مدیرعامل ایرنا:

رسانه ها جامعه را از ایده های فرهنگی دانشگاه آگاه کنند

خرم آباد - ایرنا - مدیرعامل ایرنا با بیان اینکه اخبار مثبت و سازنده از رویدادها به تحرک اجتماعی و تاثیر مثبت در فرهنگ، جامعه، سیاست و اقتصاد منجر می شود، تاکید کرد: رسانه باید تریبونی در اختیار دانشگاه برای آگاه سازی جامعه از محصولات علمی و ایده های فرهنگی و اجتماعی باشد.

کد خبر: 83224592 | تاریخ خبر: 08/12/1397 - 11:50

به گزارش ایرنا، سیدضیاء هاشمی شامگاه سه شنبه در سفر به لرستان و در دیدار با روسای دانشگاه های این استان اظهار داشت: در این راستا سرویس مستقل دانشگاه در خبرگزاری جمهوری اسلامی فعال شده که به صورت ویژه به اخبار دانشگاه می پردازد و ایرنا به عنوان خبرگزاری رسمی کشور زبان گویای دانشگاه ها است.
مدیرعامل ایرنا افزود: در دانشگاه های جهان تحول رخ داده اما ایران در این زمینه مقداری عقب است.
وی اظهار داشت: در صورتی که در سطح دانشگاه ها تصمیم های شجاعانه برای سیاست گذاری درست گرفته نشود، با مشکلاتی مواجه می شویم.
هاشمی ادامه داد: اکنون حدود چهار میلیون دانشجو در کشور مشغول به تحصیل هستند که حدود 100 هزار دانشجوی دکترا هستند و دانشگاه ها نباید نسبت به آینده دانش آموختگان بی تفاوت باشند.
وی به بحران بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی اشاره کرد و گفت: دانشگاه ها باید به رشد اقتصادی جامعه کمک کنند در حالی که دانشجویان دکترا و فارغ التحصیلان متقاضی اشتغال هستند.
این عضو هیات علمی دانشگاه عنوان کرد: مشکل بیکاری دانش آموخته های دانشگاهی در آینده می تواند تبدیل به چالش بزرگی شود.
هاشمی با بیان اینکه دانشگاه می تواند بنگاه اقتصادی موفقی باشد، یادآور شد: دانشگاه باید پیوند با واقعیت داشته باشد و به آموزش های نظری اکتفا نکند.
مدیرعامل ایرنا افزود: شرکت های دانش بنیان تحول ایجاد می کنند، دانشگاه های موفق دنیا به دولت ها کمک می کنند و محصولات علمی و فناوری پیشاپیش متقاضی دارند.
وی اظهار داشت: دانشگاه کار و محصول ارزشمندی همانند علم و فناوری، دانشمند و کارشناس عرضه می کند.

** نظام جمهوری اسلامی بحران ماندگار ندارد
مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گفت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مشکل و بحران ماندگار وجود ندارد.
هاشمی با بیان اینکه در سطح منطقه ای ایران از حیث راهبردی وضعیت خوبی دارد اظهار داشت: سفر بشار اسد به ایران بیانگر اقتدار منطقه ای، راهبردی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران است.
وی بیان کرد: اکنون برای آمریکا و رژیم صهیونیستی ثابت شده که حمله به ایران به مراتب سخت تر از گذشته و دارای هزینه های گزافی است.
هاشمی ادامه داد: سفر بشار اسد به ایران یک پیام بازدارنده برای جنگ طلبان داشت.

** بیانیه رهبر معظم انقلاب
مدیرعامل ایرنا افزود: بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری یک راهبرد راهگشا و بیانگر این است که پس از 40 سال اصول انقلاب حفظ شده است.
هاشمی ادامه داد: نظام ما اکنون مستحکم و مقتدر است در حالی که آمریکا می گفت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی رخ نمی دهد.

** نظام جمهوری اسلامی پایگاه مردمی دارد
مدیرعامل ایرنا با بیان اینکه ایران با ونزوئلا و عراق متفاوت است، اظهار داشت: مردم ایران با وجود مشکلات گوناگون همراه نظام هستند.
وی با بیان اینکه ترامپ در سیاست ها آسیب پذیر است، افزود: گذر ایران از شرایط موجود بسیاری از فشارها را برطرف می کند، این فشارها اصل نظام و انقلاب را به مخاطره نمی اندازد اما کار مدیریت را در عرصه سیاسی و اقتصادی سخت کرده است.
او ادامه داد: با تدبیر دولت وضعیت ارزی، ارزاق و منابع در داخل خوب است و بحران مخربی در کشور ایجاد نخواهد شد.
هاشمی اظهار داشت: انسجام داخلی را باید حفظ کنیم چون در این شرایط ایجاد بحران داخلی و نبود وفاق ملی، اوج بی تدبیری است.
مدیرعامل ایرنا به سختی شرایط و ضرورت تقویت اعتماد اجتماعی اشاره کرد و افزود: مقبولیت کارگزاران در معرض آسیب است اما در کلیت نظام بحران وجود ندارد.
هاشمی اظهار داشت: تردیدی در وجود جنگ اقتصادی نیست و در این شرایط سخت باید تلاش و همت همگان بیشتر شود.
وی تصریح کرد: حتی در زمان دفاع مقدس، تحریم و جنگ اقتصادی به این شدت نبود و اکنون تحریم ها شرایط اقتصادی سختی ایجاد کرده است.
مدیرعامل ایرنا ادامه داد: در دنیای بربریت مدرن شرم آور است که یک نفر در آمریکا نشسته و برای همه دنیا و کشورهای بزرگ اروپایی و چین، هند و روسیه تعیین تکلیف می کند.

** ظریف یک دیپلمات برجسته در دنیا است
این استاد دانشگاه عنوان کرد: رفتن آقای ظریف به هیچ وجه به نفع کشور نیست و وی یکی از دیپلمات های برجسته جهان است.
هاشمی با اشاره به فشارهای وارد شده به وزیر نفت نیز گفت: زمانی که دکل های نفتی ناپدید شد، این افراد مدعی کجا بودند.
مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی با بیان اینکه در وضعیت اقتصادی ایجاد شده برای کشور چرا دولت جمهوری اسلامی به جای ترامپ محاکمه می شود، افزود: هزینه سیاست های نظام را همه باید بدهیم و مدعی و متهم درست کردن، جوانمردانه و ولایی و ارزشی نیست.

** اروپا تمایل به تقویت رابطه با ایران دارد
مدیرعامل ایرنا گفت: اروپا خواهان جنگ در خاورمیانه نیست ولی ورود به فاز نظامی به لحاظ اقتصادی به نفع عربستان و اسراییل است.
وی اظهار داشت: خروج از برجام به جلوگیری از جنگ کمک نمی کند و اگر ایران از برجام خارج شود به منافع آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان کمک کرده است.
هاشمی بیان کرد: رشد حملات تروریستی اقتصاد اروپا را دچار مشکل می کند اما عربستان را نجات می دهد و اسرائیل را تثبیت می کند.

** در دولت تدبیر و امید فعالیت دانشگاه ها رشد چشمگیر داشته است
مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: جمعیت70 هزار نفری دانشجو در لرستان و وجود 75 مرکز آموزش عالی باعث افتخار کشور و استان است.
وی افزود: وضعیت علمی و فضای دانشگاه ها در مقایسه با سال های گذشته بسیار متحول شده و در این راستا باید دستاوردها و موفقیت های علمی کسب شده در دولت تدبیر و امید منعکس و بیان شود.
هاشمی ادامه داد: موفقیت های علمی کشور رشد چشمگیری داشته است و می توان گفت دانشگاه های کشور نماد موفقیت هستند.
او با اشاره به اینکه در این مسیر مشکلاتی نیز وجود دارد، تاکید کرد: وجود برخی مشکلات نباید مانع از نگاه به دستاوردها باشد.
مدیرعامل ایرنا یاد آور شد: در کنار کمبودها باید موفقیت ها را دید و ظلم به خود، نظام و دولت نکنیم.

** برای تحقق اهداف کشور باید مبارزه کرد
مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: در حوزه اقتصادی جنگ جدی وجود دارد و برای تحقق اهداف کشور و نظام باید مبارزه کرد.
وی با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ کار و تلاش اقتصادی افزود: میزان بیکاری در حوزه زاگرس با وجود منابع عظیم طبیعی بالا است و بر اساس رویکرد عدالت طلبانه باید برطرف شود.
هاشمی ادامه داد: رسانه ها در این راستا تاثیرگذار هستند و در تحولات فرهنگی یکی از عناصر مهم به شمار می آیند.
وی اظهار داشت: شکل گیری اخبار جعلی و غیرواقعی رسانه های مهم دنیا را به چالش کشانده است.
او یاد آور شد: ایرنا با تهیه کلیپ ها و بخش های تصویری به فضای مجازی وارد شده است و با استفاده از امکانات موجود تلاش می کند حضور و تحرک و اثرگذاری خود را افزایش دهد و به یاری خدا دستاوردهای آن در آینده نزدیک رشد محسوسی خواهد کرد.
7274/6060

انتهای پیام /*