روسیه 120 تروریست داعشی را کشت

روسیه 120 تروریست داعشی را کشت

جلوگیری می شود.روسیه از مهرماه سال 94 با درخواست رسمی دولت سوریه، مجموعه ای رزمی و شناسایی از یگان هوافضا و همچنین . . . تروریستی گفته است: از آغاز عملیات نیروی هوافضای روسیه در سوریه، هواپیماها و بالگردهای روسی بیش از 23 هزار پرواز رزمی . . . و تسلیحانی از دهها گروه تروریستی که همچنان ادامه دارد، سوریه را در حدود شش سال گذشته به ویرانی کشانده، جان دهها . . .

10:10 - 1396/03/06
ایران، روسیه و ترکیه مرزهای مناطق کاهش تنش در سوریه را تعیین می کنند

ایران، روسیه و ترکیه مرزهای مناطق کاهش تنش در سوریه را تعیین می کنند

نامه ایران، روسیه و ترکیه در باره ایجاد مناطق کاهش تنش در سوریه، کشورهای بانی مذاکرات آستانه باید گروه کاری حل مسائل . . . وی ادامه داد که هنوز تامین کنندگان امنیت مناطق کاهش تنش در سوریه معلوم نیستند و در این مورد تصمیم گیری نشده است. ایران، . . . مذاکرات سوری آستانه، تفاهم نامه ایجاد چهار منطقه امن در سوریه را امضا کردند که در برگیرنده مناطقی در استان های ادلب، . . .

22:13 - 1396/03/05
ارتش سوریه بر گردان پدافند هوایی در شمال مثلث ظاظا مسلط شد

ارتش سوریه بر گردان پدافند هوایی در شمال مثلث ظاظا مسلط شد

به گزارش ایرنا، منابع میدانی روز جمعه از ادامه پیشروی ارتش و نیروهای مسلح سوریه در این منطقه خبر دادند.گردان پدافند هوایی در شرق وادی . . . ماه امنیت مثلث ظاظا در شرق منطقه السبع بیار در صحرای سوریه را تامین کردند.ارتش سوریه و نیروهای مقاومت روز سه شنبه . . . در شرق منطقه السبع بیار در صحرای سوریه را تامین کردند.ارتش سوریه و نیروهای مقاومت روز سه شنبه 19 اردیبهشت ماه در نخستین . . .

16:11 - 1396/03/05
جنگنده روسی هواپیمای آمریکایی را در سوریه رهگیری کرد

جنگنده روسی هواپیمای آمریکایی را در سوریه رهگیری کرد

(پنجشنبه) اعلام کردند: هواپیمای نظامی سوختگیری آمریکایی در سوریه توسط یک فروند جنگنده سوخوی روسی رهگیری شد.در این گزارش . . . در چارچوب ماموریت نیروهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا در سوریه پرواز می کرد. ژنرال آمریکایی گفت: هواپیمای روسی که . . . عذرخواهی کرد. روسیه از مهر ماه سال 94 به درخواست دولت سوریه در این کشور برای سرکوبی گروه های تروریستی بویژه داعش . . . هوافضا اجرا می کند.اما آمریکا و متحدانش بطور غیرقانونی در سوریه حضور دارند و اقدامات انها به ویژه چند مورد بمباران . . . انها به ویژه چند مورد بمباران مراکز غیرنظامی و مواضع ارتش سوریه موجب عصبانیت دمشق شده و این اقدامات بیشتر به تروریست . . .

9:47 - 1396/03/04
دیدار رئیس کمیته توسعه همکاری های اقتصادی ایران با وزیرگردشگری سوریه

دیدار رئیس کمیته توسعه همکاری های اقتصادی ایران با وزیرگردشگری سوریه

اوحدی اظهارکرد: امیدواریم در سایه پیروزی های دولت و ملت سوریه هرچه سریع تر شرایط و زمینه های از سرگیری سفر زائران . . . سریع تر شرایط و زمینه های از سرگیری سفر زائران ایرانی به سوریه فراهم شود.وزیر گردشگری سوریه نیز گفت: مردم ایران و . . . سرگیری سفر زائران ایرانی به سوریه فراهم شود.وزیر گردشگری سوریه نیز گفت: مردم ایران و سوریه در طول تاریخ روابط صمیمی و . . . سوریه فراهم شود.وزیر گردشگری سوریه نیز گفت: مردم ایران و سوریه در طول تاریخ روابط صمیمی و نزدیکی با هم داشته اند و . . . های جمهوری اسلامی ایران تاثیر مهمی در پایداری و مقاومت ملت سوریه در این جنگ همه جانبه داشته است.وی اضافه کرد: ما از . . .

23:14 - 1396/03/03
رئیس کمیته توسعه همکاری های اقتصادی ایران با نخست وزیر سوریه دیدار کرد

رئیس کمیته توسعه همکاری های اقتصادی ایران با نخست وزیر سوریه دیدار کرد

به گزارش ایرنا، نخست وزیر سوریه در این دیدار از حمایت های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از کشورش تقدیر و تشکر کرد.خمیس موفقیت . . . از حمایت های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از کشورش تقدیر و تشکر کرد.خمیس موفقیت های ملت و ارتش سوریه را نتیجه حمایت های ایران دانست.وی همچنین انتخاب دوباره دکتر حسن روحانی به ریاست جمهوری اسلامی . . .

10:37 - 1396/03/03
سری جدید سلاح های آمریکا به نیروهای سوریه دمکراتیک تحویل شد

سری جدید سلاح های آمریکا به نیروهای سوریه دمکراتیک تحویل شد

عموما سلاح های سنگین است، روز شنبه وارد شهر قامشلو در شمال سوریه شد و در اختیار نیروهای سوریه دمکراتیک قرار گرفت تا در . . . شنبه وارد شهر قامشلو در شمال سوریه شد و در اختیار نیروهای سوریه دمکراتیک قرار گرفت تا در عملیات آزادسازی شهر رقه مورد . . . استفاده کنند.ورود سلاح های پیشرفته آمریکایی به داخل خاک سوریه، همزمان شده است با استفاده داعش از انواع سلاح های مدرن . . . و همچنین قناصه های مدرن در مناطق غربی عراق و هم مرز با سوریه که این امر با علامت سوال جدی در عراق روبه رو شده . . .

19:47 - 1396/03/02
روسیه: ایران هسته مرکزی حامیان و شریک حل سیاسی بحران سوریه است

روسیه: ایران هسته مرکزی حامیان و شریک حل سیاسی بحران سوریه است

به گزارش ایرنا، لاوروف روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در مسکو گفت: گروه بین المللی حامیان سوریه که حدود دو سال پیش تاسیس شد، بر اصل فراگیری و جلب . . . سخنان لاوروف نوشت: ایران هسته مرکزی گروه بین المللی حامیان سوریه را تشکیل می دهد. وی ادامه داد: روند مذاکرات سوری . . . آغاز مذاکرات مستقیم بین دمشق و گروههای مسلح مخالف دولت سوریه هستند و آنکارا هم نماینده کشورهای عربی حوزه خلیج فارس . . . وزیر خارجه روسیه تصریح کرد: مذاکرات سوری آستانه و آتش بس سوریه که در شورای امنیت سازمان ملل تایید شده است، رویکرد . . . تفرقه افکنانه در مذاکرات سوری پیش گرفته شود، هیچگاه مسائل سوریه حل نخواهد شد.آتش بس فراگیر کنونی در سوریه که از 10 دی . . .

18:29 - 1396/03/02
محاکمه یک سرکرده تروریست های سوریه در آلمان

محاکمه یک سرکرده تروریست های سوریه در آلمان

در دادگاه، حکم حبس ابد خواهد گرفت.گزارش شده که این فرد در سال 2012 وارد نبرد مسلحانه با دولت سوریه شد و سرکرده یک گروه 150 نفره از نیروهای ارتش آزاد سوریه در شمال شهر حلب بود.وی متهم است که شبه . . . فرد در سال 2012 وارد نبرد مسلحانه با دولت سوریه شد و سرکرده یک گروه 150 نفره از نیروهای ارتش آزاد سوریه در شمال شهر حلب بود.وی متهم است که شبه نظامیان تحت امر او خانه های محلات شمال شرقی حلب را غارت . . .

13:24 - 1396/03/02
طرف های سوری برای مذاکره درباره قانون اساسی به توافق رسیدند

نماینده سازمان ملل در امور سوریه:

طرف های سوری برای مذاکره درباره قانون اساسی به توافق رسیدند

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دی میستورا امروز (دوشنبه) گفت: همه طرف های درگیر در سوریه، از جمله اپوزیسیون، برای اولین بار با شرکت در مذاکرات . . . کارشناسی برای کمک به پایه ریزی شالوده قانون اساسی جدید سوریه موافقت کردند. وی ضمن ابراز خرسندی از تمایل همه طرف ها . . . افزود: خبرهای خوبی هم در زمینه کاهش قابل توجه خشونت ها در سوریه پس از نشست آستانه قزاقستان دریافت شده است.دولت دمشق تا . . . نداده است. دور ششم نشست چهار روزه هیات نمایندگان دولت سوریه و هیات معارضان، سه شنبه (26 اردیبهشت) تحت نظارت سازمان . . . تدوین قانون اساسی، مبارزه با تروریسم و برگزاری انتخابات در سوریه از محورهای اصلی نشست دور ششم ژنو بود.مردم سوریه از . . .

8:59 - 1396/03/02
پلیس اینترپل سوریه: 25 هزار قطعه باستانی از  سوریه  به کشورهای دیگر قاچاق شده است

پلیس اینترپل سوریه: 25 هزار قطعه باستانی از سوریه به کشورهای دیگر قاچاق شده است

بهبه گزارش ایرنا به نقل از روزنامه الوطن سوریه، خالد الحسین افزود: پلیس اینترل پل سوریه فهرستی از . . . از روزنامه الوطن سوریه، خالد الحسین افزود: پلیس اینترل پل سوریه فهرستی از آثار باستانی مسروقه سوریه را به پلیس بین . . . افزود: پلیس اینترل پل سوریه فهرستی از آثار باستانی مسروقه سوریه را به پلیس بین الملل و یونسکو ارائه کرده تا در صورت . . . تا در صورت کشف و شناسایی آثار ربوده شده بتوان آنها را به سوریه بازگرداند.وی گفت: براساس اطلاعاتی که یونسکو منتشر . . . آثار باستانی به ترکیه و اردن قاچاق شده است.رئیس اینترپل سوریه اضافه کرد که تاکنون 78 قطعه از این آثار باستانی در . . .

6:50 - 1396/03/02
روزهای فرهنگی سوریه و جمهوری اسلامی ایران در دمشق برگزار شد

روزهای فرهنگی سوریه و جمهوری اسلامی ایران در دمشق برگزار شد

هتل آرمیتاژ دمشق برگزارمی شود.سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه در این آیین بر پیوند فرهنگ ها و تمدن های ایران و سوریه . . . در سوریه در این آیین بر پیوند فرهنگ ها و تمدن های ایران و سوریه تاکید کرد و گفت : این نزدیکی و پیوند اسلامی و انسانی . . . و انسانی ما را برآن داشته است که امروز از برادرانمان در سوریه حمایت کنیم.جواد ترکابادی افزود: اگر اندیشه های منحرف و . . . روز نخست این برنامه هنرمندانی از جمهوری اسلامی ایران و سوریه تقدیر شدند. در حاشیه این برنامه، نمایشگاهی از صنایع . . .

1:3 - 1396/03/02
استفان دمیستورا:زمینه برای گفت و گوهای واقعی در مورد سوریه فراهم شده است

استفان دمیستورا:زمینه برای گفت و گوهای واقعی در مورد سوریه فراهم شده است

به گزارش ایرنا، در نشست روز دوشنبه شورای امنیت سازمان ملل که به منظور بررسی تحولات سوریه برگزار شد،استفان دمیستورا نماینده ویژه دبیرکل این . . . دمیستورا نماینده ویژه دبیرکل این سازمان درگفت وگوهای صلح سوریه ابرازخرسندی کردکه گزارش هاحاکی از کاهش چشمگیر درگیری . . . طرفین شرکت کننده بر سر برگزاری دور هفتم گفت وگو های صلح سوریه که به پیش بینی او در اوائل ماه ژوئن برگزار خواهدشد، . . .

0:47 - 1396/03/02
اعضای شورای امنیت سازمان ملل با برگزاری دور جدید گفت وگوهای صلح سوریه موافقت کردند

اعضای شورای امنیت سازمان ملل با برگزاری دور جدید گفت وگوهای صلح سوریه موافقت کردند

است، با ابراز تاسف از کندی روند پیشرفت در گفت وگوهای صلح سوریه خواستار تسریع روند گفت وگوها شد.وی با بیان اینکه شورای . . . استفان دی میستورا حمایت می کند، گفت: حرکت کند مذاکرات صلح سوریه نگران کننده است اما با این وجود نسبت به همین پیشرفت . . . دی میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه شامگاه جمعه گذشته با اعلام پایان این دور از گفت و . . . جمعه گذشته با اعلام پایان این دور از گفت و گوهای صلح سوریه در ژنو گفت: دور بعدی گفت وگوها ماه آینده (ژوئن) برگزار . . . برگزار خواهد شد.فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه تاکیدکرد: نشست جاری ژنو که در سطح کارشناسی انجام شد، . . .

23:12 - 1396/03/01
5 کشته و 19 زخمی در حمله خمپاره ای تروریست ها به دیرالزور سوریه

5 کشته و 19 زخمی در حمله خمپاره ای تروریست ها به دیرالزور سوریه

به گزارش پایگاه خبری العهد از سوریه، تروریست ها دو محله القصور و الجوره را در شهر دیرالزور . . . مناطق کاهش تنش، با حمله خمپاره ای به محله المزرعه پایتخت سوریه سه شهروند را زخمی کردند.سوریه بیش از 5 سال به دلیل . . . ای به محله المزرعه پایتخت سوریه سه شهروند را زخمی کردند.سوریه بیش از 5 سال به دلیل حضور گروه های مسلح و تروریستی . . .

21:54 - 1396/03/01
2 نظامی روس در سوریه کشته شدند

2 نظامی روس در سوریه کشته شدند

به گزارش ایرنا، دو نظامی روس در جریان حمله تروریست ها در منطقه ای از سوریه که نام ان ذکر نشده است، زخمی شدند و بر اثر شدت آسیب . . . کنستانتینوف که یک سال پیش به عنوان مستشار نظامی به سوریه اعزام شد، ماموریت داشت برای افزایش توان عملیات نیروهای . . . عملیات نیروهای سوری، تاکتیک های رزمی را به یگان های ارتش سوریه بیاموزد.بر اساس اطلاعات رسانه های روسی، شمار نظامیان . . . روسی، شمار نظامیان جان باخته روسیه در عملیات ضد تروریستی سوریه به بیش از 30 نفر رسیده است.روسیه از مهرماه سال 94 پس . . . رسیده است.روسیه از مهرماه سال 94 پس از درخواست رسمی دولت سوریه، با استفاده از مجموعه یگان هوافضای خود مستقر در پایگاه . . .

15:56 - 1396/03/01
سفیر جمهوری اسلامی با وزیر نفت سوریه دیدار و گفت و گو کرد

سفیر جمهوری اسلامی با وزیر نفت سوریه دیدار و گفت و گو کرد

ترکابادی بر ادامه حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از سوریه تاکید کرد.«علی غانم» وزیر نفت سوریه نیز همکاری‌های 2 . . . جمهوری اسلامی ایران از سوریه تاکید کرد.«علی غانم» وزیر نفت سوریه نیز همکاری‌های 2 کشور و مشارکت شرکت‌های ایرانی در . . . کشور و مشارکت شرکت‌های ایرانی در طرح‌های تولیدی و استخراجی سوریه را مهم برشمرد و این همکاری‌ها را در راستای منافع 2کشور . . .

21:31 - 1396/02/31
نقش رویترز و الجزیره در واقعه شیمیایی سوریه

نقش رویترز و الجزیره در واقعه شیمیایی سوریه

های خبری اعتراف های یک عضو سابق گروههای مخالف مسلح دولت سوریه را منتشر کردند که در آن گفته حادثه خان شیخون ساختگی . . . کردند که در آن گفته حادثه خان شیخون ساختگی بود تا دولت سوریه را در آستانه مذاکرات روسیه و آمریکا بی اعتبار کند. . . . حادثه خان شیخون، ایجاد شواهد کاذب دال بر پایبند نبودن دولت سوریه به تعهدهای خود در نابود کردن سلاح شیمیایی بود.مقام روس . . . این اقدام کردند. رسانه ها به استناد منابع خبری ضددولتی سوریه، شمار قربانیان حادثه شیمیایی خان شیخون را 100 کشته و . . . کشته و 400 زخمی اعلام کردند. مقام های روس و ایران همراه سوریه بارها خواستار انجام تحقیقات بین المللی در خان شیخون و . . .

17:44 - 1396/02/31
سازمان توسعه تجارت: وزیر صنایع سوریه به تهران می آید

اوایل خرداد ماه در صدر هیات سیاسی اقتصادی؛

سازمان توسعه تجارت: وزیر صنایع سوریه به تهران می آید

سازمان توسعه تجارت ایران، تراز تجاری جمهوری اسلامی ایران و سوریه از سال 1386 تا پایان مهرماه 1395 همواره به سود ایران . . . هفت ماهه 1395 (منتهی به مهرماه) میزان صادرات ایران به سوریه 105 میلیون و 455 هزار دلار بود و پنج میلیون و 165 هزار . . . جدول مبادلات تجاری 2 کشور، بیشترین میزان واردات ایران از سوریه به سال 1389 مربوط بود. در این سال 29 میلیون و 400 هزار . . . و 400 هزار دلار واردات صورت گرفت. کمترین ارزش واردات از سوریه در سال 1394 برابر با هفت میلیون و 865 هزار دلار . . . دی الکتریک مایع و... بخشی از کالاهای صادراتی ایران به سوریه را تشکیل داد.همان زمان مهمترین اقلام وارداتی ایران از . . .

16:41 - 1396/02/31
ادامه خروج تروریست ها از محله برزه دمشق

ادامه خروج تروریست ها از محله برزه دمشق

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)،«بشرالصبان» استاندار دمشق گفت: این افراد در قالب . . . تروریست و خانواده آن ها، محله های برزه و تشرین دمشق پایتخت سوریه را ترک کردند.این افراد در چارچوب دومین گروه و براساس . . . افراد در چارچوب دومین گروه و براساس توافق با دولت سوریه به استان ادلب منتقل شدند.این تروریست ها از پیوستن به . . . با 20 دستگاه اتوبوس محله برزه در شمال شرق دمشق پایتخت سوریه را ترک کرده بودند.سوریه بیش از 5 سال است با حضور . . . محله برزه در شمال شرق دمشق پایتخت سوریه را ترک کرده بودند.سوریه بیش از 5 سال است با حضور گروههای مسلح و تروریستی که از . . .

19:36 - 1396/02/30
ایران حمله جنگنده های آمریکایی به کاروان نیروهای سوریه را محکوم کرد

ایران حمله جنگنده های آمریکایی به کاروان نیروهای سوریه را محکوم کرد

ضمن محکوم کردن حمله جنگنده های آمریکایی به کاروان نیروهای سوریه در منطقه جنوب، آن را تجاوز و نقض آشکار حاکمیت و تمامیت . . . آن را تجاوز و نقض آشکار حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری عربی سوریه به عنوان یک کشور مستقل عضو جامعه بین الملل و نیز . . . نتایج مخربی که این قبیل اقدامات می تواند بر روند تحولات در سوریه و مبارزه با تروریسم داشته باشد، خاطر نشان کرد: در . . . با تروریسم داشته باشد، خاطر نشان کرد: در شرایطی که دولت سوریه و معارضه معتدل این کشور و همه طرف های تاثیر گذار در . . . سوریه و معارضه معتدل این کشور و همه طرف های تاثیر گذار در سوریه تلاش می کنند با ایجاد مناطق کاهش تنش، بستر مناسب را . . .

18:16 - 1396/02/30
پایان گفت و گوهای صلح سوریه در ژنو/ دور بعدی مذاکرات ماه آینده در ژنو برگزار می شود

پایان گفت و گوهای صلح سوریه در ژنو/ دور بعدی مذاکرات ماه آینده در ژنو برگزار می شود

دیگر اختصاص داشت.فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه تاکیدکرد: نشست جاری ژنو که در سطح کارشناسی انجام شد، . . . تلاش خود را خواهد کرد.سه شنبه گذشته دور ششم مذاکرات صلح سوریه در ژنو به منظور یافتن راهی برای پایان دادن به جنگ شش . . . در ژنو به منظور یافتن راهی برای پایان دادن به جنگ شش ساله سوریه آغاز شد. ساز و کار تشکیل حکومت، قانون اساسی جدید، . . . حکومت، قانون اساسی جدید، انتخابات و مبارزه با تروریسم در سوریه چهار محور اصلی مذاکرات ژنو 6 . . .

1:22 - 1396/02/30
روسیه اقدام آمریکا در کشتار سوری ها را تقبیح کرد

روسیه اقدام آمریکا در کشتار سوری ها را تقبیح کرد

به گزارش ایرنا، هواپیماهای آمریکایی روز پنجشنبه مواضع ارتش سوریه در جاده التنف در بادیه سوریه (نزدیک مرز سوریه و اردن) . . . روز پنجشنبه مواضع ارتش سوریه در جاده التنف در بادیه سوریه (نزدیک مرز سوریه و اردن) را مورد حمله قرار دادند که بر . . . مواضع ارتش سوریه در جاده التنف در بادیه سوریه (نزدیک مرز سوریه و اردن) را مورد حمله قرار دادند که بر اثر آن دهها نفر . . . غیرمشروع و غیرقانونی است و یک مورد دیگر از نقض حق حاکمیت سوریه محسوب می شود. خبرگزاری روسیا سگودنیا به نقل از سخنان . . . این حمله هوایی را توجیه کند و ادعا کرد گویا واحدهای ارتش سوریه معارضان مسلح را که با نیروهای آمریکایی در اردن همکاری . . .

20:47 - 1396/02/29
نماینده سوریه در سازمان ملل: حمله آمریکا به کاروان ارتش سوریه نماد تروریسم دولتی است

نماینده سوریه در سازمان ملل: حمله آمریکا به کاروان ارتش سوریه نماد تروریسم دولتی است

دیدار با 'استفان دی میستورا'، نماینده سازمان ملل در امور سوریه، درباره انجام این اقدام خصمانه آمریکا صحبت کردم.وزارت . . . درباره انجام این اقدام خصمانه آمریکا صحبت کردم.وزارت دفاع سوریه صبح امروز (جمعه) اعلام کرد، حملات هوایی دیروز پنجشنبه . . . ائتلاف تحت سرکردگی آمریکا یکی از نقاط نظامی تحت کنترل ارتش سوریه در نزدیکی شهر 'الطنف' در جنوب این کشور را هدف قرار . . . نیست که ائتلاف آمریکایی عامدانه و یا غیرعامدانه مواضع ارتش سوریه را هدف قرار داده است. آمریکا صبح 7 آوریل (18 فروردین)، . . . آوریل (18 فروردین)، 59 موشک کروز به پایگاه نظامی الشعیرات سوریه واقع در 40 کیلومتری شهر حمص شلیک کرد. علاوه بر این، . . .

18:15 - 1396/02/29
ائتلاف آمریکا یک منطقه نظامی ارتش سوریه را مورد حمله قرار داد

اسکای نیوز :

ائتلاف آمریکا یک منطقه نظامی ارتش سوریه را مورد حمله قرار داد

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز یک منبع نظامی سوریه صبح امروز جمعه حمله هوایی ائتلاف آمریکا به خاک سوریه . . . نظامی سوریه صبح امروز جمعه حمله هوایی ائتلاف آمریکا به خاک سوریه را تجاوزی آشکار خواند.اسکای نیوز افزود: وزارت خارجه . . . نیوز افزود: وزارت خارجه روسیه حمله ائتلاف آمریکا به سوریه را غیر قابل قبول توصیف کرد.معاون وزیر خارجه روسیه حمله . . . کرد.معاون وزیر خارجه روسیه حمله هوایی ائتلاف آمریکا به سوریه را نقض حاکمیت این کشور خواند وآن را به ضرر عملیات . . . افزود هدف این حمله غیر نظامیان بودند. خبرگزاری رسمی سوریه ( سانا) دقایقی قبل به نقل از یک منبع نظامی گفت ائتلاف . . .

12:51 - 1396/02/29
مقام روس: غرب کاربرد سلاح شیمیایی توسط تروریست های ضدسوری را نادیده می گیرد

مقام روس: غرب کاربرد سلاح شیمیایی توسط تروریست های ضدسوری را نادیده می گیرد

به گزارش ایرنا، نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت روسیه گفت: این پرسش مطرح است که چرا دولت سوریه متهم به کاربرد سلاح شیمیایی می شود، ولی هیچ تحقیقی . . . که نادیده گرفتن استفاده از سلاح شیمیایی توسط تروریست ها در سوریه به نفع چه کشورهایی است و چرا مبارزه با تروریسم به . . . چه اقدامات معینی برای کمک به سازش و حل و فصل سیاسی بحران سوریه انجام می گیرد. دبیر شورای امنیت روسیه خاطرنشان کرد: . . . تسلیحات شیمیایی بر تحقیق کامل حادثه شیمیایی خان شیخون در سوریه اصرار می ورزد.دبیر شورای امنیت روسیه گفت: باید به این . . . امنیت روسیه گفت: باید به این واقعیت هم توجه کرد که دولت سوریه تمامی توانمندی شیمیایی نظامی خود را نابود و اوایل سال . . .

8:12 - 1396/02/29
حمله ائتلاف امریکایی به کاروان نیروهای سوریه در مرز با اردن

حمله ائتلاف امریکایی به کاروان نیروهای سوریه در مرز با اردن

خبر اشاره ای نکرده است.حملات روز سه شنبه گذشته جنگنده های ائتلاف ضد داعش به سرکردگی آمریکا به شرق سوریه نیز20 غیر نظامی را به کام مرگ فرستاده بود.ارتش آمریکا در ابتدای ماه جاری میلادی نیز اعلام کرد . . . یک روز پس از آن صورت می گیرد که دستکم 12 زن در حمله ائتلاف به روستایی در حومه شرقی رقه در شمال سوریه کشته شدند.شبس**9363*1488*مترجم:‌محمد تدو*انتشاردهنده: بهمن . . .

21:56 - 1396/02/28
دمکراسی درایران الگویی برای همه کشورهای منطقه و جهان است

سفیرایران در سوریه؛

دمکراسی درایران الگویی برای همه کشورهای منطقه و جهان است

در 140 حوزه انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود گفت: در سوریه نیز در پنج حوزه صندوق های رای گیری برای استقبال از . . . مقیم یا مسافر درنظر گرفته شده است.سفیرجمهوری اسلامی در سوریه تصریح کرد: در سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق، . . . آبادی افزود: انتظار می رود بیش از دو هزار ایرانی در سوریه در این انتخابات شرکت کنند.وی یادآورشد: انتخابات ریاست . . . درباره تاثیر انتخابات در سیاست جمهوری اسلامی ایران درقبال سوریه گفت: موضع همه نامزدهای انتخابات درباره سوریه و مبارزه . . . ایران درقبال سوریه گفت: موضع همه نامزدهای انتخابات درباره سوریه و مبارزه با تروریسم یکی است و همه آن ها براین موضوع . . .

19:56 - 1396/02/28
مسکو تصویب قانون جدید تحریم روسیه در آمریکا را غیرسازنده خواند

مسکو تصویب قانون جدید تحریم روسیه در آمریکا را غیرسازنده خواند

این کشور اجازه دادند تا مقام های روسیه و کشورهای متحد سوریه را در فهرست تحریم ها قرار دهد.لئونید اسلوتسکی رئیس . . . دومای روسیه در این باره گفت: قانون جدید تحریم کشورهای متحد سوریه برای روند حل و فصل سیاسی مسائل این کشور مخرب . . . قانونگذاران آمریکایی، مبارزه با تروریسم بین المللی در سوریه دشوارتر می شود و بدیهی است که برای اوضاع سوریه مخرب . . . المللی در سوریه دشوارتر می شود و بدیهی است که برای اوضاع سوریه مخرب است.مقام روسی ادامه داد: در شرایطی که ایران، . . . تلاش های گسترده ای را برای شکل گیری محدوده های کاهش تنش در سوریه انجام می دهند و از آمریکا هم برای پیوستن به اقدام ها . . .

19:25 - 1396/02/28
سرخط روزنامه‌های سوریه - پنجشنبه 28 اردیبهشت

سرخط روزنامه‌های سوریه - پنجشنبه 28 اردیبهشت

ملی گرایی برای مقابله با طرح های تجزیه گرایانه ضروری استــ سوریه: حکم های رژیم صهیونیستی برای اسیران یک رسوایی قانونی . . . سنگین به داعشــ ترامپ برای فرافکنی بحران های داخلی، نظام سوریه را به استفاده از سلاح شیمیایی متهم کرد** البعثــ وزارت . . . به استفاده از سلاح شیمیایی متهم کرد** البعثــ وزارت خارجه سوریه از جامعه جهانی خواست که برای آزادی 'صدقی مقت' بر رژیم . . . از تروریسم خالی می شودــ تلاش روسیه برای تثبیت اتش بس در سوریهخاورم**6116**1144* انتشار دهنده: علیرضا . . .

11:15 - 1396/02/28
صفحه 1 از 118 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >