بطحایی: مدارس، مأمن آسیب دیدگان سیل گلستان است

تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: در استان‌های گلستان و مازندران، آموزش و پرورش علاوه بر میزبانی میهمان‌های نوروزی، نقش مهمی در مدیریت بحران ایفا می‌کند و مدارس، مأمن آسیب دیدگان است.

کد خبر: 83251999 | تاریخ خبر: 03/01/1398 - 14:32

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، سید محمد بطحایی روز شنبه در پست اینستاگرامی خود نوشت: «دستور داده‍‌ام مدارسی هم که دچار مشکل شده اند به سرعت برای بازگشایی مجدد آماده شوند. مدیران کل نوسازی و آموزش و پرورش استان پیگیر هستند.
نخستین گروه پیک امید کانون پرورش فکری به مناطق سیل زده اعزام شد و برنامه های خود را با قصه گویی، کتابخوانی و انواع فعالیت‌های فرهنگی و هنری برای کودکان آغاز کرد.
تلاش می‌کنیم با مداخله در بحران از تلخی کام کودکانمان بکاهیم».
بارش شدید باران 28 و 29 اسفند ماه 97 در شرق استان گلستان، باعث سر ریز شدن سد گلستان واقع در 15 کیلومتری شرق شهر گنبدکاووس و طغیان رودخانه های گرگان رود، چهل چای، قره سو و اوغان شد.
با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی اخیر بیش از 300 میلی متر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق کوهستانی استان به 1.5 متر رسید.
سرریز آب شدهای گلستان 2 و بوستان در مناطق بالادستی، موجب به راه افتادن جریان سیل در رودخانه گرگانرود شد و همه شهرها و روستاهای حاشیه این رودخانه را به دلیل حجم فراوان آب دچار بحران سیل کرد.
علمی**1055** 9053

انتهای پیام /*