بارش های رگباری نیمه شب خراسان رضوی را فرامی گیرد

مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: نیمه شب امشب بارش های رگباری و سیل آسا کل خراسان رضوی را فرا می گیرد و به صورت قابل ملاحظه ای افزایش خواهد یافت.

کد خبر: 83254488 | تاریخ خبر: 05/01/1398 - 20:38

زهرا مبشری عصر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پژوهشکده هواشناسی هم پیش بینی کرده بود که در فصل بهار به علت گرمای زمین بارش ها از حالت منجمد به صورت رگباری و سیل آسا خواهد بود.
وی ادامه داد: سامانه بارشی که تا ساعاتی دیگر از نیمه غربی کشور وارد استان خراسان رضوی می شود موجب بارندگی در این استان به خصوص در شهرستان های درگز، قوچان، جوین، جغتای، سبزوار، داورزن، چناران، تربت حیدریه، رشتخوار، بردسکن، گناباد، کاخک، نیشابور، بینالود، فیروزه، فریمان، کاشمر، خوشاب، سرولایت، کوهسرخ و مشهد خواهد شد.
کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: از امشب تا پایان روز چهارشنبه هفتم فروردین ماه کنونی بر شدت بارش ها در سطح استان افزوده می شود لذا با توجه به رگباری بودن بارش ها وقوع آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل ها و همچنین احتمال اختلال در سامانه حمل و نقل استان خراسان رضوی وجود دارد.
مبشری با اشاره به لزوم اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از خسارات احتمالی بر عدم توقف مردم در حاشیه رودخانه ها و مناطق سیلابی تاکید کرد و افزود: از مردم تقاضا می شود از سفر به مناطق کوهستانی جدا خودداری کنند.
1922/2030

انتهای پیام /*