وزیر خارجه ژاپن از ظریف خواست در سمتش بماند

پکن- ایرنا- 'تارو کونو' وزیر امور خارجه ژاپن امروز (سه شنبه) از «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران خواست در سمتش بماند و استعفا ندهد.

کد خبر: 83224041 | تاریخ خبر: 07/12/1397 - 21:5

به گزارش ایرنا از روزنامه ماینچی ژاپن، 'کونو' در پاسخ به پرسش خبرنگار این روزنامه در مورد واکنش ژاپن به خبر استعفای ظریف افزود: من تاکنون چند بار با وزیر خارجه ایران دیدار و گفت ‌و‌گو کرده ام. او فردی معتدل است و در توافق هسته ای ایران موسوم به «برجام» نیز نقش مهمی ایفا کرده است.
وزیر خارجه ژاپن با اشاره به اینکه از شنیدن خبر استعفای ظریف «متعجب» شده است ، گفت: با توجه به اینکه استعفای ظریف هنوز مورد موافقت رییس جمهوری ایران قرار نگرفته است از نظر من او هنوز وزیر خارجه ایران است و از او می خواهم همچنان وزیر خارجه ایران بماند.
محمدجواد ظریف دوشنبه شب در صفحه اینستاگرام، استعفای خود را از سمت وزارت امور خارجه اعلام کرد.
ظریف در صفحه اینستاگرام خود آورده است: با عرض تبریک به مناسبت میلاد خجسته حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، روز مادر و روز زن، از بزرگواری مردم عزیز و دلاور ایران و مسئولین محترم در 67 ماه گذشته بسیار سپاسگزارم.
وی همچنین ادامه داد: از ناتوانی برای ادامه خدمت و تمام کاستی‌ها و کوتاهی‌ها در دوران خدمت صمیمانه پوزش می‌خواهم شاد و سربلند باشید.
**آساق**1904**1908

انتهای پیام /*