عراق، نقطه آغاز ورود گاز ایران به جهان عرب

عراق، نقطه آغاز ورود گاز ایران به جهان عرب

به اینکه عراق با کمبود شدید برق روبرو شده، قرار است گاز صادراتی ایران برای تولید برق روانه نیروگاه های این کشور . . . شدپس از فراز و نشیب بسیار که چندین بار افتتاح خط لوله صادرات گاز ایران را به عراق به تاخیر انداخت، سرانجام در . . . وزیر نفت، چهارشنبه گذشته در گفت و گو با ایرنا از آغاز صادرات گاز ایران به بغداد خبر داد و گفت: قرار است میزان . . . صادرات گاز ایران به بغداد خبر داد و گفت: قرار است میزان صادرات گاز از هفت میلیون مترمکعب کنونی به تدریج به روزانه 35 . . . کنونی به تدریج به روزانه 35 میلیون مترمکعب افزایش یابد.صادرات گاز به عراق آغاز شده است اما هنوز در مرحله آزمایشی . . .

12:57 - 1396/04/02
یک کارشناس: دولت دوازدهم به تعادل بازار و صادرات کشاورزی توجه کند

در گفت و گو با ایرنا

یک کارشناس: دولت دوازدهم به تعادل بازار و صادرات کشاورزی توجه کند

انتظار می رود در زمینه ساماندهی تولید محصولات کشاورزی و گلخانه‌ای، به تعادل بازار داخلی و همچنین صادرات محصولات توجه ویژه ای داشته باشد. رضایی افزود: مشکل کنونی کشاورزان و باغداران فقدان بازار فروش . . . فروش محصولات و فعالیت برخی دلالان در این زمینه است. وی ادامه داد: کشاورزان همچنین از بازارهای صادراتی و فرصت های موجود در این عرصه آگاهی چندانی ندارند و باز هم سود صدور محصولات آنان به جیب واسطه . . .

8:53 - 1396/04/02
آسوشیتدپرس: ایران صادرات گاز به عراق را آغاز کرد

آسوشیتدپرس: ایران صادرات گاز به عراق را آغاز کرد

به گزارش ایرنا، صادرات گاز به عراق از طریق خط لوله ای مستقیم به بغداد انجام می شود.حجم صادرات گاز به عراق با هفت . . . گزارش ایرنا، صادرات گاز به عراق از طریق خط لوله ای مستقیم به بغداد انجام می شود.حجم صادرات گاز به عراق با هفت میلیارد متر مکعب در روز آغاز شده است و به زودی به 35 میلیارد مترمکعب در . . .

19:24 - 1396/04/01
خبر خوش با تسهیلات جدید گمرک برای صادرات

خبر خوش با تسهیلات جدید گمرک برای صادرات

از اجرایی شدن بخشنامه فوق در گمرکات، محموله اظهارنامه های صادراتی کنترل سطح یک (سبز) و دو(زرد) و یا اظهارنامه های . . . صادراتی کنترل سطح یک (سبز) و دو(زرد) و یا اظهارنامه های صادراتی متقاضی ارزیابی در محل که در سطح سه قرار گرفته اند . . . آنها می توانند بدون پلمپ به سمت مرزهای خروجی بروند. کالای صادراتی در مرز مورد ارزیابی کارشناسان گمرک قرار می گیرد و در . . . صورت لزوم پلمپ و از مرز خارج می شود، این روند معطلی کالای صادراتی را از مبدا تا مرز به حداقل می رساند. دیگر نیازی نیست . . .

18:4 - 1396/04/01
صادرات گاز ایران به عراق آغاز شد

معاون امور بین الملل وزیر نفت در گفت و گو با ایرنا:

صادرات گاز ایران به عراق آغاز شد

امیرحسین زمانی نیا در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا از آغاز صادرات گاز به بغداد خبر داد.وی افزود: صادرات با حجم حدود هفت . . . ایرنا از آغاز صادرات گاز به بغداد خبر داد.وی افزود: صادرات با حجم حدود هفت میلیون مترمکعب در روز آغاز شده و در . . . به 35 میلیون مترمکعب افزایش پیدا می کند.ایران 2 قرارداد صادرات گاز له بغداد و بصره با عراق امضا کرده . . .

22:2 - 1396/03/31
صادرات 50 راس دام سنگین از طریق بورس کالا برای نخستین بار

صادرات 50 راس دام سنگین از طریق بورس کالا برای نخستین بار

و 800 تن وکیوم باتوم (ماده پایه تولید قیر) و 6 هزار و 690 تن قیر دادوستد شد.در محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا نیز 1500 تن آلومینیوم، 60 تن روی و 88 هزار 204 تن محصولات فولادی معامله شد.در تالار صادراتی بورس کالا ایران نیز 66 هزار تن سنگ آهن و یک هزار تن قیر به فروش رسید.12 هزار و 325 تن جو دامی در قالب قیمت تضمینی،250 تن ذرت دانه ای، 575 تن شکر سفید و 2 هزار تن گندم نیز در تالار محصولات . . .

20:12 - 1396/03/31
تولید باکیفیت و صادرات؛ راه احیای جایگاه کشور در بازار جهانی قیر

تولید باکیفیت و صادرات؛ راه احیای جایگاه کشور در بازار جهانی قیر

دهها شرکت تولیدکننده و بروز تخلف های گسترده در تولید و صادرات این فرآورده، به تدریج جایگاه خود در بازارهای جهانی را . . . اعتبار ایران را خدشه دار کرده اند. بر اساس گزارش ها، پس از صادرات چند محموله قیر تقلبی و بی کیفیت، برخی کشورها واردات . . . و صندوق بازنشستگی کشوری) به توسعه زیرساخت و ساماندهی بازار صادراتی قیر دست زده اند.آنگونه که اطلاعات منتشر شده از سوی . . . روزانه 15 هزار بشکه به بهره برداری رسیده است.اکنون میزان صادرات قیر از منطقه جنوب غربی کشور 10 درصد رشد کرده که ناشی . . . از راه اندازی کارخانه قیرسازی آبادان و استفاده از پایانه صادراتی ماهشهر است.با توجه به رشد تولید قیر، تلاش شده است با . . .

19:17 - 1396/03/31
تولید نفت پارس جنوبی از مرز 1.6 میلیون بشکه گذشت

تولید نفت پارس جنوبی از مرز 1.6 میلیون بشکه گذشت

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت پتروایران اعلام کرد:‌ مجموع تولید نفت پارس جنوبی از مرز یک میلیون و 600 هزار بشکه گذشت و سومین محموله نفتی میدان به میزان نزدیک به 500 هزار بشکه تا پایان هفته بارگیری می‎شود.

17:25 - 1396/03/31
مقام صادراتی:‌ اعمال نرخ واقعی ارز فدای تک نرخی سازی نشود

مقام صادراتی:‌ اعمال نرخ واقعی ارز فدای تک نرخی سازی نشود

به گزارش چهارشنبه روابط عمومی کنفدراسیون صادرات ایران، «محمد لاهوتی» درباره نشست دیروز معاون ارزی . . . از واقعی کردن نرخ ارز صحبتی به میان نیاورد.رئیس کنفدراسیون صادرات ایران ادامه داد: صادرکنندگان هیچگاه به دنبال افزایش . . . و بویژه قاچاق قرار می‌گیرد. لاهوتی گفت: موضوع حمایت از صادرات مطرح است نه افزایش نرخ ارز؛ زیرا گرانی ارز، رشد . . . از صادرات مطرح است نه افزایش نرخ ارز؛ زیرا گرانی ارز، رشد صادرات را در پی ندارد؛ بلکه افزایش نرخ ارز متناسب با تورم، . . . را در پی ندارد؛ بلکه افزایش نرخ ارز متناسب با تورم، حفظ صادرات را در پی دارد؛ به این معنا که برای افزایش صادرات، . . .

17:18 - 1396/03/31
شرکت ملی گاز:‌رسانه ها قراردادهای بین المللی را به‌عنوان تسویه حساب سیاسی استفاده نکنند

شرکت ملی گاز:‌رسانه ها قراردادهای بین المللی را به‌عنوان تسویه حساب سیاسی استفاده نکنند

گاز ایران درباره ادعاهای مطرح شده در برخی رسانه ها درباره صادرات گاز ایران به ترکیه، بیان داشت: قراردادهای خرید و فروش . . . نادرست قرار گرفته و به اشتباه بیفتند.وی با اشاره به جزئیات صادرات گاز به ترکیه، بیان داشت: قرارداد صادرات گاز ایران به . . . با اشاره به جزئیات صادرات گاز به ترکیه، بیان داشت: قرارداد صادرات گاز ایران به ترکیه در سال 1374 با هدف صادرات سالانه . . . داشت: قرارداد صادرات گاز ایران به ترکیه در سال 1374 با هدف صادرات سالانه 10 میلیارد مترمکعب گاز به امضا رسید. قیمت آن . . . ها قرار گرفته است.بابازاده با بیان این که در قرارداد صادرات گاز ایران به ترکیه، هر یک از 2 طرف می توانند پنج بار . . .

13:59 - 1396/03/31
سازمان توسعه تجارت از افزایش صادرات کشورمان به کنیا و تونس خبرداد

سازمان توسعه تجارت از افزایش صادرات کشورمان به کنیا و تونس خبرداد

«موسوی»، کارشناس دفتر عربی- آفریقایی گفت: بر اساس آمار، صادرات کشورمان به کنیا از 42 میلیون دلار طی سال 1394 به 50 . . . 800 هزار دلاری است.وی افزود: طی سال 1395 عمده‌ترین کالاهای صادراتی کشورمان به کنیا شامل قیر نفت، بوتان مایع، پروپان، . . . خمیرهای غذایی، کف‌پوش‌ها بوده است.به گفته وی افزایش صادرات به کشور کنیا در سال 1395 به دلیل افزایش صادرات . . . وی افزایش صادرات به کشور کنیا در سال 1395 به دلیل افزایش صادرات کالاهایی همچون بوتان مایع، پلی اتیلن، خمیرهای غذایی، . . . همچون بوتان مایع، پلی اتیلن، خمیرهای غذایی، وازلین و یا صادرات جدید کالاهایی مانند تولوئن دی سیانات ها، ایزو . . .

13:56 - 1396/03/31
مدیرعامل اسبق بانک صادرات:بانک‌ مرکزی رتبه‌بندی اعتباری بانک‌ها را اعلام کند

مدیرعامل اسبق بانک صادرات:بانک‌ مرکزی رتبه‌بندی اعتباری بانک‌ها را اعلام کند

بانک‌ها انجام شده، اما هنوز بانک مرکزی آن را به‌صورت عمومی اعلام نکرده است.مدیرعامل اسبق بانک صادرات ادامه داد: بانک‌هایی که اعتبار کمتری دارند، سود بیشتری می‌پردازند تا سپرده جذب کنند.وی بیان . . . سوی این مؤسسات ارائه شود که بانک مرکزی و مقام های قضایی بر اساس آن تصمیم بگیرند.مدیرعامل اسبق بانک صادرات گفت: این مؤسسات به دلیل غیرمجاز بودن تاکنون ترازنامه خود را به بانک مرکزی نداده‌اند، اما از . . .

15:46 - 1396/03/30
مدیرعامل شرکت نفت: نیمی از نفت ایران به اروپا صادر می شود

مدیرعامل شرکت نفت: نیمی از نفت ایران به اروپا صادر می شود

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد: ظرفیت تولید نفت کشور روزانه حدود چهار میلیون بشکه است، که نیمی از آن به مقصد کشورهای اروپایی صادر می شود.

13:58 - 1396/03/30
صندوق ضمانت صادرات : 6 میلیون یورو مطالبات ایران از کوبا وصول شد

صندوق ضمانت صادرات : 6 میلیون یورو مطالبات ایران از کوبا وصول شد

کرد: مطابق قرارداد متممی که هفته گذشته میان صندوق ضمانت صادرات، بانک توسعه صادرات و بانک خارجی کوبا در هاوانا امضا . . . متممی که هفته گذشته میان صندوق ضمانت صادرات، بانک توسعه صادرات و بانک خارجی کوبا در هاوانا امضا کردند، اختلافات باقی . . . وی ابراز امیدواری کرد:برپایه تعامل خوبی که میان بانک توسعه صادرات و صندوق ضمانت صادرات ایران شکل گرفته، سایر مطالبات . . . تعامل خوبی که میان بانک توسعه صادرات و صندوق ضمانت صادرات ایران شکل گرفته، سایر مطالبات خارجی این دو تشکیلات . . . در صورتی که به تعهدات خود عمل کند، موضوع اعطای اعتبارات صادراتی جدید در سال آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت.برپایه . . .

12:45 - 1396/03/30
صادرات پسته به 1.2 میلیارد دلار رسید / مقصد آسیا و اروپا

صادرات پسته به 1.2 میلیارد دلار رسید / مقصد آسیا و اروپا

ایران، برپایه آمار مقایسه‌ای سال های 1394 و 1395، رشد صادرات در این بخش نسبت به سالهای ماقبل به بیش از سه درصد . . . های انبارداری و استفاده از روش های نوین در تولید و تجارت، صادرات آن را افزایش و بازارهای بیشتری را تحت پوشش قرار داد. . . . داد. براساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، سال 1394 میزان صادرات بالغ بر یک میلیارد و 202 میلیون دلار ثبت شده بود.پسته . . . بالغ بر یک میلیارد و 202 میلیون دلار ثبت شده بود.پسته صادراتی جمهوری اسلامی سال گذشته به مقاصد هنگ کنگ، ویتنام، . . . ایران از سال 1392 تا 1395 پسته سهم 2.2 درصدی از ارزش کل صادرات کشور را به خود اختصاص داده است. ارزش صادرات پسته در . . .

12:2 - 1396/03/30
صادرات 5 هزار تن مواد غذایی از بوشهر به قطر

صادرات 5 هزار تن مواد غذایی از بوشهر به قطر

ساحل خلیج فارس حدود 148 مایل دریایی با قطر فاصله دارند که این فاصله مکانی موقعیت بسیار مناسبی برای صادرات کالا از استان بوشهر به قطر ایجاد کرده است. وی گفت: بندرهای استان بوشهر توانایی و ظرفیت لازم . . . کالا از استان بوشهر به قطر ایجاد کرده است. وی گفت: بندرهای استان بوشهر توانایی و ظرفیت لازم برای صادرات مواد غذایی به قطر دارند که در این بخش بندرهای دیر، بوالخیر و گناوه در امر تجارت دریایی به . . .

8:32 - 1396/03/30
وزارت نفت: عرصه منافع ملی بستر تسویه حساب جناحی نیست

در واکنش به ادعاها درباره صادرات گاز ایران به ترکیه

وزارت نفت: عرصه منافع ملی بستر تسویه حساب جناحی نیست

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی، درباره صادرات گاز ایران به ترکیه و طرح پاره‌ای نظرات در مورد ارتباط . . . مستندات لازم برای نهادهای ذیصلاح به ابهام ها در زمینه صادرات گاز به ترکیه توضیح داده‌اند و همچنین اطلاعیه‌های . . . شگفت انگیز است.این اطلاعیه با تاکید بر اینکه «قرارداد صادرات گاز ایران به ترکیه با قرارداد کرسنت هیچ ارتباطی . . . ندارد» توضیح می دهد: از آنجا که قراردادهای بین‌المللی صادرات گاز بلندمدت و بازار گاز نیز غیریکپارچه است، بنابراین . . . به یکدیگر ندارند و کسی نمی‌تواند به عنوان نمونه قرارداد صادرات گاز به عراق را به صادرات گاز به ترکیه یا ترکمنستان و . . .

20:12 - 1396/03/29
روسیه به 98 کشور تسلیحات می فروشد

روسیه به 98 کشور تسلیحات می فروشد

به گزارش ایرنا، دیمیتری شوگایف روز دوشنبه گفت: روسیه در مکان دوم فهرست جهانی صادرات تسلیحات قرار دارد و جز این هر چه ادعا شود، صحیح نیست. . . . گرفته است، نادرست و غیرواقعی خواند.شوگایف در ادامه گفت که صادرات تسلیحات در شرایط تحریم ها دشوار است و مسائل جدی در . . . دارد.ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه پیشتر در رابطه با صادرات تسلیحات این کشور گفته بود که 58 کشور در سال 2016 . . .

14:42 - 1396/03/29
صادرات مرغ کره جنوبی به دلیل شیوع آنفلوآنزای پرندگان متوقف شد

صادرات مرغ کره جنوبی به دلیل شیوع آنفلوآنزای پرندگان متوقف شد

روز دوشنبه آن را منتشر کرده، آورده است که باید قبول کرد صادرات مرغ به تدریج متوقف شده است.در نیمه نخست امسال کل فروش . . . مرغ به تدریج متوقف شده است.در نیمه نخست امسال کل فروش مرغ صادراتی کره جنوبی از لحاظ ارزشی به ۳۰۰ هزار دلار رسید در . . . جاری میلادی خبر داد.هنگ کنگ و ویتنام دو بازار بزرگ برای صادرات مرغ کره جنوبی محسوب می شوند که هر دو واردات گوشت مرغ . . .

12:23 - 1396/03/29
خاک رنگی هرمز ماندگار می شود

خاک رنگی هرمز ماندگار می شود

تهران-ایرنا-معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت:به زودی تفاهم نامه ای با هدف توقف بهره برداری ازخاک جزیره هرمز میان سازمان محیط زیست، وزارت صنعت معدن تجارت ومنطقه آزاد امضا می شود. ارزش خاک رنگی این جزیره در تمام دنیا بسیار نادر و میراث فرهنگی محسوب می شود.

14:49 - 1396/03/28
شافعی خواستار حمایت از صادرکنندگان کالا به قطر شد

شافعی خواستار حمایت از صادرکنندگان کالا به قطر شد

مشهد- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی، ‌صنایع، معادن و کشاورزی ایران خواستار حمایت فوری از صادرکنندگان کالا به قطر شد.

13:49 - 1396/03/28
سرپرست فرمانداری گیلانغرب: صادرات کالا از بازارچه سومار روند عادی دارد

سرپرست فرمانداری گیلانغرب: صادرات کالا از بازارچه سومار روند عادی دارد

مرزی سومار نداریم، افزود: هم اکنون همه عوامل و دستگاه های اداری در بازارچه مرزی سومار حضور دارند و صادرات کالا نیز از این مرز جریان دارد.وی با رد شایعه هرگونه حضور نیافتن رانندگان کامیون های حامل . . . اظهارداشت: با توجه به افزایش تعرفه گمرکی توسط طرف عراقی در اقلام مربوط به بخش مصالح ساختمانی، تنها صادرات این قسمت به علت بی رغبتی تجار عراقی و اعتراض آنها به دستورالعمل ابلاغی توسط گمرک این کشور، در . . .

11:52 - 1396/03/28
بازار محصولات کشاورزی و غذایی قطر 3/5 میلیارد دلار است

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران:

بازار محصولات کشاورزی و غذایی قطر 3/5 میلیارد دلار است

و بالاترین سطح از روابط با قطر مبلغ 105 میلیون دلار برای صادرات محصولات کشاورزی و غذایی قرارداد داشته که اکنون مجموع . . . دلار است.نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: این بازار صادراتی که در اثر اعمال محدودیت ها علیه قطر بوجود آمده شاید . . . بینی ما این است که در خوشبینانه ترین حالت٬ ایران بتواند صادرات خود را تا رقم یک میلیارد دلار به این کشور افزایش . . . مسئولان استان لرستان تشکیل و پس از بررسی های تخصصی مقدمات صادرات محصولات فوق به کشور قطر فراهم شود.روابط عربستان، . . .

21:7 - 1396/03/27
تاکید وزارت نفت بر اجرای طرح های صادراتی گاز بر اساس منافع ملی

تاکید وزارت نفت بر اجرای طرح های صادراتی گاز بر اساس منافع ملی

که نیازهای داخلی برای گاز در اولویت است، آیا توجیهی برای صادرات گاز وجود دارد؟ به طور قطع صادرات گاز برای ایران به . . . است، آیا توجیهی برای صادرات گاز وجود دارد؟ به طور قطع صادرات گاز برای ایران به عنوان دارنده بزرگترین ذخایر گازی . . . دارنده بزرگترین ذخایر گازی دنیا دارای اهمیت است اما این صادرات با در نظر گرفتن مجموعه‌ای از شرایط از جمله نیازهای . . . داخلی و جایگزینی مصرف سوخت‌های مایع با گاز، تلاش برای صادرات بیشتر نفت، ملاحظات سیاسی و امنیتی و همچنین منافع . . . به صورت منطقی و هماهنگ و متناسب نیازهای داخلی و خارجی، امر صادرات گاز دنبال شود زیرا صادرات گاز بر خلاف صادرات نفت به . . .

18:29 - 1396/03/27
رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس:ایران فرصت تجارت به قطر را از دست ندهد

رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس:ایران فرصت تجارت به قطر را از دست ندهد

کوتاه بین ایران و قطر و همچنین موقعیت هرمزگان به عنوان قطب صادراتی کشور می تواند هرمزگان را به پایلوت صادراتی به قطر . . . به عنوان قطب صادراتی کشور می تواند هرمزگان را به پایلوت صادراتی به قطر تبدیل کند.وی اضافه کرد: کشور ایران و هرمزگان . . . تولید محصولات با کیفیت بالا ببریم تا در هر مقطعی بتوانیم صادرات مداوم داشته باشیم.خبرنگار: رقیه غلامی زاده **انتشار . . .

10:51 - 1396/03/27
ایران، آماده صدور خدمات فنی و مهندسی در بخش فناوری اطلاعات است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

ایران، آماده صدور خدمات فنی و مهندسی در بخش فناوری اطلاعات است

تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با وزرای کشورهای افریقایی گفت: ایران، آماده صدور خدمات فنی و مهندسی در بخش فناوری اطلاعات به کشورهای مختلف از جمله کشورهای آفریقایی است.

14:0 - 1396/03/25
صادرات کالا از بندرلنگه به قطر 70 درصد افزایش می یابد

صادرات کالا از بندرلنگه به قطر 70 درصد افزایش می یابد

به گزارش ایرنا، صفر شیبانی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: اکنون زمان صدور مجوز صادرات کالا در گمرک بندرلنگه به کمتر از یک ساعت رسیده است و . . . می‌شد که اکنون با توجه به فرصت به وجود آمده و شرایط منطقه صادرات کالا به‌ویژه مواد غذایی، میوه و تره‌بار با تسهیلات . . . است. مدیرکل گمرک بندرلنگه به علاقه مندی بخش خصوصی برای صادرات کالا به قطر اشاره کرد و افزود: با توجه به رقابتی بودن . . . تاکید ما بر توجه صادرکنندگان به بسته ‌بندی و کیفیت کالاهای صادراتی است. شیبانی اضافه کرد: سامانه جامع خدمات گمرکی در . . . است. شیبانی اضافه کرد: سامانه جامع خدمات گمرکی در زمینه صادرات و واردات روند رو به رشدی داشته و تحولی عظیم و شگرف در . . .

11:0 - 1396/03/25
صادرات سه تن ماهی خوراکی تازه از بوشهر به قطر

صادرات سه تن ماهی خوراکی تازه از بوشهر به قطر

بین المللی به کشور قطر ارسال شد. سیمرونی اظهار کرد: همچنین صادرات ماهی تازه خوراکی کشور به دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس . . . وی یادآور شد: بر اساس اتفاق های اخیر منطقه به نظر می رسد صادرات محصولات آبزی و بویژه ماهی تازه به کشور قطر افزایش می . . . بهداشتی - قرنطینه ای و صدور گواهی بهداشتی بین المللی روند صادرات برای تضمین سلامت و کیفیت فرآورده های خام دامی را . . . حوزه دام و فرآورده های خام دامی و با توجه به پیشینه صادرات این گونه محصولات به کشور قطر در سالهای گذشته می توان . . . محصولات به کشور قطر در سالهای گذشته می توان شاهد افزایش صادرات انواع محصولات پروتئینی به این کشور باشیم. بندر . . .

14:35 - 1396/03/24
تولید گرایی و صادرات محوری آری،تفکیک ساختاری نه

تولید گرایی و صادرات محوری آری،تفکیک ساختاری نه

تجاری را در خدمت تولیدمحوری قرار دهد به گونه‌ای که صادرات‌محوری به‌عنوان ترجمان عملیاتی برون‌گرایی سرلوحه بخش . . . ارزی خواهد بود. در کشورهای غیرنفتی که منابع ارزی ناشی از صادرات محصولات و خدمات است در عمل شکل‌گیری سیل واردات میسر . . . تفکیک‌های ساختاری، ساختار موجود را با جهت‌گیری راهبردی صادرات‌محوری و تولیدگرایی تکمیل و موانع کسب و کار را برطرف . . .

10:41 - 1396/03/24
دیروز خودکفا؛ امروز صادرکننده

دیروز خودکفا؛ امروز صادرکننده

یکی از محصولات کشاورزی استراتژیک دنیا شده‌ایم و باید صادرات گندم را جشن بگیریم.روزنامه شهروند می نویسد: زمزمه‌های . . . گندم را جشن بگیریم.روزنامه شهروند می نویسد: زمزمه‌های صادرات گندم ایران از اواسط ‌سال گذشته به گوش می‌رسید و پیشتر . . . از سوی دولت وارد نمی‌شود و اگر دولت اجازه دهد پتانسیل صادرات گندم تا حدود ٢‌میلیون تن را نیز خواهیم داشت.این . . . روزنامه در صفحه اقتصاد نوشت: اما درحالی نخستین محموله صادراتی گندم به حجم ٣٥‌هزار تن از بندر امام خمینی عازم عمان . . . با موفقیت طرح خودکفایی گندم قرار است به تدریج گندم صادراتی کشور به مقاصد مختلف ارسال شود.ایران ٣‌میلیون تن گندم . . .

10:19 - 1396/03/24
صفحه 1 از 40 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >