بیش از 2 میلیون گردشگر به مازندران سفر کردند

ساری - ایرنا- دبیر اجرایی ستاد خدمات سفر مازندران از اقامت 2 میلیون و 370 هزار نفر گردشگر در مازندران خبر داد.

کد خبر: 83251041 | تاریخ خبر: 02/01/1398 - 11:41

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سیف الله فرزانه صبح روز جمعه در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران اظهار کرد: از 27 اسفند تا کنون 2میلیون و 370 هزار نفر گردشگر مقیم در مازندران داشتیم و مازندران در رتبه نخست کشوری قرار دارد.
وی با بیان اینکه درصد چادرخوابی در شهرها به شدت کاهش یافته است ، افزود: بیش از 80 درصد مسافرها از واحدهای رسمی اسکان استفاده کردند.
دبیر اجرایی ستاد خدمات سفر مازندران با اشاره به اینکه 1693 بازدید نظارتی داشتیم، گفت: این واحدها 25 مورد تذکر دریافت کردند.
به گفته فرزانه یک میلیون و 480 هزار نفر از جاذبه های گردشگری مازندران بازدید کردند.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، سامانه بارشی از عصر یکشنبه هفته گذشته وارد مازندران شد و این سامانه موجب بارش شدید باران و سیلاب در این استان شد به طوریکه خسارت های زیادی را به زیر ساخت های شهری و روستایی مازندران وارد کرد .
جدول پیش بینی هفت روزه هواشناسی مازندران نشان می دهد که شرایط جوی استان از امروز صاف و آفتابی است که این هوای خوش همراه با افزایش دما تا فردا ، شنبه ادامه خواهد داشت .
هواشناسی مازندران شرایط غالب جوی استان را برای یکشنبه چهارم فروردین نیمه ابری گزارش کرد که از بعدازظهر این روز از سمت غرب استان بارش باران ، کاهش دما و در ارتفاعات با بارش برف همراه خواهد بود .
مدیرکل هواشناسی مازندران نیز اظهار کرد: دوشنبه و سه شنبه هفته آینده ارتفاعات مازندران دچار برف است.
محمدرضا رضوی افزود: منطقه هزار جریب بارش باران بیشتر خواهد بود و نیازمند توجه بیشتر است.
وی با بیان اینکه سه شنبه بارندگی داریم، تصریح کرد: چهارشنبه آینده این سیستم جوی از استان خارج می شود.
/1899 9927

انتهای پیام /*