آموزش قرآن به 40 هزار نوآموز پیش دبستانی ارائه شد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: در قالب ارائه آموزش های قرآنی به نوآموزان در مراکز پیش دبستانی، تاکنون 40 هزار نفر از این نوآموزان تحت آموزش قرآن قرار گرفتند.

کد خبر: 83250508 | تاریخ خبر: 01/01/1398 - 12:57

مینو اصلانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اظهار داشت: یکی از برنامه های سازمان بسیج جامعه زنان کشور، ارائه آموزش های قرآنی به نوآموزان در پیش دبستانی ها است؛ از این رو، تفاهم نامه ای با وزارت آموزش و پرورش برای این منظور منعقد کرده ایم.
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور در زمینه تقویت مهدهای قرآنی نیز گفت: برای ساماندهی سه هزار مهد قرآن در سطح کشور، اطلاعات این مهدها در سامانه ای به همین منظور ثبت شده است.
وی توضیح داد: ایجاد مهدهای قرآنی در سطح کشور از دو سال پیش آغاز و امسال نیز راه اندازی بانک اطلاعات و ثبت سامانه آنها عملیاتی شده است که امیدواریم بتوانیم برنامه های مسنجم تر قرآنی برای ارائه به نوآموزان در این مهدها طراحی کنیم.
اصلانی خاطرنشان کرد: در این مهدهای قرآنی کودکان سه تا 6 سال و در پیش دبستانی های قرآنی نیز کودکان 6 ساله فعالیت های قرآنی را آموزش می بینند.
وی با بیان اینکه فعالیت های قرآنی این کودکان در حسینیه ها و مساجد است، اضافه کرد: مهدهای قرآنی مانند مهدهای کودک کار مراقبتی انجام نمی دهند بلکه کار تربیتی دارند و بر مبنای آموزه های دینی و قرآنی کودک نسل انقلاب را تربیت می کنند.
به گفته اصلانی، مهدهای قرآنی مساجد در سراسر کشور از سال 90 آغاز به کار کرده اند و تاکنون سه هزار مهد قرآنی در سراسر کشور تاسیس شده است. هدف از راه اندازی این مهدهای قرآنی این بود که کودکان با محیط مسجد بیشتر آشنا بشوند و با قرار گرفتن در فضای معنوی مساجد در کنار بالابردن مهارت های فردی خود با مسجد هم انس پیدا کنند.
وی اظهار داشت: در حال حاضر 9 میلیون بانوی بسیجی در 180 هزار پایگاه مقاومت بسیج در سراسر کشور فعالیت های فرهنگی، هنری، قرآنی و آموزشی دارند.
اجتمام* 7268*1834

انتهای پیام /*