فرمانده مرزبانی ناجا با علمای سنی و شیعه خراسان رضوی دیدار کرد

مشهد- ایرنا- فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران عصر سه شنبه در سفر به خراسان رضوی با علمای اهل سنت و شیعه شهرستانهای مرزی تایباد، تربت جام و خواف واقع در شرق این استان دیدار و گفت و گو کرد.

کد خبر: 83139279 | تاریخ خبر: 27/09/1397 - 16:45

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران در این دیدار در تایباد گفت: امروز مرزنشینان بالاترین پشتوانه انتظامی و مرزبانی هستند که نقش بسزایی در امنیت پایدار مرزهای کشور دارند.
سردار قاسم رضایی افزود: امروز شیعه و سنی در مناطق مرزی کشور به ویژه در استان خراسان رضوی با وحدت و همبستگی در کنار مرزبانان هستند. مجموعه نیروهای مرزبانی نیز در کنار دیگر نیروهای مسلح با اقتدار برای تامین امنیت و آرامش تلاش می کنند و در هیچ نقطه از کشور ناامنی نداریم.
وی مرزنشنیان را مرزبانان واقعی توصیف و بیان کرد: با افتخار می گویم که اهل سنت در خراسان رضوی از بهترین مرزنشینان کشور بوده که همیشه همراه و همگام با نظام جمهوری اسلامی و ولایت هستند.
فرمانده مرزبانی ناجا ادامه داد: امروز به واسطه امنیت پایدار موجود در منطقه آرامش خاطر متقابل بین مرزنشنیان و مرزبانان وجود دارد و هم اکنون جای جای مرزهای ایران اسلامی از امنیت کامل برخوردارند.
وی گفت: مرزبانان به عنوان یکی از نیروهای کارآمد با تمام قوا و صلابت در راستای امنیت و آرامش هموطنان و در راستای دفاع از مرزهای ایران طبق وظایف و ماموریت ذاتی خود تلاش می کنند و خادم مردم و مدافع کیان کشور هستند.
سردار رضایی افزود: جمهوری اسلامی ایران که نظامی متشکل از اقوام بسیار است نسبت به اهمیت نقش بزرگان و ریش سفیدان طوایف در برقراری امنیت آگاهی دارد، به همین دلیل همیشه در استانهای تلفیقی کشور معتمدان از جایگاه ویژه ای نزد مردم و دولتمردان برخوردارند.
امام جمعه اهل سنت تایباد نیز در این دیدار گفت: عزت و پیروزی امروز ایران اسلامی به واسطه حضور رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است که ندای وحدت و برادری را بین آحاد و اقشار مختلف مردم سر می دهند.
مولوی غلام نبی توکلی افزود: دشمنان نظام اسلامی طی این سالها همواره سعی داشته و دارند به بهانه های مختلف این وحدت را مخدوش کنند که خوشبختانه همیشه تیرشان به سنگ خورده و مردمان این دیار اعم از شیعه و سنی نشان داده اند هیچ چیز نمی تواند در میان آنها اختلاف بیندازد.
وی گفت: باید اتحاد مسلمانان در تمام زمینه ها در سطح بین المللی تقویت شود تا شاهد ترویج اسلام ناب محمدی در سطح جهان باشیم.
خراسان رضوی از سمت شمال و شمال شرق 531 کیلومتر مرز مشترک با جمهوری ترکمنستان و از شرق 302 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان دارد. 90 کیلومتر از این نوار مرزی در محدوده شهرستان تایباد واقع است. تایباد در فاصله 228 کیلومتری جنوب شرق مشهد قرار دارد.
7494/1858

انتهای پیام /*