پروژه سند تحول دیجیتال در پژوهشگاه ارتباطات کلید خورد

تهران - ایرنا - سرپرست پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی فاوا از انجام پروژه مشترک تدوین نقشه راه سند تحول دیجیتال با همکاری دانشگاه تهران خبر داد.

کد خبر: 83152604 | تاریخ خبر: 09/10/1397 - 15:1

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس سیدهاشم مداح حسینی این پروژه را در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال دانست و افزود: امروزه فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از محورهای اصلی توسعه اقتصادی است که بواسطه تغییر یا اصلاح و نوآوری در بخش های مختلف موجب بهبود فرایندها و تغییرهای اقتصادی شده است.
وی افزود: افزایش نوآوری، توسعه کارآفرینی، اشتغالزایی، بهبود رفاه عمومی، توسعه بخش خصوصی، از نتایج و ابعاد توسعه اقتصاد دیجیتال است و لیکن این جریان علاوه بر آثار مثبت در برگیرنده مخاطراتی است که نیازمند پیش بینی و آماده سازی است.
مداح حسینی ادامه داد: به عنوان مثال در حال حاضر با این پرسش مواجه هستیم که کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات در شکل های جدید آن چه تهدیدها و فرصت هایی را فراهم می آورند؟ در این راستا مسایل اقتصادی، فرهنگی و حقوقی، امنیتی و زیرساخت های فنی مطرح می شود که لازم است مورد بررسی و تحلیل قرار گیرند.
سرپرست پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی گفت: گرچه 2 ماه از عمر این پروژه با همکاری دانشگاه تهران می گذرد اما پیش تر این موضوع در قالب کلان تر و ذیل عناوین مختلفی در دستور کار پژوهشکده بوده و نتایج آن به صورت گزارش های مختلف هر ماه به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارایه شده است.
به گفته وی دامنه و شدت اثرگذاری فناوری های نوین در همه بخش ها و اهمیت تحولات ناشی از آن، سوالات مهمی را در این حوزه ایجاد می کند که پاسخ به آن نیازمند مشارکت جمعی شامل کارشناسان، متخصصان مربوطه از بخش دولتی وخصوصی می باشد. موضوعاتی مانند ابعاد و مفاهیم تحول دیجیتال، اقتصاد دیجیتال، چالش های اقتصاد دیجیتال در بخش های مختلف، شناسایی توانمندسازها و .... از این نمونه است که در این راستا پژوهشکده اقدام به برگزاری فروم اقتصاد دیجیتال کرده است و تاکنون با استقبال خوبی از سوی خبرگان این حوزه مواجه بوده است.
علمی **1201 **1440

انتهای پیام /*