سرمربی تیم ملی: رشد اسکواش چشمگیر است

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی اسکواش گفت: رشد اسکواش ایران در سالیان گذشته چشمگیر بوده و توانستیم به جمع تیم های مدعی آسیا اضافه شویم.

کد خبر: 83092635 | تاریخ خبر: 17/08/1397 - 11:59

«سید محمد حسین سنایی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا با بیان این مطلب افزود: به دلیل مشکلات اقتصادی مسابقات جایزه بزرگ داخلی را تعریف کردیم تا بازیکنان بتوانند از طریق این تورنمنت ها شرایط خود را بهبود بخشند و سفرهای بازیکنان به کشورهای دیگر را هم کاهش دهیم.
وی ادامه داد: شرایط اسکواش نسبت به سال های گذشته بسیار بهتر شده زیرا در دوره ای که من بازیکن بودم، اسکواش ایران حرفی برای گفتن در مسابقات آسیایی نداشت.
سرمربی تیم ملی اسکواش ایران گفت: امروز ورزشکاران ایران در آسیا مدال کسب می کنند و حتی توانستند اولین مدال را در میان ورزش های راکتی در قاره آسیا بدست بیاورند.
وی تصریح کرد: در رده سنی جوانان نیز سجاد زارعیان رنکینگ 6 دنیا را کسب کرد و این افتخار بزرگی برای این رشته بود. علاوه بر آن علیرضا شاملی در بازی های 10 هزار دلاری مقام سوم را کسب کرد و همه اینها نشان از رشد اسکواش دارد.
سنایی خاطرنشان کرد: علم مربی گری نیز در اسکواش بسیار فراگیر شده و امروزه مربیان برجسته ای که با دانش روز دنیا خود را سازگار کرده اند در این فدراسیون مشغول هستند. در حال حاضر باید مقداری در رده های سنی پایه، جدی تر کار کنیم تا بتوانیم شاهد پیشرفت های بیشتری باشیم.
وی در ادامه افزود: اگر پشتوانه خوبی برای اسکواش وجود نداشته نباشد، این رشته ورزشی جایگاهی که در سطح بین الملل به دست آورده را از دست خواهد داد. البته نمی توان مشکلات اقتصادی که اکنون کشور و همچنین فدراسیون های ورزشی با آن رو به رو شده اند را نادیده گرفت.
سنایی خاطرنشان کرد: در دو سال گذشته توانستیم در 10 تورنمنت بین المللی حضور داشته باشیم و این امر باعث شد بازکنان ما در سطح بین الملل به صورت مدوام خودشان را ارزیابی کنند و از اعتماد به نفس بالایی برخوردار شوند.
وی درباره مسابقات پیش رو بازیکنان ملی پوش گفت: تورنمنت بین المللی مختلفی پیش روی هستند و هدف ما موفقیت در این رقابت ها است.
**9128**9118**9129

انتهای پیام /*