آئین پیاده روی بازماندگان ارض توس در ورامین برگزار شد

تهران – ایرنا - همزمان با سالروز شهادت هشتمین اختر آسمان امامت و ولایت حضرت امام رضا (ع)، بسیاری از مردم ورامین در قالب کاروان جاماندگان ارض توس پای پیاده به سمت پیشوا مدفن امامزاده جعفر(ع) برادر امام رضا(ع) حرکت کردند.

کد خبر: 83092590 | تاریخ خبر: 17/08/1397 - 11:0

به گزارش ایرنا ، هزاران نفر از عاشقان خاندان عصمت و طهارت و ارادتمندان آستان امام هشتم شیعیان جهان ، حضرت امام رضا(ع) روز پنجشنبه با اجتماع در مقابل مسجد حضرت امام سجاد(ع) ورامین و برپایی مراسم عزاداری، حرکت خود را به سمت شهرستان پیشوا ، مدفن امامزاده جعفر(ع) برادر بلافصل امام رضا (ع) آغاز کردند تا از راه دور عشق و ارادت خود را به امام رضا(ع) ابراز کنند.
جاماندگان ارض توس ، مسیر 10 کیلومتری ورامین تا پیشوا را با پای پیاده طی کردند و با عزاداری و سینه زنی این مصیبت عظما را محضر امام زمان (عج) تسلیت عرض کردند.
در طول مسیر ، مردم مناطق مختلف ورامین و شهرستان پیشوا نیز به این کاروان اضافه شدند تا به همراه این افراد خود را به محل مراسم عزاداری شهادت امام رضا (ع) در پیشوا برسانند.
بسیاری از عاشقان و ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت در طول مسیر با برپایی موکب، از کاروانیان پذیرایی کرده و آنان را همراهی می کردند.
عزاداران و شرکت کنندگان در این مراسم معنوی پس از حضور در شهرستان پیشوا ، در صحن مطهر امامزاده جعفر(ع) در کنار ده ها هیأت عزادارای به نوحه سرایی پرداخته و با قرائت خطبه امام رضا(ع) ، این مصیبت عظما را خدمت برادر ایشان تسلیت گفتند.
تهرام/7254//1348

انتهای پیام /*