سد چراغ ویس مهار شد

سنندج - ایرنا - رییس امور آب سقز گفت: دریچه سد چراغ ویس از 2 روز گذشته به منظور کنترل و مهار باز گذاشته شده است.

کد خبر: 83254104 | تاریخ خبر: 05/01/1398 - 16:12

عباس جاوید روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حجم آب پشت سد چراغ ویس کنترل و به منظور کنترل سیلاب احتمالی دریچه سد از روزهای گذشته باز شده است.
وی افزود: اداره امور آب سقز، با توجه به وضعیت آب و هوای چند روز گذشته سد و تغییرات آب ورودی و میزان افزایش تراز را رصد نموده و در صورت احساس خطر تمهیدات لازم را اتخاذ می کند.
جاوید اضافه کرد: به همه شهروندان به ویژه حاشیه نشینان سدها و رودخانه های شهرستان هشدار داده می شود که از نزدیک شدن به این منابع آب پرهیز کنند و حتی الامکان در خانه های خود بمانند.
وی اظهار داشت: به اهالی روستای میرده اطمینان می دهیم که خطری متوجه آنان نیست و اداره امور آب سقز به محض احساس خطر تمهیدات لازم را اتخاذ می کند.
هواشناسی کردستان میزان بارش ها در روزهای دوشنبه و سه شنبه پنجم و ششم در این استان را سنگین پیش بینی کرده و مدیریت بحران استان نیز در خصوص وقوع سیل و سیلابی شدن مسیل ها در بیشتر نقاط استان از جمله شهرستان های سنندج، کامیاران، مریوان، بانه و سروآباد هشدار داده است.
به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان، روز گذشته جلسه شورای مدیریت بحران در کامیاران، سروآباد و مریوان به عنوان کانون های خطر استان تشکیل شده و نیروهای امدادی این استان با توجه به تمهیدات اندیشه شده در چند روز گذشته آمادگی کامل برای مقابله با هر گونه بحرانی را دارد.
7345 / 3034

انتهای پیام /*