وزیر علوم در گفت و گو با ایرنا:

دانشگاه های مناسب قبرس به دانشجویان ایرانی معرفی می شود

تهران - ایرنا - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: جمهوری قبرس علاقمند به پذیرش دانشجویان ایرانی برای تحصیل است و دانشگاه های خوب این کشور به دانشجویان معرفی می شود.

کد خبر: 83219381 | تاریخ خبر: 04/12/1397 - 13:47

منصور غلامی روز شنبه در حاشیه دیدار با کوستاس چامپیورائوس وزیر آموزش عالی و فرهنگ جمهوری قبرس، تفاهمنامه ای در زمینه گسترش های همکاری علمی و تحقیقاتی در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به امضا رساند.
وی درباره این تفاهمنامه به خبرنگار ایرنا، گفت: تفاهم نامه ای که امروز به امضا رسید در چارچوب همکاری های علمی، تحقیقاتی و مبادله استاد و دانشجو بود.
وی تاکید کرد: ایران علاقمند است با تمام کشورها از جمله قبرس همکاری های مشترک تحقیقاتی داشته باشد که رفت و آمد استادان و دانشجویان بخش مهمی از این همکاری ها است؛ البته جمهوری قبرس هم علاقمند به پذیرش دانشجویان ایرانی برای تحصیل در این کشور است.
وزیر علوم خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه وزارت علوم بورسیه های دولتی را کاهش داده است، دانشگاه های خوب کشور قبرس به دانشجویان معرفی می شود.
به گفته وزیر علوم، روسای سه دانشگاه علامه طباطبایی، علم و صنعت ایران و فنی حرفه ای به عنوان نماینده جامعه دانشگاه های کشور در این دیدار حضور داشتند.
مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان، مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم، حسین سالارآملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل نیز در این نشست حضور داشتند.
**9492** 1200

انتهای پیام /*