فرهنگ حسینی و خدمت به مردم باید در جامعه نهادینه شود

دزفول-ایرنا-امام جمعه موقت دزفول گفت: فرهنگ حسینی و خدمت به مردم برای خدا باید در جامعه نهادینه شود.

کد خبر: 83086264 | تاریخ خبر: 11/08/1397 - 15:14

به گزارش ایرنا حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه در خطبه های این هفته نمازجمعه دزفول ضمن گرامیداشت روز فرهنگ عمومی گفت: فرهنگ عمومی ما در کلیه عرصه ها و سنت ها باید حسینی باشد و در ویژگی ها، اخلاق و سنت ها باید نگاه حسینی وجود داشته باشد.
وی افزود: احتکار و ثروت اندوزی در شرایط کنونی اقتصادی کشور رفتاری ضد دینی و یزیدی است.
امام جمعه موقت دزفول در بخش دیگری از خطبه های امروز ضمن تشکر از برگزاریباشکوه و باعظمت اربعین گفت:با وجود مشکلات اقتصادی فراوان، کاهش نرخ ارز ملی و افزایش نرخ ارز خارجی که باعث نگرانی هایی شده بود با لطفی که خداوند به جامعه آزادی خواه عنایت کرد اربعین امسال با شکوه هرچه تمام تر برگزار شد.
وی افزود:بیش از 2 میلیون و 300 هزار ایرانی و بیش از 20 میلیون جمعیت از ادیان مختلف جهان در این حماسه وحدت همراه با ایثار و انسان دوستی شرکت کردند که مایه مباهات است.
حجت الاسلام خسروپناه اضافه کرد: دزفول نیز سهم خوبی در اربعین داشت و با تشکیل موکب در مرز چذابه که با نانوایی صنعتی، سردخانه 12 متری و آشپزخانه مجهز همراه بود به خدمت رسانی به زائران پرداخت.
وی بیان داشت:عده ای از افراد ضد انقلاب القا می کردند که این خدمات حمایت های دولتی است در حالی که فعالیت هیاتهای عزاداری در توان هیچ دولتی نیست و کاری مردمی است البته ادارات در تامین زیرساختهایی چون برق و آب مشارکت داشتند .
وی از کلیه افرادی که در آئین های عزاداری محرم و صفر فعالیت داشتند تقدیر کرد و گفت:راهپیمایی اربعین (حرم تا حرم) در دزفول نیز اقدام ارزشمندی است که ضمن تقدیر از خیرین و افرادی که در این راستا فعالیت داشتند، کمبودهایی نیز وجود داشت و زائران هنگام برگشت با کمبود خودرو مواجه بودند که امیدواریم سالهای بعد تدابیر بهتری دراین زمینه انجام شود .
امام جمعه دزفول در بخش دیگری از خطبه های امروز ضمن گرامیداشت 13 آبانماه سالروز تسخیر لانه جاسوسی و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت:آمریکا به علت منافع شخصی خود مجبور شده به هفت کشور اجازه خرید نفت ایران را داده و این نشان می دهد آمریکا نمی تواند نفت ایران را تحریم کند.
وی اضافه کرد:آمریکا با روحیه استکباری که دارد در هر جایی که ورود کند جز ویرانی حاصلی ندارد که نمونه آن در ویتنام، افغانستان و عراق نمود پیدا کرده است.

مردم ما همیشه در صحنه هستند
اهواز-ایرنا- به گزارش خبرنگار ایرنا امام جمعه ایذه در خطبه های نماز جمعه امروز این شهر گفت: امسال نسبت به سال گذشته، با رشد 10 تا 20 درصدی زائرین اربعین مواجه شدیم، با این وضعیت نابسامان اقتصادی و گرانی ارز و کالاها، خیلی‌ها فکر می‌کردند که پیاده‌روی اربعین رونق چندانی نداشته‌ باشد اما همگان دیدند که این چنین نشد و مردم ما همچنان در صحنه حاضر هستند.

حجت الاسلام سید کمال موسوی افزود: مردم نشان دادند که در صحنه هستند و اکنون نوبت مسئولین است که به صحنه بیایند تا مشکلات مردم مرتفع شود، باید از تمام کسانی که در طول برگزاری پیاده‌روی عظیم اربعین به هر نوعی به زائران خدمت کردند تقدیر و تشکر می‌کنم.
موسوی در ادامه سخنان خود به اهمیت راهپیمایی 13 آبان اشاره کرد و بیان داشت: معلمان و دانش‌آموزان باید بدانند که این روز تا چه حد مهم و اساسی است، 13 آبان ادامه دهنده مقاومت و ایستادگی یپامبر برابر ابوسفیان و اعراب جاهلیت است، این روز ما را یاد عاشورا می‌اندازد جایی که امام حسین با خون خود پایه‌ کاخ‌های بنی امیه را به لرزه درآورد و در نهایت منجر به سقوط آنها شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، آمریکا را معتاد به تحریم دانست و تأکید کرد: تنها تیردر اختیار امریکا، همین بحث تحریم 13 آبان است، البته همه ما می‌دانیم اتفاقی نمی‌افتد، استعمارگران به دنبال ترساندن ما هستند، آنها به خوبی می‌دانند که بعد از 40 سال تحریم ایران، هیچ کاری از پیش نبرده‌اند.

خطیب جمعه ایذه گفت: با طلوع آفتاب انقلاب ، قدرت آمریکا افول کرده است، همه کشورها این واقعیت را متوجه شده‌اند و بسیاری از دولت‌ها جواب منفی به تحریم‌های آمریکا علیه ایران داده‌اند.


مردم ایران 13 آبان را پرشورتر از سال های گذشته برگزار می کنند
دزفول-ایرنا- امام جمعه شوش گفت: امسال مردم ایران اسلامی بویژه دانش آموزان ودانشجویان 13 آبان ماه را پرشورتر از سال های گذشته برگزار می کنند.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید محمد امام در خطبه های نماز جمعه شوش همچنین ضمن دعوت از مردم برای حضور گسترده در راهپیمایی 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار افزود: آحاد مردم همیشه در صحنه ایران بار دیگر با حضور گسترده در این راهپیمایی حمایت خود را از آرمانهای انقلاب و منویات رهبر معظم انقلاب اعلام و استکبار ستیزی خود را در سطح منطقه و جهان متجلی می کنند.
وی ادامه داد: تحریم های ظالمانه آمریکایی ها علیه ملت ایران پس از 13 آبان مانند توطئه های گذشته منجر به شکست و سرافکندگی خودشان خواهد شد.
خطیب جمعه شوش افزود: این روز بزرگ، امسال متفاوت تر از هرسال است زیرا که آمریکا مدعی اعمال تحریم های نفتی علیه کشورمان است در حالی که این تهدیدها موضوع تازه ای نیست.
وی با اشاره به اتهام افکنی اخیر علیه کشورمان در دانمارک اضافه کرد: آمریکا و عوامل صهیونیستی با تحریک مقامات دانمارک، کشورمان را متهم به عمل تروریستی می کنند که این امر تهمتی غیرواقعی و بزرگ است.
خطیب جمعه شوش با اشاره به برگزاری پیاده روی بزرگ اربعین گفت: در این همایش عظیم مردمی که با حضور میلیون ها نفری عاشقان اهل بیت برگزار شد، محبان امام حسین (ع) و نهضت عاشورا کیلومترها پای پیاده به عشق آن حضرت پیمودند.
سید محمد امام با تقدیر از عوامل مدیریت این پیاده روی بزرگ اسلامی و معنوی افزود: وزارت کشور، نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی وبویژه مسولان ومردم شریف شهرستان شوش و نیز مردم میهمان دوست عراق در این راستاو زحمات بسیاری متحمل شدند که جای تقدیر و تشکر دارد.
وی ادامه داد: پیاده روی اربعین قدرت و اتحاد امت اسلامی را با وجود تفرقه افکنی های نظام سلطه در جهان نشان داد.

مدیران برای پاسخگویی به مردم در نماز جمعه شرکت کنند
امام جمعه گتوند گفت: مدیران ادارات و دستگاه ها برای پاسخگویی به سوالات در نماز جمعه شرکت کرده و به مشکلات مردم رسیدگی کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام اسماعیل اسد پور در خطبه های نماز جمعه گتوند در مصلای امام خمینی(ره) این شهر به خدمات و زحمات ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان گتوند اشاره کرد و افزود: مدیران دستگاه های اجرایی برای پاسخ به سوالات و رسیدگی به مشکلات مردم در نماز جمعه شرکت کنند.
وی با بیان اینکه تریبون نماز جمعه در اختیار مسئولین است، گفت: مدیران ادارات و دستگاه ها گزارش و عملکرد خود را در تریبون نماز جمعه به مردم ارائه دهند.
امام جمعه گتوند در ادامه با اشاره به روز یکشنبه سیزدهم آبان ماه مصادف با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام در سال 1358،روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز، بر باشکوه برگزار کردن این مناسبت ها و حضور گسترده مردم در راهپیمایی 13 آبان و دیگر برنامه های این روز تاکید کرد.

عملیات روانی دشمن در اربعین با هوشیاری مسلمانان ناکام ماند
آبادان - ایرنا - امام جمعه آبادان گفت: دشمن سعی در کمرنگ کردن اربعین امسال داشت که با هوشیاری عاشقان اهل بیت ،این نیت دشمن با شکست مواجه شد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی ابراهیمی پور در خطبه های این هفته نماز جمعه آبادان اظهار داشت: حضور پرشور مردم، اقتدار دنیای اسلام و مسلمانان را در برابر استکبار جهانی به تصویر کشیده شد و نشان دادند برخلاف تبلیغات منفی دشمنان برای تفرقه افکنی بین مسلمانان، آنان همچنان متحد هستند.
خطیب جمعه آبادان اربعین حسینی را نماد وحدت جهان اسلام نامید و گفت: تجمع بیش از 20میلیون مسلمان در همایش پیاده روی اربعین نمایش قدرت امت اسلامی در برابر کافران و ظالمان و دشمنان اسلام است.
حجت الاسلام ابراهیمی پور افزود: اربعین نشان‌ دهنده این است که حماسه عاشورا در برابر ظلم ایستادن، سکوت و سکون نمی شناسد و مسلمانان با حضور پرشور خود در گردهمایی عظیم حسینی در واقع تصویری از اقتدار اسلام را به نمایش می‌ گذارند.
وی تصریح کرد: با وجود فشار های اقتصادی، مشکلات و تهدیدها، جمعیت عظیمی از مسلمانان در راهپیمایی اربعین و از کشورها و دین های مختلف به سمت کربلا حرکت کردند که نشان از اتحاد مسلمانان است.
حجت الاسلام ابراهیمی پور گفت: البته در اربعین امسال ضعف هایی مانند نرخ ویزا و دریافت دینار عراقی وجود داشت که نیاز است دولت مردان برای رفع آن در سال های بعد تلاش بیشتری داشته باشند.
خطیب جمعه آبادان با تاکید بر زنده نگه داشتن روز 13 آبان در تاریخ جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: 13 آبان یادآور افتخار آفرینی ها و مقاومت دانش آموزان و دانشجویان ایران اسلامی در مبارزه با شاه است.
وی با گرامیداشت و یاد و خاطره شهدای 13 آبان، به حوادث سال 43 و به شهادت رسیدن دانش آموزان در سال 57 و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام (ره) اشاره کرد و گفت: ملتی که عاشورا دارد و تربیت شده مکتب هیهات منا الذله حسینی است و درس معرفت و دشمن شناسی انقلابی را فراگرفته، در برابر استکبار سر خم نمی کند.
وی آمریکا را دشمن قسم خورده ایران دانست و افزود: شعار مرگ بر آمریکا از اصول راهبردی نظام جمهوری اسلامی است.
خطیب جمعه آبادان تصریح کرد: در طول چهار دهه اخیر تمامی توطئه های آمریکا علیه کشور و ملت ایران یکی پس از دیگری خنثی شده و در آینده نیز با تدابیر رهبر انقلاب تحریم های اقتصادی هم خنثی خواهد شد.

راهپیمایی اربعین حسینی مانور اقتدار شیعیان جهان است
آبادان - ایرنا - امام جمعه خرمشهر با بیان اینکه راهپیمایی اربعین حسینی مانور اقتدار شیعیان است گفت: اربعین حسینی بستری مناسب برای بازیابی و تقویت هویت شیعه و تولید ظرفیت های مردمی گفتمان انقلاب است.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام سیدعبدالنبی موسوی فر در آیین عبادی سیاسی جمعه این هفته در مسجد جامع این شهر اظهار داشت: به تعبیر مقام معظم رهبری راهپیمایی اربعین یک فوق حماسه است .
وی تقویت و تحول اخلاق فردی ، ترویج مکتب اسلام و قیام سیدالشهدا و احیای فرهنگ عاشورا را از دستاوردهای اربعین حسینی بیان کرد و گفت: اربعین نماد وحدت امت اسلامی است و حضور زائران با پرچم های کشورهای مختلف نشان می دهد مسلمانها به خصوص پیروان اهل بیت عصمت و طهارت همانند یک ملت و امت واحد می توانند در کنار یکدیگر با نهایت آرامش و اتحاد منشاء فعالیت های مذهبی اجتماعی و جهانی عظیمی شوند.
حجت الاسلام موسوی فر تجلی الهام بخش عاشورا ، ارائه برجسته ترین الگوی صلح عادلانه و نماد وحدت مردم ایران و عراق در سراسر عالم را از دیگر دستاوردهای راهپیمایی اربعین حسینی عنوان کرد.
وی اربعین حسینی را پرتویی از ولایت دانست و گفت: از همه قومیت ها از سراسر عالم برای شرکت در اربعین حسینی آمدند و از مرز شلمچه گذشتند وی ادامه داد: مردم و مسئولان و دست اندرکاران در این راه برای حضور و نمایش اقتدار شیعه زحمات زیادی کشیدند که جای قدردانی دارد.
وی ادامه داد: امسال حجم تردد زائران اربعین در مرز شلمچه نسبت به سال گذشته افزایش داشته و این نشان دهنده آن است که هیچ قدرتی جز قدرت سیدالشهدا نمی تواند چنین اجتماعی را در عالم رقم بزند.

رونق اقتصادی تنها با استفاده از ظرفیت های داخلی میسر می شود.
بندرماهشهر-ایرنا- امام جمعه بندرماهشهر گفت: برای برون رفت از رکود اقتصادی و آمار بیکاری باید از ظرفیت های داخل کشور استفاده شود و از توهم تعامل با آمریکا برای رفع مشکلات اقتصادی خارج شد.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام عبدالحسین غبیشاوی در خطبه های این هفته نماز جمعه بندرماهشهر در مصلای امام خمینی (ره) این شهر با اشاره به برگزاری مراسم اربعین حسینی اظهار داشت: امسال همچون سال های گذشته مراسم زیارت میلیونی اربعین حسینی به رغم شیطنت ها و فتنه های متعدد دشمن با شکوه خاصی برگزار شد و بار دیگر تیر دشمن به خطا رفت.
وی افزود: دشمنان همواره سعی بر ایجاد بدبینی در بین مردم عراق نسبت به ایرانی ها داشتند؛ این در حالی است که ملت و دولت عراق با عزم و اراده ای خاص برای میزبانی زوار اربعین حسینی به ویژه ایرانی ها بسیج شدند که پاسخ دندان شکنی به بدخواهان بود.
امام جمعه بندرماهشهر در ادامه به 13 آبان روز ملی استکبارستیزی اشاره کرد و گفت: یورش ماموران به دانش آموزان و دانشجویان در دانشگاه تهران در روز 13 آبان ماه موجب شد پیروزی انقلاب اسلامی شتاب بیشتری بگیرد، تسخیر لانه جاسوسی نیز یک حرکت بزرگ بود، که با مهر تایید حضرت امام صورت گرفت؛ چرا که این ها در پوشش فعالیت دیپلماتیک، تنها معتقد به جاسوسی از مردمی هستند که تصور می کنند برده آنها هستند.
وی ادامه داد: دشمنی ما با آمریکا ریشه اعتقادی دارد، مسئله تولی و تبری در طول تاریخ وجود دارد در هر زمان باید دشمن خود را بشناسیم و از آن تبری بجوییم، همیشه دشمنی با حق وجود داشته است.
خطیب جمعه بندرماهشهر با تاکید بر پرهیز از هرگونه مذاکره و تعامل با آمریکا خاطرنشان کرد: هنر یک مسلمان این است که بتواند به درستی امام حسین و یزید زمان خود را بشناسد و موضع گیری اش بر همین اساس باشد، از این رو افرادی که توهم دارند مذاکره و سازش با آمریکا مشکلات اقتصادی ما را حل می کند، بدانند عکس این مسئله به کرات برای ما ثابت شده است .
حجت الاسلام غبیشاوی اضافه کرد: آمریکا هیچ گاه خیرخواه ما نبوده؛ اگر از دشمن چیزی غیر از دشمنی ببینیم باید تعجب کنیم، بر همین اساس همواره شاهد تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون بودیم.
وی در ادامه به استفاده از ظرفیت های داخلی کشور برای رونق اقتصادی تاکید کرد و افزود: خروج از رکود اقتصادی و رفع بیکاری تنها با استفاده از ظرفیت های داخلی البته در کشورهایی که تحت نفوذ آمریکا نیستند، میسر می شود، صهیونیست ها همه جای دنیا نفوذ دارند؛ قرآن کریم همواره یاد کرده است که باید مومنان بین خود اعتماد را تقویت کرده و بی اعتمادی به دشمنان را حفظ کنند.
وی در پایان ادامه داد: این همان مطلبی است که مقام معظم رهبری به عنوان یک تذکر جدی به دستگاه دیپلماسی کشور می دهد، از این رو شعار مرگ بر آمریکا یک شعار استراتژیک است و موضع گیری ما بر مبنای همین شعار است و شکوه انقلاب اسلامی با ادامه این راه همان راه شهدا می باشد.
9858/7100/7104/7467/7280/7278/6002/9434

انتهای پیام /*