قطارشهری مشهد تا ساعت سه بامداد فعال است

مشهد- ایرنا- مدیر عامل شرکت بهره برداری قطارشهری مشهد گفت: سرویس دهی این ناوگان روز 29 اسفند از ساعت هفت صبح آغاز شده و تا ساعت سه بامداد روز پنجشنبه اول فروردین ادامه دارد.

کد خبر: 83249914 | تاریخ خبر: 29/12/1397 - 15:57

وحید مبین مقدم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه هنگام تحویل سال حوالی ساعت یک بامداد روز پنجشنبه است و خیل عظیم زائران و مجاوران مشتاق حضور در بارگاه منور رضوی در این لحظه هستند لذا سرویس دهی این ناوگان امروز به صورت یکسره تا ساعت سه بامداد فردا ادامه خواهد داشت.
وی اظهار داشت: در صورت نیاز سرفاصله زمانی قطارها هم از 10 دقیقه به چهار دقیقه کاهش خواهد یافت.
وی گفت: برای تسهیل انتقال زائران و مجاوران به حرم مطهر رضوی و حضور آنان در سخنرانی رهبر معظم انقلاب در اول فروردین ماه نیز سرفاصله زمانی رسیدن قطارها به ایستگاه از 10 دقیقه به چهار دقیقه کاهش می یابد.
خط یکم قطارشهری مشهد به طول 19 کیلومتر از پایانه غدیر نخریسی تا وکیل آباد اسفند 1389 به بهره برداری رسید و هم اکنون روزانه بطور میانگین 170 هزار نفر در این مسیر جا به جا می شوند.
مسیر توسعه 4.5 کیلومتری این خط نیز از ایستگاه غدیر تا فرودگاه مشهد در دهه فجر سال 94 به بهره برداری رسید.
عملیات حفاری 14.5 کیلومتر خط دوم قطار شهری مشهد نیز از منطقه رضاشهر به سوی منطقه طبرسی شمالی، پانزدهم بهمن 94 به پایان رسید و اسفند سال 95 مرحله نخست این خط به طول هشت کیلومتر بهره برداری شد.
اواخر اسفند ماه پارسال نیز با بهره برداری از 2 کیلومتر دیگر از مسیر این خط، ایستگاههای سعدی و شریعتی به صورت آزمایشی به بهره برداری رسید و در سفر اردیبهشت ماه رئیس جمهوری به مشهد این خط به خط یکم در ایستگاه شریعتی متصل شد.
7505/ 6053

انتهای پیام /*