همزمان با اولین روز سال نو،

سه انفجار در کابل 29 کشته یا زخمی برجای گذاشت

کابل - ایرنا - انفجار سه بمب صبح امروز پنجشنبه در منطقه «زیارت سخی» - محل برگزاری جشن های نوروز - در شهر کابل پایتخت افغانستان 6 کشته و 23 زخمی برجای گذاشت.

کد خبر: 83250296 | تاریخ خبر: 01/01/1398 - 9:28

به گزارش ایرنا، 'زیارت سخی' محل برگزاری جشن نوروز و علم برداری «جهنده» حضرت علی «ع» در زیارتگاه موسوم به سخی هدف حمله انفجاری قرار گرفت.
«وحیدمایار» سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در کابل گفت که براثر سه انفجار در منطقه سوم شهر کابل تاکنون شش نفر کشته و 23 تن دیگر زخمی شدند که مجروحان به بیمارستان انتقال داده شده و تحت درمان قرار دارند.
«نصرت رحیمی» معاون سخنگوی وزارت کشور افغانستان نیز در صفحه اجتماعی خود نوشته است که سه بمب ازپیش جاسازی شده در نزدیکی بیمارستان «علی آباد» در منطقه نزدیک محل برگزاری جشن های نوروز منفجر شده است.
وی درباره تلفات و خسارات ناشی از این انفجارها اطلاعاتی منتشر نکرده است.
انفجار ساعت حدود 9 امروز در نزدیکی «کارته سخی» رخ داد.
تاکنون شخص یا گروهی مسئولیت این انفجارها را برعهده نگرفته است.
سه روز پیش سفارت آمریکا در کابل با انتشار اطلاعیه ای خطاب به شهروندان آمریکا و مردم افغانستان ، از وقوع حملات تروریستی در جریان جشن های نوروز هشدار داده بود.
در اطلاعیه سفارت آمریکا آمده بود که شهروندان خارجی و مراکز دولتی هدف حملات احتمالی تروریست ها خواهند بود.
سال گذشته نیز در روز نوروز زمانی که مردم از مراسم جشن در 'کارته سخی' به طرف منازل خود در حرکت بودند، مهاجم انتحاری مردم را در جاده دانشگاه کابل هدف قرار داد.
در این انفجار حدود 35 نفر کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند که مسئولیت آن را داعش برعهده گرفت.
همه ساله در کابل، جشن نوروز در دامنه کوه‌های آسمایی یا 'کارته سخی' در جوار زیارت سخی برگزار می‌شود و شمار زیادی از شهروندان در این مراسم شرکت می‌کنند.
تدابیر شدید امنیتی در اطراف زیارت سخی از چند روز قبل از نوروز درنظر گرفته می‌شود.
آساق*291**1392

انتهای پیام /*