در ادامه دشمنی با مردم ایران

14 فرد و 17 نهاد ایرانی تحت تحریم های آمریکا قرار گرفتند

نیویورک- ایرنا- دولت آمریکا در حالی که روز گذشته پیام تبریک نوروزی را برای مردم ایران ارسال کرد اما نتوانست کینه و عداوت خود را نسبت به این مردم پنهان کند که نتیجه آن، تحریم 14 فرد و 17 نهاد ایرانی بود.

کد خبر: 83251394 | تاریخ خبر: 02/01/1398 - 18:40

به گزارش خبرنگار ایرنا، در اطلاعیه روز جمعه دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا، این تحریم ها به اتهام گسترش تسلیحات، اعمال شده است.
بر این اساس، منصور عسگری، محمدمهدی دائمی عطاران، روح‌الله قادری برمی، سعید برجی، رضا ابرهیمی، غلامرضا اطاعتی، محمدحسن حقیقیان، جلال امامی قره حاجیلو و سید اصغر هاشمی‌تبار بخشی از این 14 شخص حقیقی تحریم شده هستند.
علاوه بر آنها، مهدی معصومیان، محمدرضا مهدی‌پور، اکبر مطلبی‌زاده، محمدجواد صفری و محسن شفایی دیگر اسامی تشکیل دهنده جدیدترین فهرست تحریم های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا علیه مردم ایران هستند.
در اطلاعیه اوفک نهادهای وابسته به ایران که در این فهرست قرار گرفته اند به این شرح اعلام شده است:
گروه ابوریحان، گروه بوعلی، گروه حیدرکرار، کیمیا پخش شرق، شرکت پیشروان داروی پردیس، پویا الکترو سامان نیرو، مرکز تحقیقاتی صدرا، گروه شهید آوینی، گروه شهید بابایی، گروه شهید چمران، گروه شهید فخار مقدم، گروه شهید کریمی، گروه شهید کاظمی، گروه شهید موحد دانش، مرکز تحقیقات فناوری و علوم شهید شکری، گروه شهید زین‌الدین و گروه تحقیقات فناوری و علوم شیخ بهایی.
خزانه داری آمریکا در هماهنگی با وزارت خارجه 14 فرد و 17 نهادی را در فهرست قرار داده اند که با سازمان پژوهش و نوآوری های دفاعی ایران مرتبط بوده و پشتیبانی از نهادهای دفاعی ایران را فراهم کرده اند و همچنین افرادی بوده اند که نقش مرکزی در تلاش های تسلیحات اتمی گذشته ایران بازی کرده اند.
تحریم های امروز توابع فعلی سازمان پژوهش و نوآوری های دفاعی، حامیان، شرکت های فرعی و مقامات مرتبط را هدف گرفته است.
استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا هم گفته است ایالات متحده با استفاده از تمامی ابزارهای اقتصادی به فشار حداکثری به آنچه که رژیم ایران نامیده است، برای جلوگیری از توسعه سلاح های کشتار جمعی ادامه خواهد داد.
وی افزوده است: هر کسی که به طور کلی با صنایع دفاعی ایران و به ویژه با سازمان پژوهش و نوآوری های دفاعی معامله داشته باشد، در محدودیت های حرفه ای، شخصی و انزوای مالی قرار خواهد گرفت.
دولت ترامپ بارها خواستار آن شده است که تحریم های مربوط به فعالیت های گذشته ایران در زمینه هسته ای که از سوی شورای امنیت وضع شده بود و به موجب قطعنامه 2231 این شورا لغو شد، بازگردد.
این درخواست به صراحت از سوی سایر اعضای این شورا رد شده است.
اروپام*1429

انتهای پیام /*