رشد 3.1 درصدی و افزایش 2هزار و 324 مگاواتی ظرفیت تولید برق درسال 95

همسو با برنامه تولید و اشتغال در سیاست های اقتصاد مقاومتی تحقق یافت/

رشد 3.1 درصدی و افزایش 2هزار و 324 مگاواتی ظرفیت تولید برق درسال 95

بررسی خبرنگار ایرنا درباره شاخص های تولید، انتقال و توزیع برق در شانزدهمین گزارش آمار تفصیلی صنعت برق نشان می دهد . . . انتقال و توزیع برق در شانزدهمین گزارش آمار تفصیلی صنعت برق نشان می دهد پارسال 10 واحد نیروگاه گازی به ظرفیت 1660 . . . واحدهای انرژی های نو به ظرفیت 19 مگاوات و یک واحد نیروگاه برق آبی به ظرفیت 75 مگاوات به جمع واحدهای نیروگاهی و تولید . . . برق آبی به ظرفیت 75 مگاوات به جمع واحدهای نیروگاهی و تولید برق کشور افزوده شد.بدین ترتیب ظرفیت نصب شده کل نسبت به سال . . . به صنایع بزرگ بود.بر پایه شانزدهمین گزارش آمار تفصیلی صنعت برق، توان تولیدی همزمان در اوج مصرف پارسال 51 هزار و 579 . . .

16:41 - 1396/02/08
هواشناسی : بارش های پراکنده در برخی از مناطق کشور ادامه می یابد

هواشناسی : بارش های پراکنده در برخی از مناطق کشور ادامه می یابد

و جنوب شرق کشور ابرناکی، رگبار پراکنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش بینی کرده است.روزهای پنجشنبه و جمعه این . . . و اوایل شب سبب رگبار پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد خواهد شد. روز جمعه در ساعات بعد از ظهر در برخی . . . شمال غرب نیز افزایش ابر، رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود و از روز پنجشنبه در سواحل . . .

17:1 - 1396/02/06
افزایش 360 درصدی نصب نیروگاه تولید پراکنده برق در دولت یازدهم

اقدام و عمل/

افزایش 360 درصدی نصب نیروگاه تولید پراکنده برق در دولت یازدهم

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت نیرو، برای جبران نیاز مصرف برق کشور در پیک مصرف تابستان، نیازمند افزایش 5 تا 6 درصدی . . . پیک مصرف تابستان، نیازمند افزایش 5 تا 6 درصدی ظرفیت تولید برق کشور هستیم؛ این در حالی است که در سایر کشورها این میزان . . . از کل ظرفیت نصب شده نیروگاهی است.برای جبران این میزان مصرف برق در زمان پرباری - که در امسال برابر با حدود 53 هزار . . . های متفاوتی برای بالا بردن سطح تولید و جبران میزان مصرف برق در دوره پیک مصرف انجام می دهند.یکی از اقداماتی که دولت . . . که دولت های مختلف برای ایجاد انعطاف در ظرفیت تولید برق کشور و چابکی در جبران پیک مصرف برق بویژه به صورت نقطه ای . . .

16:13 - 1396/02/06
پیش‌بینی وزش باد شدید، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها

از امروز در تهران و برخی شهر‌ها؛

پیش‌بینی وزش باد شدید، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها

واقع در زاگرس مرکزی در برخی ساعات رگبار باران و گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.این وضعیت فردا . . . خواهد داشت.روز چهار‌شنبه، بارش باران گاهی با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن . . . نیمه ‌ابری در برخی ساعات ابری و رگبار باران، گاهی رعد و برق با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا . . . بعدازظهر و اوایل شب رگبار باران به صورت موقت، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت، گاهی با گرد و خاک در برخی از نقاط . . .

15:56 - 1396/02/05
خوداتکایی ایران در صنعت برق با همت دولت تدبیر و امید

خوداتکایی ایران در صنعت برق با همت دولت تدبیر و امید

به گزارش ایرنا، صنعت برق به عنوان صنعت زیربنایی نقش مهمی در توسعه اقتصادی و رفاه . . . کار دولت یازدهم قرار داشته است و توجه چندوجهی به صنعت برق، کشور را در مسیر رشد و شکوفایی در این بخش قرار داد. بیش . . . در این بخش قرار داد. بیش از 90 درصد فناوری مورد نیاز بخش برق کشور در داخل تولید می شود که این امر سبب شده تا ایران از . . . آلمان، فرانسه و آمریکا کشورهای پیش‌رو در زمینه تامین برق به شمار می روند، با این همه، ایران اسلامی به دلیل وسعت . . . و تجهیزات، همواره به سرمایه گذاری بیشتر در صنعت آب و برق نیازمند است. در دولت تدبیر و امید دستاوردهای قابل توجهی . . .

11:27 - 1396/02/04
جهش آب و برق در رگ روستاها

جهش آب و برق در رگ روستاها

اهداف این دولت بود. البته ناگفته نماند که رساندن آب و برق به روستاها به دلیل شمار زیاد روستاها و پراکندگی . . . از صادرکنندگان برتر تجهیزات و خدمات فنی و مهندسی صنعت آب و برق اظهار کرد: در سه سال و نیم فعالیت دولت تدبیر و امید پنج . . . یازدهم برای ترویج عدالت اجتماعی است.در همین رابطه مجری طرح برق‌رسانی روستایی توانیر نیز با تأکید بر اینکه برق‌رسانی به . . . مجری طرح برق‌رسانی روستایی توانیر نیز با تأکید بر اینکه برق‌رسانی به روستاهای بالای 10 خانوار کشور در این دولت به . . . نخستین کشورهایی است که تمام روستاهای خود را به صورت رایگان برق‌رسانی کرده است. ولی‌الدین مصلحتی شربیانی ادامه داد: در . . .

9:40 - 1396/02/04
رکوردهای ثبت شده برای نیروگاه های برق آبی در دولت یازدهم

مدیر مرکز مدیریت نیروگاه‌های برق‌آبی کشور تشریح کرد

رکوردهای ثبت شده برای نیروگاه های برق آبی در دولت یازدهم

به گزارش ایرنا، فربد استیری امروز (یکشنبه) در تارنمای وزارت نیرو نوشت: نیروگاه‌های برق‌آبی مهم‌ترین منبع تامین انرژی تجدیدپذیر در کشور محسوب . . . محسوب می‌شوند، زیرا این نیروگاه‌ها ماموریت محوری تامین برق موردنیاز و کمک پایدارسازی شبکه در زمان اوج مصرف (پیک) را . . . عهده دارند.وی ادامه داد: اکنون ظرفیت نصب‌شده نیروگاه‌های برق‌آبی حدود 15 درصد ظرفیت نصب‌شده کل نیروگاه‌های کشور است. . . . نصب‌شده کل نیروگاه‌های کشور است. در سال آبی، نیروگاه‌های برق‌آبی موجود در کشور قادرند 10 درصد برق مورد نیاز کشور را . . . سال آبی، نیروگاه‌های برق‌آبی موجود در کشور قادرند 10 درصد برق مورد نیاز کشور را در شرایط نیاز شبکه، با بازدهی بالا . . .

17:26 - 1396/02/03
شاخص رونق صنعت؛ رشد پنج درصدی مصرف پارسال برق صنعتی نسبت به سال 1391

وزارت نیرو گزارش کرد

شاخص رونق صنعت؛ رشد پنج درصدی مصرف پارسال برق صنعتی نسبت به سال 1391

به‌گزارش یکشنبه ایرنا، همواره یکی از شاخص‌های برآورد رکود یا رونق بخش صنعت توجه به میزان برق مصرفی در این واحدها بوده و پیش فرض این است که هیچ واحد . . . قیمت کم باری، میان باری و اوج بار) برای هر کیلووات ساعت برق مصرف کند.بر اساس گزارش وزارت نیرو، مصرف برق در دوره‌های . . . کیلووات ساعت برق مصرف کند.بر اساس گزارش وزارت نیرو، مصرف برق در دوره‌های مختلف دورنمایی روشنی از رونق یا رکود فعالیت . . . موجود در این بخش از اقتصاد را فراروی ما قرار می دهد؛ میزان برق مصرفی در بخش صنعت در سال 1384 برابر با 43 میلیارد و 123 . . . رسید.همچنین گزارش‌ها نشان می دهد در پایان سال 1391 میزان برق مصرفی در بخش صنعتی به 67 میلیارد و 107 میلیون کیلووات . . .

15:40 - 1396/02/03
آبرسانی به 5200 روستا در دولت یازدهم/ صنعت آب و برق از رکود خارج شد

وزیر نیرو در تشریح فعالیت دولت یازدهم در حوزه نیرو:

آبرسانی به 5200 روستا در دولت یازدهم/ صنعت آب و برق از رکود خارج شد

از صادرکنندگان برتر تجهیزات و خدمات فنی و مهندسی صنعت آب و برق در محل وزارت نیرو، در جمع خبرنگاران افزود: در 15 سال . . . با تاکید بر اینکه اجرای این طرح ها منجر به خروج صنعت آب و برق از رکود شده است، به طرح های نیروگاهی در دولت یازدهم . . . نیرو همچنین درباره صادرات خدمات فنی و مهندسی صنعت آب و برق گفت: از سال 1392 تا پایان سال 1395 به میزان چهار میلیارد . . . میلیارد و 600 میلیون دلار خدمات فنی و مهندسی در حوزه آب و برق به کشورهای دیگر صادر شده است.چیت چیان در این ارتباط به . . . دیگر صادر شده است.چیت چیان در این ارتباط به سهم صنعت آب و برق در صادرات خدمات فنی مهندسی کشور اشاره کرد و در مورد کاهش . . .

13:16 - 1396/02/03
سهم صنعت آب و برق در صادرات خدمات فنی و مهندسی به ٩٨ درصد رسید

قائم مقام وزیر نیرو:

سهم صنعت آب و برق در صادرات خدمات فنی و مهندسی به ٩٨ درصد رسید

از صادرکنندگان برتر تجهیزات و خدمات فنی و مهندسی صنعت آب و برق، در سالن همایش های وزارت نیرو، مهمترین وظیفه حوزه بین . . . شامل توانمندسازی و بازتوانی بخش های غیردولتی صنعت آب و برق با اولویت صنایع موجود را، برای توسعه صادرات خدمات فنی . . . مردمی و منابع مالی داخلی برای سرمایه گذاری در صنعت آب و برق، جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی و ایجاد موسسه های مشترک . . . و 200 میلیون دلار صادرات خدمات فنی و مهندسی صنایع آب و برق در دولت یازدهم به انجام رسیده که با احتساب صادرات برق به . . . آب و برق در دولت یازدهم به انجام رسیده که با احتساب صادرات برق به بیش از هشت میلیارد دلار افزون می شود.** اشتغالزایی، . . .

10:57 - 1396/02/03
برق رسانی به 2152 روستا در دولت یازدهم/ پایان برق‌رسانی به روستاهای بالای 10 خانوار کشور

برق رسانی به 2152 روستا در دولت یازدهم/ پایان برق‌رسانی به روستاهای بالای 10 خانوار کشور

رسانی وزارت نیرو منشر شده است ، اضافه کرد: سال 1395 برنامه برق‌رسانی به روستاهای بالای 10 خانوار سکنه دائم در دستور کار . . . به روستاهای بالای 10 خانوار سکنه دائم در دستور کار دفتر برق روستایی کشور قرار گرفت. وی ادامه داد: در ابتدای سال 1395 . . . وی ادامه داد: در ابتدای سال 1395 تعداد 580 روستای فاقد برق بالای 10 خانوار شناسایی شد که البته دفتر برق روستایی . . . روستای فاقد برق بالای 10 خانوار شناسایی شد که البته دفتر برق روستایی کشور به طور مستمر نسبت به بازدید روستاهای سراسر . . . و در این بازدیدها، روستاهای بسیاری به فهرست روستاهای بدون برق اضافه شد و به این ترتیب تعداد کل روستاهای فاقد برق بالای . . .

15:9 - 1396/02/02
معاون وزیر نیرو: صادرات برق کشور 6.7 میلیارد کیلووات ساعت است

معاون وزیر نیرو: صادرات برق کشور 6.7 میلیارد کیلووات ساعت است

هوشنگ فلاحتیان روز چهارشنبه در حاشیه نمایشگاه کنفرانس ملی شبکه های توزیع نیروی برق در دانشگاه سمنان گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ایران . . . و تمام کشورهایی که از طریق مرز زمینی به ایران متصل هستند برق صادر می کند. وی ادامه داد: ایران به کشورهایی مانند عراق . . . داد: ایران به کشورهایی مانند عراق ، پاکستان و افغانستان برق صادر و از کشورهای ترکمنستان و ارمنستان برق وارد می کند، . . . و افغانستان برق صادر و از کشورهای ترکمنستان و ارمنستان برق وارد می کند، اما در مجموع، تراز صادرات برق ایران نسبت به . . . و ارمنستان برق وارد می کند، اما در مجموع، تراز صادرات برق ایران نسبت به واردات به نحو قابل توجهی بیشتر است. معاون . . .

14:50 - 1396/01/30
استفاده از شبکه‌های هوشمند و انرژی‌های تجدیدپذیر برای توسعه کشور ضروری است

رییس انجمن مهندسین برق و الکترونیک:

استفاده از شبکه‌های هوشمند و انرژی‌های تجدیدپذیر برای توسعه کشور ضروری است

افتتاحیه بیست و دومین کنفرانس ملی شبکه های توزیع نیروی برق در تالار امیرکبیر دانشگاه سمنان، بر پیوند شبکه های . . . از تجهیزات هوشمندسازی برای ایجاد تعادل در تامین و مصرف برق استفاده می شود که این بهره وری اولیه این سطح هوشمندسازی . . . است که زمینه کاهش اثرات زیست محیطی ارتقای شاخص های بازار برق ، قابلیت اعتماد، ارایه خدمات بهتر کاهش هزینه ها و افزایش . . . ها و افزایش بهره وری را فراهم می‌کند. رییس انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران گفت: ٢ چالش اصلی در جهان دسترسی به . . . انرژی تجدید پذیر تا سال ٢٠٣٠ عنوان کرد. رییس انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران یادآور شد: ٢٠ درصد از مردم جهان از . . .

11:20 - 1396/01/30
بیش از 16 هزار کنتور سه فاز برای مشترکان پرمصرف در تهران نصب شد

بیش از 16 هزار کنتور سه فاز برای مشترکان پرمصرف در تهران نصب شد

اندازه‌گیری و مدیریت انرژی) بخش نخست هوشمندسازی شبکه برق کشور است که در آن از فناوری اطلاعات و ارتباطات . . . و ارتباطات (آی.سی.تی) برای بهره برداری بهتر از شبکه برق استفاده و امکان ارتباط دوسویه با مشترکان فراهم می . . . و به مورد اجرا درآمد و زمینه ارتقای بهره وری، کاهش تلفات برق و فراهم سازی زمینه توانمندی های داخلی را برای صادرات . . . سراسری فراهم شود. پیک سایی به برنامه های کاهش اوج مصرف برق (پیک بار) شبکه برق اطلاق می شود، به طوری که ظرفیت ذخیره . . . پیک سایی به برنامه های کاهش اوج مصرف برق (پیک بار) شبکه برق اطلاق می شود، به طوری که ظرفیت ذخیره چرخان شبکه افزایش و . . .

14:58 - 1396/01/28
برنامه های آبرسانی روستایی، برق رسانی و بهره برداری از سدها در سال 95 بطور کامل محقق شد

توفیق وزارت نیرو در اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی

برنامه های آبرسانی روستایی، برق رسانی و بهره برداری از سدها در سال 95 بطور کامل محقق شد

تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و مقاوم سازی بخش های آب و برق کشور را در دستور کار قرار داد.در مجموع 22 پروژه در قالب . . . محورهای 17 گانه اقتصاد مقاومتی شامل کاهش تلفات شبکه توزیع برق به کمتر از 10 درصد و تک رقمی شدن آن برای نخستین بار در . . . کمتر از 10 درصد و تک رقمی شدن آن برای نخستین بار در صنعت برق کشور، نصب 50 هزار دستگاه کنتور فهام بر روی چاه‌ها، تکمیل . . . اولویت مشترکان دیماندی، صنعتی و کشاورزی) و اتمام عملیات برق‌رسانی به تمامی روستاهای دارای 10 تا 20 خانوار عمل . . . شامل نصب هفت هزار دستگاه کنتور آب (مکمل کنتورهای هوشمند برق) بر روی چاه‌ها و نصب ابزارهای اندازه‌گیری مناسب در منابع . . .

11:31 - 1396/01/28
آغاز فصل گرما و تشدید بحران قطع برق در پاکستان

آغاز فصل گرما و تشدید بحران قطع برق در پاکستان

هوای شرجی را در پیش دارند و احتمال افزایش بیشتر ساعات قطعی برق در طول شبانه در هفته هاو ماه های آینده وجود دارد.کمی . . . مردم مسلمان پاکستان سال های گذشته به دلیل ساعات طولانی قطع برق در ماه رمضان، با مشکلات طاقت فرسا مواجه بودند و به نظر . . . این کشور است.در تابستان سال 2015، براثر شدت گرما و کمبود برق در ایالت سند از جمله در کلان شهر کراچی با انبوهی از . . . این کشور نیست.کمبود شدید گاز در زمستان و قطعی ساعات طولانی برق در طول شبانه روز در تمام فصول سال به ویژه در تابستان . . . در زمستان و تابستان برای اعتراض به مشکل کمبود گاز و برق، به امری نسبتا عادی در این کشور تبدیل شده است.رسانه های . . .

11:14 - 1396/01/28
وزارت نیرو: آب و برق تمامی شهرهای آذربایجان شرقی و غربی وصل است

وزارت نیرو: آب و برق تمامی شهرهای آذربایجان شرقی و غربی وصل است

روستا در شهرستان تبریز و 7 روستا در شهرستان عجبشیر با قطعی برق مواجه هستند.جعفرزاده افزود: اکیپ‌های امداد رسان آماده . . . هرگونه همکاری هستند ولی با توجه به اینکه پایه‌های بتونی برق توسط سیل از جا درآمده و مفقود شده است، لذا برای نصب . . . جوی تلاش می‌کنیم تا در کمتر از 24 ساعت خطوط آسیب دیده آب و برق ترمیم شود.مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافندغیرعامل وزارت . . . محض پایداری شرایط جوی کار اجرایی برای نصب پایه‌های بتونی برق و ترمیم خطوط آبرسانی آغاز خواهد شد. به گزارش ایرنا، به . . .

16:8 - 1396/01/26
لزوم بازنگری در فرآیندهای اجرایی برای ارائه خدمات مطلوب به مشترکان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ مطرح کرد

لزوم بازنگری در فرآیندهای اجرایی برای ارائه خدمات مطلوب به مشترکان

به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، 'حسین صبوری' در بازدید از منطقه برق قدس با اشاره به لزوم توجه جدی به مبحث سلامت اداری در . . . و مقررات و آیین نامه‌ها در کلیه بخش‌ها اجرای طرح‌های برقرسانی با نگاه اقتصادی و با حداقل هزینه، توجه به تعمیرات . . . شرایط پیش رو و حساسیت انتخابات تصریح کرد: شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ باید مانند سال‌های گذشته با اقتدار کامل تأمین . . . تهران بزرگ باید مانند سال‌های گذشته با اقتدار کامل تأمین برق پایدار مشترکان پایتخت را اجرایی سازد و این خدمات باید با . . . به منظور گذر از تابستان سال جاری، بازدید مستمر از شبکه برق رسانی و نظارت بر فعالیت‌های پیمانکاران، استفاده از . . .

15:54 - 1396/01/26
وزیر نیرو: استفاده از بالگرد و پهپاد به کنترل خطوط برق اضافه شد

وزیر نیرو: استفاده از بالگرد و پهپاد به کنترل خطوط برق اضافه شد

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حمید چیت چیان روز چهارشنبه پس از جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران افزود: ما تمام اقدامات ممکن برای محفوظ نگه داشتن شبکه برق را اجرا کردیم و در حال اجرا هستیم. وی ادامه داد: برای این کار یک پنل بین المللی دو روزه تشکیل دادیم و افراد صاحب نظر را از چند کشور صنعتی دعوت کردیم. وزیر نیرو خاطرنشان کرد: این متخصصان به همراه . . .

12:22 - 1396/01/23
نظام‌نامه حمایت از ساخت داخل در صنعت آب و برق آماده ابلاغ است

مقام مسئول در وزارت نیرو:

نظام‌نامه حمایت از ساخت داخل در صنعت آب و برق آماده ابلاغ است

نیرو هیاتی از نمایندگان بخش خصوصی نیز حضور داشته باشند، افزود: این کار می‌تواند ضمن شناساندن شرکت‌های داخلی به مجامع خارجی بر حضور گسترده‌تر این شرکت‌ها تأثیر گذار باشد.رئیس مرکز توسعه صادرات صنایع برق و آب وزارت نیرو با اشاره به اینکه وزارت نیرو مصمم است از این پس، نمایشگاه‌های داخلی و خارجی را هدفمندتر برگزار کند، افزود: این امر سبب می‌شود تا تولیدکنندگان اصلح در نمایشگاه‌های بین‌المللی حضور . . .

18:31 - 1396/01/22
چهار طرح شبکه برق در مازندران به بهره برداری رسید

با حضور معاون وزیر نیرو/

چهار طرح شبکه برق در مازندران به بهره برداری رسید

مسیر محور ساری - قائمشهر قرار دارد ، ضعف ولتاژ در شبکه های برق استان رفع می شود. همچنین اصلاح خط 63 کیلو ولت به طول . . . آغاز شده است. ** افزایش سهم بخش خصوصی در تولید و توزیع برق کشور تا بیش از 60 درصد در سال جاری هوشنگ فلاحتیان معاون . . . درصد در سال جاری هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در حاشیه افتتاح همزمان این طرح ها در گفت و گو . . . از طریق فاینانس و عقد قرارداد با کشورهای خارجی در صنعت برق رشد چشمگیری یافته است.وی با بیان اینکه سالانه حدود پنج . . . یافته است.وی با بیان اینکه سالانه حدود پنج درصد به مصرف برق در کشورافزوده می شود، خاطر نشان کرد: به همین دلیل . . .

14:6 - 1396/01/22
اقتصاد ایران و برجام در صنعت آب و برق- علیرضا دائمی **

اقتصاد ایران و برجام در صنعت آب و برق- علیرضا دائمی **

اقتصاد مقاومتی با چارچوب و ساختار جدید در صنعت آب و برق به اهداف ضروری برای رفع مشکلات اقتصادی کشور بصورت کامل . . . در کشور باید حدود یک میلیون شغل در سال باشد و در صنعت آب و برق با فعال شدن بخش غیر دولتی امکان اشتغال زایی دستکم یک صد . . . هدف اهمیت حیاتی دارد.دسترسی به فرصت‌های شغلی در صنعت آب و برق و مردمی کردن اقتصاد در این عرصه‌ها می‌تواند به کاهش فقر . . . به ایجاد صدها شغل غیردولتی جدید در کشور در عرصه‌های آب و برق شود. البته باید اذعان کرد که استفاده از حداکثر توان . . . کرد که استفاده از حداکثر توان تولیدی صنایع موجود آب و برق اولویت بیشتری نسبت به ایجاد صنایع جدید دارد و در مرحله . . .

15:1 - 1396/01/21
قیمت خرید تضمینی برق تجدیدپذیرها در سال 96 تغییر نمی کند

مقام مسوول:

قیمت خرید تضمینی برق تجدیدپذیرها در سال 96 تغییر نمی کند

به پنج هزار مگاوات برسد.در این میان نرخ تضمینی خرید برق از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان، عامل اصلی توسعه انرژی . . . ایرنا افزود: مطابق برنامه ریزی انجام شده، قیمت خرید تضمینی برق تولیدی از انرژی های تجدیدپذیر در کشور در سال 96 تغییر . . . نمونه به برخی نرخ ها اشاره و اظهار کرد: نرخ خرید تضمینی برق نیروگاه های خورشیدی با ظرفیت 100 کیلو وات تا 10 مگاوات، . . . 10 مگاوات، چهار هزار و 900 ریال به ازای هر کیلو وات ساعت برق تولیدی، بین 10 تا 30 مگاوات چهار هزار ریال و بیش از 30 . . . های زیست محیطی آلایندگی ناشی از تولید هر کیلو وات ساعت برق با استفاده از سوخت های فسیلی، بهای سوخت صرفه جویی شده به . . .

10:12 - 1396/01/21
رشد 16 درصدی ارزش معاملات امسال بازار برق نسبت به دوره مشابه پارسال

رشد 16 درصدی ارزش معاملات امسال بازار برق نسبت به دوره مشابه پارسال

به گزارش ایرنا، بازار برق بورس انرژی ایران امروز (یکشنبه)، شاهد معامله 645 قرارداد . . . است.به گفته وزیر نیرو، بیش از 90 درصد فناوری مورد نیاز بخش برق کشور در داخل تولید می شود و سبب شده است ایران از این نظر . . . آلمان، فرانسه و آمریکا کشورهای پیشرو در زمینه تامین برق خود به شمار می روند.برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی . . .

19:15 - 1396/01/20
تاجیکستان صادرات برق به افغانستان را افزایش داد

تاجیکستان صادرات برق به افغانستان را افزایش داد

تا نه تنها به طور کامل تقاضای داخلی این کشور را نظر نیروی برق تامین کند بلکه مازاد آن نیز صادر شود. تاجیکستان سالانه . . . صادر شود. تاجیکستان سالانه حدود 55 میلیارد کیلووات ساعت برق تولید می کند. بر اساس گزارش وزارت انرژی و منابع آب . . . اساس گزارش وزارت انرژی و منابع آب تاجیکستان، حجم صادرات برق این کشور به افغانستان در سال 2016 بیش از 138 میلیون و . . . نسبت به سال ماقبل افزایش دارد. «تاجیک میرزا»رئیس شرکت برق تاجیکستان پیشتر به خبرنگاران گفته بود که این کشور برق . . . شرکت برق تاجیکستان پیشتر به خبرنگاران گفته بود که این کشور برق تولیدی خود را در ازای هر کیلووات ساعت یک سنت به . . .

12:50 - 1396/01/20
صادارت بیش از 8 میلیارد دلاری خدمات فنی و مهندسی صنایع آب و برق در دولت یازدهم

مقام مسئول:

صادارت بیش از 8 میلیارد دلاری خدمات فنی و مهندسی صنایع آب و برق در دولت یازدهم

«علیرضا دائمی» روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: صنایع آب و برق کشور در سال های گذشته رشد چشمگیری داشته اند، به طوری که . . . که در زمینه ساخت سدها، تصفیه خانه ها، خطوط انتقال آب و برق، ساخت نیروگاه های گازی، احداث پست ها برق و تجیزاتی نظیر . . . خطوط انتقال آب و برق، ساخت نیروگاه های گازی، احداث پست ها برق و تجیزاتی نظیر کابل، کلید، ترانسفورماتور، سوئیچ های برق . . . ها برق و تجیزاتی نظیر کابل، کلید، ترانسفورماتور، سوئیچ های برق و ... ایجاد شده، به خودکفایی حدود 95 درصدی دست یافته . . . فراتر از مصارف داخلی است و بر این اساس، توسعه صنایع آب و برق در خارج از مرزها از اولویت های امسال وزارتخانه است.وی با . . .

11:17 - 1396/01/20
تعمیراساسی نیروگاه سهند بناب با تکیه بر توان داخلی

تعمیراساسی نیروگاه سهند بناب با تکیه بر توان داخلی

های کشور را هم داریم.وی با اشاره به فناوری بالای صنعت برق و وابستگی 100 درصدی کشور به استفاده از دانش خارجی در سال . . . کشورهای همسایه را تامین می کنیم.مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه 2 درصد برق مصرفی کشور . . . مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه 2 درصد برق مصرفی کشور توسط نیروگاه های زیر پوشش این شرکت از جمله . . . صوفیان و سهند بناب تولید می شود، اظهارکرد: 80 درصد تولید برق این نیروگاه ها در سایر استان ها مصرف می شود.وی با اشاره . . . تجهیزات نیروگاهی می زند، تاکید کرد: مدیران شرکت های تولید برق علاقه ای به استفاده از مازوت ندارند اما در صورتی که چاره . . .

19:16 - 1396/01/19
توطئه رژیم صهیونیستی درباره قطع دوباره برق غزه

توطئه رژیم صهیونیستی درباره قطع دوباره برق غزه

از آن داده شد که قطر و ترکیه از ارائه سوخت به نیروگاه های برق نوار غزه خودداری کردند.رژیم صهیونیستی جنبش مقاومت اسلامی . . . شد، هزینه های سوخت در غزه برای بهره بردای از نیروگاه های برق در این منطقه افزایش یافته و این در حالی است که جنبش حماس . . . وضعیت تا روزهای آینده به همین منوال پیش برود احتمال قطع برق در غزه وجود دارد و ساکنان غزه با مشکلات سختی مواجه . . . نیز مسئولان بخش نیرو در غزه نسبت به بحران دوباره قطع جریان برق این منطقه در روزهای آینده هشدار داده بودند.این مقامات . . . مقامات گفتند که سوخت لازم برای بهره برداری از نیروگاه برق غزه تا چند روز آینده پایان می یابد و در صورتی که مقامات . . .

11:20 - 1396/01/19
برخورد کامیون با شبکه، برق60روستارا برد

برخورد کامیون با شبکه، برق60روستارا برد

14پایه فشار متوسط 33 کیلوولت شکسته شد و خساراتی به شبکه برق منطقه وارد آمد. وی گفت: ماموران شرکت توزیع برق اهواز پس . . . به شبکه برق منطقه وارد آمد. وی گفت: ماموران شرکت توزیع برق اهواز پس از بروز این حادثه به منطقه اعزام شدند و هم . . . اعزام شدند و هم اکنون مشغول بازسازی شبکه و تعویض پایه های برق هستند. وی ، زمان برقراری برق بخش غیزانیه و 60 روستای . . . مشغول بازسازی شبکه و تعویض پایه های برق هستند. وی ، زمان برقراری برق بخش غیزانیه و 60 روستای منطقه را اعلام نکرد. . . . بازسازی شبکه و تعویض پایه های برق هستند. وی ، زمان برقراری برق بخش غیزانیه و 60 روستای منطقه را اعلام نکرد. راننده . . .

9:57 - 1396/01/19
برنامه ریزی برای راه اندازی 3440 مگاوات نیروگاه در سال 96/ سهم تجدیدپذیرها 600 مگاوات

برنامه ریزی برای راه اندازی 3440 مگاوات نیروگاه در سال 96/ سهم تجدیدپذیرها 600 مگاوات

بررسی خبرنگار ایرنا از آمارنامه صنعت برق ایران حاکی است، مطابق برنامه زمان بندی شده در این سال . . . از توربین بخار و توربین گازی است؛ ژنراتور توربین گازی، برق تولید می کند و همزمان، انرژی حرارتی تلف شده از توربین . . . تولید بخار مورد نیاز توربین بخار استفاده و به این ترتیب برق اضافی تولید می شود. با ترکیب کردن این دو، سیکل بهره وری . . . و 480 مگاوات نیروگاه تولید پراکنده (DG) و تولید همزمان برق و حرارت (CHP) را در این سال در دستور کار خواهد . . . آن با ساخت نیروگاه های تولید پراکنده (DG) و تولید همزمان برق و حرارت (CHP) و پنج هزار مگاوات دیگر آن با ساخت نیروگاه . . .

12:10 - 1396/01/14
صفحه 1 از 21 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >