84 تن آش نذری ویژه 28 صفر در شیراز پخته و توزیع شد

شیراز-ایرنا- به مناسبت بیست و هشتم صفر، رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) برای نوزدهمین سال، 84 تن آش سبزی نذری که همه مواد آن از محل نذورات مردمی استان فارس تامین شده در شیراز پخته و در بین مردم توزیع شد.

کد خبر: 83092294 | تاریخ خبر: 16/08/1397 - 16:29

به گزارش ایرنا برای پخت این آش 84 هزار کیلویی، افزون بر 700 نفر مشارکت داشتند و توزیع این آش همچون سال های پیشین از ساعت پنج صبح در بوستان خلدبرین شیراز انجام شد.
افزون بر توزیع این آش در میان شهروندان شیرازی، مقداری از آن نیز برای نیازمندانی که امکان مراجعه به بوستان خلدبرین را نداشتند و همچنین مناطق حاشیه این شهر، مراکز خیریه، مراکز درمانی و آسایشگاه ها ارسال شد.
محمد اسدی، مدیر موسسه فرهنگی و مذهبی امام هادی(ع) شیراز اظهار داشت: نیت پخت این آش نذری از سال 78 یعنی 19 سال پیش و از محل نذورات مردمی شکل گرفت و در این سال یک تن آش طبخ و توزیع شد که این روند همچنان ادامه خواهد داشت.
به گفته وی، سال 96 این آش در بین 300 هزار نفر توزیع شد.
آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، آیت‌الله سید علی اصغر دستغیب، نماینده مردم این استان در مجلس خبرگان رهبری و تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) و همچنین سیروس پاک‌ فطرت، عضو شورای اسلامی شهر شیراز سه شنبه شب (پانزدهم آبان) از مراحل پخت این آش نذری بازدید کردند.
7375 /6118

انتهای پیام /*