اعتبارات جاری دستگاه های اجرایی کرمان 503 میلیارد تومان است

کرمان - ایرنا - مدیرکل اقتصاد و دارایی استان کرمان گفت: اعتبارات جاری دستگاه های اجرایی استانی در سال جاری 503 میلیارد تومان است.

کد خبر: 83250115 | تاریخ خبر: 29/12/1397 - 22:25

به گزارش ایرنا، حمید شیخ اسدی شبانگاه چهارشنبه در بازدید استاندار از خزانه استان کرمان افزود: اعتبارات جاری دستگاه های اجرایی استانی غیر از اعتبارات ملی دانشگاه ها، آموزش و پرورش، بنیاد شهید و غیره است.
وی با بیان اینکه مسئولان اداره کل اقتصاد و دارایی تابع قانون هستند و انتظار می رود بخشی از درآمد مالیاتی که توسط مردم پرداخت می شود به استان برگشت داده و در زیرساخت ها هزینه شود.
مدیرکل اقتصاد و دارایی استان کرمان اظهار داشت: تخصیص اعتبارات هزینه ‌ای تاکنون 486 میلیارد تومان، معادل 97 درصد است و این در حالی است که نقدینگی تاکنون تامین نشده و منتظر اعلام از سوی پایتخت هستیم.
وی گفت: تخصیص 28 میلیارد تومان بر اساس 97 درصد کسری اعتبار دارد و در صورت تخصیص 100 درصد 42 میلیارد تومان کسری اعتبارات هزینه ای در استان را خواهیم داشت.
شیخ اسدی به مشکلاتی مالی دستگاه های اجرایی اشاره و ابراز امیدواری کرد: طی سال جاری اعتبارات تخصیص یافته بالای 100 درصد باشد.
وی با تاکید بر اینکه اطمینان داریم در بخش اعتبارات خبرها مایوس کننده نیست گفت: امید آن داریم تا ساعت 24 امشب اتفاقات خوبی در این بخش بیفتد و این در حالی است که سال گذشته نیز در آخرین لحظات خبرهای خوبی در بخش اعتبارات به دستمان رسید و تخصیص بالای 100 درصد بود.
شیخ اسدی اظهار داشت: سه هزار میلیارد تومان درآمد از اول امسال تاکنون در استان کرمان منتقل شده که مصوب سهمیه استان 2 هزار و 500 میلیارد تومان بوده است.
وی ادامه داد: 500 میلیارد تومان در حال حاضر اضافه داریم و پیش بینی می شود مازاد درآمدهای استان با ارزش افزوده و درآمدهای گمرکی که تهران محاسبه می کند 800 میلیارد تومان باشد.
3029

انتهای پیام /*