارجی در تولید عسل به ایران آمد

همکاری آرژانتین برای صادرات عسل ایران

وزیر کار: نخستین سرمایه گذار خارجی در تولید عسل به ایران آمد

گذار از یک کشور اروپایی آمده است تا پس از مطالعه وضعیت عسل ایران به ارتقای تولید این محصول کمک کند.وی ادامه داد: . . . عسل ایران به ارتقای تولید این محصول کمک کند.وی ادامه داد: عسل ایران مورد توجه جدی جهانیان است ومی تواند فرصت های . . . تواند فرصت های سرمایه گذاری زیادی ایجاد کند. ربیعی گفت: عسل ایران هم به عنوان یک ماده خوب خوراکی و هم ماده ای دارویی . . . جهاد کشاورزی دنبال می شود ایجاد یک نام و نشان تجاری برای عسل تولید ایران برای عرضه در بازارهای جهانی است.وی از . . . از همکاری با فعالان صنعت زنبورداری آرژانتین برای صادرات عسل خبر داد و گفت: عسل با برند ایرانی می تواند جایگاه خوبی . . .

18:27 - 1395/05/20
تولید عسل ارگانیک در البرز برای نخستین بار در کشور

تولید عسل ارگانیک در البرز برای نخستین بار در کشور

به گزارش ایرنا از دامپزشکی البرز، عزیز جمالپور روز پنجشنبه گفت: زنبورعسل از 150 میلیون سال قبل وجود داشته ولی با این تفاوت که در . . . بوده و در طول چندین هزار سال تا اوایل قرن 18 میلادی عسل منبع اصلی قند مصرفی محسوب می شد اما در چند قرن اخیر . . . قرن اخیر همزمان با رشد صنعت نیشکر و چغندر قند، استفاده از عسل طبیعی به عنوان تامین کننده اصلی قند کاهش بسیاری داشته . . . که برخی سودجویان با استفاده از مواد نامطلوب اقدام به تولید عسل های غیر طبیعی می کنند. وی افزود: برای نخستین بار در کشور . . . برای نخستین بار در کشور و شاید در دنیا موفق به تولید عسل ارگانیک و طبیعی شدیم که تمامی مراحل تولید و بهره برداری . . .

11:44 - 1395/05/07
طرح معضلات اجتماعی در تلویزیون باید هدفمند باشد

آسیب شناس اجتماعی:

طرح معضلات اجتماعی در تلویزیون باید هدفمند باشد

تهران - ایرنا - روانشناس و آسیب شناس اجتماعی گفت: طرح معضلات اجتماعی در رسانه بویژه تلویزیون باید با هدف معلوم و مشخص برای مخاطب انجام شود.

13:20 - 1395/04/09