ربیعی: کرواسی در صنعت برق و تولید واگن های برقی در ایران سرمایه گذاری می کند

ربیعی: کرواسی در صنعت برق و تولید واگن های برقی در ایران سرمایه گذاری می کند

دیدار و گفت و کرد.در این دیدار وزیر اقتصاد کرواسی از برقراری و گسترش رابطه بانکی بین ایران و کراوسی خبر داد. . . . کرواسی انجام گرفت. سرمایه گذاری طرف کراوات در صنعت برق بویژه توربین های برقی، تولید واگن های برقی در ایران، . . . گرفت. سرمایه گذاری طرف کراوات در صنعت برق بویژه توربین های برقی، تولید واگن های برقی در ایران، واردات کشاورزی از ایران . . . کراوات در صنعت برق بویژه توربین های برقی، تولید واگن های برقی در ایران، واردات کشاورزی از ایران و انتقال دانش در حوزه . . .

20:41 - 1396/04/05
ظرفیت قراردادهای دوجانبه برق کشور به 852 مگاوات رسید

ایران خودرو به جمع دارندگان قرارداد دوجانبه صنعت برق پیوست

ظرفیت قراردادهای دوجانبه برق کشور به 852 مگاوات رسید

به‌گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت نیرو، بر اساس اعلام شرکت مدیریت شبکه برق ایران، هشتمین قرارداد دوجانبه برق بین شرکت سبلان برق . . . اعلام شرکت مدیریت شبکه برق ایران، هشتمین قرارداد دوجانبه برق بین شرکت سبلان برق امید (نیروگاه سبلان) به عنوان تولید . . . شبکه برق ایران، هشتمین قرارداد دوجانبه برق بین شرکت سبلان برق امید (نیروگاه سبلان) به عنوان تولید کننده و شرکت ایران . . . با توجه به فعالیت بورس انرژی، شرایط را برای مشترکینی که برق مصرفی آنها بالای پنج مگاوات است و مایل هستند تمام یا . . . بالای پنج مگاوات است و مایل هستند تمام یا بخشی از انرژی برق مورد نیاز خود را از طریق نیروگاه­های متعلق به خود، . . .

14:27 - 1396/04/04
همکاری 2500 واحد صنعتی در طرح های تشویقی صنعت برق

همکاری 2500 واحد صنعتی در طرح های تشویقی صنعت برق

توانیر با بیان اینکه مشترکان برای اعلام همکاری با صنعت برق در ساعت های اوج مصرف، باید دو هفته زودتر با شرکت های برق . . . برق در ساعت های اوج مصرف، باید دو هفته زودتر با شرکت های برق منطقه خود هماهنگی کنند، افزود: برنامه های تشویق محور برق . . . برق منطقه خود هماهنگی کنند، افزود: برنامه های تشویق محور برق که در جهت کاهش اوج مصرف شکل گرفته است، از اواسط خرداد . . . امضا کرده اند.منظور از دیماند مقدار قدرتی است که از اداره برق خریداری شده است و تجهیزات نصب شده حداکثر این مقدار توان . . . 111 صنعت بزرگ نیز با ظرفیت دیماندی 827 مگاوات با شرکت های برق منطقه ای قرارداد همکاری بسته اند.معاون دفتر مدیریت مصرف . . .

13:12 - 1396/04/04
قائم مقام وزیر نیرودلیل نوسان برق درخوزستان و سیستان و بلوچستان را تشریح کرد

در گفت و گو با ایرنا/

قائم مقام وزیر نیرودلیل نوسان برق درخوزستان و سیستان و بلوچستان را تشریح کرد

ایرنا، به اضافه شدن 500 روستای جدید به مصرف کنندگان برق استان سیستان و بلوچستان در سه، چهار سال اخیر اشاره کرد و . . . در سه، چهار سال اخیر اشاره کرد و گفت: هفته گذشته سطح ولتاژ برق برخی از شهرها در شبکه برق استان سیستان و بلوچستان به . . . کرد و گفت: هفته گذشته سطح ولتاژ برق برخی از شهرها در شبکه برق استان سیستان و بلوچستان به دلیل اضافه شدن مشترکان جدید و . . . از سامانه های خنک کننده، درخواست داشتند که تعرفه های برق این استان کاهش پیدا کند؛ این درخواست از سوی وزارت نیرو . . . دولت نیز با این پیشنهاد موافقت کرد و به این ترتیب تعرفه برق در سیستان و بلوچستان کاهش یافت.قائم مقام وزیر نیرو . . .

11:55 - 1396/04/04
موافقت برخی استانداران با تغییر ساعت کار اداری برای مدیریت مصرف برق

در پی پیشنهاد صنعت برق صورت گرفت

موافقت برخی استانداران با تغییر ساعت کار اداری برای مدیریت مصرف برق

مصرف در اوج بار خوزستان می شود.وی افزود: همه ساله در صنعت برق سرمایه گذاری های بسیاری فقط برای پاسخگویی به مصرف اوج . . . بخش عمومی طبقه بندی می شوند که در مجموع 9.8 درصد مصرف برق کشور را به خود اختصاص می دهند.به گزارش ایرنا، وزارت نیرو . . . گرمای هوا بویژه در مناطق جنوب و جنوب شرق کشور اوج مصرف برق از مرز 50 هزار مگاوات گذشت.در این ارتباط، وزارت نیرو . . . مگاوات گذشت.در این ارتباط، وزارت نیرو برای جبران کمبود برق در زمان اوج مصرف، مشوق هایی را در نظر گرفته است و . . . توانند با بکارگیری راهکارهایی به جلوگیری از خاموشی در شبکه برق کشور کمک کنند و مشمول پاداش ها و تخفیف های همکاری با . . .

15:29 - 1396/04/03
‏امضای تفاهم نامه همکاری بین شرکت برق منطقه ای خوزستان و سرمایه گذارفرانسوی ‏‏

‏امضای تفاهم نامه همکاری بین شرکت برق منطقه ای خوزستان و سرمایه گذارفرانسوی ‏‏

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از شرکت برق منطقه ای خوزستان، رییس هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت در . . . تجدیدپذیر و پاک در خوزستان این تفاهم­نامه بین شرکت برق منطقه­ای خوزستان و شرکت گرین-کوست سولوشن فرانسه . . . و مالکیت نیروگاه­های تجدید پذیر در حوزه عملیاتی شرکت برق منطقه­ای خوزستان اقدام می کند. حوزه عملیاتی شرکت . . . برق منطقه­ای خوزستان اقدام می کند. حوزه عملیاتی شرکت برق منطقه ای خوزستان، استان های خوزستان و کهگیلویه و بویر . . .

14:58 - 1396/04/03
بهبود 90درصدی کیفیت کنترل فرکانس شبکه برق در دولت یازدهم/ هنوز
3300 مگاوات کسری داریم

دولت یازدهم- سخن اعداد

بهبود 90درصدی کیفیت کنترل فرکانس شبکه برق در دولت یازدهم/ هنوز 3300 مگاوات کسری داریم

کنترل فرکانس را یکی از شاخص مهم و کلیدی برای مدیریت شبکه برق اعلام کرد.به گفته رجبی مشهدی، فرکانس های در بازه مجاز . . . بهبود کیفیت کنترل فرکانس شبکه است.وی کنترل فرکانس در شبکه برق ایران را در سطح منطقه بی نظیر و در حد ترازهای جهانی . . . حد ترازهای جهانی دانست و یادآوری کرد: نیروگاه‌های حرارتی و برق آبی که در کنترل فرکانس مشارکت دارند به صورت دوره ای مورد . . . مشارکت در کنترل فرکانس معاون راهبری شبکه شرکت مدیریت شبکه برق ایران از استفاده از حداکثر توان نیروگاه‌های موفق و . . . فرکانس با حمایت شرکت مدیریت شبکه و هیات تنظیم بازار مصرف برق خبر داد و گفت: پاداش نیروگاه‌ها از 90 میلیارد ریال در . . .

14:59 - 1396/04/02
رشد 376 درصدی ارزش معاملات برق بورس انرژی در خردادماه

نسبت به دوره مشابه پارسال تحقق یافت

رشد 376 درصدی ارزش معاملات برق بورس انرژی در خردادماه

ارزش کل معاملات بازار فیزیکی از آغاز امسال تاکنون از مرز هفت هزار میلیارد ریال عبور کرد. بازار فیزیکی بورس انرژی ایران بهار امسال را با ثبت رکورد هفت هزار و 71 میلیارد ریال به پایان رسانید.بازار برق بورس انرژی ایران در معاملات سه شنبه، شاهد معامله 130 قرارداد برای 6 هزار و 320 مگاوات ساعت به ارزش 2 میلیارد و 16 میلیون ریال بود.به گزارش ایرنا،‌ ارزش معاملات بازار سرمایه (شامل سهام، اوراق و آتی . . .

20:19 - 1396/03/31
پیک مصرف برق دیروزازمرز50هزارمگاوات گذشت

پیک مصرف برق دیروزازمرز50هزارمگاوات گذشت

گرمای هوا بویژه در مناطق جنوب و جنوب شرق کشور پیک مصرف برق در روز گذشته (سه‌شنبه) از مرز 50 هزار مگاوات گذشت.پیک . . . در روز گذشته (سه‌شنبه) از مرز 50 هزار مگاوات گذشت.پیک مصرف برق در حالی روز گذشته از مرز 50 هزار مگاوات گذشت که سال . . . حاکی از این است که روز چهارشنبه 24 خردادماه رکورد پیک مصرف برق استان خوزستان چند هفته زودتر از مدت مشابه سال گذشته . . . مرز 7 هزار و 880 مگاوات گذشت.این گزارش می‌افزاید، پیک مصرف برق در روز گذشته با ثبت عدد 50 هزار و 90 مگاوات نسبت به مدت . . . 4 هزار و 685 مگاوات افزایش داشته است.گزارش‌ها از مبادلات برق نیز نشان می‌دهد که کل مبادلات برق در روز گذشته برابر با . . .

10:43 - 1396/03/31
افزایش 44 درصدی برق رسانی روستایی در دولت یازدهم

تحولات صنعت آب و برق در چهار سال گذشته

افزایش 44 درصدی برق رسانی روستایی در دولت یازدهم

توسعه عدالت اجتماعی و محرومیت زدایی از مناطق محروم و برق رسانی به کل روستاهای بالای 10 خانوار کشور را در دستور . . . داد و تاکنون توانست به بیش از 2 هزار و 150 روستای کشور برق رسانی کند.براساس این گزارش، مقایسه تعداد روستاهای برقدار . . . کشور برق رسانی کند.براساس این گزارش، مقایسه تعداد روستاهای برقدار شده در سال 95 در مقایسه با سال 91 نشان می دهد که این . . . بوده است.از کل 2 هزار و 150 روستایی که در این دولت برقدار شده اند، 217 روستا با جمعیتی بیش از 2350 خانوار از . . . با جمعیتی بیش از 2350 خانوار از طریق سیستم های انرژی نو برقدار شده اند.گزارش ها حاکی از این است که در پایان این دولت . . .

10:40 - 1396/03/31
رشد12درصدی مصرف بهاره برق در خوزستان، رکورد تابستانه را شکست

در گفت و گو با ایرنا اعلام شد

رشد12درصدی مصرف بهاره برق در خوزستان، رکورد تابستانه را شکست

ادامه داد: ارتباطی مستقیم بین افزایش دما و رشد بار در شبکه برق کشور وجود دارد؛ یعنی همزمان با گرم شدن هوا، مصرف نیز . . . مشترکان از وسایل سرمایشی بیشتری استفاده می کنند.مدیرعامل برق منطقه ای خوزستان افزود: این شرایط باعث شد تجهیزات و . . . که سالی گرم را در پیش داریم و باید منتظر رشد بار در شبکه برق باشیم؛ البته ما تمهیدهای لازم را پیش بینی کرده ایم، . . . طور شبانه روزی وضعیت شبکه در حال پایش است و آمادگی داریم برق رسانی به مصرف کنندگان و مشترکان را ادامه دهیم.وی گفت: . . . امر با رعایت الگوی مصرف توسط مردم منافاتی ندارد.مدیرعامل برق منطقه ای خوزستان از مردم خواست در ساعت های 13 تا 17 از . . .

15:49 - 1396/03/30
نوبخت:18 هزار میلیارد ریال برای طرح های آب و برق سیستان وبلوچستان اختصاص می یابد

نوبخت:18 هزار میلیارد ریال برای طرح های آب و برق سیستان وبلوچستان اختصاص می یابد

و اقدام برای مجموعه ای از طرح هایی است که در حوزه آب و برق با اعتبار 18 هزار میلیارد ریال در این استان انجام می . . . داد: آمدن وزیر نیرو به سیستان و بلوچستان برای بررسی مشکلات برق و مصوبات هیات دولت نمادی از احترام دولت به مردم این . . . گفت: به ۵۳۰ روستا با ۱۲۰ هزار مشترک در استان طی ۳ سال اخیر برق رسانی شده است.علی اوسط هاشمی اظهار داشت: بخشی از مشکلات . . . شده است.وی بیان کرد: حدود 600 کیلومتر خطوط اصلی و فرعی برق در سیستان و بلوچستان وجود دارد و هنوز به مرحله ای از . . . به عنوان یک مرزبان است و مشکلات کمبود آب و نوسانات برق به عنوان یک تهدید جدی برای تخلیه جمعیت و مهاجرت برای . . .

8:11 - 1396/03/30
رژیم صهیونیستی بی توجه به هشدار سازمان ملل بار دیگر برق غزه را کاهش داد

رژیم صهیونیستی بی توجه به هشدار سازمان ملل بار دیگر برق غزه را کاهش داد

به گزارش پایگاه خبری الیوم السابع، شرکت نیروی برق رژیم صهیونیستی در بیانیه ای اعلام کرد: مسئولان از صبح . . . ای اعلام کرد: مسئولان از صبح امروز 8 مگاوات از میزان برق ورودی به غزه را کاهش دادند. هفته گذشته کابینه امنیتی . . . «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین جهت کاهش ارسال برق به غزه جهت تحت فشار قرار دادن جنبش «حماس» را تصویب و . . . تصویب و روشنایی نوار غزه - که تا کنون 6 ساعت بیشتر در روز برق نداشت – به حدود فقط 2 تا 4 ساعت روزانه رساند.این در حالی . . . سازمان ملل روز شنبه ضمن هشدار در مورد تبعات کمبود نیروی برق درغزه، خواستار رفع اختلافات داخلی و کمک‌های جامعه جهانی . . .

16:45 - 1396/03/29
برق جان بازیکن کریکت را در چابهار گرفت

برق جان بازیکن کریکت را در چابهار گرفت

عمر بلوچ رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان چابهار در جنوب سیستان وبلوچستان در گفت وگو با ایرنا گفت که این بازیکن یکشنبه شب در حاشیه رقابت های جام رمضان چابهار با دست زدن به میله آهنی کنار زمین دچار برق گرفتگی شد که پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.وی نبود زمین استاندارد برای شهرستان چابهار را علت به وجود آمدن این مشکلات عنوان کرد و افزود: بازیکنان مجبورند با هزینه های شخصی در چند . . .

16:22 - 1396/03/29
بهره‌برداری از 54 نیروگاه و افزایش 7926 مگاواتی ظرفیت نیروگاهی در دولت یازدهم

بهره‌برداری از 54 نیروگاه و افزایش 7926 مگاواتی ظرفیت نیروگاهی در دولت یازدهم

و سنکرون (وارد مدار) شد.سهم بخش دولتی از مجموع ظرفیت تولید برق حرارتی در کشور حدود 36 درصد بود.بر اساس برنامه‌ریزی های . . . درصد برسد.بر پایه گزارش ها، سهم بخش خصوصی از مجموع تولید برق حرارتی کشور نزدیک به 64 درصد است.کل ظرفیت نصب شده کنونی . . . نشان می دهد.به گزارش ایرنا، وزارت نیرو امروز در مورد مصرف برق در کشور اعلام کرد: دیروز (یکشنبه) اوج مصرف برق برای . . . مورد مصرف برق در کشور اعلام کرد: دیروز (یکشنبه) اوج مصرف برق برای نخستین بار در نوبت های روز و شب، از مرز 49 هزار . . . و شب، از مرز 49 هزار مگاوات گذشت. دیروز پیک مصرف روزانه برق با ثبت 49 هزار و 273 مگاوات نسبت به مدت مشابه پارسال 9 . . .

16:5 - 1396/03/29
وزارت نیرو : پیک مصرف شب و روز از مرز 49 هزار مگاوات گذشت

وزارت نیرو : پیک مصرف شب و روز از مرز 49 هزار مگاوات گذشت

وزارتخانه مزبور در روز دوشنبه حاکی است، پیک مصرف شبانه برق نیز با ثبت عدد 49 هزار و 162 مگاوات نسبت به مدت مشابه . . . سال گذشته هفت هزار و 839 مگاوات افزایش داشت .میزان مبادلات برق نیز در این روز برابر با 2 هزار و 14 مگاوات بود که سهم . . . که سهم صادرات از این میزان یک هزار و 363 مگاوات، و واردات برق نیز 651 مگاوات بود.میزان مصرف برق صنایع نیز بالاترین . . . و 363 مگاوات، و واردات برق نیز 651 مگاوات بود.میزان مصرف برق صنایع نیز بالاترین میزان خود در شب گذشته به 4 هزار و 139 . . . توزیع شرکت سهامی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) در این زمینه امروز به ایرنا گفت: رشد 10 . . .

12:7 - 1396/03/29
معاون توانیر: رشد 10درصدی مصرف برق نسبت به پارسال نگران کننده است

در گفت و گو با ایرنا؛

معاون توانیر: رشد 10درصدی مصرف برق نسبت به پارسال نگران کننده است

مصرف از ایجاد مشکل در زنجیره تولید، انتقال و توزیع نیروی برق جلوگیری کنیم.معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: مدیریت مصرف . . . فشار به مصرف کنندگان، کمک می کند در تابستان گرم با مشکل بی برقی روبرو نشویم.به گفته وی، اوج مصرف بین ساعت های 12 تا 16 . . . و از مشترکان خانگی درخواست می شود در این ساعت ها از وسایل برقی پرمصرف مانند ظرفشویی، لباسشویی و اتو استفاده نکنند.وی . . . استفاده نکنند.وی اعلام کرد 18هزار مگاوات از 49هزار مگاوات برق مصرفی در زمان اوج مربوط به استفاده از وسایل سرمایشی است . . . روبروییم که اگر مشترکان کمک کنند، در هیچ نقطه کشور مشکل بی برقی و خاموشی نخواهیم داشت.به گزارش ایرنا، اوج مصرف برق در . . .

8:6 - 1396/03/29
اوج مصرف برق رکورد شکست

اوج مصرف برق رکورد شکست

به‌گزارش یکشنبه تارنمای وزارت نیرو، اوج مصرف برق دیروز که در ساعت 14 و 17 دقیقه ظهر اتفاق افتاد امسال . . . با افزایش بیش از 6 هزار مگاواتی روبرو شد.همچنین اوج مصرف برق بیست و هفتم خردادماه، در مقایسه با مدت مشابه پارسال روند . . . رسید.بر پایه گزارش ها، دیروز یک هزار و 992 مگاوات مبادلات برق داشتیم که سهم صادرات یک هزار و 311 مگاوات و سهم واردات . . . هزار و 311 مگاوات و سهم واردات 681 مگاوات بود.میزان مصرف برق صنایع در این روز با اندکی کاهش نسبت به جمعه به چهار هزار . . . تا 23 است و پیشنهاد می شود مشترکان در این ساعت ها از وسایل برقی پرمصرف مانند ظرفشویی، لباسشویی و اتو استفاده نکنند. به . . .

15:53 - 1396/03/28
مدیرعامل مپنا:جذب سرمایه خارجی موجب جذب فناوری پیشرفته و رونق تولید می شود

اختصاصی ایرنا؛

مدیرعامل مپنا:جذب سرمایه خارجی موجب جذب فناوری پیشرفته و رونق تولید می شود

به دلیل ایجاد همین ظرفیت ها بود که شاهد وضع تحریمی در حوزه برق نبودیم.وی ادامه داد: در پساتحریم شاهد حضور پررنگ خارجی . . . نیاز داریم،افزود: سال های گذشته با وجود تحریم ها، در صنعت برق کشور شاهد روند رو به رشد بودیم؛ دستیابی به رتبه چهاردهم . . . روند رو به رشد بودیم؛ دستیابی به رتبه چهاردهم توان تولید برق و رتبه پنجم ساخت تجهیزات نیروگاهی در جهان شواهدی بر این . . . پس از برداشته شدن تحریم ها برای حضور در بازار ایران، صنعت برق بوده و نیروگاه سازها، فاینانسورها و ... با هدف حضور وسیع . . . ارز در کشور ایجاد شود. وی با اشاره به وضعیت نیروگاه های برق کشور، خاطرنشان کرد: بخش قابل توجهی از ظرفیت تولید برق . . .

13:59 - 1396/03/28
افزایش مصرف،برق بخشی از اهواز راقطع کرد

افزایش مصرف،برق بخشی از اهواز راقطع کرد

مدیر عامل برق منطقه ای خوزستان بامداد یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار . . . گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: به دلیل بالا رفتن پیک مصرف برق ظرفیت بار ترانسهای شرق اهواز کامل پر و فشار زیادی به این . . . به طور کامل مهار کنند.وی گفت: در حال حاضر حدود 100 مگاوات برق در شرق اهواز در منطقه سپیدار دچار مشکل شده که 70 درصد آن . . . ایرنا گفت: تمامی امکانات شهرستان برای مهار آتش سوزی در پست برق سپیدار به کار گرفته شد و خوشبختانه ضمن خاموش شدن آتش . . . شد.کیامرث حاجی زاده افزود: در حال حاضر تمامی نیروهای فنی برق استان و برق منطقه ای در محل حادثه حاضرند و در سریعترین . . .

1:59 - 1396/03/28
فلامینگوها را برق می‌گیرد و می‌میرند

فلامینگوها را برق می‌گیرد و می‌میرند

در گزیده ای از این گزارش آمده است: همین دیروز پنج رشته دکل برق فشار قوی بلای جان فلامینگوهای شادگان شد و ٢٠ تای آنها را . . . بودند، کشت و به زمین انداخت. این نخستین ‌باری نیست که برق بلای جان پرندگان می‌شود و اینطور که مسئولان محیط‌زیست . . . محیط‌زیست شهرستان آبادان در گفت‌وگو با «شهروند» از دکل‌های برق گفت. فلامینگوهای تلف‌شده در یک‌کیلومتری نیروگاه برق . . . برق گفت. فلامینگوهای تلف‌شده در یک‌کیلومتری نیروگاه برق آبادان بودند و این اتفاق پیشتر هم تکرار شده بود که در . . . پیشتر هم تکرار شده بود که در برخورد با این سیم‌ها دچار برق‌گرفتگی و جراحت شدید شوند و بمیرند.** تجربه ایمن‌سازی . . .

9:25 - 1396/03/25
سازمان ملل: کمبود برق در غزه عواقب فاجعه آمیزی خواهد داشت

سازمان ملل: کمبود برق در غزه عواقب فاجعه آمیزی خواهد داشت

در اوایل هفته جاری مسئولان رژیم صهیونیستی تولید برق نوار غزه را در واکنش به تصمیم رهبران فلسطینی به کاهش 30 درصد از پرداخت‌های ماهیانه مربوط به این . . . نکنند و آنان را در این مناقشات 'به گروگان' نگیرند.پایپر هشدار داده است که در صورت کاهش بیشتر تولید برق در این منطقه سازمان ملل نیاز خواهد داشت تا توزیع سوخت ماهانه خود را به منظور دایر نگاه داشتن 186 . . .

23:6 - 1396/03/24
سامانه برق آمریکا در تیررس هکرهای روس است

سامانه برق آمریکا در تیررس هکرهای روس است

چاپ مسکو در این باره نوشته است: هکرهای روسیه روش قطع برق شهرهای آمریکا را یاد گرفته اند.پایگاه آنلاین این روزنامه . . . کرده اند که قادر به اخلال در سامانه های رایانه ای مدیریت برق شهرهای آمریکا است. این برنامه مخرب که CrashOverride نام . . . اعلام شده قادر به حمله و نفوذ ناگهانی به رایانه های کنترل برق و از کار انداختن شبکه توزیع از چند ساعت تا چند روز است. . . . پیشتر توسط هکرهای روسی برای حمله به مدیریت رایانه ای برق اوکراین مورد استفاده قرار گرفته است.موضوع ادعای حمله . . .

12:32 - 1396/03/24
همراهی رژیم صهیونیستی با عربستان در کاهش ارسال برق به غزه

همراهی رژیم صهیونیستی با عربستان در کاهش ارسال برق به غزه

تیم وزارتی رژیم صهیونیستی در امور امنیتی با کاهش ارسال برق به نوار غزه به میزان 40 درصد موافقت کرد.این اقدام به . . . رژیم صهیونیستی معتقد است که یکی از آسیب های کاهش ارسال برق به غزه، افزایش بحران در این منطقه است، ولی در عین حال . . . رژیم صهیونیستی اعلام کرده، هزینه ای را که برای تامین برق نوار غزه می پرداخته به میزان 40 درصد کاهش می دهد.در این . . . گزارش یادآوری شده که رژیم صهیونیستی به میزان 120 مگاوات برق نوار غزه را تامین می کند و این درحالی است که این منطقه . . . تامین می کند و این درحالی است که این منطقه به 200 مگاوات برق نیاز دارد.از سوی دیگر شرکت برق غزه نیز اعلام کرد که طرف . . .

10:15 - 1396/03/23
گزارش نشریه اشپیگل ازفشار رژیم صهیونیستی برمردم غزه با قطع جریان برق

گزارش نشریه اشپیگل ازفشار رژیم صهیونیستی برمردم غزه با قطع جریان برق

مردمی که سالهاست در نوار غزه زندگی می کنند به قطعی مکرر برق عادت کرده اند، اما اکنون اسرائیل برق کمتری به این منطقه . . . می کنند به قطعی مکرر برق عادت کرده اند، اما اکنون اسرائیل برق کمتری به این منطقه منتقل می کند و این موضوع فشار را بر . . . به دو میلیون نفر در باریکه ساحلی غزه سالهاست که با قطعی برق مواجه می باشند.ساکنان این منطقه تقریبا حدود چهار ساعت . . . می باشند.ساکنان این منطقه تقریبا حدود چهار ساعت در روز برق دارند.به نوشته این نشریه، تنها نیروگاه برق در فلسطین در . . . ساعت در روز برق دارند.به نوشته این نشریه، تنها نیروگاه برق در فلسطین در ساحل دربای مدیترانه و حدود دو ماه پیش به . . .

16:36 - 1396/03/22
برداشتن دکل های فشار قوی وزیر زمینی کردن شبکه برق نیازمند اعتبار است

معاون وزیر نیرو در گفت و گو با ایرنا:

برداشتن دکل های فشار قوی وزیر زمینی کردن شبکه برق نیازمند اعتبار است

«هوشنگ فلاحتیان» امروز در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: خطوط برق به عنوان یک زیرساخت اساسی، دارای حریم های خاص خود هستند؛ . . . اعاده شود.وی از آمادگی این وزارتخانه برای کنترل حریم های برق خبر داد و گفت: در مناطقی که به هر دلیل در گذشته ساختمان . . . که به هر دلیل در گذشته ساختمان سازی هایی در حریم خطوط برق صورت گرفته، زمینی کردن شبکه های برق به عنوان یک گزینه و . . . سازی هایی در حریم خطوط برق صورت گرفته، زمینی کردن شبکه های برق به عنوان یک گزینه و راه حل جایگزین می تواند مطرح . . . وزارت نیرو قرار است تا پنج سال آینده همه دکل های فشار قوی برق زیر زمینی شود، پرونده مربوط به منطقه 16 نیز تشکیل شده و . . .

15:24 - 1396/03/22
اعتراض کشاورزان پاکستان به قطع 20ساعته برق

اعتراض کشاورزان پاکستان به قطع 20ساعته برق

به گزارش رسانه های پاکستان، تحصن کنندگان نسبت به ساعات طولانی قطع برق در شبانه روز و خاموشی طولانی مدت پمپ های آب کشاورزی در . . . آبیاری دارند، اعتراض کردند.این گزارش حاکی است، زمان قطعی برق در این منطقه حتی به 20 ساعت در طول شبانه روز نیز می رسد. . . . گرم ترین روزهای سال در پاکستان، قطع پی در پی و طولانی مدت برق در بسیاری از مناطق این کشور، موجب نارضایتی مردم و . . . در ایالت خیبرپختونخوا، در اعتراض به ساعات طولانی قطع برق در اوج فصل گرما و در ماه مبارک رمضان، به خشونت کشیده شد . . . ماه مبارک رمضان، مردم حداقل در طول ساعات سحر و افطار قطعی برق نخواهند داشت، اما شدت گرما، افزایش مصرف برق و کمبود شدید . . .

13:15 - 1396/03/22
ثبت 19 اختراع در آزمایشگاه مهندسی برق دانشگاه امیرکبیر

ثبت 19 اختراع در آزمایشگاه مهندسی برق دانشگاه امیرکبیر

این دانشگاه برای تسهیل فعالیت در حوزه الکترونیک و مهندسی برق آزمایشگاه تحقیقاتی FACTS را تحت نظر پروفسور گئورگ قره . . . نظر پروفسور گئورگ قره پتیان عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی کرده است.این آزمایشگاه . . . تحقیقات گسترده ای با انجام قراردادهای تحقیقاتی با صنعت برق انجام داده که نتایج آنها منجر به چاپ بیش از هزار عنوان . . . بیش از 5 هزار بار در سطح جهان ارجاع شده، در رشته مهندسی برق دانشگاه‌های کشور بی نظیر است. از مجموع این یکهزار عنوان . . .

10:15 - 1396/03/22
روسیه، آذربایجان و ایران کمربند واحد انرژی برق را ایجاد می کنند

وزیر انرژی روسیه:

روسیه، آذربایجان و ایران کمربند واحد انرژی برق را ایجاد می کنند

انرژی جمهوری آذربایجان به این کشور سفر کرده بود در جمع خبرنگاران گفت: روسیه به همکاری با کشورهای همسایه در بخش انرژی ارزش قایل است.وی درادامه تصریح کرد: در این راستا برای ایجاد کمربند واحد انرژی برق روسیه، ایران و جمهوری آذربایجان بطور مشترک تلاش می کنیم. وی همچنین ضمن ابراز رضایت از همکاری های روسیه و جمهوری آذربایجان در بخش انرژی افزود: دو کشور در راستای اجرای توافقات حاصله برای تنظیم . . .

23:4 - 1396/03/21
اتلاف روزانه برق به ارزش بیش از 6میلیارد ریال در شبکه توزیع مازندران

اتلاف روزانه برق به ارزش بیش از 6میلیارد ریال در شبکه توزیع مازندران

خبرنگاران با بیان اینکه هم اکنون 13 و 2 دهم درصد از تولید برق استان در شبکه توزیع تلف می شود، افزود: در واقع سالانه . . . افزود: در واقع سالانه حدود2 هزار و 420 میلیارد ریال انرژی برق در استان مازندران هدر می رود.وی علت اتلاف 70 درصد از . . . در استان مازندران هدر می رود.وی علت اتلاف 70 درصد از انرژی برق در استان را فنی اعلام کرد و گفت که 30 درصد دیگر هم از . . . درصد دیگر هم از طریق دستکاری کنتورها و چنگ زدن به شبکه های برق تلف می شود. وی بیان داشت: قیمت تمام شده هر کیلو وات ساعت . . . تلف می شود. وی بیان داشت: قیمت تمام شده هر کیلو وات ساعت برق 300تومان در استان مازندران است که دولت پس از دادن یارانه . . .

9:35 - 1396/03/21
صفحه 1 از 20 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >