محصولات تراریخته به هیچوجه سرطان زا نیستند

در نشست بررسی ابعاد محصولات دستکاری ژنتیک مطرح شد

محصولات تراریخته به هیچوجه سرطان زا نیستند

شود.امیدی گفت: این جنجال‌ها ریشه سیاسی و اقتصادی دارد. ملاحظات واقعی که در حوزه پیامدهای گیاهان تراریخته داریم اصلا در این راستا نیست. اینکه مطرح شد در علم تا چه حد می‌تواند این امر را تبیین کند، . . . همان ژن مورد نیاز را منتقل کنیم و نتایج کار کاملا قابل پیش‌بینی شده است. وی افزود: اینکه می‌گویند تراریخته و مهندسی ژنتیک به نوعی تصرف در طبیعت است و مصنوعی است و ممکن است صفت ناخواسته‌ای ایجاد کند، . . .

20:41 - 1395/12/25
دفاع رئیس انجمن ژنتیک ایران از محصولات تراریخته

دفاع رئیس انجمن ژنتیک ایران از محصولات تراریخته

دکتر محمود تولایی روز یکشنبه در نشستی با عنوان 'تولید و رهاسازی محصولات تراریخته گیاهی' در دانشکده علوم کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد . . . ما زیاد شده است. وی ادامه داد: برخی از مخالفان محصولات تراریخته کشاورزی می گویند از کجا معلوم که در آینده این محصول . . . آسیب می رساند و ضررش اثبات شده نادیده می گیرند. محصولات تراریخته کشاورزی به آن دسته از محصولات اطلاق می شود که صفات . . . برابر اروپاست. در این میان بعضی می گویند چرا اروپا محصول تراریخته نمی کارد و ما باید بکاریم. چون ما هستیم که دریای . . . اروپا یک متر هم زمین رها شده ندارد نباید پرسید چرا گیاه تراریخته تولید نمی کند زیرا صورت مساله اش این نیست اما در . . .

15:52 - 1395/12/15
رئیس انجمن ایمنی زیستی ایران:مردم محصولات تراریخته را با اطمینان مصرف کنند

رئیس انجمن ایمنی زیستی ایران:مردم محصولات تراریخته را با اطمینان مصرف کنند

در مورد سلامت یا مضر بودن محصولات اصلاح ژنتیکی شده ' تراریخته ' اختلاف نظر وجود دارد، یک مطالعه 2 ساله که بر اساس . . . که به همت 20 دانشمند گردآوری شده نشان می دهد که محصولات تراریخته هیچ ضرری برای سلامتی و محیط زیست ندارد. قره یاضی . . . آغاز شد. رئیس انجمن ایمنی زیستی ایران ادامه داد: محصولات تراریخته علاوه بر اینکه برای سلامتی مضر نیستند؛ بلکه با کاهش . . . نقش دارند. قره یاضی با اشاره به اینکه برخی از محصولات تراریخته خاصیت ضد حشرات دارند، خاطرنشان شد: این خاصیت نه . . . در خصوص محصولات کشاورزی گفت: نباتات اصلاح شده و گیاهان تراریخته 2 مقوله جدا و در دو چارچوب متفاوت کشاورزی سنتی و . . .

14:13 - 1395/10/23
تحقیق درباره پنبه و برنج تراریخته ادامه دارد

معاون علمی رئیس جمهوری:

تحقیق درباره پنبه و برنج تراریخته ادامه دارد

در جمع خبرنگاران افزود: آزمایش و تحقیقات در زمینه محصولات تراریخته در بخش غذا از دید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری . . . معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد درباره محصولات تراریخته در غذا همانند معرفی دارو حساسیم و گفت: اکنون موضوع . . . معرفی دارو حساسیم و گفت: اکنون موضوع تحقیقات محصولات تراریخته در ستاد بیوتکنولوژی پیگیری می شود. وی افزود: ما با . . .

20:41 - 1395/10/22
رئیس انجمن ایمنی زیستی: محصولات تراریخته خطری برای انسان و محیط زیست ندارد

رئیس انجمن ایمنی زیستی: محصولات تراریخته خطری برای انسان و محیط زیست ندارد

را به هیچ عنوان تهدید نکرده است. وی اظهار کرد: محصولات تراریخته حاصل مهندسی ژنتیک است که با استفاده از فناوری‌های . . . فائو' WHO 'می توانند در مورد سالم بودن یا نبودن محصولات تراریخته اظهار نظر کنند. قره یاضی با بیان اینکه تحقیقات 10 . . . 10 ساله نهادهای نظارتی حاکی از این است که مصرف محصولات تراریخته هیچ نوع خطری برای سلامت انسان ندارند، یاد آور شد: . . . نتایج حاصل از جمع بندی 1783 مقاله معتبر در خصوص محصولات تراریخته حاکی ازآن است که تاکنون هیچ مدرک معتبری مبنی بر . . . به سلامت انسان، محیط زیست و... در پی استفاده از محصولات تراریخته گزارش نشده است. وی تصریح کرد: بر اساس مستندات در20 . . .

14:31 - 1395/10/22
سازمان غذا و دارو در زمینه محصولات تراریخته عقلانی عمل می کند

رییس پژوهشکده سازمان غذا و دارو

سازمان غذا و دارو در زمینه محصولات تراریخته عقلانی عمل می کند

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر حسین رستگار روز چهارشنبه در همایش بین المللی محصولات تراریخته و آگاهی عمومی در دانشگاه شهید بهشتی افزود: محصولات . . . و آگاهی عمومی در دانشگاه شهید بهشتی افزود: محصولات تراریخته فناوری جدید است که اگر منطقی با این علم برخورد شود، . . . بیان کرد: از سال 2000 که فرآورده های نوترکیب و داروهای تراریخته در خارج از کشور وجود دارد و مورد استفاده قرار می . . . های نوترکیب تولید و به بازار عرضه شده است.وی اظهار کرد: به تراریخته ها به دور از مباحث حاشیه ای در بحث تولید داروهای . . . است.رییس پژوهشکده سازمان غذا و دارو گفت: در حال حاضر پنبه تراریخته نیز تاییدیه اول را از وزارت کشاورزی گرفته است و در . . .

12:56 - 1395/09/24
واردات محصولات تراریخته بدون رعایت ضوابط خطرناک است

پزشک عمومی و متخصص طب سنتی:

واردات محصولات تراریخته بدون رعایت ضوابط خطرناک است

شاهد افسردگی مردم هستیم.وی با تاکید بر این که اگر محصولات تراریخته بدون نظارت، بررسی‌ها و آزمایش ها کامل وارد کشور . . . گفت: در زمان حاضر در بسیاری از کشورهای توسعه یافته محصولات تراریخته تولید می شوند ولی مصرف نمی شود.این پزشک با اشاره به . . . دلاری آمریکا برای تولید این محصولات گفت: این کشور محصولات تراریخته را تولید می کند ولی آنها را مصرف نمی کنند و به دیگر . . . به دیگر کشور ها صادر می کند. وی با اشاره به تولید محصولات تراریخته با دستکاری ژنتیکی گفت: ممکن است این تغییرات بر روی . . . خاصی در نظر گرفته شود.فهیمی افزود: البته تولیدات محصولات تراریخته خوراکی می تواند نتایج زیان بار تری از محصولات غیر . . .

16:34 - 1395/08/29
بیوتروریسم با مهندسی ژنتیک ممکن نیست / زیرکشت 180میلیون هکتار زمین برای محصولات تراریخته

رییس انجمن علمی ایمنی زیستی:

بیوتروریسم با مهندسی ژنتیک ممکن نیست / زیرکشت 180میلیون هکتار زمین برای محصولات تراریخته

قره یاضی شامگاه سه شنبه در نشست بررسی زوایا و دیدگاه های تراریخته که با حضور اتحادیه انجمن های علمی زراعی گیاه پزشکی . . . برگزار شد، درباره ادعای برخی مبنی بر ورود و تولید محصولات تراریخته به منظور بیوتروریسم افزود: این ایدئولوژی خطرناک در . . . داشته باشد.فناوری اصلاح ژنتیک ارقام کشاورزی (محصولات تراریخته) ازپیشرفته ترین رهآوردهای دانش بشری در حوزه کشاورزی . . . شناخته می شود.وی با بیان این که مستندات سلامت محصولات تراریخته موجود است، اظهار داشت: آنچه که تاکنون جز ارایه . . . بتوانند مستنداتی مبنی بر خطرناک بودن و سرطان زایی محصولات تراریخته ارایه دهند، ما قبول می کنیم.وی یادآورشد: در 38 سال . . .

10:51 - 1395/08/26
تراریخته؛ اسم رمز جدید تخریب دولت - محسن داوری*

تراریخته؛ اسم رمز جدید تخریب دولت - محسن داوری*

علوم زیستی و مهندسی ژنتیک، آن هم با القای خطر حتمی محصولات تراریخته برای مصرف کننده، بهانه ای برای هجمه رسانه های مخالف . . . به همین دلیل، دستاوردهای محققان وطنی در رونمایی از حیوانات تراریخته و شبیه سازی شده، گیاهان مقاوم و پرتولید و داروهای . . . است که به اصطلاح، دست ورزی یا اصلاح ژنتیکی شده اند. 'تراریخته' عنوان دیگری است که برای این دسته موجودات به کار می . . . وارد شوند. در این سال ها به جز رونمایی از چند بره و گوساله تراریخته و شبیه سازی شده و چند قلم داروی نوترکیب، ارقامی از . . . چند قلم داروی نوترکیب، ارقامی از برنج، پنبه، کلزا و چغندر تراریخته هم در کشور تولید شده اما به دلیل پاره ای ملاحظات، . . .

15:28 - 1395/07/10
محققان و اساتید دانشگاهی از فناوری محصولات تراریخته حمایت کردند

محققان و اساتید دانشگاهی از فناوری محصولات تراریخته حمایت کردند

ورای حجم انبوه مطالب و شبهات رسانه ای علیه فناوری محصولات تراریخته، نه تنها هیچ مطالعه علمی مضر بودن این محصولات را . . . اثبات کرده است.فناوری اصلاح ژنتیک ارقام کشاورزی (محصولات تراریخته) از پیشرفته ترین ره آوردهای دانش بشری در حوزه . . . به عدد انگشتان دست نمی رسد، تحقیق و توسعه گیاهان و حیوانات تراریخته را بدون استناد به هیچ مطالعه کارشناسی در کشورشان . . . تأکیدات قولی و فعلی مقام معظم رهبری نسبت به تولید حیوانات تراریخته در پژوهشگاه رویان پیش روی محققان و سیاست گزاران . . . (سال 1386) و قانون ملی ایمنی زیستی (ماده 2) تولید محصولات تراریخته را تکلیف کرده اند.همچنین وزرای سابق بهداشت، لنکرانی . . .

15:31 - 1395/07/02
فناوری بدون ترس

فناوری بدون ترس

فردوسی مشهد انتشار یافته است، می خوانیم: تولید محصولات تراریخته این روزها تبدیل به بحث مورد مناقشه بین مخالفان و . . . شود.طی چند روز گذشته نیز سخنگوی دولت در خصوص تولید محصولات تراریخته گفت: دولت مدافع فعالیت های بیوتکنولوژی و محصولات . . . تراریخته گفت: دولت مدافع فعالیت های بیوتکنولوژی و محصولات تراریخته است. اگر برخی افراد ملاحظات زیست محیطی دارند، مباحث . . . در فتاوایی جداگانه، تحقیقات بر محصولات دستکاری شده ژنتیکی (تراریخته) را بدون اشکال دانستند و البته کشت آن را تا تکمیل . . . به استفتاء در این خصوص تقریر فرمودند: تحقیق درمورد محصولات تراریخته و دستکاری شده ژنتیک اشکالی ندارد ولی این محصولات تا . . .

9:2 - 1395/06/29
نصب برچسب روی مواد غذایی تراریخته ضروری است

نصب برچسب روی مواد غذایی تراریخته ضروری است

بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تمام مواد غذایی که احتمال تراریخته بودن آن ها در بازار مصرف وجود دارد باید برچسب . . . بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.به گزارش ایرنا، محصولات تراریخته، محصولاتی هستند که کارشناسان با دستکاری که روی . . . هم گرفته اند اما اعلام نکرده اند که دستکاری شده ژنتیکی یا تراریخته هستند و هنگام بررسی سطح بازار، تراریخته بودن آنها . . . شده ژنتیکی یا تراریخته هستند و هنگام بررسی سطح بازار، تراریخته بودن آنها مشخص شده است.از سوی دیگر حدود 90 درصد . . . دیگر حدود 90 درصد سویای تولید شده و روغن آن در سراسر جهان تراریخته است بنابراین اگر روغن سویای تراریخته نمی خواهیم کلا . . .

10:32 - 1395/06/02
تراریخته یا دستکاری شده مسئله این است

تراریخته یا دستکاری شده مسئله این است

در این گفت و گو که در شماره چهارشنبه 27 مرداد 1395 خورشیدی با رییس کمیته گیاهان تراریخته ستاد ویژه توسعه زیست فناوری منتشر شد، آمده است: در . . . می شود. نکته قابل توجه این است که هنوز محصولات دامی تراریخته برای مصرف عموم تولید نشده و دام هایی که تا کنون با . . . تولید شده اند. دکتر سید الیاس مرتضوی رئیس کمیته گیاهان تراریخته ستاد ویژه توسعه زیست فناوری، عضو هیئت علمی . . . تنها به یک استثنا در تولید انبوه نوعی ماهی قزل آلای تراریخته اشاره می کند که نسبت به نمونه عادی در بازه زمانی . . . با عنوان ژن درمانی شناخته می شود.**استفاده از محصولات تراریخته، چرا؟ما در دنیا با بحران غذا رو به رو هستیم به طوری . . .

12:42 - 1395/05/27
همه محصولات غذایی تراریخته ملزم به درج برچسب هستند

همه محصولات غذایی تراریخته ملزم به درج برچسب هستند

به گزارش ایرنا از سازمان غذا و دارو، دکتر مهرناز خیر اندیش افزود: محصولات غذایی تراریخته در صورتی مجوز مصرف از سازمان غذا و دارو می گیرند که . . . خاطرنشان کرد:از هر چند نمونه درخواست مجوز برای محصول غذایی تراریخته، تعدادی نمونه جهت بررسی های لازم از نظرصحت ادعا به . . . مقام مسئول در سازمان غذا و دارو افزود: تمام محصولات غذایی تراریخته موجود در بازار کشور دارای تائیدیه مصرف در کشورهایی . . . مانند سازمان امنیت غذایی اروپا (EFSA ) ارزیابی خطر محصولات تراریخته برای سلامت انسان را بررسی و تائید کرده است.به گزارش . . . انسان را بررسی و تائید کرده است.به گزارش ایرنا، محصولات تراریخته، محصولاتی هستند که کارشناسان با دستکاری که روی . . .

11:43 - 1395/05/24
5 آزمایشگاه خصوصی برای بررسی محصولات تراریخته مجوز گرفتند

مقام مسئول در سازمان غذا و دارو:

5 آزمایشگاه خصوصی برای بررسی محصولات تراریخته مجوز گرفتند

خواهند کرد. با اشاره به وجود یک آزمایشگاه ویژه محصولات تراریخته در سازمان غذا و دارو افزود: با توجه به اینکه بحث . . . در سازمان غذا و دارو افزود: با توجه به اینکه بحث محصولات تراریخته در کشور بسیار جدی است اخیرا این مجوزها صادر شده . . . این مجوزها صادر شده است.وی خاطرنشان کرد: آزمایشگاه های تراریخته نیاز به ارتقا دارند و اگر قرار است در کشور مجوز . . . محصولات را بدهند به سرمایه گذاری روی آزمایشگاه های محصولات تراریخته نیاز است.مدیرکل آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو . . . و دارو ادامه داد: در زمان حاضر آزمایشات مربوط به محصولات تراریخته در حد امکانات موجود انجام می شود اما با توجه به . . .

10:45 - 1395/05/04
شخصی سازی طبیعت؛ خوب یا بد

شخصی سازی طبیعت؛ خوب یا بد

به گزارش خبرنگارعلمی ایرنا، 39 کشور کشت محصولات تراریخته را ممنوع و 64 کشور نیز برچسب گذاری روی محصولات را . . . به گوش می رسد.هرچند برخی از مسئولان اعلام کردند که محصولات تراریخته سالم اند اما در مقابل عده ای دیگر از مسئولان نگرانی . . . در گفت وگویی با رد مطالب مطرح شده در مورد مضر بودن محصولات تراریخته، گفت: محصولات تراریخته سالم هستند و مرجع تعیین . . . مطرح شده در مورد مضر بودن محصولات تراریخته، گفت: محصولات تراریخته سالم هستند و مرجع تعیین سلامت این محصولات وزارت . . . رضا ملک زاده اظهار کرد: هجمه رسانه ای شدیدی علیه محصولات تراریخته در ماه های اخیر به وجود آمده، این در حالی است که . . .

12:7 - 1395/05/03
محصولات تراریخته سالم هستند/وزارت بهداشت،مرجع تعیین سلامت این محصولات

معاون تحقیقات وزارت بهداشت:

محصولات تراریخته سالم هستند/وزارت بهداشت،مرجع تعیین سلامت این محصولات

رضا ملک زاده اظهار کرد: هجمه رسانه ای شدیدی علیه محصولات تراریخته در ماه های اخیر به وجود آمده، این در حالی است که . . . این در حالی است که سازمان بهداشت جهانی، سلامت محصولات تراریخته موجود در بازار را معادل محصولات غیرتراریخته مشابه . . . سلامت محصولات تراریخته موجود در بازار را معادل محصولات غیرتراریخته مشابه آنها اعلام کرده است و بنابراین جای هیچگونه . . . محصولات غذایی در اتحادیه اروپایی است، تاکنون برای 71 محصول تراریخته مجوز مصرف صادر کرده و این محصولات سال ها است که در . . . می شوند. علاوه بر این تقریبا همه کشورهای جهان از محصولات تراریخته استفاده می کنند و حداقل پنج کشور اروپایی سال ها است . . .

10:15 - 1395/04/20
توضیح دیناروند درباره محصولات تراریخته

توضیح دیناروند درباره محصولات تراریخته

هرگونه نقل قولی منسوب به او در خصوص عوارض داشتن محصولات تراریخته گفت: در خصوص محصولات تراریخته نمی توانیم به شایعات . . . در خصوص عوارض داشتن محصولات تراریخته گفت: در خصوص محصولات تراریخته نمی توانیم به شایعات توجه کنیم؛ بر اساس قانون نیز . . . هستیم. وی تاکید کرد: هیچگاه جنبه احتیاط در خصوص محصولات تراریخته، کنار گذاشته نشده و موضع سازمان غذا و دارو از همان . . . در پایان خطاب به کسانی که معتقد به عارضه داشتن فرآورده های تراریخته وارداتی هستند ، گفت : این افراد اگر مستندات علمی . . . گرفت.به گزارش ایرنا، دولت یازدهم در پی قانونی سازی محصولات تراریخته در برنامه ششم توسعه است.برنامه ششم توسعه قرار است . . .

14:37 - 1395/04/19
واردات یا تولید برنج تراریخته نداریم

رییس انجمن ایمنی زیستی:

واردات یا تولید برنج تراریخته نداریم

خبرنگار علمی ایرنا بیان کرد: خیار، گوجه فرنگی، انبه و برنج تراریخته در کشور کاشت نمی شود اما کارهای تحقیقاتی روی برخی . . . نمی شود اما کارهای تحقیقاتی روی برخی از محصولات برای کاشت تراریخته آنها در حال انجام است.وی با بیان اینکه واردات برنج . . . آنها در حال انجام است.وی با بیان اینکه واردات برنج تراریخته نداریم، افزود: در کشور چین مقداری برنج تراریخته کشت . . . برنج تراریخته نداریم، افزود: در کشور چین مقداری برنج تراریخته کشت می شود، اما در هیچ کشوری برنج تراریخته به صورت . . . چین مقداری برنج تراریخته کشت می شود، اما در هیچ کشوری برنج تراریخته به صورت تجاری وجود ندارد تا ما واردات این محصول را . . .

11:28 - 1395/04/09
یک استاد دانشگاه: دلسوزان ایران از گیاهان `تراریخته` استفاده نمی کنند

یک استاد دانشگاه: دلسوزان ایران از گیاهان 'تراریخته' استفاده نمی کنند

محصولات تراریخته 'Genetically Modified Organisms' از طریق مهندسی و . . . اصفهان افزود: در حالی ایران می خواهد به سمت تولیدات گیاهان تراریخته بخصوص تولید برنج تراریخته برود که هیچ کشوری در دنیا . . . می خواهد به سمت تولیدات گیاهان تراریخته بخصوص تولید برنج تراریخته برود که هیچ کشوری در دنیا جرات چنین کاری را به خود . . . استفاده نمی کند.وی یادآور شد: آنچه باعث طرح تولید گیاهان تراریخته در کشور ما شده تاکید برنامه ششم توسعه بر کشت این . . . این گیاهان بررسی کنیم به این نتیجه می رسیم که تولید گیاهان تراریخته به نفع سلامت مردم نیست. خیام نکویی، مسائل مرتبط با . . .

16:40 - 1395/04/01
قائم مقام پژوهشکده بیولوژیک: منتقدان محصولات تراریخته، اسناد علمی ارایه کنند

در گفت و گوی مشروح با ایرنا؛

قائم مقام پژوهشکده بیولوژیک: منتقدان محصولات تراریخته، اسناد علمی ارایه کنند

موج رسانه ای درباره خطرات کشت و واردات محصولات تراریخته کشاورزی در برخی رسانه های منتقد دولت دیده می شود و . . . و دولت را به عنوان دست اندر کار مقصر می دانند. محصولات تراریخته با استفاده از آخرین پیشرفت ها و فناوری های به دست . . . این طریق در شرایط کم آبی، تولید محصول حفظ می شود. محصولات تراریخته تنها محصولات غذایی در جهان به شمار می روند که پیش . . . انتقادهای زیادی در برخی رسانه ها درباره تولید و مصرف محصول تراریخته مطرح شده است. از این رو، برای شفاف سازی درباره . . . از این رو، برای شفاف سازی درباره واردات و مصرف محصولات تراریخته در کشور با «الیاس مرتضوی» قائم مقام پژوهشکده . . .

8:19 - 1395/03/31
گسترش قابل ملاحظه کشت محصولات تراریخته در جهان

گسترش قابل ملاحظه کشت محصولات تراریخته در جهان

در سال 2015 به حدود 180 میلیون هکتار رسید.وی عمده محصولات تراریخته را سویا، کلزا،ذرت و پنبه اعلام و اظهار کرد: 28 کشور . . . و پنبه اعلام و اظهار کرد: 28 کشور دنیا به کشت محصولات تراریخته مشغول هستند که در بین آنها هم کشورهای توسعه یافته . . . انجمن ایمنی زیستی، کاهش مصرف سموم را از جمله فواید محصولات تراریخته اعلام کرد و گفت: براساس آمار موثق استفاده از این . . . از جمله آن، کاهش گاز گلخانه ای است.** سطح زیرکشت محصولات تراریخته در ایران وی تاکیدکرد: هرچند تحقیقات خوبی درزمینه . . . در ایران وی تاکیدکرد: هرچند تحقیقات خوبی درزمینه محصولات تراریخته درکشور انجام گرفته اما هنوز سطح زیر کشت این محصولات . . .

13:25 - 1395/03/02
ایران از پیشتازان رهاسازی گیاهان تراریخته است

عضوهیات علمی دانشگاه تهران:

ایران از پیشتازان رهاسازی گیاهان تراریخته است

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر منصور امیدی روز شنبه در دومین کنگره بین‌المللی و چهاردهمین کنگره ملی ژنتیک ایران در سالن همایش‌های دانشگاه شهید پزشکی افزود: تولد حیوانات تراریخته و پنبه و برنج دست‌کاری‌شده ژنتیکی از دیگر اقداماتی است که توسط محققان ایرانی انجام شده است.وی با اشاره به این که علیرغم این فعالیت‌ها، ‌توجه کافی به حوزه ژن پلاس صورت نمی‌گیرد، ‌گفت: برخی از . . .

12:41 - 1395/03/01
امسال پنبه تراریخته در کشور تولید می شود

رئیس انجمن علمی ایمنی زیستی:

امسال پنبه تراریخته در کشور تولید می شود

محصول تراریخته به آن دسته از مواد غذایی اطلاق می‌شود که ساختار . . . خبری که به مناسبت بیستمین سال تجاری سازی جهانی محصولات تراریخته در خانه کشاورز برگزار شد، افزود: وزارت بهداشت، . . . وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجوزهای لازم تولید پنبه تراریخته را صادر کرده است.وی با بیان این که جامعه علمی، . . . و مسئولان ما خواستار اجرای فناوری نوین و تولید محصولات تراریخته در کشور هستند گفت: وزیران دولت در بخش های وزارت . . . خواهان تحقق این امر در کشور هستند.به گفته وی، محصولات تراریخته نسبت به محصولات معمولی از سلامت و ایمنی بالاتری . . .

16:33 - 1395/02/28
ادعای دبیرکل خانه کشاورز: 90 درصدمحصولات غذایی وارداتی کشور تراریخته است

ادعای دبیرکل خانه کشاورز: 90 درصدمحصولات غذایی وارداتی کشور تراریخته است

محصول تراریخته به آن دسته از مواد غذایی اطلاق می‌شود که ساختار . . . خبری که به مناسبت بیستمین سال تجاری سازی جهانی محصولات تراریخته در خانه کشاورز برگزار شد، با بیان این که ما عادت . . . یافته است. وی مدعی شد، 90 درصد محصولات غذایی وارداتی کشور تراریخته است و حداقل سالیانه سه تا چهار میلیارد دلار ارز از . . . محیط زیست و حق نسل‌های آینده پایمال شود. ** تولید محصولات تراریخته در 200 میلیون هکتار اراضی جهان دبیرکل خانه کشاورز . . . آمارها، در جهان 200 میلیون هکتار از اراضی زیرکشت محصولات تراریخته قرار دارد به طوری که بزرگترین کشورهای صادر کننده . . .

13:47 - 1395/02/28
پاسخ به تردیدها درباره محصولات تراریخته

گفت و گو با دكتر بهزاد قره یاضی، رئیس پژوهشكده بیوتكنولوژی

پاسخ به تردیدها درباره محصولات تراریخته

هایی را به تردیدهای ایجاد شده در باره استفاده از محصولات تراریخته ارائه کرده است. مشروح این گفت وگو در پی می . . . ارائه کرده است. مشروح این گفت وگو در پی می آید:محصول تراریخته به گیاهی اطلاق می‌شود که ساختار ژنتیکی آن از طریق . . . 181 میلیون هکتار از اراضی جهان به کشت محصولات پاک و سالم «تراریخته» اختصاص پیدا کرد؛ محصولاتی که تا کنون حدود 35 کشور . . . به دنبال دستاوردهای دانشمندان در تولید این‌گونه محصولات تراریخته برتر، سالم و دوستدار محیط زیست در جهان و آماده شدن . . . و آماده شدن دانشمندان ایران زمین برای ورود دوباره محصولات تراریخته خود به عرصه تولید انبوه در مزارع کشور سؤال‌های . . .

16:29 - 1395/02/21
وزارت بهداشت درباره محصولات تراریخته موضع  مشخص اتخاذ کند

رئیس كمیسیون سلامت شورای شهر تهران:

وزارت بهداشت درباره محصولات تراریخته موضع مشخص اتخاذ کند

شورای اسلامی شهر تهران در نطق پیش از دستور، درباره محصولات تراریخته، اظهار کرد: در سال‌های اخیر با پیشرفت علم، موضوع . . . با پیشرفت علم، موضوع موجودات و محصولات دستکاری شده ژنتیکی (تراریخته) مطرح شده است.وی گفت: در حوزه کشاورزی نیز متخصصان . . . شمالی به دلیل خطرات بالقوه و احتمالی محصولات کشاورزی تراریخته، تولید آنها را ممنوع کرده و قوانین بسیار . . . دلایل نامشخصی نسبت به تولید انبوه برخی از محصولات کشاورزی تراریخته اقدام کرده که البته می‌تواند ناشی از اهداف استعماری . . . و استکباری آنها نیز باشد.وی یادآور شد: کاشت محصولات تراریخته در سایر کشورها (برزیل، آرژانتین، هندوستان و ...) . . .

15:19 - 1395/02/21
پاسخ به تردیدها درباره محصولات تراریخته

پاسخ به تردیدها درباره محصولات تراریخته

ماه 1395 هجری خورشیدی انتشار یافته است، می افزاید: محصول تراریخته به گیاهی اطلاق می‌شود که ساختار ژنتیکی آن از طریق . . . 181 میلیون هکتار از اراضی جهان به کشت محصولات پاک و سالم «تراریخته» اختصاص پیدا کرد؛ محصولاتی که تا کنون حدود 35 کشور . . . به دنبال دستاوردهای دانشمندان در تولید این‌گونه محصولات تراریخته برتر، سالم و دوستدار محیط زیست در جهان و آماده شدن . . . و آماده شدن دانشمندان ایران زمین برای ورود دوباره محصولات تراریخته خود به عرصه تولید انبوه در مزارع کشور سؤال‌های . . . پژوهشگران و دستگاه‌های متولی است. موضوع تولید محصولات تراریخته در ایران، با وجود سابقه بیش از دودهه این موضوع و . . .

10:51 - 1395/02/21
جریان سازی رسانه ای به «محصولات تراریخته» رسید/مخالفت با تولید داخلی به دلیل منفعت از واردات

جریان سازی رسانه ای به «محصولات تراریخته» رسید/مخالفت با تولید داخلی به دلیل منفعت از واردات

به گزارش ایرنا، محصول تراریخته به گیاهی اطلاق می‌شود که ساختار ژنتیکی آن از طریق . . . نخواهد شد. این درحالیست که نمونه‌های استفاده از گیاهان تراریخته با صفتی چون مقاومت به یک نوع آفت، بیماری یا خشکی را . . . پزشکی نیز استفاده می‌شوند. با وجود فواید زیاد محصولات تراریخته و در نهایت اهمیت تولید آن در سال های آتی، به دلیل . . . ایمنی زیستی در گفت وگو با ایرنا با تاکید بر اینکه محصولات تراریخته سالم و پاک است، افزود: اکنون 181 میلیون هکتار از . . . افزود: اکنون 181 میلیون هکتار از اراضی جهان زیرکشت محصولات تراریخته قرار دارد که این روند رو به افزایش است. وی درباره . . .

10:12 - 1395/02/11