پس از اخذ مجوز از سوی دفتر موسیقی

ویدیوی «آرام باش» از «ساکن روان» منتشر می‌شود

تهران- ایرنا- موزیک ویدیوی «آرام باش» با شعری از شمس لنگرودی کاری از گروه «ساکن روان» پس از اخذ مجوز از دفتر موسیقی وزارت ارشاد آماده انتشار شد.

کد خبر: 83146997 | تاریخ خبر: 04/10/1397 - 14:21

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار موسیقی ایرنا، گروه ساکن روان که اعضای آن را احسان بیرقدار و بصیر فقیه نصیری تشکیل می دهند با هدف ترویج نگاه موسیقایی به اشعار مدرن شاعران معاصر تشکیل شده است. این گروه توانسته در مدت فعالیت خود دو کنسرت در فرهنگسرای نیاوران و مجموعه فرهنگی و هنری برج آزادی برگزار کند که مورد استقبال مخاطبان موسیقی این گروه قرار گرفت.
احسان بیرقدار (آهنگساز ، نوازنده و خواننده ) از معدود هنرمندان عرصه موسیقی کشور است که سال هاست دوری از جریان مخاطب محور موسیقی را بعنوان یک انتخاب اصلی در حرفه خود برگزیده است.
این هنرمند متولد 20 فروردین 1360 در تهران، یک هنرمند دهه شصتی است اما نگاه زیبایی شناسانه ای همتراز هنرمندان دهه های 40و 50 دارد. موسیقی برای او برخلاف اکثر هنرمندان هم نسلش انتخابی آرمانگرایانه بوده و تا کنون در کارنامه هنری او چیزی در رد این ادعا دیده نمی شود.
او در کودکی ساز پیانو و مبانی موسیقی و آهنگسازی را در جهاد دانشگاهی آموخت و پس از گذراندن دوره های آموزشی هارمونی و کنترپوآن و فرم در سال 1378 وارد دانشگاه سوره شد و در مقطع کارشناسی و در رشته نوازندگی پیانو فارغ التحصیل شد. پس از آن به مدت دو سال به فراگیری آواز کلاسیک نزد آریا زند مشغول شد. وی همچنین نوازندگی کلارینت را نزد استاد محمد حسین پورمعین آموخت و درهمین رشته با مدرک کارشناسی از دانشگاه هنر فارق التحصیل شد.
او در سال 1380 بهمراه بصیر فقیه نصیری گروه ساکن روان را تاسیس نمود و دو آلبوم «ساکن روان» (1392 نشر آوای خورشید) و «گاهی درخشش آفتاب» (1395 نشر پیانو هفت) را روانه بازار کرده است.
او ازسال 1379 به عضویت آهنگسازان مرکز موسیقی سازمان صدا و سیما در آمد وتا سال 1391 ده ها اثر ارکسترال وموسیقی کودک برای این سازمان نوشت. این هنرمند که سابقه آهنگسازی برای سینما را هم در کارنامه هنری خود داراست از اعضای کانون آهنگسازان سینمای ایران نیز بشمار می رود.
خواننده گروه موسیقی «ساکن روان» در باره اینکه چه عواملی در تاسیس این گروه موسیقی دخیل بوده می گوید: ما با تاسیس این گروه موسیقی قصد داریم تا نوعی نگاه زیبایی شناسانه مشترک بین من و بصیر فقیه نصیری را دنبال کنیم. در موسیقی این گروه نگاه مدرن به موسیقی و ادبیات معاصر در اولویت قرار دارد و ما در ساکن روان در پی این هستیم تا موسیقی مورد علاقه خود را بدون نگاه به جریان غالب موسیقی امروز که عمدتا برپایه فرمول های تجاری بنا شده است دنبال کنیم.
بیرقدار موسیقی گروه ساکن روان را تحت هیچ شرایطی مخاطب محور نمی داند و معتقد است هرگز قصد نداشته سطح موسیقی این گروه را برای جذب مخاطب بیشتر تنزل دهد.
وی می افزاید: همواره تلاش کردیم ما بر این بوده که موسیقی ساکن روان بتواند نگاه نوین خود را بین اقشار مختلف مردم و مخاطبین سایر موسیقی ها بعنوان یک پیشنهاد مطرح کند.
او در باره نتیجه این تفکر می گوید: بازخوردهای ما تا کنون امیدوار کننده بوده تا جایی که ما را در ادامه این راه دلگرمتر و مصمم تر ساخته است.
وی در باره جدید ترین اثر گروه ساکن روان گفت: جدیدترین اثر ما که یک موزیک ویدیو با نام « آرام باش» است پس از گذراندن مراحل نهایی تولید موفق به اخذ مجوز انتشار از دفتر موسیقی وزارت ارشاد شد. این اثر تصویری بر روی شعری به همین نام از شاعر معاصر شمس لنگرودی به کارگردانی پیام قربانی تولید شده است و بزودی از طریق یکی از سایت های معتبر موسیقی منتشر خواهد شد.
فراهنگ**9494** 9053

انتهای پیام /*