دخالت سایبری روسیه درانتخابات اخیر آمریکا ازلحاظ سیاسی برابربا حادثه11سپتامبربود

یک مقام بلندپایه امنیتی در دولت اوباما:

دخالت سایبری روسیه درانتخابات اخیر آمریکا ازلحاظ سیاسی برابربا حادثه11سپتامبربود

مدارک اندکی وجود دارد که نشان دهد دولت دونالد ترامپ برای انتخابات آتی در آمریکا تدابیری اندیشیده باشد. وی گفت: این . . . مطرح می شود که دولت دونالد ترامپ ادعای عدم وجود امنیت در انتخابات گذشته ریاست جمهوری در آمریکا را مورد بحث قرار می . . . از نحوه برخورد دولت باراک اوباما درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا، انتقاد کرده بود. وی در توئیت خود گفته بود: . . . گفته بود: دولت اوباما مدتها پیش از 8 نوامبر (تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا) از دخالت روسیه در انتخابات . . . برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا) از دخالت روسیه در انتخابات باخبر بود. هیچ اقدامی انجام نداد. چرا؟وی همچنین در . . .

19:32 - 1396/04/03
جزئیات تازه در مورد مداخله روسیه در انتخابات آمریکا، نحوه پاسخگویی اوباما را زیر سوال برد

جزئیات تازه در مورد مداخله روسیه در انتخابات آمریکا، نحوه پاسخگویی اوباما را زیر سوال برد

با جاه طلبی کمتر رضا داد.مدارک مربوط به مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با نزدیک شدن به زمان برگزاری . . . انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات، افشا شد.پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) ژوئن 2016 . . . بررسی قرار داد. اما در نهایت زمانی پس از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، اوباما با اقداماتی که برای . . . مشاوران ارشد وی نگران بودند که مبادا پاسخ به روسیه قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا منجر به اقدامی از سوی پوتین از . . . از جمله حمله سایبری به سیستم های رای گیری قبل و در روز انتخابات شود. همچنین این نگرانی وجود داشت که هر گونه اقدامی . . .

18:28 - 1396/04/03
نتایج یک نظرسنجی: حزب مرکل 14 درصد از سوسیال دمکرات ها جلوتر است

نتایج یک نظرسنجی: حزب مرکل 14 درصد از سوسیال دمکرات ها جلوتر است

است، حزب سوسیال دمکراتیک به ریاست «مارتین شولتز» در این انتخابات با کسب 25 درصد آرا، در رده دوم قرار خواهد گرفت. بر . . . و در روزهای 20 تا 22 ژوئن (30 خرداد تا ا تیر) انجام شد.انتخابات پارلمانی آلمان قرار است در 24 سپتامبر 2017 (2 مهر) . . . توسط رای مستقیم مردم و برای چهار سال انتخاب می شوند. در انتخابات آتی حدود 61 میلیون رای دهنده واجد شرایط شرکت خواهند . . . زوددویچه سایتونگ در تازه ترین گزارش خود پیروزی وی در انتخابات را پیش بینی کرده است.اروپام**9158مترجم: بهجت . . .

15:26 - 1396/04/03
حرکت به سمت همگرایی سیاسی در لبنان پس از تصویب قانون انتخابات

حرکت به سمت همگرایی سیاسی در لبنان پس از تصویب قانون انتخابات

تصویب قانون جدید انتخابات در لبنان که حدود یک هفته از آن می گذرد، پس از سال . . . نیاز لبنانی هاست، تلاش برای آماده سازی کشور برای برگزاری انتخابات سال آینده پارلمانی و پرداختن به پرونده ها و موضوعات . . . و پرداختن به پرونده ها و موضوعات جاری است که اولویت قانون انتخابات باعث شده بود کمتر به آنها توجه شود.دو روز پیش بود . . . را جایگزین آن کرده است؟ روشن است که بسته شدن پرونده قانون انتخابات که پس از انتخاب رئیس جمهوری و دولت، در ماه های اخیر . . .

13:11 - 1396/04/03
ترامپ، اوباما را متهم به انفعال در برابر دخالت روسیه در انتخابات آمریکا کرد

ترامپ، اوباما را متهم به انفعال در برابر دخالت روسیه در انتخابات آمریکا کرد

خبر تازه: دولت اوباما مدتها پیش از 8 نوامبر (تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا) از دخالت روسیه در انتخابات . . . برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا) از دخالت روسیه در انتخابات باخبر بود. هیچ اقدامی انجام نداد. چرا؟به گزارش . . . اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) حدود سه ماه پیش از برگزاری انتخابات، اوباما را از تلاش های روسیه برای دستکاری روند . . . انتخابات، اوباما را از تلاش های روسیه برای دستکاری روند انتخابات آگاه کرده بود. بر اساس این گزارش، دولت اوباما بعد . . . کرده بود. بر اساس این گزارش، دولت اوباما بعد از برگزاری انتخابات و در ماه دسامبر تصمیم گرفت که با تصویب مجموعه ای از . . .

9:30 - 1396/04/03
واشنگتن پست: پوتین حملات سایبری را برای پیروزی ترامپ هدایت کرد

واشنگتن پست: پوتین حملات سایبری را برای پیروزی ترامپ هدایت کرد

شد، معلوم گردید که پوتین دستور العمل مشخصی برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مبنی بر لطمه زدن به هیلاری . . . کلینتون و یاری رساندن به دونالد ترامپ برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا داده شده است.در همین حال سی ان . . . گزارش داد: اوباما اطلاعاتی از سیا مبنی بر مداخله و هک شدن انتخابات ریاست جمهوری به وسیله پوتین دریافت کرده بود.انتوس . . . نگران آن بود که هرگونه اقدامی باعث بدترشدن وضعیت پیش از انتخابات و همچنین تاثیر گذاری در روند انتخابات ریاست جمهوری . . . بدترشدن وضعیت پیش از انتخابات و همچنین تاثیر گذاری در روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شود.اروپام . . .

19:19 - 1396/04/02
تداوم تناقض گویی ترامپ در پرونده روسیه با اعتراف به نداشتن مکالمه جیمز کومی

تداوم تناقض گویی ترامپ در پرونده روسیه با اعتراف به نداشتن مکالمه جیمز کومی

توسط ترامپ اخراج شد، در حال کار روی پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 بود.اخراج ناگهانی . . . را ایجاد کرد که وی قصد مختل کردن پرونده دخالت روسیه در انتخابات را دارد؛ پرونده ای که روی دیگرش ارتباط ستاد . . . در انتخابات را دارد؛ پرونده ای که روی دیگرش ارتباط ستاد انتخاباتی ترامپ با مسکو است.پس از درخواست سنای آمریکا از . . . که ترامپ در مکالمه ای از وی خواسته پرونده دخالت روسیه در انتخابات را متوقف کند.ترامپ در پیام توئیتری امروزش با اشاره . . . ماههاست که درگیر تنش پیرامون پرونده دخالت روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا و همچنین ارتباط ستاد انتخاباتی . . .

23:5 - 1396/04/01
رای مردم به روحانی‌«آگاهانه» بود

رای مردم به روحانی‌«آگاهانه» بود

و گشایش بیشتر در عرصه سیاسی بوده و بعضا در گردهمایی ‌های انتخاباتی این خواسته‌ ها علنی و با دادن شعارها مطرح می‌شد. . . . شعارها مطرح می‌شد. سرانجام این خواسته ‌ها چه خواهد شد؟با انتخابات سال 92 و انتخاب روحانی روند فضای باز سیاسی آغاز و . . . سال 92 و انتخاب روحانی روند فضای باز سیاسی آغاز و با انتخابات اردبیهشت 96 این گشایش سیاسی در نگاه کلی نه مصداقی . . . از آنکه یک بار سیاسی داشته باشد، بار انسانی دارد. ** چرا انتخابات گذشته حساس شده بود؟نگاهی به اوضاع داخلی و خصوصا . . . از شرایط دشوار در منطقه و نظام بین‌الملل به تنهایی این انتخابات را حساس کرده و خود از عوامل مهم اقبال بیشتر و در . . .

9:1 - 1396/04/01
مقامات آمریکایی از حمله سایبری روسیه به 21 ایالت آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری 2016 خبر دادند

مقامات آمریکایی از حمله سایبری روسیه به 21 ایالت آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری 2016 خبر دادند

داشت که 21 ایالت آمریکا موردحمله سایبری هکرهای روسی در طول انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار گرفته اند. سازمان های . . . مکررا مسئولیت هرگونه حمله اینترنتی و سایبری را در طول انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رد کرده است. دونالد ترامپ گفته . . . اظهار داشت که ولادیمیر پوتین در هدایت حملات سایبری در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا نقش داشته است. جانسون . . . گفت که وزارتخانه وی در خصوص مداخله هکرها در سیستم ثبت نام انتخاباتی هشدار داده بود اما با این حال آن چیزی که مدنظر وی . . .

4:28 - 1396/04/01
تایید صحت انتخابات شورای شهر اهواز از سوی هیات عالی نظارت بر انتخابات خوزستان/ انتشار نتایج نهایی منتخبان شورای شهر اهواز

تایید صحت انتخابات شورای شهر اهواز از سوی هیات عالی نظارت بر انتخابات خوزستان/ انتشار نتایج نهایی منتخبان شورای شهر اهواز

سرپرست فرمانداری این شهرستان از تایید صحت پنجمین دوره انتخابات شورای شهر اهواز از سوی هیات عالی نظارت بر انتخابات . . . دوره انتخابات شورای شهر اهواز از سوی هیات عالی نظارت بر انتخابات استان خوزستان خبر داده است.نبی الله خون میرزائی . . . روز سه شنبه مورخ 30 خرداد به پایان رسید و این نتیجه صحت انتخابات توسط هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و . . . رسید و این نتیجه صحت انتخابات توسط هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستای استان خوزستان مورد تایید قرار . . . سایت فرمانداری شهرستان اهواز آگهی نتیجه قطعی و نهایی انتخابات شورای شهر اهواز را منتشر کرده است.در این آگهی آمده . . .

22:57 - 1396/03/31
رئیس دادگستری:سه فرماندار استان اصفهان به تخلف انتخاباتی محکوم شدند

رئیس دادگستری:سه فرماندار استان اصفهان به تخلف انتخاباتی محکوم شدند

ذکر نام این افراد خودداری کرد. وی تصریح کرد: در مجموع در انتخابات اردیبهشت ماه، 166 فقره پرونده در محاکم قضایی استان . . . خواست صادر و آماده ارسال به دادگاه است. وی عمده تخلفات انتخاباتی صورت گرفته را تبلیغ زودهنگام، انتشار مطالبی به نفع . . . این تخلفات را به دلیل اقدام های جانبدارانه به نفع نامزدهای انتخاباتی دانست. **بیش از 683 هزار پرونده به محاکم قضایی . . .

15:46 - 1396/03/31
کاربرد ابزاری از دین زمینه ساز واگرایی های اجتماعی و سیاسی

کاربرد ابزاری از دین زمینه ساز واگرایی های اجتماعی و سیاسی

از دین، اعتقادها و مقدسات در عرصه های مختلف سیاسی از جمله انتخابات سبب خدشه به باورهای دینی مردم می شود و نتیجه های . . . های نامطلوبی به همراه دارد. گاهی برخی افراد در تبلیغات انتخاباتی از وعده ها و شعارهایی استفاده می کنند که در آن از . . . ضرورت استفاده درست از دین و باورهای مذهبی در تبلیغات انتخاباتی به گفت وگو با حجت الاسلام «رسول منتجب نیا» قایم . . . مذهبی مردم به عنوان ابزار و وسیله ای برای رسیدن به قدرت در انتخابات استفاده شود و برخی خود را به عنوان مفسر و مبین دین . . . بنابراین استفاده ابزاری از مفاهیم دینی در هر عرصه از جمله انتخابات و به وسیله هر شخصی ممنوع است و هیچ فردی حق ندارد از . . .

12:30 - 1396/03/31
حزب حاکم رواندا، نامزد منتخب خود را برای ریاست جمهوری معرفی کرد

حزب حاکم رواندا، نامزد منتخب خود را برای ریاست جمهوری معرفی کرد

حزب حاکم 'جنبش وطن پرستان روآندا' به عنوان نامزد این دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزیده شد.از 11 نامزد ثبت نام شده از . . . از سوی برخی نامزدها از سوی احزاب ضعیف تر و یا مستقل در این انتخابات 9 تن اعلام کردند که خود حامی کاگامه هستند، اما . . . و برای شکست او به عنوان یک نامزد مستقل پا به میدان مبارزات انتخاباتی می گذارد.براساس این گزارش، تصمیم کاگامه برای ماندن . . . فعالیت کرد و از آن سال رییس جمهور این کشور است.کاگامه در انتخابات ریاست جمهوری رواندا سال ۲۰۱۰ که دومین انتخابات این . . . در انتخابات ریاست جمهوری رواندا سال ۲۰۱۰ که دومین انتخابات این کشور پس از نسل‌کشی سال ۱۹۹۴ بود به پیروزی رسید . . .

17:29 - 1396/03/30
مدل شهردار- رئیس جمهور آفتی برای تهران و ایران

مدل شهردار- رئیس جمهور آفتی برای تهران و ایران

تهران می‌تواند سکوی پرتاب شخصیت‌های سیاسی برای موفقیت در انتخابات ریاست جمهوری باشد. از این‌رو قالیباف در همه 12سالی . . . چشم از در ورودی «پاستور» برنداشت ودر همه این سال‌ها نامزدی انتخاباتی بود که در شهرداری تهران نیز فعالیت می‌کرد. اگر . . . حل مشکلات ساختاری شهر تهران و اصلاح زیرساخت‌ها باشد، متوجه انتخابات ریاست جمهوری است.شهروندان تهرانی، کارشناسان شهری و . . . که برای شهر تهران شهرداری انتخاب شود که هدف و غایت او، نه انتخابات ریاست‌جمهوری و رسیدن به پاستور بلکه برنامه‌ها و . . . بدیهی است اگر فردی برای شهرداری انتخاب شود که خود را مهیای انتخابات 1400 کند، آگاه یا ناآگاه به سراغ فعالیت‌های . . .

9:57 - 1396/03/30
رئیس جمهور و دغدغه‌های این روزها

رئیس جمهور و دغدغه‌های این روزها

و نظر مردم هدیه دنیای غرب بعد از رنسانس برای ما نیست. ما دارای مذهب و مرام و دینی هستیم که امیرالمومنین مبنای حکومت و فرمانروائی را رای مردم و خواست مردم و آراء مردم می‌داند و ما بحمدالله در این انتخابات شکوهمند بهار 96 عظمت ملی خودمان را به جهانیان نشان دادیم.»این سخن، از دو ناحیه مورد انتقاد قرار گرفت. یکی جماعت رقبای آقای روحانی که به بهانه فراز اول سخن ایشان، تلاش کردند رئیس‌جمهور را . . .

8:37 - 1396/03/30
مکرون نخست وزیرش را مامور تشکیل کابینه کرد

مکرون نخست وزیرش را مامور تشکیل کابینه کرد

روز چهارشنبه هفته جاری،کابینه اش را معرفی کند.ادوارد فیلیپ روز دوشنبه به منظور ترمیم کابینه به صورت تشریفاتی از مقام نخست وزیری استعفا کرده بود و همان روز مجددا به سمت پیشین منصوب شد.در دومین دور انتخابات مجلس ملی فرانسه حزب امانوئل مکرون موسوم به 'جمهوری در حرکت' با کسب 308 کرسی (43.6 درصد کل آرا) اکثریت مطلق را در مجلس ملی فرانسه به دست آورد. متحد رئیس جمهوری حزب دموکرات موسوم به . . .

1:15 - 1396/03/30
صحت انتخابات شورای اسلامی شهربوشهر تائید شد

صحت انتخابات شورای اسلامی شهربوشهر تائید شد

تمامی مستندات و اعتراض های نامزدها توسط هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی استان بوشهربررسی شد و هرچند تخلفات . . . اسلامی شهر بوشهر نبود بلکه برخی دیگر از نامزدها نیز تخلفات انتخاباتی مرتکب شده بودند. رئیس هیات نظارت بر پنجمین دوره . . . انتخاباتی مرتکب شده بودند. رئیس هیات نظارت بر پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای استان بوشهر تصریح کرد: . . . ، محمد باقر سعادت و حجت الاسلام عبدالحمید خدری) بر صحت انتخابات شورای اسلامی شهر بوشهر رای دادند. خدری گفت:رای هیات . . . رضایی و حیدر رفاهی اعضای علی البدل هستند. در این دوره از انتخابات 172 نفر برای تصاحب 9 کرسی پارلمان شهری بوشهر به . . .

21:28 - 1396/03/29
ترمیم کابینه دولت فرانسه پس از انتخابات پارلمانی این کشور

ترمیم کابینه دولت فرانسه پس از انتخابات پارلمانی این کشور

رئیس جمهوری فرانسه، 'جمهوری در حرکت'، در پایان دومین دور انتخابات قانونگزاری این کشور اکثریت مطلق کرسی های مجلس ملی . . . ملی فرانسه را از آن خود کرد.با توجه به آمار به دست آمده در انتخابات پارلمانی فرانسه، ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه به . . . نخست وزیر هدایت دولت را در دست خواهد گرفت.در دومین دور انتخابات مجلس ملی فرانسه حزب رئیس جمهوری، 'حزب جمهوری در . . . خواهان که مهمترین گرایش راست فرانسه به شمار می رود در این انتخابات 113 کرسی به دست آورد که با احتساب 24 کرسی دیگر . . . که در مجلس پیشین اکثریت کرسی ها (284 نماینده) را داشت، در انتخابات جدید تنها توانست 29 کرسی به دست آورد و حزب رادیکال . . .

17:49 - 1396/03/29
اصول‌گرایان نتوانستند جذب حداکثری داشته باشند

پورمختار:

اصول‌گرایان نتوانستند جذب حداکثری داشته باشند

اصولگرایان برای این جذب چیست گفت: اشکال اصولگرایان در روش است. البته ما یک اصلاح تاکتیکی را در انتخابات ریاست جمهوری به عنوان یک تجربه مفید به دست آوردیم و آن رسیدن به اتحاد بود و این یکی از . . . به شعارها رای داده شده است.وی در مورد اینکه تاچه اندازه برخی تندرروی ها باعث ناکامی اصولگرایان در انتخابات گذشته شده است گفت:این تندرروی ها نه تنها در چامعه اصولگرایی وجود دارد بلکه در بین اصلاح . . .

11:36 - 1396/03/29
نیاز سیاست به شفافیت

نیاز سیاست به شفافیت

بحث تحزب و تقویت آن از جمله مواردی است که همواره در آستانه انتخابات مطرح و پس از مدتی نیز به دست فراموشی سپرده می‌شود. . . . دست فراموشی سپرده می‌شود. انگار که احزاب تنها در دوران هر انتخاباتی باید به میدان آمده و خودی نشان دهند اما در طول سال . . . باید به میدان آمده و خودی نشان دهند اما در طول سال یا تا انتخابات بعدی هیچ حرکت مهم سیاسی، اجتماعی از این گروه‌ها . . . کشور ما به امری سوری، مقطعی و فصلی بدل شده است.در آستانه انتخابات‌های مهم مانند ریاست‌جمهوری شاهد ظهور سازوکارهای . . . مسئول باشند و غیرشفاف خوانده شوند. در حالی که در آستانه هر انتخابات، راه رفع این ایرادها را تقویت احزاب و یا ساختارمندی . . .

9:56 - 1396/03/29
حزب رئیس جمهوری فرانسه اکثریّت مطلق را در مجلس ملّی کسب کرد

حزب رئیس جمهوری فرانسه اکثریّت مطلق را در مجلس ملّی کسب کرد

٥٧٧ کرسی نمایندگی دارد.جنبش جمهوری در حرکت یک سال پیش از انتخابات ریاست جمهوری فرانسه توسط مکرون پایه گذاری شده . . . با شمار اندک نماینده به حاشیه رانده خواهند شد. در دور دوّم انتخابات پارلمانی تنها ٤٣٬٤ در صد دارندگانِ شرایط رای دهی . . . و گسترده‌ای در مجلس ملّی آیندۀ فرانسه، پس از مرحلۀ اول انتخابات پارلمانی و بر پایۀ نتایج بدست آمده، غیرقابل احتراز . . . اختیار داشت، با پیروزی تنها ٤٩ نامزد خود، بازندۀ اصلی این انتخابات است. در حالیکه در مرحلۀ دوّم انتخابات پارلمانی سال . . . خود، بازندۀ اصلی این انتخابات است. در حالیکه در مرحلۀ دوّم انتخابات پارلمانی سال ٢٠١٢ نامزدهای این حزب در ٤١٦ حوزه حاضر . . .

0:9 - 1396/03/29
نظرسنجی ها حاکی از پیشتازی حزب مکرون در انتخابات فرانسه است

نظرسنجی ها حاکی از پیشتازی حزب مکرون در انتخابات فرانسه است

18 ژوئن، در سراسر خاک فرانسه، کار خود را برای دومین مرحله انتخابات مجلس ملی این کشور آغاز کردند؛ انتخاباتی که ترکیب . . . را برای دومین مرحله انتخابات مجلس ملی این کشور آغاز کردند؛ انتخاباتی که ترکیب مجلس ملی فرانسه را روشن خواهد کرد. بیش از . . . فرانسه، تا ساعت دوازده ظهر به وقت محلی، فقط 17.75 درصد در انتخابات شرکت کردند که در مقایسه با دور نخست این انتخابات که . . . درصد در انتخابات شرکت کردند که در مقایسه با دور نخست این انتخابات که یکشنبه هفته گذشته برگزار شد، بسیار کم است.این در . . . برگزار شد، بسیار کم است.این در حالی است که در مرحله دوم انتخابات قبلی که پنج سال پیش برگزار شد، میزان مشارکت تا این . . .

16:57 - 1396/03/28
مشارکت سیاسی عرصه ای فراتر از رای دادن است

در گفت وگوی ایرنا با کارشناس سیاسی :

مشارکت سیاسی عرصه ای فراتر از رای دادن است

به گزارش گروه پژوهش و تحلیل خبری ایرنا، انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای . . . روستا با مشارکت گسترده مردم روز 29 اردیبهشت ماه برگزار شد. انتخابات به مثابه یکی از بسترهای اصلی حضور و بروز افکار و . . . دیگر یکی از معیارهای سنجش مردم سالاری در جوامع مختلف مقوله انتخابات است. با این حال نمی توان مقوله مشارکت سیاسی تنها به . . . است. با این حال نمی توان مقوله مشارکت سیاسی تنها به انتخابات مختص دانست و به عبارتی دیگر آن را به مقوله انتخابات . . . به انتخابات مختص دانست و به عبارتی دیگر آن را به مقوله انتخابات فروکاست.گروه پژوهش و تحلیل خبری ایرنا در این زمینه . . .

16:48 - 1396/03/28
پرهیز از دو قطبی کردن جامعه پس از انتخابات

پرهیز از دو قطبی کردن جامعه پس از انتخابات

کشورهای اروپایی اغلب به نوعی یاس برای آینده خود رسیده‌اند، انتخابات ایران، اراده مردمی را نشان داد که توانستند برخلاف . . . سیاسی و گفتمان‌های ساختگی از این یا آن منبع، فرآیند انتخابات را درست انجام دهند و هم از لحاظ مشارکت و هم در . . . در مورد آن، حکم قطعی و یکباره داد. به نظر من بنابر انتخابات پهنه‌ای که داریم از آن صحبت می‌کنیم، شرایط پیرامونی . . . در حال بروز هستند که سیاست را از تبدیل شدنش به یک امر صرفا انتخاباتی یعنی مقطعی و یک امر اکثریتی-اقلیتی خارج می‌کنند. . . .

12:9 - 1396/03/28
روحانی رقیب نظام نیست

روحانی رقیب نظام نیست

دامن می‌زنند و بدون اینکه نشان بدهند پیام حضور مردم را درک کرده‌اند بر مواضعی تاکید می‌کنند که در انتخابات پذیرفته نشد و انتظار می‌رود به حرمت رای اکثریت، مواضع خود را تعدیل یا از طرق قانونی به . . . نمی‌توان به موفقیت در چهارسال پیش روی این دولت و نه هیچ دولت دیگری چشم امید بست. باید بپذیریم موسم انتخابات تمام شده و سیاه‌نمایی و تخریب گسترده و استقبال از هر تحریم و دلیلی که ضعف دولت را به دنبال . . .

12:0 - 1396/03/28
دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه آغاز شد

دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه آغاز شد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دور دوم انتخابات برای برگزاری در روز 18 ژوئن (28 خرداد) تعیین شده . . . حزب جمهوری در حرکت مکرون و متحد آن «مودم» در دور نخست انتخابات پارلمانی 32.3 درصد از آرا را کسب کردند. حزب جمهوری . . . ملی 13.2 درصد از آرا را کسب کرد.به گزارش ایرنا، دور نخست انتخابات پارلمانی فرانسه یکشنبه هفته گذشته برگزار شد و حزب . . . جمهوری در حرکت توانست به دور دوم راه یابد.آمار مشارکت در انتخابات پارلمانی روز یکشنبه قریب به 49 درصد اعلام شده که . . . ترین نرخ های مشارکت در دهه های گذشته است.براساس قانون انتخابات فرانسه، چنانچه در هر حوزه انتخابیه، هیچ نامزدی موفق . . .

11:24 - 1396/03/28
دلایل ناکامی نمایندگان ایران برای حضور در کمیته های فدراسیون جهانی ورزش کارگری

دلایل ناکامی نمایندگان ایران برای حضور در کمیته های فدراسیون جهانی ورزش کارگری

تهران - ایرنا - «روح الله محمدی» سرمربی تیم دوومیدانی کارگران و « صادق درودگر» سرپرست کاروان ایران به ترتیب برای عضویت در کمیته های دوومیدانی و فوتبال فدراسیون جهانی ورزش کارگری نامزد شده بودند، اما با تصمیم هیات اجرایی این فدراسیون، حق نامزدی از آنان سلب شد.

17:48 - 1396/03/27
دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه فردا برگزار می شود

دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه فردا برگزار می شود

حالی که حزب 'جمهوری در حرکت' امانوئل مکرون توانست دور نخست انتخابات پارلمانی فرانسه را ازآن خود کند ومی رود تا فردا، . . . گرفتار شده است. لوفیگارو وضعیت حزب سوسیالیست بعد از انتخابات پارلمانی یکشنبه آینده را بدتر از حزب جمهوریخواهان . . . هشدار داد که بیش از پنجاه درصد فرانسویان در دور نخست انتخابات پارلمانی شرکت نکردند و این تلنگری به مقامات فرانسوی . . . را در دستان یک فرد متمرکز کند. آنهم در حالی که در دور اول انتخابات ریاست جمهوری، امانوئل مکرون نتوانسته بود بیش از 24 . . . می نویسد امتناع بیش از پنجاه درصد رأی دهندگان از شرکت در انتخابات هفته گذشته که در تاریخ جمهوری پنجم بی سابقه است، می . . .

17:25 - 1396/03/27
بایدها و نبایدهای دولت در مقابل هجمه بی امان مخالفان

بایدها و نبایدهای دولت در مقابل هجمه بی امان مخالفان

به گزارش گروه پژوهش و تحلیل خبری ایرنا، تب انتخابات یک ماهی می شود که فروکش کرده ، اما رفتار و کنش برخی . . . کنش برخی گروه ها و جریان های سیاسی، همچنان فضای رقابت های انتخابات را مجسم می کند. مخالفان تند، در روزهای پایانی دولت . . . دست از تخریب وهجمه بر نمی دارند ، گویی هنوز پیام مردم در انتخابات 29 اردیبهشت ماه را دریافت و درک نکرده اند.«حسن . . . با مردم بسته و اهداف و برنامه هایی که در جریان دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری برای خود تعریف کرد، موظف است به صورت . . . مخالفان داخلی اما با نادیده گرفتن خواست اکثریت مردم که در انتخابات اخیر نمود یافت، به سیاق چهار سال گذشته همچنان بر . . .

15:19 - 1396/03/27
بدون رویای ملی کارمان جلو نمی رود/ اپوزیسیون از برخی منتقدان دولت منصف تر است

تحلیل گیویان از انتخابات و پسا انتخابات در ایران:

بدون رویای ملی کارمان جلو نمی رود/ اپوزیسیون از برخی منتقدان دولت منصف تر است

درس می دهد اما وقتی درباره نقش رسانه ها در فرآیند و نتیجه انتخابات اخیر سوال می شود، نقش اصلی را به آنها نمی دهد. وی . . . کرده است. گفت و گوی ایرنا با ایشان در پی می آید:ایرنا: انتخابات 96 تمام شد. به عنوان یک تحلیلگر علوم رسانه، نقش . . . مهم ترین خطری که مردم حس می کردند این بود: در صورتی که در انتخابات موفق نشوند احتمالا به روزگار نه چندان مطلوبی مبتلا . . . به شکل خیلی آرامی در جامعه رخ نمود و شکل گرفت، در مقطع انتخابات از رسانه های مدرن برای گردش اطلاعات و تقویت نگرش ها . . . از خود نشان داند و نسبت خیلی خوبی هم برقرار شد بین حضور در انتخابات و میزان آرایی که آقای روحانی آورد. **حافظ ما کجاست . . .

12:49 - 1396/03/27
صفحه 1 از 190 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >