معاون وزیر خارجه ایران با رئیس جمهوری سوریه دیدار کرد

معاون وزیر خارجه ایران با رئیس جمهوری سوریه دیدار کرد

شده است روز پنجشنبه با 'بشار اسد' رئیس جمهوری سوریه دیدار و گفت و گو کرد.بررسی تحولات منطقه و سوریه و نیز . . . جمهوری سوریه دیدار و گفت و گو کرد.بررسی تحولات منطقه و سوریه و نیز مسایل مورد علاقه دو طرف از جمله محورهای مورد گفت . . . از جمله محورهای مورد گفت وگوی جابری انصاری با رئیس جمهوری سوریه عنوان شده است.'جابری انصاری' سه شنبه شب در . . . شب در چارچوب دور جدید نشست های کمیته مشترک سیاسی ایران و سوریه و بررسی آخرین تحولات منطقه و همکاری های دو جانبه وارد . . . دمشق شد.وی روز چهارشنبه با 'ولید معلم' وزیر خارجه سوریه و 'فیصل مقداد' معاون وزیر امور خارجه و . . .

12:35 - 1396/04/29
چرایی عدول مخالفان دمشق از پیش شرط کناره گیری اسد

چرایی عدول مخالفان دمشق از پیش شرط کناره گیری اسد

به گزارش گروه پژوهش و تحلیل خبری ایرنا، بحران سوریه هنوز هم ادامه دارد و ناآرامی، کشتار و ترور آشناترین . . . بحران زیان های مالی و جانی جبران ناپذیر و بسیاری به مردم سوریه و منطقه تحمیل شده که ناشی از تحلیل نادرست غربی ها از . . . جدی نیروهای محور مقاومت با تکفیری ها، طرح های دشمنان سوریه را ناکام کرده است. تحولات میدان های نبرد نشان از این . . . دارد که ابتکار عمل در میدان ها در دست نیروهای مقاومت، ارتش سوریه و پشتیبانان نظام سوریه است. محور مقاومت طی سال های . . . ها در دست نیروهای مقاومت، ارتش سوریه و پشتیبانان نظام سوریه است. محور مقاومت طی سال های اخیر موفق شده افزون بر . . .

12:15 - 1396/04/29
آمریکا طرح شکست خورده تسلیح تروریست های سوری را متوقف می کند

آمریکا طرح شکست خورده تسلیح تروریست های سوری را متوقف می کند

20 در آلمان گرفته شده است.یکی از این مقام ها نیز گفت که آمریکا با وجود ادامه حکومت بشار اسد بر سوریه امتیاز زیادی نخواهد داد، اما این اقدام به پوتین این پیام را می دهد که که دولت واشنگتن مایل به . . . و مسلح کردن و کمک به گروه های مخالف سوری از طریق حملات هوایی و سایر عملیات ها ادامه خواهد یافت.سوریه حدود 6 سال است با حضور گروههای مسلح و تروریستی همچون داعش و جبهه النصره که از سوی غرب و برخی . . .

7:4 - 1396/04/29
حضور ایران در سوریه و عراق به درخواست دولت های این دو کشور است

سفیر ایران در اردن:

حضور ایران در سوریه و عراق به درخواست دولت های این دو کشور است

'بکل جراءة' (با تمام جرات) پیرامون حضور ایران در بحران سوریه و عراق افزود: حضور جمهوری اسلامی ایران در هر سطح و . . . امنیتی با کشورهای مزبور و به دعوت رسمی نظام ها و حکومت های سوریه و عراق صورت گرفته است و از این رو نه تنها مداخله محسوب . . . بین المللی و دوجانبه تلاش برای حل و فصل مسالمت آمیز بحران سوریه با پیگیری روند گفت و گوهای آستانه و ژنو است.وی بیان . . . کرد: ایران از هرگونه طرح و توافق ایجاد مناطق کاهش تنش در سوریه به شرط آنکه در چارچوب احترام به حاکمیت ملی و یکپارچگی . . . بین المللی را به صیانت و برقراری امنیت در مرزهای مشترک با سوریه فراخواند.فردوسی پور هرگونه دخالت در روند آینده سیاسی . . .

1:57 - 1396/04/29
بمباران مواضع گروه تروریستی جبهه النصره در مرز سوریه با لبنان

بمباران مواضع گروه تروریستی جبهه النصره در مرز سوریه با لبنان

وزیر لبنان پیشتر اعلام کرده بود که ارتش لبنان عملیاتی نظامی را در جرود عرسان بدون هماهنگی با ارتش سوریه انجام خواهد داد.تروریست های تکفیری داعش که از سوی غرب و برخی کشورهای منطقه حمایت می شوند، در . . . های تکفیری داعش که از سوی غرب و برخی کشورهای منطقه حمایت می شوند، در طول سال های اخیر عراق و سوریه را در معرض تجاوز و اشغالگری قرار داده اند. شبد**1480**1379مترجم: غلامرضا رفیع* انتشار دهنده: . . .

22:24 - 1396/04/28
دیدار معاون وزیر خارجه ایران با نخست وزیر سوریه

دیدار معاون وزیر خارجه ایران با نخست وزیر سوریه

سفری دو روزه وارد دمشق شده است با 'عماد خمیس' نخست وزیر سوریه دیدار و گفت و گو کرد.بررسی تحولات منطقه و سوریه و نیز . . . نخست وزیر سوریه دیدار و گفت و گو کرد.بررسی تحولات منطقه و سوریه و نیز مسایل مورد علاقه دو طرف از جمله محورهای مورد گفت . . . از جمله محورهای مورد گفت وگوی جابری انصاری با نخست وزیر سوریه عنوان شده است.'جابری انصاری' سه شنبه شب به . . . شب به منظور شرکت در پنجمین نشست کمیته مشترک سیاسی ایران و سوریه و بررسی آخرین تحولات منطقه و همکاری های دو جانبه وارد . . . دو جانبه وارد دمشق شد.وی امروز با 'ولید معلم' وزیر خارجه سوریه و 'فیصل مقداد' معاون وزیر امور خارجه سوریه در دمشق . . .

18:37 - 1396/04/28
مجله آمریکایی از انهدام زیردریایی جاسوسی رژیم صهیونیستی توسط سوریه پرده برداشت

مجله آمریکایی از انهدام زیردریایی جاسوسی رژیم صهیونیستی توسط سوریه پرده برداشت

اسرائیل در حال انجام ماموریت جاسوسی نظامی در سواحل سوریه در دریای مدیترانه بود که نیروی دریای ارتش سوریه با . . . در سواحل سوریه در دریای مدیترانه بود که نیروی دریای ارتش سوریه با سلاح توربین دار سطح به دریا آن را منهدم کرد.براساس . . . در ساعت 2 بامداد توسط قایق های نظامی نیروی دریای ارتش سوریه که با موشک های روسی که از سوی این قایق ها شلیک شده هدف . . .

16:17 - 1396/04/28
سخنگوی نیروهای مسلح:کسی حق تصمیم گیری برای مردم و دولت های عراق و سوریه ندارد

سخنگوی نیروهای مسلح:کسی حق تصمیم گیری برای مردم و دولت های عراق و سوریه ندارد

دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، سردارسرتیپ پاسدار سید مسعود جزایری افزود: رفتار آمریکا در عراق و سوریه، نمونه کامل تناقضات و فریبکاری آشکار است زیرا از یک طرف از تروریست ها حمایت می کند و از طرف . . . کاخ سفید در جهت منافع نامشروع آمریکائی ها گام نهاد.این مقام مسئول در نیروهای مسلح افزود: عراق و سوریه از روزهای سخت و پر تلاطم گذر کرده اند؛ کشورهایی که توانسته اند بدون حمایت دیگران از گردنه های . . .

14:55 - 1396/04/28
معاون وزیر خارجه ایران با همتای سوری دیدار کرد

معاون وزیر خارجه ایران با همتای سوری دیدار کرد

درباره روابط دوجانبه و آخرین تحولات در صحنه سیاسی و نظامی سوریه رایزنی و تبادل نظر کردند.جابری انصاری سه شنبه شب به . . . شب به منظور شرکت در پنجمین نشست کمیته مشترک سیاسی ایران و سوریه و بررسی آخرین تحولات منطقه و همکاری های دوجانبه وارد . . . جمهوری، عماد خمیس نخست وزیر و فیصل مقداد معاون وزیرخارجه سوریه درباره آخرین تحولات سوریه و منطقه گفت وگو و تبادل نظر . . . و فیصل مقداد معاون وزیرخارجه سوریه درباره آخرین تحولات سوریه و منطقه گفت وگو و تبادل نظر کرد.خاورم**1408**1324تنظیم . . .

13:9 - 1396/04/28
جهان پسا داعش: از خلافت پوشالی تا فراواقعیت

آزادسازی موصل و رقه به معنای پایان کار خلافت خودخوانده نیست

جهان پسا داعش: از خلافت پوشالی تا فراواقعیت

در عراق و شکست قریب الوقوع تروریست های داعش در شهر رقه سوریه ناقوس مرگ 'دولت اسلامی عراق و شام' را دست کم به لحاظ . . . درآورد. داعش با از دست دادن دو پایتخت خود خوانده در عراق و سوریه و نیز کشته شدن ابوبکر البغدادی در معرض خطر محو شدن از . . . زدن توازن قوا در منطقه و بسط نفوذ در آینده سیاسی عراق و سوریه در جریان است، آیا داعش قادر به بقا و ادامه فعالیت . . . نیروهای داعش در سال 2014 مرز استان نینوا در عراق و حسکه در سوریه را در نوریدند و بیرق های سیاه را به نشانه پیروزی به . . . ای 'واقعی' است. فتوحات خونبار داعش از شهر حلب در شمال غرب سوریه تا کرکوک در شرق عراق و از رقه در شمال سوریه تا فلوجه . . .

12:11 - 1396/04/28
فرار سرکردگان داعش از شهر المیادین استان دیرالزور سوریه

فرار سرکردگان داعش از شهر المیادین استان دیرالزور سوریه

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) ، با پیشروی ارتش این کشور دربادیه و نزدیک شدن به شهر المیادین در جنوب شرق استان دیرالزور، فرار سرکردگان گروه تروریستی - تکفیری داعش افزایش یافته است.روز سه شنبه نیز منابع محلی از فرار . . .

1:32 - 1396/04/28
معاون وزیر امور خارجه ایران  وارد دمشق شد

معاون وزیر امور خارجه ایران وارد دمشق شد

شب به منظور شرکت در پنجمین نشست کمیته مشترک سیاسی ایران و سوریه و بررسی آخرین تحولات منطقه و همکاری های دوجانبه وارد . . . جمهوری، عماد خمیس نخست وزیر و فیصل مقداد معاون وزیرخارجه سوریه درباره آخرین تحولات سوریه و منطقه گفت وگو و تبادل نظر . . . و فیصل مقداد معاون وزیرخارجه سوریه درباره آخرین تحولات سوریه و منطقه گفت وگو و تبادل نظر . . .

0:45 - 1396/04/28
سازمان ملل:بحران تغذیه در سوریه همچنان ادامه دارد

سازمان ملل:بحران تغذیه در سوریه همچنان ادامه دارد

غذای سازمان ملل که روز سه شنبه منتشر شد، تولید گندم در سوریه در سال 2017 میلادی بالغ بر یک میلیون و 800 هزار تن . . . کرن'سرپرست منطقه ای برنامه جهانی غذای سازمان ملل در سوریه در این گزارش گفته است که گرچه پیشرفت های اندکی که در . . . این نهاد با ابراز خوشبینی نسبت به بهبود شرایط امنیتی در سوریه پیش بینی کرده است که کشاورزان به تدریج بتوانند با . . . غذایی همچنان طاقت فرساست، گشایش برخی از گذرگاه ها در سوریه از جمله در شرق حلب امکان حمل ونقل و ورود بیشتر مواد . . .

22:29 - 1396/04/27
روسیه و اردن بر یکپارچگی سوریه تاکید کردند

روسیه و اردن بر یکپارچگی سوریه تاکید کردند

اعلام کرد: گفت وگوی تلفنی لاوروف و صفدی با محور مسائل سوریه انجام گرفت.وزیران خارجه روسیه و اردن در باره مسائل مهم . . . خارجه روسیه و اردن در باره مسائل مهم منطقه ای به ویژه سوریه با توجه به نتایج گفت وگوی تلفنی اخیر ولادیمیر پوتین . . . در زمینه تدابیر بکار گرفته شده برای برقراری آتش بس در سوریه و نیز اقدامات اجرای تفاهم نامه امان برای ایجاد منطقه . . . اجرای تفاهم نامه امان برای ایجاد منطقه امن در جنوب غرب سوریه (نزدیک فلسطین اشغالی توسط روسیه، اردن و آمریکا) گفت . . . وزیران خارجه روسیه و اردن همچنین بر لزوم حفظ تمامیت ارضی سوریه و احترام به حق حاکمیت این کشور مطابق قطعنامه 2254 . . .

20:17 - 1396/04/27
جنایت جدید جنگنده های ائتلاف آمریکایی در سوریه

جنایت جدید جنگنده های ائتلاف آمریکایی در سوریه

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) روز سه شنبه به نقل از منابع محلی اعلام کرد که . . . داعش، خارج از چارچوب سازمان ملل و بدون هماهنگی با دولت سوریه ائتلافی موسوم به بین المللی تشکیل داده است.این ائتلاف . . . بسیاری از زیربناهای این کشور را تخریب کرده است.وزارت خارجه سوریه 14 خرداد در نامه ای به دبیرکل و رئیس شورای امنیت . . . اعلام کرد که خسارت های انسانی و مادی ائتلاف آمریکایی به سوریه کمتر از جنایت های داعش نیست.وزارت خارجه سوریه اضافه . . . آمریکایی به سوریه کمتر از جنایت های داعش نیست.وزارت خارجه سوریه اضافه کرد: تخریب زیرساخت های سوریه نشان دهنده اهداف . . .

17:4 - 1396/04/27
روسیه مخالفت رژیم صهیونیستی با منطقه آتش بس در سوریه را رد کرد

روسیه مخالفت رژیم صهیونیستی با منطقه آتش بس در سوریه را رد کرد

طرح روسیه، آمریکا و اردن برای ایجاد منطقه امن در جنوب غربی سوریه و برقراری آتش بس در محدوده نزدیک فلسطین اشغالی با مطرح . . . اطلاعی ندارم، اما برای ایجاد منطقه امن در جنوب غربی سوریه بین روسیه، آمریکا و اردن توافق حاصل شده و این مواضع . . . که اقدام های مقدماتی در باره ایجاد منطقه امن در جنوب غرب سوریه با تمام طرف های مربوطه را انجام دادیم.بنا به تاکید . . . های لازم را کردیم تا در اجرای طرح منطقه امن در جنوب غرب سوریه همه نیازها مورد توجه قرار گیرد. توافق ایجاد مناطق امن . . . همه نیازها مورد توجه قرار گیرد. توافق ایجاد مناطق امن در سوریه از جمله جنوب غربی این کشور دو هفته پیش در پنجمین اجلاس . . .

11:50 - 1396/04/27
عطوان: برنده بحران در روابط عربستان و متحدانش، سوریه و ایران بودند

عطوان: برنده بحران در روابط عربستان و متحدانش، سوریه و ایران بودند

روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم نوشت: بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در روزهای گذشته چندین بار در سخنانش به مسئله فساد در . . . با آن پرداخت و این سخنان همزمان با تحولات میدانی در جنگ سوریه، پیشروی های ارتش و تضعیف مخالفان در جناح سیاسی، شکست . . . و تنگ شدن محاصره بر این گروه تروریستی در رقه و دیرالزور سوریه صورت می گیرد.وی در ادامه افزود: بسیاری از تحلیلگران و . . . ساختار اصلی کشورش دارد، نشان می دهد که وی به آینده و ساخت سوریه ای جدید نظر دارد، کشوری که در آن اشتباهات گذشته تکرار . . . نشود.عطوان یادآور شد: زمانی که اسد پس از پدرش، قدرت را در سوریه به دست گرفت، در روزهای نخست تمایل داشت تا به اجرای . . .

4:26 - 1396/04/27
ظریف: سیاست تحریم و تغییرحکومت برای ایران جواب نمی‌دهد

ظریف: سیاست تحریم و تغییرحکومت برای ایران جواب نمی‌دهد

برگزار شد، همچنین پاسخگوی برخی سوالات خبرنگاران در خصوص سوریه بود.وی با تاکید براینکه ایران خود قربانی سلاح شیمیایی . . . گفت: ولی ما معتقدیم که اتهام استفاده از این نوع تسلیحات در سوریه باید مورد تحقیق قرار بگیرد و مکانیزم‌های مشخصی برای . . . تردید داریم که اتهام‌های اخیر آمریکا درباره استفاده (دولت سوریه) از تسلیحات شیمایی در شهر خان شیخون (در استان ادلب) . . .

3:17 - 1396/04/27
میدان نفتی الدیلعه در جنوب غرب رقه سوریه آزاد شد

میدان نفتی الدیلعه در جنوب غرب رقه سوریه آزاد شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع سوریه، یگان های ارتش این کشور روز دوشنبه در ادامه مبارزه با . . . های داعشی کشته و سه خودروی بمبگذاری شده منهدم شد.ارتش سوریه روز یکشنبه نیز روستای زمله شرقی، ایستگاه پمپاژ و میدان . . . الفهد را در جنوب رقه پاکسازی کرده بود.ارتش و نیروهای مسلح سوریه در چند روز گذشته ده ها چاه نفت و گاز را در منطقه بادیه . . . و مالی خود محروم کردند. فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه روز یکشنبه نیز در بیانیه ای اعلام کرد که با بیرون کردن . . . مسکنه و مناطق اطراف آن در شرق استان حلب تامین شده است.ارتش سوریه از ساکنان این مناطق خواست به منازل و مزارع خود باز . . .

17:28 - 1396/04/26
توافق آتش بس میان دولت سوریه و گروه های مسلح در قلمون شرقی

توافق آتش بس میان دولت سوریه و گروه های مسلح در قلمون شرقی

می شود.این شورا اعلام کرد که همچنان منتظر پاسخ نهایی حکومت سوریه دراین باره است.دولت سوریه تاکنون درباره دستیابی به این . . . که همچنان منتظر پاسخ نهایی حکومت سوریه دراین باره است.دولت سوریه تاکنون درباره دستیابی به این توافق و روند مذاکرات با . . . منطقه اظهار نظری نکرده است.نمایندگان گروه های مسلح و دولت سوریه روز یکشنبه 11 تیرماه برای دستیابی به توافق آتش بس در . . . در جنوب شرق استان حمص تا کوه های قلمون شرقی در محاصره ارتش سوریه قرار گرفت.این منطقه در کنترل گروه های تروریستی جیش . . . العبدو وابسته به ارتش آزاد است که از دوسال پیش با ارتش سوریه در این منطقه آتش بس امضا کرده اند.پیشتر گروه های . . .

15:33 - 1396/04/26
شورای اروپا چند مقام سوری دیگر را تحریم کرد

شورای اروپا چند مقام سوری دیگر را تحریم کرد

به لیست افرادی که در تدابیر محدودکننده اتحادیه اروپا علیه سوریه هدف قرار گرفته اند، اضافه کرد.اتحادیه اروپا مدعی شده . . . در این لیست تحریم ها افزوده و این تحریم ها علیه مقامات سوریه را در راستای سیاست این اتحادیه در مقابله با گسترش . . . کرده است.در این لیست 16 نفره، نام هشت مقام نظامی ارشد سوریه و هشت دانشمند سوری مشاهده می شود که بنابر ادعای . . . این تحریم ها در حالی از سوی اتحادیه اروپا اعمال شد که دولت سوریه بارها استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه غیرنظامیان را . . . اروپا پیشتر نیز تدابیر محدودکننده خود را علیه مقامات ارشد سوریه بنابر ادعای مقامات اروپایی اعمال کرده بود. به گزارش . . .

14:35 - 1396/04/26
ادامه پیشروی ارتش سوریه درعمق بادیه

ادامه پیشروی ارتش سوریه درعمق بادیه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع سوریه، یگان های ارتش در ادامه پاکسازی مناطق شرقی این کشور، . . . و چهار خودرو مجهز به تیربار منهدم شد.ارتش و نیروهای مسلح سوریه در چند روز گذشته ده ها چاه نفت و گاز را در منطقه بادیه . . . و مالی خود محروم کرده اند. فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه روز یکشنبه نیز در بیانیه ای اعلام کرد که با بیرون کردن . . . مسکنه و مناطق اطراف آن در شرق استان حلب تامین شده است.ارتش سوریه از ساکنان این مناطق خواست به منازل و مزارع خود باز . . . ساکنان این مناطق خواست به منازل و مزارع خود باز گردند.ارتش سوریه در چندماه گذشته صدها شهرک، روستا و مزرعه در مناطق شرقی . . .

12:6 - 1396/04/26
فراخوان تظاهراتی با اهداف مشکوک در بیروت

فراخوان تظاهراتی با اهداف مشکوک در بیروت

در این فراخوان که از سوی گروهی با عنوان «اتحادیه ملت سوریه در لبنان» از روز یکشنبه در فضای مجازی دست به دست می شود، از افراد خواسته شده که برای حمایت از حقوق پناهجویان سوری روز سه شنبه ساعت هفت و نیم صبح در میدان «سمیر قصیر» بیروت تجمع کنند. حامیان این . . .

10:1 - 1396/04/26
رژیم صهیونیستی آتش بس روسی آمریکایی در جنوب غرب سوریه را رد کرد

رژیم صهیونیستی آتش بس روسی آمریکایی در جنوب غرب سوریه را رد کرد

کرد با توافق میان روسیه و آمریکا برای آتش بس در جنوب غرب سوریه مخالف است.به نوشته این تارنما، یک مقام صهیونیستی ادعا . . . یک مقام صهیونیستی ادعا کرد که ایران در تلاش است حضورش در سوریه را با اعزام مشاوران و نیروهای نظامی و تاسیس پایگاه . . . تصویر کنونی منطقه را تغییر خواهد داد.آتش بس در جنوب غرب سوریه که از ظهر روز یکشنبه هفته گذشته اجرا شده است، در دیدار . . .

23:9 - 1396/04/25
امیرعبداللهیان: استقبال از راه اندازی مرکز دیده بان جنایت علیه بشریت در سوریه/ایران در مبارزه با تروریسم ثابت قدم است

امیرعبداللهیان: استقبال از راه اندازی مرکز دیده بان جنایت علیه بشریت در سوریه/ایران در مبارزه با تروریسم ثابت قدم است

در دیدار حسین راغب الحسین نایب رییس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران و نماینده مردم فوعه و کفریا در مجلس ملی سوریه . . . سوریه و ایران و نماینده مردم فوعه و کفریا در مجلس ملی سوریه افزود: جمهوری اسلامی ایران در مسیر مبارزه با تروریسم و . . . ایران در مسیر مبارزه با تروریسم و تمرکز بر راه حل سیاسی در سوریه ثابت قدم است.وی با تبریک موفقیت ها و پیروزی های میدانی . . . با تبریک موفقیت ها و پیروزی های میدانی و سیاسی اخیر در سوریه و ستایش مقاومت مردم فوعه و کفریا در مقابله با تروریسم . . . تروریسم تکفیری تاکید کرد: ارتکاب جنایات تروریستی علیه مردم سوریه و سکوت برخی کشورها و محافل بین المللی باعث تشویق . . .

20:8 - 1396/04/25
11 شهروند سوری بر اثر وقوع دو انفجار تروریستی کشته و یا زخمی شدند

11 شهروند سوری بر اثر وقوع دو انفجار تروریستی کشته و یا زخمی شدند

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) سه شهروند سوری روز یکشنبه در انفجار بمب کنار . . . هشت شهروند سوری زخمی شدند.یگان های مهندسی و تخریب ارتش سوریه، دو بمب دیگر به وزن 20 کیلوگرم را در همین منطقه کشف و . . . را در همین منطقه کشف و خنثی کردند.عناصر تروریستی در سوریه پس از تحمل شکست های سنگین و به هنگام فرار تمام تلاش . . .

16:49 - 1396/04/25
عراق: ابوبکر بغدادی زنده است

عراق: ابوبکر بغدادی زنده است

با روزنامه الصباح چاپ عراق گفت: البغدادی همچنان زنده و در سوریه و خارج از شهر الرقه مخفی شده است. وی افزود: براساس . . . داعش به برخی شهرهای جهان پس از شکست درعراق به ویژه موصل و سوریه هشدار داد. البصری گفت: داعش اقدام به انتقال تروریست ها . . . داد. البصری گفت: داعش اقدام به انتقال تروریست ها ازعراق به سوریه و از طریق ترکیه به دیگر مناطق جهان برای ایجاد رعب و . . .

14:46 - 1396/04/25
سخنگوی کمیساریای پناهجویان: تعداد پناهجویان سوری در لبنان کاهش یافته است

در گفت و گو با ایرنا

سخنگوی کمیساریای پناهجویان: تعداد پناهجویان سوری در لبنان کاهش یافته است

که راه حل این مشکل در ایجاد ارتباط و هماهنگی با دولت سوریه است، اما گروه مقابل که این کار را به معنای مشروعیت . . . اما گروه مقابل که این کار را به معنای مشروعیت بخشی به نظام سوریه می داند حاضر به پذیرش این راه حل نیست. این درحالی است . . . حل نیست. این درحالی است که تحولات و تغییرات صورت گرفته در سوریه مدتهاست که اعتبار این سخن را از بین برده است و باعث . . . سیاسی از پناهجویان سوری تنها بهانه مخالفان ارتباط با سوریه قلمداد شود. برخی مسائل دیگر همچون عدم وجود آمار دقیق . . . پناهجویان از دیدگاه کمیساریای عالی پناهجویان گفت: حل بحران سوریه از طریق مذاکرات سیاسی بین گروه های مختلف میسر است. راه . . .

11:48 - 1396/04/25
شمخانی: هیچگونه توافقی نباید زمینه ساز تجزیه سوریه باشد

در دیدار نماینده ویژه پوتین؛

شمخانی: هیچگونه توافقی نباید زمینه ساز تجزیه سوریه باشد

«الکساندر لاورنتیف» نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه این مطلب را بیان کرد.وی با اشاره به فعالیت گسترده لابی . . . با اشاره به فعالیت گسترده لابی صهیونیسم برای تضعیف دولت سوریه و جهت دادن معادلات سیاسی و امنیتی در مسیر ضربه زدن به . . . الکساندرلاورنتیف نماینده ویژه رییس جمهور روسیه در امور سوریه نیز در این ملاقات ضمن ارائه گزارشی از تفاهم روسیه، . . . روسیه، اردن و آمریکا در خصوص منطقه کاهش تنش در جنوب غرب سوریه به سوالات مطرح شده در این خصوص پاسخ داد.لاورنتیف با . . . بر نقش و کارکرد تعیین کننده جمهوری اسلامی ایران، روسیه و سوریه در موضوع مبارزه واقعی با تروریسم افزود: روند همکاری . . .

15:13 - 1396/04/24
بسام عبدالله: ائتلاف سوریه و ایران راهبردی است

بسام عبدالله: ائتلاف سوریه و ایران راهبردی است

نادیده بگیرد.وی گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای بحران سوریه بر حل و فصل سیاسی بحران تاکید کرد و بسیاری از مخالفان . . . دمشق اظهارداشت: تلاش های ایران درمسیرحل و فصل سیاسی بحران سوریه در نشست های آستانه و ژنو برکسی پوشیده نیست و روابط . . . اروپایی پس از توافق هسته ای نیز بر پرونده های بحران در سوریه و عراق تاثیرات مثبتی برجای گذاشت.ابوعبدالله بیان کرد: . . . اساس تهران نقشی اساسی دردستیابی به راه حلی برای بحران سوریه و بازتشکیل یک واقعیتی جغرافیایی – سیاسی در منطقه . . . و محوری درمنطقه دارد و نگرانی رژیم صهیونیستی از ائتلاف سوریه و ایران و کل محور مقاومت نشانه موفقیت این محور است که . . .

11:52 - 1396/04/24
صفحه 1 از 114 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >