روسیه با پافشاری آمریکا هماهنگی نظامی در سوریه را ازسر گرفت

روسیه با پافشاری آمریکا هماهنگی نظامی در سوریه را ازسر گرفت

موشکی خودسرانه و غیرقانونی آمریکا به پایگاه هوایی الشعیرات سوریه که به تقویت تروریست ها به ویژه داعش منجر شد، روسیه . . . نامه همکاری با واشنگتن برای جلوگیری از بروز حوادث هوایی در سوریه را تعلیق کرده بود.روزنامه ایزوستیا به نقل از سخنان . . . تیلرسون، اجرای تفاهم نامه مورد درخواست آمریکا در باره سوریه از سرگرفته شده است.به گفته مقام روس، واشنگتن مجبور به . . . به انجام این اقدام بود، زیرا هماهنگ نبودن با طرف روسی در سوریه ممکن است پیامدهای منفی برای آمریکا داشته باشد.آمریکا . . . سوری، 59 موشک به پایگاه هوایی الشعیرات نیروی هوایی سوریه در استان حمص پرتاب کرد.روسیه در یک واکنش فوری این . . .

11:4 - 1396/02/05
دمشق:‌ آمریکا هرگز مرتکب تجاوز دیگری به سوریه نخواهد شد

در پی هشدار مسکو به واشنگتن؛

دمشق:‌ آمریکا هرگز مرتکب تجاوز دیگری به سوریه نخواهد شد

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، مقداد در جریان کنفرانس موسوم به 'حق شهروندی . . . فرودگاه الشعیرات حمص مطرح شده است، بار دیگر تاکید کرد که سوریه هیچ گونه سلاح شیمیایی در اختیار ندارد.وی افزود: به . . . در اختیار ندارد.وی افزود: به عنوان رئیس کمیته ملی تعهد سوریه به همه توافق‌نامه های سلاح های شیمیایی، از لحظه نخست . . . توافق‌نامه بر همه اقدامات نابود سازی سلاح های شیمیایی در سوریه نظارت داشته ام و همه چیز را درخصوص این توافق نامه به . . . آن زمان این مسئله را مطرح کردند که مواد شیمیایی را در خاک سوریه از بین ببریم اما ما این درخواست را رد کردیم چون می . . .

1:22 - 1396/02/05
ترامپ شورای امنیت را به اجتناب از حل مسائل مهم متهم کرد

ترامپ شورای امنیت را به اجتناب از حل مسائل مهم متهم کرد

و باید به حل آن ها بپردازند.ترامپ مدعی شد، سازمان ملل تمایلی به برخی مسائل از جمله این که دولت سوریه علیه مردم کشورش از سلاح های شیمیایی استفاده کرده بپردازد ندارد. وی اضافه کرد، این شورا در . . . به این منظور که از خود چهره‌ای مصمم و نیرومند به مردم کشورش و جهان نشان دهد و با بهانه این که دولت سوریه علیه مردم کشورش از سلاح شیمیایی استفاده کرده به حمله موشکی علیه این کشور دست زد، بدون آن که . . .

22:49 - 1396/02/04
لاریجانی روز ملی جمهوری عربی سوریه را به همتای سوری خود تبریک گفت

لاریجانی روز ملی جمهوری عربی سوریه را به همتای سوری خود تبریک گفت

خانم دکتر هدیه عباسرئیس محترم مجلس مردمی جمهوری عربی سوریهاسلام علیکم و رحمه الله و برکاتهمایلم صمیمانه ترین . . . ترین تبریکات خود را به مناسبت فرارسیدن روز ملی جمهوری عربی سوریه به جنابعالی و نمایندگان محترم مجلس ابراز دارم.ضمن . . . پیروزی و سربلندی ملت و دولت کشور دوست و برادر جمهوری عربی سوریه را مسئلت می نمایم.علی لاریجانیرییس مجلس شورای اسلامی . . . شورای اسلامی به گزارش ایرنا سالگرد خروج یا روز استقلال سوریه روزی است که سوری ها در 17 آوریل هر سال آن را جشن می . . . می گیرند. این روز به مناسبت خروج آخرین سرباز فرانسوی از سوریه در 17 آوریل 1946 است.سیام**1751 تنظیم: خسرو . . .

15:21 - 1396/02/04
مقام ارشد حزب الله: حضور ما در سوریه در خدمت امنیت و ثبات لبنان است

مقام ارشد حزب الله: حضور ما در سوریه در خدمت امنیت و ثبات لبنان است

حمایت از لبنان و مردم و وطن خودمان به جنگ با تروریست ها در سوریه ادامه می دهیم. شیخ قاووق افزود: هیچ کس نمی تواند تصور . . . سعودی در حمایت از جبهه النصره و حمایت از تجاوز آمریکا به سوریه، یک تهدید جدی برای ثبات لبنان به شمار می آید چرا که . . . برای ثبات لبنان به شمار می آید چرا که امنیت لبنان به امنیت سوریه بستگی دارداین مقام ارشد حزب الله تاکید کرد که پیروزی . . . مقاومت در بیرون راندن گروه های مسلح تکفیری از شهرهای سوریه همچون الزبدانی و سرغایا و بلودان و مضایا یک دستاورد . . .

9:33 - 1396/02/04
وعده `کوربین`برای تعلیق حملات هوایی انگلیس در سوریه در صورت پیروزی در انتخابات

وعده 'کوربین'برای تعلیق حملات هوایی انگلیس در سوریه در صورت پیروزی در انتخابات

هشتم جولای ( 18 خردادماه )، تعلیق حملات هوایی انگلیس در سوریه در دستور کار دولت کارگری قرار خواهد گرفت.رهبر 67 ساله . . . خواهد گرفت.رهبر 67 ساله حزب کارگر با تاکید بر اینکه بحران سوریه تنها راه حل سیاسی دارد، گفت در صورت انتخاب به عنوان . . . ترامپ رییس جمهوری آمریکا برای از سر گیری مذاکرات صلح سوریه در ژنو خواهد بود.وی در گفت وگو با 'بی بی سی'، در پاسخ . . . سی'، در پاسخ به سوالی در مورد مشارکت انگلیس در حملات علیه سوریه در صورت پیروزی اش در انتخابات پارلمانی، گفت: 'من به . . . سرعت بگیرد.'کوربین افزود: 'در عین حال، حملات بیشتری (در سوریه) نباید صورت بگیرد. سازمان ملل تحقیقات در مورد جرایم . . .

16:1 - 1396/02/03
دبیرکل سازمان ملل سالروز استقلال سوریه را به بشار اسد تبریک گفت

دبیرکل سازمان ملل سالروز استقلال سوریه را به بشار اسد تبریک گفت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهوری سوریه، در پیام تبریک دبیرکل سازمان ملل آمده است: جهان در . . . ما را تقویت کند.گوترش در این پیام آورده است: امیدواریم سوریه در کمک به ایجاد ساختاری قدرتمند تر برای سازمان ملل و . . . ٬ توسعه و حقوق بشر مشارکت کند.17 آوریل 1946 سالروز استقلال سوریه از تحت الحمایگی فرانسه و خروج آخرین سرباز فرانسوی از . . . از تحت الحمایگی فرانسه و خروج آخرین سرباز فرانسوی از خاک سوریه 'عید الجلاء' نامیده و هرسال جشن گرفته می . . .

15:33 - 1396/02/03
توافق جدید داعش و حزب دمکراتیک سوریه برای خروج از شهرالطبقه

توافق جدید داعش و حزب دمکراتیک سوریه برای خروج از شهرالطبقه

به گزارش ایرنا، رسانه های سوری روز یکشنبه به نقل از یکی از مقامات حزب دمکراتیک سوریه اعلام کردند که توافق با گروه تروریستی تکفیری داعش شامل . . . شده اسیرانی را که به زیرمجموعه های ائتلاف نیروهای دمکراتیک سوریه تعلق ندارند٬ با خود ببرد. به این ترتیب داعش می تواند . . . می تواند بازداشت شدگان از اهالی شهر الطبقه و یا دیگر مناطق سوریه را که در اختیار دارد به دیگر مناطق منتقل کند. عناصر . . .

11:7 - 1396/02/03
حمله هوایی رژیم صهیونیستی به قنیطره در جنوب سوریه 3 کشته برجای گذاشت

حمله هوایی رژیم صهیونیستی به قنیطره در جنوب سوریه 3 کشته برجای گذاشت

به گزارش این شبکه، بمب افکن های رژیم صهیونیستی صبح امروز (یک شنبه) یک مقر نظامی ارتش سوریه را در روستای 'نبع الفوار' در حومه قنیطره بمباران کردند . . . زخمی شدند.رژیم صهیونیستی دو رو پیش نیز یکی از مواضع ارتش سوریه در استان قنیطره در جنوب این کشور را هدف قرار داد.این . . . اشغالی انجام شد و یک قبضه توپ را در یکی از مقرهای ارتش سوریه در مسیر خان ارنبه به الکوم 'سندیانه' هدف قرار . . . که ارتش رژیم صهیونیستی به بهانه های مختلف به خاک یا آسمان سوریه تجاوز می کند.آخرین بار 29 اسفندماه 95 یک هواپیمای بدون . . . داد و یک شهروند سوری را شهید کرد.استان قنیطره در جنوب غرب سوریه در مرز فلسطین اشغالی قرار دارد و فاصله شهر قنیطره مرکز . . .

10:48 - 1396/02/03
نیروهای کرد سوریه دو شهرک در حومه رقه را آزاد کردند

نیروهای کرد سوریه دو شهرک در حومه رقه را آزاد کردند

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، نیروهای کرد سوریه که تحت رهبری آمریکا قرار دارند، دستکم 49 تن از تروریست ها را به هلاکت رساند.بنابر این گزارش، . . . طی دو ماه اخیر شاهد ترک صدها تن از سرکرده های داعش از الرقه بوده است. بشار اسد رئیس جمهوری سوریه نیز به تازگی اعلام کرد: دمشق همواره آماده همکاری با هر کشوری از جمله غرب برای آزادی شهرالرقه . . .

1:51 - 1396/02/03
لاوروف: روسیه، ایران و حزب الله حامی سوریه علیه تروریسم هستند

لاوروف: روسیه، ایران و حزب الله حامی سوریه علیه تروریسم هستند

به گزارش ایرنا، لاوروف در جمع خبرنگاران گفت: وضعیت در سوریه بسیار پیچیده است و ادامه فعالیت تروریست ها وضع دشواری . . . خارجه روسیه روز شنبه به نقل از سخنان لاوروف نوشت که ارتش سوریه با حمایت نیروی هوافضای روسیه، مستشاری نظامی ایران و . . . نیروهای برخی کشورهای غربی، ائتلاف آمریکایی و ارتش ترکیه در سوریه حضور دارند، افزود: اگر توانمندی این نیروها برای مبارزه . . . نیروها برای مبارزه با تروریست های داعشی و جبهه النصره در سوریه متمرکز می شد، نتیجه مثبت و مطلوب بسیار زودتر به دست می . . . نمی آید و اختلاف های شدیدی نیز بین گروههای مسلح مخالف دولت سوریه وجود دارد.وزیر خارجه روسیه همچنین با اشاره به همکاری . . .

23:37 - 1396/02/02
بشاراسد: دشمنان همه شیوه ها را درجنگ با سوریه استفاده کردند

بشاراسد: دشمنان همه شیوه ها را درجنگ با سوریه استفاده کردند

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) بشار اسد روز شنبه در جلسه کمیته مرکزی حزب بعث . . . مهمترین اهداف این جنگ، نابود کردن اندیشه ملی و وادار کردن سوریه به دست برداشتن از اندیشه و اصول عربی خود است.وی اضافه . . . به دست برداشتن از اندیشه و اصول عربی خود است.وی اضافه کرد: سوریه به جهان عرب تعلق دارد و تلاش های دشمنان دراین باره . . . با پیشروی های گسترده ارتش، در حمایت از تروریست ها در سوریه دخالت می کنند. رئیس جمهوری سوریه گفت: تازمانی که حتی . . . در حمایت از تروریست ها در سوریه دخالت می کنند. رئیس جمهوری سوریه گفت: تازمانی که حتی یک تروریست درخاک سوریه باشد، جنگ . . .

22:9 - 1396/02/02
پیشنهاد روسیه برای فروش پدافند هوایی به سوریه

پیشنهاد روسیه برای فروش پدافند هوایی به سوریه

گفت: می توان مجموعه های لازم تسلیحات پدافند هوایی را به سوریه تحویل داد و با این اقدام نیز فشار سنگین بر صنایع . . . وارد نمی آید.مقام پارلمانی روس افزود: تحویل این تسلیحات به سوریه در صورت تصمیم گیری در مورد آن، امری فوق العاده نیست و . . . دفاعی و نه تهاجمی محسوب می شوند. بشار اسد رئیس جمهوری سوریه به تازگی در گفت وگو با خبرگزاری روسیا سگودنیا به نیاز . . . خواند و اعلام کرد که حدود نیمی از سامانه های دفاع هوایی سوریه در جنگ با تروریست ها از بین رفته و دمشق علاقه مند به . . . در استان حمص را که یکی از مراکز اصلی عملیاتی ضدتروریستی سوریه است، هدف موشکباران دریایی قرار داد.اروپام*391 انتشار . . .

18:1 - 1396/02/02
اتحادیه عرب: هزینه بازسازی سوریه 900 میلیارد دلار است

اتحادیه عرب: هزینه بازسازی سوریه 900 میلیارد دلار است

با بیان اینکه بازسازی ویرانی و خرابی ها گسترده ای که در سوریه به بار آمده است، 900 میلیارد دلار هزینه دارد، افزود: . . . که هیچ گونه آگاهی و دانشی درباره این گونه گروه ها ندارند.سوریه از ماه مارس 2011 میلادی تاکنون شاهد جنگ است که در اثر . . . حامیان خود اقدام به تخریب گسترده ساختار زیربنایی و اقتصادی سوریه کرده اند.خاورم**9329**1144 مترجم: ندا بهبودی** انتشار . . .

17:24 - 1396/02/02
منابع آمریکایی: سرکرده های داعش شهر الرقه سوریه را ترک کردند

منابع آمریکایی: سرکرده های داعش شهر الرقه سوریه را ترک کردند

که دارای ملیت ازبکستانی است، در شهر «المیادین» واقع در شرق سوریه و هم مرز با عراق کشته شد.این در حالی است که مسئولان . . . خودخوانده» تروریست های داعش خبر دادند.بشار اسد رئیس جمهوری سوریه نیز به تازگی اعلام کرد: دمشق همواره آماده همکاری با هر . . . داند که غرب اراده جنگ با تروریست‌ها را ندارد.رئیس جمهوری سوریه درباره امکان همکاری با ائتلاف بین المللی به سرکردگی . . .

16:42 - 1396/02/02
نیویورک تایمز: جنگ سوریه جهان را تغییر داد

نیویورک تایمز: جنگ سوریه جهان را تغییر داد

ادیان' را، این بار علیه 'مسلمانان ' نشر می دهند.اکنون سوریه به یک میدان آتش بی حد و حصری بدل شده است، از همان مدل . . . مسلمانان به دست مسلمانان' ثبت و بایگانی می کند.حال جنگ سوریه در هفتمین سال خود لگام گسیخته است و جنون آمیز به پیش . . . سیاسی بود، در این باره می گوید 'همه گناهها به گردن خود سوریه نیست. بله، سوریه جهان را دگرگون کرده است. جهان دارد . . . این باره می گوید 'همه گناهها به گردن خود سوریه نیست. بله، سوریه جهان را دگرگون کرده است. جهان دارد سوریه سازی می شود و . . . سوریه نیست. بله، سوریه جهان را دگرگون کرده است. جهان دارد سوریه سازی می شود و چه بسا که از این هم بدتر شود'.سازمان ملل . . .

14:52 - 1396/02/02
همکاری های روسیه، ایران و ترکیه برای تقویت آتش بس در سوریه ادامه دارد

همکاری های روسیه، ایران و ترکیه برای تقویت آتش بس در سوریه ادامه دارد

به گزارش ایرنا، آتش بس فراگیر در سوریه از 10 دی ماه سال گذشته به ابتکار ایران، روسیه و ترکیه . . . امنیت سازمان ملل نیز مورد تائید قرار گرفته است که ارتش سوریه و بسیاری از گروههای مسلح مخالف دولت آن را رعایت می . . . برای تنظیم ساز و کاری به منظور واکنش به نقض اتش بس در سوریه همکاری می کنند.خبرگزاری روسی اینترفکس به نقل از سخنان . . . ریاض) از مشارکت در گفت وگو برای حل و فصل سیاسی مسائل سوریه از جمله تدوین قانون اساسی جدید، برگزاری انتخابات و . . . مسلح برگزار شد و برای اولین بار نمایندگان دولت قانونی سوریه رودرو با نمایندگان معارضان مسلح مذاکره کردند.هیات های . . .

23:32 - 1396/02/01
رییس پنتاگون مدعی وجود بقایای سلاح های شیمیایی در سوریه شد

رییس پنتاگون مدعی وجود بقایای سلاح های شیمیایی در سوریه شد

همتای صهیونیست خود در تل آویو گفت: 'تردیدی نیست که دولت سوریه از تسلیحات شیمایی باقیمانده استفاده می کند. پس به بشار . . . را مبارزه با گروه تروریستی داعش و همچنین روند اوضاع در سوریه و یمن اعلام کرده بود، با پرهیز از اظهار نظر در باره . . . دولت آمریکا در همین ماه (آوریل) تصمیم گرفت به پایگاه هوایی سوریه که محل نگهداری این تسلیحات است حمله کند و حمله هم . . . این تسلیحات است حمله کند و حمله هم کرد.ماتیس گفت: حمله به سوریه به منزله آن است که دولت آن کشور دیگر حق ندارد برخلاف . . . وزارت جنگ این رژیم، از وجود حدود 3 تن مواد شیمیایی در سوریه خبر داد.یادآوری می شود وزیر دفاع آمریکا چندی پیش نیز . . .

14:12 - 1396/02/01
مسکو از رد پیشنهاد روسیه و ایران درباره خان شیخون انتقاد کرد

مسکو از رد پیشنهاد روسیه و ایران درباره خان شیخون انتقاد کرد

ندارد که نتیجه می گیریم، کشورهای غربی پذیرفته اند، ارتش سوریه جنگ افزار شیمیایی بکار نبرده است و به همین دلیل هم . . . امور خارجه روسیه نیز در این باره امروز گفت: تحریف وقایع سوریه در کشورهای غربی روزمره شده است و این وضعیت مربوط به . . . در جنوب استان ادلب خبر دادند و بدون ارائه دلیل و مدرکی، سوریه را متهم به پرتاب بمب شیمیایی کردند. رسانه ها به استناد . . . بمب شیمیایی کردند. رسانه ها به استناد منابع خبری ضددولتی سوریه، شمار قربانیان حادثه شیمیایی خان شیخون را 100 کشته و . . . شیمیایی، این اقدام را دسیسه جویی برای انجام حمله خارجی به سوریه خواند و همراه روسیه و ایران خواستار انجام کارشناسی . . .

23:58 - 1396/01/31
روسیه: غرب با تحریف وقایع سوریه مانع حل سیاسی بحران می شود

روسیه: غرب با تحریف وقایع سوریه مانع حل سیاسی بحران می شود

به گزارش ایرنا، ریابکوف گفت: تحریف وقایع سوریه در کشورهای غربی روزمره شده و این وضعیت مربوط به حادثه . . . دیدار اخیر رکس تیلرسون از مسکو و پیشنهاد وی برای حل مساله سوریه نیز گفت: پیشنهاد وزیر خارجه آمریکا تا اندازه زیادی . . . خارجه روسیه افزود: به نوبه خود برای حل و فصل سیاسی مساله سوریه تلاش می کنیم که در چارچوب رسیدن به این هدف، روند . . . در جنوب استان ادلب خبر دادند و بدون ارائه دلیل و مدرکی، سوریه را متهم به پرتاب بمب شیمیایی کردند. رسانه ها به استناد . . . بمب شیمیایی کردند. رسانه ها به استناد منابع خبری ضددولتی سوریه، شمار قربانیان حادثه شیمیایی خان شیخون را 100 کشته و . . .

23:30 - 1396/01/31
دی میستورا، نشست کارشناسی تهران در مورد بحران سوریه را موفقیت آمیز دانست

دی میستورا، نشست کارشناسی تهران در مورد بحران سوریه را موفقیت آمیز دانست

نشست کارشناسان ایران، روسیه و ترکیه برای در مورد بحران سوریه روزهای 29 و 30 ام فروردین ماه جاری در تهران برگزار . . . فروردین ماه جاری در تهران برگزار شد.به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه سانا، استفان دی میستورا در نشست خبری در ژنو گفت: نشست . . . کارشناسان کشورهای تضمین کننده گفت و گوهای آستانه در مورد سوریه برگزار شد، سیاسی نبود بلکه در سطح کارشناسان برگزار شد . . . افراد بازداشت شده و مین زدایی بودیم. نشست بین المللی سوریه در تهران روز چهارشنبه با انتشار بیانیه پایانی و تاکید . . . روز چهارشنبه با انتشار بیانیه پایانی و تاکید بر حل مشکلات سوریه از طریق راهکارهای سیاسی در تهران به کار خود پایان . . .

19:26 - 1396/01/31
ابراز نگرانی سازمان ملل از وضعیت وخیم انسانی در سوریه

ابراز نگرانی سازمان ملل از وضعیت وخیم انسانی در سوریه

الزعتری' هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در سوریه تاکید کرده بود: شصت هزار انسان بیگناه گرفتار چرخه . . . هیچ گونه کمک رسانی یا دسترسی به آن ها وجود ندارد.بحران در سوریه از سال 2011 با تهاجم گسترده گروههای تروریستی مورد . . . سرنگون کردن دولت قانونی 'بشار اسد' رئیس جمهوری سوریه آغاز شده است.خاورم**9377** 1583 **مترجم: حمید اوضح ** . . .

17:18 - 1396/01/31
دی میستورا: آمریکا  شرکت در مذاکرات سه جانبه را رد کرد

دی میستورا: آمریکا شرکت در مذاکرات سه جانبه را رد کرد

ملل در مورد چهار موضوع تدوین قانون اساسی جدید، مدیریت سوریه، برگزاری انتخابات و مبارزه با تروریسم کمک می کنیم.وزیر . . . آگاه شویم، زیرا کمک به پیشبرد روند حل و فصل سیاسی مسائل سوریه را بسیار مهم می دانیم. دی میستورا که از سوی سوریه به . . . مسائل سوریه را بسیار مهم می دانیم. دی میستورا که از سوی سوریه به غیر واقع گرایی متهم شده، برای ثمربخش تر شدن مذاکرات . . . وزارت خارجه روسیه درباره اخبار مبنی بر موافقت نکردن دولت سوریه با سفر دی میستورا به دمشق گفته بود که مقام های سوری . . . اظهارات غیر واقع گرایانه نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه ناراضی هستند.خاورم**9377** 1583 ** مترجم: حمید اوضح ** . . .

16:49 - 1396/01/31
پل رایان: حملات موشکی آمریکا به سوریه عادلانه بود

پل رایان: حملات موشکی آمریکا به سوریه عادلانه بود

به گزارش ایرنا، رایان در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: حملات موشکی آمریکا به سوریه که با دستور ترامپ صورت گرفت، اقدامی سنجیده و عادلانه . . . مدعی شد: ما باید برای پایان دادن به کابوس ( حملات شیمیایی سوریه) با همکاری یکدیگر، به تلاش های خود ادامه دهیم.اظهارت . . . آمریکا مدعی است، حمله موشکی این کشور به یک پایگاه هوایی سوریه، برای سایر کشورها پیام دارد.رکس تیلرسون در برنامه «دیس . . . نخستین تجاوز مستقیم آمریکا در دوره ترامپ به مواضع ارتش سوریه با شلیک 59 موشک به پایگاه هوایی الشعیرات در استان حمص . . . و به بهانه حمله شیمیایی به دهکده خان شیخون در استان ادلب سوریه، صورت گرفت. این حمله توسط دو ناو جنگی ارتش آمریکا که . . .

14:1 - 1396/01/31
مخالفت موگرینی با کاربرد زور برای حل بحران سوریه

مخالفت موگرینی با کاربرد زور برای حل بحران سوریه

در بامداد جمعه 18 فروردین ماه به بهانه حمله شیمیایی به غیرنظامیان شهرک خان شیخون در استان ادلب سوریه، با ده ها فروند موشک کروز، پایگاه هوایی الشعیرات در استان حمص این کشور، را هدف قرار داد. مقام . . . بلندپایه دولت آمریکا بارها تهدید کرده اند که به رغم مخالفت و محکومیت جامعه جهانی، حملات نظامی به سوریه را تکرار خواهند کرد. اروپام**1486**مترجم: محسن شریفی**انتشار: محمد حسن . . .

11:34 - 1396/01/31
تحلیلگر  آمریکایی:ترامپ بازی خطرناکی را در مورد سوریه شروع کرده است

اختصاصی ایرنا در نیویورک/

تحلیلگر آمریکایی:ترامپ بازی خطرناکی را در مورد سوریه شروع کرده است

افزود: گرچه تبلیغات بی اساس رسانه های و ادعای این که دولت سوریه عامل حمله شیمایی بوده است بهانه ای دهان پرکن در اختیار . . . دلیل و مدرکی دال بر این که این حمله از سوی گروه های شورشی سوریه صورت گرفته وجود ندارد در حالی که گزارش اخیر سیمور هرش . . . به برخورد هیجان زده و کوته بینانه ترامپ با بحران هایی نظیر سوریه و کره شمالی که با اقدامات اخیر خود تقریبا همزمان به . . .

2:58 - 1396/01/31
مخالفت موگرینی با کاربرد زور برای حل بحران سوریه

مخالفت موگرینی با کاربرد زور برای حل بحران سوریه

در بامداد جمعه 18 فروردین ماه به بهانه حمله شیمیایی به غیرنظامیان شهرک خان شیخون در استان ادلب سوریه، با ده ها فروند موشک کروز، پایگاه هوایی الشعیرات در استان حمص این کشور، را هدف قرار داد.مقام . . . بلندپایه دولت آمریکا بارها تهدید کرده اند که به رغم مخالفت و محکومیت جامعه جهانی، حملات نظامی به سوریه را تکرار خواهند کرد.اروپام**1486**مترجم: محسن شریفی**انتشار: محمد حسن . . .

18:53 - 1396/01/30
احزاب الجزایری حملات آمریکا علیه سوریه را محکوم کردند

در بحبوحه کارزار انتخاباتی الجزایر؛

احزاب الجزایری حملات آمریکا علیه سوریه را محکوم کردند

به بررسی تجاوز اخیر موشکی آمریکا به پایگاه هوایی الشعیرات سوریه پرداختند و این اقدام آمریکا را به شدت محکوم کردند. در . . . «جنبش مردمی الجزایر» ضمن محکوم کردن «حمله کشورهای غربی به سوریه از جمله شخص بشار اسد»، این سوال را مطرح کرد که «غرب . . . کرد که «غرب چگونه می تواند ما را متقاعد کند که حل بحران سوریه با رفتن اسد امکان پذیر است؟.»عمار بن یونس که وزیر . . . بود، افزود: غربی ها با اسد مقابله می کنند تا خودشان در سوریه باقی بمانند، در غیر اینصورت چه دلیلی برای تسریع آمریکا . . . در غیر اینصورت چه دلیلی برای تسریع آمریکا در حمله به سوریه پس از متهم کردن اسد به استفاده از سلاح شیمیایی وجود . . .

15:9 - 1396/01/30
تحرکات ارتش سوریه در جنوب استان حماه افزایش یافت

بدنبال آتشباری سنگین موشکی و توپخانه ای

تحرکات ارتش سوریه در جنوب استان حماه افزایش یافت

به گزارش ایرنا، ارتش سوریه از سه شنبه شب با آتش سنگین موشکی و توپخانه ای تحرکات . . . که این آتشباری سنگین می تواند مقدمه ای برای پیشروی ارتش سوریه به سوی شهرک حربنفسه از محورهای روستای دیرالفردیس و . . . مرز مشترک استان های حماه و حمص خبر داده بودند. وزارت خارجه سوریه در 25 اردیبهشت 95 در دو نامه جداگانه به دبیرکل و رییس . . .

12:43 - 1396/01/30
روسیه 10 هزار تن کمک به سوریه منتقل کرد

روسیه 10 هزار تن کمک به سوریه منتقل کرد

نقل از یاکوولف نوشت: بخش عمده محموله های کمک های روسیه به سوریه را کنسروهای گوشت، ماهی و گاو، شکر و آرد است.روسیه در . . . در سال های اخیر هزاران تن کمک انسانی در اختیار مردم سوریه قرار داده است.بخش عمده این کمک ها با هواپیما به سوریه . . . مردم سوریه قرار داده است.بخش عمده این کمک ها با هواپیما به سوریه منتقل و بخش دیگر نیز از طریق دریایی و کشتی های باری به . . . تلاش می کند در چارچوب های دوجانبه و بین المللی به حل مسایل سوریه و رفع مسالمت آمیز بحران این کشور کمک کند، همچنین بارها . . . کشورهای غربی و در برخی موارد سازمان ملل به مشکلات مردم سوریه و خودداری از ارسال کمک های انسانی انتقاد کرده . . .

11:26 - 1396/01/30
صفحه 1 از 124 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >