بیش از 200 واحد مسکونی در حاشیه سد وحدت سنندج تخلیه شد

سنندج – ایرنا – مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: به منظور ایمن سازی پایاب سدها، بیش از 200 واحد مسکونی حاشیه سد وحدت (قشلاق) سنندج تخلیه شد.

کد خبر: 83254702 | تاریخ خبر: 06/01/1398 - 0:37

کامران خرم، شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: حدود 209 واحد مسکونی غیرمجاز در حاشیه این سد اقدام به ساخت و ساز کرده اند که به آنان اخطار داده شد تا خانه های خود را تخلیه کنند.
وی افزود: بنا بر اخطار صادر شده، بیش از 200 واحد تا امشب تخلیه شده و مابقی هم فردا تخلیه می شود.
خرم با بیان اینکه ورودی سد قشلاق اکنون به 20 مترمکعب در ثانیه رسیده است، افزود: خروجی آب سد کمتر از این میزان و حدود 14 متر مکعب در ثانیه است.
وی در ادامه با اشاره به سرریز آب پنج سد در استان، افزود: دریاچه زریبار هم عصر امروز با پر شدن درصد حجم، سرریز کرد که حجم آن 56.5 میلیون مترمکعب است.
به گزارش ایرنا، بهمن مرادنیا عصر امروز در جریان بازدید از سد قشلاق بر ضرورت تخلیه واحدهای مسکونی حاشیه سد قشلاق تاکید کرده بود که ساعاتی پس از آن کار تخلیه انجام شد.
بارش باران و برف در کردستان از یکشنبه شب در مناطق مختلف کردستان آغاز شده و هواشناسی کردستان میزان بارش ها در روزهای دوشنبه پنجم و سه شنبه ششم فروردین در این استان را سنگین پیش بینی کرده است.
مدیریت بحران استان نیز در خصوص وقوع سیل و سیلابی شدن مسیل ها در بیشتر نقاط استان از جمله شهرستان های سنندج، کامیاران، مریوان، بانه و سروآباد هشدار داده است.
9937 / 3034

انتهای پیام /*