بازگشت پرواز تهران - بجنورد به دلیل شرایط نامساعد جوی

بجنورد- ایرنا - مسئول روابط عمومی فرودگاه بین المللی بجنورد گفت: پرواز روز پنجشنبه تهران - بجنورد به علت شرایط نامناسب آب و هوایی و کاهش دید در فرودگاه مقصد، به تهران بازگشت.

کد خبر: 83250411 | تاریخ خبر: 01/01/1398 - 11:23

فرشاد ساکنی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پرواز شرکت هواپیمایی ماهان به علت بدی آب و هوا و ارتفاع پایین ابر و کمبود دید نتوانست در فرودگاه بجنورد بنشیند.
وی افزود: قرار بود این پرواز شرکت هواپیمایی ماهان، ساعتی پیش در فرودگاه بجنورد فرود آید اما به علت شرایط نامساعد جوی و کاهش دید، به تهران بازگشت.

* هواپیمایی ماهان 5 پرواز نوروزی بجنورد را لغو کرد
مسئول روابط عمومی فرودگاه بجنورد گفت: شرکت هواپیمایی ماهان پروازهای خود به مقصد بجنورد را در روزهای دوم، پنجم، نهم، دوازدهم و پانزدهم فروردین ماه امسال لغو کرده است.
وی افزود: این شرکت هواپیمایی علت لغو این پروازها را ذکر نکرده است.
به گزارش ایرنا، عمده مسافران فرودگاه بجنورد مدیران و کارشناسان دستگاه ها و استادان دانشگاهها هستند که این وضعیت موجب می شود پروازهای این فرودگاه در روزهای تعطیل، به ویژه در ایام نوروز، با کمبود مسافر رو به رو شود.
از سویی نزدیکی مرکز استان خراسان شمالی با فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد، که با روزانه بیش از 180 پرواز، دومین فرودگاه پرترافیک کشور شناخته می شود، بخشی از مسافران فرودگاه بجنورد را به مشهد سوق می دهد.
اکنون فرودگاه بجنورد به عنوان فرودگاه مرز هوایی مشغول فعالیت است و دارای یک باند به ابعاد 4200×45 متر، اپرون به ابعاد 245×118 متر، تاکسی وی عمود به ابعاد 23×120 متر و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت یکهزار و 700 متر مربع و ترمینال جدید به مساحت چهار هزار و 600 مترمربع است.
به گزارش ایرنا 10 هزار و 874 مسافر در 9 ماهه امسال از طریق پروازهای این فرودگاه جابه جا شده اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال 57.9 درصد کاهش نشان می دهد.
هم اکنون شرکت ماهان در فرودگاه بجنورد در روزهای دوشنبه، پنجشنبه و جمعه بین مرکز استان خراسان شمالی و تهران پرواز دارند.
استان 863 هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد که فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر 700 کیلومتر و تا مشهد 250 کیلومتر است.
در این استان مجتمع های بزرگ صنعتی و تولیدی نظیر پتروشیمی خراسان، آلومینای جاجرم، فولاد اسفراین و کارخانه قند شیروان فعالیت دارند که مدیران و کارشناسان این واحدهای صنعتی همواره در حال تردد بین بجنورد و تهران هستند.
7185/5132

انتهای پیام /*