نماینده مجلس:

ارزش افزوده غیرنفتی رونق تولید را دوچندان می کند

ساوه - ایرنا - نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش ارزش افزوده ناشی از اقتصاد غیر نفتی، رونق تولید در بخش های مختلف از جمله صنعت و کشاورزی را تسهیل می کند.

کد خبر: 83252938 | تاریخ خبر: 04/01/1398 - 15:43

«محمدرضا منصوری» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شهرستان های ساوه و زرندیه سهم بسزایی در تولیدات صنعتی و کشاورزی دارند و ارزش افزوده بالایی را برای استان مرکزی و کشور ایجاد می کنند.
وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام «رونق تولید» اظهار داشت: در همین راستا باید با هموارسازی مسیر تولید و افزایش کمی و کیفی تولیدات داخلی نیازهای جامعه در داخل کشور تامین شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش کمی تولیدات سبب می شود تا در گذر زمان نقایص محصولات تولیدی مشخص و بر کیفیت آنها افزوده شود.
منصوری اظهار داشت: تا زمانی که واردات کالا به کشور ادامه پیدا کند، رونق تولید محقق نمی شود؛ بنابراین دوران تحریم فرصت مناسبی است تا با کنترل ورود کالاهای مشابه تولید داخل به کشور، بازار تولیدات داخلی و معیشت مردم بهبود یابد.
وی بیان کرد: فعالیت روزافزون صنایع تولیدی و صادرات کالاهای ساخت ایران در بازارهای جهانی به خصوص کشورهای همسایه در کنار فروش داخلی محصولات موجب افزایش اشتغال و خود کفایی کشور می گردد.
شهرستان ساوه با تولید سالانه 600 هزار تن انواع محصولات کشاورزی و فعالیت افزون بر 500 کارخانه یکی از قطب های مهم کشاورزی و صنعتی در استان مرکزی و کشور محسوب می شود.
9921/6539/3075

انتهای پیام /*