انگیزه ساحلی بازان فوتبال برای تکرار قهرمانی در آسیا

تهران - ایرنا - ساحلی بازان فوتبال ایران در حالی امروز (سه شنبه) بدون برگزاری دیدار تدارکاتی و دریافت پاداش های عقب افتاده راهی تایلند محل برگزاری قهرمانی آسیا می شوند که انگیزه فراوانی برای تکرار عنوان قهرمانی و کسب سهمیه جهانی دارند.

کد خبر: 83232056 | تاریخ خبر: 14/12/1397 - 12:49

به گزارش ایرنا، رقابت های قهرمانی آسیا روزهای 16 تا 26 اسفند به میزبانی بانکوک پایتخت تایلند برگزار شود.
تیم ملی فوتبال ساحلی، پیش از این سه اردو در استان های بوشهر، هرمزگان و تهران برگزار کرد تا بازیکنان آمادگی جسمی و تاکتیکی خود را حفظ کنند. این در حالی است ملی پوشان، برخلاف سایر رقبای آسیایی از اردوهای برون مرزی و دیدارهای دوستانه با تیم های خارجی بی بهره بودند.
«عباس هاشم پور» مربی تیم فوتبال ساحلی ایران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در مسابقات قهرمانی آسیا، سهیمه رقابت های جهانی پاراگوئه نیز توزیع می شود. البته پیش از این قرار بود یک دیدار دوستانه با تیم ملی برزیل برگزار کنیم که لغو شد، ولی اردوهای که در شهرهای بوشهر، بندرعباس و تهران برپا شد به شرایط جسمانی و آمادگی تیم کمک شایانی کرد.
وی افزود: در اردوی نخست تیم ملی «سعید پیرامون» مصدوم شد که با کمک کادر پزشکی، خوشبختانه بازیکنان به شرایط مطلوبی رسیدند.
مربی تیم فوتبال ساحلی ایران ادامه داد: ترکیب تیم ملی، تلفیقی از بازیکنان جوان و با تجربه است و همین جوانان در رقابت های بین قاره ای عملکرد قابل قبولی ارائه دادند که این نوید دهنده روزهای خوبی برای فوتبال ساحلی ایران است. همچنین مسئولان فدراسیون فوتبال و دپارتمان فوتبال ساحلی به خوبی از برنامه های تیم ملی، حمایت می کنند تا به موفقیت های آینده خوشبین باشیم.
هاشم پور در خصوص اینکه چرا اردوهای برون مرزی و دیدارهای دوستانه با تیم های خارجی برگزار نشد، گفت: پیش از رقابت های بین قاره ای (آبان ماه در امارات متحده عربی) که با قهرمانی ایران همراه بود، تیم ملی یک مرحله اردو در کشور پرتغال برگزار کرد، اما اکنون با توجه به شرایط اقتصادی کشور، تلاش می کنیم با همین بضاعت به موفقیت برسیم.
وی افزود: به طور قطع برگزاری دیدارهای دوستانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با وجود برنامه ریزی، این مهم انجام نشد. با این وجود با شرایط روحی و روانی خوبی که داریم در تلاشیم مقابل حریفان از جمله ژاپن به نتیجه دلخواه برسیم. با آنالیزی که از حریفان داشتیم، مشخص است که همه تیم ها کار می کنند. ولی تمام تیم های آسیایی و جهانی، حساب ویژه ای برای ایران در این رشته باز کردند.
مربی تیم ملی فوتبال ساحلی یادآور شد: فوتبال ساحلی ایران جایگاه نخست آسیا را در اختیار دارد که سبب هراس همه تیم ها از فوتبال ساحلی ایران شده است به طوری که تیم های مانند عمان و عراق برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا، تعدادی از بازیکنان چمنی خود را به ترکیب اضافه کردند.
وی افزود: برنامه های تاکتیکی و تکنیکی تیم در اردوهای داخلی به خوبی پیگیری شد و 12 بازیکن نهایی انتخاب شدند، هر چند که از جدایی 3 بازیکن از جمع سایر بازیکنان ناراحتیم.
هاشم پور در خصوص چگونگی شناسایی بازیکنان تیم فوتبال ساحلی خاطر نشان کرد: همه دیدارهای لیگ توسط کادر فنی و هیات های فوتبال رصد شد و بهترین بازیکنان را شناسایی کردیم که منجر به تشکیل تیم ملی و تیم (ب) فوتبال ساحلی شد.
وی در خصوص درخواست تعدادی از ملی پوشان برای دیدار با وزیر ورزش و جوانان نیز گفت: حضور وزیر در کنار بازیکنان تیم فوتبال ساحلی در افزایش روحیه آنها قطعا تاثیر به سزایی خواهد داشت تا بازیکنان همراه با انگیزه بهتری راهی مسابقات قهرمانی آسیا شوند و امیدواریم این مهم پیش از اعزام رخ دهد.
محمد احمدزاده، مسلم مسیگر، پیمان حسینی، امیرحسین اکبری، محمدعلی مختاری، حمید بهزادپور، مصطفی کیانی، محمد مرادی، علی میرشکاری، سعید پیرامون، مهدی شیر محمدی و محمد معصومی زاده، بازیکنان اعزامی ایران به مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی جام جهانی 2019 هستند.
شاگردان «مارکو اوکتاویو» سرمربی تیم فوتبال ساحلی ایران در گروه چهارم مسابقات با تیم های ملی عراق و عمان همگروه هستند.
برنامه مسابقات ایران در مرحله گروهی:
جمعه 17 اسفند: عراق - ایران / ساعت 15:30
سه شنبه 21 اسفند: ایران - عمان / ساعت 15:30
ورزشی**9029**1067**

انتهای پیام /*