ظریف الجزایر را به مقصد موریتانی ترک کرد

ظریف الجزایر را به مقصد موریتانی ترک کرد

ظهر یکشنبه در بدو ورود مورد استقبال عبدالقادر مساهل همتای الجزایری اش قرار گرفت و پس از آن مذاکراتی با وی در خصوص . . . ایم در این زمینه کمک کنیم.عبدالقادر مساهل وزیر امور خارجه الجزایر نیز پس از این دیدار گفت:ما معتقدیم کشورهای منطقه . . . دستگاه دیپلماسی پس از آن با عبدالمجید تبون نخست وزیر الجزایر دیدار و گفت و گو کرد.نخست وزیر الجزایر در این دیدار . . . تبون نخست وزیر الجزایر دیدار و گفت و گو کرد.نخست وزیر الجزایر در این دیدار گفت: ما آمادگی داریم روابط دوجانبه با . . .

2:43 - 1396/03/29
نخست وزیر الجزایر:آماده گسترش مناسبات دو جانبه در همه زمینه ها با ایران هستیم

نخست وزیر الجزایر:آماده گسترش مناسبات دو جانبه در همه زمینه ها با ایران هستیم

به گزارش ایرنا، در این دیدار «عبدالمجید تبون» نخست وزیر الجزایر با اشاره به روابط خوب دو کشور اظهار داشت: امیدواریم . . . هر چه سریعتر باید توافقات گذشته اجرایی شود. نخست وزیر الجزایر با اشاره به تحولات منطقه نیز اظهار داشت: روابط ما با . . . جمهوری اسلامی ایران نیز با اشاره به اهمیت فراوان روابط با الجزایر گفت: ما تقریبا درباره تمامی نکاتی که اشاره کردید . . . ظریف افزود: در موضوعات همکاری دو جانبه سقفی برای همکاری با الجزایر وجود ندارد و در حوزه های بانکی، خودروسازی، مسکن، . . . صنایع پیشرفته وغیره آماده رفع موانع و گسترش مناسبات با الجزایر هستیم. محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که به . . .

19:53 - 1396/03/28
کنفرانس مطبوعاتی وزیران خارجه ایران و الجزایر/بررسی وضعیت یمن، لیبی، سوریه و عراق موضوع گفت و گوی دو طرف

کنفرانس مطبوعاتی وزیران خارجه ایران و الجزایر/بررسی وضعیت یمن، لیبی، سوریه و عراق موضوع گفت و گوی دو طرف

به گزارش خبرنگار ایرنا، ظریف در این کنفرانس افزود: در دیدار با وزیر خارجه الجزایر در مورد روابط دو جانبه، همکاری های اقتصادی و نحوه . . . اختلافات، دیدگاه مشترک داریم .عبدالقادر مساهل وزیر خارجه الجزایر نیز در نشست خبری با ظریف گفت: مسایل مختلفی موضوع گفت . . . در مورد روابط دو جانبه، ارزیابی کلی از همکاری های ایران و الجزایر و راه های گسترش این همکاری ها مذاکره کردیم.مساهل . . . مورد مقابله با تروریسم و افراطی گری صحبت کردیم.وزیر خارجه الجزایر تصریح کرد: در این دیدار درباره چگونگی کار ما در . . . الجزایر تصریح کرد: در این دیدار درباره چگونگی کار ما در الجزایر برای مبارزه با تروریسم و افراطی گری و نقش دموکراسی . . .

18:30 - 1396/03/28
دیدار ظریف با نخست وزیر الجزایر

دیدار ظریف با نخست وزیر الجزایر

به گزارش خبرنگار ایرنا از الجزایر،‌ محمد جواد ظریف در چارچوب دیدارهای خود با مقام های . . . جواد ظریف در چارچوب دیدارهای خود با مقام های عالی رتبه الجزایری با «عبد المجید تبون» نخست وزیر این کشور دیدار . . . منتشر نشده است.ظریف پیش از این با عبدالقادر المساهل همتای الجزایری خود دیدار و گفت وگو کرده بود.محمد جواد ظریف وزیر . . . به همراه هیاتی سیاسی برای دیدار با مقام های عالی رتبه الجزایری ،وارد الجزیره پایتخت این کشور شد.به گزارش خبرنگار . . . ورود مورد استقبال رسمی 'عبدالقادر مساهل' وزیر امور خارجه الجزایر و رضا عامری سفیر جمهوری اسلامی ایران در الجزایر قرار . . .

18:6 - 1396/03/28
دیدار وزیران امور خارجه ایران و الجزایر/ ظریف: آماده کمک به حل بحران میان کشورهای منطقه هستیم

دیدار وزیران امور خارجه ایران و الجزایر/ ظریف: آماده کمک به حل بحران میان کشورهای منطقه هستیم

آغاز شود و بدانیم هیچ راهی جز گفت وگو نداریم. وزیر خارجه الجزایر در خصوص مشکلات ایجاد شده در میان برخی کشورهای حاشیه . . . به همراه هیاتی سیاسی برای دیدار با مقام های عالی رتبه الجزایری، وارد الجزیره پایتخت این کشور شد.به گزارش خبرنگار . . . ورود مورد استقبال رسمی 'عبدالقادر مساهل' وزیر امور خارجه الجزایر و رضا عامری سفیر جمهوری اسلامی ایران در الجزایر قرار . . . امور خارجه الجزایر و رضا عامری سفیر جمهوری اسلامی ایران در الجزایر قرار گرفت.وزیر امور خارجه کشورمان قرار است پس از . . . قرار است پس از دیدار با مساهل با عبدالمجید تبون نخست وزیر الجزایر نیز دیدار و گفت و گو کند.خاورم**9329*1144 تنظیم . . .

17:41 - 1396/03/28
وزیرخارجه الجزایر: زمینه های زیادی برای همکاری میان ایران و الجزایر وجوددارد

وزیرخارجه الجزایر: زمینه های زیادی برای همکاری میان ایران و الجزایر وجوددارد

به گزارش خبرنگار ایرنا از الجزایر،‌ عبدالقادر المساهل وزیر امور خارجه الجزایر امروز / . . . ایرنا از الجزایر،‌ عبدالقادر المساهل وزیر امور خارجه الجزایر امروز / یکشنبه/ در محل وزارتخانه این کشور با محمد . . . می شود.وی افزود:‌ مایه افتخار است که ریاست کمیته پیگیری الجزایر و ایران را بر عهده دارم. از طرف ایران نیز وزیر مسکن . . . همکاری مشترک با هم داریم.مساهل درباره کمیته مشترک ایران و الجزایر نیز گفت: یکی از خصوصیت های این کمیته این بود که ما . . . در راس یک هیات سیاسی برای دیدار با مقام های عالی رتبه الجزایری، وارد الجزیره پایتخت این کشور شد.به گزارش خبرنگار . . .

16:52 - 1396/03/28
ظریف: ایران و الجزایر سیاست های مشترکی با هم دارند

ظریف: ایران و الجزایر سیاست های مشترکی با هم دارند

به گزارش خبرنگار ایرنا از الجزایر،‌ محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که به . . . از الجزایر،‌ محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که به الجزایر سفر کرده است،‌ در دیدار با مقام های استقبال کننده . . . و بین الملل نیاز به گفت و گو دارد، ما روابط بسیار خوبی با الجزایر داریم.وی افزود: در چنین شرایطی این گونه دیدارها . . . این گونه دیدارها ضروری است.ظریف در ادامه گفت: ایران و الجزایر دارای سیاست های مشترکی هستند. امیدواریم بتوانیم با . . . را پیش ببریم.وزیر خارجه کشورمان از مهمان نوازی ملت و دولت الجزایر صمیمانه تشکر کرد.محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه . . .

16:35 - 1396/03/28
ظریف وارد الجزیره شد

ظریف وارد الجزیره شد

ورود مورد استقبال رسمی ' عبدالقادر مساهل' وزیر امور خارجه الجزایر و رضا عامری سفیر جمهوری اسلامی ایران در الجزایر قرار . . . امور خارجه الجزایر و رضا عامری سفیر جمهوری اسلامی ایران در الجزایر قرار گرفت.وی قرار است با مقامات ارشد الجزایری از . . . ایران در الجزایر قرار گرفت.وی قرار است با مقامات ارشد الجزایری از جمله عبدالمجید تبون نخست وزیر دیدار و گفت و گو . . . این سفر دو روزه که با دعوت رسمی صورت می پذیرد، به کشورهای الجزایر، موریتانی و تونس خواهد بود و ایشان با مقام های عالی . . .

14:17 - 1396/03/28
روابط دیرینه ایران و الجزایر؛ زمینه    ساز افق روشن مناسبات دو کشور

به بهانه سفر دکتر ظریف به الجزایر؛

روابط دیرینه ایران و الجزایر؛ زمینه ساز افق روشن مناسبات دو کشور

**روابط ایران و الجزایر پیش از انقلاب :پس از استقلال الجزایر از فرانسه در . . . ایران و الجزایر پیش از انقلاب :پس از استقلال الجزایر از فرانسه در سال 1341 شمسی، ایران استقلال این کشور . . . 1343 اقدام به تاسیس نمایندگی و اعزام سفیر به این کشور کرد. الجزایر نیز در سال 1345 سفیر اکرودیته خود را راهی تهران . . . نیز در سال 1345 سفیر اکرودیته خود را راهی تهران کرد.الجزایر درسال 1975بانی و میزبان امضای قرارداد مشهور . . . کرد.الجزایر درسال 1975بانی و میزبان امضای قرارداد مشهور 'الجزایر' میان نمایندگان ایران و معاون رئیس جمهوری وقت عراق . . .

11:15 - 1396/03/28
سقوط بالگرد در الجزایر دوکشته برجای گذاشت

سقوط بالگرد در الجزایر دوکشته برجای گذاشت

گشت در منطقه قصدیر از توابع شهرستان مکمن بن عمر ایالت النعامه بود.بر اساس این گزارش، منابع رسمی الجزایری هنوز سقوط این بالگرد را تایید نکرده اند.ایالت النعامه در شمال غربی الجزایر قرار . . . این گزارش، منابع رسمی الجزایری هنوز سقوط این بالگرد را تایید نکرده اند.ایالت النعامه در شمال غربی الجزایر قرار دارد.شبد**خاورم **2041**1010انتشار:حسن . . .

6:15 - 1396/03/24
رئیس پارلمان الجزایر دفتر یادبود شهدای حمله‌ تروریستی در تهران را امضا کرد

رئیس پارلمان الجزایر دفتر یادبود شهدای حمله‌ تروریستی در تهران را امضا کرد

مبارزه با تروریسم دارند و این یک افتخار است. رئیس پارلمان الجزایر در ادامه برای توسعه روابط پارلمانی اعلام آمادگی و . . . روابط پارلمانی اعلام آمادگی و تاکید کرد که ملت ایران و الجزایر مشترکات بسیار زیادی دارند و می توانند با هم همکاری . . . با هم همکاری کنند.«رضا عامری» سفیر جمهوری اسلامی ایران در الجزایر نیز در گفت و گو با رئیس پارلمان این کشور اظهار کرد: . . . نیز در گفت و گو با رئیس پارلمان این کشور اظهار کرد: ملت الجزایر و ایران دو ملت انقلابی اند؛ هر دو سرمایه یک انقلاب . . . اند؛ هر دو سرمایه یک انقلاب بزرگ را دارند و نگاه ایران به الجزایر نگاهی راهبردی مبتنی بر منافع دو کشور است.عامری . . .

21:46 - 1396/03/21
الجزایر با مشارکت در عملیات نظامی در لیبی همراه با مصر مخالفت کرد

الجزایر با مشارکت در عملیات نظامی در لیبی همراه با مصر مخالفت کرد

به گزارش ایرنا، الخبر افزود: نشست وزیران خارجه سه کشور همسایه لیبی یعنی الجزایر، مصر و تونس، هفته گذشته در الجزایر به پایان رسید و . . . کشور همسایه لیبی یعنی الجزایر، مصر و تونس، هفته گذشته در الجزایر به پایان رسید و این کشورها ، در خصوص آرام کردن اوضاع . . . ادامه نوشت: بر اساس اعلام یک منبع آگاه، مقام های مصری به الجزایر پیشنهاد دادند در عملیات نظامی برای ریشه کن کردن گروه . . . های تروریستی در لیبی در چارچوب عملیات مشترک شرکت کند اما الجزایر همچنان به اصل شرکت نکردن در جنگ های خارجی پایبند . . . در جنگ های خارجی پایبند ماند. ' بر اساس اطلاعات موجود، الجزایر پیش از این نشست با روس ها و آمریکا یی ها در خصوص . . .

16:47 - 1396/03/19
الجزایر: گفت و گو تنها راه برای حل اختلافات است

الجزایر: گفت و گو تنها راه برای حل اختلافات است

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی الجزایر (واج)، الجزایر همچنین هشدار داد که چنین اختلافاتی . . . روز سه شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی الجزایر (واج)، الجزایر همچنین هشدار داد که چنین اختلافاتی ممکن است در روابط . . . است در روابط میان این کشورها تاثیر بگذارد. وزارت خارجه الجزایر در بیانیه ای تاکید کرد: الجزایر با دقت تمام ،بحرانی . . . تاثیر بگذارد. وزارت خارجه الجزایر در بیانیه ای تاکید کرد: الجزایر با دقت تمام ،بحرانی شدن روابط میان برخی کشورهای عرب . . . همبستگی جهان عرب را دنبال می کند. در این بیانیه آمده است: الجزایر همه این کشورها را به در پیش گرفتن راه گفت و گو به . . .

10:12 - 1396/03/16
نشست سه جانبه همسایگان لیبی آغاز به کار کرد

نشست سه جانبه همسایگان لیبی آغاز به کار کرد

به گزارش ایرنا، براساس اعلام مقام های الجزایری، مقام های سه کشور در این نشست که تا دو روز ادامه . . . ادامه خواهند داد.عبدالعزیز بن علی شریف سخنگوی وزارت خارجه الجزایر در این خصوص گفت: پس از نشست کشورهای همسایه لیبی که . . . این خصوص گفت: پس از نشست کشورهای همسایه لیبی که هشتم می در الجزایر و همچنین پس از آن نشست 19 و 20 فوریه در تونس برگزار . . . تا شاید از این طریق، امنیت و آرامش به لیبی و منطقه بازگردد.الجزایر پیش از این اعلام کرده بود :در چارچوب ادامه مشورت ها . . . پیش از این اعلام کرده بود :در چارچوب ادامه مشورت ها میان الجزایر، مصر و تونس، عبد القادر مساهل وزیر خارجه الجزایر، . . .

19:7 - 1396/03/15
الخبر: مغرب از تحویل پناهندگان سوری به الجزایر خودداری کرد

الخبر: مغرب از تحویل پناهندگان سوری به الجزایر خودداری کرد

به گزارش ایرنا، الخبر افزود: هیات الجزایری موفق به تحویل گرفتن این خانواده های سوری با حضور . . . هیات های بین المللی نشد و این در حالی بود که هیات الجزایری به نقطه مرزی مشترک رسیده بود و انتظار داشت این . . . نشده است.«عبد العزیز بن علی الشریف »سخنگوی وزارت خارجه الجزایر روز پنجشنبه گذشته گفت که کشورش به دلایل بشر دوستانه . . . جمله یک زن باردار و چند کودک، موافقت کرده است.مرزهای زمینی الجزایر و مغرب طی سالهای گذشته بسته است و شهروندان دو کشور . . . دیگر کشور بشوند.مساله آوارگان سوری گرفتار شده در مرزهای الجزایر و مغرب ماه ها است که باعث تنش در روابط دو کشور شده و . . .

19:1 - 1396/03/15
پایگاه خبری تونسی الصدی: امارات سعی در تجزیه یمن و الجزایر دارد

پایگاه خبری تونسی الصدی: امارات سعی در تجزیه یمن و الجزایر دارد

خواستار جدایی از شمال یمن شده اند.الصدی افزود: کشور دوم الجزایر است که به نظر می رسد دشمنی زیادی میان امارات و . . . دوم الجزایر است که به نظر می رسد دشمنی زیادی میان امارات و الجزایر باشد زیرا امارات از الجزایر به دلیل مشارکت اخوان . . . رسد دشمنی زیادی میان امارات و الجزایر باشد زیرا امارات از الجزایر به دلیل مشارکت اخوان المسلمین در انتخابات پارلمانی . . . طرحی آشکار و روشن است اما طرح و برنامه امارات برای تجزیه الجزایر مشخص نیست اما گفته می شود امارات از آنچه که انقلاب . . . نامیده می شود، حمایت می کند.الصدی در پایان نوشت: نفوذ میان الجزایری ها برای اجرای این نقشه بسیار سخت است و الجزایر . . .

15:22 - 1396/03/14
نیروهای ارتش الجزایر،دو تروریست را در ایالت البلیده از پای در آوردند

نیروهای ارتش الجزایر،دو تروریست را در ایالت البلیده از پای در آوردند

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه خبری الجزایری ' الخبر' وزارت دفاع الجزایر در بیانیه ای در خصوص این عملیات اعلام کرد: نیروهای ارتش امروز . . . گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه خبری الجزایری ' الخبر' وزارت دفاع الجزایر در بیانیه ای در خصوص این عملیات اعلام کرد: نیروهای ارتش امروز جمعه عملیاتی در منطقه بن صاری . . .

16:49 - 1396/03/12
جهانگیری انتصاب نخست وزیر الجزایر را تبریک گفت

جهانگیری انتصاب نخست وزیر الجزایر را تبریک گفت

آقای عبدالمجید تبوننخست وزیر جمهوری دمکراتیک خلق الجزایرانتصاب جناب عالی به عنوان نخست وزیر جمهوری دمکراتیک . . . جناب عالی به عنوان نخست وزیر جمهوری دمکراتیک خلق الجزایر را صمیمانه تبریک می گویم.امیدوارم در دوران نخست . . . خود را برای برگزاری سومین کمیسیون عالی مشترک ایران و الجزایر در آینده نزدیک اعلام می دارم.از خداوند متعال سلامتی . . . متعال سلامتی و موفقیت آن جناب و بهروزی و پیشرفت مردم الجزایر را مسالت دارم.اسحاق جهانگیریمعاون اول رییس جمهوری . . .

19:20 - 1396/03/09
وزیراسبق اوقاف الجزایر،همسرش رابه گلوله بست

وزیراسبق اوقاف الجزایر،همسرش رابه گلوله بست

سه گلوله به سوی همسرش شلیک کرد.بر اساس اعلام رسانه های خبری، همسر وزیر اسبق اوقاف و شئون دینی الجزایر با وجود این توانست برای درمان، خود را به بیمارستان برساند. وی پس از دریافت کمک های اولیه . . . برساند. وی پس از دریافت کمک های اولیه مرحله خطر را پشت سرگذاشته است. نیروهای پلیس این وزیر اسبق الجزایری را دستگیر و وی را برای بازجویی درباره حادثه به مرکز پلیس بردند.شبد**1480*9122*مترجم:غلامرضا . . .

3:35 - 1396/03/09
داعش در الجزایر٬ شایعه یا واقعیت

داعش در الجزایر٬ شایعه یا واقعیت

ویدیویی 11 عنصر نقابدار با خواندن بیانیه ای در منطقه ای از الجزایر، از جند الخلافه اعلام حمایت می کنند. پایگاه خبری ' . . . و تحت فرمان سازمان القاعده در شمال آفریقا بوده و در شرق الجزایر میان دو استان جیجل و سکیکده فعالیت داشته است. اما . . . جیجل و سکیکده فعالیت داشته است. اما ادعای حضور داعش در الجزایر تا چه اندازه می تواند درست باشد؟ هر چند الجزایر . . . داعش در الجزایر تا چه اندازه می تواند درست باشد؟ هر چند الجزایر کشوری پهناور و از نظر وسعت جغرافیایی بزرگترین کشور . . . که گروه های تندرو همفکر و همسوی با داعش سعی می کنند در شرق الجزایر تمرکز کنند و از آنجا وارد همه خاک این کشور شوند اما . . .

11:27 - 1396/03/08
نشست سه جانبه وزیران خارجه الجزایر،مصر و تونس برای بررسی اوضاع لیبی

نشست سه جانبه وزیران خارجه الجزایر،مصر و تونس برای بررسی اوضاع لیبی

به گزارش روز دوشنبه ایرنا و به نقل از خبرگزاری رسمی الجزایر، سخنگوی وزارت خارجه الحزایر افزود: در چارچوب ادامه . . . وزارت خارجه الحزایر افزود: در چارچوب ادامه مشورت ها میان الجزایر، مصر و تونس، عبد القادر مساهل، سامح شکری و خمیس . . . ای مشترک برای ارزیابی تحولات سیاسی و امنیتی اخیر لیبی در الجزایر تشکیل می دهند.وی در ادامه گفت: طی این دیدار، سه وزیر . . .

4:20 - 1396/03/08
رمضان در الجزایر

رمضان در الجزایر

به گزارش ایرنا ، ماه مبارک رمضان و روزه داری در این ماه برای الجزایری ها اهمیت بسیار زیادی دارد . روزه نه تنها در الجزایر . . . برای الجزایری ها اهمیت بسیار زیادی دارد . روزه نه تنها در الجزایر یکی از ارکان محسوب می شود بلکه با گذشت بیش از . . . مردم رسوخ کرده است. **پیش از آغاز ماه مبارک رمضان مردم الجزایر به پاکی و نظافت در این ماه بسیار اهمیت می دهند و . . . برای پذیرائی از میهمانان ضیافت الهی خریداری کنند. در فرهنگ الجزایری ،سوپ رمضان، نباید در دیگ سال گذشته پخته شود و . . . را می دهند. **اعلام آغاز ماه مبارک رمضان رادیو و تلویزیون الجزایر خبر رویت هلال و آغاز ماه مبارک رمضان را اعلام می . . .

13:46 - 1396/03/07
نگاهی گذرا به کابینه جدید الجزایر، برنامه ها و سیاست ها

نگاهی گذرا به کابینه جدید الجزایر، برنامه ها و سیاست ها

و همچنین گرایش های سیاسی شان ،به نظر نمی رسد سیاست خارجی الجزایر چندان تغییر کند.بیشتر این وزیران یا قبلا وزیر بوده . . . دارد یا حداقل خواسته های وی را تامین می کند.کابینه جدید الجزایر دربرگیرنده 12 وزیرجدید است و در این میان برخی از . . . است.**وزیر دفاع جدید منصوب نشده استلازم به ذکر است که در الجزایر، شخص رئیس جمهوری عهده دار وزارت دفاع است و در تاریخ . . . شخص رئیس جمهوری عهده دار وزارت دفاع است و در تاریخ الجزایر، تنها یک بار شخصی غیر از رئیس جمهوری عهده دار آن . . . وزیر دفاع بود.**سهم زنان از 26 وزارتخانهدر کابینه جدید الجزایر چهار وزارتخانه محیط زیست و انرژی های تجدید پذیر، . . .

16:33 - 1396/03/06
گزینه‌های نظامی در سوریه، یمن و لیبی به فاجعه‌های انسانی منجر شده است

رئیس مجلس الجزایر:

گزینه‌های نظامی در سوریه، یمن و لیبی به فاجعه‌های انسانی منجر شده است

به گزارش ایرنا ، «بن صالح» روز یکشنبه که به نمایندگی از عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهوری الجزایر در نشست ریاض شرکت کرده است، به بحران انسانی در یمن . . . که گزینه‌های نظامی اوضاع را پیچیده‌تر کرده است. رئیس مجلس الجزایر در جمع حاضران در نشست ریاض خاطر نشان کرد که علت حضور . . . در جمع حاضران در نشست ریاض خاطر نشان کرد که علت حضور الجزایر در این نشست‌، احساس مسئولیت و وظیفه برای یافتن راه . . . کشوری مستقل به پایتختی بیت‌المقدس میسر نمی شود.رئیس مجلس الجزایر با این سخنان بار دیگر‌، موضع گیری کشورش در خصوص . . .

3:49 - 1396/03/01
رسانه های الجزایر: محبوبیت روحانی میان مردم افزایش یافته است

رسانه های الجزایر: محبوبیت روحانی میان مردم افزایش یافته است

دست نیافت، اما به هر حال او نیز 15 میلیون رأی داشت.روزنامه الوطن (مهم ترین روزنامه غیر دولتی در الجزایر که به زبان فرانسوی منتشر می شود) نیز در این خصوص نوشت: انتخاب دوباره روحانی با کسب بیش از . . . و سیاست های باز او در خصوص جهان، توافق هسته ای و همچنین تلاش او برای اصلاحات موافق هستند.رسانه های الجزایری پیش از این ،دمکراسی موجود در ایران را ستوده و آن را در منطقه از جمله نمونه های نادر دانسته . . .

16:7 - 1396/02/31
الجزایر سفیر مغرب را احضار کرد

بحران در روابط الجزایر و مغرب:

الجزایر سفیر مغرب را احضار کرد

به گزارش ایرنا، وزارت خارجه الجزایر در بیانیه ای اعلام کرد: عبدالقادر مساهل وزیر امور . . . آفریقا و اتحادیه عرب با احضار سفیر مغرب مراتب'اعتراض شدید الجزایر' را به دلیل تعرض دیپلمات های مغربی به یک دیپلمات زن . . . را به دلیل تعرض دیپلمات های مغربی به یک دیپلمات زن الجزایری در نشست بین المللی گروه 24 در 16 تا 18 ماه می 2017( . . . اصول و عرف دیپلماتیک دانست و به اطلاع سفیر مغرب رساند که الجزایر انتظار دارد، مغرب به این دلیل عذرخواهی کند.چند روز . . . عذرخواهی کند.چند روز پیش نیز مغرب اعلام کرد: دیپلمات های الجزایری به یک دیپلمات مغربی در این نشست حمله کرده اند و در . . .

23:59 - 1396/02/30
ایرانیان خارج از کشور:پس از انتخابات ،باید همدلی و دوستی و اتحاد جای رقابت ها را بگیرد

روز درخشش ملت؛

ایرانیان خارج از کشور:پس از انتخابات ،باید همدلی و دوستی و اتحاد جای رقابت ها را بگیرد

به گزارش خبرنگار ایرنا، دهقانیان استاد زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه الجزایر گفت: ایرانیان داخل و خارج با شور و اشتیاق انتخابات . . . پیوند و دوستی بیشتر بدهد. دماوندی دانشجوی پزشکی در دانشگاه الجزایر نیز در خصوص انتخابات ریاست جمهوری و ضرورت شرکت در . . . کشور را خود می سازیم .صدقی یکی دیگر از استادان ایرانی مقیم الجزایر نیز گفت: انتخابات شناسنامه یک ملت است و نشان می دهد . . . بی تفاوت باشیم.از جمله موارد جالب در این انتخابات در الجزایر این بود که شماری از ایرانیان مسیری 400کیلومتری را از . . .

23:14 - 1396/02/29
رسانه های الجزایری: انتخابات ریاست جمهوری ایران بدون شائبه درحال برگزاری است

رسانه های الجزایری: انتخابات ریاست جمهوری ایران بدون شائبه درحال برگزاری است

به گزارش روز جمعه ایرنا، مردم الجزایر و به ویژه اهالی فرهنگ و اصحاب رسانه این کشور به دلیل . . . مردم برای ریاست جمهوری آینده باشد.وی در خصوص روابط ایران والجزایر نیز گفت: روابط دو کشور، راهبردی و پایدار است و این . . . می شود زیرا دو کشور منافع مشترک زیادی دارند و باید دانست الجزایر شریک مهمی برای ایران در افریقا و در جهان عرب . . . در جهان عرب است.'عبد الرزاق بوکبة' روزنامه نگار و نویسنده الجزایری نیز گفت' تجربه مردم سالاری ایران ، تجربه بسیار . . . و روحانی باشد.از سوی دیگر خانم 'فتیحة بوروینة'روزنامه نگار الجزایری گفت: طی سه سال گذشته روابط ایران و الجزایر روند رو . . .

12:56 - 1396/02/29
رای گیری از ایرانیان مقیم الجزایر آغاز شد

روز درخشش ملت؛

رای گیری از ایرانیان مقیم الجزایر آغاز شد

ساعت هشت صبح به وقت محلی (11:30 به وقت تهران ) در پایتخت الجزایر برای هموطنان مقیم این کشور آغاز شد.رضا عامری سفیر . . . این کشور آغاز شد.رضا عامری سفیر جمهوری اسلامی ایران در الجزایر و رئیس هیئت اجرایی انتخابات در این حوزه انتخابیه با . . . حماسه ای دیگر می آفرینند، تاکید کرد که ایرانیان مقیم الجزایر با حضور فعال خویش در انتخابات نشان خواهند داد که . . . به جهانیان ارائه کنند.براساس اعلام هیات اجرایی انتخابات در الجزایر، ، یک شعبه اخذ رأی در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران . . .

11:48 - 1396/02/29
ایرانیان مقیم الجزایر برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آماده می شوند

ایرانیان مقیم الجزایر برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آماده می شوند

وعضویت 8 تن از کارکنان نمایندگی ها و ایرانیان معتمد مقیم الجزایر تشکیل شده و دو ناظر شورای نگهبان نیز بر این انتخابات . . . و تمهیدات لازم برای برگزاری هرچه باشکوه تر این انتخابات در الجزایر اندیشیده شده است.بر اساس اعلام هیات اجرایی انتخابات . . . اندیشیده شده است.بر اساس اعلام هیات اجرایی انتخابات در الجزایر، با توجه به شمار ایرانیان مقیم الجزایر و تمرکز آنان . . . اجرایی انتخابات در الجزایر، با توجه به شمار ایرانیان مقیم الجزایر و تمرکز آنان در پایتخت این کشور، یک شعبه اخذ رأی در . . . به صندق بیاندازند. رضا عامری سفیر جمهوری اسلامی ایران در الجزایر و رئیس هیئت اجرایی انتخابات در این حوزه انتخابیه . . .

15:24 - 1396/02/25
صفحه 1 از 7 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7