رئیس اندیشکده پاکستانی در گفت و گو با ایرنا

وقت آن است پای روابط با ایران بایستیم

اسلام آباد - ایرنا - رئیس اندیشکده مطالعات منطقه ای پاکستان (IRS) تاکید کرد: پاکستان نباید به هیچ قیمتی روی روابط با جمهوری اسلامی ایران مصالحه کند بلکه وقت آن است که ما پای روابط با ایران در مقابل قدرت های جهان بایستیم.

کد خبر: 83208361 | تاریخ خبر: 24/11/1397 - 17:7

خانم «رخسانه قنبر» روزچهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، آن را بزرگترین انقلاب در قرن بیستم دانست و گفت: با گذشت 40 سال پایه های انقلاب هنوز در ایران محکم و ثابت است.
وی که پژوهشگر حوزه سیاست آفریقا و آمریکا نیز است، افزود: وضعیت سیاسی و اقتصادی آن زمان در ایران فضایی را فراهم ساخت که در آن قیام مردم و پیروزی انقلاب اجتناب ناپذیر بود.
خانم رخسانه قنبر خاطر نشان ساخت: امروز بررسی این موضوع که انقلاب در ایران پابرجا و دوام دارد برای ما بسیار جالب است و همه تحت تاثیر قدرت این انقلاب قرار گرفته اند.
وی درخصوص روابط ایران و پاکستان نیز گفت: پاکستان در بحث روابط با ایران از بیم فشارهای قدرت های بزرگ محتاط عمل می کند اما اکنون وقت آن است که پای روابط با کشور دوست ایران جلوی قدرت ها ایستادگی کنیم.
این اندیشمند پاکستانی خطاب به دولت کشورش تاکید کرد: ما باید بایستیم و ثابت کنیم که اگر کشوری از روابط ما با ایران ناراحت است، ما از آن بیمی نخواهیم داشت.
آساق*274**1663**

انتهای پیام /*