قطر مانع از دورزدن شرکت های سعودی برای صادرات کالا به دوحه شد

قطر مانع از دورزدن شرکت های سعودی برای صادرات کالا به دوحه شد

الجزیره گفت: هرگونه کالای ساخت کشورهای محاصره کننده قطر (عربستان، امارات، بحرین و مصر) صرف نظر از بارگیری از کشوری . . . آن صورت می گیرد.وی در ادامه افزود: اما بسیاری از شرکت های عربستانی تمایل دارند تا به قرادادهایی که با طرف های قطری خود . . . تکسان لجستیک برای انتقال 50 تا 60 تن از کالاها و تولیدات عربستانی مذاکره می کند، تصریح کرد: نبود کشتی و هواپیما عامل . . . واردات کالاها و تولیدات کشورهای تحریم کننده قطر به ویژه عربستان ممنوع شده است.واردات کشورهای عربستان، امارات و بحرین . . . کننده قطر به ویژه عربستان ممنوع شده است.واردات کشورهای عربستان، امارات و بحرین به قطر افزون بر 5 میلیارد دلار . . .

23:37 - 1396/04/05
واکنش وزیر امورخارجه آلمان به خواسته های 13 گانه عربستان و همپیمانانش برای عادی سازی روابط با قطر

واکنش وزیر امورخارجه آلمان به خواسته های 13 گانه عربستان و همپیمانانش برای عادی سازی روابط با قطر

که در مقر شرکت مخابرات آلمان برگزار شده بود، عنوان کرد.عربستان، امارات، بحرین و مصر از 15خردادماه 96 با متهم کردن . . . مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را به روی این کشور بستند.عربستان و متحدانش فهرستی از خواسته‌های خود را برای از سرگیری . . . القاعده و داعش عنوان شده است، از جمله شروط اعلام شده عربستان و متحدانش برای بهبود روابط با دوحه است.قطر 10روز . . . دارد تا به خواسته‌های ذکرشده کشورهای چهارگانه پاسخ دهد.عربستان، امارات، بحرین و مصر پس از متهم کردن دوحه به حمایت . . .

21:37 - 1396/04/05
حملات هوایی عربستان در عید فطر به یمن/ سه کشته و هفت زخمی در بمباران استان صعده

حملات هوایی عربستان در عید فطر به یمن/ سه کشته و هفت زخمی در بمباران استان صعده

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، جنگنده بمب افکن های عربستان یک منزل مسکونی در منطقه الشوارق را هدف قرار دادند.جنگنده های سعودی شب گذشته نیز منطقه آل . . . یمن و زیر ساخت های این کشور هدف حملات نظامی و هوایی قرار گرفت.حمله ائتلاف عربی آمریکایی به سرکردگی عربستان با هدف بازگرداندن عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت صورت گرفت. این تجاوز . . .

13:35 - 1396/04/05
سازمان ملل: مردم یمن در ماه رمضان هم هدف حملات نظامی قرار گرفتند

سازمان ملل: مردم یمن در ماه رمضان هم هدف حملات نظامی قرار گرفتند

ها در یمن ادامه یابد و باید به مردم یمن نشان داد که جهان در برابر رنج ها و مشکلات شما چشم پوشی نکرده است و از این طریق امید را به زندگی میلون ها یمنی باز گردانید.حمله ائتلاف عربی آمریکایی به سرکردگی عربستان با هدف بازگرداندن عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت صورت گرفت. این تجاوز نظامی علاوه بر ویرانی تمامی زیرساخت های یمن و کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، مردم این کشور به ویژه . . .

9:44 - 1396/04/05
عربستان با حمله هوایی به یمن 12نفر را  به خاک و خون کشید

عربستان با حمله هوایی به یمن 12نفر را به خاک و خون کشید

زخمی شدند.مرعی العامری فرماندار شهرستان صرواح گفت: در حمله به خانه مبارک مسعد الزایدی در روستای آل مسعد سه خانه مجاور آن نیز ویران شد. جنگنده های سعودی امروز پنج بار این روستا را هدف حمله قرار دادند.عربستان همراه با چند کشور دیگر از روز ششم فروردین سال 94 اقدام به حمله نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است. حمله ائتلاف با هدف بازگرداندن عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری . . .

21:42 - 1396/04/04
حمایت تلویحی آمریکا از فهرست خواسته های محاصره کنندگان قطر

حمایت تلویحی آمریکا از فهرست خواسته های محاصره کنندگان قطر

با صدور بیانیه ای ضمن حمایت تلویحی از فهرست خواسته های عربستان، امارات، بحرین و مصر از قطر، بر ادامه گفت و گو به . . . بیانیه در حالی منتشر می شود که پنجشنبه گذشته کشورهای عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر فهرستی از خواسته های خود . . . با ایران و قطع حمایت از حزب الله و اخوان المسلمین است.عربستان سعودی، مصر، امارات و بحرین روز دوشنبه 15 خرداد روابط . . . قطر بود.بعد ازاعلام این خبر برخی کشورها نیز به تبعیت ازعربستان روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع . . .

21:28 - 1396/04/04
چالش های داخلی و خارجی پیش روی محمد بن سلمان ولیعهد جدید عربستان

چالش های داخلی و خارجی پیش روی محمد بن سلمان ولیعهد جدید عربستان

به گزارش ایرنا، این پایگاه خبری ادامه داد: محمد بن سلمان در مقام وزیر دفاع عربستان پروژه جنگ در یمن را کلید زد. جنگی که دو و نیم سال از . . . و نیم سال از آغاز آن می گذرد و آن طور که از شواهد پیداست عربستان در آن به بن بست رسیده است. نیروهای ارتش این کشور . . . مناطق شمالی آن را در اختیار دارند، بسیاری از روستاهای مرزی عربستان را تخریب کرده و به شهرهای آن موشک پرتاب می کنند. این . . . مصیبت انسانی از سال1945 تاکنون نام برده است، با این وجود، عربستان میلیاردها دلار برای تداوم چنین جنگی در فقیرترین کشور . . . جنگی در فقیرترین کشور در دنیای عرب، هزینه می کند. ‌ 'عربستان حمایت متحدان خود را در این جنگ از دست داده است. . . .

16:18 - 1396/04/04
افزایش تنش دوحه - ریاض منافع کشورهای منطقه را به خطر می اندازد

گفت و گوی ایرنا با کارشناسان مسائل بین الملل ؛

افزایش تنش دوحه - ریاض منافع کشورهای منطقه را به خطر می اندازد

از نیازهای روزانه خود را از طریق تنها مرز زمینی خود با عربستان تامین می کرد و قدرت خطوط هوایی خود را به استفاده از . . . به نظر می رسد تنش محدود میان جبهه متحد عربی به سردمداری عربستان، در کوتاه مدت و میان مدت به نفع کشورمان باشد، اما . . . هرگز هدف ایران نیست. جبهه ای در مقابل ایران به سردمداری عربستان سعودی شکل گرفته است، حال این جبهه دچار اختلافات . . . هم قرائت درستی نیست، ایران لازم ندانسته و نخواسته وارد تنش عربستان با قطر شود. نکته دیگر اینکه اساسا ایران نمی تواند . . . اینکه اساسا ایران نمی تواند چشم انداز روشنی از رابطه با عربستان در کوتاه مدت و میان مدت داشته باشد، بنابراین نزدیکی . . .

14:36 - 1396/04/04
ریاض؛ پوست اندازی در ساختار سیاسی برای کسب رهبری عربی

هدف تغییراتی که در عربستان رخ داده است

ریاض؛ پوست اندازی در ساختار سیاسی برای کسب رهبری عربی

در ادامه این یادداشت به قلم عباس پرورده، می خوانیم: انتصاب محمد بن سلمان به ولیعهدی عربستان، گمانه زنی های زیادی را از سوی رسانه ها برانگیخته . . . ساختار سیاسی داخلی هست. به خصوص اینکه تحولاتی که امروز در عربستان جریان دارد، تا حدی نمایی متفاوت از روند سنتی دارد که . . . می گذرد، علاوه بر در نظر داشتن تعاملات درون ساختاری حکومت عربستان، باید تاثیرگذاری معادلات منطقه ای و بین المللی را . . . بر این تحولات لحاظ کنیم. از نظر ساختار داخلی، در حاکمیت عربستان به دلیل فقدان مردمسالاری و عدم حضور نهادهای مدنی، . . . سردرگمی تحلیلگران شود.اما تغییرات کنونی در ساختار قدرت عربستان فقط متاثر از تعاملات داخلی نیست، بلکه تحولات منطقه . . .

12:55 - 1396/04/04
قطربرتحکیم روابط با ایران و ترکیه تاکید کرد

قطربرتحکیم روابط با ایران و ترکیه تاکید کرد

خلیج فارس ادامه داده اند، درحالی که قطری ها مطالبات اصلی عربستان را برای پایان تنش در منطقه نپذیرفته اند.درهمین راستا . . . روابط نپذیرفته اند و بر روابط خوب با ایران تاکید دارند.عربستان پیش از این امکان هرگونه میانجی گری میان ریاض با دوحه . . . امکان هرگونه میانجی گری میان ریاض با دوحه را رد کرده بود. عربستان به همراه امارات، بحرین، مصر، دولت شرق لیبی، جزایر . . . «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر علیه سیاست های منطقه‌ای عربستان سعودی با واکنش شدید رسانه‌های گروهی و مقام‌های ریاض . . . به ریاض صورت گرفت و نشانه وجود اختلاف عمیق میان قطر وعربستان درمورد سیاست‌های منطقه‌ای 2 کشورعضو شورای همکاری . . .

12:26 - 1396/04/04
4 نکته درباره تغییرات در سعودی/

4 نکته درباره تغییرات در سعودی/

می خوانیم: 1- انتصاب شاهزاده محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد عربستان سعودی طرحی بود که از روز اول آغاز پادشاهی ملک سلمان . . . داشت، در سمت رئیس دفتر بابا فعالیت می کرد.در حالی که در عربستان سعودی، چهره های باتجربه نظامی متعددی وجود داشتند ملک . . . عنوان رئیس دفتر وزیر دفاع فعالیت می کرد.آغاز عملیات نظامی عربستان سعودی در راس یک ائتلاف نظامی متشکل از شماری از . . . اتفاق باید در این برهه زمانی ویژه روی دهد یعنی زمانی که عربستان سعودی با همسایه مهم خود قطر درگیری سخت، طاقت فرسا و . . . هم می تواند برنامه هایی را برای اصلاحات اجتماعی - حقوقی در عربستان سعودی اجرا کند و هم بخشی از مطالبات نسل جوان و زنان . . .

11:31 - 1396/04/04
ولیعهد آشوب ساز خاورمیانه

ولیعهد آشوب ساز خاورمیانه

به گزارش گروه پژوهش و تحلیل خبری ایرنا ، «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی در اقدامی شگفت آور فرزند خود «محمد بن سلمان» . . . از برادر به برادر منتقل می شد. ملک سلمان پادشاه 81 ساله عربستان سعودی با این دستور «محمد بن نایف» ولیعهد پیشین را . . . پیشین را نیز عزل کرد. ولیعهد جدید دانش آموخته رشته حقوق درعربستان است و از سال 2009 به عنوان مشاور ملک سلمان که آن . . . مدارج ترقی را طی کرد. بسیاری از تحلیلگران مسائل شبه جزیره عربستان اعتقاد دارند انتصاب جدید نشان می دهد حکومت این کشور . . . سیاسی ارزیابی می کنند. نشریه «نیوزویک» تغییرات در حاکمیت عربستان را برنامه ای برای تعیین مسیر پادشاهی این کشور در . . .

10:48 - 1396/04/04
6 تفاوت ولیعهد جدید عربستان با علمای وهابی

6 تفاوت ولیعهد جدید عربستان با علمای وهابی

در ادامه این یادداشت به قلم علیرضا مجیدی می خوانیم: جامعه عربستان بیش‌تر به سمت نسخه‌های افراطی‌تر وهابیت مانند سلفی . . . به موازات برنامه‌های مدرنیزاسیون از بالا، شاهد تغییر فرهنگ عربستان سعودی و نزدیک شدن آن به فضای جامعه امارات خواهیم . . . اولویت و نیاز کشورش را «برنامه جامع توسعه برای مدرنیزاسیون عربستان سعودی و تبدیل آن به کشوری مشابه کشورهای توسعه‌یافته . . . انداخت که یکی از اقدامات آن، برپایی کنسرت در شهرهای مختلف عربستان بود! برگزاری کنسرت‌ در عربستان طی 25 سال اخیر سابقه . . . کنسرت در شهرهای مختلف عربستان بود! برگزاری کنسرت‌ در عربستان طی 25 سال اخیر سابقه نداشته؛ اما این بار نه‌تنها اصل . . .

9:56 - 1396/04/04
سلمان کوچک تاریخ بخواند

سلمان کوچک تاریخ بخواند

رزمندگان ایران پوزه‌اش به خاک مالیده شد.این در حالی است که عربستان نه‌تنها در برابر انصارالله یمن درمانده شده که اساسا . . . گذاشتند، اما اکنون همین شورا دوپاره شده است. تنش بین قطر و عربستان و صف‌بندی بین قطر، عمان و کویت از یک‌سو با عربستان، . . . قطر و عربستان و صف‌بندی بین قطر، عمان و کویت از یک‌سو با عربستان، امارات و بحرین از سوی دیگر نشان می‌دهد ایران در . . . ایران، تکلیف آل‌سعود درمانده و گرفتار در یمن مشخص است.6ـ عربستان با ماجراجویی‌های چند سال اخیر دچار کسری بودجه شده، . . . یافت.به عبارتی بهتر آنها با چنین رویکردی در می‌یابند که عربستان به‌رغم برخورداری از دلارهای نفتی و وابستگی شدید به . . .

9:48 - 1396/04/04
دسیسه سعودی برای منطقه

دسیسه سعودی برای منطقه

بر این باورند که بحران قطر می‌تواند دسیسه‌ای از سوی عربستان باشد به این امید که ایران حرکتی غیرمنتظره‌ای در . . . مواجهه با آن پرداخت. قهرمان‌پور در این گفت‌ وگو تاکید کرد عربستان احساس ‌می‌کند برای تبدیل شدن به یک قدرت هژمون در . . . رابطه دارند در یک دوراهی قرار داده که باید میان ایران و عربستان یکی را انتخاب کنند. همچنین او شیعه‌هراسی و ایران . . . مطرح است نیز اشاره کرد و گفت شاید مساله قطر دامی از سوی عربستان برای ایران باشد به این امید که ایران یک حرکت . . . کشورهای عربی دنبال کرده است، افزود تهران هم بهانه به‌دست عربستان نداده و هم کمک‌های انسانی به قطر ارائه کرده و از سوی . . .

9:32 - 1396/04/04
تدوام حملات جنگنده های عربستان در شب عید فطر به بخش های مختلف یمن

تدوام حملات جنگنده های عربستان در شب عید فطر به بخش های مختلف یمن

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، جنگنده بمب افکن های عربستان در 11 نوبت شهرستان الوازعیه واقع در استان تعز را . . . در استان تعز را بمباران کردند.در استان حجه نیز جنگنده های عربستان در چهار نوبت شهرستان حرض و میدی را هدف قرار دادند و . . . و باقم در استان صنعا نیز هدف بمباران جنگنده بمب افکن های عربستان قرار گرفت.در همین حال نیروهای مرزبانی عربستان در . . . بمب افکن های عربستان قرار گرفت.در همین حال نیروهای مرزبانی عربستان در منطقه عیاش صعده، با شلیک گلوله به سمت شماری . . . در کمین ارتش و کمیته های مردمی یمن سه سرباز سعودی در عسیر عربستان کشته شدند.پیش تر نیز 8 مزدور سعودی در نزدیکی اردوگاه . . .

7:13 - 1396/04/04
رایزنی وزرای امورخارجه کویت و آمریکا در زمینه بحران خلیج فارس

رایزنی وزرای امورخارجه کویت و آمریکا در زمینه بحران خلیج فارس

پایان بحران سیاسی در منطقه و حل و فصل مشکلات میان قطر و عربستان تاکید کرد.کویت در حال حاضر با همکاری ترکیه در تلاش . . . مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا انجام داد. ناظران معتقدند عربستان سعودی همچنان بر مواضع خود جهت عدم مصالحه با قطر . . . می ورزد.امارات متحده عربی به همراه بحرین لیبی و مصر همانند عربستان روابط سیاسی خود را با عربستان قطع کرده اند.همزمان . . . بحرین لیبی و مصر همانند عربستان روابط سیاسی خود را با عربستان قطع کرده اند.همزمان احمد الناصر معاون وزیرامور خارجه . . . به موضع اعتدالی و میانه روی کویت در قبال پرونده اختلافات عربستان و قطر گفت: کویت با رویکرد اعتدالی خود به دنبال آن . . .

0:20 - 1396/04/04
عبدالفتاح السیسی با توافقنامه واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان موافقت کرد

عبدالفتاح السیسی با توافقنامه واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان موافقت کرد

از موافقت پارلمان مصر با ترسیم مرزهای دریایی این کشور با عربستان این توافقنامه را تایید کرده است.رییس جمهوری مصر سه . . . مراسم افطاری در قاهره گفته بود که ترسیم مرزهای دریایی با عربستان در خصوص دو جزیره تیران و صنافیر موضوعی تمام شده . . . 24 خرداد، با اکثریت آرا توافقنامه ترسیم مرزهای دریایی با عربستان و واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به این کشور را . . . معتقدند که رییس جمهور مصر در برابر دریافت کمک های مالی از عربستان این دو جزیره را فروخته است، در حالی که دولت مصر مدعی . . . حالی که دولت مصر مدعی است که این دو جزیره در اصل متعلق به عربستان است.یک دادگاه مصری چند ماه پیش اعلام کرده بود که این . . .

21:49 - 1396/04/03
رؤیت هلال ماه شوال در عربستان، قطر و امارات متحده عربی

رؤیت هلال ماه شوال در عربستان، قطر و امارات متحده عربی

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، کمیته رؤیت هلال ماه عربستان از رؤیت هلال ماه شوال در این کشور خبر داد.همچنین رسانه های اماراتی نیز از رؤیت هلال ماه شوال در این کشور خبر دادند.کمیته رؤیت هلال ماه قطر نیز اعلام کرد که هلال ماه شوال در این کشور رؤیت شده . . .

21:12 - 1396/04/03
گزارش نشریه آلمانی از واکنش قطر به شروط چهار کشور عربی برای پایان بحران

گزارش نشریه آلمانی از واکنش قطر به شروط چهار کشور عربی برای پایان بحران

در این بحران به میانجگری پرداخت، خواسته امارات عربی متحده، عربستان سعودی، مصر و بحرین را برآورده کرد اما ناظران از . . . کشور را ندهد.این روزنامه آلمانی در ادامه نوشت: چهار کشور عربستان سعودی، امارات متحده عربی، مصر و بحرین در 5 ‍‍‍‍‍ژوئن . . . آلمانی اضافه کرد: کشور شیعه ایران و کشور پادشاهی سنی عربستان سعودی برای حاکمیت در منطقه خاورمیانه با یکدیگر رقابت . . .

18:59 - 1396/04/03
شورای حقوق بشر قطر خواستار مقابله دوحه با سعودی ها شد

شورای حقوق بشر قطر خواستار مقابله دوحه با سعودی ها شد

با صدور بیانیه ای از دولت این کشور خواست که پیش شرط های عربستان، بحرین و امارات برای عادی سازی روابط را نپذیرد . . . را غیر قانونی دانست .این شورا همچنین تاکید کرد که دخالت عربستان در روند اعطای تابعیت قطری امری غیر قابل قبول است .بر . . . غیر قابل قبول است .بر این اساس کویت فهرستی از درخواست های عربستان سعودی و دیگر کشورهای عربی از جمله تعطیلی شبکه . . . همچنین مقدار نامشخصی غرامت از این کشور درخواست شده است.عربستان سعودی روز دوشنبه (15 خرداد) به دلیل این که قطر از . . .

18:2 - 1396/04/03
لیگ قهرمانان آسیا/ آرامش قبل از توفان

لیگ قهرمانان آسیا/ آرامش قبل از توفان

در مرحله یک چهارم نهایی پرسپولیس ایران باید به مصاف الاهلی عربستان برود. در تیم پرسپولیس «شجاع خلیل زاده» از سپاهان، . . . الاهلی در دوره سرمربیگری گروس، در سال گذشته قهرمان لیگ عربستان شد. الاهلی همچنین «احمد الزین» را به خدمت گرفته و . . . سالیانه حدود 2.4 میلیون یورو اعلام شد. رقابت های فوتبال عربستان در فصل 2016- 2017 پایان یافته است و الاهلی با 11 . . .

13:33 - 1396/04/03
نسل کشی یمن را متوقف کنید

روزنامه رای الیوم خطاب به حاکمان سعودی؛

نسل کشی یمن را متوقف کنید

در آن بسر می برند نتیجه جنگی است که ائتلاف عربی به رهبری عربستان از دو سال و نیم پیش آغاز کرده و نتیجه محاصره ای است . . . تحت فشار قرار دهد، اعمال کرده است. این روزنامه می نویسد: عربستان این بلای هولناک و بحران را بر سر کشوری آورد که قبل . . . یکی از هواپیماهای نظامی عملیات 'توفان قاطعیت' به سرکردگی عربستان است که درطول دو سال گذشته بی رحمانه مردم یمن را هدف . . . بذل و بخشش های او را نمی خواهند بلکه وی به عنوان وزیر دفاع عربستان باید این جنگ ویرانگر را متوقف و محاصره مهلک را از . . .

11:16 - 1396/04/03
کمپین مردم کویت برای سفر به دوحه در حمایت از قطر

کمپین مردم کویت برای سفر به دوحه در حمایت از قطر

کویت و دوحه انجام شده است.همزمان با اوج گیری تنش های سیاسی عربستان،امارات و بحرین با قطر، شرکت های هواپیمایی کویت و . . . اند.قطرکه به دلیل قطع روابط درحال خارج کردن اتباع خود از عربستان سعودی است با هماهنگی کویت و عمان چند فروند هواپیمای . . . کشور اجاره کرده و در حال خارج کردن اتباع خود از سعودی است.عربستان سعودی ورود هواپیماهای قطری به حریم هوایی خود را . . . اعضای شورای همکاری خلیج فارس تاکنون به نتیجه ای نرسیده است.عربستان به همراه، امارات، بحرین، مصر، دولت شرق لیبی،جزایر . . . خود را با دوحه قطع کرده اند.قطر با ابراز تاسف از تصمیم عربستان، امارات، مصر و بحرین در قطع روابط با این کشور، آن را . . .

5:54 - 1396/04/03
آمریکا: اختلاف قطر با کشورهای عربی یک 'مسئله خانوادگی' است

آمریکا: اختلاف قطر با کشورهای عربی یک 'مسئله خانوادگی' است

مذاکرات سازنده دیپلماتیک از خود خویشتن‌داری نشان دهند.عربستان، امارات، بحرین و مصر چندی پیش پس از متهم کردن دوحه . . . دریایی و هوایی خود را به روی این کشور بستند.گفته می‌شود عربستان و متحدانش امروز (جمعه) فهرست خواسته‌ها و شرط‌های خود . . . و قطع روابط دیپلماتیک با ایران از جمله شرط‌‌های اعلام شده عربستان و متحدانش برای بهبود روابط با قطر است.«انور قرقاش» . . .

3:46 - 1396/04/03
ادامه رایزنی امیر کویت برای حل بحران قطر

ادامه رایزنی امیر کویت برای حل بحران قطر

گانه کشورهای چهارگانه صورت گرفته است.دستگاه دیپلماسی قطر بامداد شنبه در پاسخ به شروط کشورهای 1+3 (عربستان، امارات، بحرین + مصر) اعلام کرد: قطر شروط کشورهای تحریم کننده دوحه را مجدانه بررسی می‌کند و . . . شده است، به شمار می‌رود.قطر 10روز فرصت دارد تا به خواسته‌های ذکرشده کشورهای چهارگانه پاسخ دهد.عربستان، امارات، بحرین و مصر پس از متهم کردن دوحه به حمایت از تروریسم و افراط‌گرایی، روابط دیپلماتیک . . .

3:38 - 1396/04/03
سازمان ملل: آماده مساعدت برای حل اختلاف قطر هستیم

سازمان ملل: آماده مساعدت برای حل اختلاف قطر هستیم

جزئیات اظهار نظر کرده و یا وجود جنین فهرستی را تایید کنیم.عربستان، امارات، بحرین و مصر چندی پیش پس از متهم کردن دوحه . . . دریایی و هوایی خود را به روی این کشور بستند.گفته می شود عربستان و متحدانش امروز (جمعه) فهرست خواسته‌ها و شرط‌های خود . . . دیپلماتیک با ایران و حزب الله از جمله شرط ‌های اعلام شده عربستان و متحدانش برای بهبود روابط با قطر است.«انور قرقاش» . . .

23:36 - 1396/04/02
واکنش شبکه الجزیره به درخواست عربستان از قطر برای بستن این شبکه خبری

واکنش شبکه الجزیره به درخواست عربستان از قطر برای بستن این شبکه خبری

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این شبکه قطری در بیانیه روز جمعه خود تاکید کرد: درخواست تازه عربستان و همپیمانانش برای بستن شبکه الجزیره، تلاش مذبوحانه . . . منتشر کرده است، تعطیلی این شبکه خبری یکی از خواسته های عربستان، امارات، بحرین و مصر از قطر برای عادی سازی روابط . . . پاسخی به خواسته های مطرح شده کشورهای چهارگانه نداده است.عربستان، امارات، بحرین و مصر پس از متهم کردن دوحه به حمایت . . .

21:32 - 1396/04/02
رژیم عربستان، در صدر رژیم‌های خائن به آرمان فلسطین قرار دارد

رئیس شورای عالی سیاسی یمن:

رژیم عربستان، در صدر رژیم‌های خائن به آرمان فلسطین قرار دارد

مقاومت به تروریسم، هیچ گونه ارزشی ندارد.وی تصریح کرد: رژیم عربستان سعودی در صدر رژیم هایی است که درصدد از بین بردن . . . هستند.رئیس شورای عالی سیاسی یمن به تغییرات سیاسی اخیر در عربستان سعودی اشاره کرد و گفت، هدف از انجام این اقدامات، . . . روابط با اسرائیل است.بر اساس این گزارش ملک سلمان پادشاه عربستان روز چهارشنبه، محمد بن نایف ولیعهد این کشور را برکنار . . . بن نایف ولیعهد این کشور را برکنار و پسرش محمد را ولیعهد عربستان کرد.تغییرات ایجاد شده در عربستان سئوالات زیادی را . . . و پسرش محمد را ولیعهد عربستان کرد.تغییرات ایجاد شده در عربستان سئوالات زیادی را درباره مواضع و سیاست‌های آتی این . . .

20:19 - 1396/04/02
تنش بین دوحه و ریاض؛ فرصت یا تهدید

عضو هیات علمی دانشگاه تهران در گفت و گو با ایرنا؛

تنش بین دوحه و ریاض؛ فرصت یا تهدید

بود، 15 خرداد ماه امسال به اوج خود رسید . در این روز عربستان در اقدامی غیرمنتظره همه روابط خود را با قطر به حال . . . همه روابط خود را با قطر به حال تعلیق درآورد. پس از عربستان کشورهای مصر، بحرین، امارات متحده عربی و مالدیو به‌ . . . می خوانیم:**ایرنا: تنش میان برخی کشورهای عربی به سردمداری عربستان با قطر، چه فرصت هایی را پیش روی جمهوری اسلامی ایران . . . تواند از آنچه بین قطر و مجموعه ای از کشورهای عربی به رهبری عربستان در حال رخ دادن است در دو سطح استفاده ببرد. نخست سطح . . . راهکارهایی که برای ایران فضای مانوری نسبی را در رابطه با عربستان سعودی و دیگر دولت های عضو شورای همکاری خلیح فارس . . .

18:41 - 1396/04/02
صفحه 1 از 105 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >