سفر بولتون به کره جنوبی لغو شد

تهران- سخنگوی مشاور امنیت ملی آمریکا، از لغو سفر 'جان بولتون' به کره جنوبی به منظور تمرکز بر تحولات ونزوئلا خبر داد.

کد خبر: 83219458 | تاریخ خبر: 04/12/1397 - 14:20

به گزارش خبرگزاری رویترز، 'گرت مارکیز' جمعه اعلام کرد، بولتون سفری را که قرار بود در آستانه نشست سران آمریکا و کره شمالی به منظور گفت وگو درباره برنامه هسته ای پیونگ یانگ به سئول انجام دهد، لغو کرد.
مارکیز افزود، بولتون تصمیم گرفته است به منظور تمرکز بر تحولات ونزوئلا در واشنگتن بماند. ارتش ونزوئلا باید درباره اجازه دادن یا ندادن به محموله های بشردوستانه به این کشور تصمیم بگیرد.
مارکیز همچنین خاطر نشان کرد، انتظار می رود بولتون در نشست سران آمریکا و کره شمالی در 27 و28 فوریه(7 و 8 اسفند) در هانوی شرکت کند.
دور اول مذاکرات 'دونالد ترامپ' و 'کیم جونگ اون' در ژوئن گذشته در سنگاپور برگزار شد.
آمریکا از هفته گذشته کمک های ارسالی خود را در شهر کوکوتای کلمبیا انبار کرده و قرار است در دو روز آینده به خاک ونزوئلا منتقل شوند.
از چندین هفته پیش که 'خوان گوایدو'، رییس مجلس ملی (پارلمان) ونزوئلا، خود را رییس جمهوری موقت کشور اعلام کرد، تنش در ونزوئلا تشدید شده است.
مخالفان خواستار انتقال کمک های بشردوستانه خارجی به کشور هستند ولی 'نیکلاس مادورو'، رئیس جمهوری ونزوئلا، کمبود کالاهای اساسی و بحران انسانی در این کشور را تکذیب می کند و می گوید، تلاش مخالفان برای انتقال کمک ها، 'نمایش مسخره ای' با هدایت آمریکا برای تضعیف حکومت ونزوئلا است.
آساق**1088 **1663**

انتهای پیام /*