شیعیان در بلاروس نماز عید فطر برپا داشتند

شیعیان در بلاروس نماز عید فطر برپا داشتند

اویسی سفیر ایران و جمعی از کارگزاران جمهوری اسلامی، ایرانیان مقیم و شیعیان در مینسک، خطیب نماز بر اهمیت حفظ ارزش های اسلامی به ویژه پاسداری از دستاوردهای شب زنده داری های قدر، روزه داری و عبادات ماه رمضان تاکید کرد.دیروز نیز نماز عید فطر با حضور گسترده مسلمانان اهل سنت بلاروس در این کشور از جمله در مسجد جامع مینسک برگزار شد.جمعیت مسلمانان بلاروس بر پایه آمارهای سال 2014 بیش از 120 هزار نفر با . . .

18:20 - 1396/04/05
حاشیه /2 رکعت نماز عید فطر با عطر یک شاخه گل محمدی

حاشیه /2 رکعت نماز عید فطر با عطر یک شاخه گل محمدی

عید فطر را نمی توان از نماز آغاز کرد؛ بوی عید از افطار آخرین روز ماه مبارک رمضان به مشام می آید و در همه جا می پیچد، با دعاها و اعمال و . . . از برخی گلوها می لرزد و اشک ها جاری می شود؛ وداع با ماه رمضان، ندامت از کوتاهی ها در این ماه، شعف از لطف خداوند برای . . . دیگر به زیر درختان سایبان می گیرند. خطبه نخست به ذکر ماه رمضانی که گذشته اختصاص دارد و اینکه هر چه به دست آورده ایم . . . از انتخابات بیست و نهم اردیبهشت ماه در پیش از آغاز ماه رمضان تا راهپیمایی روز قدس در جمعه آخر این ماه و تهاجم . . . کامل روی شهر پهن کرده است، می درخشد. صد حیف که ماه مبارک رمضان به پایان رسید و صد شکر که عید رمضان آمد.اکنون با خود . . .

13:17 - 1396/04/05
عید فطر در آئینه سنت های سیستان و بلوچستان

عید فطر در آئینه سنت های سیستان و بلوچستان

اعتقادات و سنت های خود را به بهترین شکل حفظ کنند.ماه رمضان در این استان اهمیت ویژه ای دارد و مردم برای آن ارزش . . . و دهل از جمله این آئین هاست که هر یک پیامی از برکات ماه رمضان و نیز همیاری مردم با یکدیگر در شب زنده داری و تامین . . . زیبای این منطقه است، در این آئین که در شب پایانی ماه مبارک رمضان برگزار می شود زنان بلوچ با تهیه حنا، دست و پاها را با . . . عید فطر می شوند.مردم بلوچستان در غروب آخرین روز ماه مبارک رمضان تعدادی از جوانان را به عنوان چمرک برای رویت هلال ماه . . . شود.**عید فطر نماد همبستگی شیعه و سنی سیستان و بلوچستانماه رمضان در سیستان و بلوچستان به عنوان سرزمین اتحاد شیعه و سنی . . .

17:57 - 1396/04/04
وداع با رمضان رحمت و شهادت

وداع با رمضان رحمت و شهادت

به گزارش ایرنا چه نسیم خوشی است استشمام عطر خوش رحمت خداوندی در ماه مبارک رمضان، ماهی که درهای رحمت الهی در آن گشوده شده و نسیم خوش . . . راه حفظ دین و وطن بدست نااهلان روزگار پرپر شدند، شاید این رمضان را رمضان شهادت باید نامید.در ماه مبارک رمضان امسال نیز . . . دین و وطن بدست نااهلان روزگار پرپر شدند، شاید این رمضان را رمضان شهادت باید نامید.در ماه مبارک رمضان امسال نیز شاهد . . . شاید این رمضان را رمضان شهادت باید نامید.در ماه مبارک رمضان امسال نیز شاهد جنایات تروریستها در کشور عزیزمان ایران . . . سربازانمان و شهدای اسلام گریستیم و در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مشت ها را گره کرده و بر دهان استکبار و صهیونیست . . .

17:23 - 1396/04/04
ترامپ به دو قرن سنت برگزاری مراسم افطاری توسط دولت های آمریکا پشت پا زد

ترامپ به دو قرن سنت برگزاری مراسم افطاری توسط دولت های آمریکا پشت پا زد

به گزارش روزنامه انگلیسی ایندیپندنت، مراسم افطار دهی ماه مبارک رمضان مسلمانان که از سال 1805 میلادی به عنوان رسم دیرینه . . . کردند، اما این سنت حسنه امسال به رغم پایان یافتن ماه مبارک رمضان توسط دولت آمریکا اجرایی نشد.نخستین افطار به مسلمانان . . . و چه جمهوریخواه، میزبان یک وعده افطار در روزهای عادی ماه رمضان یا مراسم عید فطر بوده اند.این سنت در سال 1996 (1377) . . . این درحالی است که دولت ترامپ، امسال فقط با صدور یک پیام 'رمضان مبارک' در ابتدای این ماه مبارک و صدور یک پیام کوتاه . . . اگرچه در گذشته کاخ سفید عید فطر را به نشانه پایان ماه رمضان، با ضیافت شامی جشن می‌گرفت، اما امسال دولت آمریکا به . . .

17:4 - 1396/04/04
`بار عام` تلاقی فرهنگ و مذهب در مالزی

'بار عام' تلاقی فرهنگ و مذهب در مالزی

جمع می شود.'بار عام' به عنوان بخشی از فرهنگ مالزی محدود به روز عید فطر نیست و در سایر مناسبت های دیگر از جمله سال نو میلادی، عید قربان و مراسم بودایی ها و هندی ها نیز وجود دارد، اگرچه به دلیل اهمیت رمضان در این کشور اسلامی 'بار عام' عید فطر حال و هوای خاص خود را دارد. در این مراسم خانواده هایی که جشن روز عید فطر برگزار می کنند، درب خانه هایشان را به روی همه باز گذاشته تا میهمانان به خاطر . . .

15:56 - 1396/04/04
رعایت نکردن اصول غذایی پس از روزه داری و افزایش وزن

رعایت نکردن اصول غذایی پس از روزه داری و افزایش وزن

می کند، نقش مهمی در سلامتی افراد دارد؛ در طول ماه مبارک رمضان به دلیل حذف وعده های اضافی و ریزه خواری در طول روز، . . . حفظ سلامت افراد داشته باشد اما گاها افراد پس از اتمام ماه رمضان به رفتارهای غلط غذایی روی آورده و دچار مشکلاتی همچون . . . خبرنگار علمی ایرنا در این خصوص توضیح داد: اگر افراد در ماه رمضان رژیم غذایی مناسبی داشته باشند، معمولا با 2 تا سه کیلو . . . پس از روزه داری کنترل نشود، وزن آنها به وزن قبل از ماه رمضان و حتی بیشتر از آن می رسد. وی گفت: معمولا در ماه رمضان . . . ماه رمضان و حتی بیشتر از آن می رسد. وی گفت: معمولا در ماه رمضان توصیه می شود برای جلوگیری از تشنگی از مصرف غذاهای . . .

15:18 - 1396/04/04
نماز عید سعید فطر در پایتخت ایتالیا اقامه شد

نماز عید سعید فطر در پایتخت ایتالیا اقامه شد

به گزارش خبرنگار ایرنا در رم، مسلمانان در ایتالیا پس از یک ماه عبادت و روزه داری امروز پایان ماه مبارک رمضان را جشن گرفته و نماز عید فطر را در مسجد بزرگ رم همانند سال های قبل به دلیل انبوه جمعیت در سه نوبت اقامه کردند.عبدالله رضوان مدیر کل مسجد بزرگ شهر رم نیز این عید سعید را به مسلمانان تبریک گفت. . . .

13:36 - 1396/04/04
آداب و رسوم عید فطر در مالزی

آداب و رسوم عید فطر در مالزی

و 'فطر' به معنای 'وضع طبیعی' است. این مناسبت در پایان ماه رمضان جشن گرفته می شود و به این معناست که یک فرد که اعمال . . . جشن گرفته می شود و به این معناست که یک فرد که اعمال ماه رمضان را به جا آورده مانند یک فرد تازه متولد شده است. در . . . در واقع روز نخست ماه شوال، پیروزی مسلمانی محسوب می شود که رمضان را پشت سرگذاشته است. عید فطر از دو روش رویت ماه و . . . همچنین محاسبه اعلام می شود. در صورتی که ماه در روز 29 ماه رمضان قابل مشاهده نباشد، به جای رویت، از طریق زمان دقیق عید . . . و همچنین بخشودن دیگران هستند. اگرچه این سنت محدود به ماه رمضان و شوال نیست، اما دراین ایام مورد توجه بیشتری قرار می . . .

9:2 - 1396/04/04
رمضان و اهمیت ترویج فرهنگ انفاق و بخشش

رمضان؛ 30 درس،30 نکته

رمضان و اهمیت ترویج فرهنگ انفاق و بخشش

و گره گشایی از زندگی نیازمندان تاکید کرده اند. ماه مبارک رمضان به دلیل فضیلت ها و برکت های بی شمارش، اعمال خیر و . . . گروه اطلاع رسانی ایرنا به سبب تاثیری که ماه مبارک رمضان و روزه داری در بعد معنوی و روحانی انسان دارد در آخرین . . . در بعد معنوی و روحانی انسان دارد در آخرین روز از ماه مبارک رمضان با حجت الاسلام «مصطفی پرتوی» پژوهشگر و کارشناس امور . . . جمعه از ماه شعبان در خطبه ای به بیان فضیلت های ماه مبارک رمضان برای مسلمانان و مومنان می پردازند که یکی از آنها . . . پردازند که یکی از آنها مواسات(یاریگری) محسوب می شود. ماه رمضان ماه همدردی، همیاری و مشارکت با برادران به خصوص در امر . . .

8:11 - 1396/04/04
دوشنبه در انگلیس عید سعید فطر اعلام شد

دوشنبه در انگلیس عید سعید فطر اعلام شد

لندن - ایرنا - مرکز اسلامی انگلیس عصر شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که روز دوشنبه مطابق با اولین روز ماه شوال و عید سعید فطر است.

23:19 - 1396/04/03
سوریه روز یکشنبه را عید فطر اعلام کرد

سوریه روز یکشنبه را عید فطر اعلام کرد

به گزارش ایرنا، محمود المعراوی شنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد که از نظر شرعی ثابت شده است که یکشنبه 25 ژوئن سال 2017 نخستین روز از ماه شوال 1438 و روز عید فطر است.ماه رمضان در سوریه از روز شنبه ششم خردادماه آغاز شده بود. تعطیلات رسمی عید فطر در سوریه سه روز است.شبک**6116**1392**انتشار: ابوالفضل . . .

22:52 - 1396/04/03
گروه تواشیح حافظ قرآن کریم کشورمان مورد قدردانی سفیر ایران در بوسنی قرار گرفتند

گروه تواشیح حافظ قرآن کریم کشورمان مورد قدردانی سفیر ایران در بوسنی قرار گرفتند

حافظ خردسال قرآن و هنرمندان قرآنی ایرانی در ماه مبارک رمضان سال جاری با سفر به بوسنی و هرزگوین به اجرای برنامه های . . . قاری ممتاز ایرانی که به منظور تلاوت در مراسم جشن رمضان در سارایوو حضور یافته بود، گفت: جمهوری اسلامی ایران . . . و هرزگوین با شنیدن تلاوت های زیبای قاریان ایرانی در ماه رمضان فضای معنوی بیشتری را احساس خواهند کرد.اعضای گروه . . . خلفی که به منظور اجرای برنامه‌های قرآنی ویژه ماه مبارک رمضان در بوسنی ‌وهرزگوین حضور داشتند با حضور در سفارت جمهوری . . .

21:45 - 1396/04/03
درگاه‌های الکترونیکی پست‌بانک آماده دریافت وجوه فطریه و کفاره است

درگاه‌های الکترونیکی پست‌بانک آماده دریافت وجوه فطریه و کفاره است

تهران- ایرنا- پست‌بانک‌ایران در هماهنگی با سازمان بهزیستی کشور، وجوه شرعی فطریه عام و سادات و همچنین کفاره روزه هموطنان را برای کمک به ایتام و نیازمندان زیر پوشش آن نهاد به طور الکترونیکی ‌از طریق درگاه‌های اینترنت‌بانک، همراه‌بانک‌‌ و دستگاه‌های خودپرداز (ATM) دریافت می کند.

19:52 - 1396/04/03
مالزی و اندونزی روز یکشنبه را عید فطر اعلام کردند

مالزی و اندونزی روز یکشنبه را عید فطر اعلام کردند

این کشور جنوب شرق آسیا عید فطر است و نماز عید در سراسر کشور برگزار می شود.'سید دانیال سید احمد' مهر دار حاکمان مالزی از طریق کانال های تلویزیونی محلی اعلام کرد روز یکشنبه در این کشور عید فطر است.ماه رمضان ششم خرداد ماه در مالزی و اندونزی آغاز شد.آساق**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان . . .

17:0 - 1396/04/03
قهرمان رقابت های تنیس جام رمضان معرفی شد

قهرمان رقابت های تنیس جام رمضان معرفی شد

تهران - ایرنا - رقابت های تنیس جام رمضان در رده سنی بزرگسالان شب گذشته در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار شد و انوشا شاهقلی کاپ قهرمانی این مسابقات را بالای سر برد.

11:11 - 1396/04/03
ماه رمضان؛ موسم صلح و آشتی

رمضان؛ 30 درس، 30 نکته

ماه رمضان؛ موسم صلح و آشتی

های شیطان پیروی نکنید که او دشمن آشکار شما است.» ماه مبارک رمضان به عنوان فرصتی ارزشمند برای تهذیب نفس و منزه ساختن روح . . . تحقق آرمان های متعالی دین مبین اسلام می شود. ماه مبارک رمضان علاوه بر تمام اثرها و برکت های روحی و معنوی، مجالی . . . گروه اطلاع رسانی ایرنا در بیست و نهمین روز از ماه پرفضیلت رمضان به سبب اهمیت صلح، آشتی و پرهیز از کینه توزی با . . . علوم وحیانی معارج و کارشناس دین به گفت وگو پرداخت. **ماه رمضان؛ معیار اسلام برای توجه به صلح و دوستی خراسانی، اسلام . . . و آرامش رفتار کنند و جز به قصد دفاع وارد جنگ نشوند. ماه رمضان که بیانگر معارف اسلامی و فرهنگ دینی به شمار می رود، . . .

8:8 - 1396/04/03
شریف: برچیدن داعش مقدمه توجه دوباره افکار عمومی به فلسطین است

روز قدس؛ نماد مبارزه با استکبار و نظام سلطه

شریف: برچیدن داعش مقدمه توجه دوباره افکار عمومی به فلسطین است

به گزارش ایرنا، «رمضان شریف» در خطبه های پیش از نماز جمعه روز قدس افزود: قبله . . . ایران، شانزدهم مرداد سال 1358 هجری خورشیدی مصادف با سیزدهم رمضان 1399 هجری قمری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر سال را به . . . مصادف با سیزدهم رمضان 1399 هجری قمری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر سال را به عنوان روز قدس تعیین کردند و آن را روز . . . آزادیخواهان بسیاری از کشورهای جهان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با فریاد خود همبستگی بین‌المللی و جهانشمولی را در . . .

12:27 - 1396/04/02
هزاران فلسطینی برای برگزاری آخرین نماز جمعه ماه رمضان  راهی مسجدالاقصی شدند

هزاران فلسطینی برای برگزاری آخرین نماز جمعه ماه رمضان راهی مسجدالاقصی شدند

خود را در نزدیکی موانع ایجاد شده منتهی به شهر قدس مستقر کرده است.در همین حال، دهها اتوبوس نمازگزاران فلسطینی را از استان های شمال و جنوب کرانه غربی به داخل شهر قدس منتقل می کنند.آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از سوی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی روز قدس نامیده شد تا مردم جهان با برگزاری راهپیمایی در این روز حمایت خود را از ملت فلسطین در برابر جنایات رژیم صهیونیستی اعلام . . .

9:43 - 1396/04/02
روزه داری؛ آزمونی برای سنجش و تقویت اخلاص

رمضان؛ 30 درس،30 نکته

روزه داری؛ آزمونی برای سنجش و تقویت اخلاص

ماه رمضان به عنوان یکی از ماه های پر اهمیت و پربرکت مجال مناسبی . . . گروه اطلاع رسانی ایرنا در بیست و هشتمین روز از ماه مبارک رمضان به منظور بررسی تاثیرهای فردی و اجتماعی اخلاص بر زندگی . . . های بی شماری وجود دارد اما با توجه به قرار داشتن در ماه رمضان، می بایست راهکارهای تقویت اخلاص را در این فرصت مبارک . . . را در این فرصت مبارک بررسی کرد. ** ایرنا: با توجه به اینکه رمضان ماه توجه به نیکی ها، اخلاص و دوری از منکرات است، در . . . و فروتنی در برابر پروردگار حضور می یابند. یاد آخرت در ماه رمضان و اینکه فرد می داند همه دارایی وی از میان می رود و . . .

6:50 - 1396/04/02
رمضان؛ ماه خودسازی و اخلاص

رمضان؛ ماه خودسازی و اخلاص

رمضان ماه عبادت و خدایی شدن و روزه محور تمام عبادت ها است. . . . ها آراسته می شوند. از این رو است که بسیاری از بزرگان دین، رمضان و روزه داری را دروازه عبادت دانسته اند و از آن به . . . در بیان اهمیت این ماه پربرکت فرمودند: «اگر بنده ارزش ماه رمضان را می‌دانست، آرزو می‌کرد که سراسر سال رمضان باشد.» . . . بنده ارزش ماه رمضان را می‌دانست، آرزو می‌کرد که سراسر سال رمضان باشد.» بنابراین ضرورت دارد تا همه مسلمانان با ژرف . . . در گزارشی با عنوان «فلسفه مجازات روزه‌خواری»، نوشت: ماه رمضان، به سبب اینکه ظرف زمانی انجام این واجب بزرگ الهی است، . . .

15:15 - 1396/04/01
تقویت معرفت دینی با ژرف اندیشی در اعمال ماه رمضان

رمضان؛ 30 درس،30 نکته

تقویت معرفت دینی با ژرف اندیشی در اعمال ماه رمضان

رمضان هنگامه ارزنده ای برای بندگی و عبادت به درگاه خالق یکتا . . . حاضر شوند. ظرفیت های ارزشمندی برای تحقق معرفت دینی در ماه رمضان وجود دارد و افراد می توانند با بهره برداری از موقعیت . . . باید تلاش کنند تا از لحظه های نورانی و معنوی ماه مبارک رمضان در مسیر ارتقای معرفت دینی، سعادت و رستگاری بهره بگیرند . . . دین و تفکر درباره معنای والای دعاهایی که خواندن آن در رمضان توصیه شده از جمله راهکارهایی است که می تواند انسان را . . . دینی در زندگی فردی و اجتماعی و همچنین اقدام هایی که در ماه رمضان به ارتقای این سیره می انجامد در بیست و هفتمین روز از . . .

7:40 - 1396/04/01
آئین شب قرآنی در مسکو برگزار شد

آئین شب قرآنی در مسکو برگزار شد

مسکو - ایرنا - همنشینی با قرآن کریم در بیست و هفتمین شب ماه مبارک رمضان با حضور روزه دارن در مسجد خاتم الانبیاء رزیدانس سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو پایتخت روسیه برگزار شد.

1:47 - 1396/04/01
افطار با چاشنی سریال های لبنانی

افطار با چاشنی سریال های لبنانی

کلاسیک سریال «هیبت» (الهیبة) یکی از مهمترین سریال های رمضان امسال بود که در آن بازیگرانی از لبنان و سوریه حضور . . . های کمدی بتوانند وارد عرصه رقابت واقعی با سریال های ماه رمضان شوند برای همین نیز مسئولان شبکه های تلویزیونی حاضر . . . از نقاط قوت سریال بود.**سریال های تاریخی سریال های ماه رمضان، امسال نیز مانند سال های گذشته سهمی را به موضوعات . . . توان به سریال نام آشنای «باب الحاره» اشاره کرد که در ماه رمضان چند سال اخیر شاهد پخش سری تازه ای از آن هستیم و بخشی . . . که فضای تاریخی لبنان را روایت می کند و سری دوم آن در ماه رمضان امسال مهمان خانه لبنانی ها بود. سریال «بلاد العز» کار . . .

12:5 - 1396/03/31
کمک ١٠ میلیارد تومانی مردم برای آزادی زندانیان در ماه رمضان

از طریق برنامه ماه عسل انجام شد

کمک ١٠ میلیارد تومانی مردم برای آزادی زندانیان در ماه رمضان

‎تهران - ایرنا - با پرداخت سومین چک به مبلغ 65 میلیارد ریال به سازمان زندان ها، مجموع کمک های مردمی از طریق فراخوان برنامه ماه عسل شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران به مبلغ یکصد میلیارد ریال رسید.

16:35 - 1396/03/30
تنور داغ لیگ کشتی در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان

تنور داغ لیگ کشتی در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان

بین المللی- خراسان رضوی) حمیدرضا فرسیابی (درجه سه بین المللی- تهران)برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.ورزشی**1067**1584خبرنگار: رضا . . .

16:15 - 1396/03/30
عدالت طلبی و ادای حق الناس در پرتو آموزه های ماه رمضان

رمضان؛ 30 درس، 30 نکته

عدالت طلبی و ادای حق الناس در پرتو آموزه های ماه رمضان

حق الناس فرمود: «هیچ عبادتی بالاتر از ادای حق مؤمن نیست.» رمضان ماه مهربانی و احیای روح متعالی بشر با مناجات ها و روزه . . . و نظم اجتماعی؛ عدالت را رعایت کنند و به ویژه ماه مبارک رمضان فرصت خوبی برای پرورش این ویژگی ها و فضیلت های برجسته . . . گروه اطلاع رسانی ایرنا در بیست و پنجمین روز از ماه مبارک رمضان با حجت الاسلام «سیدمهدی علیزاده موسوی» رییس پژوهشکده . . . هم به نوعی در رعایت نکردن حقوق دیگران ریشه دارد. ماه رمضان فرصتی برای رعایت حق الناس و حق الله محسوب می شود و . . . شود و اینگونه عادلانه تر به برخی از موضوع ها می نگرد. ماه رمضان هنگامه ای است که انسان گرسنگی و تشنگی را تجربه می کند . . .

8:10 - 1396/03/30
رمضان زاده: نمایش اقتدار؛ عملیات موشکی سپاه مطابق اصول بین الملل بود

در گفت وگو با ایرنا

رمضان زاده: نمایش اقتدار؛ عملیات موشکی سپاه مطابق اصول بین الملل بود

عبدالله رمضان زاده روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: عملیات موشکی سپاه کار مشروع و قانونی . . . اشراف کامل نسبت به آنان اقدام کرده و دستگاه های امنیتی برخورد خوبی نسبت به این جریان کور داشته است.رمضان زاده تصریح کرد: حادثه تروریستی تهران یک حادثه اتفاقی و کور بود ولی نیروهای امنیتی توان کافی . . .

14:40 - 1396/03/29
رمضان؛ عرصه رشد معنوی و ارتقای روحی انسان

رمضان؛ 30 درس، 30 نکته

رمضان؛ عرصه رشد معنوی و ارتقای روحی انسان

ماه مبارک رمضان فرصتی برای رهایی انسان از وابستگی ها و توجه او به افق . . . او به افق های تعالی بخش الهی است. بشر در مکتب انسان ساز رمضان می آموزد که با غلبه بر خواهش های نفسانی، می تواند به . . . به نجات انسان از قفس تن را رمز واجب شدن روزه در ماه مبارک رمضان می داند و در این ارتباط می فرماید: «ای ایمان آورندگان! . . . خداوند بلندمرتبه برای خودسازی بشر قرار داده است ماه مبارک رمضان محسوب می شود و روزه به عنوان عبادتی پرفضیلت در این ماه . . . گروه اطلاع رسانی ایرنا در بیست و چهارمین روز از ماه مبارک رمضان و به سبب تاثیرگذاری یک ماه روزه داری و عبادت در ارتقای . . .

8:11 - 1396/03/29
عتبات در 23 ماه مبارک رمضان غرق در لیله القدر شد

عتبات در 23 ماه مبارک رمضان غرق در لیله القدر شد

در این شب، همزمان در عزای امام اول شیعه اشک ریختند و مصیبت خواندند و قرآن بر سر کردند و ندای 'الغوث – الغوث' سر دادند و دستها را رو به آسمان بردند. حال و هوای کربلای معلا در شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان، کاملا معنوی بود و صحن و سرای امام حسین ع و ابوالفضل العباس ع، مملو از عاشقان و شیفتگان اهل بیت (ع) بود. گزارش های رسیده از نجف اشرف نیز حاکی است ، مشابه این مراسم در نجف اشرف و در جوار بارگاه . . .

2:55 - 1396/03/29
صفحه 1 از 10 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10