رئیس فدراسیون بدمینتون: به دنبال کرسی آسیایی هستیم

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون بدمینتون گفت: نگاه مسئولان کنفدراسیون آسیا پس از برگزاری مسابقات بین المللی جام فجر نسبت به بدمینتون ایران تغییر کرد و از این پس می توانیم نه تنها در غرب قاره کهن بلکه برای کسب کرسی بین المللی در آسیا تلاش کنیم.

کد خبر: 83219546 | تاریخ خبر: 04/12/1397 - 15:2

به گزارش ایرنا، «محمدرضا پوریا» امروز (شنبه) در نشست مطبوعاتی بیست و هشتمین دوره مسابقات بین المللی دهه فجر در جمع خبرنگاران افزود: سطح مسابقات بین المللی فجر بسیار بالا بود به طوری که 22 نفر با رنکینگ زیر 100 دنیا حضور داشتند. در سال های گذشته تنها 10 کشور منطقه که دارای رنکینگ هم نبودند به ایران می آمدند، اما امسال جام فجر با حضور 29 کشور برگزار شد.
وی درخصوص برنامه ریزی فدراسیون برای کسب سهیمه بازی های المپیک 2020 توکیو خاطر نشان کرد: «امیر جباری» و «ثریا آقایی» هم اکنون زیر نظر کمپ تمرینی توسعه بدمینتون آسیا (AOP) فعالیت می کنند و تلاش داریم تا این دو بتوانند سهمیه المپیک بگیرند.
رئیس فدراسیون بدمینتون درباره شیوه برگزاری مسابقات جام فجر در سال 98 نیز گفت: سال آینده بازی های المپیک 2020 توکیو در پیش است و شرکت کنندگان در جام فجر سال 98 می توانند بخشی از امتیازات لازم برای حضور در این بازی ها را کسب کنند و به دلیل حساسیتی که این مسابقات دارد، باید برنامه ریزی لازم را از هم اکنون داشته باشیم.
پوریا درخصوص استخدام مربی خارجی عنوان کرد: در نظر داریم تا به صورت پاره وقت از دانش چندین مربی خارجی بهره مند شویم.
وی ادامه داد: فدراسیون بدمینتون اگر نسبت به سایر رشته ها، پیشرفتی نداشته به این دلیل است که تبلیغات گسترده ای انجام نداده و به آرامی حرکت می کند.
همچنین «فریبا مددی» نائب رئیس فدراسیون بدمینتون گفت: برای تقویت تیم های ملی، برنامه های پشتوانه سازی در نظر گرفته شده به گونه ای که در رده سنی زیر 13 و 15 سال در مسابقات غرب آسیا برای نخستین بار شاهد قهرمانی آنان بودیم.
وی افزود: این موفقیت ها نشان می دهد که به جز «ثریا آقایی»، ورزشکاران دیگری را برای افتخارآفرینی در عرصه بین المللی داریم. البته آقایی شانس موفقیت زیادی نسبت به سایر بدمینتون بازان برای کسب سهمیه بازی های المپیک 2020 توکیو دارد.
مددی در ادامه صحبت هایش خاطرنشان کرد: «ثمین عابدخجسته» هم اکنون در مسابقات بین المللی اوگاندا حضور دارد و توانسته در این رقابت ها یک پیروزی داشته باشد و به طور حتم این تورنمنت می تواند تجربه خوبی برای او باشد.
در نشست مطبوعاتی بیست و هشتمین دوره مسابقات بین المللی دهه فجر «عزیزالله شهبازی» استاندار استان البرز و رئیس ستاد مسابقات جام فجر و «امیر غفراتی» مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز نیز حضور داشتند.
بیست و هشتیمن دوره مسابقات بین المللی بدمینتون فجر، گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور 29 کشور خارجی به همراه ملی پوشان بدمینتون کشورمان طی روزهای 15 تا 18 بهمن ماه جاری و با جوایز 25 هزار دلاری در شهرستان کرج برگزار شد.
ورزشی**9128**1067**

انتهای پیام /*