نوروز ایرانی در قاب رسانه های عربی

نوروز ایرانی در قاب رسانه های عربی

به گزارش گروه پژوهش و تحلیل خبری ایرنا ، رسانه های عربی در گزارش هایی به عید نوروز پرداخته و درباره . . . و درباره آداب و رسوم این عید مهم ایرانی نوشته اند. این رسانه ها مراسم و آیین های نوروزی را برای مخاطبان خود در . . . را برای مخاطبان خود در گزارش هایی به تصویر کشیده اند. رسانه های عربی همچنین در بخشی از گزارش های خود پیام رهبری و . . .

17:27 - 1396/01/05
تاثیر فرهنگ سازی رسانه ای در زمینه خرید کالای ایرانی

تاثیر فرهنگ سازی رسانه ای در زمینه خرید کالای ایرانی

تهران- ایرنا- رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: فرهنگ سازی رسانه ای در زمینه پویش 'ایرانی کالای ایرانی بخر' بسیار موثر است؛ باید این فرهنگ بین مردم ایجاد شود و راه حل آن ارایه جنس باکیفیت و ارزان و خدمات پس از فروش مناسب است.

16:20 - 1396/01/05
نسخه اینترنتی روزنامه ایران منتشر شد

نسخه اینترنتی روزنامه ایران منتشر شد

تهران - ایرنا - نخستین نسخه روزنامه ایران در سال 1396، روز شنبه پنجم فروردین ماه در 9 صفحه بصورت اینترنتی منتشر شد.

13:29 - 1396/01/05
روزنامه‌های چین - شنبه 5 فروردین

روزنامه‌های چین - شنبه 5 فروردین

پکن - ایرنا - تشدید اختلافات میان ترکیه و اتحادیه اروپا، جمعیت سالمند چین تا سال 2020 به 255 میلیون نفر می‌رسد و آغاز دور جدید مذاکرات ژنو درباره بحران سوریه عناوین خبری روزنامه های چین در روز شنبه پنجم فروردین ماه است.

5:45 - 1396/01/05
روزنامه‌های چین - جمعه 4 فروردین

روزنامه‌های چین - جمعه 4 فروردین

پکن - ایرنا - هشدار روسیه نسبت به درگیری نظامی آمریکا با کره شمالی، برتری تیم ملی فوتبال چین برابر کره جنوبی در مقدماتی جام جهانی و معرفی عامل اصلی حمله تروریستی لندن مهمترین عناوین خبری روزنامه های چین در روز جمعه چهارم فروردین ماه است.

5:51 - 1396/01/04
قدردانی رییس ستاد مرکزی راهیان نور کشور از رسانه ملی

قدردانی رییس ستاد مرکزی راهیان نور کشور از رسانه ملی

ها که نقش بی بدیلی در اعتلای کمی و کیفی حرکت عظیم راهیان نور این سنت حسنه و فناوری نوین استخراج گنج عظیم دفاع مقدس دارد، نهایت تقدیر و تشکر خود را اعلام نمایم.»در این پیام تصریح شده است: تلاشگران رسانه ملی در سال جدید و ایام اوج حضور کاروان ها و مردم بزرگوار ایران در راهیان نور با حضور اثرگذار توانستند در پیروی از فرامین حضرت امام خامنه ای(مد ظله العالی) موفق باشند.فراهنگ* 1071* 1823 ** . . .

17:35 - 1396/01/03
روزنامه‌های چین - پنجشنبه 3 فروردین

روزنامه‌های چین - پنجشنبه 3 فروردین

پکن - ایرنا - همکاری چین و استرالیا برای مقابله با بی ثباتی اقتصادی جهان، نگرانی چین از گوشت های آلوده برزیلی و آزمایش موشکی کره شمالی مهمترین عناوین خبری روزنامه های چین در روز پنجشنبه سوم فروردین ماه است.

5:54 - 1396/01/03
عفو بین الملل: اقدام دولت امارات در بازداشت فعالان حقوق مدنی محکوم است

عفو بین الملل: اقدام دولت امارات در بازداشت فعالان حقوق مدنی محکوم است

به گزارش خبرگزاری رویترز از دبی، این اقدام دولت امارات همچنین با انتقاد گروه های مدافع حقوق بشر روبرو شده است. خبرگزاری رسمی امارات (وام) روز سه شنبه به نقل از دادستان کل این کشور اعلام کرد: منصور مهندس برق و شاعر، از رسانه های اجتماعی برای نشر اطلاعات نادرست و شایعات و همچنین تبلیغ برنامه های فرقه گرایانه و تحریک کننده نفرت بهره می برد، روز یکشنبه دستگیر شد. این بیانیه می افزاید: شعرهای وی به وحدت ملی و هماهنگی . . .

12:1 - 1396/01/01
خدادی:رسانه ها می توانند پل ارتباطی میان ادیان باشند

در پیامی به نشست بین المللی رسانه ها در بیروت

خدادی:رسانه ها می توانند پل ارتباطی میان ادیان باشند

به گزارش ایرنا، این کنفرانس دو روزه که امروز (دوشنبه) کار خود را آغاز کرد به همت وزارت رسانه ها و خبرگزاری ملی لبنان در هتل هیلتون بیروت برگزار شده . . . است.میهمانان در این کنفرانس که بیشتر آنها از مدیران ارشد رسانه های مهم منطقه ای و جهانی و صاحبنظران در این عرصه . . . در قالب نشست های تخصصی موضوعی به بررسی مسائل مرتبط با رسانه ها می پردازند.در پیام محمد خدادی که امروز رئیس دفتر . . . می‌کند تا چهره‌ای خشن از اسلام به نمایش بگذارد. متاسفانه رسانه‌ها بعضا اخبار این جنایات را به صورت گسترده پوشش . . . که پرهیز از انتشارِ بذر خشونت و نفرت، از وظایف حرفه‌ای رسانه است. خدادی با اشاره به اینکه «مذهب» و «نیاز به . . .

17:23 - 1395/12/30
کنفرانس بین المللی رسانه ها در بیروت آغاز به کار کرد

کنفرانس بین المللی رسانه ها در بیروت آغاز به کار کرد

به گزارش ایرنا، این کنفرانس به همت وزارت رسانه ها و خبرگزاری ملی لبنان و به مدت دو روز برگزار می . . . دو روز برگزار می شود.در مراسم افتتاح، «ملحم الریاشی» وزیر رسانه ها و «لور سلیمان» مدیر خبرگزاری ملی لبنان به تشریح . . . در این کنفرانس که بیشتر آنها از مدیران ارشد رسانه های مهم منطقه ای و جهانی و صاحبنظران در این عرصه . . . در قالب نشست های تخصصی - موضوعی به بررسی مسائل مرتبط با رسانه ها می پردازند.نقش رسانه ها در مسائلی همچون گفت وگوی . . . - موضوعی به بررسی مسائل مرتبط با رسانه ها می پردازند.نقش رسانه ها در مسائلی همچون گفت وگوی تمدن ها، گفت و گوی ادیان، . . .

12:33 - 1395/12/30
روزنامه های چین – دوشنبه 30 اسفند

روزنامه های چین – دوشنبه 30 اسفند

پکن - ایرنا - درگیری های شدید در افغانستان، ایجاد اولین مرکز تولید بویینگ در چین و درخواست پکن برای افزایش همکاری اقتصادی گروه بریکس از عناوین خبری روزنامه های چین در روز دوشنبه 30 اسنفد ماه است.

4:55 - 1395/12/30
مسکو: گزارش رسانه های غربی در باره سوریه مغرضانه است

مسکو: گزارش رسانه های غربی در باره سوریه مغرضانه است

های اجتماعی بیش از آن که به بهبودی اوضاع کمک کند، اعتبار رسانه های غربی و سازمان های بین المللی را مخدوش می کند. . . . گزارش های مغرضانه خواسته های دست اندرکاران تبلیغات غربی (رسانه ها) را برآورده می کند که می خواهند مجموعه شایعات و . . . دیدگان بحران سوریه اختصاص می یافت.شبکه های تلویزیونی و رسانه های غربی غالبا اخبار یکجانبه و علیه دولت سوریه در مورد . . . و علیه دولت سوریه در مورد وضعیت این کشور منتشر می کنند.این رسانه ها و نیز برخی سازمان های بین المللی به عنوان مثال . . .

23:9 - 1395/12/28
ایران میزبان حضور 91 خبرنگار از 41 رسانه خارجی

اسفندماه 95؛

ایران میزبان حضور 91 خبرنگار از 41 رسانه خارجی

مجوزهای روادید مطبوعاتی زمان دار برای خبرنگاران غیرمقیم رسانه های خارجی که در اسفند ١٣٩٥ به ایران آمدند، صادر شده و . . . ها، روزنامه ها، خبرگزاریها، موسسات فیلم سازی نیز بیشترین رسانه های درخواست کننده بوده اند.براین اساس تلویزیونهای بی . . . فرانس 5 فرانسه، الجزیره قطر، معراج افغانستان از جمله این رسانه ها هستند.همچنین کشورهای انگلستان، هلند، اتریش، نروژ، . . . درخواست کننده حضور در ایران بوده اند. روند حضور نمایندگان رسانه های خارجی در ایران اعم از تیم های خبری، تصوری و . . . های خارجی در ایران اعم از تیم های خبری، تصوری و فیلمبرداری رسانه ای مجازی و مکتوب طی ماههای سال جاری همچنان روند صعودی . . .

16:15 - 1395/12/28
برگزاری تورهای رسانه ای برای تصویرسازی مقاصد گردشگری در دستورکار است

رئیس سازمان میراث فرهنگی:

برگزاری تورهای رسانه ای برای تصویرسازی مقاصد گردشگری در دستورکار است

افزود: هفت منطقه جدید گردشگری را در کشور پیش بینی کرده ایم و برای معرفی این مقاصد برگزاری تورهای رسانه ای را در نظر داریم. وی با بیان اینکه چندی پیش تور رسانه ای چهار روزه برای استان سیستان و . . . ایم و برای معرفی این مقاصد برگزاری تورهای رسانه ای را در نظر داریم. وی با بیان اینکه چندی پیش تور رسانه ای چهار روزه برای استان سیستان و بلوچستان جهت معرفی مقصد گردشگری برگزار شده است، افزود: این . . .

15:16 - 1395/12/28
مهلت دریافت مدارک طرح رتبه بندی روزنامه ها تمدید شد

مهلت دریافت مدارک طرح رتبه بندی روزنامه ها تمدید شد

تهران - ایرنا - اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه‌ای از تمدید مهلت دریافت مدارک شرکت در طرح رتبه بندی روزنامه ها تا 25 فروردین 96خبر داد.

15:8 - 1395/12/28
اخلاق را هیزم تنور سیاست نکنیم

اخلاق را هیزم تنور سیاست نکنیم

مجلس یا فعالان اقتصادی و سیاسی یا کارشناسان و خبرگان رسانه‌ها، به مردم می‌گفتند که نرخ تورم را نمی‌توان براساس . . . و... هم همین وضع برقرار است. بسیاری از فعالان سیاسی و رسانه‌ای، عملاً و علناً آمارهای رسمی را به سخره می‌گیرند و . . . انتخاباتی نمی‌کنند...این سخن مبالغه آمیزی نیست. بسیاری از رسانه‌ها در صفحه اولشان و صدا و سیما در برنامه‌هایش، آشکارا . . .

8:58 - 1395/12/28
روزنامه های چین - شنبه 28 اسفند

روزنامه های چین - شنبه 28 اسفند

پکن - ایرنا - تهدید کره شمالی توسط وزیر امور خارجه آمریکا در کره جنوبی، واکنش چین به گزارش مربوط به استقرار سامانه آمریکایی «تاد» در شبه جزیره کره و قضات آمریکا علیه فرمان مهاجرتی ترامپ عناوین خبری روزنامه های چین در روز شنبه 28 اسفند ماه است.

5:19 - 1395/12/28
روزنامه های چین - جمعه 27 اسفند

روزنامه های چین - جمعه 27 اسفند

پکن - ایرنا - امضای 35 توافقنامه همکاری میان چین و عربستان در پکن، تحریم بانکی اوکراین توسط روسیه و اتخاذ مواضع ضد کره شمالی توسط وزیر امور خارجه آمریکا در ژاپن عناوین خبری روزنامه های چین در روز جمعه 27 اسفند ماه است.

5:17 - 1395/12/27
سواد رسانه ای؛ هر جوان و دانش آموز در نقش یک دروازه بان * علی حبیبی

سواد رسانه ای؛ هر جوان و دانش آموز در نقش یک دروازه بان * علی حبیبی

بهره برداری قرار گیرد.دقیقا به همین دلیل است که بحث سواد رسانه ای در جامعه اهمیت پیدا می کند و درصورت نادیده گرفتن . . . را از چه منابعی کسب کنند؟ همه اینها می تواند جز سواد رسانه ای محسوب شود. سواد رسانه ای به دانش آموز می گوید کدام . . . کنند؟ همه اینها می تواند جز سواد رسانه ای محسوب شود. سواد رسانه ای به دانش آموز می گوید کدام محصول دارای ارزش است و . . . و این محصول چه مزیت و معایبی برای او به همراه دارد.سواد رسانه ای مهارتی است که براساس آن می توان انواع رسانه ها و . . . دارد.سواد رسانه ای مهارتی است که براساس آن می توان انواع رسانه ها و انواع تولیدات آنها را شناخت و از یکدیگر تفکیک و . . .

17:17 - 1395/12/26
لاوروف: رسانه های غرب به قتل قذافی نیاز داشتند

لاوروف: رسانه های غرب به قتل قذافی نیاز داشتند

به گزارش ایرنا، سرگئی لاوروف در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: رسانه هایی که خود را افکار عمومی جهانی قلمداد می کنند، . . . خارجه روسیه روز پنجشنبه به نقل از سخنان لاوروف نوشت: این رسانه ها اکنون هدف براندازی حکومت سوریه و نه حل و فصل سیاسی . . . امکان مذاکره بین دولت معمر قذافی و مخالفان آن رد شد، این رسانه ها (رسانه های غربی) این گونه رفتار کردند.وی ادامه داد: . . . بین دولت معمر قذافی و مخالفان آن رد شد، این رسانه ها (رسانه های غربی) این گونه رفتار کردند.وی ادامه داد: برای . . . سوریه هیچ نتیجه خوبی نداشته است. لاوروف همچنین افزود: این رسانه ها هنگام آزادسازی نواحی شرقی حلب در سوریه نیز تلاش . . .

13:28 - 1395/12/26
رویدادهایی که پنجشنبه در استانها خبری می شود

رویدادهایی که پنجشنبه در استانها خبری می شود

استانها - ایرنا- برگزاری رالی موتورسیکلت های بالای 250 سی سی به یاد شهدای مدافع حرم، برگزاری همایش روحانیت انقلابی- رهروان فاطمی در اصفهان، افتتاح چند پروژه عمرانی راه آهن در نیشابور از جمله رویدادهایی هستند که روز پنجشنبه در استانها خبری می شوند.

8:11 - 1395/12/26
روزنامه های چین - پنجشنبه 26 اسفند

روزنامه های چین - پنجشنبه 26 اسفند

پکن - ایرنا - پیشتازی حزب حاکم در انتخابات پارلمانی هلند، عدم تمایل چین به جنگ تجاری با آمریکا، کشته شدن 43 نفر بر اثر 2 انفجار انتحاری در دمشق و آغاز سفر منطقه ای وزیر خارجه آمریکا به شرق آسیا عناوین خبری روزنامه های چین در روز پنجشنبه 26 اسفند ماه است.

5:23 - 1395/12/26
گلایه های اصحاب رسانه برای بهبود ارتباطات به وزیر صنعت منعکس می شود

رییس مرکز روابط عمومی:

گلایه های اصحاب رسانه برای بهبود ارتباطات به وزیر صنعت منعکس می شود

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، فرزاد خلفی روز چهارشنبه در نشستی با خبرنگاران رسانه های همگانی در محل این وزارتخانه افزود: امروز ارتباطات . . . در اندیشه برنامه ریزی مناسب برای بهبود مناسبات با اصحاب رسانه بوده و به توسعه آن می اندیشد .وی اضافه کرد : انعکاس به . . . دستور کارهای این بخش محسوب می شود.خلفی، تعامل با ذینفعان و رسانه های همگانی به ویژه شورای اطلاع رسانی دولت و رسانه ملی . . . و رسانه های همگانی به ویژه شورای اطلاع رسانی دولت و رسانه ملی را یادآور شد و گفت : برنامه هایی که این وزارتخانه . . . نهادهای مسئول است.خلفی ضمن استقبال از طرح دیدگاه های اصحاب رسانه در زمینه ارتباطات با بخش های مختلف این وزارتخانه، گفت . . .

13:43 - 1395/12/25
روزنامه های فرانسه - چهارشنبه 25 اسفند

روزنامه های فرانسه - چهارشنبه 25 اسفند

تهران- ایرنا- انتخابات سراسری مجلس هلند، اتهامات مالی «فرانسوا فیون» نامزد احزاب راست در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه و اعلام تصمیم دیوان دادگستری اروپا مبنی بر ممنوعیت حجاب در محل کار؛ مهمترین عناوین خبری برخی روزنامه های پاریس در روز چهارشنبه 25 اسفندماه است.

12:38 - 1395/12/25
روزنامه‌های چین - چهار‎شنبه 25 اسفند

روزنامه‌های چین - چهار‎شنبه 25 اسفند

پکن - ایرنا - پایان کار اجلاس سالانه کنگره ملی خلق چین، «فیون» نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه تحت پیگرد قانونی و اخراج 50 تبعه کره شمالی از مالزی به رغم داشتن روادید اقامت عناوین خبری روزنامه های چین در روز چهار‌شنبه 25 اسفند ماه است.

5:5 - 1395/12/25
وزیر ارشاد: عده ای نام و نانشان در تخریب دولت است

وزیر ارشاد: عده ای نام و نانشان در تخریب دولت است

در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی هنری شهید آوینی همدان افزود: رسانه ها حلقه ارتباط بین نظام و مردم هستند و رسانه ها باید . . . همدان افزود: رسانه ها حلقه ارتباط بین نظام و مردم هستند و رسانه ها باید مورد حمایت قرار گیرند.وی ادامه داد: نقد با هدف . . . برسد مهمترین نیاز آن انسجام فرهنگی در بین اصحاب فرهنگ و رسانه است و نقطه مقابل انسجام ،انشقاق و روزمرگی و رفتار . . . در این راستا اولین اقدام مثبت را انجام دادیم سازمان نظام رسانه ای در کمسیون فرهنگی دولت تصویب شد و فردا در دولت تصویب . . . مجلس خواهد رفت.وی گفت: این اولین حرکت برای مسئولیت اداره رسانه کشور است و دولت شهامت مساله را داشت که اعلام کند . . .

20:7 - 1395/12/24
ایرنا تجربه‌های حرفه‌ای خود را در اختیار روزنامه‌نگاران عمانی می‌گذارد

ایرنا تجربه‌های حرفه‌ای خود را در اختیار روزنامه‌نگاران عمانی می‌گذارد

'محمد خدادی' مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) روز سه‌شنبه در دیدار با هیات رسانه‌ایِ عمان، از صلح‌طلبیِ مسقط ابراز خرسندی و تاکید کرد . . . این دیدار، فعالیت‌های خبرگزاری جمهوری اسلامی را برای هیات رسانه‌ای عمان شرح داد و تاکید کرد که با توجه به تغییرات فضای . . . متنوع پایبند است. محمد خدادی در پاسخ به درخواست هیات رسانه‌ای عمان برای آموزش روزنامه‌نگاران آن کشور، از این . . . با مراحل تنظیم و انتشار خبر در این خبرگزاری آشنا شدند.هیات رسانه‌ای عمان همچنین با حضور در بخش چندرسانه‌ای ایرنا، از . . . آشنا شدند.هیات رسانه‌ای عمان همچنین با حضور در بخش چندرسانه‌ای ایرنا، از مراحل ویرایش محصولاتِ چندرسانه‌ای و آرشیو . . .

16:42 - 1395/12/24
نتایج رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری اعلام شد

نتایج رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری اعلام شد

تهران-ایرنا- ارزیابی و رتبه بندی پایگاه های خبری، بر اساس فرم های خوداظهاری و نظر کارشناسی کمیته هفت نفره متشکل از اساتید ارتباطات و نمایندگان منتخب مدیران مسئول پایگاه های خبری اعلام شد.

16:11 - 1395/12/24
امام جمعه سمنان: خبرگزاری ایرنا در خط ولایت حرکت می‌کند

امام جمعه سمنان: خبرگزاری ایرنا در خط ولایت حرکت می‌کند

ایرنا حرکت در مسیر ولایت را برگزیده و این خط در این رسانه نباید گم یا به هیچ سمت دیگری متمایل شود. وی با تاکید . . . وجود دارد که همه باید از آن پیروی کنند، افزود: فعالیت رسانه ها نیز در این مسیر، باید برای انعکاس نیازهای مردم به . . . الله شاهچراغی، داشتن صداقت و امانتداری را 2 اصل لازم برای رسانه ها در نظام جمهوری اسلامی عنوان و خاطرنشان کرد: از نظر . . . نمی رسند. وی، امانتداری را پس از صداقت دومین شرط برای رسانه های کشور برشمرد و با بیان اینکه مانند دانشمندان که . . . دانشمندان که باید امانتدار علم و عامل به آن باشند، گفت: رسانه ها نیز در نظام اسلامی باید اهل امانتداری باشند. وی با . . .

14:25 - 1395/12/24
دروغ، امروز اختراع نشده است

تاریخی از پروپاگاندا در رسانه‌های جهان

دروغ، امروز اختراع نشده است

اجتماعی بود، چه در سطح عمومی و فرهنگی و چه در سطح خصوصی. گوبلس توانست در کوتاه ترین مدت، تمام رسانه های آن روز را یکپارچه کند و تحت کنترل خود درآورد. او به زودی قدرت فیلم را به عنوان یک رسانه . . . تمام رسانه های آن روز را یکپارچه کند و تحت کنترل خود درآورد. او به زودی قدرت فیلم را به عنوان یک رسانه مناسب برای پروپاگاندا شناخت و از آن نهایت استفاده را برای تأثیر در افکار عمومی و پخش ایده های . . .

12:48 - 1395/12/24
صفحه 1 از 146 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >