پمپئو:امنیت سایبری همکاری آتی آمریکا با کویت است

نیویورک- ایرنا- وزیر خارجه آمریکا، کویت را شریک قوی در قبال امنیت منطقه ای نامید و گفت: امنیت سایبری محور همکاری های آتی دو کشور خواهد بود.

کد خبر: 83250049 | تاریخ خبر: 29/12/1397 - 20:9

به گزارش خبرنگار ایرنا، مایک پمپئو روز چهارشنبه در سومین نشست گفت و گوهای استراتژیک کویت-آمریکا که در کویت برگزار شد، افزود: در ادامه سخنرانی اخیر من در قاهره و ورشو، تکرار می کنم ایالات متحده به دنبال تلاش های جدید نیرومند از همه کشورهای منطقه برای رسیدگی به چالش های امنیتی در زمان ما است.
وی ادامه داد: این چالش ها شامل مبارزه با گروه های تروریستی همچون داعش و القاعده می شود. کویت یک شریک قوی در قبال این هدف است و توافق هایی که امروز امضا می کنیم تعهدات کویت را تایید می کند. ما هم خوشحال هستیم که همکاری ما برای افزایش امنیت سایبری رو به رشد است و یکی از ویژگی های اصلی برای هماهنگی های آتی باقی خواهد ماند.
وزیر خارجه آمریکا اضافه کرد: شرکا و متحدان قوی، کلید غلبه بر چالش هایی است که در مورد آن صحبت کردم و ایالات متحده واقعا از تلاش های فوق العاده امیر کویت در ایجاد تسهیل قطعنامه ای برای اختلافات شورای همکاری خلیج (فارس) قدردانی می کند.
پمپئو تاکید کرد: همه ما برای رسیدن به اهداف کامل استراتژیک در خاورمیانه به یک شورای همکاری خلیج (فارس) یکپارچه نیاز داریم. در ماه ژانویه ما در مسقط نشستی با حضور سران اقتصادی و انرژی متحدانمان برگزار کردیم و در ماه گذشته، در واشنگتن درباره ارکان سیاسی و امنیتی این اتحاد صحبت کردیم.
وی همکاری آمریکا با کویت را برای چشم انداز 2035 این کشور کمک خواهد کرد و ادامه داد: ما هیجان زده هستیم تا به توافق برسیم که نوآوری، کارآفرینی و توسعه تجارت کوچک در کویت را ارتقا دهد. بسیار خوشحال هستیم که به زودی اولین شورای کسب و کار ایالات متحده-کویت با میزبانی اتاق بازرگانی ما در واشنگتن خواهد بود.
وزیر خارجه آمریکا تحصیل پنج نسل کویتی در کشورش را یکی از قویترین حلقه های اتصال دو کشور نامید و اضافه کرد: ما به دانشجویان کویت خوشامد می گوییم. ما می دانیم که آنها دانش و مهارت های خود را برای کمک به توسعه کویت به کار می گیرند و همچنین روابط میان دو کشور را بهبود می بخشد.
پمپئو یادآور شد: امروز دولت های ما بیانیه ای درباره همکاری های فرهنگی امضا خواهند کرد. این ارتباطات بین آمریکایی ها و کویتی ها را ترویج می دهد و همکاری میان موسسات فرهنگی در ایالات متحده و کویت را تسهیل می کند.
اروپام*1429

انتهای پیام /*