دبیرکل شورای عالی عتف:

6 طرح کلان ملی حوزه دفاعی تدوین شد

تهران- ایرنا- دبیرکل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) گفت: 6 طرح کلان ملی توسط این شورا و در حوزه دفاعی تدوین شده و نماینده وزارت دفاع از پیگیری این طرح ‌ها خبر داده است.

کد خبر: 83235018 | تاریخ خبر: 16/12/1397 - 15:28

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا، مسعود برومند در حاشیه صدوهفتادوهفتمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری که در محل این دبیرخانه برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شیوه نامه تصویب طرح ‌های کلان ملی یکی از دستورهای این جلسه بود. شیوه نامه یادشده برای تصویب به شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری ارائه می شود.
وی افزود: این شیوه نامه، طرح ‌های کلان ملی را مورد بررسی و پیگیری قرار می دهد. یکی از این طرح ها درخصوص ذخیره سازی گاز بود که در این جلسه به بحث گذاشته شد و پیشرفت خوبی هم داشت. البته دو طرح کلان ملی دیگر هم با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی پیگیری می شود.
به گفته دبیرکل شورای عالی عتف، 28 طرح کلان ملی توسط این شورا در حال پیگیری است.
برومند به دیگر دستور جلسه شورای عتف اشاره کرد و گفت: در این جلسه بررسی آئین نامه و عملکرد مناطق ویژه علم و فناوری نیز مطرح شد و در جلسه بعد که سال آینده برگزار می شود، تغییرات این آیین نامه بیشتر بررسی می شود.
دبیرکل شورای علوم، تحقیقات و فناوری، اظهار داشت: طبق مجوز دریافت شده از کمیسیون دائمی عتف، بخشی از اختیارات دبیرخانه در کمیسیون‌های تخصصی را به کارگروه‌های استانی واگذار می کنیم. این واگذاری در خصوص اختصاص یک درصد بودجه دستگاه ‌های اجرایی به امر پژوهش است.
برومند این نکته را یادآور شد که با واگذاری بخشی از اختیارات به کارگروه ‌های آموزشی و تحقیقی استان‌ ها، شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری نظارت خود را بر عملکردها دقیق ‌تر می کند.
*18349492

انتهای پیام /*