انهدام یک فروند پهپاد شناسایی متعلق به عربستان در مرزهای یمن

انهدام یک فروند پهپاد شناسایی متعلق به عربستان در مرزهای یمن

در پایگاه نظامی «المصفق» در استان جیزان واقع در جنوب غربی عربستان منهدم کند.نیروهای ارتش یمن 12 ژانویه سال جاری نیز یک . . . خاورمیانه نزدیک به دو سال است که شاهد تجاوز همه جانبه عربستان و همپیمانانش است.این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ای جز . . . میلیون ها نفر و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است. عربستان به رغم صرف هزینه های سرسام آور نظامی و تبلیغاتی . . .

19:22 - 1395/11/02
کودکان یمنی همچنان قربانی جنایات جنگی آل سعود

کودکان یمنی همچنان قربانی جنایات جنگی آل سعود

از جمله 2 کودک و یک زن جان خود را از دست دادند.جنگنده های عربستانی علاوه بر استان صعده مناطقی را در استان های دیگر یمن . . . استان الجوف یمن از جمله مناطقی بود که مورد هدف جنگنده های عربستانی قرار گرفت.همچنین جنگنده های سعودی روز گذشته جنایت . . . به حملات مرگبار خود علیه غیرنظامیان یمنی ادامه می دهند.عربستان که از فروردین گذشته جنگ فراگیری را علیه یمن تحمیل . . .

19:10 - 1395/11/02
نیاز سعودی به بازنگری در مناسبات با تهران

تحلیل رسانه های عرب زبان

نیاز سعودی به بازنگری در مناسبات با تهران

مناسبات جمهوری اسلامی ایران و عربستان طی نزدیک به 2 سال گذشته و از زمان روی کار آمدن . . . را تشریح کرد. او در بخشی از سخنان خود درباره روابط با عربستان گفت: دلیلی نمی‌بینم که ایران و عربستان نسبت به . . . خود درباره روابط با عربستان گفت: دلیلی نمی‌بینم که ایران و عربستان نسبت به یکدیگر سیاستی خصمانه داشته باشند. ما به واقع . . . تحلیل هایی است که در رسانه های عربی درباره روابط ایران و عربستان منتشر شده است.** ضرورت اصلاح رویکردهای عربستان در . . . ایران و عربستان منتشر شده است.** ضرورت اصلاح رویکردهای عربستان در قبال ایرانروزنامه های «الدستور» اردن، «رای الیوم» . . .

12:59 - 1395/11/02
درگیری مسلحانه در جده 2 کشته بر جای گذاشت

درگیری مسلحانه در جده 2 کشته بر جای گذاشت

با تیراندازی و تبادل آتش همراه بود، 2 نفر از افراد مسلح کشته شدند.براساس این گزارش، نیروهای امنیتی عربستان پس از کشف و محاصره مخفیگاه افراد مسلح به تبادل آتش پرداختند اما دو فرد مسلحی که در مخفیگاه . . . خود نموده و کشته شدند.در این درگیری یکی از افراد مسلح نیز بازداشت شد.به نوشته سبق وزارت کشور عربستان قرار است بزودی درباره این عملیات بیانیه ای صادر کند.خاورم*1049**1064 مترجم: مریم کاظمی . . .

11:56 - 1395/11/02
تیراندازی در شهر جده عربستان

تیراندازی در شهر جده عربستان

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از اسکای نیوز، علت تیراندازی در منطقه 'الحرازات' واقع در شرق جده، درگیری میان نیروهای امنیتی عربستان و افراد مسلح بوده است.هنوز جزئیات بیشتری از این خبر منتشر نشده است.خاورم*1049** 1064 مترجم: مریم کاظمی / انتشار دهنده : فرشاد محسن . . .

9:0 - 1395/11/02
ده ها مزدور سعودی دراستان تعز یمن کشته و زخمی شدند

ده ها مزدور سعودی دراستان تعز یمن کشته و زخمی شدند

این حمله همچنین سه دستگاه خودروی نظامی مزدوران نیز منهدم شد.وی افزود: جنگنده های ائتلاف تحت رهبری عربستان به منظور پشتیانی از عناصر مزدور 20 بار منطقه را هدف حمله قرار دادند و بالگردهای آپاچی نیز در . . . کمیته های مردمی یمن روز جمعه نیز دو دستگاه خودروی نظامی مزدوران سعودی را در حومه ذباب منهدم کردند.عربستان همراه با چند کشور دیگر عرب از روز ششم فروردین سال گذشته اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره . . .

5:57 - 1395/11/02
دیدار شاهزاده ترکی فیصل با وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی

دیدار شاهزاده ترکی فیصل با وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی

با یکدیگرگف و گو می کردند.چندی پیش رسانه ها از بهبود روابط عربستان و رژیم صهیونیستی و تردد مقامات دو طرف خبر دادند. . . . صهیونیستی از جمله رئیس 'موساد' چندی پیش عازم عربستان شدند.پایگاههای اینترنتی آمریکایی نیز به نقل از منابع . . . در نیویورک با 'ترکی فیصل' رئیس سابق اطلاعات عربستان و سفیر این کشور در آمریکا، دیدار کرده است.همچنین . . .

4:4 - 1395/11/02
انرژی درمانی در عربستان حرام اعلام شد

انرژی درمانی در عربستان حرام اعلام شد

نقض حقوق بشر و تبعیض علیه افراد، سخن می گویند. زنان جامعه عربستان در معرض جدی ترین تبعیضات جنسی قرار دارند که این . . . قضایی و سیاسی کشور نهادینه شده است. به عنوان نمونه زنان در عربستان برای سفر، اشتغال و ایجاد کسب و کار، ادامه تحصیل، . . . فعالیت های ورزشی نیز محرومند.برخورد نظام قضایی با بانوان عربستان از جمله دیگر موارد تبعیض جنسیتی علیه این قشر از . . . صورت پذیرفته به نحو زیادی باز می دارد.بر این اساس، زنان عربستانی به تنهایی حق شکایت به دادگاه را نداشته و دادگاه تا . . .

21:17 - 1395/11/01
سفیر عربستان در پاکستان با فرمانده ارتش این کشور ملاقات کرد

سفیر عربستان در پاکستان با فرمانده ارتش این کشور ملاقات کرد

ملاقات به سفیر سعودی اطمینان داد که ارتش پاکستان دفاع از عربستان را مثل دفاع از پاکستان، می داند.'بیانیه روابط عمومی . . . یک ماه بعد از سفر ژنرال باجوا فرمانده جدید ارتش پاکستان به عربستان انجام می شود. فرمانده جدید ارتش پاکستان تنها حدود . . . به این سمت، در نخستین سفر خارجی خود در قامت فرماندهی، عازم عربستان شد و با عالی ترین مقامات حکومتی، نظامی و دفاعی . . . عربستان شد و با عالی ترین مقامات حکومتی، نظامی و دفاعی عربستان از جمله با ملک سلمان ملاقات کرد.حدود دو هفته پیش نیز . . . راحیل شریف فرمانده سابق ارتش پاکستان سفری چند روزه به عربستان داشت و در این سفر، مقامات سعودی بار دیگر پیشنهاد . . .

14:35 - 1395/11/01
ائتلاف سعودی مناطق مسکونی یمن را بمباران کرد

ائتلاف سعودی مناطق مسکونی یمن را بمباران کرد

امداد و اعزام زخمی ها به بیمارستان خبر دادند.هنوز تعداد دقیق کشته و زخمی ها اعلام نشده است.عربستان در فروردین سال گذشته با تشکیل ائتلافی متشکل از کشورهای عربی و پشتیبانی و حمایت غرب و آمریکا . . . بازگرداند و سیاست های خود را در این کشور فقیر عربی به اجرا بگذارد.مردم یمن در مقابل خواسته های عربستان همچنان مقاومت و پایداری می کنند.خاورم**1408** 1583** مترجم: اکرم کرمی ** انتشار دهنده: . . .

13:55 - 1395/11/01
عربستان از آزادی یکی از زندانیان این کشور از بازداشتگاه گوانتانامو خبر داد

عربستان از آزادی یکی از زندانیان این کشور از بازداشتگاه گوانتانامو خبر داد

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، جبران بن سعد بن وازع القحطانی از زندانیان . . . وازع القحطانی از زندانیان بازداشتگاه گوانتانامو بود که به عربستان استرداد شده است.شماری از شهروندان عربستان سعودی به . . . بود که به عربستان استرداد شده است.شماری از شهروندان عربستان سعودی به اتهام عضویت در گروه های تروریستی و انجام . . .

1:25 - 1395/11/01
میلیاردها دلار پروژه نیمه تمام در عربستان سعودی به دلیل بحران مالی

میلیاردها دلار پروژه نیمه تمام در عربستان سعودی به دلیل بحران مالی

با اجرای بررسی های دقیقی در زمینه شرایط اقتصادی حکمفرما بر عربستان سعودی نوشت : دولت عربستان سعودی به دلیل محدودیت های . . . زمینه شرایط اقتصادی حکمفرما بر عربستان سعودی نوشت : دولت عربستان سعودی به دلیل محدودیت های مالی مجبور شده است که . . . می افزاید: یکی از طرح هایی که برنامه ریزی از سوی دولت عربستان برای پیشبرد آن انجام شده بود پروژه احداث خطوط مترو . . . مشکلاتی همراه بود .بر اساس این داده های آماری کسری بودجه عربستان سعودی در سال 2016 با بیش از 79 میلیارد دلار برای . . . بزرگترین ناکامی های دوره پادشاهی سلمان تلقی می شود.دولت عربستان سعودی که در شرایط بغرنج مالی به سر می برد با در پیش . . .

17:46 - 1395/10/30
تداوم حمله هوایی عربستان به شهرهای یمن

تداوم حمله هوایی عربستان به شهرهای یمن

به گزارش شبکه خبری المسیره، هواپیماهای عربستانی از صبح امروز پنجشنبه با ادامه حمله های خود طی سه . . . استان لحج را نیز مورد حمله قرار دادند. همچنین هواپیماهای عربستانی آمریکایی منطقه عبال در شهر الحجیله استان الحدیده را . . . در شهر الحجیله استان الحدیده را بمباران کردند.متجاوزان عربستانی بزرگراه منطقه مران در شهر حیدان ومنطقه الرمادیات در . . . صعده را نیز طی پنج نوبت مورد حمله قرار دادند.هواپیماهای عربستانی آمریکایی منطقه مران شهر حیدان استان صعده از صبح . . . شهر حیدان استان صعده از صبح امروز سه بار بمباران کردند. عربستان همراه با چند کشور دیگر از ششم فروردین سال گذشته . . .

12:28 - 1395/10/30
همکاری چین و عربستان در زمینه انرژی

همکاری چین و عربستان در زمینه انرژی

آمده است: ‌نور بکری رئیس دفتر انرژی ملی چین با وزیر انرژی عربستان در ابوظبی دیدار داشت و دو طرف گفت و گوهایی درباره . . . شرکت های چینی در خصوصی سازی صنعت برق و صنایع تجدید پذیر در عربستان انجام دادند.شرکت نفتی آرامکو عربستان سپتامبر 2016 ( . . . و صنایع تجدید پذیر در عربستان انجام دادند.شرکت نفتی آرامکو عربستان سپتامبر 2016 ( شهریور/مهرماه)95 اعلام کرد که این . . . مطرح می شود که منابع چینی خرداد ماه 95 اعلام کردند که عربستان جایگاه اول در صادرات نفت به چین را از دست داده و به . . . به روسیه واگذار کرده است.از سوی دیگر، خالد فالح وزیر انرژی عربستان روز دوشنبه و در حاشیه انجمن انرژی در ابوظبی تاکید . . .

19:52 - 1395/10/29
احداث پایگاه نظامی عربستان در جیبوتی

احداث پایگاه نظامی عربستان در جیبوتی

افزایش نقش ریاض در هدایت تمهیدات مربوط به امنیت منطقه ای، عربستان با احداث یک پایگاه نظامی در جیبوتی، به شاخ آفریقا رو . . . و پایگاه های نظامی آمریکا و فرانسه در این کشور واقع است.عربستان در تلاش است توافق احداث پایگاه نظامی در خاک جیبوتی . . . به سرانجام رسید.یوسف همچنین گفت که توافق همکاری نظامی با عربستان به زودی در ریاض به امضا می رسد. وی توضیح بیشتری در . . . سوی دریای سرخ رو به روی یمن قرار دارد. یمن،‌ کشوری است که عربستان سرکردگی ائتلافی عربی در مخالفت با جنبش انصارالله را . . .

19:3 - 1395/10/29
موسسه الوطنی : رشد اقتصادی عربستان سعودی به مرحله افول رسیده است

موسسه الوطنی : رشد اقتصادی عربستان سعودی به مرحله افول رسیده است

دلایل مشکلات مالی دولت این کشور دانست و تاکید کرد: دولت عربستان علاوه بر کمبود منایع مالی اجرای بسیاری از پروژه های . . . بوده است.این گزارش همچنین تاکید می کند که اقتصادی غیرنفتی عربستان سعودی دوره رکود را پشت سر می گذارد و با شرایط مناسبی . . . و پنجه نرم نمی کند.به عقیده کارشناسان نظام مالی و اقتصادی عربستان سعودی به مشکلات گوناگونی دچار است و در صورت تداوم . . . به این مفهوم که درآمد 75 درصد بودجه و 90 درصد صادرات عربستان از نفت به دست می آید. بخش دیگر نیز به معادن و صنایع . . . دیگر نیز به معادن و صنایع مرتبط با نفت مربوط می شود.اقتصاد عربستان بین سال های 2003 تا 2013 به واسطه گران شدن نفت و . . .

15:17 - 1395/10/29
عربستان: قانون جاستا مجازات تروریست ها را سخت تر می کند/ادامه وحشت عربستان ازپیگیری قانون جاستا

عربستان: قانون جاستا مجازات تروریست ها را سخت تر می کند/ادامه وحشت عربستان ازپیگیری قانون جاستا

به گزارش امروز (چهارشنبه) ایرنا، سفارت عربستان سعودی در واشنگتن، در صفحه رسمی خود در شبکه اجتماعی . . . از برخورد با تروریسم خواهد شد.این در حالی است که سفارت عربستان سعودی در واشنگتن 15 دی ماه در توئیتی کوتاه ، ضمن . . . با واشنگتن هشدار دادند.بر اساس گزارش های منتشره، ازنگاه عربستان قانون جاستا اصل سیادت کشورها را زیر سوال می برد و . . . با قانون شکایت قربانیان حادثه تروریستی 11 سپتامبر از عربستان سعودی رای مثبت داد.روسای اتاق های بازرگانی کشورهای . . .

12:2 - 1395/10/29
جنگده های عربستان دریک روز 17 بارمناطق صعده و صنعا را بمباران کرند

جنگده های عربستان دریک روز 17 بارمناطق صعده و صنعا را بمباران کرند

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری رسمی یمن (سبا) یک منبع محلی استان صعده گفت: هواپیماهای عربستانی طی 7 نوبت مناطق مختلف شهر مرزی شدا را بمباران و . . . مالی و جانی زیادی به جا گذاشت.این منبع افزود: هواپیماهای عربستانی طی دو نوبت منطقه مران و دو نوبت منطقه جمعه بن فاضل . . . ها تا کنون مشخص نشده است.این منبع با اشاره به دو نوبت حمله عربستان به منطقه الفرع شهر کتاف و یک حمله به شهر الظاهر . . . را مورد حمله شدید قرار داد. یک منبع محلی گفت :هواپیماهای عربستانی طی سه نوبت شهر خولان و منطقه العرقوب صنعا را . . . و منطقه العرقوب صنعا را بمباران و خسارات زیادی وارد کردند.عربستان همراه با چند کشور دیگر از ششم فروردین سال گذشته . . .

11:8 - 1395/10/29
شش زن وکودک یمنی درحمله قایق های جنگی عربستان کشته شدند

شش زن وکودک یمنی درحمله قایق های جنگی عربستان کشته شدند

به گزارش روز چهارشنبه شبکه خبری المسیره، یک مقام محلی گفت: قایق های جنگی عربستان از محل استقرار خود در جنوب دریای سرخ، مناطق مسکونی . . . کشته ها وجود دارد.این منبع افزود: حمله وحشیانه قایق های عربستانی از سواحل شهر المخا به روستاهای مسکونی در راستای . . . به روستاهای مسکونی در راستای تلاش برای کمک به مزدوران عربستانی برای حمله دیگر به روستای مذکور صورت گرفت که با . . . مذکور صورت گرفت که با هوشیاری اهالی روستا خنثی شد. عربستان همراه باچند کشوردیگر از۲۵مارس ۲۰۱۵میلادی (۶ فروردین . . .

10:33 - 1395/10/29
پادشاه عربستان به مالزی سفر می کند

پادشاه عربستان به مالزی سفر می کند

به گزارش ایرنا، تارنمای روزنامه 'نیو استریت تایمز' روز چهارشنبه اعلام کرد پادشاه عربستان سعودی انتظار می رود برای یک دیدار رسمی در پایان ماه . . . در ایالت 'کداح' سخن می گفت، تصریح کرد: سعی کنید با پادشاه عربستان در مورد احتمال افزایش سهمیه حج مالزی صحبت کنید.وی . . . تلاشم در مورد افزایش سهمیه حج است. این مزیت رابطه خوب با عربستان سعودی است.نجیب تون رزاق توضیح بیشتری در مورد سفر . . . سعودی است.نجیب تون رزاق توضیح بیشتری در مورد سفر پادشاه عربستان به مالزی نداد، اما این این کشور جنوب شرق آسیا یکی از . . . ماه سال گذشته در رزمایش 'رعد الشمال' به مدت یکماه در شمال عربستان سعودی و با شرکت نیروهایی از 20 کشور شرکت کرد و 75 . . .

6:4 - 1395/10/29
تداوم آتش سنگین جنگنده های عربستانی- آمریکایی به یمن؛ کشته شدن 6 یمنی

تداوم آتش سنگین جنگنده های عربستانی- آمریکایی به یمن؛ کشته شدن 6 یمنی

شبکه خبری المسیره به نقل از یک منبع مطلع گزارش داد، جنگنده های عربستانی در جنایتی دیگر دو خانه را در شهرستان «مقبنه» در . . . یمن نیز 9 تن کشته شدند.سلسله جنایت های گسترده و بی امان عربستان و متحدانش علیه مردم یمن در مناطق مختلف این کشور . . . علیه مردم یمن در مناطق مختلف این کشور همچنان ادامه دارد.عربستان از ششم فروردین سال گذشته برای پیشبرد سیاست های خود . . . خود در یمن نرسیده و کارشناسان اعتقاد دارند که مقام های عربستانی با این تجاوز٬ خود را وارد باتلاق مهلکی کرده اند که . . .

19:19 - 1395/10/28
رویترز به نقل از روحانی: پیشنهاد میانجیگری 10  کشور میان ایران و عربستان

بازتاب سخنان رئیس جمهوری در رسانه های خارجی؛

رویترز به نقل از روحانی: پیشنهاد میانجیگری 10 کشور میان ایران و عربستان

که تهران روابط با ریاض را از سر می گیرد، مشروط بر اینکه عربستان سیاست های منطقه ای اش را تغییر دهد. رویترز نوشت، . . . عراق و کویت برای کاهش تنش بین رقبای منطقه ای (ایران و عربستان) گفت: کشورهای زیادی هستند؛ شما به عراق و کویت اشاره . . . کرده اند. رئیس جمهوری ایران با بیان اینکه تهران درصدد حذف عربستان از سیاست های منطقه ای نیست، اعلام کرد که تهران به . . . در نشست خبری امروز خود در مورد میانجیگری بین ایران و عربستان گفت: کشورهایی همانند کویت و عراق و هفت یا هشت کشور . . . دخالت در مسائل داخلی عرستان را ندارد، این کشور نه می خواهد عربستان از صحنه سیاسی منطقه حذف شود و نه می خواهد عربستان . . .

18:22 - 1395/10/28
وزیر پیشین انگلیس خواستار تغییر در سیاست های دولت `می`در قبال یمن شد

وزیر پیشین انگلیس خواستار تغییر در سیاست های دولت 'می'در قبال یمن شد

شد، گفت: حمایت دولت 'ترزا می' از حمله ائتلاف تحت رهبری عربستان علیه یمن می‌تواند سبب بازتولید تروریسم در منطقه و . . . یمن سفر کرده است؛ افزود: دولت انگلیس در حال فروش سلاح به عربستان و متحدانش است و همزمان با آن میلیون ها پوند از . . . کشته برجای گذاشته است که شماری از آنها به دلیل حملات هوایی عربستان و متحدانش بوده است و به گفته سازمان‌های حقوق بشری و . . . نوشته دیلی تلگراف، دولت انگلیس علاوه بر فروش سلاح به عربستان سعودی و ارائه کمک‌های مشاوره‌ای به آن، از حمله . . . سعودی و ارائه کمک‌های مشاوره‌ای به آن، از حمله نیروهای عربستان و متحدانش علیه یمن نیز حمایت دیپلماتیک به عمل . . .

18:14 - 1395/10/28
نشریه کویتی:نگاه عربستان برای نجات طرح های عمرانی به شرکت های خارجی است

نشریه کویتی:نگاه عربستان برای نجات طرح های عمرانی به شرکت های خارجی است

که به دلیل کاهش قیمت نفت ضربه های شدیدی را به اقتصاد دولت عربستان وارد کرده، سبب شد تا اجرای طرح های عمرانی کلان در . . . پذیری بالایی همراه است.به گفته «خالد الفالح» وزیر انرژی عربستان سعودی این کشور برای پیشبرد طرح های عمرانی مرتبط با . . . توسعه صنعت برق را در دستور کار قرار داده است .مقام های عربستانی با کاهش یارانه سوخت ،خدمات اساسی و وضع مالیات ٬ . . . اند. به عقیده کارشناسان، این امر نشان دهنده عمق بحران در عربستان ومیزان هزینه های آن در تجاوز به یمن است که در داخل . . .

16:52 - 1395/10/28
یک فعال مدنی عربستان در العوامیه قطیف ربوده شد

باحمله نیروهای امنیتی رژیم سعودی؛

یک فعال مدنی عربستان در العوامیه قطیف ربوده شد

به محله مسکونی در شمال شهرک العوامیه استان قطیف در شرق عربستان یک فعال مدنی را ربودند.بر اساس اطلاعات رسیده از این . . . ربودند.بر اساس اطلاعات رسیده از این منطقه نیروهای امنیتی عربستان اقدام به ربودن فعال جنبش مدنی صلح طلبی کردند.صفحه . . . احرار در توییتر به نقل از منابع آن اعلام کرد که نیروهای عربستانی پس از شلیک به «حسین الفرج» وی را در داخل خودروش در . . . حمله نیروهای امنیتی خسارت های مالی زیادی به جا گذاشت.رژیم عربستان از پیشتر با بحران نارضایتی مردمی در شهرهای شیعه نشین . . .

16:2 - 1395/10/28
ایران به دعوتنامه عربستان پاسخ داد/مصمم به برگزاری حج هستیم

حجت الاسلام قاضی عسکر اعلام کرد:

ایران به دعوتنامه عربستان پاسخ داد/مصمم به برگزاری حج هستیم

مصمم هستند که حج آینده برگزار شود.وی با اشاره به دعوتنامه عربستان برای برگزاری دیدارها و مذاکرات دو جانبه درخصوص حج 96 . . . رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به وزیر حج عربستان ارسال و محورهای مورد نظر کشورمان به طرف سعودی منعکس . . . حج فراهم شود.حجت الاسلام قاضی عسکر همچنین با اشاره اینکه عربستان اعلام کرده است سهمیه کشورها نسبت به سال گذشته افزایش . . .

15:56 - 1395/10/28
ادامه کشتار یمنی ها در حملات هوایی عربستان به مناطق مسکونی

ادامه کشتار یمنی ها در حملات هوایی عربستان به مناطق مسکونی

این بمباران ها وجود دارد. در حمله هوایی امروز جنگنده های عربستانی به منطقه مران شهر حیدان استان صعده تاکنون 7 تن کشته . . . استان الحدیده یک خودرو منهدم و 2 تن کشته شدند.حمله هوایی عربستان امروز به منطقه النهدین در جنوب صنعا نیز خسارات مالی . . . گزارشی در خصوص آمار کشته ها و زخمی ها منتشر نشده است.عربستان همراه با چند کشور دیگر از ششم فروردین سال گذشته . . .

15:29 - 1395/10/28
مسمومیت غذایی گسترده در عربستان و آماده باش درمانی در این کشور

مسمومیت غذایی گسترده در عربستان و آماده باش درمانی در این کشور

در شهر 'ترابه' حدود 100 کیلومتری شرق 'طائف' در جنوب غربی عربستان اتفاق افتاده است.خبرگزاری رسمی عربستان اعلام کرد که . . . 'طائف' در جنوب غربی عربستان اتفاق افتاده است.خبرگزاری رسمی عربستان اعلام کرد که 150 نفر در نتیجه خوردن غذای مسموم در یک . . . غذای مسموم در یک رستوران بیمار شده اند.پایگاه اینترنتی سبق عربستان نیز که به دولت این کشور نزدیک است، آمار مسموم شدگان . . . استفاده از ساندویچ های شرکت 'شاورما' اعلام کرد.خبرگزاری عربستان اضافه کرد که 'خالد الفیصل' امیر مکه دستور تحقیق و . . . دیگری درباره بیماری های ناشی از غذای بی کیفیت و ناسالم در عربستان منتشر شده است. در شهریور ماه سال جاری، رسانه های . . .

15:25 - 1395/10/28
آرزوهای ال سعود در برابر اراده ملت مصر برباد رفت

آرزوهای ال سعود در برابر اراده ملت مصر برباد رفت

کلان این کشور توافق واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر را به عربستان سعودی که به دنبال راهی برای اعمال سیادت خود بر مصر . . . صنافیر و تیران به سعودی در جریان سفر ملک سلمان پادشاه عربستان به مصر در کنار میلیاردها دلار کمک سعودی ها به قاهره، . . . دو گانه تیران و صنافیر واقع در دهانه خلیج عقبه متعلق به عربستان است و ریاض در سال 1950 از قاهره خواسته است از این . . . سعودی فائق آمد و سعودی ها نتوانستند کاری از پیش برند.عربستان یکی از حامیان اصلی «عبدالفتاح السیسی»، رئیس جمهوری . . . آن را می‌دهد. دولت مصر توافق‌نامه ترسیم مرزهای دریایی با عربستان را به پارلمان مصر ارجاع داده بود. پارلمان این کشور . . .

15:16 - 1395/10/28
روزنامه العرب: صفحه جدیدی در روابط بین مصر و عربستان گشوده شده است

پس از رای دادگاه عالی مصر درباره جزایر تیران و صنافیر؛

روزنامه العرب: صفحه جدیدی در روابط بین مصر و عربستان گشوده شده است

رابطه نوشت: دادگاه مصر در حالی توافقنامه ترسیم مرزی با عربستان را باطل کرد که روابط بین مصر و عربستان با میانجیگری . . . ترسیم مرزی با عربستان را باطل کرد که روابط بین مصر و عربستان با میانجیگری برخی کشورهای با نفوذ منطقه رو به بهبود . . . با نفوذ منطقه رو به بهبود نهاده بود.روابط بین مصر و عربستان در چند ماه گذشته به دلیل مخالفت مصر با برخی خواسته . . . در چند ماه گذشته به دلیل مخالفت مصر با برخی خواسته های عربستان و اختلاف نظر درباره جنگ در یمن، سوریه و برخی مسایل . . . امضای توافقنامه ای که تابعیت دو جزیره تیران و صنافیر را به عربستان واگذار کرده بود، داد.این توافقنامه در آوریل گذشته . . .

14:7 - 1395/10/28
صفحه 1 از 100 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >